Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Tharkoul válasza Gyufaaa (#21599) üzenetére


Tharkoul
tag

Akkor legalább ezzel is közelebb kerültem, köszönöm. A Digis hölgyike azt mondta, hogy dugjam át a 4-es portba. Hiába magyaráztam, hogy felesleges, erősködött. Szóval holnap majd kipróbálom azt is, de úgy néz ki, hogy tényleg az érpár lesz a ludas. Érdekes módon a szembeszomszédnak is ezt javasolták, ott sem ért semmit. Nem tudom mi ez a 4-es port megszállottság.

Hát akkor FTTH van nálunk is, csak ha ez speciális, fogalmam sincs hogy néz ki másoknál, mert ez nekem így természetes. : D
Nem, valamit kevertem, rosszul emlékeztem. Nem is láttam egyéb kábelt ott, csak azt az UTP-t, ami aztán hozzám is lemegy a padlásról. Azt se tudom, hogy honnan van akkor telefon. Mágia! Nem, de van valami elágazás még a padlás egyik végében emlékeim szerint ami csak a telefon meg a tévé, de tényleg nem tudom hogy működik, nem is értem. Lényeg, hogy az ONT-be egyetlen kábel van bedugva, csak két érpárt használva a négyből. Holnap felcipelek egy laptopot, kipróbálom direktben, és ha jó lesz, faragok rá két új csatit.

Legrosszabb esetben tényleg szembesülök azzal, hogy az 1043ND v1 csak 120Mbitre képes, ahogy írtátok, de már akkor is boldog leszek, mert meg lett oldva ez a rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#21602) wwenigma válasza Tharkoul (#21601) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Figyelj, ha egy hölgy megkér hogy dugjad, akkor nem szabad ellenkezni!

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21603) betyarr


betyarr
veterán

azt tudja valaki,hogy társasházakba milyen ONT-ot szoktak tenni,illetve annak milyen és hány portja van?

(#21604) poli27 válasza Tharkoul (#21596) üzenetére


poli27
veterán

Ilyen nincs ezzel jól átbasztak!!! És mi van ha én mindkét szolgáltatót használni akarom? :DD Nem szabhatja meg mi legyen nincs hozzá joga!! Ha a seggedbe akarod dugni a kábelét abba sem szólhat bele ha fizeted a havidíjat!!

(#21603) betyarr Jellemzóen switchet raknak ami fogadja közvetlenül az optikát nem kell ont hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#21605) zsolt501 válasza betyarr (#21603) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több ONT is van, nem tudja megmondani senki, hogy hozzátok milyen fog kerülni, de az ONT-k általában 4 portosak, és arról megy tovább a swich-be vagy onnan fogod kapni a netet, vagy az ONT-röl.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21606) betyarr válasza zsolt501 (#21605) üzenetére


betyarr
veterán

az biztos hogy ONT van,csak kérdés,hogy hány port van rajta és milyen sebességűek.az egyik tuti 100mbps-es,de kérdés hogy van-e rajta gigás is,és hány db?

(#21607) Gyufaaa válasza Tharkoul (#21601) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vannak olyan ONT-k a DIGI hálózatán, aminek csak 1 portja Gbit és ez pedig a 4. port. Az első 3 az "csak" 100-as. Ezért mondják, hogy dugd oda.

(#21602) wwenigma : Ennyi. "Felhívás keringőre". :DDD

(#21604) poli27: Szerintem ott egyszerű félreértés történt. Elhangozhatott, hogy mi lesz a meglévő azaz T-s szolgáltatással amire az a válasz érkezett, hogy azt az előfizetőnek saját maga kell felmondja. Én ilyesmit tudok csak elképzelni.

(#21606) betyarr: Azon ONT-k amelyeknek csak 1 portja Gbites azok lecserélésre kerültek első körben az átszerelésekkor. Már minden LPH-ban 4Gbit portos ONT-nek kell eszerint lennie..

[ Szerkesztve ]

(#21608) gxyb válasza gxyb (#21575) üzenetére


gxyb
aktív tag

Reggel 5:45 körül 600/107-et mértem. Utána folyamatosan csökkent. Amikor eljöttem otthonról 6:40 körül már csak 384/107 volt. Ebből arra következtetek, hogy nem bírja a terhelést a rendszerük...

(#21609) zsolt501 válasza gxyb (#21608) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jól gondolod, sajnos kicsit bizonyos területeken alul kalkulált a Digi a sávszélesség igényekkel, azokon a területeken kénytelen lesz fejleszteni, mert ha jön még ahhoz 1-2 nagy előfizető akkor ott komoly gondok lesznek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21610) betyarr válasza Gyufaaa (#21607) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,akkor itt nagyon spórolhat a digi,mert jelenleg át tettek a switch-ről az ont egyik portjába és az csak 100-as.

(#21611) gxyb válasza zsolt501 (#21609) üzenetére


gxyb
aktív tag

Elég bosszantó. Még az 500-as sem lenne meg stabilan. Topnetnél nem volt semmi bajom a Digivel, de most kezd olyan lenni mint régen az Invitel.

(#21612) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Nem voltam az elmúlt 2 hétben, volt már valakinél digis szerelő, akinél topnet + telefon is be van kötve? Ha igen, akkor mit csináltak? Köszi

(#21613) gxyb válasza HZoli87 (#21612) üzenetére


gxyb
aktív tag

Behúznak egy telefonkábelt az utp-t meg átkötik.

(#21614) radi8tor válasza HZoli87 (#21612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem Topnet, de ezt: [link]

gxyb: abban ne legyél olyan biztos. :N

⭐ Stella

(#21615) gxyb válasza radi8tor (#21614) üzenetére


gxyb
aktív tag

Miért ne lennék? Nálunk azt csinálták. Direkt figyeltem végig hogy mit csinál a srác.

(#21616) radi8tor válasza gxyb (#21615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lutri, hogy kinél hogyan oldják meg.

⭐ Stella

(#21617) gxyb válasza radi8tor (#21616) üzenetére


gxyb
aktív tag

Ezek szerint... :)
Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz abban a Digis dobozban ami a lépcsőházban van.

[ Szerkesztve ]

(#21618) HZoli87 válasza radi8tor (#21614) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez számomra jobb megoldás lenne, mert nem kellene akkor plusz kábelt behúzni (amit fogalmam sincs, hogy hogyan tudnék elvezetni és eldugni, több helyen kellene fúrni). 2 db router ebben az esetben nem zavarja egymást? Vagy az otthoni teljesen felesleges?

(#21619) radi8tor válasza HZoli87 (#21618) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem zavarják egymást, ha meghagyod a sajátod akkor át kell kapcsolni switch üzemmódba.
De használhatod ezt a kínai csodagépet is. :)

⭐ Stella

(#21620) HZoli87 válasza radi8tor (#21619) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, jelenleg 941ND van, amit cserélnem kellene, ha egyszer eljutnak hozzánk a digisek. De ha így oldanák meg, akkor lehet nem vásárolnék új eszközt, csak abban az esetben ha valóban szükséges.

Ha viszont kábeleznek, akkor meg szükséges lesz a router cseréje.

gxyb

Neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21621) szili.tamas1 válasza kali (#21496) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

100/50re fizetek elo, 84/50 korul jon a cucc. Ha direktbe van gepen akkor meg 92/50.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#21622) szuecsg


szuecsg
csendes tag

Gondoltam töltök fel pár lépet a routerról, amit a Digi hozott. Jelenleg is a dobozban csücsül, mivel telefonom sincs, amit beledugnék, de amugy se használnám. Szerelők egy switches megoldást is ajánlottak, ha úgy döntök, hogy mégis igénybe venném.

1 db USB3 port az oldalon:
U

Kinézete:
K

Hátulja:
H

A rajta lévő firmware képes ftp server, media server, stb kiszolgálására. Habár a konfigurálása elég "tesco"-s mindennek, minimális opcióval (PPPoE beállítása annyi, hogy vagy menjen vagy ne, nincs benne mikor kapcsoljon szét vagy hogy mettől meddig éljen a kapcsolat stb...).

ZTE H298N ROUTER

[ Módosította: radi8tor ]

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#21623) zsolt501 válasza szuecsg (#21622) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom, hogy hol éri ez meg a Diginek, de olyan érzésem van, hogy rájuk sózták ezt a router szállítmányt bagóért, de még mindig drágább ez mint egy új kábelt behúzni a telefonhoz...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21624) radi8tor válasza zsolt501 (#21623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmit nem sóznak rájuk. Nem olyan világban élünk.
Max kitalálta valamelyik műszaki vezető, hogy ez jobb, olcsóbb, stb.

⭐ Stella

(#21625) McKalton válasza szuecsg (#21622) üzenetére


McKalton
tag

"Szerelők egy switches megoldást is ajánlottak, ha úgy döntök, hogy mégis igénybe venném."

ez mi lenne, milyen megoldást ajánlottak?
volna egy harmadik út a router és az új kábel behúzás mellett?

Hardwired!

(#21626) TeeJay válasza zsolt501 (#21623) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom ZTE gigabites switcheket rendeltek 1 kamionnal a lépcsőházakba és kaptak mellé ákciósan még egy kamion mennyiségű ilyen routert :D
fene tudja miért éri meg nekik de nekem nem kellene ez a megoldás
gigabit portos switchből CAT5e kábel a bika gigabit képes routeremig és kész, mindenki boldog
már előre látom mennyi panasz lesz ezekkel hogy nem megy lassú fagy, szopó a telefon
satöbbi...
persze nem tudom a lépcsőházi switchnél hogy van megoldva a telefonos téma, ott 2 LAN portot foglal el ilyenkor egy előfizető vagy csak 1-et a másik csatit meg bedugják valami VOIP képes cuccba?
mert ha 2portot foglalnak akkor érthető miért adják ezt a cuccot ugyanis azzal csak 1 LAN port lesz egy előfizetőnek és egy panelba elég egy 24-48portos switch

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21627) szuecsg válasza McKalton (#21625) üzenetére


szuecsg
csendes tag

Ha veszek egy gigás switchet és berakom a saját és a ZTE router elé. A ZTE routeren nem kell bejelentkezni a PPPoE-vel, mert a VOiP jön anélkül is, így elkerülve azt hogy 2 helyről próbálsz bejelentkezni. Viszont ez egy plussz költség és még egy eszköz, ami a helyet foglalná a házba.

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#21628) szuecsg válasza TeeJay (#21626) üzenetére


szuecsg
csendes tag

Hát így a ZTE routerral, 1 előfizető 1 port. Pontosan ezért nem is húztak be új kábelt, hanem ami volt ez a behúzott kábel, ami szét volt a végén választva a dobozkával telefonra és internetre, azt elvágta és egy sima csatlakozót rakott rá. Valószínűleg ezért akarják ezt a megoldást, hogy minél több embert tudjanak rákötni a switch-re.

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#21629) ACE- válasza radi8tor (#21619) üzenetére


ACE-
addikt

Miért beszélünk még mindig badarságokat? A saját routeredet is ugyanúgy használhatod, ahogy eddig, a telefonhoz meg ennek a routernek kell egy LAN port, és megy az is. Miért nem lehet ezt felfogni végre?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21630) ToBeY válasza szuecsg (#21622) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez ugye nem wifi képes?Csak mert akkor ilyet ne hozzon a digi nekem.

(#21631) zsolt501 válasza ToBeY (#21630) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a képeket megnézed ott van rajta a WIFI jelzés :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21632) radi8tor válasza zsolt501 (#21631) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más kérdés, hogy lehet nem programozható. :)
(admin jelszó hiányában)

⭐ Stella

(#21633) zsolt501 válasza radi8tor (#21632) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre a választ csak az tudja aki már használja :)
Állítólag be tud rá lépni, mert látta a menüjét az illető aki a fotókat is betette. :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21634) ToBeY válasza zsolt501 (#21631) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tényleg :U

(#21635) ACE- válasza zsolt501 (#21633) üzenetére


ACE-
addikt

Meg legrosszabb esetben megnyomom rajta a reset-et hosszan, és törlődik minden beállítás róla... Aztán beállítom én. Persze a VoiP beállításokat szükséges hozzá tudni, nem tudom azokat megmondják-e.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21636) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma felhívtam ismét Digi-t, hogy mi újság az 1000-es csomagommal, amit 28-án kötöttem és augusztus 1 van írva benne telepítés időpontjának.
Azt mondták majd jelentkezni fog a szerelő és egyeztetett időpontban jön.
Az érdekes lesz, mivel nem vagyok otthon egész héten. Gondolom vállalnak kiszállást 5 után is. :U

⭐ Stella

(#21637) Lin3Lord válasza TeeJay (#21626) üzenetére


Lin3Lord
tag

igen, most 2 portot tudomasom szeint: egy lan es egy valamilyen pots adapterre van kotve a lan+digifon. ez nem tul baratsagos megoldas ma mar, valljuk be.
de ezzel a zte es az ilyen eszkozokkel (fxs/fxo adapter es utvalaszto/hid egyben) pedig eleg egy switchport, ahogy irod, mert a telefon pppoe connect nelkul is be tud jelentkezni a telefonkozpontra, a telefon megkapja maganak a halozati kapcsolatot automatikusan. ezert jarhato megoldas, hogy a zte es egy sajat router alkotta szegmens egy switchen keresztul csatlakozik a digi halozatara. igy a sajat igenyeknek megfelelo routeren keresztul hasznalhato az internet, es a telefon is.

akkountvadasz

(#21638) betyarr válasza ACE- (#21635) üzenetére


betyarr
veterán

én írtam nekik hogy szeretném ha a routeremen keresztül tudnám használni a digis vonalamat a saját ip telómmal,de természetesen mellébeszéltek mint mindig.így gondolom nem adják ki a siphez az adatokat.illetve megemlítették a nomadikus szolgálzatást,de gondolom akkor a magasabb havi díjat kérnék el érte.

(#21639) szuecsg válasza radi8tor (#21632) üzenetére


szuecsg
csendes tag

Be lehet rá lépni (user/user). Firmware frissítésre nincs lehetőség benne.

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#21640) radi8tor válasza szuecsg (#21639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És pl Wifi-hez is tudsz jelszót adni?

⭐ Stella

(#21641) Krepuska


Krepuska
csendes tag

Sziasztok, a szakértő véleményeteket kérném.
A hivatalosan 30/20-as LAN netem sebessége a reklám szerint 2,5x-re növekedett, viszont valószínűleg a routerem (LINKSYS WRT54GL-be dugva a LAN, onnan egy másik kábelen keresztül az asztali gép) miatt ezt nem tudom élvezni, mert a Digi honlap mérője szerint 35/27 lett, a speedtest.net szerint meg 32-29. Ha a LAN kábelt egyből a gépbe dugom, akkor 93/53 ill. 87/54-et mérek. Viszont van még 2 telefon és 2 tablet, tehát kell a wifi. Az atom stabil sokéves routerem a szívemhez nőtt, mint az újért kiadandó pénz is, de gondolom hosszú távon nincs más megoldás. Ha volna tippetek egy jó kütyüre, ami megfelelő sebességgel átengedi az asztali géphez a LAN-t és a panel falakon is megfelelő erősséggel átlövi a wifi-t, azt nagyon megköszönném.

HUAWEI Mate 9; HUAWEI P20 Pro

(#21642) szuecsg válasza radi8tor (#21640) üzenetére


szuecsg
csendes tag

Lehet wifit állitgatni valamilyen szinten. Jelszó természetesen állítható.

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#21643) ACE- válasza szuecsg (#21642) üzenetére


ACE-
addikt

VoiP beállításokat is látod? Szerverek, jelszó?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21644) zsolt501 válasza ACE- (#21643) üzenetére


zsolt501
nagyúr

He he jót röhögtem, holnap délután újra kijönnek a Digitöl, és holnaptól fog hivatalosan élni az 500/100-as net előfizetésem :D
Ezt nem tudom miért nem lehetett egyszerűbben megoldani :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21645) ACE- válasza zsolt501 (#21644) üzenetére


ACE-
addikt

És minek mennek ki? Nem mondtad hogy neked már 100/1000-es is volt 2 napig? :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21646) zsolt501 válasza ACE- (#21645) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én mondtam nekik, de szerintem fel sem fogta a dolgot :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21647) radi8tor válasza zsolt501 (#21644) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hozzánk is kijönnek állítólag, de nem tudom mikor akarnak időpontot egyeztetni. :U

⭐ Stella

(#21648) Flashget


Flashget
félisten

Korábban beraktam ennek a kínai csodának a linkjét, de akkor itt van még1x.
ZXHN H298N Broadband Access CPE Invitelnél is ezt adták.

manual

Realme GT Master Edition

(#21649) radi8tor válasza Krepuska (#21641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#21650) Flashget válasza Krepuska (#21641) üzenetére


Flashget
félisten

Most már rövid távon sem. TL-1043 V1 is jó (aprón egy tucat van eladó használtan, garanciával)a 100-as sebességhez, ha nem akarsz többet a digitől.
200-500-1000-hez gigabites router kell TL-1043 V2-es verzió vagy más tipus, de gigabites legyen!

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.