Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) TeeJay válasza thxer (#22916) üzenetére


TeeJay
félisten

hidd el az összes DD-WRT verziót kipróbáltam 30-30-30 reset is volt de nem ment a csatlakozás
gyárival kapásból
valszeg nem mindenhol azonos a switch a DIGI hálózatán és valamelyik nem szereti a DD-WRT-t routereket
nálad lehet jó de másnál nem működne csak gyári FW-el
ennyi :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22952) radi8tor válasza ACE- (#22950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fórumtárs egy szóval nem mondta, hogy lenne telefonja.
Akinél nincs telefon ott nem kell kábelezni a lakásban, ez 98%.

⭐ Stella

(#22953) pegazus64


pegazus64
csendes tag

Nem cserélnek kábelt. Nálam ma kötötték az 1000-es netet és csak routert hoztak meg a digis szekrényben ügyködtek. Telefon is müködik :R

(#22954) szili.tamas1 válasza radi8tor (#22952) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Akinek van annak se kabeleznek.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#22955) betyarr válasza szili.tamas1 (#22954) üzenetére


betyarr
veterán

dehogynem!

(#22956) Lin3Lord válasza TeeJay (#22951) üzenetére


Lin3Lord
tag

nalam is mukodott DD-vel. Szerintem inkabb ugy lenne helyes az allitasod, hogy "lehet valahol kompatibilitasi problema", de ez sem allja meg a helyet igazabol. Mivel a DD-WRT egy normalis openwrt, csak sok-sok hibaval van felturbozva, amitol elofordulhat, hogy nehany eszkozon esik-botlik. Szoval lehet tenyleg nem mukodott Nalad, de ettol meg nem ilyen nyers a szitu :)

akkountvadasz

(#22957) Brian_GT válasza radi8tor (#22949) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi az infót...Persze, hát várok mást nem tudok.

Amúgy olvastam itt a félreértés végett én a kinti kábelre értettem amin a házig eljut a net...mert ott nem értettem, hogy elvileg itt le van ásva a nagy kábel, azt csak nem cserélik vagy vmi :) ...szóval gondolom a jelenleg nem kötés technikai oka a tízemeletes alagsorában lévő switch gyengesége...amit ahogy te is írod, remélhetőleg dec végéig itt is kicserélnek. Bízom benne :)

Telefonom nem volt, meg nem is lesz rajta...eddig is megvoltam nélküle és ahogy olvastam csak a gond van vele, ha giga net mellé még az is van. Meg ha nincs is akkora gond, nekem nem kell teló...akkor megint gondolom kábelvágás...szűrő berakása stb...csak szóljanak ha van net és ennyi :)

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22958) radi8tor válasza Brian_GT (#22957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A földben optikai kábel fut, azt nem kell cserélni, azon átmegy akár 100 GBit is. :)

⭐ Stella

(#22959) Brian_GT válasza radi8tor (#22958) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nah én is így tudtam az infót... emlékszem a nagy országásás projektre mikor mindenhol rakták a kábelt...mondom azt csak nem kell kiásni :D Csak mondom annyiszor mondják ők is kábelgond stb...há mondom milyen kábel :) ... hát remélem hamar útba esik nekik egy switch csere itt a IV. kerben... elhiszem nem kis meló ennyi házban kicserélni...de hát nem is 2 szerelő van. Csak én is tudom üzleti szempontból könnyebb azt mondani, nincs és kész :) Ezek is olyanok, mint régen Carmack volt a Doom készítője... az is mindig azt mondta: ,, When it's done" :D

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22960) szili.tamas1 válasza Brian_GT (#22959) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem a duke nukem volt az? :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#22961) Brian_GT válasza szili.tamas1 (#22960) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az is lehetett körülötte, de neki volt ez egy beidegződött mondata a játékújságírók felé, mikor kérdezték mikor lesz kész....hát mikor kész lesz :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22962) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!

Gigabites csomag hogy muzsikál másoknál?

Nálam augusztus 1-én kötötték be, routerrel és anélkül is ilyen:



A szerelő aki csinálta azt mondta, hogy intézi de ez már két hete volt azóta nem történt semmi.
Tegnap bejelentettem hibára a 1272-őn.

(#22963) Flashget válasza Brian_GT (#22957) üzenetére


Flashget
félisten

Telefonom nem volt, meg nem is lesz rajta...eddig is megvoltam nélküle és ahogy olvastam csak a gond van vele, ha giga net mellé még az is van. Meg ha nincs is akkora gond, nekem nem kell teló...

Anno a Matáv 3500Ft-os havi díjas csomagját váltottuk le a Digi 0Ft-os havi díjas telefon csomagjára. Tökéletesen működik azótza is semmi gond vele. Nekik sem gond max. kivisznek ilyen területre egy routert.
Viszont okos csomagot nem tudsz kötni telefon nélkül, havi 140Ft-ot megér simán 2 éven át sok embernek, hogy összesen akár 50.000 Ft-ot is spóroljon 2 év alatt a listaárhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22964) DonDragonka válasza pegazus64 (#22953) üzenetére


DonDragonka
őstag

Routert?
Hova?

Kérdezem máshogy:
Adott egy lakótömb. 10 emeletes. Házig optikai kábel, lépcsőházban rack szekrények(3-on, 6-on). Lakásba behúztak két kábelt. Egy a TV egy a Net. Az utóbbi bejön egy fehér dobozba onnan kettéágazik. Teló, NET. Utóbbi megy a saját routerembe.
Ebbe az infrastruktúrába hova raknak Ők még egy routert????

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#22965) ACE- válasza DonDragonka (#22964) üzenetére


ACE-
addikt

A nálad lévő fehér dobozka helyére...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22966) Márton


Márton
nagyúr

Tudtok bármiféle korlátozásról ftp feltöltés esetén?
Németországban van egy szerver, amire csak 3 mbit-tel tudom tolni
az adatot, hiába 30 megás a feltöltésem. A rendszergazda szerint nincs beállítva
semmilyen korlátozás a loginomhoz. Más, hazai ftp-re megy a 30mbit, tehát
a gépemmel is minden rendben. Írtam a diginek, azt válaszolták nincs korlátozva.
"Rendszerünk szerint ilyen jellegű korlátozás nincs a Digi Kft részéről."

De akkor hol akad el a jel? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22967) ACE- válasza Márton (#22966) üzenetére


ACE-
addikt

A külföldi sávja telített a DIGI-nek feltehetően, vagy úgy összességében a külföldi irány van felhasználónként korlátozva.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22968) ACE-


ACE-
addikt

Nálatok bejön a DIGI Online ÜFSZ-nál a szerződésadatok, számlák? nekem csak gondolkodik majd kidob egy errort.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22969) Márton válasza ACE- (#22967) üzenetére


Márton
nagyúr

Jó, de egy speedtest.net feltöltés Frankfurtba mégis 12 megával megy.
Csak az ftp-t korlátozzák? Annak mi értelme?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22970) proradeon válasza Márton (#22969) üzenetére


proradeon
őstag

Több mint valószínű, hogy nem ugyanazon az útvonalon valósul meg a kapcsolat az adott speedtest szerverrel és az adott ftp szerverrel. Így simán lehet, hogy az adott speedtest szerverhez vezető útvonalon nagyobb sávszélesség érhető el, mint az adott ftp szerverhez vezető útvonalon, hiába van mindkettő pl Frankfurtban.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22971) ACE- válasza proradeon (#22970) üzenetére


ACE-
addikt

Vagy a külföldi szerver szolgáltatójának ilyen kicsi a külföldi sávja... főleg ha atomstabilan egy bizonyos sebességen megy.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22972) Márton válasza ACE- (#22971) üzenetére


Márton
nagyúr

Most próbáltam Total commanderből több szálon a feltöltést,
akkor viszont összeadódik a sok 3mbit.
Tehát 10 szállal 30 mbit-nél vagyok. A sebességgel akkor nincs gond,
csak valaki az egy szálast feltöltést korlátozza. De ki? Ha digi szerint ők nem.
És hogy töltsek fel több szálon ha csak egy nagy videót tennék fel? :U

Nem tud valaki egy német tesztszervert ahova lehetne tölteni?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22973) ferob válasza gxyb (#22962) üzenetére


ferob
őstag

Nálam mióta módosították a csomagot, azóta tartja a sebességet minden időszakban és nincs semmi gond.
Román szerverrel is szoktam mérni és még azzal is megvan a sebesség.

Az alábbi mérés pl. vasárnap estefelé készült az RCS-RDS szerveren.

(#22974) Lin3Lord válasza Márton (#22972) üzenetére


Lin3Lord
tag

A német az tág fogalom, elég sok útvonalon tudnak a csomagjaid kimenni Németországba (például a WinMTR eszközzel meg tudod nézni, hogy éppen milyen útvonalon érsz el egy gépet ott kinn). Lehet nem nálad, nem a szolgáltatónál, nem is az ip tranzitban a hiba, simán csak az ottani szolgáltató nincs az ereje teljében épp. :U

akkountvadasz

(#22975) Sonja válasza gxyb (#22962) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam ettől jobban, olyan átlagosan 650Mbit, de ez sem az igazi. A 1272-re hiába is jelenteném, megvan a garantált.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22976) gxyb válasza ferob (#22973) üzenetére


gxyb
aktív tag

ferob merre laksz ha szabad kérdezni?

Sonja én azért tennék egy próbát

[ Szerkesztve ]

(#22977) gurabli


gurabli
senior tag

Tegnap megküzdöttem a DD-WRT és Digilan beállítással, de a nyomorult kábel volt a hibás, amit a Digi szerelt, kicseréltem rendesen megcsináltam és már működött is (akkor jöhetett elő a baj, amikor a régi routert kiszereltem).

A lényeg, röviden összefoglalva: TP-Link WR1043ND + DD-WRT build 24461 (legújabb) + DIGINet 100 = tökéletesen működik minden (eddig)! A router nagyon gyors, ehhez a nethez maximálisan megfelelő. A wifi stabilnak tűnik, de erről majd később, jóval több idő kell. Gigabites háló egy gépet leszámítva hibátlanul megy. Ott viszont valami gond van, mert csak 100Mbs a csatlakozás. Remélem nem a vezeték, csak az RJ45 csatlakozót kell egy CAT6-ra lecserélni, mert a vezetéket nem tudom újrahúzni.

Most azt kell majd megtalálnom, hogy melyik csatornán legyen a wifi, mert 13-15 elérhető hálózat van a közelben (inSSIDer).

Most, hogy emelt a Digi a sebességen, a középső csomag nekem már "túl gyors", egyszerűen nem használom ki. Előtte ideális volt. Szerintetek, ha visszalépek a legkisebb, Diginet50 csomagba, akkor meglesz az a szint, mint volt előtte a közepes csomagnál?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22978) gxyb válasza gurabli (#22977) üzenetére


gxyb
aktív tag

Hali!

Mi volt a baj a kábellel? Rosszul kötötték be talán?

(#22979) gurabli válasza gxyb (#22978) üzenetére


gurabli
senior tag

A telefonelosztó miatt vágták a kábelt, a kijövő csatlakozó volt rossz, szerintem, ügyetlenül rakták rá a csatlakozót. Azt cseréltem le és már működött is.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22980) gxyb válasza gurabli (#22979) üzenetére


gxyb
aktív tag

Akkor nálad sem nézték meg teszterrel?

(#22981) Brian_GT válasza Flashget (#22963) üzenetére


Brian_GT
őstag

Elhiszem persze, csak alapból bérlő vagyok...tulajdonos nevén van a cucc, így erre már alapból nem tud menni okos csomag, mert így is piszok körülményes az ügyintézés...kifogok mindig egy hozzáértő ügyfélszolist ha érted mire gondolok :) + tv-re nekem ahonnan jövök még hűségem van másra, meg azt nem is cserélném le, azzal elégedett vagyok. Net viszont szeretem a Diginél, de mint olvashattad ide csak 100-ig szeretem egyenlőre :D Sajnos :)

Ferob: Engem is érdekelne merrefelé laksz ha nem titok, szép eredmény.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22982) gurabli válasza gxyb (#22980) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, dehogynem:) Megrángatták:)
3-4 éve tértem át a digire, akkor szerelték. Addig nem is volt piszkálva a csatlakozó, most ahogy megfogtam, gond lett vele. Nem nálam sérült meg, szekrény mögött volt, soha semmi nem lapította szét vagy ilyesmi:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22983) gxyb válasza gurabli (#22982) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nálam is így tesztelték :)

(#22984) Gejza1981 válasza gxyb (#22983) üzenetére


Gejza1981
tag

nálam nagyon kíváncsiak voltak: speedtestet is kellett nézni meg torrentet!!! is :D

(#22985) gxyb válasza Gejza1981 (#22984) üzenetére


gxyb
aktív tag

Speedtest itt is volt. Látta hogy nincs meg a sebesség, telefonált egyet aztán mondta hogy nem tudja mi van, várjunk vele majd intézi. Azóta semmi. Meguntam aztán bejelentettem hibára. Majd elvileg 72 órán belül hívnak a szerelők. Ha nem sikerül megoldaniuk lemondom ha tudom mivel október 1-ig van hűségem. Elvileg ugye nem tudják teljesíteni a minimumot így gondolom kötbért kérhetek.

(#22986) DonMaster válasza gxyb (#22985) üzenetére


DonMaster
addikt

komoylan 100ft kötbér vagy 2ezer ft-ért képes vagy csak azért is dacbol elvágni arra a 1-2ezer foritn ra 2-3ezret? meg éri? utazni telfonálni papirozni veszekedni, csak az idö megyvele ami pénz ha szabit vezsleki azt emg jobal is lehetne töltnei mitn 1-2zer forint ért a szolgáltatonak ugrálni, nem értem egyeseket , lelehet mondai és eleht venni t-home vagy upc-t vagy mobilos csomagot .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#22987) gxyb válasza DonMaster (#22986) üzenetére


gxyb
aktív tag

Biztos a Diginél dolgozol :D

Van pár dolog amit én sem értek, mégis úgy van ahogy.
Ezek közé tartozik az is, hogy miért nehéz megereszteni legalább egy telefont a Diginek, hogy legalább tájékoztatnák az embert mi a probléma vagy mikorra várható a megoldás.
Ha nem jelentem be gondolom nem történik semmi csak fizetem a csekkeket szóval a hangsúly itt nem a 100Ft-os kötbéren van, de gondolom el se olvastad az előzményeket csak egyből írtál, hogy én miért akarok kötbért kérni.

(#22988) Brian_GT válasza gxyb (#22987) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az a része, hogy telefont megeresszenek...hát pont most az én témám kapcsán írtam, hogy kértem felmérést a net ügyében mit lehet kötni....gigára kértem, mert ha az ok akkor minden... és lejárt a 15 nap...bementem... okoska csajszi akihez állandóan sikerül kerülnöm, mondja hát igen már szólnunk kellett volna...és semmi? Mondom semmi. Telefonál, hallom aha-aha és akkor nem és ilyenkor nem szólunk nem. Puff neki. Kapott a csaj a felmérésem lapjára egy felkiáltójelet a gépen...ez jelentette azt nem lehet kötni. Kész, ennyi volt a Digi féle tájékoztatás, olyan szinten, hogy a saját dolgozó sem tudja mit jelent. Én mindig mondtam, ha nem adna ilyen netet ilyen áron a digi, én olyan széles ívben kerülném el őket. Szolgáltatás minősége net esetén csillagos 5ös...ügyfélszolgálat és ügyintézés szerintem 1est sem érdemel.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22989) gxyb válasza Brian_GT (#22988) üzenetére


gxyb
aktív tag

Ezzel egyetértek:
"Szolgáltatás minősége net esetén csillagos 5ös...ügyfélszolgálat és ügyintézés szerintem 1est sem érdemel."

(#22990) Kecskoss


Kecskoss
csendes tag

Nyíregyháza, Diginet 500

(#22991) HZoli87


HZoli87
veterán

Lehetséges hogy megtörtént nálunk is a switch csere. Elment az internet körülbelül 5 percre, már lélekben felkészültem egy több órás kimaradásra. Kimegyek a lakásból és látom hogy a ház előtt áll a digis autó. Elnézek a folyosó végére, látom hogy a kinti szekrényben matatott a szerelő (25 lakásos épület), mire megkerestem a kulcsot és kimentem, már az autóban ült. Ennyi idő alatt kitudják cseréni? De az is lehetséges hogy teljesen mást csinált.

(#22992) TeeJay válasza gurabli (#22977) üzenetére


TeeJay
félisten

gyári FW-el ment DD-WRT-vel meg nem?
és a kábel volt a hibás?
mi a fuck akkor ez? tán DD-WRT-vel nem tud csatlakozni a switch felé a WAN port helytelen konfigja miatt vagy mi? ezt nem értem de kajak én is meg fogom nézni a bejövő kábelen a színkiosztást meg a csatlakozást mert nekem gyári FW-el ment a router DD-WRT-vel meg nem igaz én kábelt nem néztem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22993) Flashget válasza HZoli87 (#22991) üzenetére


Flashget
félisten

Tök egyszerű megtudni..kábelt közvetlen a gépbe dugd be, hozz létre egy új kapcsolatot és nézd meg a hálókártyánál 100 megát vagy 1 gigát ír.

Realme GT Master Edition

(#22994) HZoli87 válasza Flashget (#22993) üzenetére


HZoli87
veterán

Van telefon is, az nem gond?

(#22995) betyarr válasza HZoli87 (#22994) üzenetére


betyarr
veterán

a lakásba bejövő utp-t közvetlenül nem tudod a gépbe dugni?

(#22996) Flashget válasza HZoli87 (#22994) üzenetére


Flashget
félisten

most hogy van nálad? hagyományos panel bekötéssel vagyis kis fehér műanyagba megy az utp és abból jön ki a telefon és internet csatlakozó? vagy más van nálad?

Realme GT Master Edition

(#22997) HZoli87 válasza betyarr (#22995) üzenetére


HZoli87
veterán

Megtudnám csinálni, de most annyira nem érdekel, hogy elővegyem a létrát (ajtó felett van a toldás) és keressek egy utp kábelt. :)

Flashget

Pontosan, kis fehér műanyagdobozba van dugva a telefon és a net.

[ Szerkesztve ]

(#22998) Flashget válasza HZoli87 (#22997) üzenetére


Flashget
félisten

No akkor húzd ki a netet a routeredből és dugd be a pc/laptopba hozz létre új kapcsolatot (mintha adsl-ed lenne) és utána megtudod nézni cseréltek vagy sem switchet.

Realme GT Master Edition

(#22999) TeeJay


TeeJay
félisten

DIGI ugye ilyen bekötéssel adja át a LAN kábelt a lakáson belül?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23000) PeterPH válasza Flashget (#22998) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ez csak akkor jó, ha nincs telefon.
Ha van telefon, akkor hiába dugdossa át a gépébe az osztatlan UTP kábelt, aminek a másik (DIGI szekrény felőli) vége úgyis osztva van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.