Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) betyarr válasza Kecskoss (#21742) üzenetére


betyarr
veterán

szabadságon van az informatikusuk.amúgy már a héten megcsinálták volna,szvsz :K

(#21752) TeeJay


TeeJay
félisten

öröm látni hogy éveken át hány előfizetőnek nem volt elég a 80/25-ös legnagyobb csomag
mindenki 500 meg 1000megabitre vált holott a régi 80/25-höz képest a 100/50 is 25-25megabittel gyorsabb fel és le irányba is.
szóval azért komoly hogy ekkora igény van böngészéshez a nagy sebességre :D
júlis 4.-e óta amióta emelés lett 10TB feltöltésem jött össze és 3TB körüli letöltés
20/10-ről kezdtem ami elégséges volt, majd június 1-től módosítottam 40/20-ra amit már nem mindig tudtam kihasználni majd jött most az emelés és marad is ez mert bőven tökéletes :R
nmag oldalon eddig TOP 1000-ben voltam most már TOP500-ba is beférek
képzelem pár 1000-es DIGI-s TOP100-as lesz hamarosan :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21753) Gejza1981 válasza TeeJay (#21752) üzenetére


Gejza1981
tag

tényleg minden rossz szándék nélkül kérdezem csak kiváncsiság:

miért jó benne lenni egy torrent oldalon a top100, top500, top1000-ben?
illetve mi értelme van 1 hónap alatt 10TB-t feltölteni?

(#21754) ACE- válasza hkari (#21747) üzenetére


ACE-
addikt

És csináltál már reconnect-et a kapcsolaton? Mert nálam az 500-asra szerződéskötés után azonnal megemelődött az upload is 100-ra, persze csak amennyit a 2 érpár és az esetleges 100 Mbit-es switch bír. Szerintem szerződéskötéskor központilag beállítódik a sebesség, csak felírják maguknak hogy hova kell még ki is menni hozzá switch cserére, és/vagy kábelcserére, és/vagy router beizzításra.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21755) TeeJay válasza Gejza1981 (#21753) üzenetére


TeeJay
félisten

én adni is szeretek nem csak kapni
a gép megy mindig mert egész nap dolog van vele akkor közben miért ne mehetne egy kis adatforgalom
ha már úgyis 100/50-es csomag lett ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21756) ACE- válasza Gejza1981 (#21753) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem semmi :) Bár tény hogy ha nem lennének hasonló hardcore feltöltők, akkor a letöltők is lassabban szívnák. Én nem járatom emiatt nonstop a gépet és nem üzemeltetek ezért itthoni torrent seed "servert".
Csak teszt szempontjából fizettem be az 500-asra, azt is csak a 100 up miatt, de ahogy látom sosincs meg, még az 50Mbit up sem, úgyhogy később lehet marad a 200-as, az is bőven elég.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21757) Gejza1981 válasza TeeJay (#21755) üzenetére


Gejza1981
tag

az teljesen jogos, hogy valaki visszaosztja a dolgokat becsülettel, de a top100-ak már nem erről szoktak szólni :)

egyébként az túlzás hogy minden digis rohant 500-as meg 1000-s csomagot váltani, szerintem erősen felülbecsülve is lesz országosan 6-7 ezer ügyfél ebben a két csomagban

(következtetve az online jelentkezési sorszámból ami most érte el kb az ezret)

ahogy topnetes sem volt mindenki mondjuk az ügyfelek maximum 15-20%-a...

(#21758) Gejza1981 válasza Gejza1981 (#21757) üzenetére


Gejza1981
tag

mondjuk régen én is voltam fiatal és bohó... (topnettel)

csak az upload kiverte volna a 350g-s korlátot...

[ Szerkesztve ]

(#21759) Drenadar válasza Gejza1981 (#21757) üzenetére


Drenadar
veterán

én is várok a következő lakásfelújításig ezzel mert újra kellene kábelezni :( és ez nem túl egyszerű mutatvány... tudom fel kellett volna tenni valami nagyon jó kábelcsatornát...

(#21760) Multibit válasza TeeJay (#21752) üzenetére


Multibit
veterán

:W

(#21761) Lin3Lord válasza zsolt501 (#21750) üzenetére


Lin3Lord
tag

muszaj, mert ez amolyan teljesites igazolas reszukrol feled, hogy te szerzodsz valamire, akkor ok is raneznek, hogy stimmeljen, vagy ha valami gond van, akkor az dokumentalva legyen, illetve megoldjak. hisz a szolgaltatas modja technikailag megvaltozhat (legyen az akar csak egy uj csatlakozo az utp vegen, vagy komplett uj kabel behuzasa). szerintem.

akkountvadasz

(#21762) zsolt501 válasza Lin3Lord (#21761) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen aztán nekem is beugrott ez.

Viszont elég instabil az 500-as net nálam sajnos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21763) kisbalazs83 válasza ACE- (#21754) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nagy francokat állítódik be szerződéskötéskor központilag a sebesség...

Júl24.-én kicserélték valamikor délelőtt a lécsőházban gigabitesre a switch-et.
Júl25.-én délelőtt kaptam egy emailt hogy 48órán belül menjek szerződést kötni az 1000 csomagra. Aznap munka után bementem megkötni és 15nap-on belül vállalták a szolgáltatás biztosítását (ami holnap után jár le).
Mondom biztos hamar meg lesz mert telefon nincs csak internet a DIGI-től, szóval +kábelezni nem kell (CAT5E) és a switch is már gigabites. Állítsák át a központban aztán mehet.

Gondoltam ma bemegyek megkérdezni:
-mégis mikorra várható az 1000-res net indítása, mert 2 nap múlva lejár a 15napos határidő?
ÜFSZ: ezt én nem tudom megmondani, de ha akarja felhívhatom a szervizes kollégát.
-igen, az jó lenne (ha már vártam egy órát hogy feltehessem ezt a kérdést)
ÜFSZ a szervizessel telefonál: nekünk nem mondta senki hogy csináljunk munkalapot és különben is nincs ilyet a gépben az 1000 csomagra. Nekünk X csak annyit mondott hogy a 48 órásokkal írassunk szerződést és a többi már nem a mi dolgunk. Hívd fel X-t és kérdezd meg tőle.
ÜFSZ: egy kis türelmet kérek, utánanézünk, addig várjon.
ÜFSZ a szervizessel: akkor csináljak egy felfelé internet munkalapot és ennyi? Hogy hányan lehettek eddig? Hát voltak jó páran az elmúlt hetek alatt. Azt mind csináljuk meg visszamenőleg? Hú...
ÜFSZ: elnézését kérem, mi nem lettünk megfelelően tájékoztatva. Rögzítettem a munkalapot, de nem tudom hogy mikor tudnak menni a kollégák.

Mondom nem igaz hogy ennyi ideig tart átállítani a felhasználóhoz tartozó sebességet. Szóval ha nem szánom rá magam hogy bemenjek érdeklődni, akkor várhattam volna hogy megemeljék az internet sebességet. Ja és ezek szerint mindenképpen kijönnek a szervizesek.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#21764) zsolt501 válasza kisbalazs83 (#21763) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez melyik ügyfél szolgálat volt? :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21765) gxyb


gxyb
aktív tag

Ma is volt a szerelő. Rádugtuk az ONT-ra a laptopot. Ott sem volt meg a sebesség. Azt mondta kicseréli majd. Meglátjuk...

(#21766) kisbalazs83 válasza zsolt501 (#21764) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

direkt nem írtam... Nem a hölgyike tehetett róla és nem akarom hogy bajba kerüljön.
Amúgy nem lét kérdés az 1000-res net csak már kíváncsi vagyok rá :) A mostani TopNET 100/25 is kiszolgálja az igényeimet.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#21767) Brian_GT válasza gxyb (#21765) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nekem jövő héten fogják kötni ha minden igaz....korrekt az ügyfélszolis így remélem...holnap megyek vissza hozzá szerződést írni... ez amit írtál, hogy kicserélik...ez a házban lévő switchre értendő? Ergó ha nagyon gáz lesz a sebesség stb akkor kérhetem nézzék meg mert xar??

De remélem nem lesz ilyen :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#21768) gxyb válasza Brian_GT (#21767) üzenetére


gxyb
aktív tag

Én egyből az ONT-on vagyok a switch-en meg még hárman rajtam kívül. Az az ONT után van. Azt nem tudom nálad hogyan oldják meg. Attól is függ, hogy hányan és mit kérnek nálatok a lépcsőházban. Nálunk ONT csere lesz hátha csak az nem bírja.
Ha nem lesz meg a sebesség az egyből kiderül mert a szerelő is nézi a speedtestet :)

[ Szerkesztve ]

(#21769) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

1 hete kötöttem szerződést gigás netre és 60 napot mondtak.80/25 van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#21770) gxyb válasza Jackie_Chan (#21769) üzenetére


gxyb
aktív tag

Biztos mindenki elment szabira mert nekem 30 napot mondtak de aztán kb. másfél hét után jöttek.

(#21771) betyarr válasza gxyb (#21768) üzenetére


betyarr
veterán

és mennyit mértek,hogy nem volt meg?

(#21772) Jackie_Chan válasza gxyb (#21770) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Az a baj,hogy itt "Nincs szabad optika".Ezt a választ kaptam.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#21773) gxyb válasza betyarr (#21771) üzenetére


gxyb
aktív tag

Reggel még 500-580/100 aztán 260-270/100 körül mozog napközben este már csak 180-190/100.

(#21774) gxyb válasza Jackie_Chan (#21772) üzenetére


gxyb
aktív tag

Ezt nem értem...
Miért kell szabad optika mikor elvileg csak egy gigabites switch kellene a mostani 100-as helyett azt meg év végéig úgyis ki lellene cserélni. Panelban laksz?

(#21775) zsolt501 válasza gxyb (#21773) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam is hasonló a helyzet most, nem tudom mi legyen, mert ez így elég harmatos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21776) front3r


front3r
őstag

Volt itt olyan, akihez kimentek a szerelők esti időpontban? 17:30 után mondjuk?
Munka miatt ugyebár...
Csak azért kérdezem, hogy lehet-e őket kérni késői időpontban, ha az ember nappal dolgozik?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21777) gxyb válasza zsolt501 (#21775) üzenetére


gxyb
aktív tag

Akkor nem csak nálam nem bírja a rendszer a terhelést... Nem készült fel erre a Digi rendesen szerintem.

(#21778) gxyb válasza front3r (#21776) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nekem azt mondta a srác hogy 16 óráig dolgoznak.

(#21779) betyarr válasza front3r (#21776) üzenetére


betyarr
veterán

hozzám szombaton jöttek ki 16:30 körül.

(#21780) zsolt501 válasza gxyb (#21777) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, sajnos ezt a teszt időszakban is éreztem, és minél több a környékben az 500-as és az 1000-es belépő annál karcsúbb a sebesség, ma is kötöttek többet is itt a közelben (a szerelők mondták), meg is látszik a sebességen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21781) gxyb válasza betyarr (#21779) üzenetére


gxyb
aktív tag

Meg sem lepődök :)

(#21782) gxyb válasza zsolt501 (#21780) üzenetére


gxyb
aktív tag

Valamit ki kell találniuk legkésőbb akkor amikor már sehol sem lesz meg a garantált. Fiztegethetik majd a kötbért, nem tudom ez miért jó így.

(#21783) thxer válasza zsolt501 (#21780) üzenetére


thxer
aktív tag

Biztos hogy nem a speedtest szerver egyre terheltebb? Torrenten is lassul?

(#21784) Keksz


Keksz
senior tag

Ma nem volt net olyan 15 óra körül és a DIGI-s autó is itt volt, csak el kellett mennem... Viszont nem érzékelek emelést, de ezen jót nevettem:

http://digi.hu/meres
6 nap múlva lejár a mérőalkalmazásuk... Amit a hivatlos és ezt fogadják el.
LOLka!

(#21785) zsolt501 válasza thxer (#21783) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem csak a Speedtest a terhelt, hanem torrent, és FTP esetén is ugyan ez a helyzet sajnos, és nem a kiszolgáló szerver a lassú, mert az gigabites...
Valamit nagyon alul méreteztek itt felénk Szegeden.

Most ezt mértem, de nagyon rapszodikus a sebesség, hol jól megy, hol behasal, és a torrent és az FTP is csak döcög.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21786) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Tegnap voltak a Digisek nálam. Szétnéztek, anyagot semmit nem használtak fel(Cat.5e kábel van telefon nélkül,vagyis nem kértem a telefonkészüléket),matattak valamit a dobozban,majd közölték mérjem meg a sebességet. Rámértem ,109/25 volt. Azt mondták nem baj majd ma méregessem a sebességet. Mértem, még rosszabb volt mint tegnap. Most nem cserélték ki a Switchet a dobozban,vagy szerintetek várjak még mert esetlegesen nem aktiválhatták a csomagot? Akinek bekötötték már a Giga Net-et a megemelkedett sebesség azonnal érzékelhető volt :F

[ Szerkesztve ]

(#21787) Lin3Lord válasza sputyi70 (#21786) üzenetére


Lin3Lord
tag

digi.hu-n belepsz az ugyfelkapun, szerepel mar az uj csomag?

akkountvadasz

(#21788) wwenigma válasza gxyb (#21782) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Összeesküvés-elméletek gyartasa helyett inkabb figyelmedbe ajanlom hogy nem fix 1000Mbps-ra lehet előfizetni hanem "akár" 1000Mbps-ra. Illetve èv vègèig mèg sok idő van és mivel nincs varázsgömbjük ezért nem tudhattak elore hol kell bőviteni a gerincen.

Majd jan1-étől térjunk vissza a dologra. Mindemellett en is csak azert fizetek elo 1 honapra a digi1000-re hogy mihamarabb meglegyenek az eszkozcserek, utana visszaallok valszeg 500 vagy 200ra. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21789) ZoleeHU


ZoleeHU
tag

Amúgy az a vicces, hogy ha akarják, akkor 1 nap alatt is váltanak felfelé netet.
Megkértem a szerelőt, hogy felfelé szeretnék netet változtatni (elromlott abox, és kicserélte).
Másnapra hozta a boxot, és már központba változtattak netet. :U

(#21790) sputyi70 válasza Lin3Lord (#21787) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Megnéztem ,még Top net van. Akkor ezek szerint ha ott látok változást,akkor aktiválhatják?

(#21791) Gejza1981 válasza sputyi70 (#21790) üzenetére


Gejza1981
tag

igen, nagy valószínűséggel a két dolog összefügg.

(#21792) gxyb válasza wwenigma (#21788) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nem fix 1000 valóban, de még csak a közelében sincs. Garantált sincs meg.

(#21793) headhunter


headhunter
addikt

Kínált sávszélesség kontra garantált sávszélesség...

Többi szolgáltató (T-Home főleg), elmehet a p.....@.





(#21794) Jackie_Chan válasza gxyb (#21774) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Igen 15 lakásos 4 emeletes panelban lakom.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#21795) allein


allein
addikt

Szevasztok. XV kerület, Újpalota, még mindig a 80/25 van, semmit nem emeltek rajta teszt

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21796) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Regisztráltam az ügyfélkapun és azt írja,hogy felhasználói fiókhoz jelenleg nincs szerződés hozzárendelve
Ilyenkor mit kell tenni?

(#21797) Gejza1981 válasza ToBeY (#21796) üzenetére


Gejza1981
tag

hozzá kell rendelni a szerződésedet

(#21798) ACE- válasza kisbalazs83 (#21763) üzenetére


ACE-
addikt

És akkor azt mivel magyarázod, hogy az eddigi topnet-es 94/27-es sebességem a szerződés megkötése után felugrott 94/96-ra?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21799) zsolt501 válasza ACE- (#21798) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mázlid van :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21800) ACE- válasza zsolt501 (#21799) üzenetére


ACE-
addikt

Hogy érted? Véletlenül pont elrontottak valamit?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.