Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108851) bobalazs válasza 4Grider (#108850) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az hogy nem tudom. Leírtam az árát. Ha 100 forintot tévedek, akkor meg fennakadnal. Azért mondtam így. Sok. Jobban tudom mint te. Erre van szükségem, olcsóbban, emelgetések nélkül.

(#108852) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Nem sok remény fűzök az olcsóbb nethez miután 1 év alatt kb 100% ban elemeltek.
1. aki bepipálta az e-packot, meg a hűséget, annak bakfitty , ez biztos
2. szvsz lesz max 1000 huffal olcsóbb...

A felhasználók 99% ának elég lenne egy 250/30 net. Namost ha csak 80 % aki most 1000/300 átjelentkezne, az csúnyí lábonlövés lenne. Miért modnana le a cég 1 csomó bevételtől. Ráadásul 1 csomó papírmunka lenne vele.

Lengyelországban annak idején próbálkoztak ilyen nyuggernettel ami a régi telefon rézvezetékre akasztott adsl modemet jelentett szédítő 128/64 KB al. tényleg fillérekbe került, de egyszerűen nem érte meg, pedig még állami támogatás is járt érte a cégeknek, de kihátráltak belőle...

[ Szerkesztve ]

(#108853) koby11h


koby11h
aktív tag

Sziasztok!
Fiberhome HG6544C. Ha jól emlékszem, akkor a vezetékes és a wifi részre kapcsolódó eszközök szét vannak választva és nem látják egymást.
Olyan előfordulhat, hogy az 1 darab Gigabites portra kötött eszköz sem látja a 3 darab 100 Mbites port egyikére kötött eszközt?
Gigabites portról próbálok elérni egy tesztelendő eszközt ami a mellette lévő 100 Mbites porton van, de nem látom sehol.
A DHCP Clients List-ben sem mondjuk, szóval lehet nem ez a hiba, csak megbizonyosodnék róla, hogy azért kellene látnia...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#108854) GoodSpeed válasza bobalazs (#108849) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerintem még várnak a bejelentésével, egyelőre belengették csak, nézik, hogy milyen a fogadtatása magának az ötletnek, aztán majd hozzácsapják az árat is.

#108852zsolt_64: Nekem az "tetszik", hogy a román tulajdonos ellen ment a boszorkányüldözés, közben nyomatták, hogy nem lesznek negatív tendenciák... ja hát nekik bevétel szempontjából tényleg inkább pozitív... Sokan már akkor megkongatták a vészharangot, hogy drasztikus drágulás jön... Aztán az a cég amelyikben masszív állami tulajdon van, pont az hajtja végre a legnagyobb fokú áremelést, miközben a TV-ben mantrázzák, hogy rezsicsökkentés! :D Meg megvédik a magyar embereket... ja, hát az Internet az nem volt alapvető létszükséglet 20+ éve... csak azok az idők már elmúltak.

Korábban a DIGI-nél - legalábbis FTTH -n társadalmi egyenlőség volt, mindenki 3100 Ft-ért kapott 1 Gbps-os netet. Egy csomag volt, egy csomaghoz kellett tehát supportot nyújtani FTTH-n. Most lesz két csomag, és ezzel egyidejűleg bevezetődik a digitális kasztrendszer, ami korábban a DIGI FTTH-n nem volt jelen, a többi szolgáltatónál igen.. magyarán: szegényebbek és gazdagabbak Internete. Nagyon sok éve vagyok már Telekomos is, és Vodafone-os is voltam. Ott ez a fajta megkülönböztetés mindig is jelen volt. Már ha felhívom a 1412-t mondja, hogy Magenta 1 ügyfelükként prioritással kezelik a hívásomat, és tény, hogy nekem mindig a leggyorsabb Internetem volt a kor technológiájának megfelelően, illetve a lakóhelyemen elérhető maximumon. De a DIGI korábbi modellje szimpatikus volt.

A 250-es csomag bevezetésénél nagyon kell egyensúlyozniuk. Ha nem érezhető igazán a havidíjon, akkor nem fognak váltani az emberek, esetleg ugyanúgy lemondják mint bevezetés nélkül is tennék, a lemondó ügyfél pedig 0 Ft-os havidíjat fog fizetni.

Ha meg ahogyan írtad, sokan váltanak át 250-esre - mármint nagyon sokan - akkor megint az van, hogy - tegyük fel igaz a 2990 Ft-os pletyka - hogy igaz ugyan a fele havidíj negyed sebességért, de bevétel szempontjából a cég majdnem ugyanott tart mint a DIGI idején.

Nyilván tehát a cél az, hogy azokat fogják meg, akik mindenképpen felmondanák a szolgáltatást. Akkor is, ha nincs a környékükön vezetékes alternatíva.

Relatíve magas lehet azok aránya, akik amint megtörtént a felvásárlás vagy második esetben a drasztikus emelés, és volt alternatív szolgáltató - ez országosan nézve csak a Telekom lehet, mert Tarr. Kft csak részleges -, nekik meg lejárt a hűségük, már átlibbentek.

Magam is Telekomnál lógnék, de nem opció a jelenlegi címemen :(

Ott sem sokkal olcsóbb, de vannak elveim... elvi kérdés tehát. Mondjuk már 2020-ban - amikor a felvásárlás szóba sem jött még - is, a Telekomot vártam. Az előző tulajdonosnak sem voltam nagy rajongója.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108855) cof válasza koby11h (#108853) üzenetére


cof
veterán

Nem úgy van. A LAN-LAN van elszeparálva egymástól általában és LAN-WiFi. A WiFi-WiFi rész szokott működni.

Mondjuk ha DHCP-ben sem látod és nincs is statikus IP-je akkor lehet más a hiba, mert van olyan ONT aminél nincs semmilyen elszeparáltság beállítva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108856) zsolt_64 válasza GoodSpeed (#108854) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"tegyük fel igaz a 2990 Ft-os pletyka" áhh ez impossibile, nem kerülhet egyszerre csak a felébe. -de ha igen akkor garantált hogy csak újbelépőknek és olyanoknak akinek a telepítési címükre az előző 1 évben nem volt szolgáltatás...
Ha lesz egyáltalán akkor az aktívakat biztosan kizárják

[ Szerkesztve ]

(#108857) trec12 válasza GoodSpeed (#108854) üzenetére


trec12
addikt

"Szerintem még várnak a bejelentésével, egyelőre belengették csak, nézik, hogy milyen a fogadtatása magának az ötletnek, aztán majd hozzácsapják az árat is."
Ezt meg, hogy? Olvasgatják ezt a fórumot.☺️Akkor legyen 2.990 akcióban.😉
Szerintem ügyfelmegtartás v. ügyfélszerzés a cél.

[ Szerkesztve ]

(#108858) trec12 válasza zsolt_64 (#108856) üzenetére


trec12
addikt

Vélhetően kedden kiderül. Reméljük nem úgy lesz ahogy te írtad....

[ Szerkesztve ]

(#108859) Sofian válasza Jim74 (#108610) üzenetére


Sofian
őstag

Aha.... mondjuk az F668-at sem frissítették lassan 8 éve. ;] Valszeg olyan lukas szegény mint az ementáli a 2015-ös firmware-ével...

(#108860) koby11h válasza cof (#108855) üzenetére


koby11h
aktív tag

Köszi, nem megy egy sehogy, sem wifin, sem lan-on, elvileg dhcp-n van, de semmi nem látja, szóval lehet döglött a hálózati része...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#108861) qnadam válasza GoodSpeed (#108854) üzenetére


qnadam
veterán

szegényebbek és gazdagabbak Internete

nem gondolod kicsit túl ezt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#108862) proradeon válasza GoodSpeed (#108854) üzenetére


proradeon
őstag

"tegyük fel igaz a 2990 Ft-os pletyka"

Igencsak meglepne vele a 4iG. Szerintem inkább lövik majd 2-300 forintal a Telekom 250 mbps-os magentás ára alá (<4767 Ft). Én úgy gondolom, hogy ettől alacsonyabb áron felesleges álmodozni. Ez már nem (az) a Digi.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#108863) GoodSpeed válasza zsolt_64 (#108856) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Lehet ilyen korlátozás is... plusz ezt a 2990 Ft-os árat nem tartom annyira valószínűnek magában, esetleg csomagban igen, elképzelhető, hűségidővel, E_PACK kedvezménnyel ránéztem a berettyóújfalui lakásunk címére és:
Csak Internet:

A fentebbi képhez extra adalék: a címen elérhető a DIGI FTTH, és a Vodafone ED3.0 is. Csak magában 5448 Ft a 250/70. Szóval ha így nézzük, akkor az a 2990 Ft ábrándnak tűnik.
Magenta 1-ben:

A 2990 Ft itt már lehetne alternatív. De van egy másik fontos rész is, nézzétek meg, hogy kevesebb mint 1500 Ft az eltérés a leglassabb és a Gbps-os Internet között havonta. Letöltésnél a sebesség negyede, feltöltésnél meg 14x gyorsabb az 1000-es csomag mint a 250-eshez mellékelt 70 Mbps...

#108857trec12: A piaci felmérés elengedhetetlen. Az adatbázisukban nincs az ügyfélről olyan adatok mint: iskolázottság, vagy munkahely információ, szóval a szociális helyzetét maximum úgy tudják belőni, ha megnézik, hogy hol lakik... mert mondjuk ha valaki a Rózsadombról telefonál be hisztizve, hogy ő aztán felmondja... az annyira nem valószínű, de ha Pocsajról teszi ezt akkor már lehetséges, hogy tényleg meglépi.

Tehát látják egyfelől hogy hol lakik, másfelől meg az életkorát. Egy 80+-os nyugdíjasnak tényleg nem kell 1000-es net... és lehet, hogy tényleg felmondja.

Nézhetik a fórumokat is... pl Magyarországon jelenleg ez a fórum az egyetlen olyan amit érdemes nézniük. A közösségimédiát is követhetik. Pl Facebook oldalukon is láthatják, hogy milyenek a kommentek, bár ez sem tökéletes mintavételi pont, mert pl én sem szóltam még hozzá, sőt fel sem mentem a Facebook oldalukra, és sokan hallgatnak, főleg azok, akiknek nem oszt, nem szoroz. Ezen felül a 1272-re befutó hívásokat is elemzik. Ha az ügyfélnek nincs hűségideje, felhívja őket, lemondja, akkor megnézik, hogy most ez azért mondta le, mert volt jobb ajánlat a környéken, vagy azért, mert tényleg túllőttünk esetleg a célon, és nagyon drága lett. Járulékos veszteség, és a többség benyeli, vagy akinek van lehetősége menekül? Esetleg az előfizető jelezte e a felmondás előtt, hogy egyébként neki havonta mondjuk maximum 4000 Ft-ot ér el... nyilván itt nem egy-egy ember dönti el a dolgot. Összesítik az adatokat, ami egy jó adatbázissá áll össze. Ha felmondja az rossz, mert azt nehéz visszaszerezni.

A fentebbiek miatt is egyre valószínűbbnek tartom a területi árlista bevezetését. Ezt alkalmazta az Invitel, a Telekom és a Vodafone is. A Telekom most is... Régen a Telekomnál is két ár volt. Az egyik a publikus, a másik az, amit akkor kaptál, ha volt erős konkurencia és dobbantani akartál. Aztán váltottak, mert már évek óta nyíltan elérhető a cím alapján megjelenő aktuális ár, és teljesen nyilvánosan megmutatja, hogy mennyire más az ár ha egy olyan területen kéred a szolgáltatást ahol nincs konkurencia. Emellett még megmaradt az ügyfélmegtartós árazás is.

#108862proradeon: Ja, közben írtam még írtatok :D
De ugyanazt gondoljuk :)

#108861qnadam: Szerintem az emberek nem az alapján választanak a szolgáltatóknál Internet csomagot, hogy kimatekozzák: nekem 250-es net elég, a pénz hegyekben áll, de nem rendelem meg a Gbps-ot, mert felesleges... Arról nem beszélve, ha elég is, akkor is jó, ha van tartalék. Pl hazajönnek az unokák, aztán töltenének lefele, és a Papáéknak panaszkodnak, hogy hát lassú a net, bezzeg otthon. anyáéknál..

A szociális helyzetük alapján döntenek inkább. A DIGI-ben az volt a nagyszerű, hogy annyiért adott mindenkinek Gbps-os netet, amennyiért egyik konkurense sem az országban. Egy csomag volt, másra nem is lehetett szerződni, szóval annak a kevésnek sem volt más választása, akinek a 250-es is elég lett volna.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108864) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#108863) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt még kifelejtettem, hogy pár napja még arról ment az álmodozás, hogy majd új csomagokat jelentenek be (ez bejött egy erejéig), és talán lesz Gbps-nál gyorsabb, 2 vagy 2,5 Gbps... erre az utóbbinak a 10%-át lefedőt alkottak...

tragikomikus. De voltak akik a 10 Gbps-ot sem zárták ki... hát egyszer valószínűleg lesz ... de minden bizonnyal most más az irány.

"A szociális helyzetük alapján döntenek inkább."
Másként fogalmazva, azonos áron senki sem váltana lentebbi csomagra, csak azért, hogy kímélje az ISP hálózatát, hogy 1 Gbps-os kapacitással 4 Efi-t is ki tudjanak szolgálni.

Mondjuk az előbb linkelt példánál maradva - mert annak ismert az árképzése - sima Internetnél havonta 1832 Ft-tal olcsóbb a 250-es mint az 1000-es... ha azt mondod, hogy ennek a különbözetnek a jelentős részét ledolgozhatod hűségkedvezménnyel és E-PACK-kal, akkor pláne nem éri meg lentebb váltani.

Magenta 1-ben még kevesebb a különbség:
1400 Ft-os eltérés. Ott én már pláne nem nyomorítanám le a netemet... jó, akinek minden fillér számít, meg nem vett 62 E Ft-ért routert az gondolhatja másként is.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108865) Jim74


Jim74
nagyúr

Érdemes lenne visszaolvasni a topikot, hogy hány ember le lett hurrogva, amikor a tulajdonosváltáskor felvetették, hogy vége az olcsó DIGI-nek...

(#108866) GoodSpeed válasza Jim74 (#108865) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

... és a szép az egészben, hogy:
1. Nem vártak olyan sokat vele, amit vártak is, valószínűleg a Vodafone ügylet miatt tették
2. Mindezt akkor lépték meg amikor olyan magas az infláció, ami még a '90-es évek nyomorát is felülmúlja.

Nekem egyébként a netadós tüntetés ugrott be... akkor kimentek okostelefonokkal fényt gyújtani a fejekben ...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108867) trec12 válasza GoodSpeed (#108864) üzenetére


trec12
addikt

Lehet semmi spekuláció nem jön be de igaz ami igaz eléggé elgondolkodtató, hogy nincsen ár. Mindenesetre szép kifejtős hozzászólásaid vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#108868) pjen válasza GoodSpeed (#108866) üzenetére


pjen
félisten

Bezzeg mikor 100y0ft lett,egy kiló kenyér, akkor nem. :((

(#108869) GoodSpeed válasza pjen (#108868) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Döbbenetes, igen. De ezt hagyjuk mert ki leszünk vágva ...
Mondjuk én a kenyeret 3 éve, hogy sütöm: Gorenje BM 1210 BK, a COVID-19 idején minimálisra akartam csökkenteni a kontaktusok számát... és a kenyér volt az egyetlen olyan élelmiszer, amit nem lehetett hetekre előre betárazni. Megoldottam... most meg...
1 kg BL55-ös árstoppos lisztből két darab 900 grammos kenyér jön ki.

#108867trec12:
Köszi, ez ilyen nálam, hogy szeretem részletesen leírni a gondolataimat :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108870) dchard válasza Sofian (#108859) üzenetére


dchard
veterán

Legalább az F668 hibátlanul működik 8 éve bridge-ben. Ennyit még egyetlen szolgáltatói eszköz sem bírt ki nálam...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#108872) pjen válasza GoodSpeed (#108869) üzenetére


pjen
félisten

A kenyér a fagyasztóban kiválóan eláll. Én is sütöttem párat, de valamiért nem jött be.
Egyébként az előbb kérdeztem a DIGI nél.
DIGI nekem eddig 6900, emelés után 7980Ft lesz.Net+Tv +teló.
Nem fogom magam tökön szúrni.
Kiváncsiságból megnéztem a T nél: Tv + 1000 net 9800Ft.És akkor még csak 1 box van, nincs városi teló. Pedig itt van DIGI és Voda is

[ Szerkesztve ]

(#108873) trec12 válasza pjen (#108872) üzenetére


trec12
addikt

Nem 7890 véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#108874) pjen válasza trec12 (#108873) üzenetére


pjen
félisten

Na jó, igazad van. :)

(#108875) Multibit válasza Sofian (#108859) üzenetére


Multibit
veterán

Valszeg olyan lukas szegény mint az ementáli a 2015-ös firmware-ével...
Nekem is ilyen van, de nem érdekel, hogy mennyire lyukas. Bridge módban van kezdetektől és eszembe nem jutna azt használni a saját routerem helyett.

(#108876) GoodSpeed válasza Sofian (#108859) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a Huawei EchoLife HG8121H ONT-on nem tudom mikori a FW, azt sem, hogy mikor gyártották :D
Itt a fórumon 2017-ben említették elsőnek... engem idegesítene a dolog, de csak akkor ha Routerként is használnám... Modem módban szerintem nincs semmilyen komolyabb probléma vele... avagy egy súlyos indok amellett, hogy miért KELL saját routert használni.

#108872pjen: Eleinte fura volt az íze, ráadásul vannakl egészen bonyolult és méregdrága receptek is a receptkönyvében :D Fagyasztani nem nagyon szerettem a boltit...

A DIGI-t most nem hívtam fel... majd látom, hogy mennyit ír az oldal.
Gondolom Nálad ezek az árak már Hűségidővel + EPACK-kal értendőek.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108877) pjen válasza GoodSpeed (#108876) üzenetére


pjen
félisten

Igen hűség+e pack.

(#108878) Sisco2 válasza trec12 (#108826) üzenetére


Sisco2
tag

Az FTTH – Net MAX 2022 (500/100) is új csomag lesz FTTH területen?

(#108879) GoodSpeed válasza Sisco2 (#108878) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Óriási! Lesz 500-as csomag is :D Így már azért azoknak akik lentebb akarnak váltani mégis lesz egy köztes megálló a 250-es és az 1000-es között.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108880) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Erről beszéltem!

[link]

Árakról mikor fogunk tudni bármit is?

(#108881) trec12 válasza Sisco2 (#108878) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem várjuk meg amíg kitisztul ez addig ne nagyon éljük bele magunkat....

[ Szerkesztve ]

(#108882) Trailbreaker válasza GoodSpeed (#108879) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Az 500 csomag az szerintem nem új.

Link

(#108883) GoodSpeed válasza Gézengúz (#108880) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez az osztogatás felelőtlen, és veszélyes dolog... főleg arra akinek a nevén van a szolgáltatás. Bármilyen illegális tevékenységet folytat az akinek NINCS a nevén a szolgáltatás azt sodorja veszélybe akinek van. Mert első körben rá fogja rárúgni az ajtót a TEK!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108884) Lackooo84 válasza Sisco2 (#108878) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Még a végén 500 lesz a max. :D

The Truth is out there...

(#108885) GoodSpeed válasza Lackooo84 (#108884) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ne adj nekik ötleteket :D Még megvalósítják, havi 7K-ért :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108886) adika4444 válasza Lackooo84 (#108884) üzenetére


adika4444
addikt

Na az szép lenne... 2023-ban szerintem már alap a gigabites letöltés HO-ra meg ha az embernek IT-s hobbija van. Jómagam mindkét részről érintett vagyok és nagyon utálok várni párszáz megákra, hogy ledöcögjenek.

Szerk: Nincs véletlenül még Epon terület, vagy olyan FTTH-s környék, ahol nem bírja a gigát a hálózat, pl. Invitel-től átvéve? Számomra ez az FTTH Net Max inkább olyan kényszerű legnagyobb sebességnek tűnik, a 100 Mbps-os felfelé sáv is ezt erősíti bennem illetve az, hogy a 250-es nethez képest felfelé irányban semmivel nem ad többet az 500. Logikusabb lenne, ha az 500-as letöltés mellé 200--250 Mbps felfelé irány társulna.

Mondjuk FTTB környezetben pár éve a DIGI szépen kivezette az 1000-es csomagot, új előfizetőként azóta nem is lehet rá szerződni, de ott mondjuk inkább technológiai korlátja volt a dolognak. Tényleg nagyon remélem, hogy nem fogunk visszafelé fejlődni a maximálisan elérhető vezetékes internet sebességét tekintve.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#108887) Intruder2k5 válasza adika4444 (#108886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"2023-ban szerintem már alap a gigabites letöltés..."

Meglepődnél, hogy mennyien élnek és akár dolgoznak még úgy, hogy nincs 1000Mbps sebességű netük!

(#108888) bobalazs válasza Intruder2k5 (#108887) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt aza baj hogy a helyzetek többségével nem a mi gigabites netünk az akadálya a gyors adatátvitelnek. Hanem a kiszolgálók terheltsége, meg feltöltési seberssége.

(#108889) Lackooo84 válasza GoodSpeed (#108885) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem tudom mi más logika alapján neveznék maxnak. :D

The Truth is out there...

(#108890) adika4444 válasza Intruder2k5 (#108887) üzenetére


adika4444
addikt

Sajnos tudom, mennyire bosszantó, amikor nincs normális gyors net. Bár nem ez az egyetlen összetevője egy netkapcsolat metrikájának, de nem elhanyagolható a fontossága :D
Ha meg alkalmas rá a hálózat, főleg vicc lenne ha megszűnne a gigabit, mint lehetőség. Márpedig láthatóan alkalmas az esetek 99%-ában. Torrentre kell a legkevésbé, nagyon megszoktam, hogy az OVH-s szerveremről bármit elérek 60--80 MB/s sebességgel.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#108891) GoodSpeed válasza Lackooo84 (#108889) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Basszus, tényleg ... azt nem is néztem, hogy MAX a neve... csak az értékeket... Hát megmarom magamat, ha ezt is meglépik :( Főleg, mert nincs mire váltani... egyébként szvsz, ez még az ingatlan értékére is negatívan hat(hat)- Már önmagában az, hogy egy szolgáltató van, de ha még az is gatya ... (jó, most hagyjuk, hogy Vodafone, tudjuk, hogy egy a kettő).

#108886adika4444

"Mondjuk FTTB környezetben pár éve a DIGI szépen kivezette az 1000-es csomagot, új előfizetőként azóta nem is lehet rá szerződni, de ott mondjuk inkább technológiai korlátja volt a dolognak. Tényleg nagyon remélem, hogy nem fogunk visszafelé fejlődni a maximálisan elérhető vezetékes internet sebességét tekintve."

Plusz még ez is... ha már ilyen szép emeléseket hajtottak végre, akkor legalább tartsák a szintet... én nem várom el, hogy 1 Gbps-nál gyorsabb legyen, csak azt, hogy az viszont ne feleződjön.

Meg ez a csepegtetés... hogy ÁSZF-be bekerülnek, ár az persze nem... mert itt a fórumon kívül az átlag ember tuti, hogy nem fogja észrevenni az ÁSZF változást, csak majd akkor amikor élesítik. Szóval ez tényleg lassú csepegtetés.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108892) Geth válasza adika4444 (#108886) üzenetére


Geth
addikt

Mint általában, nagyban függ attól, hogy milyen HO-ról van szó (meg mekkora a sávszél a túldoldalon...), illetve milyen IT-s hobbiról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#108893) qnadam válasza dchard (#108870) üzenetére


qnadam
veterán

nálam a upc-s epc3212 volt hasonlóan tartós, bár két táp kipusztult alóla. rendesen harcolni kellett a upc-vel, hogy ne küldjenek másik modemet, aztán amikor csakazértis küldtek, hogy vegyék vissza :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#108894) Mr K válasza adika4444 (#108886) üzenetére


Mr K
senior tag

"nagyon utálok várni párszáz megákra, hogy ledöcögjenek"
Nézzük csak: 200MB letöltése 250Mb/s-es kapcsolaton 6-8 másodpercig tart... Hát igen, innen nézve mégiscsak jó dolog a gigabites internet. Borzalmas lehet ennyit várni. ;)

"2023-ban szerintem már alap a gigabites letöltés HO-ra"
HO-ban én nem igazán érzem a különbséget a 100Mbites FTTB meg az 1Gbites FTTH között. És még sosem ezen múlott a határidő betartása. :U (Megj: a munkahely egy 10 Mbites bérelt vonalon kapcsolódik, és többen is osztozunk rajta...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#108895) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Nézem ezt a táblázatot itt fenntebb az "új" csomagokkal: Komolyan az egész Digiben nincs 1 ember aki normálisan tudna excel táblázatot formálni ? Csoportosítani az ftth-fttb csomagokat növekvő rendbe, és felülre közöscellás fejlécet ? meg mi eza kuszaság az díjcsomagok elnevezésekben ? Mintha direkt volna hogy eltévedjen benne az előfizető.

Én anno 6/1 es és 15/5 csomagon is elvoltam HO ban. mondjuk akkor nem torrenteztem mellé, de egy távoli asztal simán elment...

Ha lenne olyan hogy 3000Hufot megspórolni azzal hogy visszaálljak 250/x re akkor megtennném , mert az évi 36Khuf, de úgyse lesz

[ Szerkesztve ]

(#108896) adika4444 válasza Mr K (#108894) üzenetére


adika4444
addikt

Sejtettem én, hogy a topik napi forgalmának minimum egyharmadát a kommentemre való reagálások fogják kitenni ;]

Az elégségesnél gyorsabb netnek kényelmi értéke van. Hogy kinek mi az elégséges, az teljesen szubjektív, de az én véleményem az, hogy onnantól, hogy az infrastruktúra támogatja, 2023-ban alap, hogy legyen gigás net. Azaz ha FTTH technológiás GPON szolgáltatás van, akkor a végponton legyen 1000 Mbps-os névleges letöltést kínáló csomag értelmes áron. Hogy ki mire fizet elő az már persze magánügy, ha kicsit szerencsétlenül is fogalmaztam, én inkább az elérhetőséggel szembeni elvárásomnak adtam hangot.

üdv, adika4444

(#108897) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#108887) üzenetére


zsolt_64
senior tag

100+ fős IT cégnél ho-ban talán 10% nak van gigás netje.

Ja és hiába van Gigás netem , ha távoli asztalon akarok valamit bemásolni, az le van korlátozva sebességben , nyilvánvalóan a többiek érdekében,,,

[ Szerkesztve ]

(#108898) GoodSpeed válasza pjen (#108872) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

No felhívtam őket.
7890 Ft volt lesz a DIGINet 1000/300 + TV + Telefon E-PACK-és hűségkedvezménnyel. Nekem még most 5990 Ft + 300 Ft volt a telefonálás, de azt mondták, hogy a rendszer nekem még nem állította át, és szerinte várjam meg a következő havi számlát, mert még lehet az is 5990 Ft-tal érkezik. Rendes volt, mert mondta, hogy utólag nem fogják visszakérni a pénzt... de maradjak veszteg, csak amikor már emelkedik, vagy átállította az ügyfélkapun a rendszer, akkor kössek új szerződést.

Amúgy ez az új szerződés kötés - szerintem - azért is jó, mert ha leszerződöm újabb 1 évre, akkor nekem mint szerződőfélnek biztosítaniuk kell a Gbps-ot akkor is véletlen tényleg csökkentik az 500-ra mindenkinek, mert a mindenkibe mindenki beletartozik, kivéve akiknek határozott idejű szerződésük van. Bár nem örülnék neki, ha ez lenne, de akkor is egy év nyereség.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108899) bobalazs válasza GoodSpeed (#108898) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az egy év szerződéssel a feltételek nem változhatnak? Pl nem alkalmazhat ilyenkor emelést?

(#108900) pjen válasza bobalazs (#108899) üzenetére


pjen
félisten

De, infláció követő emelés lehet. Vagy esetleg bármi.....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.