Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) br.rak válasza gomez55 (#8700) üzenetére


br.rak
őstag

Szia!

Milyen boxod van? a halozat keresese: engedelyezve próbáld meg kikapcsolni, hátha segít.

Br

(#8702) gomez55 válasza br.rak (#8701) üzenetére


gomez55
tag

Humax digi+c (sd)
Probaltam azt is, de nem segitett.
Csinaltam egy gyari visszaallitast, es utanna ujra, de ugy se jo.

(#8703) br.rak válasza gomez55 (#8702) üzenetére


br.rak
őstag

Próbáld meg kézzel bevinni a frekvenciákat hátha úgy megtalálja. Lehet, hogy a boxod adta meg magát. Nekem is vannak humax boxjaim (igaz nem olyan típusúak mint neked), de eddig nekem nem volt gondom velük.

Br

(#8704) Killing


Killing
addikt

HBO GO-ról van valami információ, vagy ne is merjek álmodjak róla? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8705) br.rak válasza Killing (#8704) üzenetére


br.rak
őstag

A GO -hoz kétirányú kommunikáció kell, sima box-szal nem hiszem hogy menne, ahhoz szolgáltatói eszköz kell, ami tud kommunikálni a központtal.

Br

(#8706) Watt25 válasza Killing (#8704) üzenetére


Watt25
veterán

HBO GO :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8707) br.rak válasza Watt25 (#8706) üzenetére


br.rak
őstag

"JELENLEG SZERZŐDÖTT SZOLGÁLTATÓK: TARR, VIDANET, INVITEL."
Szóval a digi-n kívül, se T , se UPC, így elég keveseknek nyújt megoldás.

Br

(#8708) Killing válasza Watt25 (#8706) üzenetére


Killing
addikt

Ez így sajnos nem fog menni, olcsó húsnak híg a leve... :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8709) Dog 11


Dog 11
tag

Január 1 től a Digifon 500 csomagra váltottunk. A ma érkezett elektronikus számlában a forgalmi költségek változatlanul a régi percdíjakkal vannak számolva tévesen ,az 500 Ft .-os havidíj mellett.
Reklamáció a 1272 nél ,számlakorrekció majd a márciusi számlában - mondották. Akit érint a csomagváltás, ellenőrizze a számláját.

[ Szerkesztve ]

(#8710) M_AND_Ms válasza Dog 11 (#8709) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szokásos dolog ez a diginél. Kupleráj.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8711) Killing válasza Dog 11 (#8709) üzenetére


Killing
addikt

Nem is a digi lenne ha nem működne normálisan...
Nagyon unom már a cég 'pénzeskedését'! :(((

Lassan én is akarok erre váltani, habár inkább fizetnék többet mindenért csak legyen normális.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8712) M_AND_Ms válasza Killing (#8711) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Normálisak, csak az ügyintézésben kell mindent háromszor az értésükre adni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8713) Dog 11 válasza Killing (#8711) üzenetére


Dog 11
tag

Egyébként normális és választható szolgáltató .Az új telefonos csomagjuk is rendkívül ügyfélbarát.Ezért váltottunk. Hogy miért kell ilyen számlázási ....sággal elszúrni a renomét erre nincs válasz.Az elektronikus számlázásuk is kifogástalan és pontos ,kivéve most a telefonos csomag váltásnál amikor valamelyik fordulónapi dátumot hibásan ütötte be valaki és a számlázó szoftver ezért hibás számlát állított ki.

(#8714) Killing válasza Dog 11 (#8713) üzenetére


Killing
addikt

Igen, csak az ügyfél igényeit TV terén eléggé leszarják, a többi rendben van.
Olcsó profilú cég, pedig többre is vihetné.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8715) Kecskoss válasza Dog 11 (#8709) üzenetére


Kecskoss
csendes tag

Én február 2-án váltottam át a Digifon500-ra.
Ahogy elolvastam amit írtál, gyorsan meg is kérdeztem, hogy rendben van-e a számlázás.
Azt mondták, hogy február elsején volt az utolsó számlázott hívás, úgyhogy nálam jól számláz.

Egyébként a UPC volt ilyen. Ott minden csomag módosítás minimum 2 hónap alatt lett jól számlázva. Reklamáció hegyek voltak, még helyre állt a rend.

(#8716) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Digi telefon esetén honnan ágaztatják el a kábelt? (és melyiket?)
Na csak, hogy ne akkor derüljön ki, amikor már bekábeleztem a lakást....

(#8717) ronson válasza Ciripke (#8716) üzenetére


ronson
őstag

Bárhol az UTP kábel mentén, mert abba kötik rá valamelyik nem használt szálra.

(#8718) M_AND_Ms válasza Ciripke (#8716) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az Utp 3-as és 4-es ereiben folyik a telefonforgalom, ahogy a szabvány leírja. Ezt némi ügyésséggel (+ egy szike) magad is bárhonnét kiszedheted a kábelből.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8719) Killing válasza Ciripke (#8716) üzenetére


Killing
addikt

A bejövő UTP kábelre raknak egy elosztót, aminek két kimenete van, az egyik a telefon, a másik az internet. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8720) Killing


Killing
addikt

Amúgy ahol nincs koax ott hogy van a TV a diginél? Az UTP kábelről??
Vagy ahol új hálózat építésébe fognak ott viszik az UTP mellett a koaxot is?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8721) smog86 válasza Killing (#8720) üzenetére


smog86
senior tag

Optika be a boxba, abból kijön egy hálókábel és egy koax kábel.

(#8722) aranymakk válasza smog86 (#8721) üzenetére


aranymakk
tag

Nekem se boxom nincs se nem egy helyről jön a net és a TV :D bár lehet van box csak lakáson kívül.

(#8723) Ciripke válasza M_AND_Ms (#8718) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, akár egy router után is, vagy még a bejövőt kell szétszedni?

(#8724) Ciripke válasza zhagyma (#8635) üzenetére


Ciripke
tag

Nos, a NETUP dual kártyák ára 900$, egyenesen a gyártótól.
Szerintem marad a több USB-s DVB-C, DVB-T kártya.
A gond csak az, hogy a lapon egy sima PCI aljat van, meg USB, PCI-e nincs.
Hosszú távra tervezek, lehet, hogy egyenként beruházok 3 tunerbe

(#8725) M_AND_Ms válasza Ciripke (#8723) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Attól függ, hogy a router átviszi-e. Ne feledd a router galvanikusan szétválasztja a bejövő és kimenő oldalakat és csak a hálózati csomagokat pakolgatja át.

Én közvetlen a router előtt felmetszettem a kábelköpenyt hosszában, előbányásztam az érintett ereket és elvágtam és megcsapoltam őket.
Ráadásul én utána a router utáni megfelelő kábellel ugyanazt tettem és visszavezettem a telefon jelét. Így a telefon két ere megkerüli a routert és becsatlakozik abba az ágba, amelyik megy a telefonhoz. Ott a telefonnál használom a digi által adott elosztót és ott válik végleg ketté a telefon és a számítógép felé menő jel. (Így spóroltam meg, hogy a router előttről két kábel (egy telefon és egy net) menjen az íróasztalhoz, ahol egymás mellett van a telefon és a számítógép.

És még valami! Tegnap rosszul írtam nem a 3-4-es ér! A 3-as az foglalt, tehát azt nem szabad megpiszkálni. Ha hazaérek megmondom pontosan melyikre teszi a telefont a digi (vagy 4,5, vagy 7,8 - a lényeg, hogy az Unused, szabad ereket használják)

Majd ő segít!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8726) Szumi


Szumi
csendes tag

Sziasztok!

Na haragudjatok nem olvasom végig fórumot, mert már nagyon hosszú. Kis gondom akadt a frissen vásárolt TV-nkel. A gond az hogy vettünk egyet és nem tudja csak a DVB-T. Digis kábelünk van és hát így persze nem jönnek a digitális műsorok. Valószinű kellene nekem egy DVB-C tuner. Mi a legolcsobb megoldás szerintetek? Láttom a TV-n van SCART csatlakozó mellett olyan kialakítva amibe egy PCMCIA kártya megy be. Szereintetek ide lehet venni esetleg olyan kártyát ami egyben DVB-C tuner is. Valaki használt már ilyet? Bármilyen más megoldás vagy segitséget nagyon szívesen meg köszönök. Várom mihamarabbi válaszotok.

(#8727) zhagyma válasza Ciripke (#8724) üzenetére


zhagyma
őstag

Hosszútávra PCI aljzatra nem alapoznék. A logout-os DVB-C tuner listában igyekeztem összeszedni az USB2 és PCIe interface-l rendelkező DVB-C képes tunereket. Néha igen olcsón lehet DVB-C tunerhez jutni az ebay-n.

(#8728) Morris válasza Szumi (#8726) üzenetére


Morris
veterán

Set top box használatával tudod nézni a digitális adásokat. Más mód nincs.
scart-ot felejtsd el. box - hdmi kábel - tv ;)

(#8729) Szumi válasza Morris (#8728) üzenetére


Szumi
csendes tag

Nem SCART csatlakozón keresztülire gondoltam hanem a mellette lévő kártya helyre.(linken látható). Köszi akkor efelé keresgélek.

(#8730) BeLac válasza Szumi (#8726) üzenetére


BeLac
tag

Megoldás egy DVB-C set top box .
Mi a TV-d típusa, lehet hogy tudja a DVB-C -t csak az országot finnre kell állítani (nem a nyelvet).
Próba cseresznye.

Üdv:.

Azt a nyílást felejtsd el nem arra való!

[ Szerkesztve ]

(#8731) Dog 11 válasza Szumi (#8726) üzenetére


Dog 11
tag

A Digikábelnél kódolatlanok a digitális tv csatornák.A DVB-C re és MPEG-4 et tudó tv- re lenne szükség.A kártyahelyet nem tudod felhasználni.
Lehetséges megoldás : Digikábel helyi ügyfélszolgálat.
a/ Humax DIGI+ box bérlés / SD minőség /- 300.-Ft /hó
b/ HBO pak előfizetés ,1700.-Ft /hó és grátisz kapod a Humax SD dobozt amivel a HD minőségű 7 csatornát csak SD ben kapod és a Nat Geo 2 db .HD minőségű csatornáját nem nézed.
c/ DVB-C és MPEG 4 et tudó box vásárlás és akkor a HBO nélkül minden digitális csatorna nézhető.
d / Humax HD box bérlés az ügyfélszolgálaton.Ez külön történet lés külön tarifa.

(#8732) Szumi válasza BeLac (#8730) üzenetére


Szumi
csendes tag

Mindjárt megpróbálom, de sajna ez nem panasonic(ha jól tudom náluk lehet így próbálkozni) :) hanem tescos. Azért vettük mert fehér :) és olcsó, de így már kezd drágulni ha set top boxot is kell venni :(

(#8733) Szumi válasza Dog 11 (#8731) üzenetére


Szumi
csendes tag

Köszi hogy felvázoltad a lehetőségeim. :R
Milyen az SD minőség? Sokkal rosszabb mint a HD? .

(#8734) Szumi válasza BeLac (#8730) üzenetére


Szumi
csendes tag

"Azt a nyílást felejtsd el nem arra való!"
:D :DD :DDD

(#8735) BeLac válasza Szumi (#8733) üzenetére


BeLac
tag

Az SD-nek is nagyon szép a képe ( tiszta éles képzajoktól mentes) csak hát a felbontása a HD-hez képest a negyede. Analóggal összehasonlítva az SD olyan mint egy mercedes és a trabant.

:DD

[ Szerkesztve ]

(#8736) Dog 11 válasza Szumi (#8733) üzenetére


Dog 11
tag

32 " os tv esetén nem látok lényeges különbséget a Samsung direkt vétel és a Humax box vétele esetén./ RGB csatlakoztatással/

(#8737) smog86 válasza aranymakk (#8722) üzenetére


smog86
senior tag

Kertes háznál van az amit leírtam, panelban meg lakáson kívül van a router.

(#8738) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A HomeSys-el vettem fel adást, dsm a fájl formátuma. Mivel lehet lejátszani? Tudom a HomeSys viszi, de mással? Még a vlc se hajlandó elindítani. Mivel lehet átkonvertálni? A Total Video Converterrel próbáltam, de az se tud vele mit kezdeni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8739) Dog 11 válasza Dog 11 (#8736) üzenetére


Dog 11
tag

Bocs. " RCA " csatlakozón keresztül.

(#8740) Szumi válasza Dog 11 (#8736) üzenetére


Szumi
csendes tag

Akkor én nagyon lényegi különbséget nem fogok észre venni egy SD és egy HD adás között egy 22 colos tv-n.

(#8741) klaczi válasza Szumi (#8740) üzenetére


klaczi
aktív tag

Crt nél nem. TFT-nél lényegi külömbség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8742) Szumi válasza klaczi (#8741) üzenetére


Szumi
csendes tag

LCD TV-n nézném

(#8743) Szumi válasza Szumi (#8742) üzenetére


Szumi
csendes tag

Csak gondoltam belinkelem már ide is, ha megtaláltam, hátha valakit még érdekel mi is azaz SD.
Amiből kitűnik hogy SD-nél kb. 720*480 a képméret míg egy HD-nál 1920*1080 a TV-m HD ready 1326*768.
Szerintem vissza viszem a TV-t és veszek egy jobbat. Kösz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#8744) aranymakk válasza Szumi (#8743) üzenetére


aranymakk
tag

Kösz a rendkívül hasznos infót :)

(#8745) ronson


ronson
őstag

zhagyma

Meg tudod nekem írni, hogy melyik, most a legolcsóbb USB-s DVB-C tuner. Semmi plusz igény csak tv nézés Digin.
Magyar és esetleg külföldről is rendelhető érdekelne.

(#8746) hofi2


hofi2
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de azért a biztonság kedvéért rákérdeznék, T-Home IPTV-t váltanék le digitális DIGI adásra. A tv-m (Samsung PS51D550) elvileg rendelkezik DVB-C tunerral, ha jól gondolom akkor nincs szükségem STB-ra? Műsorújság gondolom azért lesz, de a Time Shiftet és a felvételt el kell felejtenem, amíg be nem ruházok egy megfelelő STB-ra.
Másik kérdésem, hogy van BaseNET internetem, ha TV-t is rendelnék az mindenképpen külön coax-on jönne vagy esetleg a meglévő UTP-ről "leválasztható" ? :)
Az UTP szépen el van tüntetve csak ezért gond a plusz kábel :)
Köszi a válaszokat!

(#8747) zhagyma válasza Szumi (#8743) üzenetére


zhagyma
őstag

A magyar wikipédia bejegyzés kicsit "csúsztat". Az SD (Standard Definition) csak felbontást, képarányt, kép- és sorfrekvenciát jelent. Semmi köze a veszteséges tömörítéshez (MPEG). Megjegyzem hivatkazott angol nyelvű wikipédia bejegyzés ebben a tekintetben jó. Annyiban igazat ír a magyar oldal, hogy a digitális és analóg TV jelből (már az előállítás folyamatában) is, szabványban rögzített módon, "eltávolítják" a szem által kevésébé érzékelhető szín és felbontás információkat a sávszélesség csökkentése érdekében (mint hang esetén az mp3-ban a fül számára amúgy sem lényeges információkat). De a bejegyzésben szerintem nem erre gondoltak ...

[ Szerkesztve ]

(#8748) smog86 válasza hofi2 (#8746) üzenetére


smog86
senior tag

Ha van benne DVB-C tuner, akkor nem kell semmi más.
Ha panelban vagy hasonló emeletes házban laksz, akkor egy koax és egy lan kábel megy be a lakásba, ha kertes házban laksz, akkor kapsz egy boxot amibe megy az optika és a boxból megy tovább a koax és a lan kábel.

[ Szerkesztve ]

(#8749) Watt25 válasza Szumi (#8743) üzenetére


Watt25
veterán

Én még annyit tennék hozzá, hogy a 480 sor NTSC rendszerre igaz, nálunk viszont PAL rendszer van, ezért 576 soros a kép. (Cserébe viszont kisebb a frissítési frekvenciája.)
(Most nézem, hogy ez az általad linkelt oldalon is le van írva, nem tudom miért a 480-at írtad. :) )
Szerk. 2.: Ez a magyar Wiki cikk nagyon pocsék, lenne mit dolgozni rajta...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8750) zhagyma válasza ronson (#8745) üzenetére


zhagyma
őstag

Zichie kolléga ezt találta a legolcsóbbnak az ebay-n: TBS USB DVB-C TV Stick ebay. Tudomásom szerint azóta is megelegédessel használja: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.