Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) LÁZ válasza Killing (#8546) üzenetére


LÁZ
addikt

nagyon szépen köszönöm a teljeskörű tájékoztatást mindenkinek...

btw az miért baj, ha nem találom a honlapjukon, és utána megkérdezem, illetve, hogy nem válaszolnak a megkeresésemre, és utána megkérdezem itt, nem vagyok idióta, hogy ne ott keressem elsőre, nem találtam meg ott, ennyi...

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8552) Kwisatzh válasza LÁZ (#8551) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Még legyé megsértődve.... :DD

[moderálva]

(#8553) hb000 válasza rocket (#8506) üzenetére


hb000
aktív tag

Akkor a lényeget nem sikerült megértened.
Szóval nagyon is olyan témáról írtam. Az lett volna a lényege, hogy ami neked jó, az másnak érdektelen és fordítva. NINCS jól működő csomagos megoldás más szolgáltatóknál sem (aki már tényleg kapcsolatba került ilyesmivel a marketingen túl is, az láthatta), mert ami neked megérné, abba beleraknak még három hulladékot és duplázzák azt az árat, amit te fizetnél érte.

(#8554) hb000 válasza Watt25 (#8541) üzenetére


hb000
aktív tag

Kivéve, amikor az eredeti adás is 4:3-as, mert akkor is 16:9-ben nyomják dagadtra kihúzott képpel :)

(#8555) Killing válasza LÁZ (#8551) üzenetére


Killing
addikt

Csak a megrendelés gombra kell rányomni és ki is adja az utcákat, nem nagy was ist das. Minden nap jön egy ilyen ember, kicsit kivagyunk már az ilyen kérdésektől.

E-mailekre nem valami kapkodósan válaszolnak. Különben ha napokig rohadt nagy fúrást-faragást hallasz, meg ki lesz plakátolva akkor onnantól nálatok is elérhető a digi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8556) g0dl


g0dl
addikt

Ez nekünk is lesz? Vagy csak akkor, mikor 16:9
http://www.origo.hu/teve/20120201-eredeti-nyelven-feliratozva-is-lathatok-musorok-az-rtl-klubon.html

(#8557) Golyo69


Golyo69
senior tag

Nah nekem bejött a két új csati
PRO 4 és FEM 3

A BL miatt kell esetleg a PRO4 de inkább Digi HD :D

Nyíregyháza, Digitális

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#8558) riki


riki
senior tag

Székesfehérváron is jönnek az új csatornák.
Én új vagyok e fórumon,és szeretném megkérdezni, normális e ,hogy a két humaxon akadnak időnként a csatornák, pedig mind a jelszint és a minőség is kiváló. :F

(#8559) Killing válasza Golyo69 (#8557) üzenetére


Killing
addikt

Szegeden is van Fem3 és Pro4. (Szintén digitális)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8560) aranymakk válasza riki (#8558) üzenetére


aranymakk
tag

Az, hogy normális-e nem tudom, de tény, hogy több helyről hallottam, hogy szarakodik valami a Diginél, nekem a net szórakozik például a tv-nek semmi baja.

(#8561) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Digitális kábelhálózaton is megvannak-e már az új csatik valamint a Story 4 is megjavult-e már?

Humax Hd boxom van és nincs kedvem fölöslegesen újrakeresni a csatikat és megint sorba rendezni.
Egyébként nincs erre valami mód hogy csak az új csatikat lehessen hozzádni mint a Digitális Sd boxoknál?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#8562) Bogyi007 válasza Golyo69 (#8557) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nagyon korrekt a Digi Ügyfélszolgálat mert gyorsan megmondták az új csatornák elérhetőségeit mind digitális mind analóg csatornákon.

Respect! Most már neki is álltam az itthoni 2 Sd és egy HD box beállításának.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#8563) riki válasza aranymakk (#8560) üzenetére


riki
senior tag

Köszi a választ. :R :R :R

(#8564) gatto_


gatto_
senior tag

Nekem minden hibátlan! Az RTL-en megjelent a plusz hang. A délutáni törökbrazilmexikói sorozaton már volt eredeti hangsáv. (Persze felirat az nem volt.) :) De csak a gyári RTL adón, a digis "teszt" adón nem.

(#8565) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Nem tudja valaki, hogy működik a diginél a műsorújság? Boxot cseréltem ( Technisat Technistar K1 ----> Samsung BD-D6900) és egy két csatornánál nem jelenik meg a műsorújság. Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy valaki nem tudja hogy kell a fent említett Samsung készüléknél a felvételekről eltávolítani a DRM védelmet.

(#8566) br.rak válasza gatto_ (#8564) üzenetére


br.rak
őstag

A digis tesz RTL valószínűleg a MindigTv-ről van leemelve, és még ott nincs ilyen hangsáv az RTL-en ,csak a TV2-őn.

Br

(#8567) Bogyi007 válasza gatto_ (#8564) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez a tesztcsatorna hol található? Én a Humaxos stb-on nem találtam ilyet....

Fura az Rtl-en nálam is aktív a második hangsáv és a felirat is elvileg bekapcsolható lenne míg a TV2-nél semmi erre utaló jel sincs.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#8568) Killing


Killing
addikt

Úgy látom hogy a diginek csak Óangol hangsávra futotta az RTL-en. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8569) br.rak válasza Killing (#8568) üzenetére


br.rak
őstag

Gondolom eredeti lett volna, így összehoztak az originalt és az angolt :D

(#8570) hb000 válasza Locsi (#8565) üzenetére


hb000
aktív tag

Úgy működik, hogy megnyomod az EPG gombot :)
Vannak olyan adók, amiknél egész egyszerűen nincs műsorújság. Jellemzően ezeknél fel sem merül, hogy kéne :)

(#8571) hb000 válasza br.rak (#8566) üzenetére


hb000
aktív tag

Azt nem hiszem, mert akkor a 4:3 adások is normálisan jönnének. Sokkal valószínűbb, hogy a digi maga gyúrja a neki sugárzott rtl-ből. Ennek az egy hangsáv sem mond ellen, mert erre eddig nyilván nem figyeltek oda.

(#8572) Locsi válasza hb000 (#8570) üzenetére


Locsi
senior tag

Pont azt taglalom, hogy pl az rtlklub, tv2 párosnál a régi boxxal volt, az újjal meg nincs.

(#8573) hb000 válasza Locsi (#8572) üzenetére


hb000
aktív tag

Az előző hozzászólásodban nem írtál adókat.
Az említett két csatornánál kéne lennie, de ennek érdekében semmi teendő nincs. Magától látnia kéne, akár box, akár tv. Esetleg bekapcsolás után várni kell, de ez max 1-2 perc lehet.

(#8574) hb000


hb000
aktív tag

Akit érdekel: a két új csatorna (FEM3 és PRO4) Bp-en a 402MHz-en van.

(#8575) Kwisatzh válasza hb000 (#8574) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kösz a Mhz-t!

[moderálva]

(#8576) Misi 007 válasza Locsi (#8565) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Elkérnek 60 ropit azért a szutyokért és még DRM-el védett annak is a felvétele? pff...

(#8577) Dog 11 válasza Bogyi007 (#8567) üzenetére


Dog 11
tag

Budapesten-a 370 MHz. en ,a 6 programból az egyik./ Kézi kereséssel : RTL Teszt /

(#8578) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!, Tényleg amatőr a kérdés, de biztosra akarok menni, mekkora a felbontása a HD adásoknak? Csak mert tunerkártyát keresek hozzájuk, és jót akarok választani. (U. az a felbontás szolgáltatótól függetlenül?)

(#8579) br.rak válasza Ciripke (#8578) üzenetére


br.rak
őstag

A HD adások 1920x1080-ban jönnek a digin.

Br

(#8580) Ciripke válasza br.rak (#8579) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, tehát full HD-n, csak mert több tunernél láttam feltüntetve a HDTV képességet, de ügye az nem feltétlen 1920x1080-as felbontást jelöl.

(#8581) br.rak válasza Ciripke (#8580) üzenetére


br.rak
őstag

A mostani dvb-c tunereknek gyak. mindegy milyen a felbontás, csak a gép bírja erőforrással (egy jó vga és megfelelő program sokat tud segíteni)

Br

(#8582) Watt25 válasza Ciripke (#8578) üzenetére


Watt25
veterán

A tunerkártyák nem dekódolják az MPEG stream-et, azt a proci végzi. (Jobbik esetben a GPU besegít.) Szóval semmi köze a tunerkártyáknak a felbontáshoz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8583) Ciripke válasza br.rak (#8581) üzenetére


Ciripke
tag

Hogyhogy mindegy?
Úgy értem, ha full HD-ban jön az adat, de azt nem képes fogadni a kártya, csak HD ready-ben, (de a tv fullHD-s) akkor nem lesz olyan a minőség, mintha közvetlenül a tv-be menne a kábel nem?

(#8584) Kwisatzh válasza Ciripke (#8583) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A számítógépes tuner kártyának én úgy tudom tényleg mindegy. Az csak a "vevő" aztán a proc/videókártya "csinálja" a képet

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8585) br.rak válasza Ciripke (#8583) üzenetére


br.rak
őstag

A kártya csak maga stream-et fogadja (mint ahogy fentebb is írta), dekódolás-t nem kártya végzi, hanem vagy proci vagy a vga. Milyen kártyát néztél ki és milyen géphez szeretnéd használni?

Br

(#8586) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Azért nem minden jön 1920x1080-ba.
Elég az M1-et meglesni ami 1440×1080.
De érdekes hogy az M2 pl 1920x1080.

(#8587) br.rak válasza Misi 007 (#8586) üzenetére


br.rak
őstag

Az m1 gondolom a MindigTv-ről van, az m2 és duna world pedig műholdról van.

(#8588) Ciripke válasza br.rak (#8585) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, szóval nem a tuneren múlik.

Én innen válogatnék:
[link]
Hogy melyiket még nem tudom, de csak egy PCI hely van a többi USB csatis lehet csak. (legalább két DVB-C tuner kell a egyidejü nézés/felvétel funkcióhoz, de hogy pl. az RTL klub is 16:9-be jöjjön gondoltam egy DVB-T-t is betennék a mindigtv-nek. ) Aztán a többit majd XBMC megoldja.

Ez a lap van most hozzá 4 GB memóriával:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8589) kozi71


kozi71
senior tag

Szevasztok!
Kedden délelőtt a Digi honlapján megrendeltem a Digi+ kábeltévés szolgáltatást.
A kérdésem az lenne mikor szoktak reagálni?
Eltelt két nap. Nem hívtak telefonon, E-mail nem jött. Pedig elkértek minden adatom.
Szóval valamilyen visszajelzést hiányolok.
Esetleg hagyjam ezt az egészet, és menjek be személyesen.
Korábban írtátok, két hét míg egy levélre reagálnak. De ha egy megrendelésre is annyit kell várni, na az kicsit már rémisztő. (Félre értés ne essék, még nem a szerelőre várok.)
Üdvök.én

high tech, low life

(#8590) Zlin50 válasza Ciripke (#8588) üzenetére


Zlin50
senior tag

A teljesen független kezeléshez valóban kell két tuner, de a Terratec-nél nem tudom melyik ilyen. A PCI-E dualon a T a dual a C csak szimpla, az USB-s nem tudom van-e dual, vagy csak T/C/A szimplán.
Félmegoldás ha képes egy ilyen kártya vagy stick is arra mint egy STB, hogy egy frekvenciáról felvesz mindent. (szép kis helyfoglalást produkálva)

Nálam a PCI-E a szimpla C miatt bukott el. Egy egyszerű CRT monitoron nézni elég lesz analóg is nekem (amíg persze lesz a kábelen). A STB azonos frekvenciáról meg felvesz mindent így meglesz a felvétel és a nézés is, vagy lehet még két tuneres STB-n gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#8591) Zlin50 válasza kozi71 (#8589) üzenetére


Zlin50
senior tag

ÜSZ-on személyesen gyorsabb lesz.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#8592) br.rak válasza Ciripke (#8588) üzenetére


br.rak
őstag

Neked egy dvb-t/dvb-c kombó belső pci-os és egy külső usb-s dvb-c tuner kell, ha a leírtak szerint szeretnéd használni. DVB-t/c belső hybrid pci tuner elég ritka, az asus my cynema szériájából elvileg van olyan, csak most nem találom a weboldalukon.

Br

(#8593) Ciripke válasza br.rak (#8592) üzenetére


Ciripke
tag

Igen, ilyesmi az elképzelésem, de nembaj, ha nem kombó a tuner legfeljebb még egy megy bele (persze az ára miatt nem mindegy).
Már csak az a kérdésem, hogy miért írják néhány tunerhez, hogy HDTV képes, hogyha tényleg nem rajta múlik? Másikhoz meg nem írják oda, de akkor az eredmény ugyan az lesz.

(#8594) br.rak válasza Ciripke (#8593) üzenetére


br.rak
őstag

Nem tudom a többieknek mik a tapasztalatai, de eddig nekem meggyűlt a bajam, ha két külső usb-s tuner volt egyszerre használva. Biztosabbnak tűnik a hybrid pci + külső usb kombo , a belső pci + 2db külőp usb tuner-nél, de lehet, hogy csak nálam nem jött össze.

A HDTV felirat pedig sima reklámfogás.

Br

(#8595) hb000 válasza Ciripke (#8588) üzenetére


hb000
aktív tag

A dvb-c kártyák árát már nézted? Nincs túl sok fajta, de árban 20e-hez közel járnak. Hogy két adás egyidejű vétele ér-e 40 rugót, az a kérdés ilyen árnál már komolyan felmerül. Ha van egy dvb-c kártyád, plusz egy dvb-t kártyád (ami viszont sokkal olcsóbb), bőven 10e alatt lehet kapni), akkor már előrébb vagy és mégsem költöttél olyan sokat.
DVB-C-ből Terratec, Technisat, Anysee a leggyakoribb, az USB-s is tökéletesen megfelel a célnak. Én is nvidia-iont használok, az biztosan jó lesz, elvégre erre van kitalálva :)

(#8596) Kwisatzh válasza kozi71 (#8589) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha méltóztatnál személyesen behordani a segged, akkor negyed óra alatt írhatnád alá a szerződést....

Fel nem fogom, hogy zemberek egy része miért akar mindent a neten elintézni... :W

( Azt a nyomi szerződést így is úgyis alá kell írni, aztán visszaküldeni, postára menni stb, fingom sincs miért szopatnád magad, dae ha jól esik : NOSZA :DD )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8597) aranymakk válasza Kwisatzh (#8596) üzenetére


aranymakk
tag

Mert kényelmeeees és sok esetben gyorsabb is... amire ez most épp rossz példa :D

(#8598) digikábeles válasza Locsi (#8565) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szia! Érdekelne, hogy van-e a Samsung boxodon magyar menü? Egymásnak ellentmondó információkat kaptam. Hasonlót akarok én is venni, a 8200-ast.

(#8599) Zlin50 válasza aranymakk (#8597) üzenetére


Zlin50
senior tag

HBO-t kábelen keresztül aktiválnak de akkor is be kell menni mert csak személyesen igényelheted. Ez is az információs társadalom vívmánya.

Nem értem hogy lehet pizzát telefonon rendelni miért nem kell személyesen megrendelni aztán kihozzák, aztán például asztalt foglalni stb...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#8600) aranymakk válasza Zlin50 (#8599) üzenetére


aranymakk
tag

Jó nyilván az effajta dolgok, meg hogyha valahol szerződést akarsz alární meg hűségidőt, a kezdet mindig nehéz :), de azért, amit lehet érdemes neten keresztül, pl a számlákat nem fogom havi szinten 3-4szer bejárkálni a postát, mert nyilván minden szart másik napon kapsz meg...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.