Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) hb000 válasza M_AND_Ms (#8290) üzenetére


hb000
aktív tag

A pppoe-t? Azt illik tudnia, különben nem menne a net, de nem erről volt szó.
Az eredeti kérdés 8279-ben az volt, hogy powerline cuccal ki lehet-e váltani a kábelezést és hogy ethernetet használ-e a digi hálózata. Erre te írtad, hogy nem egészen. Nos, ezért kérdeztem én, hogy mit jelent az, hogy nem egészen ethernetet használ, ugyanis pppoe-vel lehet csatlakozni, az pedig etherneten megy.

(#8302) Multibit


Multibit
veterán

Nálam most "teszt jelleggel" két szolgáltató van bekötve (Digi, UPC). Persze hosszú távon csak az egyiket kívánom megtartani.
Ami mindenképpen a Digi mellett szól, az a box nélküli működés (a Pana plazmám DVB-C tunerjét használom) és az alacsonabb ár (hűségidő nélkül is olcsóbb, mint a konkurencia hűségszerződéssel).
Képminőség tekintetében már nem egyértelmű a helyzet. A Diginél a HD adások szépek. Az SD adásokkal már vannak problémáim! Én leginkább ismeretterjesztő csatornákat nézek és egy kevés közszolgálati műsort. A kerTV-k szemete és a 4/3-as képpel nyomuló filmcsatornák műsora nem érdekel. Ezért különösen bosszant, hogy pl. a Spektrum képe nálam igencsak kockásodik! Azonban jobban örülnék annak, ha a Spektrum HD bekerülne a kínálatba, mintha az SD változat minőségén faragnának. De említhetném a Duna TV adását is, ami szintén gyenge a Diginél. Az sem tölt el nagy boldogsággal, hogy a Viasat Explorer és a Viasat History letterboxed 4/3 formátumban jut el hozzám. Továbbá ideje lenne az NG HD és az NG Wild HD programjaihoz magyar hangsávot is szolgáltatni!
Nálatok milyen az SD csatornák minősége? Lehet, hogy túl sokat vártam a Digitől?

[ Szerkesztve ]

(#8303) hb000 válasza lszb19 (#8299) üzenetére


hb000
aktív tag

Analóg telefon és LAN az két különböző dolog. Persze IP-telefon megfelelő routerrel megoldhatná, de az nagyjából ágyúval galambra. Szóval az egyszerűsített válasz a kérdésre az, hogy a routerre a telefont nem lehet csatlakoztatni.
Esetleg drótnélküli telefonnal meg lehet kerülni a problémát.

(#8304) Misi 007 válasza Multibit (#8302) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Az olcsóságnak vannak hátrányai is.
Van ami kockásodik de speciel a Spektrum nálam egyáltalán nem.
Nat Geo HD-n lesz Magyar hang Nat Geo Wild HD-n meg sehol sincs Magyar hang tudtommal!
Pedig az utóbbit könnyebb lenne összehozni mert akármikor nézem ugyanaz a műsor megy rajta mint az SD-n.
Az előbbin meg mindig totál más megy.

[ Szerkesztve ]

(#8305) kabelmania27 válasza Multibit (#8302) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az egyik koliba digikábel van másikba upc.
Ugyanaz a helyzet amit te is leírtál.
Diginél nincs comedy.
Mindegyiknél más adók érhetőek el.
Egyik ismerős azt mondta, intenetel megvan elégedve, tv-vel már nem.
Többen mondják hogy a tv nem igazán jó (analóg).
Digi több analóg adót ad mint Upc.
Nálam egy harmadik van bekötve Invitel (volt Fibernet).

(#8306) zhagyma válasza Multibit (#8302) üzenetére


zhagyma
őstag

A DIGI sajnos ilyen: az olcsóságnak ára van. Ha már van lehetőséged a szubjektív összehasonlításra, szerinted melyik szolgáltat jöbb minőségű adást és mennyivel (pontszám) ? Kockásodás, képminőség, stb ... Na nem teljes adólista, csak néhány.

(#8307) Multibit


Multibit
veterán

Arra is gondoltam, hogy talán nálam van valami probléma, azért gáz néhány SD adó képe. De el kellett hogy vessem ezt a lehetőséget, mert:
- frissen behúzott koaxról van szó
- nincs megosztva (egy szál megy a tv-hez)
- jelszint mindenhol 100%, és a jelminőség is mindig 90% fölött van (a Spektrum 92-98%-os). Szinte biztos, hogy az agyontömörítés miatt sz.r a kép! A statikus feliratok körül látható csipkéződés is erre enged következtetni (mint a rosszul kódolt divx filmeknél).

[ Szerkesztve ]

(#8308) kabelmania27 válasza Multibit (#8307) üzenetére


kabelmania27
félisten

Műholdas digi is agyon van tömörítve.
Ha kevesebb analóg adót továbbítanának, több hely lenne a digitális adásoknak.

(#8309) zhagyma válasza kabelmania27 (#8308) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Ha kevesebb analóg adót továbbítanának, több hely lenne a digitális adásoknak. ..."

Valójában az összes DVB-C multiplex bitsream sebességének kb. a felét/kétharmadát használják ki (a többi nullpacket), tehát van hely bőven a digitális frekvenciákon. A gond a szedett / vedett műsorbeszerzési forrásokkal és ebből következően a "barkács konverziókkal" lehet.

(#8310) M_AND_Ms válasza zhagyma (#8294) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tudom, de nem ez volt az alapprobléma.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8311) norbesz79 válasza Multibit (#8302) üzenetére


norbesz79
csendes tag

Nálam SD is jól jött digi

(#8312) M_AND_Ms válasza hb000 (#8301) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kábelezést ki tudod vele váltani, de az Internetre való kapcsolódást csak egy géppel tudod használni. Ha nem lesz több gép, akkor ok.
Több gép esetén rooter kell.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8313) zhagyma válasza M_AND_Ms (#8310) üzenetére


zhagyma
őstag

A WIFI egy olcsó lehetőség, amit valaki vagy akar vagy nem akar használni.hiszen megvannak az előnyei és a hátrányai is. Ha valaki már villamos hálózaton keresztűl akar ethernet csomagokat küldeni az vélhetően "átrágta" már magát a WiFi-n.

(#8314) Kwisatzh válasza Multibit (#8302) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A DIGI mellett szóló legfontosabb érv:

3100 Ft. Egy hasonló digitális csomag bárhol máshol minimum a duplája. Sport-megszálottaknak meg maga a kánaán.
Nem kábel: A mindig tv kezd komoly alternatíva lenni, ha még bővülne néhány adóval, akkor akár el is lehetne gondolkodni rajta a nem sport-megszállottaknak..

Innentől kezdve én az "ajándék lónak ne nézd a fogát" elvet vallom... :C

Nálam egyébként nem kockásodik semelyik, a HD adások szódával elmennek, az SD-ken meg látszik, hogy a szedett vedett alapanyaggal mókolnak több kevesebb sikerrel.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8315) M_AND_Ms válasza zhagyma (#8313) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Most miért is magyarázod nekem a wifi előnyeit és hátrányait?

Értem én és pont ezért ne kanyarodjunk már el jobban az eredeti felvetéstől!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8316) Dictator^ válasza Kwisatzh (#8314) üzenetére


Dictator^
veterán

Nálunk még UPC kábeltv van és kockásodik a kép , szétesik meg szaggat, akárhányszor csinálják meg, 2 napig jó, utána megint szar.

Most a Digire váltásra várunk ,de ezekszerint náluk sem jó, se a settopboxos kábeltv se az analóg?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8317) sandró60 válasza Dictator^ (#8316) üzenetére


sandró60
addikt

Azért az előny a Diginél-kábelen,hogy ha tv-tudja a C-tunert akkor,semmiféle stbox nemkell kivéve a HBO-stb kódolt adók,A minőség itt is a HD-adásoknál jön ki.Az analóg meg sajnos olyan amilyen

(#8318) hb000 válasza M_AND_Ms (#8312) üzenetére


hb000
aktív tag

Én????? Nem én kérdeztem...
Csak arra kértelek, hogy pontosítsd, hogyha van ethernet, akkor miért ne működne a pppoe.

(#8319) Kwisatzh válasza Dictator^ (#8316) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Olvas, értelmez.

"Nálam egyébként nem kockásodik semelyik, a HD adások szódával elmennek, az SD-ken meg látszik, hogy a szedett vedett alapanyaggal mókolnak több kevesebb sikerrel."

Ezt a digitális adásról írtam. De NÁLAM az analóggal sincs semmi probléma.

Nálam tehát mindkettő "jó". Magyarul: Nincs technikai gond, NEM KOCKÁZIK NEM SZAGGAT, a digitális nem HD adások "alapanyagának" a minősége változó, de semmi tragikus, pedig 152 centin nézem....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8320) Misi 007 válasza sandró60 (#8317) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

No igen sok helyen ezért csúnya felárat kérnek.
Én azt mondom hogy akinek ez nem felel meg ennyi pénzért az tényleg menjen a T-hez vagy a UPC-hez.
Nekem azelőtt mindkét említett céggel volt dolgom és örülök hogy megszabadultam tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#8321) hb000 válasza M_AND_Ms (#8315) üzenetére


hb000
aktív tag

Öööö, szerintem ez a kanyarodás tőled származik, de mindegy, zárjuk le. Az eredeti kérdést érdemes átnézni válasz előtt, mert teljesen összekavartad a dolgokat. Nem kötözködésből írom, csak az értetlenkedések ebből származtak.

(#8322) M_AND_Ms válasza hb000 (#8321) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Zárjuk! :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8323) kabelmania27 válasza Dictator^ (#8316) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én ismerőseimnél tökéletes az upc digitál, egyinél sd box van másiknál dvr.

(#8324) hb000 válasza Dictator^ (#8316) üzenetére


hb000
aktív tag

Na, azért az, hogy nem jó sem a digitális, sem az analóg, az messze nem igaz. Nekem semmi bajom nincs a digitális adással és az analóg is jó, bár azt elvétve használom csak. Volt nálam iptv is, minőségre kb ugyanaz, legfeljebb 1-2 adónál van különbség. A hd adók megléte pedig a digi felé billenti a mérleget, az ugyanis a t-nél csak súlyos felárért van. Aki tökéleteset vár, annak szerintem egy szolgáltató sem fog megfelelni, mert a tv-k képességei jelen pillanatban meghaladják a magyarországi továbbítási technikák által biztosított lehetőségeket. A fő kérdés, hogy mire van igény és erre mennyit áldoznak az előfizetők. Ebben szerintem a digi szolgáltatása optimális.

[ Szerkesztve ]

(#8325) kabelmania27 válasza Kwisatzh (#8314) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazad van, de nem mindenkinek a Digisport a mindene:D
Nem sport megszállottak inkább az ismeretterjesztő adások iránt érdeklődnek.
Mindighez ugyanúgy box kell mint a tányéros tévéhez(+áramfogyasztás), ezért marad sokhelyen az analóg kábeltévé előfizetés.

(#8326) Kwisatzh válasza hb000 (#8324) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Pontosan! :C

Tökéletesen egyetértek. 3100 ért, ajándék a cuccos. Én egyszer próbából kiszámoltam az "ideális" csomagot az UPC nél, kb 12000 nél hagytam abba a számolást...

[moderálva]

(#8327) Kwisatzh válasza kabelmania27 (#8325) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én sem nézek sportot, félreértés ne essék, de még így is ajándéknak tartom az árat.
A népesség egy jelentős része sportfanatikus, nekik a DIGI a rengeteg jó minőségű sportadóval = KÁNAÁN

[moderálva]

(#8328) kabelmania27 válasza hb000 (#8324) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem neked is igazad van.
A jobb továbbítási technika kiépítése nagy költséggel járna, jelen gazdasági helyzetben egy szolgáltató sem tudná ezt ráterhelni az előfizetőre mert lemondás lenne rá a válasz.
Én nem olyan helyen lakok ahol digi és upc között lehet választani.
Amíg nem jelent meg a tányéros digi, az upc 6ezret kért a családi csomagért. Aki olyan szerencsés hogy mindkettő szolgáltató elérhető mérgeleli, hogy melyik csatornakiosztása tetszik neki jobban. Akinek szüksége van hogy tévén nézhesse a digisportot, digit fogja választani. Van olyan ismerősőm aki ESPN miatt nem váltott digire.
Diginál nincs Comedy.
Digi saját tulajdonú adókat továbbít. Upc-nek is megvannak a saját adói. Legjobb valóban az hogy mindkettőt bekötteti az ember, egyik szobába egyik másikba másik és akkor mindent lehet nézni:):D

[ Szerkesztve ]

(#8329) kabelmania27 válasza Kwisatzh (#8327) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen így van, de az egyedi ízlésért több pénzt lehet elkérni.
Legjobb az lenne, ha egyénileg jelölhetné be az ember mit kér, de ennek a megvalósítása szerintem nagyon messze van még.

(#8330) dh66e válasza kabelmania27 (#8325) üzenetére


dh66e
veterán

"Mindighez ugyanúgy box kell mint a tányéros tévéhez(+áramfogyasztás), ezért marad sokhelyen az analóg kábeltévé előfizetés."

Mindighez nem kell box ha a tv-d alkalmas rá.Modul és előfizetői kártya kell,ha a kódolt csatornákat szeretné nézni az ember.

(#8331) kabelmania27 válasza dh66e (#8330) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egyik tévénkben sincs digitális tuner, belátható időn belül nem is lesz, ezért a műsorért amit lehet nézni nem érdemes jobb tévé venni, annyit nem nézzük.

(#8332) kabelmania27 válasza Misi 007 (#8320) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én Invitelnél vagyok mivel megvette a Fibernetet, a terület 1/3át továbbértékesített az Upc-nek, az én lakhelyemen nem esne bele.
Invitel úgy mutatkozott be októberbe, hogy kivette a jó adásokat és betettek helyettük nézhetetleneket.
Akik Upc-hez kerültek sokkal jobban jártak, elérhető a teljes digitális tv kínálat, 120/10es net eszámla, nem azzal kezdte az upc, hogy kivette a jóadásokat az analóg csomagokból, csak annyi volt a változást hogy új előfizetőknek analóg sylvert nem lehet előfizetni, digital gold előfizetés esetén lehet nézni a teljes analóg kínálatot.
Átmennék én máshová ha lenne másik kábelszolgáltató a környéken, tányéros tévé adsl és iptv mikrós net és mobilnet nem alternatíva.
Apámat felhívta az upc, hogy lejár a hűsége és ajánlottak neki olcsóbb árat.
adsl bronze 3460Ft lesz, 4246Ft helyett, megfelező telefon pedig 2500Ft lesz 2946helyett:)
Engem felhívott az invitel hogy kössek hűséget ugyanolyan árra+áfaváltozás.
Tegnap megjött a számla netnél 3990 helyett 4053.84, tvnél 3790helyett most 3850,64, telefonnál 690helyett 716,88ft
Diginek is örültem volna.
Digi nem emelt árat az áfa változás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8333) Dictator^ válasza Kwisatzh (#8319) üzenetére


Dictator^
veterán

Csak éppen nem így írtad le, abban a hsz-ben amire válaszoltam.
Ráadásul amire válaszoltál, az kb pont az, volt, hogy "ilyen árért ilyet kapsz".

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8334) dh66e válasza kabelmania27 (#8331) üzenetére


dh66e
veterán

Az más tészta,csak mivel általánosságban írtad ezért helyesbítettem. :) Akkor tényleg csak a stb segít rajtad.Mindighez van olcsón új is( 8k) igaz kártya olvasó nincs benne.Persze ha nem létkérdés a digitális adás vétele akkor lényegtelen.

(#8335) dh66e


dh66e
veterán

Arra még nem jöttem rá hogy mi értelme van az "rtl klub teszt" csatornának. :F
Van esetleg valaki akinél ez rendesen 16:9ben megy vagy egyáltalán normális 16:9 képet tud belőle nyerni mert én akárhogy állítgatom a tv-n a képarányokat mindegyiknél egy széthúzott valamit kapok amiről a fél logó hiányzik.

(#8336) Kwisatzh válasza dh66e (#8335) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jelen :DD

16/9 "teljes" opción normál 16/9 a kép. A HRX570 ilyenkor valami olyasmit csinál, hogy kinyújtja a teljes képernyőre képet, de csak abban az irányban ahol nincs kitöltve, de pont így lesz torzításmentes 16/9. Nem tudom jobban elmagyarázni. Semelyik másik adás nem olyan mint a retekteszt.

"Sima" 16/9 nél alul fölül fekete csík van, és "összenyomott" torz is persze.

Azért inkább ezt nézem ha nézem, mert a "sima" retekklub az nálam 4/3 letterbox....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8337) dh66e válasza Kwisatzh (#8336) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi!
Ennek jobb a képminősége mint a sima rtl klubnak?Persze nálad mert nálam ez használhatatlan.Nálam minden opcióban szét húzza a képet ha 16:9 re rakom akkor még a logó is eltűnik akkorát belenagyít.
Lehet a tv-m nem tudja kezelni ezt a fajta 16:9 képarányt,de a többi adónál mind rendbe van amelyik 16:9-ben ad.Sőt a letterboxos adókat is szépen kirakja 16:9-be automatikusan nem kell kapcsolgatni állandóan.
Kíváncsian várom a többiek tapasztalatát is.

[ Szerkesztve ]

(#8338) Bandita41


Bandita41
csendes tag

Sziasztok!

Bekötötték a digi-kábelt végre! DVB-C felvevő vásárlásán gondolkodom. Tudtok valami olcsót akciósan valahol? Echolite HDC 2210 most 20 ezer, esetleg tudtok felvevőt hasonló árban?

(#8339) hb000 válasza dh66e (#8337) üzenetére


hb000
aktív tag

Ennek jobb a képminősége mint a sima rtl klubnak?
Abból van kivágva és felnagyítva. Vagyis nem jobb, viszont rosszabb...

(#8340) Kwisatzh válasza Dictator^ (#8333) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Lehet félreérthető voltam valóban.
Összefoglalom mégeccer tehát:

A Digi digitális és analóg adásával nincs technikai probléma, ha van nagy ritkán akkor megcsinálják előbb utóbb, de semmiképpen sem állandóak.

A HD adások jó minőségűek. Bizonyos SD adások, viszont nem annyira, de ezek is bőven a nézhető szint felett vannak. Ennyi pénzért ez így is ajándék.

[moderálva]

(#8341) dh66e válasza hb000 (#8339) üzenetére


dh66e
veterán

Jah az más.Köszi!
Már csak azt kéne megtudni hogy mi a célja ezzel a gánnyal a diginek.Jó hogy nem ez a promo csatornája. :)

(#8342) hb000 válasza dh66e (#8341) üzenetére


hb000
aktív tag

Hát olyan nagyon nem lehet bonyolult az ok: nyilvánvalóan a pénz. A 16:9-es átállás miatt az RTL több pénzt akar, a digi meg nem fizet. Úgy látszik, senki nem szólt az RTL-nek, hogy manapság a 16:9 nem érdem, hanem elvárás és különben sem a kép négyzetmétere alapján fizetjük a havidíjat.

(#8343) Kwisatzh válasza hb000 (#8342) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ez az egész annyira kisstílű, és mucsai... :W

A világ jobbik felén már évtizede azt sem tudják mi az a 4/3 itt meg még ezen megy a szarrágás...

[moderálva]

(#8344) dh66e válasza hb000 (#8342) üzenetére


dh66e
veterán

Mi köze van annak hogy nem fizet a digi a reteknek ahhoz hogy létrehozta ezt a torzszülött csatornát teszt néven? Esetleg bosszúból? :D
Digi nem fizet egyetértek -ezért ne is emeljék meg az előfizetési díjakat-marad a régi jól bevált 4:3LB annak aki nézni akarja.Nekem a tv megoldja,de hónapok óta nem néztem rajta meg egy műsort sem.Többet nézek manapság m1-et, persze a HD változatot :) mint együtt véve a két ker-i adót.Ezt se gondoltam volna még pár éve. :)

(#8345) MacCay


MacCay
tag

Sziasztok!
Digi kábeles előfizetésünk van. 2 TV-ben van mpeg4 tuner, gyönyörű a "digitális" adás mindkettőn. De.. van egy régebbi LCD amiben még nincs, hogyan tudnám azon is elérni a digi részt? Csak SET-TOP-pal, vagy valami egyszerű tuner-rel, vagy láttam DVD lejátszót beépített mpeg4 tuner-rel.Minden ötlet érdekel.

(#8346) Misi 007 válasza MacCay (#8345) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Így van DVB-C tunerrel szerelt külső Set Top Boxal.

(#8347) MacCay válasza Misi 007 (#8346) üzenetére


MacCay
tag

semmi más nem jó?

(#8348) MacCay válasza MacCay (#8347) üzenetére


MacCay
tag

valami konkrét típus?

(#8349) MacCay válasza MacCay (#8348) üzenetére


MacCay
tag

tudom a gugli a barátunk :)

(#8350) Misi 007 válasza MacCay (#8349) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Szerintem ez a legolcsóbb megoldás vagy ha ez nem jó akkor marad az analóg adás.

Amúgy ehhez minek három külön kommentet írni? Szerkeszd a hozzászólást!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.