Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103201) reelc válasza ooooobi (#103198) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

Nov. 9-től megy a szezon.
Mivel semmi infó nincs még az új patchről, és a szezonzárásról sem, így valószínűleg febr. 9-ig ki fog tartani a szezon (kb. 90 napos lesz akkor). Úgyhogy időben vagytok.
Általában pénteken teszik a bejelentéseket, és legalább 2 hétre előre.

[ Szerkesztve ]

(#103202) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Pár nap alatt összekukáztam a nekrómmal a GR20-at. Tudom, nem nagy szó, de konkrétan a kieg kijövetele óta nem játszottam a játékkal, nekem még a riftezés is új. :B
A Season első négy fejezete így meg is van, ha jól gondolom, a többi reward már csak portré, az engem meg annyira nem érdekel. Viszont szeretnék még fejlődni, és a kérdésem az lenne, hogy most mit kéne tennem, mert jobb cuccok nem nagyon akarnak esni. GR20-at (magasabb szintű adott időn belül nem hiszem, hogy menne) kéne farmolnom vagy inkább bounty-kat? Csapatban tolva jobban esnek a cuccok?

[ Szerkesztve ]

(#103203) Peppo válasza Ereshkigal (#103202) üzenetére


Peppo
őstag

Rift és GR leginkább. XP és cuccok ezekből jönnek. Bounty annyira nem fontos, az inkább később kell. Csapatban jobban jönnek a cuccok. Elvileg a magic find is magasabb, de csapatban valószínűleg gyorsabban is haladnál, ami több xp-t és cuccot jelent.

(#103204) Ereshkigal válasza Peppo (#103203) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, akkor megpróbálok majd joinolni riftekhez.

(#103205) ooooobi válasza KubanitoS (#103199) üzenetére


ooooobi
senior tag

Köszönöm a lehetöséget, felveszek (ott is ooooobi vagyok), majd megkérdem havert mit szól hozzá Lehet elöször megpóbáljuk mi mondjuk még csak t3 rift körüli szintet ostromlom :). Én már 70es vagyok, csak agr20 solo hiányzik a az utolsó set darabhoz.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#103206) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

YAAAAY :B :B :B

megvárom 2p buddyt vele, addig nem id-zem :DDD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103207) Cadal válasza _ocsisajt (#103206) üzenetére


Cadal
őstag

Aztán majd mindjárt jönnek ám a kérdések, hogy mijaza pé betű a sarokban??!?!?44! :P

(#103208) _ocsisajt válasza Cadal (#103207) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Képeket GIMP-el szerkesztem ;)
Bevonzottam! :DDD :DDD :DDD

No, ezen akkor mit kell tekerni? (huhh disc megvan) DH szakikhoz szól a kérdés! :)

Illetve ami frusztráló, hogy haver után csak rohanok 80-on is (persze teszkós a gearem még). Jó, ok neki 105-ös monkja van (13:19, COEunity) :O 2p-be Soj-t rak értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103209) SQX_Barto válasza Cadal (#103207) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Please Salvage at Blacksmith! ;]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#103210) Delávégá válasza _ocsisajt (#103208) üzenetére


Delávégá
tag

Vitát AS-re talán. De pár hsz-el feljebb érdeklődtél a Yangról. :D

[ Szerkesztve ]

(#103211) _ocsisajt válasza Delávégá (#103210) üzenetére


_ocsisajt
őstag

de az rossz volt nagyon... elvileg top1 dh most Areat rakott rá... igen olvastam, hogy magasabb AS proccolja gyorsabban Areat... fene tudja :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103212) Delávégá válasza _ocsisajt (#103211) üzenetére


Delávégá
tag

Játékban shift+L és csekkold a top multishotos dh-kat hátha jobban el tudod dönteni.

(#103213) _ocsisajt válasza Delávégá (#103212) üzenetére


_ocsisajt
őstag

van pár órám a játékban, tudom köszönöm! :) Csak olyan nehéz DH-nál a balanszot eltalálni (area vs AS), persze nem írtam, hogy miből mennyivel rendelkezik, ez tény. :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103214) Peppo válasza _ocsisajt (#103208) üzenetére


Peppo
őstag

Mázlid van, ez hibátlan. Az enyémben nem volt discipline, így az csak majdnem tökéletes.

Egyetlen pörgethető stat benne a vitality. Annak a helyére mehet leginkább AS, de ízlés dolga. Láttam olyat, aki így hagyta, ahogy most neked van, meg olyat is, aki AD-t tett bele.

(#103215) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Ezt a mostani The Darkening of Tristram eseményt Starter Edition játékkal is lehet játszani?

(#103216) proci985 válasza _ocsisajt (#103208) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vitet ASre.

... vagy CDRre .... vagy ADre .... vagy RCRre ha kiserletezokedvu vagy. AS / AD mindig jo, CDR fugghet a tobbi geartol.

gz, gyonyoru darab

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#103217) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Köszi srácok!

Igen ezt már "kiérdemeltem" (Discre külön csuriba tettem a kezemet) :DDD Ami az érdekes, hogy viszont SEMMI nem akar jönni mellette anciban, illetve hazudok, 1-2 item, de azok meg iszonyat hulladékok. :)

Procinak: ezaz, hogy túl nagy a variancia, az első, hogy "songoku körbeérjen", utána lehet a többivel tesztelni. :B

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103218) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Mit kell ahhoz tenni, hogy essen a panci?
Elértem a solo gr 77-et, és para 760-on vagyok, és még egyetlen egyet se láttam, az értelmesebb itemekből még az anci se nagyon akar esni. :N
Illetve ha most a necrommal elértem ezt a szintet, akkor a többi karimnak is eshet már panci? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103219) KubanitoS válasza Pöttön (#103218) üzenetére


KubanitoS
veterán

Várni kell a csodára, más nem igazán van. Elvileg most már bárhol eshet. Amúgy marha ritkák a pancik, én sem láttam már hetek óta egy darabot sem.

Illetve ha most a necrommal elértem ezt a szintet, akkor a többi karimnak is eshet már panci?

Többinek is eshet most már.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#103220) reelc válasza Pöttön (#103218) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

Sokat kell játszani. Sajnos nem vicc.
Talán úgy lenne célszerű, hogy kezdj olyan GReket nyomni ipari mennyiségben, amiket olyan 3,5-4 perc körül betudsz fejezni. Itt a fórumon javasolták, és amíg csináltam valóban több esett. Ugyanannyi idő alatt több GR-t lenyomsz - mondjuk 15 perc - így több cuccot is kapsz. A primalnak nagyon kicsi a drop esélye.
Persze simán eshet primal több vacak stattal, vagy olyan amivel nem tudsz mit kezdeni. Szerintem reforgera felesleges ellőni a nyersanyagot miatta.
A hozzá vezető úton jó eséllyel lehetnek normális ancient cuccaid, amiktől már nem sokkal jobb a primal. :)

[ Szerkesztve ]

(#103221) Vikus válasza KubanitoS (#103219) üzenetére


Vikus
tag

Tudomásom szerint csak annak a karakternek, aki elérte a 70-et. A többinek nem..

(#103222) reelc válasza Vikus (#103221) üzenetére


reelc
veterán

Nem így van.
Az accounton kell elérni a 70-et. Ha egy szezonos karid eléri, akkor a többi szezonos is megkapja.
Ugyanez külön van NSben és HCban is, ott is külön kell egy karinak teljesítenie, és után eshet bármelyiknek.

Abban nem vagyok biztos, hogy NSes karival éránként újra le kell-e hozni? De ez igazából nem számít, mert az ember újra lepróbálja a karit patch után, és ha előtte vitte a szóló 70+ GR-t, akkor magasabbat fog próbálni az új érában.

[ Szerkesztve ]

(#103223) Pöttön válasza reelc (#103220) üzenetére


Pöttön
őstag

kezdj olyan GReket nyomni ipari mennyiségben, amiket olyan 3,5-4 perc körül betudsz fejezni

Akkor toljak GR50-et, vagy 60-at?
Az nem feltétel neki, hogy T13 nehézség meg legyen?

Én amúgy eddig leginkább T13 NR speed farmot toltam sokat, mert így jobban esett az alapanyag+ legendary, amit bezúztam, és próbáltam Legendary újra kovácsolással szerezni panci-t, de már annyi alapanyagot elcsesztem rá, sikertelenül, hogy kezdtem megunni... :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103224) reelc válasza Pöttön (#103223) üzenetére


reelc
veterán

GRben garantált a leg. Minél több leged esik, annál több az esélyed arra, hogy ancient, majd esetleg primal esik.
Ne tudd meg hány T13-ast nyomtam már úgy, hogy esett mondjuk 0-3 közötti leg mennyiség, mintha T6-on lettem volna (nem azon voltam). A 0-át én sem akartam elhinni. :) Általában akkor szívatott ezzel a játék, ha mondjuk 2 hétig nem játszottam.

Minél nagyobb a nehézségi szinted annál jobban eshet leg. Itt egy táblázat, T13 901% eséllyel rendelkezik rift esetén. Ugye az sem mindegy, a riftet mennyi idő alatt nyomod le, lehet 2 60+ GR lemenne helyette, akár egyedül, akár csapatban. A GR fixen ad leget, próbáld meg mekkorát tudsz menni rövid idő alatt, és nyomd folyamatosan, meglátod mennyi esik.

A T13 alapanyag gyűjtéssel az a baj, hogy egyedül vagy csapatban melózhatsz pár délutánt miatta, amit elversz mondjuk 10 perc alatt, és marad a csalódás, hogy hány órát öltél bele a semmiért, mert nem adott, vagy adott de használhatatlan, vagy adott, de 2 rossz stat is van rajta.

Én már rég feladtam a primal hajkurászást, nekem nem ért meg annyi nyersanyagot. Ha esik, esik. Az oda vezető úton jóféle ancientek is eshetnek, amikből szintén sokmindent kilehet hozni.

Az utolsó patch erősített annyit minden karin, hogy elég durva idő alatt lehet futni már a 70+ GReket akár egyedül.
Sőt, 90+-okat simán lehet menni primal nélkül, begemezed a jobbfajta ancientes cuccokat jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#103225) _ocsisajt válasza KubanitoS (#103219) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Én most leültem pár speedre így edzés előtt... most adott panci UE shoulderzt... hát a két main randomot "sikerült frankón" eltalálnia... armor+regen :U 15 FS :)
De pofámat befogom a tegnapi Yang miatt :B

(edit: najóvan dobott sima pantset anciban, lehet AR-re rollolni, megyek edzeni inkább :DDD )

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103226) proci985 válasza _ocsisajt (#103217) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol ez sok mindentol fugg.

AS szokas szerint biztos pont es jellemzoen az lesz a BiS.

fegyveren lehet tobb AD, tehat F/R // E/Wtol fuggoen az lehet jobb megoldas es tomott riftekben azzal lehet tobbet ersz.

CDR megint jo lehet, ha mondjuk a gyuruiden chc/chd/dam/sock/(as) van es a tegezeden sincs CDR (pl kifogsz egy szep anci dmlt)

80-90 solo speedre igazabol az RCR se rossz, volt 40es es 55os Yangom is, utobbi teljesen mas vilag volt resource management szempontbol. feljebb jo kerdes, de ha az az extra RCR szamit annyit, hogy gunessel is van eleg resource (e.g. nem kell a cinder) akkor az elusive nem feltetlenul kell, ami egyben azt is jelenti, hogy lehet probalgatni a HF + F/R kombot az EW + elusive helyett.

vit megint nem rossz foleg szezon elejen amikor az meg eleg sokat szamit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#103227) KubanitoS válasza reelc (#103224) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én már rég feladtam a primal hajkurászást, nekem nem ért meg annyi nyersanyagot.

A T13 alapanyag gyűjtéssel az a baj, hogy egyedül vagy csapatban melózhatsz pár délutánt miatta, amit elversz mondjuk 10 perc alatt, és marad a csalódás, hogy hány órát öltél bele a semmiért

Hát ez az... Én ugyan nem tolom napi szinten tíz órában, de amikor pl kijött a mostani patch arra "felkészültem" és nyomtam a bountikat orrba-szájba, hogy majd kraftolok egy jó kést a shadow dh-nak. Volt vagy 300-400 mati mindenből. Elvertem az összeset és nem túlzás, hogy körülbelül 5 db ancient lett. Ebből kettő volt aránylag használható, mondjuk erős közepesek. Mert jónak egyiket sem neveztem volna.

Na itt tettem pontot az egész végére.

Komolyan kellene egy panci recept a játékba nagyon-nagyon-nagyon sok matiért cserébe. Legalább akkor látna valami célt az egyszeri játékos is és biztos lenne a siker. A statoktól függetlenül.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#103228) Pöttön válasza KubanitoS (#103227) üzenetére


Pöttön
őstag

Lehet, hogy a panci-ra az lenne az észérű recept, hogy a kiszemelt itemből kettőt szerezni,és 2-3 hónap játék alatt összeszedett alapanyagot elforgatni újra kovácsolással az egyikre, úgy hogy a kettő közül a jobb statokkal ellátott itemet használod, így ha akar jutalmazni a játék akkor jobbat kellene adnia... :K

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103229) reelc válasza Pöttön (#103228) üzenetére


reelc
veterán

Már bocs, de amit írtál nem "ésszerű". :) Még akkor se, ha NSezel.
Hónapok játékát vacak primalra fordítani? Itt bőven nagyobb a befektetett munka a várható nyereségnél.
Ahogy írtam fentebb annyira erősek lettek a karik, hogy szóló GR90+ -okat lehet menni primal nélkül. Vagy már a szóló GR100+ nem megy nélküle, azért olyan fontos? :) Lehet ehhez jobban kell a paragon, mint egy jóféle anci vs primal közti különbség. Illetve az augmentálás.

Régen ha jól rémlik 150 reforge elég vacak eredménnyel zárult, anciból is vacakok voltak, primal=0. Akkor értettem meg, hogy reforge nekem nem éri meg.

Ahogy fentebb írtam próbáljátok a kisebb, de gyorsabb GR-eket pár percen belül, ez talán a legjobb mód. Amikor váltottam erre, több primalom esett 1 hét alatt, mint előtte kb.1 hónap alatt, hasonló napi játék idővel. Nagyrészük használhatatlan tárgy volt, mehetett a kukába. De legalább a nyersanyagot nem pazaroltam, és a paragon szintek is jöttek. Ráadásul ancient cuccok is jobban estek emiatt.
De persze nem kötelező megfogadni, lehet farmolni hónapokig.

Amúgy patch után volt sok nyersanyagom, én is azt gondoltam, hogy primal dagger jó lesz a DHmnak. Sárgából upgradere szerintem 5-6000 DB elment, és nem lett primalom. Igazából az ancientek amik lettek azok sem voltak nagy eresztések. Pedig csak 2 féle tőr lehet a sárga upból. Ez volt a másik tanulságos esetem, hogy konkrétan ne hajszoljam a primalokat.

[ Szerkesztve ]

(#103230) Pöttön


Pöttön
őstag

Na haza estem toltam egy gr61 speedrun-t, és mi lett belőle... :C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103231) Delávégá válasza Pöttön (#103230) üzenetére


Delávégá
tag

15 fs

(#103232) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Éni/mi is így csináljuk haverral, ami beesik 3p alá szint, azt toljuk feszt (ha ez 70, akkor az, ha 85, akkor az), így talán jön xp is, loot is :)
Mindenkinek meg kell találnia a saját vagy a csapata speedjének szintjét, nem bonyi. :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#103233) Pöttön válasza Delávégá (#103231) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem baj, de legalább most már látok ilyet is. :C
3. GR-re esett még egy panci. :C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103234) reelc válasza Pöttön (#103233) üzenetére


reelc
veterán

Ha egy üzlet beindul... :)
Grat.

(#103235) KubanitoS válasza Pöttön (#103233) üzenetére


KubanitoS
veterán

Bakker, ez már +30 fs csak úgy. :C ;] :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#103236) kökény


kökény
aktív tag

Amúgy meg a pancik esésének a növelésére a legjobb módszer, ha el kezdesz ezen a fórumon panaszkodni, utána tuti, hogy hullani fog.Ez a példa is jól mutatja :C

(#103237) faragojof válasza kökény (#103236) üzenetére


faragojof
senior tag

:))
Ahogy mondod!

"Formicate Under Command of the King,,

(#103238) persil


persil
nagyúr

Anci/panci kerdese tenyleg nagyon random, mert az esely annyira szar, hogy kar szamolgatni.

En ugy tolom mar jo ideje, hogy minden szukseges cuccombol 2 van, a szarabbikra minden jatek session vegen eltolok nehany reforge-ot, a jobbik meg alapbol rajtam van.

Mati gyujtes kozben meg siman eshet olyan cucc, ami kell, megfelelo minosegben :)

Jatszani kell, annyit es ugy, ahogy az embernek a leginkabb fekszik, ennyi :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#103239) Pöttön


Pöttön
őstag

Harangos Monk build-nél a Sunwoku szett bónuszba beleszámolódik a Vengeful Wind bónusza?
Mert az előző patch-nél nem számolódott, és ott gyakorlatilag azért kellett, a buildhez, hogy a Sweeping Wind-et magamon tudjam harc közben is tartani.
Most azt viszont észrevettem, hogy a Sweeping Wind nem csökken a támadástól, így ha nem számolódik be a Sunwoku bónuszba a Vengeful Wind, akkor lecserélném, egy Rabid Strike-ra, igy Epiphany módban 2 harangot tolnák 1 áráért. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103240) gV válasza Pöttön (#103239) üzenetére


gV
őstag

persze, beleszámít, sőt datmodz azt mondja:

On your Vengeful Wind(Weapon) make sure you have one that grants 7 stacks of Sweeping Winds; most of the time a non ancient 7 stack weapon is better than a 6 stack ancient [link]

(#103241) persil válasza Pöttön (#103239) üzenetére


persil
nagyúr

Vengeful wind nelkul az egesz build egy forintot nem er :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#103242) sith7 válasza Pöttön (#103239) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD
elsőre haragos monk build -et olvastam, mondom mi van ? :DDD :D

(#103243) need válasza sith7 (#103242) üzenetére


need
addikt

nem csak te.. :C

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#103244) reelc válasza need (#103243) üzenetére


reelc
veterán

Ha nagyon akarnánk biztos találnánk brit tudóst aki megállapítja, hogy a sok Diablózás rontja az olvasási készségeket.
Eddig itt a pancival voltak gondok, most meg ezzel. :D

(#103245) need válasza reelc (#103244) üzenetére


need
addikt

mostanában nem nagyon lehetett erre látni téged.. :Y

se friss hír pletyka..se pach megjelenés néma csend és hulla szag.. :DD

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#103246) reelc válasza need (#103245) üzenetére


reelc
veterán

Többnyire némán olvasok.
Épp elégszer leírtam már mi nem tetszik, stb. nem akarom ismételni magam.
Kicsit parkolópályára tettem a játékot, olyannal foglalkozom ami jobban bejön.

Nem lehet tudni semmit. A Blizz blogját szoktam nézni, ott általában pénteken van bejelentés. De már nem izgat. :)

(#103247) Pöttön válasza sith7 (#103242) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát amennyire lehet ezzel a buildel most pirítani, hívhatnánk akár annak is. :C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103248) gjohnny válasza _ocsisajt (#103213) üzenetére


gjohnny
tag

Legyen kb 100-120 az AD paragonnal együtt, a többi mehet AS-re. Én a HOTA barb-nál ezt találtam optimálisnak. Gondolom az azonos mechanizmusok miatt DH-ra is jó.

(#103249) Cyberbeni válasza gjohnny (#103248) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Minél magasabb GR-t tolsz, annál inkább szükség van, hogy egyre nagyobb hordát terelj össze és ilyen esetben AD hatványozottan jobb lesz. Tehát ha nincs gond a GR boss megölésével, akkor orrvérzésig kell tekerni az AD-t.

(#103250) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Köszi srácok!

ehhh beesett Panci impale dagger is kb 20 perce tolom (egész napra volt elfoglaltság) :B :B :B
Most kicsikét sedóztam amúgy :DDD

szerk: másodlagosat tekerném life after each killre, hisz abból profitál a shadow power skill!
vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.