Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) ArthurShelby válasza cOxeR (#69343) üzenetére


ArthurShelby
addikt

10-es bordó mozaikos kémia könyv. [link]
És természetesen szerves (így jönnek be a szénhidrogének, majd az e46 a képbe)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69352) tasiadam válasza ArthurShelby (#69342) üzenetére


tasiadam
veterán

Meglátom ezt és PTSD-m van :D egyébként kissé helytelenül van fogalmazva, mert a szintézisgázból készítik a képletben látható akármiket. A kőolajat szokták megint másféleképp 2l épésben krakkolni, a gázt bontani szokták. Hiába ugyan azt jelenti angol-magyarul, de más a 2 folyamat.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#69361) Gsx-rr válasza brumi1024 (#69323) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem is bele lehetett tenni, elment a rendeles. De utana visszadobtak!
Be tudod most is konfigolni de ugy nem kerul gyartasba

Ismeroson Ipeace rendelese sehol se tart, mert a kartyas bejutassal nem tudjak legyartani
Eredetileg rendeleskir aprilisban decemberi atadassal igertek az autot

(#69362) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Ma láttam a dunakeszi Stop-Shopban egy i4-est (sima, nem M-es). Wow. Nagyon jól néz ki az az autó. A képeken nem adja vissza, de azok az aero felnik annyira faszák. De sokan attól a kék oldalpaneltől is ódzkodnak pedig az is nagyon jól néz ki. Van benne valami kis metél fény szerű benne, nem tudom mi, de illik az egész autóhoz. A legjobb, hogy egyáltalán nincs bazári hatása tőle.

(#69363) cOxeR válasza kardkovacsi (#69362) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem dizájn szempontból sokan fújjognak az újabb típusokra, de igazán nincs miért. Egyedül a rendszámtáblát kellene kitenni oldalra középről, ott nagyon sután néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#69364) Puma K válasza cOxeR (#69363) üzenetére


Puma K
veterán

Vagy a rendszámtáblák esetén jobb lenne ha most már áttérnének valami kisebb dizájnra... :K

Már csak a légellenállás miatt is... mert tök jó hogy az autók többségének az egész orra úgy van megtervezve hogy minél kisebb legyen a légellenállás, de közben meg ott van egy jó kis fémlap az elején amit tol a kocsi... :DDD :C

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69365) cOxeR válasza Puma K (#69364) üzenetére


cOxeR
Ármester

Teljesen felesleges a rendszám is szerintem a mai elektronikai világban… simán lehetne alvázszámhoz rendelni egy kötelező műhold alapú eszközt ami az autóba vígan elketyeghetne, ami mindent is tud tárolni/követni - ezt így is úgy is megteszik (műszaki, matricák, belépési engedély, parkolás), ehelyett szenvedünk itt az ilyen meg olyan betű/szám összetételű rendszámokkal. Személyi chiphez lehetne csatolni az épp tulajdonban levő autót, aztán kész.

(#69366) chess001 válasza cOxeR (#69365) üzenetére


chess001
aktív tag

Nee, maradjon az rendszám, épp elég, amit az új gépek logolnak...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#69367) cOxeR válasza chess001 (#69366) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én meglennék rendszám nélkül, értelek persze, meg ez a követés része nekem se tetszik, de igazából elkerülhetetlen, ha valaki akar információt kapni, úgyis megkapja. Lenne előnye is bőven, pl auto lopás simán tiltható lenne, mint egy telefon. :)

(#69368) Tsebacsi válasza cOxeR (#69365) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak hátul rendszám, mint a hanyatló usa-ban? :F Nekem az is bejönne.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69369) kardkovacsi válasza cOxeR (#69363) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nekem pl pont ez nem tetszik. A desig úgy lett kitalálva, hogy ott a rendszám ami megtöri azt a nagy felületet.

(#69370) tasiadam válasza kardkovacsi (#69369) üzenetére


tasiadam
veterán

Vagy csak legyen ugy, mint pl az E39 eseteben, hogy dedikalt helye es merete van a fronton, ami nem takar ki semmit. De erre mar kb matrica kene mint az alfakra

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#69371) Gsx-rr válasza cOxeR (#69365) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vagy nem kellene elol ragaszkodni hozza. Itt dominikan sincs, Ceges logokat rakom fel

[ Szerkesztve ]

(#69372) tasiadam


tasiadam
veterán

Tok hulye vagyok ezekhez, az e39 motortereben milyen menetes csavarok tartjak a burkolatot? Minden csavar mas, es rendelnek vagy 10-20 darabot, kicserelnem

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#69373) kardkovacsi válasza Gsx-rr (#69371) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Csak akkor nem menne az automata rendszámfelismerés. Annyira jó, hogy az összes fizetős parkolónál már van rendszám felismerő és nem kell dugdosni azt a nyomi cetlit. Odaállsz és már nyitja is rendszám alapján.

Mellesleg ez szerintem valami EU szabály, hogy lennie kell rendszámnak. Anno még a kis matrica rendszám is megszűnt amikor beléptünk az EU-ba.

(#69374) Gsx-rr válasza kardkovacsi (#69373) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja hat ahol fizetni kell a plazaban a parkolasert :D

[ Szerkesztve ]

(#69375) windlord válasza kardkovacsi (#69373) üzenetére


windlord
őstag

Csak a rendszamfelismero kamera poziciojat kellene megvaltoztatni ha csak hatul lenne rendszamtabla.

[ Szerkesztve ]

(#69376) negro válasza Gsx-rr (#69371) üzenetére


negro
őstag

Jo meszire kerultel. En csak olaszban es gorogben eltem es dolgoztam anno egy darabig es ez nem a "hataratkelo" de a ott a kerites milyen?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#69377) FIREBLADE78 válasza negro (#69376) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Biztos jó ha i4 és ix-et vesz ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#69378) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Idézet a TC mai i7 cikkéből:

"Nem így Kínában, ahol a gyors ütemben bővülő tehetős réteg olthatatlan szomjjal szívja fel a német prémiumokat, a luxuslimuzinokat főleg: ott tartunk, hogy a 7-esek 40 százalékátKínában veszik, míg az európai és amerikai eladások tíz év alatt a felükre-harmadukra estek. Ezek alapján a BMW hülye lenne továbbra is a konzervatív nyugati bázis, pláne a hegesztett difis E30-akon nevelkedett keménymag ízlését kiszolgálni."

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#69379) Tsebacsi válasza CharlieDrop (#69378) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69380) tasiadam válasza CharlieDrop (#69378) üzenetére


tasiadam
veterán

Az vicces, hogy az eu szabjka a világ motorjainak fejelsztéseit meg az amperes gépeket, de mindent a kínai eladásokra hegyeznek ki. Ergo euro X motoros autót vehetsz, de kínai célközönségnek gyártott méretben és külsővel

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#69384) CharlieDrop válasza Shadowbull (#69381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem, de azért ha az össz eladott 7 40%-a kínában kel el.

Amúgy meg fogjuk szokni, hőbörgünk, fulladozunk, azért megvesszük :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#69387) kardkovacsi válasza windlord (#69375) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nem teljesen, mert ha mögéd állnak akkor mindjárt bukott a dolog. Illetve a kamera szöge messze nem lenne ideális pont emiatt.
De ugyanígy a bármilyen szemből mérést is meghiúsítana.

(#69388) Ck. válasza kardkovacsi (#69387) üzenetére


Ck.
addikt

Kollégámnak immár harmadjára lett ismét kormányműves az F10-e, az előző másfél éve volt cserélve. Mivel 2 év garancia volt rá, így ezt most ismét ingyen cserélik, de már elege van. Ennyire szutyok ez a széria? Nem elmebeteg módjára használja, garantálom.

[ Szerkesztve ]

(#69389) windlord válasza kardkovacsi (#69387) üzenetére


windlord
őstag

Adtam már át olyan projektet, ahol hátra kellett tenni a kamerát.

Forgalomtechnikai terven meg lett rajzolva, tervezve, tokeletesen mukodik.
Annyi, hogy keszenletben kell tartani a kartyat is, mert 90% az elore vizionalt hatasfoka a rendszernek. Teves olvasas eseten meg kell etetni vele a kartyat.
De semmivel sem mukodik eddig rosszabbul mint az elso oldali felismeres.

[ Szerkesztve ]

(#69391) szimi57


szimi57
őstag

Nem BMW, de... [link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#69392) CharlieDrop válasza szimi57 (#69391) üzenetére


CharlieDrop
veterán

érdekes lesz.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#69393) Puma K


Puma K
veterán

Egy 3-as BMW oldalába csapódott egy X5-ös BMW az 5-ös számú főúton

Szerencsétlen söfőr és E36-os... :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69394) cOxeR válasza Puma K (#69393) üzenetére


cOxeR
Ármester

Telefonozás lesz ez kb… a felvételt rögzítőn is, hallatszik mikor kapott szikrát és esett le mennyire veszélyes volt ez rá nézve is. Még le is húzta a bokorral a jobb oldalát a kocsinak.

(#69395) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Tudja valaki mi alapján engedi le a csomagtartó légrugóját az autó? Semmi összefüggést nem találtam eddig, van hogy ahogy hátramegyek egyből csökkenti a magasságot, van hogy szarik a fejemre. Valamelyik nap kimentem a garázsba már állt az autó vagy 3 órája, rá se nézek, csak elmegyek mellette erre hallom hogy szisszegtet hogy gyere gyere leengedtem magam most pakolj, hogy kényelmes legyen :U

(#69396) Tsebacsi válasza Fr3eWar (#69395) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kulcs közelsége?! :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69397) Fr3eWar válasza Tsebacsi (#69396) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nope, tegnap pl a kulcs a kabátomban volt mikor az előszobában, a kocsi pedig a garázsban mellettem leengedett nem volt bezárva.
De kb mindig a kabátban van, akkor is ha leenged akkor is ha nem.
Gondolkoztam azon is, hogy a park radarok megfelelő távolságban és sorrendben történő "érintése".
Mindegy hogy láblengetéssel nyitom a csomagtartót vagy nyomógommbal vagy kulccsal, nem ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#69398) nincsnév007 válasza Puma K (#69393) üzenetére


nincsnév007
őstag

hihetetlen, lehet akármilyen autód, vigyázhatsz rá akármennyire, jön egy ilyen barom és ugrik minden :(

(#69399) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Na megérkeztem.

E90 330D 2011.05.

[ Szerkesztve ]

(#69400) cOxeR válasza -secret- (#69399) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szép állapotban van, kormány újra lett bőrözve meg a hangszóró se gyári, ahogy látom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.