Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) brumi1024


brumi1024
veterán

Hogy ide is bedobjam :B

(#68602) cOxeR válasza brumi1024 (#68601) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon jól néz ki. :)

(#68603) FIREBLADE78 válasza KAMELOT (#68587) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Elbasztuk anno a garázs vásárlást lakás vételkor. Elvileg vettünk kettőt az utolsó pillanatban,de kiderült,hogy mégis csak egy db van. Természetesen tesóm kapta meg :(((. Sem beálló,sem garázs. Bömös félig van bunkerben

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68604) FIREBLADE78 válasza brumi1024 (#68601) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Látom szegénység van. ;] Merre laksz? Mehetnénk egy kört.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68605) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Benzinben/gázolajban/amperben gazdag új esztendőt kívánok!

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68606) KAMELOT válasza CharlieDrop (#68605) üzenetére


KAMELOT
titán

BUÉK mindenkinek! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68607) chess001 válasza KAMELOT (#68606) üzenetére


chess001
aktív tag

BÚÉK! :R

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#68608) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Új év és január 1-el újra emelt árat a BMW. Most néztem a 330e alapára 19,5-ről 21-re ment fel. Nem aprózzák el, pedig most még az euró árfolyam se nagyon mozgott a rossz irányba, sőt.

(#68609) cOxeR válasza kardkovacsi (#68608) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lassan inkább venni kell eurot… kifejezetten lent van.
Most kell behozni autót, gyorsan…

[ Szerkesztve ]

(#68610) kardkovacsi válasza cOxeR (#68609) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

De itt már euróban is komoly emelkedés van sőt gyakorlatilag annyi amennyit romlott a forint. Amikor 2019 nyarán megjelent a 330e 14,5M volt, az euró 330, azaz euróban 44e. Most meg 21M azaz 52 500 euró. Eur.huf romlás közel 20%, áremelkedés euróban is közel 20%. Tehát ha eurót veszel magában csak egy részét fogod meg a problémának.

Nyilván az energia áremelkedés drágítja a gyártást, de itt az is bejátszik, hogy a chiphiány miatt hatalmas kereslet szűkítés lett az egész szektorban ami úgy hat mintha kartelleztek volna a gyártók, tolja fel keményen az árakat. Nem véletlen, hogy a gyártási problémák ellenére rekord profit van a BMW-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#68611) KAMELOT válasza cOxeR (#68609) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont erről volt pár napja szó, hogy inkább akinek Ft-ja van jobb ha euroban tartja és autót meg inkább használtan. Úgy látom, hogy itt akármennyi is lesz az ár, így is meg fogják venni.
80%-a az új autóknál MO-n céges vásárlás. ÁFA meg mi egy más visszaigénylése.

kardkovacsi: Jól írod a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68612) kardkovacsi válasza KAMELOT (#68611) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

A legtöbb cégnél van egy lízing keret és azt adják mint céges autó. Itthon szerintem rengeteg cégnél fog kiárazódni az aktuálisan elérhető márka. Ahol előzőleg dolgoztam ott is az első vezetői szinten még 6-7 éve simán befért egy Octavia RS, mostanra meg kb. sima Ford Focus lett belőle.

Kíváncsi vagyok, hogy pl. az Oracle-ös srácoknál maradt-e a 3-as bimmer vagy C Merci. Mert pár éve még kijárt oda a BMW, kivitte az összes autóját egy-két napra és a dolgozók mehettek tesztvezetésre mert annyit vett a cég cégautónak.

(#68613) Chris0321 válasza kardkovacsi (#68610) üzenetére


Chris0321
addikt

Minden emelkedik, pl. a bérek is. Úgy tudom az olaj ára már visszament a háború előtti szintre, de ki tudja mikor lő ki megint.

(#68614) Shadowbull válasza kardkovacsi (#68610) üzenetére


Shadowbull
addikt

Azota volt egy facelift, mas az alapfelszereltseg is. De nyilvan dragabb lett.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#68615) kardkovacsi válasza Shadowbull (#68614) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ez igaz, de ki is szedtek belőle. Az első verzióban még a legfelső navi volt, mert szerintem a kezdeti szoftver csak azt tudta kezelni. Értem amit mondasz és nyilván 10%-os euró infláció is van amivel kb. meg is egyezik az autóár emelkedés. Csak így a kettő együtt soknak tűnik :) meg az a tény, hogy eddig mindig márciusban volt áremelés és most egyből január 1-el kezdték.
Legyen idő még kettőnek az évben :D

(#68616) 98bja


98bja
senior tag

Üdv!
Erre a nyikorgásra van valami házi praktika? E46 [link]

(#68617) chess001


chess001
aktív tag

Érdemes körbenézni, hogy milyen az emelés:
autonavigator.hu [link]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#68618) KAMELOT válasza chess001 (#68617) üzenetére


KAMELOT
titán

BMW csak 2x árat kér. Fejlődtek! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68619) kardkovacsi válasza chess001 (#68617) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

2012-ben az euró 300 forint volt, azaz volt összesen 33% árfolyam vesztés, a többi meg egyszerűen abból van, hogy a gyártók tekerik fel az autó árakat.
A fentiben a mai emelés nincs is benne.

(#68620) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#68612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt több cégnél is csinálták, nálunk is. Hála ennek vettem 530e-t én is. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68621) cOxeR válasza kardkovacsi (#68610) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam használt jatszik csak, nem tudom kifizetni az újat, azt az amortizációt amit a szalonból kihúzva egyből eszkalálsz pláne nem kívánom a hátam középre se.

Kamelot
Pont így.

(#68622) kardkovacsi válasza cOxeR (#68621) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Tök mindegy, hogy új vagy használt, mert az új ára húzza magával a használtat is. A 330e-m demó autóként annyiért vettem amennyiért ma el tudnám adni 4,5 évesen, 60e kilométerrel. Csak közben az új listaáron 2x annyiba kerül.
Így is számoltam anno, hogy kb. a felét fogja érni az újnak csak nem úgy gondoltam, hogy majd az új ára lesz 2x :)

[ Szerkesztve ]

(#68623) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#68620) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nálatok utána húzták a cafeteria csomagot azaz emelték az elkölthető összeget/lízing díjat?

(#68624) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#68623) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem kapok autót így erre nem tudok válaszolni :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68625) KAMELOT válasza kardkovacsi (#68622) üzenetére


KAMELOT
titán

MO és CZ annyit kérnek a kocsikért amennyit nem szégyelnek. Ez a nagy gond.
SK, AT, DE, BENELUX államokban normális áron mennek a kocsik.

példa
Challenger 5.7
DE 2017-es 60.000km---25.000€
CZ 2014-es 130.000km----27.000€
Milyen érdekes nem? :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68626) CharlieDrop válasza KAMELOT (#68625) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért a km csak egy állapot:

amúgy Mo-n egy 5-7es Challenger a legolcsóbb 9 milla, de jellemzően 10+ milla :)
Pont ez a 25+ K Eur

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68627) csubi72


csubi72
csendes tag

Sziasztok !
BUÉK
Tudnátok ajánlani egy automataváltó szerelőt?
Előre is köszönöm.

(#68628) H.Ezredes válasza csubi72 (#68627) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Hali.

Tudunk segíteni benne.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#68629) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#68604) üzenetére


brumi1024
veterán

BP :) Ha erre jarsz siman.

#68625 KAMELOT: Mindenhol annyit kernek ertuk amennyit nem szegyellnek. :) Ujonnan egyebkent pont forditva van a felsorolt orszagok joval dragabbak MO-nal. Szlovakiaban az elso modellre ranezve a konfiguratorban 10% a kulonbseg: 29.9-rol indul nalunk az iX, mig ott 80910 eur, ami mai arfolyamon ~32.5 millio. AZ M60 eseten ez a kulonbseg 6 milliora ugrik. Belsoegesunel meg rosszabb, egy M4 4-gyel magasabb arrol indul.

[ Szerkesztve ]

(#68630) herdsman12


herdsman12
őstag

E60 CCC rendszert fejleszteném.
Gyári CIC kis lépés lenne nagy pénzért, ha egyáltalán lehet.
Android autós rendszerekből látom van választék, esetleg van tapasztalata valakinek ilyenekkel?
Mr12Volt P2000-et nézem, itt marad minden a gyári, előregyártott csatlakozókkal illesztik be az interfészt.
(Az alacsony felbontású kijelző lehet gáz lesz.)
Megköszönök minden ajánlatot.

(#68631) chess001 válasza herdsman12 (#68630) üzenetére


chess001
aktív tag

Nekem E90-hez van androidos rendszer, teljesen jó, olyan, mint egy tablet. Érdemes a 4GB RAM, FullHD közeli IPS kijelzőset választani, minden plug&play volt a kábelekkel.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#68632) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon Baba hangja van ennek az 530e-nek, de ha nem csal a fordítóm, az utolsó dobot és a katalizátort is kiütötték belőle? :Y :(((
Kár mert ez az akrapovic szett biztos jó. Kérdés mennyire őrülnék meg tőle pályatempónál :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68633) KAMELOT válasza Tsebacsi (#68632) üzenetére


KAMELOT
titán

Katasztrófa ez a hang. :U
Bmw-hez ez nem illik. Mintha valami "tuningolt" öreg golfot hallanák.

brumi1024: Azért az durva, hogyan ugranak feljebb ezek az árak. Még jó, hogy egyik sincs a kiszemeltek között :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68634) Puma K válasza KAMELOT (#68633) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem sem tetszik a hangja.

Elsőre valami filléres tételekből tuningolt 90-es évekbeli 50-90 lóerő közötti hülyegereke-futár autó jutna az eszembe ha csak a hangját hallanám.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68635) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#68632) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Egyszer kollégának volt egy VW Polon valami ilyen középső dobos zörgős kipuff. Jó hangja van, kb. 2 percig utána megunod és csak a nyomorult brummogást hallod bent. Ilyen tompán, meg amúgy is a jó motorhang az szívó hang :) csak sajnos ezek már nem nagyon léteznek manapság. Mondjuk ez 25 évvel ezelőttről: [link] Ez meg rossz helyen hajt :)

[ Szerkesztve ]

(#68636) kardkovacsi válasza KAMELOT (#68633) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Mindent emelnek. Kíváncsi vagyok hol lesz a pont amikor megtörik ez az egész széria az autógyártóknál. Sajnos BMW-nél nem látni order backlogot de van egy gyanúm, hogy azért ott is szépen megy össze.

[ Szerkesztve ]

(#68637) vedini válasza kardkovacsi (#68623) üzenetére


vedini
őstag

Nalunk identol nem lehet verdat kerni, viszont emeltek a car allowance keretet

workworkwork...

(#68638) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

R.I.P. Ken Block :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68639) KAMELOT válasza CharlieDrop (#68638) üzenetére


KAMELOT
titán

Bexarás :O
Mit keresett ez motoros szánon?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68640) Tsebacsi válasza KAMELOT (#68639) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a csávó mindent IS tudott vezetni szerintem. És amerika északi részén most annyi hó esett, hogy a hószán van ahol kvázi közlekedési eszköz/alternatíva. Szörnyű mert fiatalkoromban ámulattal néztem pár videóját még a Ford-al és a Monster-el. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68641) kardkovacsi válasza vedini (#68637) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Erre gondoltam. Hogy majd szépen elkezdik itthon a cégek elengedni a céges autót és akkor hirtelen megcsappan az eladott új autók darabszáma. Persze egy magyar piactól még nem dől össze a prémium gyártók backlogja :)

(#68642) CharlieDrop válasza KAMELOT (#68639) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Schumi meg síelt...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68643) Chris0321 válasza CharlieDrop (#68642) üzenetére


Chris0321
addikt

Jeremy Renner is komolyan megsérült pár napja, hókotrás közben.

(#68644) CharlieDrop válasza Chris0321 (#68643) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, nagyon kemény :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68645) ArthurShelby válasza Tsebacsi (#68640) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Rallyban nem ért el túl nagy sikereket, pl az amerikai rally mezőnyben (ami nem túl erős) sem tudott nyerni, pedig ott kb a legjobb autója volt. Viszont ilyen kaszkadőr mutatványokban tényleg profi volt

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68646) vedini válasza kardkovacsi (#68641) üzenetére


vedini
őstag

Egyreszt total kiszamithatatlanna, bonyolultta valt a rendeles, ido penz tekinteteben, masik pedig, hogy hiaba megemeltek az autora fordithato keretet mar alig lehetett ertelmes autot osszekonfiguralni, maradt a penzbeli amin 15%-ot emeltek, elotte vagy 5 eve mar ez az osszeg, nem eri mar meg a munkaltatonak ;]
Elkepzelheto, hogy lathato hatasa lesz, alacson szegmensben is a flottas autok ara is sokat emelkedett...

workworkwork...

(#68647) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hú,azt írtam,hogy múltkor bűntetőfékezett városban előttem egy köcsög bmws 6-er?! :o A kva anyját. Azért volt kemény,mert szuzukival voltam. X5-el átmék rajta. Ilyenektől azonnal elvenném 10 évre a jogsit.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68648) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#68647) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tuti nem csináltál semmit ugye? :)

(#68649) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
X3 vasarlas van tervben 2018 (G01). Milyen motorral erdemes venni ezt a tipust? 30d lenne szimpatikus, mennyire problemasak ezek? 100e km alatt szeretnek venni.

(#68650) Chris0321 válasza cOxeR (#68648) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem mindig kell ahhoz csinálni valamit, hogy büntetőfékezzenek előtted. Én pl. annyit tettem, hogy beengedtem magam elé a buszt lakott területen belül ami kicsit vacakolt és csak utána indult meg.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.