Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20105) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Takarítás történt. Kérek ezután mindenkit, különösen KINKY_007 és BMW001 kollégákat, hogy kíméljék egymást és a topikot is. Köszönöm!

(#20106) Snooker


Snooker
senior tag

Mi cél szolgál a kipufogón az az "elválasztás" ?

Ohh, bocsi. 6. képen van amire gondolok, valamiért úgy nem tudtam linkelni...

[ Szerkesztve ]

(#20107) Shadowbull válasza Snooker (#20106) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem tudom, de az biztos hogy nem gyari...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#20108) hdman


hdman
őstag

Gran Lusso Coupe :Y

Sopron city :)

(#20109) dragonfx válasza Snooker (#20106) üzenetére


dragonfx
veterán

gondlom hogy valami értelmes hangja is legyen a sok zajszigetlés után...merthát mégiscsak egy sportkocsi lenne.
én gyári audi a4en is láttam ilyet.valami légterelési szerepe van.
ja és gyári.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20110) baluka26 válasza dragonfx (#20109) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem, ha Shadowbull azt mondja nem gyári, akkor nem gyári :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20111) Snooker válasza hdman (#20108) üzenetére


Snooker
senior tag

Szép belső, bár a kormány picit "furi", de attól még tetszik :)

(#20112) dragonfx válasza baluka26 (#20110) üzenetére


dragonfx
veterán

hhe ja nem is figyeltem ki irta :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20113) Shadowbull


Shadowbull
addikt

ez a gyari M6 kipufogo.

http://s1.aecdn.com/images/news/gallery/official-bmw-m6-gran-coupe-images-leak-onto-the-web_2.jpg

egyebkent a hirdetesben is irja:

Ligne complète d'échappement inox MEISTERSCHAFT (USA) SuperLight GT avec valve électronique +

azaz komplett nemesacel kipufogorendszer Meisterschaft (USA)

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#20114) szokeherceg válasza Snooker (#20106) üzenetére


szokeherceg
tag

cla 45 amg-t is lehet rendelni ilyen "elválasztós" változattal, meg nélküle is, a szerepét nem tudom, de szivesen megkérdezem neked bent hétfőn a gyárban :)

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#20115) Snooker


Snooker
senior tag

Ez a Gran Lusso szerintetek gyártásba kerül?

Illetve van még egy BMW, azt is valami olasz céggel közösen fejlesztették (talán a Pininfarinával), 2 üléses Roadster..neve nem ugrik be, egy autósújságban olvastam róla.. kíváncsi vagyok azzal mivan, csak egyedi darab volt, vagy terveznek e belőle többet.. de majd idővel kiderül minden, bár elsőnek jó lenne tudni a nevét :D

(#20116) Snooker válasza Snooker (#20115) üzenetére


Snooker
senior tag

szokeherceg, köszi! Érdekel mit mondanak :) A mercedes gyárban dolgozol? Biztos jó lehet napi szinten látni ezeket a gyönyörű autókat :)

Egyébként eszembe jutott az általam említett coupe neve: BMW ZAGATO

(#20117) szokeherceg válasza Snooker (#20116) üzenetére


szokeherceg
tag

jaja ott mérnökösködöm, legjobb h van belsős jogsim, mehetek bármelyikkel kapun belül :B

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#20118) baluka26 válasza szokeherceg (#20114) üzenetére


baluka26
veterán

Kérdezd meg légyszi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20119) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Halad a szekér :) [link]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20120) KINKY_007 válasza H.Ezredes (#20119) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Hungaroring június 15?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#20121) H.Ezredes válasza KINKY_007 (#20120) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:N Máshol leszünk azon a hétvégén.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20122) hdman válasza H.Ezredes (#20121) üzenetére


hdman
őstag

Kicsit mesélhetnél erről az 1M-ről... :)

Sopron city :)

(#20123) H.Ezredes válasza hdman (#20122) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Mire vagy kíváncsi ? :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20124) hdman válasza H.Ezredes (#20123) üzenetére


hdman
őstag

Mindenre :) Mikor vetted, van-e chip, hogy viselkedik pályán, fogyi, stb

Sopron city :)

(#20125) H.Ezredes válasza hdman (#20124) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Sajnos nem az enyém. Édesapám projektje. Még teljesen gyári de lesz rajta chip az egész biztos. Édesapám megírja majd rá a chip-et és utána lesznek tuning eredmények Még intercooler upgrade sincs kizárva még képlékeny minden :) Baráti kezes a viselkedése mindaddig amíg ki nem kapcsolsz mindent rajta és be nem nyomod az M gombot :) Utána egy állat. Fogyasztása nagyon baráti nagyobb túrán 8-9,5L között kijött a fogyasztás úgy,hogy ebben volt nyomkodás meg minden. Most Hétvégén több volt inkább 12-14 de itt már ugye nagyon sebességek is voltak folyamatosan. Szóval a fogyasztására én azt mondom,hogy nagyon baráti. A hajtáslánc teljesen M3 ,fékek, gátlók, lengőkarok még a dobbetét is M3.... Ugye könnyebb is szóval a jó alap megvan a tuninghoz.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20126) whitezo88 válasza H.Ezredes (#20125) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mennyi a piaci (használt)ára amúgy egy ilyennek? mert nem sok van eladó enyhán szólva.

(#20127) aero. válasza whitezo88 (#20126) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

10-11 millió körül lehet, 15 körül van az alapár talán?

[ Szerkesztve ]

(#20128) H.Ezredes válasza whitezo88 (#20126) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Használtan 12-13-tól indulnak.

10-11 ért nincs 1M...

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20129) aero. válasza H.Ezredes (#20128) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nem néztem meg mielőtt leírtam, de most igen, és van. [link]

Igaz, ez az egy, a köv. már 45k euró.

[ Szerkesztve ]

(#20130) Gebriel


Gebriel
veterán

Pazar :K [link]

(#20131) zenke válasza H.Ezredes (#20125) üzenetére


zenke
aktív tag

Ebben mi a projekt? Visszaolvasva vagy 1éve ezzel vagizol :U
Arra meg büszke lehetsz, hogy 270-el mentek MO-n 4 személlyel és közben még le is videózzátok.
Na de ugye a suliban is fel kell vágni valamivel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#20132) H.Ezredes válasza zenke (#20131) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Azért mert te nem tudsz valamit... Nem tudom neked miért fáj,hogy készült video... Megszámlálhatatlan ilyen video van fent. Másrészt egyáltalán nem ott ahol mondod... Mit fáj neked,hogy egy üres szakaszon senkit nem veszélyeztetve mentünk egyet. Micsoda vagizás :) Nem a városba a forgalomba megyünk keresztbe az autók között,hogy mekkora "rajok" vagyok.... Na de nálam OFF :R

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#20133) Shadowbull válasza H.Ezredes (#20125) üzenetére


Shadowbull
addikt

mondjuk en ezt a motort mar nem nagyon tuningolnam...

(#20131) zenke

250 volt az. Gyari allapotban ott szabalyoz le.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#20134) kiss.dani


kiss.dani
csendes tag

Üdv!

Szeretnék információt gyűjteni. Használt autó vásárlása előtt fogok állni úgy fél-1 év múlva, de szeretek jó alaposan utána járni a dolgoknak, mielőtt a tettek mezejére lépek. Próbálok a realitások talaján mozogni, de egyszerűen (persze nem ész nélkül vágnék bele) bmw első látásra szerelem. 1-1.3 max 1.5 M lenne a keret. 2001-2002 évjárat (min). Sajnos használt autó vásárlásában semmi tapasztalatom nincs, első saját autó lenne. Amiket kinéztem: 316, 318, 320 - i,is-. Szerintetek ez nagyon halott ötlet ennyi pénzből ilyen autót venni? (tehát ami ennyibe kerül nagy valószínűséggel átverés? -átverés, mint úgy adják el, hogy tudják hogy ezt meg azt cserélni kell és nem olcsó azok cseréje vagy ilyesmi -.
Az interneten próbáltam tájékozódni, valamint ismerősöktől, bár nekik nem volt még bmw sem a családban. Nagyon ellentmondó információkat kapok. Igaz e, hogy 1) prémium autó prémium szervízelési költségek? (neten ellentmondó infók. a bmw pártiak szerint nem különösebben húzósabb mint bármely más francia, japán, olasz stb autó szervízelése, nem bmw pártiak szerint pár év alatt bele lehet tekerni a vételárat is. 2) a fogyasztása mennyire húzós? városon belül 9l-nél meg lehet állni? városon kívül 7-8 elérhető? (netes infók alapján bmw páritiak szerint bőven, nem bmw pártiak szerint városon belül 12+, kívül is 9-10). -a megjegyzéseknél a bmw pártiak és nem bmw pártiak jelzőket nem konkrétan olvastam, a cikk hangulatából vagy hozzászólásból (utóbbiaknál egyértelműen) meg lehetett különböztetni a két csoportot. akik pedig "függetlennek" voltak tekinthetők, azok a régi japán (honda, toyota, mitsu) vonalon ajánlgattak csak.

[ Szerkesztve ]

(#20135) baluka26 válasza Shadowbull (#20133) üzenetére


baluka26
veterán

Gyárilag is az értelmes határon van már?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20136) Snooker válasza kiss.dani (#20134) üzenetére


Snooker
senior tag

Szerintem vegyél egy 20d-t, fogyasztásban jobb lesz, ismerős kihozott belőle 4, valamennyi litert, bár lehet kicsit túlzott. Amit meg megspórolsz az üzemanyagon félreteszed szervízre, így ugyanott vagy mintha benzinessel járnál csak ott nem tudod a "maradék pénzt" félretenni szervízre.

[ Szerkesztve ]

(#20137) KINKY_007 válasza Snooker (#20136) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Tipikusan azért nem szokták ajánlani a dízelt (BMW001-es eszmefuttatás félretéve), mert ilyen tini korban már nem tudni, hogy mennyit futott, és mikor/mennyiért kell hozzányúlni. A fogyasztáson nem jön ki egy szervíz.
Az e36-e46-nál elég olcsón meg lehet úszni a szervizelést, jönnek a nyugati roncsok, meg az utángyártott alkatrészek.
A kicsi benzineseket azért nem ajánlják a bmw rajongók, mert annál még nem jönnek ki a tipikus bmw ismérvek (kaparás, sorhathang), de közlekedni azok is teljesen megfelelőek. Mivel nem éppen pehelysúlyban vannak (elég nagy az önsúly), ezért a fogyasztás sem minimális, de nem is horror, inkább lábfüggő.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#20138) Snooker válasza KINKY_007 (#20137) üzenetére


Snooker
senior tag

Persze, nem is gondoltam rá, hogy kevesebb fogyasztás miatt összetud spórolni egy szervizre :) csak a fogyasztás miatt ajánlottam neki, de igazad van, egy benzinessel jobban jár! Egyébként ilyen korú autók közül én is benzineset vennék ha tehetném

(#20139) whitezo88 válasza KINKY_007 (#20137) üzenetére


whitezo88
nagyúr

így van, a 20d hiába eszik vegyesbe max 5,5 litert kb, de több nyűg LEHET vele, és az is csak sor4 traktorhang. benzinbe nehezebb belenyúlni, de azt is alaposan meg kell nézni, menni vele, kihúzatni, szlalomozni stb.

MÁS, szolgálati felhívás:

szinte ingyen szereztem 3 db gyári szürke E46 szőnyeget. pont a vezetőoldali nincs meg. aki tud ilyet, jelezze kérem (bontó, padlás, akármi.)

tehát, kellene EGY db vezetőoldali szürke szőnyeg E46 (sedan, de sztm máshova is ua.)-ba.

[ Szerkesztve ]

(#20140) Gebriel válasza kiss.dani (#20134) üzenetére


Gebriel
veterán

Szerintem a megemlített ár keretbe ki lehet fogni nagyon jó állapotú autókat abba a cm3 típusban amit írtál..
Pl.. 316

[ Szerkesztve ]

(#20141) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na szorítsatok, megyek műszakira, :) Angel eyes-ek kikötve (biztos ami biztos) meg egyébként is 10perc, helyzetjelző izzók visszatéve..(így csináltam 2 éve is ugyanitt) ezenkívül másra nincs szükség, mondjuk CO-m nem a legjobb...(bár a lambdám egy éves, újan vettem pontosan belevalót) fogyim is jó, szerintem a katalizátorom lehet már kissé eltömődve..Tegnap volt lemosva, ha elázok szentségelni fogok.. :)

(#20142) baluka26 válasza Gézengúz (#20141) üzenetére


baluka26
veterán

Nálunk Tatabányán órák óta esik.
Csak átmegy a gép :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20143) Gézengúz válasza baluka26 (#20142) üzenetére


Gézengúz
addikt

Átment, de egy gömbfejem úgy lógott, hogy csak na, bal első-külső, volt itthon bontott gyorsan bedobtam (vennem kéne egy prést mert ez így nem túl jó) 2 évet húzzon ki mert már egy ideje csak bontottakat kap (volt egy donorom) és akkor egyben rászánom magam a futóműre..Bár a lengéscsillapítók újak...De a kutyacsontok-gömbfejek-szilentek beleugrok velük egy 100-asba az biztos..

(#20144) MPowerPH válasza Gézengúz (#20143) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ellenben utána lesz egy autód, amit teljesen kicseréltek. :)

Don't Tread On Me

(#20145) Gézengúz válasza MPowerPH (#20144) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az igaz, most sem lóg sehol sem, csak hát ami régi az már régi...

(#20146) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A nagyobb túra az mit tesz? Tudsz nekem mondani olyan adatokat, amit adott sebességnél mértetek le? Chip ezeknél növeli az étvágyat, vagy csökkenti?

Csak mert itt kint egy rakás 335i -t lehet találni, olcsóbban mint a 335D-t, és valamiért mindegyik hibátlan. Ma is kereskedésben volt 1db 335D, és 2db 335i. A 35D felejtős volt, pedig szép bézs bőrös, néhol sérülve, de kívülről is horpadás, karc, egyéb... Míg a 35i-k azt mondom majdnem teljesen makulátlan, kopásmentes belsővel, hibátlan külsővel büszkélkedtek. Ja, és persze olcsóbban.

Don't Tread On Me

(#20147) emvy válasza MPowerPH (#20146) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos a 335i-ket nem tudtak lehasznalni, mert mindig szervizben alltak. :)

while (!sleep) sheep++;

(#20148) KINKY_007 válasza emvy (#20147) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Vagy azért, mert aki dízelt vett, az az alacsonyabb fogyasztás miatt használta is rendesen, a benzinesek meg örömautók voltak, nem minden napra közlekedni... Bár jobban belegondolva az új ár-értékcsökkenés, nem tétel a fogyasztás.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#20149) Zewa válasza MPowerPH (#20146) üzenetére


Zewa
senior tag

35i-ben is két turnyó van.
Haver srácnak van egy 335i-je (e90), itt Pécsett és környékén elautózgatva, -néha odarúgva- bő 10liter vegyesben. Pályán 9körül. Szerintem ezek az értékek egy 300+lovas, 1,5tonnás vastól egyáltalán nem sok, sőt!

Szerintem is benne van hogy általános kevesebbet futottak mint a dízel társaik és a 2., 3. leendő tulajok inkább a gázolajas motort részesítik előnyben.

ps.: 67k-nál még az előző tulajnál egy turbó csere beficcent..

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#20150) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Erről a verdáról mi a véleményetek fiúk??

Beszéltem a tulajjal elvileg DPF kiírva és pici optimalizálás lett végezve.
22x ezer km-es 2007-2008 óta van MO-n egy tulajnál...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.