Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) whitezo88 válasza Gézengúz (#18700) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát igen ez van sajnos...

(#18702) Gézengúz válasza whitezo88 (#18701) üzenetére


Gézengúz
addikt

Dehogy sajnos, teljesen jól töröl...

(#18703) Gebriel


Gebriel
veterán

Szerintetek ez tartalmazza a xenon trafót?

(#18704) s7evcsenko válasza Gebriel (#18703) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Elég olcsónak tűnik, ebből kifolyólag szerintem nem, de egy telefont mindenképp megér...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#18705) whitezo88


whitezo88
nagyúr

két rövid videó a szombatról
[link]
[link]

(#18706) KINKY_007 válasza Gebriel (#18703) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Inkább csap hozzá az árát az új kocsihoz szvsz...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#18707) Gebriel válasza KINKY_007 (#18706) üzenetére


Gebriel
veterán

Az új autó vár magára a következő évig tavaszáig. :(((
Elszállt a jobb első xenon trafóm és muszáj megoldani a problémát.

(#18708) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Ez a video kemény...
Hegynek fel. EVO, 911 megy 160-at, kadett 170, formakocsi 230.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#18709) MPowerPH válasza Gebriel (#18703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a szar ez? :(( Ilyen ócskaságot beleraknál?

Don't Tread On Me

(#18710) Tálydi válasza KINKY_007 (#18708) üzenetére


Tálydi
senior tag

Fújjjjj de gyönyörű első 40mp-e volt a videónak! :Y

Eeeeh, what’s up, doc?

(#18711) dragonfx válasza whitezo88 (#18705) üzenetére


dragonfx
veterán

a piros e36 jol nyomta

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18712) whitezo88 válasza dragonfx (#18711) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja, mint a fehér.

más: azért szeret szlopálni a motor, ha tolom neki autópályán. az utolsó bejegyzésnél jó fele autópálya volt, odataposósan :) [link] egyszerűen nem bírok 120-130al cammogni mikor nincs előttem semmi és pillanat alatt felugrik 160-170re, még ez a "kis" motor is.

(#18713) orvil válasza whitezo88 (#18712) üzenetére


orvil
tag

azt vettem eszre, hogy az utobbi hetekben nem is nagyon mentem 150 felett, lehet oregszem :DDD

(#18714) Zewa válasza orvil (#18713) üzenetére


Zewa
senior tag

Attól függ hol... 100% várossal azért még elfogadható, nem papás tempo az...

Video durva, személyesen át kell élni egyszer... :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18715) dragonfx válasza whitezo88 (#18712) üzenetére


dragonfx
veterán

hát azért a 8as átlagod megva bőven.
látod ezzel én is igy voltam régebben.nyomosan 9liter az nem vészes.

nekem meg az 50 kevés ltb.n.

orvil>>hehe cseréljünk :C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18716) orvil válasza Zewa (#18714) üzenetére


orvil
tag

:DDD na igen, varos, de sok a hosszu egyenes szakasz

reggel volt kis akciom a korforgalomban, csoszerelo furgonos uriember ugy gondolta a gonosz bmw-s uriember ma nem fog bejonni a korforgalomba, ezert ugy 4x ramhuzta es blokkolt vagy 10 meteren keresztul egeszen a forgalomtol elzart teruletig, majd mint aki jol vegezte dolgat el akart koccolni ... jaja, de pirosat kapott ;]
veszvillogo ki, odarohantam, kicibaltaltam a kocsibol es meg o volt felhaborodva .... aztan elmagyaraztam neki, hogy evek ota arra jarok es o az elso barom aki ilyet csinal, es ha most nem ebben a liberalis koszfeszekben (anglia - ahol mar egy pofonert bilincs) lennenk akkor kivernem az osszes fogat kezdesnek .... rohadt kis kocsog ... lehet cselzi drukker azok pedig beszoptak tegnap nagyon, es ugy gondolta megbosszulja ...

(#18717) dragonfx válasza orvil (#18716) üzenetére


dragonfx
veterán

mér a te kocsid olasz gyártmány és fehér fekete a fényezése ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18718) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Lipcsébe a BMW gyárnál vannak egész jó bringák :)

Múltkor mikor voltunk végigvittek mondhatni mindenhol most egy csomó elkerített rész volt meg 3 kísérő volt,hogy nehogy fényképezzünk. Most csinálják az i3-i8-nak az összeszerelő részlegét mert teljesen máshogy lesz a gyártás. i3 komplett oldalkeret ki van rakva lehetett fogdosni emelgetni. Kérdeztük őket róla de nem akartak beszélni arról,hogy mikor lehet megnézni, meg itt-ott miért nem mehetünk tovább :) a háromhengeres motorról sem akartak nagyon beszélni... Tavaly Steyr-be meg ott néztem a blokkot igaz nem kiállítva volt hanem egy külön részlegen...

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#18719) hdman válasza H.Ezredes (#18718) üzenetére


hdman
őstag

Te voltál kint a tc pályanapon egy 1M-mel?

Sopron city :)

(#18720) H.Ezredes válasza hdman (#18719) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:N :N

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#18721) Gebriel válasza MPowerPH (#18709) üzenetére


Gebriel
veterán

Mi bajod vele?

(#18722) MPowerPH válasza Gebriel (#18721) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ócska, másolt hulladék. Akkor már vennél használtan egy gyári szettet, kb. ugyan ennyi lenne, és azt trafóstól megkapod. Pl. De klubbon még olcsóbban tudnának szerezni, beszélj Schnitzer -el. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18723) whitezo88


whitezo88
nagyúr

miért is jobb az alacsony viszkozitású kenőanyag? jó kis videó :) [link]

(#18724) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a kagylóüléses, 4 pontos övet hogy rögzítik hátrafelé? a merevítőre? lehet hülye kérdés...

(#18725) orvil válasza whitezo88 (#18724) üzenetére


orvil
tag

kasztnihoz vagy bukokerethez kellene elmeletileg ....

(#18726) whitezo88 válasza orvil (#18725) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mert múltkor meséltem az M3 tükrös sperrdifis kagylóüléses srácról, ő is kint volt a hétvégén kakucson, de csak képet láttam és ott se bukókeret/merevítő nem volt, a hátsó ülések meg bent voltak szóval nem tudom hogy oldották meg... [link] egy pár hetes kép.

(#18727) Zewa válasza whitezo88 (#18726) üzenetére


Zewa
senior tag

Sokan a hátsó biztonsági övek csatának rögzítésénél oldják meg valahogy. Hibásan!
Az öv felső rögzítési pontjának nem szabad a váll vonala alatt lennie. Még totalcarban is volt eccő de hirtelen nem találom.

Mod: Meg van. :)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18728) orvil válasza whitezo88 (#18726) üzenetére


orvil
tag

megoldani mindent meg lehet, kerdes az mi lesz mikor borul a bili.
"az ejtoernyos balesetek nagy resze foldetereskor kovetkezik be"

(#18729) dragonfx válasza orvil (#18728) üzenetére


dragonfx
veterán

de ha borul akkor ár nagy baj van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18730) orvil válasza dragonfx (#18729) üzenetére


orvil
tag

nem igazan, pont azert lenne az ov meg a tobbi biztonsagi felszereles (legzsak a kormanyban pl).
aztan az eselyek a tulelesre egy ilyen sufnituninggal valo nagy sebessegu (mivel versenyzo, sztritreszer) borulat utan forditott aranyossagban csokkennek a bepakolt felszereles mennyisegevel:
- legzsak nelkuli sportkormany
- kamu kagyloules (ami elnyomja az ereket a combodban, bar az igazi sztritracer elzsibbadt labbal is tudja rugni a kuplungot es ugyanugy erzi a gazt/feket)
- hatso csatokhoz vagy vezetouleshez rogzitett 4pontos ov
- sorolhatnam .....

(#18731) MPowerPH válasza orvil (#18730) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Don't Tread On Me

(#18732) whitezo88 válasza orvil (#18730) üzenetére


whitezo88
nagyúr

látszat a lényeg! meg a hit, hogy ettől jobb vezetni :) csodálkozom, hogy szinter kuplung nincs benne! :DDD

(#18733) orvil válasza whitezo88 (#18732) üzenetére


orvil
tag

Biztos van benne az is, a haver 'szinterezte' fel a tarcsat a garazsban occazer

(#18734) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Khömm Uraim!
Először is örlök hogy van kölün BMW-s topik.
Másodszor egykis infóra lenne szükségem.
Nézegetem már régóta az otthoni használt bömbiket, de sajnos nagyon rossz véleményem van a magyar használtautó piacról, pláne a bmw-kről, egyszerűen félek hogy átb@sznak (nemcsak engem a hozzáértőket ugyanúgy), KM-állással, mindennel, hiába lehet itthon már elég jó áron bmw-ket kapni.
Viszont elkezdtem neten nézni a német piacot is (autoscout24.de), és megdöbbenve tapasztalom hogy micsoda jó árban vannak a bmw-k. Mivel jelenleg ausztriában tartózkodok, ezért picit közelebb vagyok már a német piachoz, ergo nem lenne akkora probléma németben autókat nézni/venni.
Kérdéseim:
Mennyivel jobban lehet megbízni a német használtautókban mint a magyarokban (km tekergetések, szervíz, todatosan rejtett hibák stb.) van e valakinek tapasztalata ilyesmivel? A hivatalos infók szerint németben letöltendő jár a km tekergetésekért, talán ez bíztatóbb jel mint itthon. Mennyire lehet elhinni az ilyen 2009-es gépek 100.000km alatti km-óra állását?
Sok helyen 12 hónap garanciát vállalnak az ilyen 2009-es bmw-kre, számomra ez is bíztató.
Nemtudom jól számolok e, elvileg ha németben vesz az ember autót, az otthoni forgalomba helyezéskor csak a regisztrációs adót kell pluszban (a többi alap dolog mellett, eredetvizsga, stb.stb.) megfizetni. Áfa és ilyesmi az hogyan működik?
Milyen olyan költségek vannak amiről pl fingom nincs jelenleg? :D
Egy magánszemélynek mekkora hercehurca egyáltalán ez az egész?

Előre is köszönöm a segítséget!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18735) KINKY_007 válasza Ferdzsoo (#18734) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nézz körül erre is.
Ezt is fusd át.
Ha arra vagy, nem nagy a távolság, akkor érdemes többet megnézni, de inkább nézetni szerelővel. Hivatalos BMW szervíz tud komplett történetet mondani, mikor-mi volt cserélve, a km futása is rögzítve van.
Nagy gond nem lehet, azt észreveszik azért a szakemberek. Amibe nem látnak bele, a turbó állapota, az képes 1ik napról a másikra meghalni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#18736) orvil válasza Ferdzsoo (#18734) üzenetére


orvil
tag

otthon is ki lehet fogni a jot de nem kereskedesbol, de az rengeteg ido, neha fel-egy evet is varni kell. kintrol maganszemelynek tapasztalat nelkul horror a hercehurca, foleg hogyha kint melozol es ott elsz eletvitelszeruen. mellesleg kurva sok kocsit meg kell nezni hogy 1 jot kifogd, ugy 100bol1 az esely ha mar elmult 3 eves akkor hali, meg a nemeteknel sincs riszpektje a 3 evnel oregebb bombinek, kihajtjak a belet aztan beszamoltatjak. vannak cegek otthon, melyek erre specializalodtak, felhajtjak neked a kiszemelt tipust, forgalomba helyezik, neked csak fizetned kell, veluk jobban jarsz. a 12 honap gari jo dolog, de semmit sem jelent csak ha hivatalos markaszerviz adja vagy ha nagyon jo ugyveded van (nemet). jobban jarsz, ha veszel egy osztrak kocsit, aztan ha mar nem osztrakban melozol akkor lepapirozod otthon, addig sem b@szogatnak a magyar rendszam miatt ha esetleg van kint bejelentett lakcimed.

(#18737) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na télit felraktam, de ez valami marketingfogás, hogy ráírják, hogy -58% (!!) kedvezménnyel 21k? (Hankook)

(#18738) Tomics válasza whitezo88 (#18737) üzenetére


Tomics
addikt

Persze. Ők találják ki a listaárat, hogy minél nagyobbnak tűnjön az akció. Erről szól a marketing.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#18739) Ferdzsoo válasza orvil (#18736) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem, én fosok hogy átvágnak, úgyhogy egyre inkább az van hogy marad majd az új, viszont azzal még várnom kell pár évet.
Igazából sajnálatos ez az egész történet a használtautókkal.
Itt ausztriában horror áron van mind az új, mind a használt, úgyhogy ez itt nagyon felejtős. :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18740) hdman


hdman
őstag

Ismerősől átmenetileg kaptam egy '98-as 325tds-t, kivül belül m paket, m futómű. Olasz volt, rohadás és törésmentes. (2 ajtó volt meghúzva, de már javitották).

Ha minden ok vele, szerintem megveszem. Ma elvittem állapotfelmérésre, 1-2 apróság a hibája, semmi komoly. (rendszámtáblavilágitás nem jó, duda nem jó, kézifék gyenge, lámpa matt -cserélni kell. ennyi )

Hátra van még 2 szerviz, aztán meglátjuk :))

Sopron city :)

(#18741) Gebriel


Gebriel
veterán

De csend van.
Dragonfx merre jársz?

(#18742) Mahrenburg válasza Gebriel (#18741) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Itt:itt :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#18743) Mr.Csizmás válasza Mahrenburg (#18742) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18744) whitezo88


whitezo88
nagyúr

gumi-saga: apám ugyanazt a gumit tette fel ugyanott kb 3 héttel korábban, és neki -5k volt. Ennyit ugrott az ár, vagy olcsóbb valamiért a 195/65 R15 mint a 205/55 R16?

(#18745) MPowerPH válasza whitezo88 (#18744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogyne lenne olcsóbb?! :F

Don't Tread On Me

(#18746) whitezo88 válasza MPowerPH (#18745) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azt látom hogy olcsóbb de miért?

(#18747) Zewa válasza whitezo88 (#18746) üzenetére


Zewa
senior tag

Nagyobb átmérő, szélesebb és alacsonyabb profilú. Ezek mind drágító tényezők, nézz csak körül.
Nézd csak meg webshopokban hogy 1-2méret eltérés mekkora árkülönbséget tud generálni. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18748) whitezo88


whitezo88
nagyúr

akit meséltem volt évf társam a 325össel csinált vidit az Álommelóban, ott van a kocsiról is driftelős vidi (pl hősök terén...), belső is. Akit érdekel priviben elküldöm neki, de nem akarom ide kitenni. Feltűnt, hogy a 4 pontos öves sportülés ugyan van de a stock övet használja mégis... hátul meg bent vannak az ülések.

azt majd valaki elmondhatja, belső snittnél mi az a kiálló bot középen? :DDD valami tuningcucchoz van?

(#18749) hdman válasza whitezo88 (#18748) üzenetére


hdman
őstag

Nekem jöhet :)

Sopron city :)

(#18750) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok, váltóval kapcsolatban szaki, esetleg Bp-n?
e34 540i automata a gyengélkedő.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.