Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) MPowerPH válasza dragonfx (#18648) üzenetére


MPowerPH
félisten

"eza téigumi nálunk is be lezs vezetve hogy pénzt szedhessenek.tegyne föl az aki nem tud vezetni"

:( :(

Akkor csak ennyit... Lehetsz akármilyen jó sofőr, a legjobb autós kaszkadőrök egyike, vagy motorsportok ásza, a fizikát akkor sem tudod meghazudtolni. Az F1-es(meg más kategóriások) pilóták sem tudnak menni slick gumival nedves pályán, és ők valószínűleg jóval magasabb szintet képviselnek nálad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18652) siti


siti
senior tag

én szeretek télen, havazáskor vezetni. a mazsolák otthon maradnak, a vér profik meg már árokban vannak :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18653) MPowerPH válasza siti (#18652) üzenetére


MPowerPH
félisten

;] :DDD

Don't Tread On Me

(#18654) dragonfx válasza MPowerPH (#18651) üzenetére


dragonfx
veterán

én ebbe nem hiszek a gyakorlat engem igazol tavaly se volt télim, cska nyári és élek. :C
jo a driftelés kicsit nehéz. ;]

siti.nek van igaza ennyi.
:K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18655) whitezo88 válasza dragonfx (#18654) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem hiszel a pontos mérésekkel alátámasztott bizonyítékoknak? talán colostokkal mászkálsz télen hogy lemérd a féktávod? nem tapad úgy télen a nyárigumi. pont. vagy neked spéci gumid van ami igen? nincs miről beszélni... és ez nem azt jelenti hogy tükörjégen megy az ember, mert olyan nyárival minusz tízben menni.

és nem elsősorban MIATTAD kellene, hanem MÁSOK miatt. sosem tudhatod mikor szalad ki eléd egy gyerek, vagy csúszik ki egy szánkó...nagyon sokszor számított már az az 1-2 méter.

(#18656) Casanova* válasza whitezo88 (#18655) üzenetére


Casanova*
veterán

ott a pont! Teljes mértékben igazad van!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#18657) dragonfx válasza whitezo88 (#18655) üzenetére


dragonfx
veterán

ne csusszon ki...erre nem akarok és nem is fogok felkészülni.

ok én megállok télen is, nyárival :R

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18658) siti válasza dragonfx (#18657) üzenetére


siti
senior tag

a gond ott lesz, hogy én 5-20(!!)m-rel kevesebb úton fogok megállni télivel, te meg nem, illetve hát igen, csak ahol neked a motor van a kocsiban, ott nekem akkor a csomagtartó, gyerekülés, asszonyka lesz kompakt méretbe tömörítve. pedig te felkészültél, de nincs az a biztosító, aki feltámaszt egy családot.

tessék már észre venni, hogy a gépkocsi közlekedés veszélyes üzem és kicsit komolyabban venni. mind a téli gumit, mind a jármű műszaki állapotát. Nyugodtan lehetne kötelező a téli gumi, sokkal értelmesebb dolog mint az elsősegély csomag...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18659) MPowerPH válasza dragonfx (#18657) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem, akkor Te tényleg vérprofi vagy. :R

Don't Tread On Me

(#18660) Zewa


Zewa
senior tag

Egy kis lelki felüdülés. :)

Dragon, remélem minél kevesebb hasonló gondolkodású emberrel találkozok az utakon. Nem csak a téli gumira gondolok hanem pl. az 1mm-es mintával közlekedőkre nyáron. Akinek van pénze majomra legyen pénze banánra is. Ha 30-40k-d egy használt de még elfogadható szettre akkor add el az autót és utazz busszal! :(((

2éve télen anyuba belecsúsztak nyári gumival, hóban. Kiheverjük, megcsinálták. Viszont az autó a sérülésmentességét elvesztette, (OFF)3elemet fényezni kellett(/OFF) illetve meglehetősen nehéz volt nélkülözni a javítás idejére a vasat. Egy parkolóban alig gurult a kedves hölgy... (OFF)206CC-re van pénz téligumira nincs.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18661) orvil válasza Zewa (#18660) üzenetére


orvil
tag

"Akinek van pénze majomra legyen pénze banánra is."
ez marha jo, meg nem hallottam eddig, megjegyzem magamnak :-D

(#18662) dragonfx válasza MPowerPH (#18659) üzenetére


dragonfx
veterán

én ezt nem mondtam, de rengetegen járnak nyárival és mégis élnek virulnak.
tudni kel vezetni, ennyi.ovatosabban télen.
nem arra mondom hogy ha áll a ho az uton vagy ledermedt a beton netán jeges.mert azon valszeg a télgumi tényleg jobb.de a naptár szerinti tél nem indokolja Mo.n pláne az elmult 3-4 év alapján a téligumi hazsnálatát a téli honapokban.
ha meg akkora a ho nem megyek ki az autoval, ugyis kb 5x nagyobb az esély belémcsusszanak. még ha 100k.s téligumival feszitek is az uton.és akkor mondhatom huu de megérte ettől még aki eltrafál ugyanugy elfog és tropa lesz a kocsi.

nem az én mentalitásommal van a baj hanem már leirtam régebben mivel, nem ismétlem magam sokszor.
az hogy ki hogy mennyit költ mire azt meg mindneki maga dönti el, demokrácia van még egyenlőre papiron.

aki igy áll hozzá hogy az autozás egy veszélyes üzem, fél tőle...na én meg az ilyenekkel nem akarok találkozni eggyel se.se télen se nyáron, se esőbe....semikor csak feltartják a forgalmat.és még a nyugodt vezetőből ;] , lásd pl:én is kihozzák az állatot.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18663) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

A téli gumi tényleg sokkal jobb tapad havon, jégen, de tavaly kb. 3 napot volt volt értelme használni-csak azért raktam fel, hogy kopjanak is, ne csak öregedjenek... Ha van hó, nálunk azt is rögtön kotorják, szórják. A kocsit is sajnálom kivinni, pláne, hogy nincs kedvem azonnal lemosni mindig...
Ausztriában, ahol azért van szintkülönbség és hó is kötelező tartozéka (+hólánc) is az autóknak, büntetnek, ha nincs télen, de ott azért könnyebben meg is engedheti magának az autós...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#18664) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok,

Az E90 320i mocijáról tudtok valami rosszat mondani, részt vett-e bármilyen visszahíváson? A hozzá tartozó hatsebességes automata váltónál mire érdemes figyelni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18665) Gézengúz válasza dragonfx (#18662) üzenetére


Gézengúz
addikt

"Amiben ludas vagy, logikus hogy véded..."

[ Szerkesztve ]

(#18666) siti válasza dragonfx (#18662) üzenetére


siti
senior tag

jogilag veszélyes üzem, demokráciában ez is benne van :)

de nem tudom milyen autóval és milyen gumival jársz, de legközelebb 155 széleset tegyél fel, kevesebbet fog fogyasztani az autód, tapadásra meg nincs szükséged, mert tudsz vezetni :D

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18667) whitezo88 válasza siti (#18666) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ő is tud vezetni oszt látod nem kell tapadás nekise ;] [link]

(#18668) KINKY_007 válasza Alvin_ti4200 (#18664) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Gyenge és négyhengeres. :P Vidd el gyári szervízbe bevizsgáltatni, ott adnak róla komplett élettörténetet!
Az automata nagyon kényelmes, elvileg gondozásmentes, de a szerzívben jó pénzért javasolják 120e-ként az olajcserét.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#18669) dragonfx


dragonfx
veterán

marad a nyári és pont ugyis cska rajta áll mnt egy dísz. :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18670) Gebriel válasza whitezo88 (#18667) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért kemény, hogy akkoriban még a nézők milyen közel is voltak...konkrétan volt olyan rész ahol a nézők alkották a pálya szélét. :(

(#18671) MPowerPH válasza whitezo88 (#18667) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nagyon beteg... Amit a lábaival művel, az se semmi. Kegyetlen ez az ember, mintha cérnán húznák az emberfal között. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18672) Z0C! válasza MPowerPH (#18671) üzenetére


Z0C!
őstag

azért Michèle Mouton se feledkezzünk meg...Nő létére nyert Pikes Peakot.. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18673) s7evcsenko válasza whitezo88 (#18667) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez tényleg durva...
Én nem biztos, hogy oda mernék állnék az út szélére... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#18674) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kinéztünk ma Kakucsra volt "nyílt nap" driftelés ilyesmi. szinte csak BMW volt, többnyire e36, pár e30assal, durván tolták! összefutottunk pár arccal az e39 klubból is, pl LeviM5-el, aki szintén ment pár kört persze óvatosabban, én se törném össze az E60 M5-t :D aztán du. nagyon hideg lett így hazamentünk.

ő sajnos nem ment de gyönyörű volt! [link]
ő ment, jó is volt: [link]

(#18675) Gebriel válasza whitezo88 (#18674) üzenetére


Gebriel
veterán

Pár hónapja itt a közelben Visontán nyomatták a srácok a driftelét. :)

(#18676) orvil válasza whitezo88 (#18674) üzenetére


orvil
tag

nem is az osszetoresen van a hangsuly, automataval marha nehez rendesen driftelni, kuplung kell oda nem nyomatekkonverter :O

(#18677) dragonfx


dragonfx
veterán

jelentem tegnap mentem 40km.t a kocsivla nyári gumin és élek.
nobeldíj? :C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18678) Gézengúz válasza dragonfx (#18677) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem ebből nem jó ötlet poént csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#18679) Tomics válasza dragonfx (#18677) üzenetére


Tomics
addikt

Szegénységi bizonyítványt kaphatsz érte. Majd ha elütsz valakit vagy összetöröd más autóját a te streetracerkedős felfogásod miatt akkor ujjongj

PH! addikt since 2004

(#18680) MPowerPH válasza dragonfx (#18677) üzenetére


MPowerPH
félisten

:( :(

Don't Tread On Me

(#18681) dragonfx


dragonfx
veterán

3 szavazat kevés... :DD :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18682) whitezo88 válasza dragonfx (#18681) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tudod, addig jár a korsó a kútra amig meg nem ba.ák a vízhordót! :U

(#18683) Tomics válasza whitezo88 (#18682) üzenetére


Tomics
addikt

az a baj úgy gondolkodik mint egy 18-20 éves, pedig biztos öregebb már jóval.
gyerek még nagyon...

PH! addikt since 2004

(#18684) s7evcsenko válasza Tomics (#18683) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez nem gyerekesség szerintem, ennél még egy gyerekben is jóval több felelősségtudat van...
Ez pusztán butaság szerintem!!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#18685) Zewa válasza whitezo88 (#18682) üzenetére


Zewa
senior tag

Pont ezt akartam írni. Dragon egyetlen "szerencséje" hogy alig megy me' drága a nyál, télen meg még kevesebbet.

Ezt hogy hozták össze? Kamion mögött 70km/h tempomat? :DDD Jó látni ahogy fejlődik a technika és csordogál lefelé a fogyasztás. Nagy kár hogy a technika ami ezt biztosítja engem már kissé aggaszt.. :(

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18686) dragonfx válasza Tomics (#18683) üzenetére


dragonfx
veterán

ez pénzem mulik te pöcsfej nem felelősségtudaton.....

hogy lehet ebbe a topikba ennyi uj idiota? akik nem értik ezt meg.....

az hogy valaki bmw tulaj nem azt jelenti hogy cska ugy ripproppsz dobálja a 100e.ket.....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18687) dragonfx válasza Zewa (#18685) üzenetére


dragonfx
veterán

bravo bmw.....egye meg a haját a vw... :C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18688) s7evcsenko válasza dragonfx (#18686) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hogy múlna már a pénzen? :W
Ha nincs pénzed gumira, akkor minek veszel autót?
Igenis felelősségtudat, mert ha lenne benned ilyen, akkor 200k-val olcsóbb autót veszel és veszel hozzá téli-gumit is a 200k-ból...
Ha lerongyolog a gumi miatt, akkor miből fogod megcsináltatni? :Y
Mindenki idióta? lol

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#18689) Tomics válasza dragonfx (#18686) üzenetére


Tomics
addikt

ha 5 év alatt nincs pénzed egy garnitúra téli gumira akkor nem értem minek tartasz fenn egy autót :(

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#18690) dragonfx válasza s7evcsenko (#18688) üzenetére


dragonfx
veterán

azért vettem mert akkor még volt.most meg azért tartom mert nincs pénz másikra.
örüljetek neki nem a szegény réteghez tartoztok mo.n, azért ne értitekmeg azt amiről beszélek.....de én még ezek után is azt kivánom nektek ne is tartozzatok ide, pedig az ilyen szánalmas emberek akik azért nézik le a másikat mert ő nem gazdag az eléggé megérdemelnék, hogy tudják miről alkottak véleményt előtte..... no komment.
Na meg aki iphone5tel nyomul az kussoljon...sose fogja megérteni ezt amiről beszélek.....de legalább ne ilyen negatívan állnátok hozzá....ez is +1 ok amiért itt tart az ország

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18691) Gézengúz válasza dragonfx (#18690) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nincs is ezzel semmi gond, de akkor ne azt hangoztasd, hogy Te mekkora májer vagy és nem kell Neked téligumi, baromi egyszerűen írd le, azért nem használsz mert nincs rá pénzed/nem akarsz rá költeni és akkor hidd el nem fog Veled kötekedni a kutya se...

[ Szerkesztve ]

(#18692) MPowerPH válasza Gézengúz (#18691) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan... Nekem is ez jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18693) dragonfx válasza Gézengúz (#18691) üzenetére


dragonfx
veterán

aki ismer annak ez egyértelmű.aki meg nem...és nincs bmw.je minek irkál ide?? :U ...a törzsbanda nagyrésze tudja hogy sajnos hogy már nem igazán futja rá hogy legyen....de én szeretem, és kész. :C
és igen ahogy a kolléga leirta télen alig használom a kocsim ha ho van értelemszerű nem megyek ki vele.
az a baj poweren és fanaticson is kezd ez a mentalitás elterjedni. :O .aki bmwje van= gazdag.....és aki nem tud mindent legprofibban megvennia kocsihoz megcisnáltatni az egy xar. :O
ezért nem irtam ide se egy időbe vagy fél évig mert erre nem vagyok kiváncsi, tisztában vagyok vele xarul állok, nem kell külön emlékeztetni rá.
és amugy meg amig nem történt smemi ilyne velem, addig ká mindenkinek az ördögöt festeni a falra és bevonzani.
aki azt mondja ezen mulik hogy télen valaki evzsélyes lenne az viszont elég keveset közlekedhet és nem láthatja azta sok béna balgát akinek felrakhatsz szöges gumit akkro is szenved 30cal télen mert köze nincs az autohoz a kocsi irányitja őt és nem forditva ahogy kéne lennie. csak egy találós kérdés?...aki egy 2 kocsinyi helyre nem tud beállni egy tök nyugodt helyen az vajon ha télen a téligumijával megcsuszik a havon akkor mit fog cisnálni??...na ennyi.semmit.

bye

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18694) s7evcsenko válasza dragonfx (#18690) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én nem tudom, hogy az irományom melyik részében láttad a lenézést, mert én nem érzem, hogy bármi olyat írtam volna, amivel azt éreztetném, hogy lenézlek.
Pusztán arról volt szó, hogy Te nem veszel téligumit az autóra, mert Te a nyárival is simán elautózol bármikor...
Szó sem volt anyagi háttérről, és senki sem verte itt a mellét szerintem, hogy Ő megteheti...
Nekem is szerényebb árfekvésű autóm van, nekem sem telik új szettre idén már, de akkor is inkább vennék használtat, ami kibír még 1-2 évet, minthogy nyárival közlekedjek...
Részemről lezártam a dolgot, mert úgy látom nagyon elbeszélünk egymás mellett.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#18695) orvil


orvil
tag

nemreg kaptam levelet a bmw angol markakepviselettol, hogy tortent egy visszahivas (vagyis folyamatban van) es az en kocsimat is erinti, rendszam, VIN, minden.
ez szep meg jo, de 7 eves a jarganyom es nem en vagyok az elso tulaj, hogy jutott el hozzam a level? meg a 2-3 eves kocsik tulajait sem szoktak "fentrol" ertesiteni, hogy told vissza a kocsit, mert egy 3 forintos dolgot meg kell igazitani.
lenyeg a lenyeg, orulok, hogy ilyet is lattam, valszeg otthon nem fogok :O

(#18696) hdman válasza orvil (#18695) üzenetére


hdman
őstag

Haveroméknak is küldtek levelet a minitől (pestről), szintén 2. tulaja a kocsinak.

Mi a visszahívás oka?

Sopron city :)

(#18697) whitezo88 válasza orvil (#18695) üzenetére


whitezo88
nagyúr

adnak cserébe újat? ;]

(#18698) orvil válasza hdman (#18696) üzenetére


orvil
tag

aksi kabellel van valami bibi, de raneztem nyaron mikor hivatalosan is kijott a visszahivas, semmi baja.

whitezo: jaja, adnak cserebe uj M6-ot hibas olajpumpaval es meg ok fizetnek :DDD

(#18699) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na vazze, tescoban 890 ft ugyanaz a flexibilis ablaktörlő/db, ami a gyári BMW-s egy pár 10k :U minősége nem tom milyen, de ez "vicces"...

(#18700) Gézengúz válasza whitezo88 (#18699) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én is ilyet használok, ha 1 év múlva kidobom akkor is jó vagyok, nem? :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.