Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) Leone743


Leone743
tag

a chat gp ezt irta
Ha már az első 5 másodpercben is 1000 MHz-re csökken az órajel FurMark futtatása közben, annak valószínűleg egy előre beállított védelmi mechanizmus vagy szoftveres korlátozás az oka. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy probléma van a hardverrel

(#89452) Leone743 válasza Leone743 (#89451) üzenetére


Leone743
tag

Az, hogy az első másodpercben a GPU 1366 MHz-en fut, majd azonnal 1000 MHz-re csökken, arra utalhat, hogy valamilyen korlátozás lép életbe, amint a GPU érzékeli a terhelést. Ennek több oka is lehet

(#89453) 5leteseN válasza mzso (#89450) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A Windows 10 hibával jó lenne rendben lenni. Azzal én benéznék a W10-témába párhuzamosan az itteni folyamattal. Gyorsan szoktak segíteni (néha némi felsőbbrendűségi komplexus becsusszan), de nekem is pik-pakk segítettek.
Utána én feltenném a megtalált működő driverek valamelyikét és utána letiltanám az automatikus (VGA-)driver frissítést a Windows-ban.

(#89454) ricsip válasza mzso (#89450) üzenetére


ricsip
addikt

System restore-al visszaállsz egy korábbi snapshot-ra és kipróbálod...?

-

(#89455) mzso válasza ricsip (#89454) üzenetére


mzso
veterán

Nincs...

(#89456) Leone743


Leone743
tag

valaki segits már

(#89457) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok! Van egy Asus 1080Ti Turbo kártyám legalább 5 éve. Pár hónapja feltűnt hogy random módon felpörgeti maxra a ventilátorát minden ok nélkül. Ma reggel pl bekapcsoláskor, egész éjjel ki volt kapcsolva a gép, tehát hőfok nem lehet ok. Open Hardware Monitor szerint GPU 47-55 fokos.
Szétszedve, újrapasztázva még sosem volt, félévente kifújom belőle a port, játszani is ritkán szoktam rajta. NVidia driver a legfrissebb.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89458) t72killer válasza Prego (#89457) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen hőfokokat mér még a kari?

Nem terheli vmi bug időnként 100%-ra?
(Mindkettőre gpu-z)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89459) KAMELOT válasza Prego (#89457) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor nyomj egy Time Spy tesztet és közben legyen bekapcsolva Hwinfo + Gpuz (majd állítsd be, hogy a max ertékeket mutassa). Aztán dobd be ide.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89460) kolopele válasza Prego (#89457) üzenetére


kolopele
nagyúr

Menjen a HWINFO a háttérben folyamatosan, és ott meg tudod nézni felugrott e a hőfok nagyon egy pillanatra vagy a kártya ment valamiért maxon. Ezekből már tudsz következtetéseket levonni.

(#89461) Prego válasza kolopele (#89460) üzenetére


Prego
senior tag

OK, este hazamegyek és megcsinálom.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89462) Csupingo válasza Prego (#89461) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor is ilyet csinál, ha a ventilátor kezd betegeskedni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89463) mzso válasza mzso (#89449) üzenetére


mzso
veterán

Hát végül a dism meg sfc is lefutott, az update-ek is felmentek sok próbálkozás után.

(kivéve az újonnan megjelent KB5034441-et 0x80070643-es hibával, de erre a Microsoft íraj, hogy recovery partíciót kell méretezgetni amit nem fogok.)

Úgyhogy csak az eredeti probléma maradt: A windows mindig letiltja a videó kártyát. az új telepítésű meg nem csinálta.

(#89464) t72killer válasza mzso (#89463) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

KB5034441 nem új, kb fél éves :DDD . És ja, egy beragadt, M$ által notóriusan nem helyrerakott sz.r...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89465) mzso válasza t72killer (#89464) üzenetére


mzso
veterán

Nekem újonnan jelent meg miután a többi felment. :)

(#89466) Prego válasza Csupingo (#89462) üzenetére


Prego
senior tag

Mármint a ventilátor vezérlője?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89467) Csupingo válasza Prego (#89466) üzenetére


Csupingo
veterán

Jobb esetben és talán gyakrabban maga a ventilátor (az azon lévő elektronika, fordulatszám visszajelzés, stb.) megy tönkre. Rosszabb esetben és talán ritkábban a kártyán lévő ventilátor vezérlő rész.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89468) Prego válasza Csupingo (#89467) üzenetére


Prego
senior tag

Azt hiszem lassan ideje lesz keresni valakit aki újrapasztázza meg átnézi ezt a kártyát :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89469) KAMELOT válasza Prego (#89468) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nincs, akkor otthon megcsinálod!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89470) Csupingo válasza Prego (#89468) üzenetére


Csupingo
veterán

A hőfokokat te is meg tudod nézni terhelés alatt. Ha azok rendben vannak, akkor valószínűbb, hogy ventilátor gond lesz, amit cserével lehet orvosolni.

Addig is lehet próbálkozni több vga driverrel, vagy ha van telepítve msi ab, vagy más piszkáló program, akkor azoknak a törlésével.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89471) mzso


mzso
veterán

Végül a brute force megoldáshoz kellett folyamodnom ezzel a 43-as kódos kártyaletiltós problémával.

Nyomtam egy telepítést májusig integrált w10-zel, és jó lett.
(Pozitívum, hogy a beállítások nagyjából megmaradtak.)

Kipróbáltam megint a MPC Videó renderert és megint egyből hazavágta. De most legalább előtte csináltam egy visszaállítási pontot. Úgyhogy nem cécóztam, visszaállítottam egyből, és megint jó.

(#89472) KAMELOT válasza mzso (#89471) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem próbáltad a Format C: és utána újra tenni mindent?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89473) mzso válasza KAMELOT (#89472) üzenetére


mzso
veterán

Azt a monumentális szopást kifejezetten kerülni akartam. De az ISO-ról ráfrissítés is megoldotta problémát.

(#89474) t72killer válasza mzso (#89473) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdemes egy fullra belőtt friss rendszerről biztonsági mentést csinálni (Macrium & Co). Mondom ezt úgy, hogy soha egyetlen rendszeremet nem backupoltam :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89475) KAMELOT válasza mzso (#89473) üzenetére


KAMELOT
titán

Az még mindig nem tiszta win. Maradhatnak benne problémás file-ok.
Én ha rendszert teszek mindig Format C: (ami pár évente van). Minden jelszó el van mentve. Programok installációja meg gyorsan megy. Pár óra alatt kész az egész.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89476) mzso válasza KAMELOT (#89475) üzenetére


mzso
veterán

Érdekes, én hetek, hónapok jután is szoktam találni dolgokat ami még nem lett beállítva.

(#89477) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok!

Vettem egy új VGA-t, Zotac Trinity 4070 Super, és Elden Ring közben ilyen halvány fehér csíkok villóznak a képernyőn, mintha valami interferencia lenne. Csak amikor konkrétan játszok, a menüben nem. Ugyanez látható Minecraft közben is, de pl. Doom 2016 közben nem láttam, hogy ezt csinálta volna. Egy 1080p ASus vh22d monitorra van rádugva egy egységsugarú HDMI kábellel. Esetleg van valakinek valami ötlete, mitől lehet? (CPU i5 12400f, alaplap: Gigabyte H610M S2H DDR4 rev. 1.3, táp: Be quiet Pure Power 12 M 650W)

Köszönöm

(#89478) gborisz válasza gborisz (#89477) üzenetére


gborisz
tag

Ezt még ideteszem, hátha releváns infó (hőmérséklet, egyéb statok, 5 perc játék után max settings)

(#89479) pandras83 válasza gborisz (#89477) üzenetére


pandras83
senior tag

Miket próbáltál már? Driver uninstall, ddu, másik kábel, másik monitor (tv esetleg?) megvoltak már?

Cyberfuck Patchrunner

(#89480) Prego válasza KAMELOT (#89459) üzenetére


Prego
senior tag

A TimeSpy nagyon nem kottyant meg neki

Viszont sikerült elkapnom egy kisebb felpörgést nem sokkal gépindítás után. Nem igazán látom indokoltnak

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89481) KAMELOT válasza Prego (#89480) üzenetére


KAMELOT
titán

Játsz azzal a játékkal, ahol BS dobott.
Hwinfo + gpuz menjen (log to file legyen bepipálva)
Így vissza tudod nézni, hogy abban a pillanatban amikor BS dobott mi történt. Mindent ír a txt fájlban.
Stock és OC is csináld meg.
Így megpróbálod majd kiszűrni mi is okozhatja a hibát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89482) Leone743


Leone743
tag

jol át cseszet valaki hardverapron,utolag rájötem hogy csökentve volt a gpu orajel és a memoria növelve(pont bányászok szokták ezt,ráadásul a szerencsétlen mindkettő bioszt mokolta)jah meg hivot fel hogy amit akart küldeni nem ad képet és helyete küld egy másikat)és azt hazudja hogy azért volt csökentve a biosz mert csak fortnite volt vele játszva másfél évet és oda elég ugy is és kevesebet fogyaszt(tuti kamu volt az egész tehát miért volt kettő kártyája?meg kitudja menyi volt neki)

aztán itt segitet valaki a gyári orajelet modositani eredetire(mert ugye semilyen más bioszt nem enged kicserélni ami létezik a neten,és semelyikre se a dual bioszbol)

igy mostmár gyári orajelen van a kártya de a ventilátor játék után maxon pörög akor is ha 24 fokos a kártya(ha egyénire álitom azonal megjavul)

csak ugye néha ki irja az amd hogy váratlan hiba történt és alaphelyzetbe áll minden és olyankor megint bolond a ventilátor mivel csak ugy müködik rendesen ha egyénire van álitva

ha az msi after burner alapbeálitásokon megvan nyitva a hátérba kor rendesen müködik a kártya ventilátora akor is ha váratlan hibát ir ki az amd(tehát igy használható a kártya)

furmark 20 perc után is jó volt ugyhogy kiléptem belöle(viszont 1000mhz et irt közbe a gpu-z(de játék közbe meg 1366mhz minden játékba ez is érdekes)

apro anomáliát észre vettem(gép induláskor nagyon felpörög pár másodpercre a venti a vga-nak)

(#89483) gborisz válasza pandras83 (#89479) üzenetére


gborisz
tag

(kijavítom magamat, nem HDMI, hanem sima VGA csak a monitor, egy átalakítóval van a videókártya HDMI portjába dugva)

- ddu megvolt, nem segített
- közben áthoztam egy másik monitort (tv, de monitorként van használva), ugyanez látszik azon is (talán kicsit kevésbé)

(#89484) ricsip válasza Leone743 (#89482) üzenetére


ricsip
addikt

Gondolom minuszoltad az embert, h. másik 100 embert ne baszhasson át ugyanígy. De ilyen erővel 1 report-ot is lehetne nyomni a moderátorokhoz. Aki 1x átbaszott ilyennel, az át fog többször is. Ilyenek nem hiányoznak a HA-ról. Ha seftescgányokkal akar az ember veszödni, arra ott van a jofogas (meg néha a vatera is). A HA-n elvárom h. korrekt emberekkel tudjak üzletelni. Ezért az első amit megnézek h. itt van-e már legalább 5-10 éve, és van-e legalább pár + értékelése az elmúlt pár hónapból. Sokat elárul, ha valamelyikre v. mindegyikre az a válasz h. nem.

[ Szerkesztve ]

-

(#89485) Leone743 válasza ricsip (#89484) üzenetére


Leone743
tag

nyomhatam volna minuszt de utolag kiderült hogy felesleges mert azóta se lépet be az ujonc az uj regisztrácioval
de multhét elött meg egy másik ember akart át verni(ugyanugy friss regisztrácioval) hogy foglalat sérült lapot ad el nekem,arra nyomtam egy jelentést de azt kaptam hogy nem lettem megkárositva ezért off a téma(azt hitte a hülyegyerek ha a kezembe tartom a lapot akor se veszem észre hogy sérült a cpu foglalat a lapon,tehát vissza is kapta tölem)és igen mondta is hogy tud róla csak ugye ezt nem akarta mondani

meg még decemberbe egy 1060 3gb al akartak át verni

mostmár megtanultam hogy ujoncoktol nem kéne csak megbizható sok értékelésű embertöl

[ Szerkesztve ]

(#89486) Leone743 válasza Leone743 (#89485) üzenetére


Leone743
tag

ráadásul a lapot anyiba akarta volna felszámolni nekem hogy 6 ezret rá potolok akor már ujjat kapok a boltba szálitásal együt,tehát még olcson se adja hogy (hátha valakinek apro pénzért ugy is jó volna..)

(#89487) Leone743 válasza Leone743 (#89486) üzenetére


Leone743
tag

jah és a telefonba az alaplapos csávó azt hazuidta hogy a másik hardverapros profiljába van több mint ezer értékelése és oda nem tud valamiért belépni ezért regelt ujra tehát jó volna a körmére nézni,én már tettem jelentést(most is hirdeti még mindig pofátlanul)meglehet nézni

[ Szerkesztve ]

(#89488) ricsip válasza Leone743 (#89485) üzenetére


ricsip
addikt

arra nyomtam egy jelentést de azt kaptam hogy nem lettem megkárositva ezért off a téma

Mondjuk ezért meg a PH moderátornak járna 1 kurvanagy picsánrúgás. Majd direkt hagyom magam átverni, csak hogy utána végre jogosan jelenthessem nekik a csalót.... :(
A hírdetés alá nem tudtad beírni komment-ként h. átverés a hírdetés?

[ Szerkesztve ]

-

(#89489) Leone743 válasza ricsip (#89488) üzenetére


Leone743
tag

na most oda is irtam köszi

(#89490) KAMELOT válasza Leone743 (#89487) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezért nem vásárolunk ilyenektől szétbányászott olcsó gari nélküli vga-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89491) Leone743 válasza KAMELOT (#89490) üzenetére


Leone743
tag

még ha olcsó lett volna...nem volt az(semise volt olcsó amivel át akartak verni ez a hab a tortán

[ Szerkesztve ]

(#89492) Leone743 válasza Leone743 (#89491) üzenetére


Leone743
tag

ráadásul F procim van tehát ha gajra megy nincs is integrált

(#89493) pandras83 válasza gborisz (#89483) üzenetére


pandras83
senior tag

Lehet hogy az aktív átalakító a ludas. Használtam anno én is vga-hdmi aktív cuccost és néha igazgatni kellett hogy ne legyen hibás a kép. Próbáltad újracsatlakozni a kábeleket? Illetve ha előjön a hiba, kicsit mozgasd meg at átalakítót.

Cyberfuck Patchrunner

(#89494) KAMELOT válasza Leone743 (#89491) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor még jó áron voltak a RX6600 boltban most azoknak is felment az áruk, de 85k már van tiszta új bolti. Én tuti azt venném!
Nincs értelme magadat ilyennel szivatni és még gari sincs rá.
Aztán nyomhatsz te mínusz jelet az eladóra, ha már nem is aktív. :U
Mindig azt írtam, hogy bolti tiszta új vagy ha nincs annyi akkor legalább fél év bolti garancia legyen a kártyára.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89495) kolopele válasza KAMELOT (#89494) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az RX 6600 - ak 55k körül is mentek az aprón garival, annyiért az a kártya ajándék volt. Néhány darab még most is van fenn 60k körül. Mondjuk újonnan sem vészes az ára 85k - ért a tudásához képest.

(#89496) KAMELOT válasza kolopele (#89495) üzenetére


KAMELOT
titán

Amik most vannak 60k körül azok mind 1-2 hét próbagarisak.
+25k megér 3 év bolti gari!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89497) Prego válasza KAMELOT (#89481) üzenetére


Prego
senior tag

Reggeli híreket olvastam és a youtube-on ment egy videó két chrome ablakban. Játékot már nem is emlékszem mióta nem indítottam.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#89498) kolopele válasza KAMELOT (#89496) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igaz, kb. 3 ami garis, a többi próbás, de még mindig inkább ezeket venném meg 55-60k - ért ha nem lenne rá több pénzem mint egy RX 580 - at ami már 7 éves.

(#89499) 5leteseN válasza Leone743 (#89492) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Végül maradt az a "csak-a-torka-véres" RX 580/8GB-os?

(...ha maradt: Milyen hibái vannak?)

[ Szerkesztve ]

(#89500) Leone743 válasza 5leteseN (#89499) üzenetére


Leone743
tag

azt már eladtam és vettem egy másik ugyanolyat

akinek eladtam mondtam hogy lehet lesznek gondok és akor vissza veszem de mondta hogy neki igy teljesen jó ha tényleg csak ennyit kell csinálni hogy feltelepiti az msi afterburnert és fut a háttérbe.és nem is panaszkodott

most ott tartok hogy a mostanit is lecserélném de egy komolyabra talán rx 6600 ra

sajnos az F proceszorom miatt nagyon megbizható kártyával nyomhatom csak ez a hátrányom mert ha tönrke megy vége mindennek

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.