Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88351) huszee


huszee
csendes tag

Üdv,
adott egy MSI 1080 Sea-Hawk 8gb, mai nap óta az a tünete, hogy 139mhz-en fut a GPU clock illetve, 6xx mhz körül a memory clock. Superposition benchmarkban 18 FPS-t produkált és nem is tudott feljebb menni a clock speed a teszt alatt, viszont a hűtő ami a kártyán van fel le kapcsolgatott 50% és 100% között. 531-es Nvidia driver van a gépen. A radiátor blokkon 2 éves noctua ventik pörögnek. Idle állapotban 53-55 fok körül, benchmark alatt 95 fok. Létezik, hogy meghalt a kártya? Lehet javítani? Tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ilyen jellegű javításokkal? Köszönöm a választ előre is.

(#88352) troll81 válasza huszee (#88351) üzenetére


troll81
addikt

Dr Vga youtube.
Nézz utána beszélj vele.sokmindent megment a gazdaságosság a kérdés :R

(#88353) huszee válasza troll81 (#88352) üzenetére


huszee
csendes tag

Köszönöm a tippet!

(#88354) G48


G48
senior tag

Mi a neve a DOS alatt futó vga memória tesztelő programnak -amit Dominik (YT) is futatt.
(A végén ha lefut rendben, egy nagy zöld PASS-t ír.

(#88355) ricsip válasza G48 (#88354) üzenetére


ricsip
addikt

Nem dos alatt fut, hanem linux commandline-ból.
Nvidia MODS és MATS a neve. AMD-vel nem működik, csak nvidia kártyákkal. Guglizni kell letöltős oldalt, mert ez warez témakör. Kilopták nvudia-tól, és felrakták netre. Több verzió is van belőle, újabb Rtx 3000-szériához újabb tool kell. Rtx 4000-hez talán még nincs is. Ja és utánaolvasni sokat hogyan kell használni. Melós.... Nekem nem sikerült még vele boldogulnom, mondjuk sokat még nem öltem bele, de reddit-et olvasgatva baszakodós.

https://www.reddit.com/r/GPURepair/comments/18id3p1/how_to_use_mats_and_mods/

https://www.reddit.com/r/GPURepair/comments/smlu0q/list_of_gpu_repair_resources_schematics/

[ Szerkesztve ]

-

(#88356) G48 válasza ricsip (#88355) üzenetére


G48
senior tag

:R

(#88357) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Szép estét mindenkinek.

Kellene egy kis segítség.
Ez videó kártya hiba?
[kép]
Játék közben,random előjön.
Előre is köszönöm.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88358) kolopele válasza heavygrip (#88357) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez bizony az, mégpedig nagy valószínűséggel VRM hiba.

(#88359) Csupingo válasza heavygrip (#88357) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tűnik annyira tipikusnak. Talán előbb tippelnék monitor, kábel vagy csatlakozó hibára és csak később vga-ra.
Milyen kábelt használsz, milyen vga-t? Valami "sync" be van kapcsolva ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88360) heavygrip válasza Csupingo (#88359) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Szia. Egy rx 6650xt -t. Display port.
Bocsi,azt nem írtam, hogy játékon belül random jön elő terhelésre, a Windowsban még eddig nem.

Igen,vsync folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88361) Csupingo válasza heavygrip (#88360) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg hdmi-vel nem tudod tesztelni? Nem rémlik, hogy ilyen "szellemképes" hibát láttam már vga miatt. Persze semmi sem kizárt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88362) heavygrip válasza Csupingo (#88361) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Persze,meg tudom nézni. Most pl azt tapasztaltam cyberpunkba, hogy a menüben semmi, ahogy tölt befelé a játék akkor párszor elő jön, aztán ahogy sétálok a városban meg már folyton.
Kb így
[kép]
Ez a városban.
Amíg tölt nem tudtam le fotózni mert csak egy pillanatra csinálja.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88363) Csupingo válasza heavygrip (#88362) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán nektek lesz igazatok és tényleg a vga adta be idő előtt a kulcsot, de azért én kipróbálnám másik monitorral és hdmi-vel is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88364) heavygrip válasza Csupingo (#88363) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Hát elég fura ami most van.
Úgy volt hogy HDMI kábellel fogom kipróbálni,de gondoltam megnézem a videó kártyán egy másik display portal és azóta jó, már 20 perce játszok és semmi.
Köszönöm a segítséget, nekem most így hirtelen eszembe nem jutott volna, hogy ott lehet valami a ludas.

Egy szakmai kérdés: ez csak úgy egyszerűen el sz*rja magát vagy mi történt? Nem aggódok annyira,mert ugye 3 display port van a kártyán (most már 2 :DDD ), illetve 1 HDMI,de csak úgy érdekelne,hogy ez is meg tudja adni magát?
Január elején volt 1 éve, hogy megvettem a kártyát, napi szinten használom,de maximum 3 órát,de van hogy 1 nap kimarad. Tehát még azt sem lehet mondani hogy hajtva van.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88365) 5leteseN válasza heavygrip (#88362) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Megoldódott! :DD :C

Az eredetit töröltem, a "taps"maradt belőle érvényes! ;)

[ Szerkesztve ]

(#88366) Csupingo válasza heavygrip (#88364) üzenetére


Csupingo
veterán

Hallani időnként, hogy valamelyik kimenet tönkremegy egy kártyán.Talán üzem közbeni dugdosás, vagy vihar okozhat ilyet.
Ami talán gyakoribb, hogy érintkezési hibás lesz, mert sokat van dugdosva, vagy nekiér a falnak és különböző irányokba megfeszül mikor még a gépet is többször megmozdítják.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88367) kolopele válasza heavygrip (#88364) üzenetére


kolopele
nagyúr

Örülök hogy mégsem a kártya. Azért használd és figyeld.

(#88368) 14adam válasza 14adam (#88348) üzenetére


14adam
addikt

hát ez egy jó,hugy konstrukció... Nem bírja a hűtése,azért szivat... turbo boost off,így helyreálltak a hőfokok és működnek a játékok,csak kevesebb az fps... :U

(#88369) szucsinka


szucsinka
őstag

Sziasztok beirok ide is mert a Vga hiba topik nem annyira pörög
..
eladtam januárban egy 6 éves Asus Rx 580 8gb OC -s kártyát
A vevő megkeresett hogy egyik pillanatról a másikra nem adott képet. a ventik pörögnek .
másik kártyával működik a gépe .
Lehet ezt gazdaságosan javítani?
valakit tudnátok ajánlani ? Itt a PH-n van szaki ?

[ Szerkesztve ]

(#88370) ricsip válasza szucsinka (#88369) üzenetére


ricsip
addikt

Mennyi garanciát vállaltál rá? Használt cucc adásvétele ilyen kockázatokkal jár. Mind a vevő mind az eladó oldaláról.

-

(#88371) troll81 válasza szucsinka (#88369) üzenetére


troll81
addikt

Mint az előzőleg itt is Dr Vga javaslom felkeresni. :R

(#88372) szucsinka válasza ricsip (#88370) üzenetére


szucsinka
őstag

Proba garanciát vállaltam -
csak megprobálok segiteni a tagnak.nem nagyon jár ide.

(#88373) varmi2 válasza szucsinka (#88369) üzenetére


varmi2
nagyúr

YouTube-on keress rá, Dr. VGA.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88374) heavygrip válasza Csupingo (#88366) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Értem. Mégegyszer köszönöm :R

kolopele Én is örülök, főleg hogy nem kell gariztatni, bár van itthon egy rx 580 tartaléknak hátha nem kerül rá sor.

5letesenN Igen, nincs nagy baj :)

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88375) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok, elovettem regi hd 7770 kartyam, es a problema a kovetkezo: felrakom a legfrisebb drivert ra, futtatok egy tesztet, es crashel a driver.
Jatek alatt is.
Nem csikoz, nem szemetel.
Tuning nincs semmi
Win 10
Mi ez?

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88376) szucsinka válasza varmi2 (#88373) üzenetére


szucsinka
őstag

:R

(#88377) varmi2 válasza Enigma1945 (#88375) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne a legújabb drivert tedd fel, hanem a korablit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88378) Enigma1945 válasza varmi2 (#88377) üzenetére


Enigma1945
őstag

Ertem es ez megoldja a problemamat?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88379) varmi2 válasza Enigma1945 (#88378) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem biztos, de lehet, hogy megoldja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88380) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Korábban mintha Legacy néven futottak volna a régi kártyák meghajtóinak gyűjteményei. Szerintem ebben lesz.

Gyártáskori, nem sokkal utáni driver-telepítőben biztosan benne lesz. Szerintem a(kb) 2020 utániakban esélytelen.

(#88381) Enigma1945 válasza varmi2 (#88379) üzenetére


Enigma1945
őstag

Kiprobaltam egy regebbivel, pontosan adrenalin 2020 21.5.1
Ez a hiba fogadott nemi teezteles utan:


Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88382) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!
Az irodai gépeket leselejteztük:
-MSI B450 TOMAHAWK MAX
-GIGABYTE RTX2060 SUPER
-AMD Ryzen 7 3700X

2 gép került hozzám. A kérdésem az hogy van rá bármi lehetőség hogy dualban használjak 2 videókártyát egy gépben? Akár egy másik alaplap beszerzésével vagy az teljesen felejtős?

Köszönöm a segítséget! :R

(#88383) 5leteseN válasza tajati (#88382) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Bár nekem a multi-GPU(=VGA) a "Nü-nü-kém", de be kell vallanom, hogy olyan kevés programmal használható dupla-tripla kártya, olyan kevés célterületen, ott nagyon-piszokul-qrvára drága programok(kiadvány-szerkesztő, videó-vágó, 3D-s...), hogy átlagos felhasználónak(nekem is) jobb, ha eladja a két (egyforma!) kártyát és vesz azok árából(kipótolva, vagy nem) egy sokkal jobbat.

Érdekes terület, lesz jövője, de addigra a jelenlegi kártyák "kihalnak" kb...

[ Szerkesztve ]

(#88384) ricsip válasza tajati (#88382) üzenetére


ricsip
addikt

irodai gép...

Mi volt ott a meló a héten, játszani kellett? :))

Maradt még gép, v. mindegyikre lecsaptatok? Ingyen lehetett elvinni v. kifizettették veletek a maradványértéküket?

[ Szerkesztve ]

-

(#88385) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
Rampage VI Apex lapon, amiben 7820X van, létezik, hogy a felülről a 3. PCIe slotba valahogy x16 buszt fabrikálni? Ugye négy egyforma ilyen van a lapon, a felsőbe sajnos nem fér bele a RTX4070TiS .
Vagy gyorsan levizezem, vagy szét kell vágnom a házat, amit nem szívesen tennék.
Most így x8 az Nvidia szerint.
Esetleg UEFIbe valami állitás?

Valakinek valami jó tanács?

(#88386) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok!
Ezzel a kártyával van valakinek tapasztalata? Gainward GeForce RTX 4070 Ghost
Hőfok stb.

(#88387) Csupingo válasza Istvan2020 (#88386) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy nézem, 1-2 tulaj van a kártya topikjában.

Úgy nézem, teszt is van róla.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88388) Istvan2020 válasza Csupingo (#88387) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

:R

(#88389) czanga


czanga
őstag

Sziasztok,

Találtunk itt hardveraprón egy eladó GeForce GT730-as kártyát (linkelem a specifikációt), amivel annyit szeretnénk elérni, hogy édesapám 1440p x 60Hz felbontást tudó monitorja ne csak 1080p-ben működhessen Windows alatt.
Semmi erőteljes felhasználási forma. Nagyrészt böngészés és email.

Nem tudja esetleg valaki, hogy ez menni fog e vagy sem? HDMi alatt például. Sokféle dolgot olvasni a neten erről...

(#88390) 5leteseN válasza czanga (#88389) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem!

ITT látod a lehetséges felbontásokat. A teljes színskálához szükséges bitek esetkén nincs a 144p-hez elég RAM a videokártyának.

2GB-os kellene, de alig többért 4GB-os kártyát is tudsz venni, ami tudja a 144p/60HZ-et.

[ Szerkesztve ]

(#88391) czanga válasza 5leteseN (#88390) üzenetére


czanga
őstag

Tárgytalan a válaszom.

[ Szerkesztve ]

(#88392) Pikari válasza 5leteseN (#88390) üzenetére


Pikari
őstag

Ez hülyeség. Miért ne lenne elég 1 GB videómemória az 1440phez?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88393) 5leteseN válasza Pikari (#88392) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A linkben a TechPowerUp nem tüntette fel. Általában jó adatokat adnak meg, de valóban nincs kőbe vésve, amit megadnak.
Ha tévedtek-elcseszték, akkor én. Hibáztak?

Rendelkezem az ilyen esetre a "Bocs!" leírásának(és kimondásának) képességével, és bár igyekszem nem bakizni, de néha becsúszik ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#88394) Pikari válasza 5leteseN (#88393) üzenetére


Pikari
őstag

1440p-es felbontáshoz kb 32 mega vram kell, ha van egy front, egy back, és egy zbuffer is. (x felbontás * y felbontás) * 4 * 3.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88395) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#88390) üzenetére

Pont itt van elöttem egy Quadro NVS 450 ami gyárilak 4 DP porton tudja egyenként az 2560x1600-at 60hz-en. Két gpu-s 256mb ram/gpu.

Pikari
Van nálam még egy 64mb-os kártya amely 1080p-t is csak 16bit-en tud. [link]
Mondjuk az talán a föld legbutább pcie kártyája.
D-sub sávszéle pedig elég kellene hogy legyen rá, még ősidőkben CRT monitorm volt 2048x1560@86hz-el de nem emlékszem milyen kártyával hajtottam.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88396) Pikari válasza MasterDeeJay (#88395) üzenetére


Pikari
őstag

A volari kártyák nem szoktak tudni 1080pnél nagyobb felbontást, de van, amelyik 720p-nél nagyobbat se tud (és már ott is szaggat). Ezekhez valami ezer éves trident kártyák gui chipsetét tervezték át, kivágták belőle a 3d-t, aztán dobálták szerverekhez, beágyazott gépekre, oda pont jó volt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88397) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#88395) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én kedvelem azokat a tévedéseimet, amikor jobb eredmény lehetséges, mint amit én tudtam! :DD :C :R

A téma-vonalat indító GT 730 esetében EBBEN a teljesítmény(igény) összehasonlításban nem nagyon lehet figyelembe venni, ezért pusztán a felbontás szempontja nálam kiesett.

Az indító gyakorlatilag lezárta. Információ jelleggel érdekes, az eredeti érdeklődés alapján érdektelen már.

[ Szerkesztve ]

(#88398) czanga válasza 5leteseN (#88397) üzenetére


czanga
őstag

Nem zártam le. Megírtam a válaszomban, hogy a TechPowerUp cikke csak "játék" felbontás kérdését vizsgálta, nem a sima használatit, így ez sajnos nem ad választ a kérdésemre szvsz.
Aztán linkeltem benne az nVidia hivatalos GT730 specifikációját, ahol DVI-D-vel elég magas felbontást írnak.

Végül inkább kitöröltem, mert nem akartam flame-et indítani, és nem voltam 100%-ban biztos abban, hogy igazam van. Plusz ez valóban 1GB-os kártya, ami az ASUS specifikációja szerint a "Maximális felbontás2560 x 1600 pixel", csak nem adja meg, hogy milyen kimeneten, de gondolom Dual Link DVI kábellel érhető el.

Valami nagyon low budget kártya kell, csak a felbontás eléréséhez kb.
Azt gondoltam ez elég lehet.

szerk:
Most találtam egy Gigabyte kártya specifikációt ami ugye szintén GT730, és 1GB GDDR3-as verzió, ahol is HDMi-n kimenetként 4096x2160-at írnak. Ez sem rossz jel.

[ Szerkesztve ]

(#88399) 5leteseN válasza czanga (#88398) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Akkor lassan alakul.
Kicsit többért ki lehet fogni sokkal jobbat is! ;)

(#88400) CsaliStar


CsaliStar
friss újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topicban teszem fel a kérdésem.

A képen látható jelenséggel találkozott már valaki? Teljesen random csinálja, általában böngészőzés, sok tabozás közben. Van, hogy csak ezek a kis fekete vagy fehér kockák jelennek meg kis területen. A másik verzió, amikor hosszabb ideig inaktív vagyok, akkor magától jelenik meg hasonló a képernyőn 1 másodpercre kb. Furmark tesztnél, játéknál nem jelentkezik. Driver legfrissebb, windows szintén. Win 11-et használok.

Van ötletetek? Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.