Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88151) Rottweiler89 válasza Barell (#88150) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszöntem szépen! :R

Üdv: Rottweiler89

(#88152) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Egy RX6600-as videókártyát tervezek vásárolni, viszont a tápomon csak 1db 6 pines csatlakozó van. Úgy láttam, hogy ehhez a kártyához 8 pines csatlakozó kellene. Szerintetek elég lehet egy 6 pin -> 8 pines átalakító kábelt vennem, vagy esetleg 2 sata -> 8 pin átalakítót? Melyik lenne a jobb megoldás? (Elvileg a kártya max. 132 W-ot fogyaszt.)
Köszönöm:
Alex

(#88153) varmi2 válasza AlexDaywalkr (#88152) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen tápod van?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88154) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Asus Windforce 960 GTX (4GB) videókarim (amíg a nagy kártya szervízben van), és egy olyan jelenséget produkál a gép, hogy mikor bekapcsolom, akkor 1 hosszú 2 rövid "beep"-el indul, utána bejön a kép és megy fainul minden (bár a biosnál nem ad képet még, csak a bejelentkezési képernyőn). Jelenleg 2 monitort használok, egyiket HDMI másikat Display porton keresztül (mivel csak 1 ilyen 1 olyan csati van a kártyán). A porblémát az oldotta meg, amikor a display portot kihúztam a kártyából. Akkor be tudtam lépni a biosba is, nem jött sípoló hang. Szerintetek meg lehet oldani valahogy ezt a porblémát?
A vidikarin egyébként van még 2 db dvi port is.

Köszi szépen :R

(#88155) Quenmorr válasza Quenmorr (#88154) üzenetére


Quenmorr
tag

Update:

Az Nvidia display port firmware update progi tolt egy frissítést a videókarira és a probléma megszűnt :) Ha más is járna így, ez a megoldás :)

Nincs elérhető leírás.

(#88156) AlexDaywalkr válasza varmi2 (#88153) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Dell H525AF-00 (max. 525W)

(#88157) varmi2 válasza AlexDaywalkr (#88156) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annak bírnia kellene. Sztem jó lesz az átalakító.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88158) AlexDaywalkr válasza varmi2 (#88157) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Köszönöm szépen!

(#88159) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Egy régebbi gépbe raknék egy valószínűleg olyan grafkártyát, aminek 6+6 vagy 6+8-as PCIe kiegészítő tápcsatlakozó kell. A topik alapján már felmértem a lehetőségeket.
A táp egy jónak mondott Corsair VX 450, 33A-t tud 12V-os ágon, mely nincs szétbontva több felé, a kártya max TDP-je pedig 185W.
A tápból egy PCIe 6 PIN csatlakozó jön ki.
Az a kérdés, hogy melyik lenne a jobb átalakító:
- PCIe 6PIN-ből 2*PCIe 6/8 vagy
- 2*Molex-ból PCIe?

http://www.muszaj.hu/

(#88160) 5leteseN válasza Myers (#88159) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha összeadtál minden elfogyasztható W-ot és maradt 10(de inkább15)% tartalékod, akkor vagy biztonságban.

A VGA tápellátásnál a vezeték keresztmetszet lehet gond(a nem forrasztott csatlakozásaival!), ezért én azt javaslom, hogy "Oszdd meg és uralkodj!":
- a 6-sból konvertálnék 8-asra,
- a MOLEX-ből 6-osra.

Ilyen megosztásban van a legkisebb kockázat ezzel a táppal, és a szokásos (préselt csatlakozós) elemekkel.

A "Tuti" a valamivel drágább forrasztott elemekkel lenne, vagy ugyanez a technológia saját-tuninggal, gondos kivitelezésben! :K

Az első verzió is simán jó ebben a teljesítmény kategóriában, a második pedig a ráérős maximalistáknak, lazán! ;)

[ Szerkesztve ]

(#88161) kolopele válasza Myers (#88159) üzenetére


kolopele
nagyúr

A gond itt már az, hogy egy 17 éves tápról beszélünk, ami jó eséllyel el lehet kissé öregedve a sok használattól, mi egyébtől. Én a helyedben vennék egy új, de legalábbis max. 2-3 éves 550 - es minőségi tápot az apróról használtan, és nem igazán kockáztatnék. Azokon már alapból lesz 2x6+2 pines csatlakozó is minimum. Mégis milyen kártya lesz és milyen proci? Maxon biztos hogy 300W felett leszel, és mint írtam is, egy 17 éves 450 - es táppal én már nem kockáztatnék, pláne hogy még átalakító is kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#88162) Pikari válasza kolopele (#88161) üzenetére


Pikari
őstag

Nincs. Az én tápom is dögledezni kezdett. Napokon át kerestem valamit helyette, de semmi. HKC meg hasonlók vannak 10 alatt. Ha valami normálisabb jön is, pár óra alatt már jegelve van, vagy pedig postával együtt 10 fölött van. Már az ilyen LC power szintűeket is egy nap alatt elviszik. Már bánom, hogy nem tankoltam fel 2 éve ezekből, amikor 2-3 ezrekért lehetett venni kilóra a chiefteceket, enermaxokat. Illetve vettem párat, csak nem eleget...

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88163) Myers válasza 5leteseN (#88160) üzenetére


Myers
senior tag

Összeadni még nem adtam össze, de logikus amit írtál. :D Gondolom azért javaslod a molex->pcie6 és a pcie6->pcie8-at, mert a molex->pcie8 nagy terhet róna a molexra, így meg mindkettő osztozik a terhen.
Egyébként most jut eszembe :Y , hogy van konnektoros fogyasztás mérőm, majd megmérem a konfigot, hogy mit fogyaszt pl. egy cpu stressz tesztben.

Saját táp tuning biztos nem lesz. :N

#88161kolopele
A kártya az GTX 960-980-ig vagy RX 470/480/570/580 ebből az rx580-ra írták a 185W-os TDP-t, a proci az xeon E5440

http://www.muszaj.hu/

(#88164) 5leteseN válasza Myers (#88163) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Valamiért (éjszakai-)bagoly üzemmódban vagyok, ezért megy az éjjeli válasz: Ez egy szerver/munkaállomás(XEON) proci, és mivel most én is ezekben utazom a lelkes kezdő szint ismereteimből merítve javaslom a CPU-s továbblépést(upgrade), mert ezzel asszem van kompatibilis típus, ami már 32nm-es(a mostani 45nm-es helyett). Ez kb azt szokta jelenteni Xeon-éknál, hogy 20%-kal nagyobb teljesítményt tud a frissebb proc, kb. 20%-kal kevesebb fogyasztással. Ezek a koros CPU-k kifutó típusok, pár ezer(immár az eredetileg tényleg annyi $ helyett magyar Forcsi-fircsi)+postaköltség.
A neten szerintem fenn van a géped adatlapja(ahogy az enyémek is), és ott meg tudod nézni, hogy tudsz-e újítani bele CPU-t.
Ha tudsz, nyertél pát tíz Watt-ot ezzel is, meg kis teljesítmény, ami így megtudva a CPU típust, nagyon fog ám kelleni, mert az említett ifjú titán VGA-k(az említett Xeon-hoz képest) "tééépnek, minta(bármi : )...".
Szerintem a jelenlegi CPU-d a jövőbeli VGA-val erősen "palack-nyakas" lesz! Ez a CPU-d szűk teljesítményét takarja(de nagyon) a tervezett(hozzá képest) virgonc-VGA-k alá: nem fogod tudni kihasználni a VGA-k teljes tudását!
A kevés RAM is visszafoghatja (szintén "palack-nyakas" effektus) a VGA-t, bármelyiket a felsoroltak közül.

A mérés jó ötlet!
Az összerakásnál minél vastagabb vezetékezéssel válogasd össze az áram útjába eső elemeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#88165) kolopele válasza Myers (#88163) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kolléga nagyjából mindent leírt. Amennyiben marad a jelenlegi összeállításod én nem raknék abba a gépbe egy 1050 Ti - nál nagyobb kártyát, mert semmi értelme (talán még egy sima 1650 - et, de már az is kicsit necces). Ebben az esetben viszont nem kell átalakítani a tápnál se semmit, mert azokon max. 6 pines csatlakozó van.

(#88166) Myers válasza 5leteseN (#88164) üzenetére


Myers
senior tag

Először is köszi, hogy ennyit foglalkoztok a felnagyított problémámmal! :R
Ebbe a foglalatba nincs 32nm-es (LGA771-es a proci és a proci nyákját amúgy is meg kellett reszelni, hogy belemenjen az LGA775-be, ezáltal eleve a támogatott procik listáján sincs rajta :D ) Ez most egy 2,83GHz-es, a maximum, amit ki lehet ebből hozni az egy x5470-es lenne, ami 3,33-as és nincs tovább. Esetleg XEON tuning? :D

Olyan nagy játszást amúgy nem akarok csapni. Nagyon rég játszottam, és a mai játékipart 10+ éve nem is követem, csak a C&C+RedAlert Remastered hozott most lázba. Annak kell DX11.1-es grafkártya, és igazából már egy gtx 4xx vagy hd 5xxx is elég lenne ennek. Az ezeknél jobb gtx 960-nak is nV gyártói ajánlás alapján elég az 1*6PIN, aztán találomra néztem egy ilyen kártyát, annak nem pont 2*6PIN kellett?

A lényeg, hogy akkor a vezetékelés most már tiszta.

#88165kolopele
Nem is akarok erőset belerakni. Már csak azért se, hogy ne a gépben állva veszítse az értékét. Nem néztem meg, hogy a 1050Ti (ára alapján egy liga lehet az általam említettekkel) valamint a 1650 (ezek 30k fölött mennek és erősebbnek tűnik) mit tudnak.
Úgy voltam vele, hogy eleve az 1*6 PIN-t igénylő vga családokban nézelődtem (gtx660/750ti/950/960, radeon 200/300-asokból néhány), ez így tud 150W-os TDP-t. De megláttam, hogy vannak ilyen átalakítók, gondoltam, akkor jobban szétnézek. Szerintem pl. már az RX580 is overkill :D lenne ebbe a gépbe, az 1650 meg pláne.

http://www.muszaj.hu/

(#88167) Pikari válasza Myers (#88166) üzenetére


Pikari
őstag

A matekod stimmel, csak az a baj ezekkel az értékekkel, hogy ez inkább marketing, és a gyártó vágyálmait tükrözi, nem a valódi teljesítményét. Ránézésre a belére, ez a táp még 300w-ot se tud, a 450w csak arra vonatkozik, hogy ott old le a túlterhelés-védelme... Ráadásul, ahogy a többiek írták, a kondik valószínűleg már rottyon vannak benne, nem biztos, hogy max terhelés alatt teljesen stabil lesz, eléggé zörejes lesz az áram, amit lead. Nekem ugyanez a bajom a mostani tápommal, és arra konkrétan 550w van ráhazudva.

Szerintem maradj az 1 db 6 pines, vagy 1 db 8 pines csatlakozót igénylő kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88168) MasterDeeJay válasza Pikari (#88167) üzenetére

Ha a VX450-esről van szó az simán viszi azt ami rá van írva. Pontosabban az pont az a táp ami 500w+ szokott bírni. Sokáig volt olyanom 570w-ot mértem konektorból CF rendszeren terhelésen.

De amúgy is rosszul számolod a watt az a hatásfok nélküli értékre vonatkozik. Azaz a 450w arra rámegy még a hatásfok és úgy vehet fel 550+w-ot. (80% hatásfoka van 100%-on és ez felett csökken még)
Emlékeim szerint 667w volt ami felett már lekapcsolt.

Nálam 750w-os táp hajt egy 500+w TDP-s 7980XE-et (4,7ghz all core), 8x16gb rammal, két videókártyával... De volt már dupla procis rendszer is rajta két videókártyával. (2x2643v3, 2x 1070ti de teszteltem 2x R9 380-assal is). Sőt 3 GPU-t is hajtott (3x FuryX-et)

Egyedüli probléma az az öregedés lehetne, mondanám azt hogy ki kellene mérni terhelve mi mennyit esik és az alapján dönteni de biztosabb cserélni. Csak ez miatt lenne érdemes válltani mert ha hozza a gyári értékeit akkor hagynám azt a tápot..

Persze van olyan hogy ráhazudnak egy tápra valamit, ha gondolod ki lehet mérni aztán mehet vissza gariba. Nekem is döglött már meg márkás táp is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88169) Pikari válasza MasterDeeJay (#88168) üzenetére


Pikari
őstag

Csak azért gondolom, mert elég gagyinak tűnik a pcb alapján elsőre ránézésre ( [link] ), a gyártó szemmel láthatóan nem vesztegette a pénzt holmi kondenzátorokra. A tápegység majdnem harmada teljesen üres, gondolom így legalább 10 forinttal olcsóbb volt a pcb. Emiatt a meglévő pár kondit a kimeneteken a bordák alá gondolták bezsúfolni, hadd pusztuljanak el még gyorsabban, ha már amúgyis harmad annyi van belőlük, mint amennyi kéne. Egy noname 500w-os njoy is így néz ki [link], ránézésre ez sincs 500w de ezt gondolkodás nélkül rá merném dugni igazi számítógépre. Persze nem vagyok tápszakértő, majd valami mérnök talán megcáfol.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88170) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Sziasztok
I5 13600k mellé szeretnék venni
AMD 7900xtx kártyát .

Ez a cpu elég hozzá ? Képes 100%ig kihasznalni ? (1600p és 4k)
7900 xtx esetén melyik a legjobb?
Nekem eddig mindig dual (2 ventis ) kártyáim voltak.
7900 xtx böl a dual verzió mennyire stabil ?
3 évre tervezem venni (mindig 3evente valtok általában )

Előző gépem egy i5 8500 volt és mellette egy rtx 3070 . 4k-n már Néha kevés volt .

_A7M3_

(#88171) MasterDeeJay válasza Pikari (#88169) üzenetére

A nagyobb modell pcbjével osztozik, a nagyobbakon lehet több az alkatrész.

Nagyobb borda, több alkatrész ugyanakkor nem jelent jobb tápot. Hatékonyabbak kevesebb hőt termelnek. Kondi téma hasonló ha jobbakat kapott az jobban bírja a hőt. (Ennyi év után persze esélyes hogy cserések)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88172) kolopele válasza Pikari (#88169) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ott a teszt is róla a linkben, szóval messze nem egy gagyi tápról van szó. Az jelenthet inkább problémát, hogy már 17 éves, és ha ezalatt ki is szolgált több gépet is folyamatosan, akkor az öregedés jelei elkerülhetetlenek. 10 év után már a legjobb tápot is érdemes lecserélni szerintem, bár ki tudja. Egy haverom tápja 13 éve megy hiba nélkül, a gép is ugyanaz, csak most fejből nem ugrik be a táp típusa. Nem véletlen az, amikor egy tápra 10 év garit ad a gyártó.

(#88173) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy lenne egy RTX 3080 videókártyám. HW infót néztem, ahol ugye írja a Gpu hőfokot, a gpu hotspot hőfokot, illetve a gpu hőkorlátot, a kérdésem az lenne, hogy a gpu hőkorlát az mire vonatkozik pontosan ? a gpu hőfokra, vagy maga a hotspot hőfokra? Köszönöm a válaszokat előre is!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#88174) XY_Z


XY_Z
csendes tag

Helló!
Kérdés, hátha valaki valami okosat tud mondani. Új gépet rakok össze. Alaplap és videokártya interfész ugyan az PCIe 3.0x16 de 5öt sípol bekapcs után aztán feketeség. Régi PCIe 2.0x16 os videokártyát megeszi az új gép. A régi PCIe 2.0x16 os alaplap meg működik az új videokártyával.... :W Ki érti ezt?! Ilyen lehet?

(#88175) Csupingo válasza XY_Z (#88174) üzenetére


Csupingo
veterán

Alaplapi bios frissítés gyakran segít ilyenkor. (Másik foglalat nincs a lapon?)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88176) XY_Z válasza Csupingo (#88175) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Sajna nincs másik, Bios frissítés már megtörtént, azért köszi :R

(#88177) Pikari válasza kolopele (#88172) üzenetére


Pikari
őstag

Példaként kiemelném, hogy nekem az AT tápegységem, amit időnként haszálok, kb 40 éves, és még sosem volt felnyitva. Még a ventillátora is tökéletesen forog. Pedig takarítva sem volt még soha (ujjnyi vastag szürke por áll benne). Mivel mai napig rajta van a garanciajegy - és emiatt nem is akarom felbontani - amúgyis tökéletesen működik. Erre azért van lehetőség, mert rendesen telerakták kondenzátorokkal és más alkatrészekkel, hogy a táp akkor is működhessen, ha egy-egy alkatrész elgyengül benne kissé.

Ez a fajta előrelátás hiányzik ebből a tápból.

De rengeteg más, tényleg minőségi tápban ez szintén jelen van. A régi passzív pfc-s atx tápjaim közül van, ami már 21-22 éve megy, abból kb 15 éven át 24/7 mentek a teljesítményük kb kétharmadán, és működnek azóta is. Olyan súlyuk van, hogy a böllér ezzel csaphatná agyon a disznókat. Kb 4x annyi kondenzátor és alkatrész van bennük, mint ebben.

Ezzel nem azt mondom, hogy a te tápod valami hihetetlenül rossz dizájn lenne, de attól függetlenül, hogy valaki írt róla egy pozitív hangvételű tesztet, ez még nem egy jó táp. Ez arra jó, hogy rátegyél 10 éves i3mat valami 50-100w közötti vidókártyával, egy vinyóval, egy ssd-vel, meg egy dvd meghajtóval, és így használva néhány évvel a garancia lejárta után el fog halálozni valószínűleg egy halk kattanás kíséretében, természetesen ettől függetlenül még rárakhatsz egy bármilyen videókártyát, de magadnak/ügyfeleidnek fogsz felesleges munkát generálni, ha megpusztul. Ezért is nem javasoltam azt, hogy Myers ilyen nagy fogyasztású videókártyát rakjon rá.

Meg eleve nem értem azt, hogy miért csinálják azt egyesek, hogy a gaming célú gépfejlesztést a videókártyára hegyezik ki, közben meg a gép többi része például hárompálcás tápegységet, core2quad szintű megoldásokat tartalmaz, a játékok nagy részében ki sem fogja tudni hajtani, még 15 fps-t sem fog kapni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88178) B.Á.L.!.N.T válasza newwave0507 (#88173) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

GPU hőfokra vonatkozik. Ez nv-nél alapértelmezetten 83 celsius.

[ Szerkesztve ]

(#88179) newwave0507 válasza B.Á.L.!.N.T (#88178) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen! Valószínű itt volt az a pillanat, hogy toltam rajta picit Afterburnerrel. A hotspot meddig okés ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#88180) B.Á.L.!.N.T válasza newwave0507 (#88179) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ne legyen ilyen 90-100 celsius körül/felett.
Én legalábbis ezt vallom...

Tapasztalataim szerint ilyen 15 celsius körül szokott lenni a gpu hőfök és a gpu hot spot között a különbség ha minden ok.

Ha ettől sokkal több,akkor egy újrapasztázás ajánlott. Vagy ha küzdeni kell azért,hogy a 83 celsius-t még pont ne érd el.
Az alulfeszelést is tudom ajánlani még.

[ Szerkesztve ]

(#88181) kolopele válasza Pikari (#88177) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem akkor is Corsair RMx tápom volt amikor még a 3080 Ti - m volt, azzal a különbséggel hogy az egy 850W - os volt. Honnan veszed azt hogy ez nem jó táp? Kicsit röhejes amiket írsz, már ne is haragudj. A jelenlegi tápom sem véletlenül lett megint RMx (azzal a különbséggel hogy ez 550 - es), és nem kizárólag azért mert jó teszteket olvastam róla. Amúgy én max. 5 évig használok egy tápot, most cseréltem le a gyerekeimét is pár hete, pedig semmi bajuk nem volt, és náluk is maradtam az RMx vonalon. Szóval ezekre csak i3 - as procit meg 100W - os kártyákat szabadna tenni....Na itt hagyjuk abba szerintem.

(#88182) XY_Z válasza XY_Z (#88174) üzenetére


XY_Z
csendes tag

megoldódott,a biosba túrkáltam-állítottam dolgokat de hogy mi volt a baja az rejtély, + displayport firmware updatet is csináltam a kártyán
ha valaki a jövőbe kutakodna...

(#88183) kolopele válasza newwave0507 (#88179) üzenetére


kolopele
nagyúr

AMD szerint 110 fokig oké, én azt mondom inkább a delta amit figyelj, azaz ha mondjuk 60 fokos a GPU akkor a hot spot max. 20-25 fokkal legyen több, azaz 85, ha meg 70 fokos a GPU - d akkor max. 95 fok. Ennyitől semmi baja nem lesz, ha az AMD nem teregeti ki ezt a hot spot dolgot a mai napig nem tudna róla senki. Szóval a mai trendek szerint max. 90-95 fok ami még oké, kivéve ha mondjuk a GPU hőfoka 50-60. Amúgy általában 15-25 fok körül szoktak lenni normális esetben, ilyen 10-15 fok inkább az nVidiákra jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#88184) Pikari válasza kolopele (#88181) üzenetére


Pikari
őstag

Szerintem az a gáz, hogy az alapján próbálsz következtetéseket levonni egy 15 éves 450w-os táp 250w-os videókártyát való együttműködéséről, hogy a 850w-os öccsével "életérzést" tapasztaltál meg.

Én meg bejártam az iskolába, hogy olyan hülyeségekről tanuljak, mint a feszültség, áramerősség, teljesítmény, kapacitás, transzformátorok, tranzisztorok, áramköri kapcsolások... csak azt nem értem, hogy minek. Elég lett volna teszteket olvasgatni a neten, meg márkaneveket memorizálnom, és máris a téma szakértője lettem volna :D

Még egy utolsó gondolatot azért hadd fűzzek hozzá. A Corsair nem gyárt tápot. A corsair egy viszonteladó, aki a cwt, a seasonic, meg más random gyártók tápjait adja el a saját brandje alatt. Szóval kb itt valami olyasmit mondasz, hogy a Dell táp jó, mert a 850w-os dell táppal... Szerintem a saját érdekedben nézz utána jobban ennek a témának.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88185) kolopele válasza Pikari (#88184) üzenetére


kolopele
nagyúr

Túltolod kicsit már ezt a táp dolgot, plusz bele is zavarodtál kicsit. Na meg enyhén szólva is elmosolyodtam azon, hogy nekem akarsz műszaki téren észt osztani. Jártál iskolába....Mily meglepő, gondolod más nem járt rajtad kívül...Ja, és tudom hogy a Corsair nem gyárt tápot, ezzel sem mondtál sok újat. Én leszakadtam a témáról itt a topikban, nem bírom már ezt a sok "okosságot".

(#88186) p@gabi válasza XY_Z (#88182) üzenetére


p@gabi
tag

Megkérdezhetem,hogy milyen vga-ról van szó?

(#88187) Pikari válasza XY_Z (#88182) üzenetére


Pikari
őstag

Valószínűleg a video bios update oldotta meg. Néha előfrdulhat, hogy a csm/mixed mód engedélyezése megoldja a biosban (és a kártya tud legacy bios módban inicializálni, de valamiért az uefi mód bugos, vagy hiányzik). Ahogy p@gabi mondja, érdemes lenne leírnod, hogy milyen kártyával volt a gond, hogy kereshető legyen a probléma.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88188) XY_Z válasza Pikari (#88187) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Igen valószínű neked van igazad valami csm-et állítottam meg a firmware update leírás is említett ilyen dolgot probléma esetén (annyira nemvagyok szakértője a témának :DDD )
nvidia quadro P2000 az "új", K4200 a régebbi (munkára CAD-re használom) - valszeg sokaknak nem lesz ilyen gondja😅
Minden esetre köszönöm, csak vicces volt a szitu, kicsit kifakadtam pedig többször befigyelt már hasonló 'anomália'😀.

(#88189) Pikari válasza XY_Z (#88188) üzenetére


Pikari
őstag

Röviden és tömören, a videókártyák nem önműködőek. A firmewareükben egy programkód van (jelen esetben x86 kód), amit bekapcsolásnál az alaplap betölt a memóriába, és lefuttatja a processzoron. Ha ez valamiért nem töltődik be, akkor jön a pittyegetés a hiányzó videókártya miatt. Az oprendszerben ettől függetlenül már lesz kép, miután a driverek betöltődtek - ha például egy másik videókártyáról bootolsz.

A gondot az okozza, hogy a régi PC biosok helyett (mellett) behozták az uefit, ami persze ugyanúgy egy bios, csak nem kompatibilis a hagyományos biossal, illetve az uefiből is van több féle verzió, amik nem feltétlenül szoktak visszafele kompatibilisek lenni rendesen, aztán ilyenkor jöhet a sűrű bios updatelgetés, videóbios updatelgetés, meg bios állítgatás, hogy működésre bírd.

De nem kell ettől megijedni, a legacy/csm/mixed mód engedélyezése az esetek nagy részében megoldja, egy jó kis 486oshoz való kódrészlettel már inicializálni tud a videókártya annyira, hogy képet adjon.

Csak egyes gyártók, pl intel, már nem nagyon akarnak visszafele kompatibilitást az újabb eszközeikkel, úgyhogy az sok bonyodalmat fog okozni a jövőben.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88190) XY_Z válasza Pikari (#88189) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Ja aham, hát igen, azt hittem h a mai világban csak plug n play lesz ez a gép összerakás...ahhoz képest a windows telepítésnél a pendrive-al is gond volt meg a wifi kártya is egyszer működik egyszer nem... a fent említett dolog mellett... tiszta téboly... :N legközelebb már másra kell bízzam...:DDD
Köszönöm az infót :R

(#88191) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy rtx 2070 super kártyám, ami hdmi 2.0 miatt 4k-ban csak 60 hz-et tud, de az megoldható-e hogy veszek egy hdmi 2.1 to displayport átalakítót, így a tv-be a hdmi 2.1 kábel menne a videókártyába pedig displayportos átalakító, működne a 4k/120 hz?

(#88192) Malfroy


Malfroy
aktív tag

a legkisebb pc zajt szeretném elérni, és a ventillátorokat a legalacsonyabb fordullaton máködtetni ezért,úgy hogy lehűtse azért még normálisan a vga-t. gtx 3070 et melyik programmal tudom beállitani ami ingyenes,egyszerű és megbizható, és hogyan kéne a curve, hőfok-százalékot beállitani neki?

(#88193) Viktor77 válasza Malfroy (#88192) üzenetére


Viktor77
titán

Fancontrol.
A beállítást neked kell megcsinálni, hiszen nem tudjuk meddig engeded el a kártyát, és milyen zajt viselsz el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88194) kolopele válasza Malfroy (#88192) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kártya függő, melyik mennyire hangos, erre nincs jó ajánlás. Amivel viszont tudod szabályozni, az az MSI Afterburner. Neked kell kitapasztalnod, mennyi elég ahhoz, hogy halk is maradjon, meg a hűtése is jó legyen. Mondjuk annál könnyebb dolgod van, minél jobb hűtésű kártyát veszel, mert ha eleve egy hangosat, ami azért hangos hogy tudja a normális hőfokot tartani, ott kisebb lesz a mozgástered, persze egy kis UV ott is segíthet. Az Afternurnerrel be tudod azt is állítani, hogy mondjuk 15 folk eltéréssel történjen a ki-be kapcsolás. Állítólag a Fan Control sem rossz erre a célra, de nekem azzal sosem jött össze normálisan az automatikus beállítás, bár amióta piros kártyáim vannak, az MPT megold mindent.

[ Szerkesztve ]

(#88195) KAMELOT válasza Myers (#88159) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy új tápot mindenképpen vegyél. Ezt meg add le valahol.
Öreg táppal már ne szórakozzunk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88196) Pikari válasza Malfroy (#88192) üzenetére


Pikari
őstag

Ezt a mai videókártyákkal már megoldja neked a gyártó. Nem véletlenül morog annyira, amennyire. Ezzel ki tudod nyírni a kártyát.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88197) kolopele válasza Malfroy (#88192) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ne dőlj be marhaságoknak, semmi baja nem lesz a kártyádnak ha állítasz a ventiken. Sajnos a legtöbb kártya esetében a Pascal óta nagyon agresszívak a venti görbék, van amelyik amikor eléri a 60 fokot felzúg mint egy porszívó, mert azonnal felugrik akár 60-70% - ra is. Nyilván nagyon lényeges, hogy 50 fokon járjon egy kártya miközben megsüketülsz tőle, ráadásul ki-be kapcsolgat 10 másodpercenként (ez aztán jó csak igazán a ventiknek, a csapágyaknak), de nem muszáj így is hagynod. Az AMD nem véletlen rakta bele a saját driverébe is a venti állítás lehetőségét, a kártyák némi finom hangolása észszerű keretek között a világon semmi bajt nem okoz. Nyilván mindenki aki ezeket bemutatja, ezzel foglalkozik az hülye, tudod mindig van legalább egy okos, aki szembe megy a forgalommal, de azt gondolja a többi jön vele szembe.

[ Szerkesztve ]

(#88198) ricsi99 válasza Malfroy (#88192) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha csendet akarszt azt úgy hívják ,hogy hogy vízhűtés...
Afterburnerrel addig tudsz jó profilt belöni ha max 80%-90% terheled a karit...feljebb meg úgy is zugni fog

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88199) Asycid válasza Malfroy (#88192) üzenetére


Asycid
tag

Esetleg undervolt ami még segít, illetve visszább veszed 30-50MHz-el a gpu-t. 1-2 FPS mínusz, de sokkal hűvösebb lesz. 3070-em van nekem is. Mondjuk én szentséget sértek, mert MSi-vel megy az UV, de fancontrol a ventilátor állítás.

[ Szerkesztve ]

(#88200) KAMELOT válasza Malfroy (#88192) üzenetére


KAMELOT
titán

Amit előttem írtak
1. Vízhűtés
2. MSI AB progiban UV + venti görbe beállítás (vga topikjában segítenek neked beállítani)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.