Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) 5leteseN válasza mefistofeles (#88099) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azért kérdeztem, mert ahogy tudjuk a Bottleneck Calculator-ok messze nem tökéletesek, de az egyik ilyen szerint a CPU-d mindkét kártya esetében(1080, 6600) kb 25%-kal elmarad a VGA-nak szükséges CPU-teljesítménytől!
Ez túl nagy különbség a Bottleneck Calculator-ok minden hibája ellenére ez már túl nagy érték!
Kiemelem a szerintem lényeget: bőven nem tudod kihajtani egyik kártyát sem a jelenlegi processzorral. A tavaszi eladási hullámban én egy 3600(XT) Ryzen-t is beszereznék, mikor jön szembe majd egy jó ajánlat!
Lesznek bőven!

[ Szerkesztve ]

(#88102) mefistofeles válasza 5leteseN (#88101) üzenetére

Tervbe van az is :K
Anyagiaktól és a piactól függően egy Ryzen7 is befigyelhet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88105) Pikari válasza 5leteseN (#88090) üzenetére


Pikari
őstag

Sokáig fogsz még várni. Én a normális opengl drivereiket várom már 25 éve.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88109) 5leteseN válasza Pikari (#88105) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Hááát, igen! :o :W :O

Azt a 3x25€ leírását kibírom, csak az elszaladó lehetőség bosszantana AI/MI-ben: ez a három MI25 még UV-sen(-90-95%-os teljesítményen) is szép összesített teljesítmény lett volna(+75€kb=100$-ból különösen), a 3x16GB VRAM-jaival együtt!
Kapja össze magát az AMD, de-gyorsan, mert ha nem: 5-10-15 nickkel fogom szidni "nemzetközileg" 5-10-15 fórumon! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#88110) olle


olle
senior tag

Nagy megelégedéssel használok AMD Videokártyát. Asrock RX 6950 XT PG Driver probléma? Hmmm nem kell az első nap ráugrani a friss driverre. Másik oldalon is pont így van. GTX 1080-at használtam évekig egy jó kártya csak sajnos már túl koros. Lassan 8 evés. Ma holnap megadja magát. Igaz volna ez fordítva is.

Itt egy kontár videója róla: Hardware Unboxed
2016 Flagship vs. 2022 Budget GPU, GeForce GTX 1080 vs. Radeon RX 6600
[link]

Simán el lehet dönteni hogy melyik a jobb kártya vagy mi a szősz. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#88111) 5leteseN válasza mefistofeles (#88102) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha én lennék a "Kis"(Nagy)-ördög(Neeem, NEM vagyok az ;] ), akkor azt mondanám, hogy csinálj egy huszárvágást: TESLA P40 +hűtéssel! A tendenciát nézve 1 hónap múlva lesz max 150€-ért 24GB VRAM-mal, a 1080Ti teljesítményével! ;]

Lazán tudsz majd AI/MI-ket futtatgatni, úgy sem bírod ki majd ezt az addigra ezerrel felpörgetett őrületet! ;]

Közben megnéztem azt is, hogy a 3600-as Ryzen lépcsőt ki is hagyhatod, mert azt majdnem el lehet érni a 2600-as Ryzen gyári hűtésével, "kicsit megtolva" 3-400 MHz-es All-Core-os freki-emeléssel.
Nyilván a zsebben egy CPU árával a biztonság kedvéért, mert az ördög nem alszik.
...de ha úgyis kell venni CPU-t(és kell), akkor nem nagy a kockázat, és ha csak félévig megy így, akkor addigra lemegy a következő lépcsőfokos 5600(XT?)-s Ryzen-ek ára.

Kis lazaság, kevés kockázat, dupla siker-élmény(VGA+CPU-s)! :C

Ráadásnak meg a 24GB VRAM! :Y
Nem kell túlaggódni!

(#88112) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Adott a következő konfig:
Alaplap: ASUS TUF GAMING Z690-PLUS
CPU: Intel Core i5-12600KF
Hűtő: ARCTIC Liquid Freezer II 240
RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast Black
VGA: Gainward RTX 2060 SUPER
Táp: Corsair RM650x

A motyó egy 55-ös LG Oled TV-re van kötve, ezzel a HDMI kábellel. Van még a gépben egy Creative SB Z hangkártya, onnan 3.5-ös jacken jön ki a jel, ami egy osztóból tovább megy két JLB LSR305 aktív stúdió monitorba XLR-en.

Azt figyeltem meg, hogy ha a HDMI kábelt kihúzom a VGA-ból, akkor nem zúg a rendszer (földhurok valószínűleg). Az nvidia driverben le van tiltva a HD hang, illetve az eszközkezelőben is, csak a Creative aktív.

Nem feltétlenül videokártyával kapcsolatos kérdés, de a HDMI topik halott, így hirtelen ez jutott eszembe, hogy ide teszem fel, még is azért van hozzá köze. Szóval, milyen HDMI kábelt lenne érdemes megpróbálni? Talán ez? Illetve mi lehet a fentieken kívül a jelenség oka?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#88113) B.Á.L.!.N.T válasza NYPD (#88112) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szia!
Én érdemben nem tudok segíteni, de elég sokat szoptam ezzel a zúgással, cicergéssel... Szóval inkább tapasztalat megosztás:

Anno volt egy Prodipe Pro 8v2-m , hozzá Pro10-es mély. Ha ugyan arról a konnektorról működtettem a gépet meg a hangfalakat gyakorlatilag használhatatlan volt. Olyan szinten cicergett mint állat. Pedig még vga-sem volt a gépben.

Aztán váltottam én is LSR 305-re. Ennél ugyan az. Másik konnektorról használtam a gépet meg a hangfalakat. Így oké volt.

Közben a családi házból beköltöztem egy lakásba... Itt volt hagyja egy alap ratyi kis elosztó az egyik konnektorba (egy sima elosztó ami 1-ből csinál 5-öt aszthiszem. Nem is nagyobb,mint a konnektor. Egy dugvilla kapcsoló nélkül kb. ennyi :D ez az ezer éves.. tudod.
Ezzel tök szépen mentek az LRS-ek kb. nem is volt zaj.

Ha ennek a helyére tettem egy másik hosszabbítós,kapcsolós elosztót akkor ua. úgy elkezdett ciceregni, kinyírós lett ez is...
De most se egy konnektorból használom a gépet meg a hangszórokat, igaz közben a jbl-ket eladtam.

Szóval csak azt akarom mondani,hogy nem biztos hogy a hdmi kábelre megéri költeni.
Nem tudtam megfejteni a tényleges okát ennek a dolognak... azóta se. Ráfogtam hogy a stúdió monitorok már csak ilyenek,mert más nem produkált ilyet.
Most egy sima GGMM M3-at használok.

[ Szerkesztve ]

(#88114) NYPD válasza B.Á.L.!.N.T (#88113) üzenetére


NYPD
aktív tag

Erre gondoltam, amikor összeraktam annak idején a hangot, így a gép direktbe fali dugaljba van kötve, minden más (a két láda, tv, meg egy UPC router) viszont egy 5-ös elosztóba (Obi párezres, kapcsolós).

Most hogy így közben agyalok, azt még megpróbálom, hogy ha a tv-t kihúzom az elosztóból, elmúlik-e a zaj. Azt már próbáltam, hogy ha a jacket húzom ki a hangkártyából, és átdugom az alaplapi csatira, csak minimális zaj van, szóval a franc tudja...Még az is lehet, hogy a hangkártya a szar..

Lehet tényleg inkább át kéne menjek vmelyik hangos totyikba, mert nem akarom ezzel szétoffolni az egész témát most hogy így jobban belegondolok. Persze ha vkinek van ötlete szívesen fogadom.

(#88115) B.Á.L.!.N.T válasza NYPD (#88114) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Remélem sikerül megoldanod.

Amúgy nem hiszem hogy hangkari gond lenne. Vagy próbaképp usb-s hangkarival megnézni,hátha.
Esetleg itt kérdezz rá: [link]

Időnként hiányzik azért a lsr 305, rohadt jó cucc.De amúgy egy kicsit elment már a kedvem a stúdió monitoroktól pont ezek miatt... Mondjuk telóról nem cicergett egyik hangfalam se. Szóval jó eséllyel a gép zavar be neki.

(#88116) mefistofeles válasza 5leteseN (#88111) üzenetére

Ejjjj, szabad ilyent ajánlani ebben a topicban?........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88117) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#88111) üzenetére

Rálicitálok bár még nem kész a projekt. 20eft-ért vannak GTX1080 alapú bányászkártyák is. De majd csak akkor merem ajánlani hogy ha teljes értékűvé tudom tenni őket, most csak ilyen 1070 szint körül vannak.
De kis forrasztási tudással 50eft körül már RTX2070-es szintű is van.

https://logout.hu/bejegyzes/masterdeejay/asus_p104-100_banyaszkartya_jatekra_gtx1070_8gb_gd.html

https://logout.hu/bejegyzes/masterdeejay/nvidia_cmp_banyaszkargyak_jatekra.html

Na jó persze még inkább nem ajánlom őket csak később lehet lehetőség ha összejön a projekt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88118) mefistofeles válasza MasterDeeJay (#88117) üzenetére

Le a kalappal a tudásod előtt, bár ez szerintem csak egy igen szűk rétegnek lehetne valódi alternatíva.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88119) MasterDeeJay válasza mefistofeles (#88118) üzenetére

Igazából ha a kimeneteket is meg lehetne oldani rajtuk akkor akár sokaknak lehetne igen olcsón használható kártyájuk. Pontosabban ha totál sikerülne asztali biossal, moddolatlan driverrel használatra bírni őket. Csak idő kérdése szerintem mert egyre több ilyen kártya lesz a piacon a lebontott bányák miatt és egyre több nálam messze okosabb emberhez jutnak el.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88120) mefistofeles válasza MasterDeeJay (#88119) üzenetére

Nyilván ha tényleg eljut arra a szintre a dolog, hogy mezei felhasználók is tudják, "alap" driverekkel használni teljesértéküként a kártyákat, akkor még anyagilag is igen kifizetődő vállalkozás lehetne ebből.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88121) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#88117) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ez a folyamat érezhetően és gyorsan fogja lenyomni a használt-VGA árakat, ami a vevőknek jó lesz, az eladók meg értelemszerűen nem fognak ugrálni.

Akik kicsit tudnak-szeretnek-akarnak kísérletezgetni, azoknak meg akár aranybánya is lehet! ;] :C

A P40-es a TechPowerUp teljesítménymérése szerint a 2070 körül van, bár ez elsődlegesen videójáték-teszt szerintem, mert emlékeim szerint az AI/MI szempontú teszteknél meg a 2070 veszi vissza a vezetést a P40-től, hasonló kevés előnnyel. Nem is ezek e kis eltérések számítanak.
Az a P40-es 24 GB VRAM, az sokáig használható szinten tartja a ezt a TESLA-t, és kicsit a világszerte egyre hangsúlyosabb AI/MI-felhasználás felé kacsintva: szerintem nekem sem éri meg na P40-ről a 3090(szintén 24GB VRAM) alá váltani.
Nem holnap lesz.

A VGA-k kiválasztásánál ás ebből adódóan az áraknál ez a szempont egyre pontosabb tényező lesz, aki tervezni szeretne a következő 1-2-3 évre, annak javasolt ezt is figyelembe venni(VRAM méret!!!)!
Gondolom én!

Ha meg végre feltörnék már azt a nyavajás TESLA P40 BIOS-t is, akkor a 1080Ti gyári órajeleivel(és a kicsit több feldolgozó egységével) meglepetésre(és sokak örömére : ) a "sima" RTX2080-nal egyenértékű videójáték teljesítménye lenne a TechPowerUp-os mérési metódus alapján.
Várom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#88122) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#88121) üzenetére

Van egy igen érdekes kártya a CMP 170HX, igazából ha azt sikerülne moddolni akkor vinne mindent (mármint a 100-200eft kategóriában bár 100 felett nem adnék ki használt kártyáért). Mármint ha Vram kell és nagy sávszél.

A 170HX abból a szempontból különleges hogy csak 8-10Gb vram van rajta engedélyezve, HBM2-es elég széles busz miatt nem vehetnek csak úgy le ram chippeket tehát merem állítani hogy fizikailag 32-40Gb vram van rajta. (nem gyártottak külön kis kapacítású hbm2 ramot) A GPU valószínű a selejtből való, kérdéses hogy itt oldható-e fel valami is. [link]

P40 esetén:
Nem csak a biossal van a baj sajnos, mindenképpen moddolni kell hozzá a kártyát, azaz a kártya hátoldalán el is kell hitetni a GPU-val hogy ő micsoda mert a bios kevés hozzá. pl GTX1080 beállítása smd strapokkal:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88123) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#88122) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem véletlenül volt 5.000$ az induló ára!

Lehetnek komoly rejtett tulajdonságai... ;]

Remélem, hogy sokak, + az én két P40-em titka is meg lesz fejtve még idejében, a vázolt gondok ellenére! :K

(#88124) Werkly


Werkly
őstag

4080-al elbír egy 14600K?

(#88125) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legerősebb nvidia videokártya amit ebbe az alaplab-ba még be lehet tenni, és tudja kezelni? Alaplap neve Asus Prime H310M-R R2.0

(#88126) Viktor77 válasza Ketrec (#88125) üzenetére


Viktor77
titán

Bármelyik.
Inkább számít a procid, mit tud kihajtani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88127) bobalazs válasza Ketrec (#88125) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nem lehet cput tulhajtani benne, i7 8700 CPU mellé pl. 4060 , 6600 xt fölé nem nagyon mennék.

(#88128) BogyóBP válasza olle (#88110) üzenetére


BogyóBP
addikt

melyik VGA drivert használod az amd kártyádhoz?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88129) tokha


tokha
csendes tag

Sziasztok! Van egy MSI GTX 1650 Super Gaming X kártyám. A kártya félpasszív, szóval a ventiket csak terheléskor indítja el, ez megfelelően működött eddig, mióta nálam van 3 éve semmi gondom nem volt vele.
Tegnapi naptól terhelés hatására (játék) a ventillátort 100% kezdte járatni úgy hogy közben a Hardware monitor szoftver szerint a fordulatszáma 0. Több egyéb monitorozós programmal is csekkoltam minden esetben ugyan az volt az eredmény, manuálisan (MSI afterburner, FanControl) próbáltam a fordulatszámot állítani, de amint 0tól feljebb emeltem 100% pörgött.
Csak a gép leállításával tudom a ventiket leállítani.
Ma szétkaptam a gépet és a kártyán lévő 2 venti közül csak az egyik működik (de is kb on-off módban), a másik meg se moccan. Ha kézzel megpörgetem akkor "elkapja" és felpörög de csak szakaszosan, le le lassul, ilyenkor a másik venti felpörög maximumra. A venti amelyik nem indul el magától, ha mégis sikerül neki furcsa cicergő hangot hallatt.
Úgy gondolom a venti megadta magát és hiába pörög az egyik a fordulatszámok nem érzékelhetőek és nem tudja magát szabályozni a kártya.

Jól gondolom hogy venti cserére lesz szükség?

(#88130) Csupingo válasza tokha (#88129) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem jól gondolod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88131) olle válasza BogyóBP (#88128) üzenetére


olle
senior tag

23.12.1 most a legfrissebb van fent.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#88132) BogyóBP válasza olle (#88131) üzenetére


BogyóBP
addikt

És azzal már jó a youtube vagy még mindig villog?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88133) olle válasza BogyóBP (#88132) üzenetére


olle
senior tag

Mozilla, Opera, Chrome. Egyik böngészőben sem villog. Illetve én meg ezzel a hibával nem találkoztam.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#88134) BogyóBP válasza olle (#88133) üzenetére


BogyóBP
addikt

Akkor lehet a monitorom fog beszarni. :F Pedig olvastam külföldi forumokon is róla mondjuk ez csak akkor van ha a 3D játékot félre teszem és szeretnék zenét hallgatni közbe és benyitom a youtube ot

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88135) Ketrec válasza bobalazs (#88127) üzenetére


Ketrec
csendes tag

Hát, egy i3 9100f cpu van benne, szóval nem egy ütős darab. Most egy gtx1070 van rajta. Lenne e értelme újabb vga-t venni hozzá, a durva bottleneck ellenére vagy felesleges?

Igazából még ezzel a 1070 nel sincs nagy baj, szinte mindent visz 1080 p-be, még akár 2k ba is a mai napig. De pl az Alan Wake 2 -t a mesh shader hiánya miatt már nem lehet játszható sebességgel futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#88136) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok.
Egy számomra fura probléma lépett fel, amivel eddig nem találkoztam.
I3-12100f, Asus H610M-A-D4, 2x8GB, Silentium Supremo FM2 650W táp, + apróságok.
Eddig egy RX580 volt a gépben, most került be egy PowerColor 6600XT Hellhound.
A kártyát teszteltem sok mindennel, semmi hiba nem jött elő. Csak ma tűnt fel, miután hosszabb időre otthagytam a gépet, hogy miután kikapcsolt a monitor (be volt állítva 60 percre), nem kapcsolt vissza. A gép működött tovább, de kép nem volt és nem kapcsolt be. Monitort kapcsolgattam, no signal-t jelez. Reset után semmi gond.
Mindegy, mennyi idő után kapcsoltatom ki a monitort, kikapcsolás után nem jön vissza a kép. :F
A kártyák közt DDU megvolt, drivert próbáltam újrarakni, de eddig semmi ötletem nincs.
Mi okozhatja? Ja, perpill egy régebbi (márciusi azt hiszem) driver van fent, Adrenalin nélkül, nem szeretem...
Lenne ötlete valakinek? Kinti fórumokat keresgéltem, olvastam hasonlót, de megoldást nem leltem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#88137) Mans20 válasza BigBear (#88136) üzenetére


Mans20
addikt

Ismert amd bug. Elvileg a fast boot ot kell kikapcsolni, vagyis gyorsindìtàst a windowsban. Vezèrlőpult/ energiatakarekos rèsznèl.

(#88138) BigBear válasza Mans20 (#88137) üzenetére


BigBear
senior tag

Köszönöm szépen, megpróbálom. :R

(#88139) Csupingo válasza BigBear (#88138) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez vagy 10 éve kísérti az amd-t. Valakinél az segített, ha pl. msi ab-ben kikapcsolta az ULPS-t.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88140) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Az miért van, hogy a képernyő egy adott csíkban, villog-vibrál, kis apró négyzetekben invertált színeket ad?
Ezt a jelenséget csak a Gears 5-ben tapasztaltam eddig, és ott is csak beltereken..
Más játékoknál nem tapasztaltam eddig ilyet.
A vga egy rx5700xt.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#88141) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Üdv!
3600x - 6600xt - 32gb - win10 gépen: az HBOmax, youtube (Opera, Vivaldi, Chrome böngészőkkel is), VLC, MPC-HC alatt is használhatatlanul beszaggat a gép. A video indításánál röccenésmentesen indul, de kb 30mp-1p között van amíg teljes képernyőre kerül a film. A lejátszás utána megint hibátlan, de a teljes képernyős módból a kilépés újra botrányos, ahogy a program/ablak bezárása is. Játékok futnak ahogy kell egyéb teljesítménygond nincs. ffdshow is fent van, böngészőkben bővítmények tiltva, malware satöbbi mentes a gép. Kb 1,5 hónapja jelentkezik, az aktuális driverek vannak föltelepítve, már próbálkoztam mindennel. Annyi javulás lett, hogy az első video indításnál még csak 5mp, de a következőnél már megkotlik megint.
Videokártya lehet a ludas? Ha nem ide tartozik átirányítanátok olyan topicba ahol választ kapok?
Köszi

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#88142) gejala válasza k_marcus (#88141) üzenetére


gejala
őstag

GPU gyorsítás nélkül próbáltad? Ha úgy jó, akkor grafkártya driver/program bug lesz. Ha nem jó, akkor valami komoly szoftveres összeakadás lehet, mert egy perces megakadás az durva dolog.

(#88143) kolopele válasza Pöttön (#88140) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az esetek zömében ez VRM hiba szokott lenni, jó eséllyel kezd meghalni. Gyári beállításon van a memória, vagy esetleg túl van húzva?

(#88144) k_marcus válasza gejala (#88142) üzenetére


k_marcus
csendes tag

Köszi, ez megoldotta.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#88145) Pöttön válasza kolopele (#88143) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem pont hogy alul van feszelve, és visszább van véve az órajel.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#88146) kolopele válasza Pöttön (#88145) üzenetére


kolopele
nagyúr

Állítsd vissza gyárira és úgy nézd meg. Amennyiben akkor is csinálja, de csak ennél az egy játéknál akkor lehet a játék az oka. Ezt a játékot még anno zöld kártyán játszottam végig, nem rémlik ilyesmi, lehet AMD - nél van.

[ Szerkesztve ]

(#88147) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Van egy szép piros gombocska a 6800-as Fighter-em hátulján. Ezzel működés közben lehet ki-bekapcsolni az OC módot?

Üdv: Rottweiler89

(#88148) pandras83 válasza Rottweiler89 (#88147) üzenetére


pandras83
senior tag

nyomd meg, mi baj lehet?

Viccen kívül: restart után az oc biossal fog indulni a kártya. A Powercolor oldalán persze se manual se semmi, csak ez a marketing bs: "Simply press the button. When the light is on, you are already on OC mode which has increased the performance."

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#88149) Rottweiler89 válasza pandras83 (#88148) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Én is pont apellálni akartam arra a bizonyos piros gombra...
Igen, kerestem én is hivatalos oldalon, de semmi konkrétum, hogy hogyan, csak a fenti szöveg. :U
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#88150) Barell válasza Rottweiler89 (#88147) üzenetére


Barell
senior tag

Átkapcsolás előtt gép leállít aztán indít. Így fog működni. Menet közben nem tud biost swappolni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.