Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88901) kolopele válasza Pikari (#88900) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én azt látom, hogy a kétségtelen fejlődés ellenére azért kell minél komolyabb gépet venni, mert a fejlesztők látva ezt az FSR, DLSS, FG, stb. fps " feljavító" technológiákat, már úgy vannak vele hogy kiadnak mindent félkészen, minek bajlódjanak vele, majd teszteli a user, aztán ha sok a panasz foltozgatják. Ez oda jutott mára, hogy egy 4090 - en akadozik pl. egy Alan Wake 2, holott a Resident 4 remake vagy a Horizon Forbidden egyértelműen bizonyította, hogy gyönyörű és remekül optimalizált formában is ki lehet adni játékokat, és még csak erőmű sem kell a 60-75 fps eléréséhez közel max. grafikán már egy 6600-6700XT-3060 Ti szintű kártyán sem, egy 4070 - en meg már a 100 fps is meg lehet ha van rá igénye valakinek. Nem jó az irány, nagyon nem. Igazából nem a 4090 a gond, ott az a baj hogy az ember azért vesz elvileg ilyen kártyát, hogy minden lazán, zökkenőmentesen fusson, ám ez messze nincs így. Na de eltértünk eléggé a topik témájától, azt hiszem itt meg is állok, nehogy gond legyen belőle. Azért jó az ilyeneket olykor kitárgyalni kicsit, szerintem nem olyan hatalmas bűn ez.

[ Szerkesztve ]

(#88902) Pikari válasza kolopele (#88901) üzenetére


Pikari
őstag

Annyit hozzátennék, hogy én B/C kategóriás, és indie játékokkal szoktam inkább játszani. Ezek eljutottak a 800 mbyte-2.9 gbyte körüli méretektől a 10-80 gigáig, a kukából kiszedett 9500GT-n 120 fps-től a 2 fps-ig mindössze 5 év alatt. És nem az engine hibája. Plusz, ugyanúgy néznek ki, mint a 10 évvel ezelőtti iterációik. Szóval mindenki levonhatja a következtetést magának, ami számomra leginkább az, hogy ne etessük a hardvergyártókat pénzzel.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88903) dynax


dynax
tag

sziasztok ! quadro m620 kártya van a gépemben és nem tudom elérni hogy video lejtászásnál használja a gpu-t. A feladatkezelőben látszik az m620 fül , és ott van video decoding/encoding ablak de 0-án megy videolejtászás közben így gondolom a cpu csinálja de ezért meg szaggat. Bármilyen ötletet szívesen látok :)

(#88904) Pikari válasza dynax (#88903) üzenetére


Pikari
őstag

Elfelejtetted leírni, hogy milyen programban nem megy a gpu gyorsítás.

Böngészőben? Lehet, hogy a böngészőben tiltva van a gyorsítás, vagy blacklistelve van az a gpu valami miatt (ignore-gpu-blacklist).

Vagy sehol, semmilyen programban? Mert a legtöbb program nem is támogatja, vagy alapból tiltva van bennük.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88905) dynax válasza Pikari (#88904) üzenetére


dynax
tag

sima filmet néznék pl vlc-ben

(#88906) Pikari válasza dynax (#88905) üzenetére


Pikari
őstag

Mégis milyen filmekről van szó? Mekkora felbontás, milyen codec....

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88907) dynax válasza Pikari (#88906) üzenetére


dynax
tag

ugyanazt a filmet egy sima I5-6500 vga nélkül csak a cpu plusz a belső gpu simán viszi , amint átkerül ebbe ahol ez a kártya van szaggat

(#88908) kolopele válasza dynax (#88907) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem pont hogy a VGA okozza a problémádat, mivel ha csak a CPU van benne akkor simán megy. Kapcsold ki a hardveres gyorsítást, mert ebben az esetben dolgozik a VGA jobban, és ha utána jó lesz, akkor meg van mi okozza. Amúgy próbáltál másik videolejátszót? Mondjuk ezt: MCB-BE [link] , ez a legjobb szerintem, a VLC - t használtam én is nagyon sokáig, de fura hibákat kezdett csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#88909) Leone743


Leone743
tag

valamiért visza álitodot 1200/2050 re

[ Szerkesztve ]

(#88910) Enigma1945 válasza Leone743 (#88909) üzenetére


Enigma1945
őstag

Lehet az msi afterburner varial. Allitsd vissza alapra. Vagy a vga driverben benne
Vagy valamelyik masik oc program. Nekem is ez volt

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88911) Leone743 válasza Enigma1945 (#88910) üzenetére


Leone743
tag

én is azt hitem de nem
[link]
valaki néze már meg hogy ez tényleg jó?

(#88912) Leone743 válasza Leone743 (#88911) üzenetére


Leone743
tag

az a gond hogy ez ösze visza müködik,most meg jó,pedig semit se csináltam,aztán legközeleb megnézem megint nem jó,ma már töbször is ez volt

én elhiszem hogy néha csökenti az orajelet normális esetbe is de az hogy a memoria meg 2050 re van álitva az nem normális

[ Szerkesztve ]

(#88913) KAMELOT válasza Leone743 (#88912) üzenetére


KAMELOT
titán

Buy a new vga! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88914) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Vettem egy félkonfigot ma, gyorsan bele is dobtam a gépházba, de nem vettem észre, hogy a vga felült a memória foglalat lefogató pöckén. Bekapcsoltam, de nem volt kép.
Ez után vettem észre és igazítottam meg a videókártyát.
Viszont hiába van rendesen összerakva, bekapcsolom, minden pörög, világít, de egyáltalán nincs kép.
Esélyes, hogy elhalálozott a lapon a foglalat vagy a vga?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#88915) Leone743 válasza Klemens (#88914) üzenetére


Leone743
tag

nekem is volt vga gond,hátul nem jön ki a vga része a gépházbol?ahol a csatlakozok vanak a hdmi ?meg a videokártyát fel le kell mozgatni és közbe befele nyomni az nekem megoldás volt még régen egy 1030-al

(#88916) makszutov.hu válasza Klemens (#88914) üzenetére


makszutov.hu
tag

Főleg ha bekapcsolva igazítgattad a VGA-t! :(

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88917) Pikari válasza Klemens (#88914) üzenetére


Pikari
őstag

Elképzelhető, de ilyen egyszerűen azért nem szoktak megdögleni. Akár kompatibilitási probléma is lehet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88918) Klemens válasza Leone743 (#88915) üzenetére


Klemens
őstag

Azt is megnéztem, de teljesen jó.

makszutov.hu: Kikapcsolt és áramtalanított állapotban igazítottam meg.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#88919) Leone743 válasza Klemens (#88918) üzenetére


Leone743
tag

tavaly kukáztam valami ddr2 es gépet azt kb fél oránát mozgatam meg felcserélgetem bene a ramokat mire hajlando volt bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#88920) makszutov.hu válasza Klemens (#88918) üzenetére


makszutov.hu
tag

Nem lehet, hogy a BIOS-ban nem a PCIe videokártya a default? Milyen procid van? Ha nem F-es, akkor elképzelhető, hogy az iGPU az elsődleges. Próbáld ki az alaplapi videokimenetre kötni a monitort!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88921) KAMELOT válasza makszutov.hu (#88916) üzenetére


KAMELOT
titán

Az tuti :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88922) Leone743 válasza KAMELOT (#88921) üzenetére


Leone743
tag

tavaly kukáztam még egy valami agp videokártyát is és amikor a hütést leszedtem rola jol meg nyomtam a bordát az egyik szélén és a gpu-t le sarkazta xd az is szép onantol kuka volt

(#88923) Leone743 válasza Leone743 (#88922) üzenetére


Leone743
tag

a chat gp jó nagy szélhámos xd de azért töle is kérdezhetsz,kikéne irni az ösze foglaloba xd de azért mindent ne hidjél el neki

ha irsz nek iegy nem létezö proceszor nevet még arra is kitalál valami mhz-et xd

[ Szerkesztve ]

(#88924) Klemens válasza makszutov.hu (#88920) üzenetére


Klemens
őstag

Ha az alaplapra kötöm a monitort, akkor sincs kép egyáltalán. Okés, nincs a cpu-ban integrált vga, de ha más nem, a bios-nak akkor be kellene jönnie vagy ilyen, de ugyan úgy egyáltalán nincs kép.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#88925) makszutov.hu válasza Klemens (#88924) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha egyáltalán nincs kép, akkor miért (és főleg hol) is kellene a BIOS-nak bejönnie? :N Gondolom másik videokártyád nincs. Hangszóró van az alaplapra kötve? Ha igen, van valami csipogás a bekapcsoláskor? (BIOS beep code)

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88926) Donki Hóte válasza Csupingo (#88776) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi szépen a tanácsot, megjött a miniDP->HDMI kábel, ami tényleg 4K kompatibilis, ezzel bejön az UHD tv-n a 3840x2160 felbontás 60 Hz-en.

Sajnos elég sok fake 4K átalakítót, kábelt árulnak, ha nem írják oda konkrétan, hogy 4K/60 Hz-t tud a cucc (vagy azt, hogy HDMI 2.0, vagy DP 1.2 kompatibilis), akkor reklamálni is felesleges, csak széttárják a kezüket a reklamációra :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#88927) Csupingo válasza Donki Hóte (#88926) üzenetére


Csupingo
veterán

Szuper! Ez sima kábel, vagy átalakító? Linket tudsz adni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88928) Donki Hóte válasza Csupingo (#88927) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez nem átalakító, hanem egy kábel, az egyik végén apa miniDP, a másik végén apa HDMI csatlakozóval. Mindkét csatlakozó aranyozott.

Vention gyártmány, az Alzától vettem, az ára sem volt eltúlzott (szállítással együtt 6500 ft-ból kijött) :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#88929) Csupingo válasza Donki Hóte (#88928) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy ez is valami aktív cucc, azért olyan bumszli a hdmi végén, így kép alapján. Az ára tényleg nem olyan vészes.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88930) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok! Nem tudom valaki találkozott már a dologgal, de az egyik gépemen nem hajlandó elindulni a Battlefield 5 a dedikált kártyával (rx 570), azt írja nincs AMD driver (legfrissebb driver van fent, többször leszedtem, felraktam, javítottam)
Játék javítás is meg volt.
Ryzen 4600G a proci, IGP-vel elindul, de ahogy rx 570 az alapértelmezett kártya nem. Biztos vagyok benne, hogy IGP kever be, de már mindent próbáltam.
Eszközkezelőben letiltottam az IGP-t, biosban is, de IGP pöcc röff megy a játék, rx 570 amd driver hiba.
Megcseréltem a két gépben a kártyákat, semmi.(Az is rx 570, masik gépem ugyanez, de ryzen 3600- al)
Reseteltem amd drivert.
Minden más játék megy rx 570-el
Gyerekkel szeretnék játszani, de IGP-n mem kell mondanom, hogy milyen.
Az utolsó az lesz, hogy megcserélem a két gépbe a CPU-t, de ezt ha lehetne kihagynám :R
Valami ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88931) Enigma1945 válasza kisza25 (#88930) üzenetére


Enigma1945
őstag

Válts Battlefield 3-ra, régen úgy is sokat toltuk vele ;]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88932) pandras83 válasza kisza25 (#88930) üzenetére


pandras83
senior tag

Ez alapján inkább BFV issue ez, mint hardverrel kapcsolatos probléma. CC Cleanert meg DDU-t javasolnak.

Cyberfuck Patchrunner

(#88933) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Cseréltem ventilátort egy 1660S -en, de nem működnek megfelelően.
Azaz felpörög majd leáll, ezt folyamatosan teszi.
Az érdekes az, hogy leszedtem a drivert és amíg nem tettem fel újra, addig anélkül pörgött minden gond nélkül 20%-on megállás nélkül. Majd amikor feltelepítettem, minden kezdődik előről.
Vajon mi lehet a probléma?

(#88934) kisza25 válasza pandras83 (#88932) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja tudom, de már elég halott az a topik, már olyat is próbáltam, hogy elindítottam egy játékot és mellé a bf5, ezt meg kék halállal díjjazta
Na megpróbalom cc clínert, meg ddu-t :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88935) Csupingo válasza kisza25 (#88934) üzenetére


Csupingo
veterán

A bf5-öt is már telepítetted újra?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88936) kisza25 válasza Csupingo (#88935) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Teljesen friss telepítés
Most próbáltam egy csökkentett módban ddu és cclienert, ez sem használt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88937) pandras83 válasza kisza25 (#88936) üzenetére


pandras83
senior tag

Reddit-ről:
"Yeah, turns out I need to disable amd integrated gpu from my ryzen 2400G in device managers. Thank you, the game is working now."

Olvastam, hogy próbáltad letiltani az igpu-t, de ha jól értem nem sikerült. Szerintem ez lesz a kulcs. Letiltás után volt reboot?

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#88938) kisza25 válasza pandras83 (#88937) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eszközkezelőben letiltottam, nem az után nem volt újraindítás, ezt kipróbálom :R
Tuti biztos vagyok, hogy az kever be, mert azzal megy a játék, de átállítom biosban dVGA-ra azzal meg nem
Hát ez sem oldotta meg :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88939) 5leteseN válasza kisza25 (#88938) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A Reddit-en nem írták, hogy az Eszközkezelő-ben, vagy a BIOS-ban kell letiltani(alaplapi VGA-t ott is lehet/kell, IGP-nél nem tudom, nem szoktam használni IGP-s CPU-t csak laptopban)?

[ Szerkesztve ]

(#88940) kisza25 válasza 5leteseN (#88939) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Biosban ki lehet választani, hogy IGP/PEG, de ha raksz bele VGA-t, akkor magatól is azt teszi alapértelmezetté, de attól még windows alol látszik
Ez laptopokban amúgy úgy van megoldva, hogy kis terhelésnél IGP adja a képet, nagy terhelésnél meg dVGA, de volt olyan notim, amiben be lehetett állítani, hogy mikor melyiket használja
Biosban PEG-re állítottam és eszközkezelőben letiltottam, de így sem jó.
Holnap belerakok egy ryzen 3600- at, úgy jó lesz, akkor 4600G-t kidobom :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88941) dynax válasza kolopele (#88908) üzenetére


dynax
tag

és hol tudom kikapcsolni ? :)

(#88942) kolopele válasza dynax (#88941) üzenetére


kolopele
nagyúr

(#88943) dynax válasza kolopele (#88942) üzenetére


dynax
tag

köszönöm ! sajna nem segitett , de lehet megprobálom egy friss windowssal , ha ott is csinálja akkor valami hardver gond de valoszinunek tartom ott nem lesz gond csak itt már a sok telepitgetésben összeakad valami

(#88944) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok,

Remélem, hogy a kérdésemnek ez megfelelő topic, ha esetleg nem akkor elnézést kérek és légyszi irányítsatok a megfelelő topicba.

Szóval mennyire kell félni a 12VHPWR csatlakozótól, illetve attól, hogy az időnkénti ki-be dugdosástól (mert mondjuk ki akarom venni a vga-t a gépből, hogy portalanítsam időnként) tönkre fog menni, le fog égni? Ugye mikor ez az egész történet elindult, látta mindenki azokat a horror képeket a neten a leégett csatikról és kábelekről.

Illetve nekem úgy tűnik, hogy rohadtul érzékeny ez a csatlakozás... ma egy picit be kellett nyúlnom valamiért a gépházba és egy nagyon picit megmozdítottam a 12vhpwr kábelt, maximum 1-2 mm -ről beszélünk. És mikor kapcsoltam be a gépet, nem érzékelte a vga-t. Megigazítottam a kábelt a csatlakozónál és újra jó lett aztán. Ez tényleg ennyire érzékeny? Normális ez?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88945) makszutov.hu válasza nubreed (#88944) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha a csati jól be van dugva a helyére, nem fogod tudni 1-2 mm-t megmozdítani! Ha valóban ennyit mozdult, akkor ott valami nagyon nem stimmel! Ha viszont be van rendesen dugva a helyére, akkor esélye sincs leégni. Ergo a válasz: Semennyire nem kell félni! :)

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88946) ricsip válasza makszutov.hu (#88945) üzenetére


ricsip
addikt

Viszont a fenti és hasonló történetek is igazolják, h. abnormálisan magas a hibázási faktor esélye ezzel a defektes szabvánnyal.

-

(#88947) makszutov.hu válasza ricsip (#88946) üzenetére


makszutov.hu
tag

OK, hibázni lehet - de odafigyelni is! Akinek gondot okoz egy csatlakozó bedugása, az kérjen segítséget olyantól, akinek 70 felett van az IQ-ja! (Kb. ennyi felett képes észlelni, hogy a helyén van, avagy sem... :D ) 2 mm-es mozgás nem arra utal, hogy normálisan be lett dugva!!!

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88948) nubreed válasza makszutov.hu (#88947) üzenetére


nubreed
veterán

Azt szerintem te sem gondolod komolyan, hogy nem figyeltem oda. A saját hardvereimet mindig nagyon körül tekintően kezelem, arról meg már ne is beszéljünk, hogy a két kezemen se tudom megszámolni hány gépet építettem eddigi életem során, mindig gond nélkül. A kérdéses csatlakozót teljes mértékben csatlakoztattam, mondhatni "tökig" de nem túl nyomva azt. A tápomhoz kapott (ami egy 60.000 ft-os tápegység, nem gondolnám, hogy ebben az ársávban szar minőségűek lennének a kábelek) dedikált 12VHPWR kábellel kötöttem be, nem pedig a video kártyához kapott PCIE/12VHPWR átalakítóval. Az átalakítósdi mindig egy plusz hiba forrás lehet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88949) makszutov.hu válasza nubreed (#88948) üzenetére


makszutov.hu
tag

Semmit nem gondolok, mivel nem ismerlek. De azt fenntartom, hogy 2 mm-es elmozdulás esetén a csatlakozás minden, csak nem megfelelő.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88950) nubreed válasza makszutov.hu (#88949) üzenetére


nubreed
veterán

Nem a csatlakozás mozdult el, hanem a kábel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.