Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) makszutov.hu válasza nubreed (#88950) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha a kábelt megmozdítod és megszűnik a videokártya tápellátása, akkor ott nagyon nincs a csati a helyére dugva! (Vagy a PCIe foglalatban nem ül rendesen a VGA kártya)

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88952) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

A legelső 4090-esemnél még én is féltem ezektől a (mint utólag kiderült: fals) képektől, úgyhogy raktam fel a csatira egy DS1820-ast, amit egy Arduinóval monitoroztam. Aztán egy év (és kb. a 10. RTX4090-es telepítés) után eluntam...

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88953) kisza25 válasza kisza25 (#88940) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg ceeréltem a ryzen 3600- at és a ryzen 4600G-t és lássatok csodát, amiben eddig nem indult a BF V most indul és amiben eddig ment, most ott dobja ugyanazt a hibát, szóval az IGP a ludas, pfff tököm, vehetek egy másik CPU-t :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88954) KAMELOT válasza nubreed (#88944) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor ott valami nincs jól beszúrva. Szedd szét és újra csatlakoztass mindent.
Vagy màr a kàbel törve van valahol. Ezért jó, ha van csinálva egy 16pin kàbel 90 fokos csatival.
Fotót tudsz bedobni a gépről, hogy is van ott a cucc?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88955) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! Az alábbi problémára tudnátok valami tippet adni? Eddig nem sok mindent találtam rá.
Intel Arc A380-as GPU-t raktam a gépbe, legfrissebb driverja és HDMI kábellal megy.

Eddigi hiba, amit észleltem:
- [kép] Adobe Lightroom esetén, ha belenagyítok a képbe, vagy bármi csúszkát mozdítok, a kép glitchesedik... de csak a fotó területe, a menü, panelek nem és csak addig még mozog a csúszka, nagyít a kép
- Netflix elindítva, profil kiválasztva, majd monitor kikapcsol és kiírja, hogy nincs jel, ha kihúzom a HDMI-t, visszadugom működik
- COD WZ induláskor kb 5 percig glicthel a kép, (mire bejön a DMZ menü, ugye addig kb 3szor indul újra a játék) utána jó, játszható

Nah már most, elindítottam egy képernyőfelvételt, hogy a videóból tudjam kiprintscreenelni a glitchelt képet, amit ad, de érdekes a felvételen semmi ilyen nem volt. Miután újradugtam a HDMI-t a Netflixes eset után, most se LR, se COD, se Netflix nem adja a hibát....

Esetleg kábel lehet a gond? Vagy a kártya nincs jól helyére pattintva?

(ui: a linkelt kép csak illusztráció, most nem adja a hibát, hogy kiprintscreeneljem, de holnap tuti fogja :)) )

Köszönöm!!!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#88956) Mans20 válasza kriszwells (#88955) üzenetére


Mans20
addikt

Próbáld DP kábellel. Sajnos a driverek még nem a legjobbak, lehetnek ilyen bugok. No signal nálam is volt alvó módból ébredve.

(#88957) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Palit NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 VGA-m feleslegben, ezt milyen mini,barebone vagy passzív rendszerbe tudnám beépíteni ?
A lényeg, hogy olyan config legyen amelyben nincs már meglévő VGA és akkora processzor ami képes kihajtani ezt a kártyát (mondjuk nem lesz nehéz ;] )

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#88958) Csupingo válasza NJanika (#88957) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem kb. semmilyenbe, mert ilyen kis pc-be vagy nem fér be, vagy nincs a gépben pcie foglalat. Ilyen számítógépekkel max. külső házban lehetne használni, ha van a gépen megfelelő pl. thunderbolt csatlakozó. Vagy ha legalább pcie 1x van akkor valami riser kábel használatával össze lehet barkácsolni, de a sebessége el fog maradni a ténylegestől.
MATX gépben még jól érezné magát, vagy ha kisebbet akarsz, akkor talán be lehet feszegetni egy itx házba is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88959) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali.

A héten érkezik az új monitorom, LG 27GP850P-B. Van rajta HDMI csatlakozás és DP csatlakozó is. Mindegy melyikkel kötöm össze az RTX 3070 vga-t?
Eddig a régi monitor displayport kábellel volt összeköttetésben.

WOT: kissio

(#88960) ricsip válasza Dr.Én (#88959) üzenetére


ricsip
addikt

Nvidia kártyákon a Gsync csak displayporton keresztül működik tudtommal.

-

(#88961) nubreed válasza Dr.Én (#88959) üzenetére


nubreed
veterán

Én tuti dp-t használnék, de lehet, hogy ez csak az én beidegződésem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88962) Dr.Én válasza nubreed (#88961) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm szépen az infókat. Akkor maradok továbbra is a displayportnál. :R

ricsip
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#88963) boorit


boorit
csendes tag

sziasztok!

videokártya csere esetén drivert elég frissíteni, vagy érdemes uninstallálni és újra telepíteni? RTX 3070et cserélek 4070-re

(#88964) makszutov.hu válasza boorit (#88963) üzenetére


makszutov.hu
tag

[link] - Ártani nem árt.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88965) boorit válasza makszutov.hu (#88964) üzenetére


boorit
csendes tag

köszi.

Illetve még egy kérdésem lenne. Seasonic Focus GX-650 tápom van, nincs rajta 12VHPWR csatlakozó, érdemes venni hozzá, használhatom a kártyához adott átalakítót?

(#88966) makszutov.hu válasza boorit (#88965) üzenetére


makszutov.hu
tag

Miért ne használhatnád? Az összes "leégés" abból fakad, hogy az egységsugarú user képtelen normálisan csatlakoztatni, aztán jön sírni, hogy ..... :) Nincsen semmi baj a 12VHPWR csatikkal, max. az ilyen felhasználókkal! [link]

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88967) nubreed válasza boorit (#88965) üzenetére


nubreed
veterán

Szvsz. a dedikált kábel mindig biztosabb mint az átalakítósdi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88968) makszutov.hu válasza nubreed (#88967) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha biztosra akarsz menni, forraszd a 12VHPWR -t közvetlenül a táp PCIe kábelére.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88969) KAMELOT válasza makszutov.hu (#88968) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt megírtad :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88970) makszutov.hu válasza KAMELOT (#88969) üzenetére


makszutov.hu
tag

Pontosan! :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88971) Centepod


Centepod
újonc

Sziasztok. Egy rövid kérdésem lenne, miután alaposabb keresés után sem találtam egyértelmű infokat erről. egy R7 5800X3D mellé szeretnék egy 7900GRE kártyát tenni, hogy 2K ban hajtson majd ki. Szerintetek az 5800X3D bottleneckeli a videokártyát?
Egyes fórumokon azt írják nem, máshol igen +a calculatorok,de az se tűnik naprakésznek. Van, ahol a GRE bent sincs a listában.

(#88972) Pikari válasza Centepod (#88971) üzenetére


Pikari
őstag

100 fps vs 105 fps tipikus esete.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88973) Leone743


Leone743
tag

multkor irtam hogy a régi bioszt visza tetem a rx 580 ra
de csak úgy müködik ha a amd szoftverben rá katintok az egyedi orajelre de nem álitok semit,

egy gond van hogy mindig visza rakja alap értelmezetre egy idö után és ugy megint nem jó

hogyha alapértelmezetre van álitva akor meg nem olyan orajelen megy mint a gyári

probáltam mindent ujra telepités se oldja meg

(#88974) kolopele válasza Leone743 (#88973) üzenetére


kolopele
nagyúr

A helyedben én már nem erőlködnék azzal a kártyával. Vegyél egy 6600 - at az apróról 50-55k körül.
Már az nem normális alapból hogy egyedi módban működik csak normálisan. Add el olcsón valakinek, hátha kell alkatrésznek.

[ Szerkesztve ]

(#88975) Leone743 válasza Leone743 (#88973) üzenetére


Leone743
tag

de mért nem marad az egyedi órajelen?akor se amrad ugy ha valamit változtatok mert lehet pár ora mulva át álitja alap értelmezetre de miért?rá katintotam a változtatás alkalmazására felül

(#88976) Pikari válasza Leone743 (#88975) üzenetére


Pikari
őstag

A driverek hajlamosak felülírni mindent. Eléggé kiszámíthatatlanok. Talán az operációs rendszer teljes újratelepítése megoldja.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88977) kolopele válasza Pikari (#88976) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem tudom, nálunk 3 kártya van, mind alul van feszelve, és nem íródik át amiket beállítottam (talán egyszer volt ilyen egy Win frissítést követően).

(#88978) Pikari válasza kolopele (#88977) üzenetére


Pikari
őstag

Nem a feszültségeket, inkább az órajelet, ventillátorprofilt, stb szokta a driver felülírni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88979) Leone743 válasza Pikari (#88978) üzenetére


Leone743
tag

ha nem egyedin van minden, akor a ventilátor se kapcsol le miután kiléptem a játékbol,hanem helyete hangosan pörög a win alatt is

viszont ha egyedin beálitok mindent ugy minden jó kivétel nélkül,csak ugye magátol vissza álitja egy idö után ez a baj csak

(#88980) Leone743


Leone743
tag

mostmár tudom miért,van üzenet az amd ben hogy váratlan rendszer hiba miatt vissza áltak alapra a dolgok
lehet a két darab noname táp miatt nem tudom hiába 850w a kettö együt de akor is noname ugyhogy más nem jut eszembe

[ Szerkesztve ]

(#88981) bobalazs válasza Pikari (#88976) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnapi sztori hogy rámír egy haverom Steamen hogy:

Windows 10 neki (JÁTÉK KÖZBEN!) frissítette a drivert és kilőtte a háromból a két szélső monitort!

Lefuttattam vele az auto-detect and install alkalmazást amit AMD oldalról töltettem vele le.
Megbízhatatlan a windows.

(#88982) 5leteseN válasza Leone743 (#88975) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem olvastam az ágat vissza, lehet, hogy már túl vagy rajta, de felvetem: DDU-s újradriverezés megvolt?
Egy Windows újratelepítés előtt még megnézném(ha nem volt).

(#88983) kolopele válasza Pikari (#88978) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor eddig szerencsém volt, a Win frissítéseket meg ki szoktam kapcsolni (tanulva az esetből), majd elindítom manuálisan amikor én akarom.

(#88984) Leone743 válasza 5leteseN (#88982) üzenetére


Leone743
tag

az amd szoftvert ujra telepitetem de a windowzt még nem,

a gpu-z a default clockra már a megfelelö értékeket irja,de egyel felete a gpu kloknál még mindig a nem jót mutatja,és a sensornál is látszik hogy valos időbe is tényleg nem jó,kivéve ha egyedire álitom az amd szoftvert akor ott is jó

[ Szerkesztve ]

(#88985) 5leteseN válasza Leone743 (#88984) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Amikor a távoli múltban hasonló gondom volt, kiderült, hogy nem jó BIOS-t rakosgattam fel, mert sok gyártó kaotikusan, összetéveszthetően jelölgeti a sok altípusát, és pluszba néha még a TechPowerUp-is hibázik(BIOS-adatbázis): 5 év alatt 2-t találtam, írtam nekik.

Utána minden korábbi gondom megoldódott: RX580.
Én futnék még egy kört ezzel a GPU-s BIOS-témával. :K

[ Szerkesztve ]

(#88986) Leone743 válasza 5leteseN (#88985) üzenetére


Leone743
tag

hát de csak anyi volna az egész hogy megnyitod azt a bioszt amit most használok és megnézed hogy mi lehet a gond,és át irod és feltöltöd nekem,(de ha nincs baja a biosznak akor tényleg win ujra telepités kéne tehát nézdmeg hogy jó e )
[link]

[ Szerkesztve ]

(#88987) 5leteseN válasza Leone743 (#88986) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ehhez nem kell megnéznem a BIOS-od. A VGA-kártya (gyártó, modell, altipus, ...)alapján azonosítható a gyártó és típus. Ezek alapján a TechPowerUp-nál kell megkeresned a gyártót, azon belül a modell/altípust a BIOS adatbázisban. nem nehéz, jól megcsinálták a TPU-nál.

Ez bizony "időigényes"(nekem 15 TPU-s perc volt ;) ). Előtte meg érdemes megnézni a TPU BIOS-adatbázisát, hogy a típus-azonosató kódok hasonlósága alapján a VGA-PCB-n(az áramköri lapon) lévő 2-3-4 jelölés közül melyik alapján tudod azonosítani. Valamelyik biztosan jó(nálam már a másodiknak nézettnél találtam azonosságot), aki az első után feladja, az így járt menjen szervizbe(az is csak pár ezer Ft)! ;)
Ez utóbbiakkal nem rád gondoltam, ilyenhez túl kitartónak tűnsz, neked szerintem meglesz :C !

Azt meg jól rta valaki, hogy az adrenalin összeomláskor (a nálad hibás)alapbeállításokkal indítja újra a drivert menet közben. Ha nem durva volt a hiba, nem kell a windows-t ujraindítani sem, csak a driver indul újra. Van, hoygy csak egy alig észrevehető villanás jelzi ezt, ha az értesítések kivan kapcsolva. Ilyenkor a háttérben futó Adrenalint kinagyitva látod, hogy az üzenetek(kis harangocska, jobb-felül), hogy mikor volt újraindítás, valamilyen összeomlás miatt.
Szerintem nálad ez történget rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#88988) Leone743 válasza 5leteseN (#88987) üzenetére


Leone743
tag

rx 580 8gb pulse

(#88989) Leone743


Leone743
tag

az zavar most a legjoban hogy a centilátor fordulatszám már egyedibe se akar elmulni ha kilépek a játékbol és hangos a gép,pedig a hömérséklet rendbe van

és egyböl rendbe jön ha egy picit modositok akármit a ventilátor szabályzó diagramon

[ Szerkesztve ]

(#88990) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Az lenne a kerdesem melyik az erosebb? R9 290X 4gb vagy AMD Radeon RX580 Nitro+ 4gb?
Tudom az utóbbi az újabb de melyik lenne erősebb játékok terén full hd-ban? En regiekkel tolom bf3, bf4, bf1. De lenne pubg is, es egyeb free fps is

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#88991) Pikari válasza Enigma1945 (#88990) üzenetére


Pikari
őstag

Nincs számottevő különbség (10% ide-oda), nincs értelme egyiket a másikra cserélni szerintem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88992) 5leteseN válasza Leone743 (#88988) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Emlékeim szerint a GPU-Z a BIOS alapján adja meg a gyártót. Vagyis, ha rossz BIOS-szal kaptad a VGA-t akkor az alapján továbbra is rosszul azonosítod a GPU-Z adatai alapján a gyártót, modellt, mindent... soha nem fog sikerülni

Ezért kell a a panel és egyéb VGA feliratokból azonosítani a kártyát, ha lehetséges: szinte mindig lehetséges.

Egy ilyen rosszul "átvillantott" BIOS miatt hónapokon át ismételtem a hibás BIOS hibással "frissítését" kezdő koromban, míg egyszer feltűnt, hogy a BIOS és az VGA-kártya áramkörén szereplő gyártó-felirat nem azonos. A következő BIOS "Villantása" elsőre tökéletes lett. :C :DD :)) :C
"Kicsit" beégett a történet nálam az "EPROM"-omba. :U

Azért várjuk meg más infóját is, hogy a GPU-Z hogyan azonosítja a VGA-t.

(#88993) kolopele válasza 5leteseN (#88992) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a két 6600 - as kártya esetében a GPU-Z pontosan azt mutatja amit a gyártói oldalon írnak, azaz a max. turbó freki 2491 mhz, azonban a driver az egyiknél 2608 - at, a másiknál meg 2684 - et ír. Mindkét kártya a driverben leírtak szerint működik, persze én levettem némi alulfesszel őket 2500 mhz - re. Mindkettő Pulse, mindkettő bolti. Na most ilyenkor mit mondhat az ember? A 6700XT ellenben pont annyit ír a GPU-Z - ben is mint a driverben. Fene se érti ezt.

[ Szerkesztve ]

(#88994) ricsip válasza 5leteseN (#88992) üzenetére


ricsip
addikt

Azért várjuk meg más infóját is, hogy a GPU-Z hogyan azonosítja a VGA-t.

Hát biztosan nem úgy h. kimászik a gépből, visszanéz a felnyitott gépházban a videókártyára fentről, leszedi a hűtő műanyag takaróit és vendorID modellkódok meg dátumkódok után kutat a matricákon, meg a nyák hátoldalán :U
Magyarul ha a BIOS hazudik valamit a kártyáról, a driver ezt elhiszi akkor API-n keresztül a gpu-z is nagyjából pont ugyanezt fogja tudni csak kideríteni.

[ Szerkesztve ]

-

(#88995) Asycid válasza Leone743 (#88988) üzenetére


Asycid
tag

Amikor anno vettem használtan egy Sapphire RX580 8GB-ot, "természetesen" miner bios volt rajta amikor megérkezett. Simán írtam a Sapphire-nak, hogy vettem a kártyát, de úgy tűnik, hogy valaki kicserélte a BIOS-t, nem-e tudják elküldeni a gyárit hozzá. Lefotoztam a kártyát nekik, hogy látszódjon a serial number, meg minden rajta, aztán küldték is a két BIOS-t, hogy melyiket melyik slotra flasheljem. Egy kört neked is megérne... Szerencsére a Sapphire az egyik legjobb és legsegitőkészebb ügyfélszolgálattal rendelkezik (persze angol, külföldi, de na).

[ Szerkesztve ]

(#88996) ricsip válasza Asycid (#88995) üzenetére


ricsip
addikt

Ez amúgy egy nagyon jó ötlet. Már ha a konkrét gyártónak van értelmes szapportja és ténylegesen akarnak foglalkozni a kérdéssel és segíteni az endusernek. Főleg ha az már egy 2. tulajdonos tehát nem az eredeti. Le a kalappal az ilyen cégek előtt, kurvára nem ez a megszokott hozzáállás.

Szerintem egy gigabyte-nál csak nézne a hülye (ide most írhatnám h. indiai) szapportos h. mégis mit akarok én tőle, a kérdést se érti, nemhogy segíteni akarna/tudna.

-

(#88997) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy 1x8 pin csatlakozós vga-tt tennék a gépbe, de a tápom csak 2x6 pin csatival rendelkezik (600 watt).
Itthon egyszerűen nem találok 2x6 pin to 8 pin átalakítót.
Tud valaki boltot ahonnan lehetne venni kis hazánkban?

Előre is köszönöm! :R

(#88998) Zoo123 válasza Daffchy (#88997) üzenetére


Zoo123
senior tag

Bocsánat, ez se magyar, csak bennevan a .hu végződés a címben...

Én is csak ezt találtam, méregdrágán: [link]
2x MOLEX to PCE-e 8 pin átalakító van már 1200 HUF-tól is, persze azok elég silány minőségnek.
De lehet egy pci-e 6 pin to 8 pin átalakítóval is működne a kártya ha nem túl nagy fogyasztású.
A szabvány szerint 6 pines csati max 75W, 8 pines csati max 150 W teljesítményre alkalmas.
Fizikailag nagyjából 2x annyit is elbir ha jó minőségű a kábel és a csatlakozó.

De az is lehet hogy gyártási egyet valakivel.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#88999) Daffchy válasza Zoo123 (#88998) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszi szépen.
Igen molex és társai átalakítókat ismetem, de nekem a dedikált vga csati lenne a lényeg, azt az ágat terhelném szívesen.

Nem tudom itthon miért nincs ilyen termék, hétvégére kellett volna, azt hittem kapok bárhol... :DDD

Fruugo-ról jót nem hallottam, meg igen az is valami kínai oldal igazából.

[ Szerkesztve ]

(#89000) KAMELOT válasza Daffchy (#88997) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább vegyél egy új tápot, amin a megfelelő csatik vannak.
Tápos topikban segítenek neked.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.