Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) Leone743 válasza Pikari (#88849) üzenetére


Leone743
tag

igen a jelentés gombra kelet volna katintanom aki átvert ezel a kártyával de helyete itt szarakodok hogy megcsináljam

(#88852) Leone743 válasza Pikari (#88850) üzenetére


Leone743
tag

mindkető bioszt modolta kisebre de mindegy ha nem tud itt senkiteni senki akor majd kérek mástol segitséget

[ Szerkesztve ]

(#88853) Pikari válasza Leone743 (#88852) üzenetére


Pikari
őstag

Nem tudhatod, hogy miért kisebb az órajel, lehet, hogy gyárilag ilyen. Egy kártyának több tucat hardveres revíziója van, ugyanazzal a névvel. Lehet, hogy a tulaj azért modolta kisebbre, mert döglődött a kártya, vagy azért, hogy csökkentse a fogyasztást. Lehet, hogy nem is ilyen probléma van, csak túlmelegszik valami (gpu, vrm, akármi), vagy pedig a vrm-el van probléma, ezért esik le az órajel. A másodlagos biost a legtöbb kártyán nem lehet szoftveresen módosítani, ha az is ezt csinálja, akkor valószínűleg nem a video biossal lett mókolva, és az eredeti van benne. Ezért mondom, hogy célszerű lenne, ha befejeznéd, mert semmi jó nem fog abból származni, amit most csinálni akarsz ezzel a kártyával úgy, hogy nem értesz hozzá.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88854) Leone743 válasza Pikari (#88853) üzenetére


Leone743
tag

jolvan akor nem nyulok hozzá,de amugy felhivtam az eladót azt mondta hogy egy barátja modolta át hogy kevesebet fogyaszon mert amivel játszot az nem igényelt olyan nagy teljesitményt,és nem azért mert hibás a kártya és enyi

[ Szerkesztve ]

(#88855) Leone743 válasza Leone743 (#88854) üzenetére


Leone743
tag

és amugy meg pont hogy célszerü volna visza álitanom mert az egy dolog hogy a gput-csökentete de viszont a memoriát növelte anak elenére hogy samsung ramos,tehát ez így nem tetszik
aztán meg ha elszál a memoria akor nézhetek

[ Szerkesztve ]

(#88856) Pikari válasza Leone743 (#88854) üzenetére


Pikari
őstag

A fogyasztás csökkenése érdekében végzett bios modoknál a feszültségeket is le szokták venni. Ezért nem tudod feljebb húzni az órajeleket.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88857) Leone743 válasza Pikari (#88856) üzenetére


Leone743
tag

hát igen ez a probléma hogy csökentete a feszt is ezért kéne az egész bioszt a gyárira cserélni de mindegy egyenlöre hagyom az egészet befejeztem a témát

(#88858) Pikari válasza Leone743 (#88855) üzenetére


Pikari
őstag

Az órajel növelése nem szokta kinyírni a chipeket, a feszültségemelés az, ami jelentősen csökkenti az élettartamot. Ezért kompenzálhatta a gpu sebességének a csökkentését a memória órajelének növelésével.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88859) Leone743 válasza Pikari (#88858) üzenetére


Leone743
tag

hát nem minden szempontbol csinálta jól a modolást...2 percen belül kifagy a furmark,a játékokal nem fagy ki,mondjuk a doomba egyszer levágta az egész gépet de az nem visza térö probléma

(#88860) Pikari válasza Leone743 (#88859) üzenetére


Pikari
őstag

Ebben az esetben azt javaslom, hogy kérd el az eredeti bios fájlt az eladótól (amit átmodolt), mivel azt rá engedi majd flashelni. Megjegyzendő, hogy modolt kártyák esetén illik dvdn odaadni az eredeti bios fájlokat is, vagy feltölteni valahova a vevőnek, hogy vissza tudja állítani az eredeti állapotot. Kérd el tőlük ezeket, hátha megvan még nekik.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88861) kolopele válasza Pikari (#88853) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Nem tudhatod, hogy miért kisebb az órajel, lehet, hogy gyárilag ilyen. Egy kártyának több tucat hardveres revíziója van, ugyanazzal a névvel"
Egyetértek. Két ugyanolyan Pulse 6600 esetében az egyik boost órajele 2600, a másiké meg 2680 mhz gyárilag. Minden más stimmel, feszek, memória, stb. Ráadásul ezek újak voltak, így beleturkálva sem volt egyikbe sem. Mondjuk már eleve fura az egész, mivel a gyártó honlapján a 2491 mhz szerepel mint boost, de ez más típusú 6600 - as kártyán is így van valamiért. A GPU-Z a 2491 - et írja ki, a driverben meg a magasabb értékek szerepelnek, és aszerint is dolgoznak (ha hagynám persze, mert felesleges).

[ Szerkesztve ]

(#88862) Leone743


Leone743
tag

az eredeti 1366/2000 volna
de ami most van 1200/2050+ha tolok rá egy auto tuningot szoftveresen akor kb 1280/2050 lesz ami szerintem már közelit az eredeti sebeséghez

egyszer kiprobáltam nem fagyot ki a játék de ezt probálgasam?vagy ezt is hanyagoljam?

mert ugye az eladó már nem tudja oda adni az eredeti biosz fájlt mert 3 éve modolta és nem is ő csinálta hanem egy barátja

[ Szerkesztve ]

(#88863) Pikari válasza Leone743 (#88862) üzenetére


Pikari
őstag

Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy őszintén nem értem, hogy az emberek minek végeznek ilyen bonyolult modolásokat, tuningolásokat ilyen max 10%-ok kedvéért.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88864) Leone743 válasza Pikari (#88863) üzenetére


Leone743
tag

tudod hol rontota el?elég let volna csak az egyik bioszt modolni és akor most minden rendbe volna és csak át kéne kapcsolnom enyi a véleményem....és még ö nevezi magát hozzá értönek

(#88865) Pikari válasza Leone743 (#88864) üzenetére


Pikari
őstag

Dumpold ki a videókártya biost (azt a guis szoftver is meg tudja csinálni), és töltsd fel valahová.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88866) Leone743 válasza Pikari (#88865) üzenetére


Leone743
tag

és azal mire megyek?itt arol van szó hogy kockázatos egy gyári bioszal kicserélnem amit random letöltök és nem az eredeti
ha nem válik be lehet a windowz bese tölt többé,csak akor ha át kapcsolom a másik bioszra ami már nevetségesen alacsony orajelen van
vagy talán azt is kilehet jelölni hogy melyik bioszt irja át?nem hiszem azt át kell kapcsolni

ami meg tul alacsony orajelen van azt a bioszt meg szofveresen nem engedi cserélni csak a másikat(vagyis ezt mondtad)

[ Szerkesztve ]

(#88867) Pikari válasza Leone743 (#88866) üzenetére


Pikari
őstag

Arra mész, hogy elküldöd nekem, és én visszamodolom a feszültséget és a memória órajelet, mert ilyen jó szívem van.

És azt írja át, ami az aktív, a másikat nem. (a nevetségesen alacsony órajelűvel most nem foglalkozunk)

Csak a saját felelősségedre!

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88868) Leone743 válasza Pikari (#88867) üzenetére


Leone743
tag

jah értem mondjuk aban lehet logika,mert az valoszinüleg jó lesz, hát de nem tudom hogy kell küldeni,esetleg email cimre

(#88869) Pikari válasza Leone743 (#88868) üzenetére


Pikari
őstag

[link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88870) Leone743 válasza Pikari (#88869) üzenetére


Leone743
tag

[link]
remélem így jó

(#88871) Pikari válasza Leone743 (#88870) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, mindjárt ránézek.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88872) KAMELOT válasza Leone743 (#88846) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lett volna jobb egy új vga-t venni vagy használt garisat?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88873) Pikari válasza Leone743 (#88870) üzenetére


Pikari
őstag

Ezt próbáld meg: [link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88874) Pikari válasza Pikari (#88873) üzenetére


Pikari
őstag

Sőt, inkább ezt: [link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88875) Pikari válasza Pikari (#88874) üzenetére


Pikari
őstag

Ja, ez lesz a nyerő. Egyezik a sub id is ebben, és a p/n is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88876) tasiadam válasza KAMELOT (#88872) üzenetére


tasiadam
veterán

nem nagy móka kicserélni a BIOS-t :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88877) KAMELOT válasza tasiadam (#88876) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt vettem észre :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88878) Leone743 válasza Pikari (#88874) üzenetére


Leone743
tag

köszönjük,munkatársaink hamarosan ellenörzik :)

(#88879) Leone743 válasza Leone743 (#88878) üzenetére


Leone743
tag

müködik azt a doom se fagy ki töle

(#88880) Pikari válasza Leone743 (#88879) üzenetére


Pikari
őstag

Hagyd a furmarkot rajta egy fél órára. Meg ellenőrizzétek a hőmérsékleteket, hogy nem -e melegszik túl.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88881) Leone743 válasza Pikari (#88880) üzenetére


Leone743
tag

én ugy tudom hogy a furmark gyilkolja a kártyákat de lehet majd kiprobálom,csak ugye két darab 400w körül tápal van hajtva a gép és ezek noname márkájuak ugyhogy nem szivesen tenném,ez átmeneti megoldás amig veszek értelmes tápot
az egyik táp a gépbe van a másik meg csak a 8 pinre van kötve

meg ugye még azt is tesztelem hogy miért 2400mhz-re rakja a ramot a h110 pro vd i5 7500 cpuval.mivel a cpu tudja ezt de a lap nem feltétlenül tehát itt még ezt is tesztelnem kéne hogy ez így jó e mivel automatán rakta anyira a 2400mhz ramot

azért nem bizok a lap gondolkozásában mert ha berakok egy 2133mhz ramot azt is 2400mhz re akarja rakni,tehát ez igy bizonytalan

ezek után nehéz eldönteni hogy mitöl fagy ki a gép ha baj van

[ Szerkesztve ]

(#88882) Leone743 válasza Leone743 (#88881) üzenetére


Leone743
tag

ráadásul még a noname táp is gondot jelenthet hiába 850w a kettö egybe az nem számit,ugyhogy értelmetlen tesztelgetni

örülök ha nem fagy ki a doom fps korlátozásal ez is nagy szó

[ Szerkesztve ]

(#88883) Pikari válasza Leone743 (#88881) üzenetére


Pikari
őstag

Fél óra alatt nem gyilkol meg semmit, csak figyeld a kártya hőfokát. Le kell tesztelni a kártyát, hogy teljesen stabil -e maximális terhelés alatt, máskülönben honnan tudod, hogy megbízható -e?

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88884) Pikari válasza Leone743 (#88882) üzenetére


Pikari
őstag

Hát.... tápot modolni az interneten keresztül nem tudok sajnos.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88885) Leone743 válasza Pikari (#88884) üzenetére


Leone743
tag

fél perc után elment a kép de a zene szolt tovább amit közbe halgatok,mondom hogy szar a táp és amugy meg már levitte az orajelet 1000mhz alá a gpu-ba a hömérséklet fügvényébe ami 75 fok

[ Szerkesztve ]

(#88886) Leone743 válasza Leone743 (#88885) üzenetére


Leone743
tag

de amugy ezt megcsinálta a régi bioszal is csak késöb

ezek a tápok nem furmarkra vanak tervezve amiket használok

[ Szerkesztve ]

(#88887) Pikari válasza Leone743 (#88886) üzenetére


Pikari
őstag

Lehet, hogy döglött a kártya, és eleve azért vették le az órajelét, hogy így próbálják elfedni ezt. De ez biztosan hardveres hiba. Ha nem a videókártya, akkor tényleg vagy a táp, vagy az alaplap.

Ezért nem szoktam senki olyannak a gépébe berakni 75w-nál nagyobb videókártyát, aki nem power user.

Fogd meg az egészet, és zsákold bele a legközelebbi kukába.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88888) Leone743 válasza Pikari (#88887) üzenetére


Leone743
tag

nyugi a kártyának nincs baja és te is jó bioszt irtál,szépen kéne venni egy jó corsair 500w-ot és minden jó

ne magadat hibáztasad hogy én ilyen 10 éves mercury tápokal nyomom

[ Szerkesztve ]

(#88889) Leone743 válasza Leone743 (#88888) üzenetére


Leone743
tag

amugy meg ha baj volna a gépel akor kizárt dolog hogy egésznap tudnék doomozni vagy mondjuk cooking simulatorozni na az biztos hajta a gépet,az utobihoz még fps korlát se kell mivel 50fps szokot lenni

[ Szerkesztve ]

(#88890) kolopele válasza Leone743 (#88881) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Furmark akkor öl meg elsősorban kártyát ha már eleve az utolsókat rúgja, de 10 perc teszt azért elég belőle normál esetben is, vannak annál életszerűbb tesztek. Egyébként meg meglátásom szerint építs egy teljesen új gépet a kínlódás helyett, a jelenlegit meg felejtsd el, és le is lehet zárni ezt a hosszú és értelmetlen társalgást, ami nem vezet sehova.

(#88891) Leone743 válasza kolopele (#88890) üzenetére


Leone743
tag

részemröl is levan zárva a téma,na majd ha megvettem a minöségi tápot irok hogy tényleg igazam van és jó a gép

(#88892) kolopele válasza Leone743 (#88891) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, várjuk mi is mi lehet a hibás, nekem az jött le hogy jó eséllyel minden. Gondod van az alaplappal, a ram sebességgel, a kártyával, a táppal........Ez így együtt kicsit sok. A táp a legtöbb esetben max. lekapcsolja a gépet (noname tápok esetében sokszor örökre az összes hardver elemmel), egy alaplap, amelyik 2133 mhz - en tudja futtatni a ramokat, szintén nem fog csak úgy 2400 mhz - et csinálni belőlük, stb. Jobban jársz ha veszel egy modernebb gépet, egy jó táp megvétele kezdetnek jó lesz, aztán mehet majd tovább ;)

[ Szerkesztve ]

(#88893) Pikari válasza kolopele (#88892) üzenetére


Pikari
őstag

A legtöbb táp, még a Chieftec és Társa és hasonlók agyonajnározott drótos krupmplijai is, tényleg instabilkodni kezdenek lekapcsolás helyett. Például simán bejárja az 5v ág a 4.3mat zokszó nélkül, semmi olyan védelem nincs bennük, ami valódi felhasználás és valódi problémák során le tudná kapcsolni a rendszert.

Ezzel együtt itt valószínűleg tényleg nem az lesz a probléma.

De aki úgy guberálja össze alkatrészenként a gépét, annak sajnos meg kell küzdeni ilyenekkel, a régi szép időkben is csak így ment, amikor az ember összebugázta magát a 400as processzorát, ali alaplapokat, acorp tápját, rossz szektoros 30 gigás slim maxtorját, enyhén érintkezési hibás mobil rackjeit, tnt2 m64eket...

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88894) Leone743 válasza kolopele (#88892) üzenetére


Leone743
tag

az oldal lényege az hogy meg osszuk egymásal a tapasztalatot,tehát ha igazam van le irom,de ha nincs igazam azt is le fogom irni és igazat adok neked,szerintem ez a legfontosab dolog itt

(#88895) Leone743 válasza Pikari (#88893) üzenetére


Leone743
tag

és még anyit üzenék a segitö társamnak hogy nem kell agodni tehát bármi gond van a bioszal amit küldtél akor visza rakom a régit,tehát semmi gond nincs

[ Szerkesztve ]

(#88896) kolopele válasza Pikari (#88893) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezért is írtam hogy a legtöbb esetben, kivételek mindig akadnak. Igazából azt írtam le amit te is, hogy itt az egész rendszer problémás lehet. Azért egy játékra alkalmas modernebb gépet ma már nem nagy dolog összehozni olcsón FHD - ra, garis 6600 - ak mentek 50k környékén, amihez elég már egy 20k - s I5 8400 vagy Ryzen 2600, lap, ram, táp is meg van 50k - ból, azaz így együtt 120 ezer az egész, és nincs kínlódás.

[ Szerkesztve ]

(#88897) Pikari válasza kolopele (#88896) üzenetére


Pikari
őstag

Egyetértek. Könnyű összerakni egy jól működő gépet, meg az alkatrészek is olcsók... Bár nem annyira, mint 3-4 évvel ezelőtt, amikor 50k-ból használtan simán ki lehetett hozni egy relatíve elég potens PC-t az akkori tömegigények mentén (dx11).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88898) Leone743 válasza kolopele (#88896) üzenetére


Leone743
tag

egyszer fateral kicseréltette egy szemét pc boltos az egész gépet (alkatrészenként egyesével)mert csak a legvégén jötek rá hogy a bekapcsoló gomb szar,de adigra már kifizetet mindent és enyi,szoval a hozzá álásról lehet vitatkozni hogy mi szar és mi nem

ráadásul az ott maradt alkatrészeket elrakta

[ Szerkesztve ]

(#88899) kolopele válasza Pikari (#88897) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez így van, de ugye az árak változnak, ami 4 éve 50 ezer ft volt, az mára már nem annyi, ugye a pénz sem annyit ér mint évekkel ezelőtt. Persze az is tény, hogy anno 250 ezerért vettem pl. egy 980Ti - t, ami ugye egy csúcs kártya volt, ma ennyiből egy közép-felső kategóriás kártyát lehet venni, lásd 4070, a csúcs jelenleg közel van az egymillióhoz. Nyilván azért maga a technológia is változott, fejlődött, új ficsőrök, grafikai változások (RT), anno ilyenekről nem is álmodtunk, volt hogy a Playstation 1 volt a csúcs :)
Leone743: Én az autómmal jártam így egyszer, garanciás lévén csak szakszerviz jöhetett szóba, így a komplett klímát kicserélték, mert hogy ezek már ugye egyben vannak, egy ismerős szerelő barátom meg mondta hogy ki lehetett volna azt az elégett kábelt is cserélni 10 ezer forintért ami a hibát okozta. Mondtam neki majd ha letelik a 3 év és még nem cseréltem le akkor hiba esetén ide hozom :)

[ Szerkesztve ]

(#88900) Pikari válasza kolopele (#88899) üzenetére


Pikari
őstag

Azt figyeltem meg, hogy amikor az aktuális korszak játékai gagyik, és kevés van belőlük, akkor olcsók a gamer gépek.

Pl 2009 körül, amikor még tombolt a windows xp korszak annak ellenére, hogy technológiailag már a dx11 is létezett, de a kompatibilitás miatt szinte az összes játéknak volt emiatt directx9-es/vagy opengl 1.x-es verziója, amik meg általában a leggagyibb athlon xp-n is mentek. Mivel eleve elég kevés játék volt, ami volt is, elég élvezhetetlen, nem nagyon rohantak az emberek gaming pc-t építeni, ezért lehetett venni mondjuk egy x1600-at milkacsoki áráért, athlonxp benne 2x512 mega rammal szintén megvolt 5k körül. Persze aki nagyon menő akart lenni, az már 8800g-t tolt a gépébe, core2duo vagy quad mellé, de az közel az abszolút csúcshoz is 150 körül megvolt (mai árfolyamon számítva 300).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.