Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88051) hyperst


hyperst
tag

Sziasztok.
Most pasztáztam és padoztam át a jó kis öreg asus 2080ti-t. Az utobbi időben game alatt 81-85 fokos volt, a hot spot verte a 100-at :O Most a próbán a kártya max 65 fok és a hot spot max 72 volt. Úgy érzem rendben vagyunk :DD

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88052) 5leteseN válasza hyperst (#88051) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:K :C

Mivel követted el?

Papiron a "Folyékony fém"-nek becézettek sokszoros (jó) értéket mutatnak, de nem egyértelmű a használati időtartamuk, és (állítólag, nincs saját tapasztalatom még), sokkal gondosabban kell velük pasztázni, mert a "Folyékony fém" áram-vezető anyag és zárlatot okozhat gondatlan felrakás során.

(#88053) B.Á.L.!.N.T válasza 5leteseN (#88052) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szvsz nem érdemes folyékony fémezni... Ahogy írod sokkal körülményesebb. Valamint elég szépen belerágja magát a hűtő aljába,hiába nikkelezett... tapasztalat.
Minél tovább használod annál rosszabb.
Én max ilyen direct die megoldásokhoz tudom javasolni prociknál, de tényleg csak a maximalistáknak való.
Én utoljára a 8700K-nál használtam még,amikor delideltem. Valamint próbaképp egy 1660 gaming x-nél.

[ Szerkesztve ]

(#88054) 5leteseN válasza B.Á.L.!.N.T (#88053) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A témáról a tuningolós "srác" jut eszembe(most más/új néven van hasonlóan poénos Yt-csatornája, nem jut eszembe a neve), aki konyhai krémeket, lekvárt, hasonlókat tesztelt hővezető paszta szerepben, és meglepő(en jó : )) eredmények is voltak, a profi hőpasztákhoz képest is! : D jó poén volt, én a (poénos)helyén is kezeltem a cikkét(ahova ő szánta is, szerintem). :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#88055) stellaz válasza Viktor77 (#88050) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#88056) hyperst válasza 5leteseN (#88052) üzenetére


hyperst
tag

"Mivel követted el?" Mivel igényelte már, meg kézzel :D
De vicc félre téve. Arctic padok, és arctic mx6 paszta. Nem vagyok jártas ebben de itt feltettem még "régebben" a kérdést és javaslat mx6 volt az mx4-el szemben. Így vettem ezt is azt is, a 4 majd megy a procihoz, úgy is a napokban költözik új házba a konfig.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88057) hyperst válasza hyperst (#88056) üzenetére


hyperst
tag

Nem sok volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88058) 5leteseN válasza hyperst (#88057) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Közben kis segítséggel( :R ) beugrott a "srác":a Bacsis-Tuning-os!
:C :DD :))

(#88059) hyperst válasza 5leteseN (#88058) üzenetére


hyperst
tag

Valami rémlik hogy láttam a videót, jót röhögtem rajta.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88060) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Egy projekt/modingot szeretnék megcsinálni videokártya hűtésére. A ventilátor megvan 2db Be Quiet! Pure Wings 2 92mm pwm.
Két lehetőség közül melyik lenne a legjobb megoldás?

1. A BQ! ventilátor vezetéket elvágom és blankolással megoldom a vga hűtő vezetékkel micro 4 pin amit videokártyára kötve tudjon vezérelni. Igen csak nem tudom,hogy ha összeblankolom akkor tudja-e vezérelni a ventilátor fordulatszámot.
2. 4 pin elosztóval oldom meg amit alaplapira tudom kötni és biosban vezérelni.

Remélem jó topikban kérdezem. Ha nem akkor hol lehet? :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#88061) FoLey-v válasza FoLey-v (#88060) üzenetére


FoLey-v
addikt

Képet csatolok. Erre gondoltam. Egy MSI RX 5700XT Gaming X az alany.

Ez lenne a tervem

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#88062) 5leteseN válasza FoLey-v (#88061) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A gyárilag hűtetlen hátlaphoz tervezed tenni?

(#88063) FoLey-v válasza 5leteseN (#88062) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem :N Csak utángyártott MSI ventilátor helyére akarom tenni amit kicsit hatékonyabb.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#88064) TechN7ne válasza FoLey-v (#88063) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Utángyártott MSI venti volt rajta?
Hányszor volt bütykölve az a cucc?

Am sztem a gyári MSI ventiknél nem jobb az a bequiet.

(#88065) BogyóBP


BogyóBP
addikt

GIGABYTE GeForce RTX 4070 EAGLE OC
ASUS GeForce RTX 4070 DUAL
GAINWARD GeForce RTX 4070 Ghost
Gainward GeForce RTX 4070 Panther

Ezek közül kinek van valamelyikkel tapasztalata? Melyik ajánlott vétel?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88066) Viktor77 válasza BogyóBP (#88065) üzenetére


Viktor77
titán

Megkérdezed a 4070 topicjában?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88067) FoLey-v válasza TechN7ne (#88064) üzenetére


FoLey-v
addikt

Utángyártott MSI venti volt rajta?
Igen
Hányszor volt bütykölve az a cucc?
Háromszor cseréltem ventilátort,mert verticálisan van nekem a ventilátor. Egy idő után elkezdett kerregni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#88068) BogyóBP válasza Viktor77 (#88066) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen de még nem válaszoltak ott sem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88069) Mans20 válasza BogyóBP (#88065) üzenetére


Mans20
addikt

Asus Dual-t venném, egyik leghalkabb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#88070) BogyóBP válasza Mans20 (#88069) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen ezen teszt szerint, állitólag meg viszont nem ugyhogy igazából passzolom.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88071) Mans20 válasza BogyóBP (#88070) üzenetére


Mans20
addikt

A topikjában már vettek páran és dicsérik.

(#88072) kolopele válasza BogyóBP (#88070) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az Asus Dual egy jó hűtésű és halk kártya, már amennyiben beállítod a ventiket, ugyanez van az AMD kártyáik esetében is. Elég lassan melegednek be, jó a borda, viszont valami éktelen nagy százalékkal indulnak el gyárilag a ventik, emiatt elég gyorsan ki is kapcsolnak. Be kell állítani egy alacsonyabb fordulatot a ventiknek, és tényleg nagyon csöndesek lesznek. Ma már alig van olyan kártya, amihez ne kellene hozzá nyúlni.

(#88073) 5leteseN válasza kolopele (#88072) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az az erős felpörgetés induláskor(állítólag) egy por lefújásos/kifújásos célzatú dolog, ami jelenséggel valóban találkoztam sok éven át használt kártyáknál. Van tehát értelme és funkciója, csak kényelmetlenséggel jár.
...ha ezeket jól tudom!

(#88074) mefistofeles

Urak!
Nem vagyok egy komoly gamer, inkább általános felhasználásra keresek karit, némi játszadozással.
Melyiket ajánlanátok? Most mindkettőhöz nagyon jó áron tudnék hozzá jutni.
Bal sarok: EVGA GTX 1080 egy legendás kari, brutál dögös kinézettel és még ma is elfogadható teljesítménnyel
Jobb sarok: Sapphire RX 6600. Modernebb technológia, kisseb fogyasztás.
Szintetikus és játék teszteken igen közel vannak egymáshoz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88075) 5leteseN válasza mefistofeles (#88074) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én komoly különbséget egyedül a meghajtók, szoftver-támogatás terén látok saját vélemény és tapasztalqt szerint, ami komoly előny az nVidia javára. ugyan (papiron) 50w többletfogyasztása van, de ez csak tartós játszogatás üzemmódban lenne hátrány, ami nem várható. Nekem a 1080-as tűnik jobb választásnak, kicsit korosabb volta ellenére. Az említett nVidia-s szoftvertámogatási előnyön kívül én nem látok más jelentős különbséget a két versenyző között az általad vázolt felhasználás esetén.
Gondolom ezeket én.

(#88076) mefistofeles válasza 5leteseN (#88075) üzenetére

Köszi a választ. :R
Igen én is több helyen olvastam már, hogy az AMD vonal nagy hátránya a ritkán frissített driver. Amúgy mindkét kártyáról jókat olvastam, pl. hűtés tekintetében is mindkettő nagyon jónak tűnik.
Akkor lehet, hogy a GTX lesz. Egy makulátlan darabot tudnék most bezsákolni 48 ezresért.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88077) 5leteseN válasza mefistofeles (#88076) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Egész jó!
Egy átnézés-pasztázás javasolt, vagy ha sajátkezűleg nem tartod megoldhatónak, akkor a többség eladóval én általában meg tudtam felezni ennek a nem túl nagy szakemberes költségét(alku). ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#88078) mefistofeles válasza 5leteseN (#88077) üzenetére

Magam is megcsinálnám, de
megbízható haverom az eladó, tutin újrapasztázva, thermalpadozva kapom.
Amennyire én képben vagyok az árakkal ebből már pofátlanság lenne alkudni.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88079) 5leteseN válasza mefistofeles (#88078) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Megoldva! :K :C

Kellemes használatot! :)

(#88080) TechN7ne válasza mefistofeles (#88074) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is a 1080 at mondom ha szép és hibátlan állapotban van ,

(#88081) mefistofeles válasza TechN7ne (#88080) üzenetére

Patika. ez a konkrét kártya.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88082) TechN7ne válasza mefistofeles (#88081) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szép kártya ,reméljük jó sokáig szolgál még neked hiba mentesen ,
:R

(#88083) kolopele válasza mefistofeles (#88074) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én, aki hosszú éveken át a zöld oldalon álltam, inkább a 6600 - at javasolnám. Volt nálam Pulse is többek között, van pár 6700XT és egy 6800xt jelenleg a birtokomban, remekül hangolhatóak, nincs semmilyen driver problémám velük, a 6600 meg kb. termeli az áramot némi UV mellett, de tényleg. Most jön ki 24 - én az új driver, ami már hivatalosan is támogatni fogja az AFMF - et, ami akár duplázhatja is az fps - t driver szinten, tehát benne sem kell legyen a játékokban ennek a lehetősége. Nem kellene már a GTX vonalig visszamenni ugyanazért a teljesítményért, ráadásul jóval magasabb fogyasztással, plusz lényegesen modernebb is már az RX 6600, és kapsz az aprón 50-55k körül.

[ Szerkesztve ]

(#88084) Viktor77 válasza kolopele (#88083) üzenetére


Viktor77
titán

Egyrészt amit írsz.
Másrészt, ok, patika, de sok éves kártyáról beszélünk, itt már erősen fennáll, hogy holnap már nem indul be.
Írom ezt úgy, hogy én Nv párti vagyok, de azért erősen meggondolnám.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88085) Mans20 válasza mefistofeles (#88081) üzenetére


Mans20
addikt

Előnye az épkézláb driver, de 0 garival mindegy milyen patika. AMD-t csak akkor ha szereted a lottót.

(#88086) kolopele válasza Mans20 (#88085) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már nem nevezném lottónak az AMD - t. Valamikor én is ezt mondtam rájuk, volt nálam anno egy 5700XT, több volt driveres szinten mint borzalom. Ezen már túl vagyunk, már azt tervezem hogy ha le KELL cserélnem az 10700 - as procikat abból is jöhetnek a Ryzenek. Sosem hittem volna pedig.

(#88087) Mans20 válasza kolopele (#88086) üzenetére


Mans20
addikt

Valahogy nem ezt látom pl 6xxx topikban. Szinte kötelező UV mert túl meleg, hangos., win reinstall ajánlás, GPU clock ugrálás, misztikus fagyások, alvó módból ébredéskor fagyás, kábel gondok..Pedig az árak miatt én is nézegetek 6600(xt)-t..

(#88088) mefistofeles

Eddig is törtem a fejem de ti csak még jobban összezavartok.... :DDD

Nyilvánvaló, hogy hosszú távra tervezek, nem szeretnék két hónap múlva új karit.
Az is nyilvánvaló, hogy sokkal modernebb technológia + GDDR6 memória (ez gondolom később jól jöhet). Ez az RX.

Másrészt a 1080 legendásan megbízható, jó driverek és támogatás, + 256 bites sávszél és brutál kinézet. Ez a GTX

Játékoknál gyakorlatilag optimalizálástól függ, az eredmény, van ahol a 6600 jobb, van ahol a 1080. Mondjuk észrevehetően több játékban teljesít jobban az RX.
Holnapig el kell döntenem........ lehet ma nem alszok.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88089) Viktor77 válasza Mans20 (#88087) üzenetére


Viktor77
titán

UV gyakorlatilag minden kártyánál "kell", nem márkafüggő.
Nekem egyetlen problámám van az AMD-vel, hogy maxon járnak a ramok ha 144hz-es (vagy több) monitort használsz, ezáltal idle-ben is melegszik a kártya.
Állítólag ez van Nv-nél is, én még nem találkoztam vele.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88090) 5leteseN válasza mefistofeles (#88081) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nekem a meghajtók továbbra is döntő szempont: Az AMD például közölte, hogy heteken beül jönnek azok a Windows driverek, amikkel megközelítik majd az AI/MI területen(ami majd évekig az új húzótéma lesz!) az nVidia-t.
Na ezek a hetek nem tudnak elfogyni fél éve! :W :O

Mondom ezt immár 3 AMD MI25 tulajdonosaként, tehát kb Messiásként várom ezeket a "hetek alatt elkészülő" meghajtókat(fél éve)!

Bármit lehet ígérni AMD oldalról, de évtizedes driver-lemaradást nem lehet hetek alatt behozni! ...3-4-5 év!
Így gondolom én, meg elég sok kommentelő az olvasott angolos fórumokban.

Az kártyák életkoráról meg az véleményem, hogy a Diesel-ek közül a 20-on éves TDI-k megbízhatóbbak, mint közös nyomócsöves tizen-évvel újabb konstrukciók és tizen-évekkel fiatalabb példányaik.

CPU területen én is váltok AMD Ryzen-re, sőt VGA/GPU oldalon is jobb már az AMD, de ez a technológiai előny a "piros oldalon" driverek nélkül nem ér semmit!

Az én általam olvasott nézett infók alapján is az a véleményem, hogy GPU területen "túl jó" az AMD, de költségár miatt nem rak -elég jó VRAM-okat a kártyáira, a GPU-it lehetne akár húzni az egekbe, de a VRAM-okkal ezt alig lehet követni, nem lesz többlet MHZ-ekből jelentősen-arányosan több FPS, jelentősen-arányosan jobb teljesítmény.
Ezt látom elég sok AMD VGA/GPU kártyánál a nemzetközi fórumok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#88091) Viktor77 válasza mefistofeles (#88088) üzenetére


Viktor77
titán

Az AMD kártyánál van FSR, azzal nyerhetsz még pár fps-t. GTX-nél már semmi, ott marad a nyers erő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88092) mefistofeles válasza Viktor77 (#88089) üzenetére

Tudom láma vok de az "UV" az under volt?
Gondolom ez csak akkor kell ha maxon tolod a játékot napi 24-ben. Nálam ez koránt sem áll fenn.
Most egy RX 5500 XT van a gépemben és igazából ez is elég, de aki hülye az hülye és akkor is jobbat akar........

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88093) Viktor77 válasza mefistofeles (#88092) üzenetére


Viktor77
titán

Igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88094) TechN7ne válasza 5leteseN (#88090) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1
Pont ilyesmire gondoltam ,és a mostani kocsikra is… :)
Én nem az AMD ellen vagyok (szeretem a kártyáit ,de a cpu t nagyon nem),csak biztos nem vennék alsopolcos fogpiszka kártyát ,
már akinek nem számít a fogyasztás (nálam annyira nem).

[ Szerkesztve ]

(#88095) kolopele válasza Mans20 (#88087) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az UV egy lehetőség akinek nem felel meg éppen az adott kártya hangja, hőfoka. Ez ma már ugyanúgy létezik NV oldalon is, legutóbb egy 1660 supert raktam be egy gépbe, a ventik mint a porszívó alapból. A GPU clock meg ugráljon csak, amíg ez nem zavar be az fps - ben addig nincs baj (zöldeknél is így csinálja ha optimumon van), ez a takarékosság végett van, ha kell az erő akkor odavág, ha meg szinte semmi nem történik a képernyőn levesz, de ezt akár te is szabályozhatod, egyszerűen 500 -ról feltolod 2000 mhz - re a minimum frekit, vagy még feljebb, és nem fog ugrálni, az MPT - ben meg tökéletesen le is fixálhatod, csak akkor meg állandóan a minimum feszen fog járni, és még netezés közben is melegedni fog. Misztikus fagyásokkal, kábel gondokkal meg én még nem találkoztam, sőt megmondom őszintén egyetlen driver volt eddig amit levettem mert szaggatott pár játéknál, de ilyen NV terén is volt.

(#88096) 5leteseN válasza mefistofeles (#88092) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Egy elfeledett kérdés ;] :
Milyen gépbe is menne egyébként?
CPU, RAM, egyéb apróságok ...

Igen, az UV az Under Volta(ged),
...magyarítva valóban: "Alul-fesz(ültség)elt".
Megaszontam! :DD

[ Szerkesztve ]

(#88097) kolopele válasza TechN7ne (#88094) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alsó polcos fogpiszka kártya.......Mert az 5700XT az micsoda? Már ne haragudj, de VGA - t úgy kell venni, hogy az adott igényeknek megfeleljen. Lehet venni 4090 - et is CSGO - ra 720p - re, csak nincs értelme. Annyira bírom hogy néha beugrasz párat fikázni, aztán el is tűnsz hetekre.

[ Szerkesztve ]

(#88099) mefistofeles válasza 5leteseN (#88096) üzenetére

Ryzen5 2600
2x8 Gb 3200 Mhz memó
MSI A520M-pro deszka
Csendes tip-top gép egy Kolink citadel házikóban.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.