Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) Rottweiler89 válasza kolopele (#88650) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Igen, ezt tudom, hogy arra lett tervezve, régen volt rá példa, ha túl lett húzva a VGA, akkor tudatta velem.
Szigorúan csak egy pár perces stability tesztre szoktam használni, amíg eléri a max. hőfokot.
A VGA kijelenthetem, hogy rendben van. ~45-50%-os hűtés mellett 70°C-ot ért el, lehet lesz az több is pár fokkal, de ez is rendben van szerintem.
Játékkal tesztelve(Doom Eternal, CS2), itt is minden rendben. Még lefuttatok egy Unigine Superposition-t, mert kíváncsi vagyok rá, hogy mit produkál. Heaven-t, illetve Time Spy-t még egyik kártyával sem néztem, de azt is megnézem, ha már írtad! :K
Évekkel ezelőtt én is képes voltam rá, de jelenleg olyan alkatrészeim vannak a konfigokban, hogy nincs szükségem OC-ra.
Az elvártat pedig bőven hozza az RX 580-hoz képest. Marad, nem cserélem, ide nagyon is elég FHD-ra.

:R

Üdv: Rottweiler89

(#88652) kolopele válasza Rottweiler89 (#88651) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó is az a 6600, FHD - ra nem lesz vele gondod. Egyébként én az alulfeszelésre gondoltam inkább, azt sokszor érdemes megcsinálni, mert halkabb működést, alacsonyabb fogyasztást eredményez (ugye kisebb hőfokokkal), miközben a teljesítményen nem kell feltétlenül rontani (sőt!), vagy ha mégis általában 2% - ot, ami észre sem vehető. A 6600 - asoknál a saját driverében a mínusz 60mv nyugodtan kipróbálható anélkül, hogy bármi máshoz hozzányúlnál. Egyébként a Furmarknál azért lett a hőmérsékleted csak 70 fokos, mert a 100W miatt visszavett az órajelből mint az látható is. Amennyiben kitoltad volna 120 - ig a Power Limitet, nem ennyi lett volna, mert feljebb boostolt volna a kártya. Time Spy esetében 1090 mv mellett 2500 mhz max. frekin hozza a teljes teljesítményt, de csak ha 120 - ig ki van tolva a PL, mondhatni pont belefér így. Az alulfesz esetében pont ezért tudsz nagyobb teljesítményt is elérni akár, mert ha gyárin hagysz mindent akkor nem tud a 100W miatt magasabbra boostolni, az órajeled visszaesik akár 2000 mhz - re is, hiába van alapból 2600 mhz felett.

[ Szerkesztve ]

(#88653) Rottweiler89 válasza kolopele (#88652) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Eddig tökéletes az adott felbontáson. :DDD
Feszültség 1090mV-on, max. freki 2500Mhz, de a PL-t hová állítsam 0-ról?

Üdv: Rottweiler89

(#88654) kolopele válasza Rottweiler89 (#88653) üzenetére


kolopele
nagyúr

Húzd fel maxra (+20). Így ha lesz olyan játék ami esetleg nem férne bele a 100W - ba, teszem fel lenne 110, akkor nem fogja visszavenni az órajelet, és mivel alulfeszelted, így a fogyasztás és a hőfokok nem fognak megugrani. Gyárilag csalóka az a több mint 2600 mhz meg a 100W, mert 2300 mhz körüli lesz az, így kitolva viszont amelyik játék igényli annál meglesz az a 2450-2500 mhz. Amennyiben így oké, akkor mehetsz még lejjebb is a fesszel 10 mv - onként, kb. 1060-1070 szokott lenni a vége így 2500 mhz - en.

[ Szerkesztve ]

(#88655) ricsip válasza kolopele (#88650) üzenetére


ricsip
addikt

Az IBT még releváns 2024-ben, mint aktívan karbantartott program? 10-11 éves post-okat találtam róla legújabbakat.

-

(#88656) kolopele válasza ricsip (#88655) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még mindig az IBT és a Prime95 a két leginkább ajánlott stressz teszt, csak nem kell 24 órán keresztül futtatni az utóbbit, pláne ha 90 fok fölé mennek a magok hőfokai [link] Aztán jó az Linpack Extreme is egy körig, vagy a Cinebench 23 fél órás stability tesztje, de van már 24 - es is. Aztán az Aida FPU tesztje is odavág rendesen, de azt sem kell szerintem órákig járatni, a túlmelegedés bekövetkezik 15-30 perc elteltével is. Fél óra elég mindenből, utána mehetnek a mindennapos használatok. Szerintem. Nyilván ha valaki nem is nyúl hozzá a processzorhoz vagy a VGA - hoz, a tesztek sem lényegesek, kivéve ha stockon fagyás lenne, de az azért elég ritka, ott nagyobb eséllyel hardver gond van.

(#88657) PaterNoster


PaterNoster
csendes tag

Üdv!
Vettem használtan egy Gigabyte GTX 970 windforce 3x-t. Sajnos már az első bekapcsoláskor nagyon hangos volt, sőt az egyik venti kerepelt is. Mivel a 3. venti volt a ludas, azt kivettem. (Amúgy se nagyon hűt semmit a kártya végén.) Viszont továbbra is nagyon hangos, alapból 20%-on mennek a ventik, 0% használat mellet is. Lehet-e ez ellen tenni valamit? Gigabyte App Center nem is látja a videokártyát, csak az alaplapot, Afterburner nem állít semmit a fordulatszámon.
1, szerintetek ha veszek egy jó harmadik ventillátort és visszateszem, változik valami? (Bocs de nem vagyok egy villanyszerelő, gondolok itt arra, hogy nem-e sorba vannak kötve, hogy essen a feszültség a harmadik venti berakáskor?)
2, lehet-e az alap ventillátor fordulatszámot valahogyan csökkenteni?

(#88658) kolopele válasza PaterNoster (#88657) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Giga Windforce 970 - ese és a 980 - asa sem tudta a nulla rpm - et, a fő különbség az volt, hogy a 980 - as idle 800 rpm - mel forgott, a 970 - es viszont ha jól emlékszem 1600 rpm - en, ami eleve szörnyű volt. Ez ellen nem tehetsz semmit. Hangos kártya volt már megjelenésekor is, a venti kerepelés meg a Gigák sajátossága a mai napig.

(#88659) ricsip válasza kolopele (#88656) üzenetére


ricsip
addikt

Az IBT-nek ki vagy mi a hivatalos kiadója, mert én csak 10 éves (gondolom már orbitálisan elavult, bugos) release-eket láttam belőle mindenféle kétes kinézetű szoftverletöltő oldalakon?

-

(#88660) Rottweiler89 válasza kolopele (#88654) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Egy pár benchmark tesztet töltöttem fel a fentebbi beállításokkal, katt. Játék alatt eddig csak 100W-ig engedte, hiába kitoltam a limitet. Bezavarna az Afterburner(v4.6.5)?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#88661) kolopele válasza Rottweiler89 (#88660) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amikor kitoltad a PL - t le is okéztad a jobb felső sarokban? Nem tudom az AB beleszól e, amikor az MPT van fenn (AMD - hez én nem teszem fel az AB - t) akkor az adrenalin beállítása lesz a mérvadó.
ricsip: Nem találni már fenn az Intel oldalán, de azért én pl. a Guru3D vagy a Techspot oldalait nem tartom kétes kinézetű letöltő oldalaknak. Az Intel oldalán már csak ez szerepel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88662) mefistofeles

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy az Adrenalin új driver frissítést talált (24.1.1 -> 24.3.1) és a telepítés kezdetén ezt a hibaüzenetet dobja fel:
Totálbiztos, hogy semmiféle windows frissítés nincs függőben és a legfrissebb insider béta verzió van fent.
A VGA Sapphire RX 580 a rendszer win 11
Nem mint ha életbe vágó lenne az új driver de nem értem mi lehet a probléma.
Van valami tippetek?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88663) kolopele válasza mefistofeles (#88662) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valószínűleg csak nem tudja frissíteni valami miatt, töröld előbb az AMD saját clean install programjával a drivert vagy DDU - val, és tisztán telepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#88664) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdésnek fog tűnni, de kíváncsi vagyok, hogy van-e ennek jelentősége.
Az alaplapra csatlakoztatva a videokártyát a házhoz hogyan csavarozzátok. Inkább a csavarnál legfelülre nyomjátok a kártyát vagy lentre? Esetleg valami mini vízmértékkel érdemes lehet megnézni a kártyát, hogy mennyire van vízszintesen?

Köszönöm!

(#88665) tasiadam válasza smallmer (#88664) üzenetére


tasiadam
veterán

ÉS mihez képest vízszintes? :D Amúgy én úgy, ahogy hozzáférek a csatlakozókhoz, de próbálom 1 síkba rakni a csatlakozókat a coverrel

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88666) Pikari válasza smallmer (#88664) üzenetére


Pikari
őstag

én legfelülre nyomom, és úgy csavarozom le. így lesz a legkisebb stressz a csatlakozó hátsó végén.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88667) MasterDeeJay válasza smallmer (#88664) üzenetére

Csak azt nézem hogy kiemenetek legyenek egy vonalban a ház keretével. Ha szükséges akkor kitámasztom a kártya végét valamivel hogy ne lógjon de ne is nagyon feszüljön.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88668) ricsip válasza MasterDeeJay (#88667) üzenetére


ricsip
addikt

Mi vált be praktikusan ilyen hátsó kitámasztéknak? Magasságállítási lehetőség mm-es pontossággal nem lenne hátrány ilyenkor. Nyilván lehet hajtogani alá papírlapot is, de az már nagyon prosztó egy millió Ft-os GPU-nál.

-

(#88669) mefistofeles válasza ricsip (#88668) üzenetére

Ezen az alátámasztás dolgon már én is gondolkodtam (bár nincs nagy kártyám) de ha lesz akkor én egy kis talpal + menetes szárral, szépen matt feketére fújva magam megoldom

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88670) Csupingo válasza smallmer (#88664) üzenetére


Csupingo
veterán

Én az alaplapot figyelem, hogy mikor nem feszíti a vga a foglalat alsó vagy felső felét és próbálom abban a pozícióban rögzíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88671) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Cseréltem egy 1660 Supert RX 6600-ra!
Elsőnek töröltem a Nvidia drivert ki lett véve utána a kártya.
Elsőnek felraktam az első és legújabb AMD Drivert aztán el inditottam pár címet lag és stutter.
Most felraktam egy régebbit de most se jó lagg és dropp. :( 23.11.1 van fent.

1660 Super mellet vajsimán ment a Crysis első része!
Így ez vállalhatlan :(
ANTI lag is bekapcsolva+Freesync premium.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88672) makszutov.hu válasza carl18 (#88671) üzenetére


makszutov.hu
tag

"Cseréltem egy 1660 Supert RX 6600-ra!"
Na itt cseszted el - nem kicsit, nagyon! :D

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88673) kolopele válasza carl18 (#88671) üzenetére


kolopele
nagyúr

Telepítsd újra a Wint, én ezt javaslom. Nálam dettó ez volt amikor átváltottam. Igazából továbbra sem tökéletes, főleg ami nem DX11-12 vagy Vulkan, de így már azért oké. Ettől függetlenül nagy eséllyel jön egy 4070 a jövő héten. Nem kezelik a legjobban az AMD driverek a DX11-12 alatti játékokat. Esetleg még telepítés előtt próbáld meg, hogy a minimum órajelet vidd a maximum órajel alá 100 mhz - el, azaz ne hagyd alapon. Ez sokszor megoldja a régebbi játékok problémáit, főleg ami OGL.

[ Szerkesztve ]

(#88674) carl18 válasza kolopele (#88673) üzenetére


carl18
addikt

Azért így kicsit csalodott vagyok! :( Maga a kártya nem lenne gyenge.
De hogy a 1660 Super 2 évig ment hiba nélkül, most a RX 6600 meg driver gondokba ütközik :(
Még megpróbálom a 23.9.1-et.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88675) kolopele válasza carl18 (#88674) üzenetére


kolopele
nagyúr

Régi játék, előbb csináld meg az órajellel amit írtam. Az Amnesia: The bunker is csak így volt vaj simán játszható, ha az alap órajel maradt 500 mhz - en droppolt mint az állat. A 23.11.1 volt a legstabilabb driver a 6600 - asokhoz, nem az lesz a baj. Az Anti Lagot meg kapcsold ki, a v-syncet meg be, ez utóbbit csak játékon belül kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#88676) carl18 válasza kolopele (#88675) üzenetére


carl18
addikt

Kösz a gyors választ! Anti lag kikapcsolva de nem csak a Crysis dropol.
DX 11 terminator is dropolgat ami eddig ki ábrándító nekem.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88677) Cartmen1990


Cartmen1990
újonc

Sziasztok
ott kezdeném vettem egy tápot itt az oldalon egy felhasználótól.
linkelek három videót ahol a probléma hallatszik de nagyon
[link]
[link]
[link]
szerintetek mi lehet a gond, ezt a hangot csak nagy teljesítmény alatt produkálja,pl 90w fölé ér a feszültség..
kártya egy 6900xt (egy két játéknál is kb 300w a fogyasztás az szerintem nem jó)
a proci egy 5900x

annyit hozzá szeretnék fűzni nem a ventilátor csinálja ezt a hangot

ami nekem van táp az meg ez lenne
az kérem szépen visít mint valami turbina ha ugyan ezt a fogyasztást eléri

kérlek ha valaki tud segíteni az javasoljon valami megoldást

(#88678) kolopele válasza carl18 (#88676) üzenetére


kolopele
nagyúr

A GPU alap órajeled továbbra is gyárin van hagyva, mivel 1500 - at sem megy. Tedd a max. alá 100 - zal, mondjuk ha jelenleg 2600 a max, akkor legyen 2500, aztán okézd le. Ja, és afterburnert meg töröld, van hogy problémákat tud okozni, használd a HWINFO-t meg a Rivatunert, vagy a driver saját monitorozóját.

[ Szerkesztve ]

(#88679) kolopele válasza carl18 (#88676) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gyorsan leszedem a Crysis remasteredet és megnézem 6700XT - n. A dropp az dropp akár 6600, akár más VGA. Milyen beállításon vagy? Gondolom SSD - ről játszod.

[ Szerkesztve ]

(#88680) carl18 válasza kolopele (#88679) üzenetére


carl18
addikt

Bocsi ez nem a Remaster Crysis hanem a eredeti! :) A DX10-es változat a 2010 körüli.
Most ez a 23.9.1 Driver úgy látszik jól működik.

Még rá eresztek pár játékot :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88681) kolopele válasza carl18 (#88680) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudom, de a régit már nem tudom leszedni, ez meg mindjárt fent lesz :)

(#88682) carl18 válasza kolopele (#88681) üzenetére


carl18
addikt

Úgy látom ilyen frametime tüskék vannak főként ezért dropol.
Watch Dogs 1 alatt is nagyon csinálja :( Msi afterburner nélkül is ez van. Nem sokat jelent ha megy a háttérbe.
1660 Super mellet elég jól ment ez a játék is, a G-sync se hibázott stb.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88683) kolopele válasza carl18 (#88682) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálam a 6700XT - n most hogy megnéztem a remasteredet a 60 fps high mellett stabil v-sync mellett, de a 75 már nem, az esik gyakran. Afterburner híján nem tudok tüskézni, csak amit látok azt tudom leírni. Le kell venni mediumra - ra a 75 - höz. Csúcs. Mondjuk freesync mellett nem kellene droppolnia attól hogy 56 az fps - ed. Néztem videókat, egy 3060 Ti - n is leesik akár 40 fps - re is maxon, nem hinném hogy ez AMD probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

(#88684) carl18 válasza kolopele (#88683) üzenetére


carl18
addikt

Köszi a válasz! :) Igazság szerint addig kutattam ameddig nem találtam megoldást.

Szóval van a FreeSync premium bekapcsolva, játék alatt rámegyek a FreeSync menűre és ott írja alapjáraton AMD optimalizált. Ha ez be van kapcsolva akkor van az a nagy frametime lattency stb és a sok mikrostuter.
AMD Optimalizáltról átváltottam simán "Be" menü pontra és azóta fix 75 fps a terminátor.
És abba maradt a sok microlag.
GTA 5 alatt játszottam és nem tudtam mi lehet a oka a sok inputlagnak...
Aztán Alt+R alatt bejött a AMD menü és ott néztem mi lesz ha ezt azt kapcsolgatok.
Csak nem értem minek a AMD Optimalizált alap beállítás ha hibásan működik. :F

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88685) heavygrip válasza kolopele (#88683) üzenetére


heavygrip
aktív tag

A Crysis 1 remastered nekem is ugyanez volt, igaz nekem 6650xt van,de sehogy nem volt stabil az FPS em, hiába vettem le a beállításokat, folyton ezek a droppolások voltak csak. Aztán feltettem a Crysis 2-3 remasteredet ott meg nincs ilyen probléma.
Valószínűleg a Crysis 1 motorja olyan CPU limitet csinál,hogy nem tud mit kezdeni vele egy relatív erős CPU sem.
Le is töröltem,pedig jó lett volna végig tolni,anno nem volt elég erős a gépem, hogy játsszak vele.

#88684 carl18 Akkor lehet nekem is azért laggolna a Terminátor? Pedig korábban én is át küldtem amd optimálizátról csak simán a "be" opcióra(azóta volt dirvert frissítés és vissza ált),de ki is ment a fejemből hogy emiatt droppolna,azt hittem az is az engine sajátossága...

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88686) kolopele válasza carl18 (#88684) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tényleg, egy ilyen beállításos videóban bemutatja egy srác hogy azt át kell kapcsolni a driverben. Meg is nézem.

(#88687) kolopele válasza heavygrip (#88685) üzenetére


kolopele
nagyúr

Itt egy videó, hogy nem véletlen raktam high - ra, very high mellett már beesik 60 alá az fps egy 6700XT - n. Egyébként meg semmi extra nincs high meg very high között a grafikában.
Ellenben az AMD optimalizáltat áttéve BE állításba megszüntette a laggokat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#88688) heavygrip válasza kolopele (#88687) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Este megnézem, bár én akkor nem is próbáltam highen, mindent maxra vettem és úgy. Természetesen a Ray tracing off volt.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88689) MasterDeeJay válasza ricsip (#88668) üzenetére

Nálam sima méretre vágott kis kartondobozok, két videókárgya közé meg papírzsepi. :DDD
Szertintem lehet kapni direkt erre a célra eszközöket ha milliós GPU-d van. Nekem a 100k vagy az alattiakra marad a barkács.
De van aki legóra esküszik talán az a best buy. Nem kell miliméterezni elég ha nem lóg a kártya. Elég nagy játéka van, nem szükséges precízen belőni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88690) carl18 válasza heavygrip (#88685) üzenetére


carl18
addikt

Én átváltottam simán "Be" opcióra és azóta szépen megy a Terminátor! :)
Csak az a baj játékonként egyenként át kell azt állítani.
Alt+R és bejön az a menü ahol van lehetőség az AMD optimalizált opciót átrakni "Be"Kapcsolva menüre.

Antilag bekapcsolva +Enchanched sync.
Nálam úgy írja FreeSync prémium! :)

A Terminátor sajnos elötte ilyen 4-5 másodpercenként dropolt egyet. Nagyon idegesítő volt, meg bezuhant a FPS stb, számomra nagyon zavaró és élvezhetetlen volt.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88691) heavygrip válasza carl18 (#88690) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Az antilagot be kell kapcsolni?
Én is minden egyes játéknál átraktam a freesyncet "be" opcióra,de az antilagot ki kapcsoltam illetve minden egyéb kivan kapcsolva.

A Terminátor sajnos elötte ilyen 4-5 másodpercenként dropolt egyet. Nagyon idegesítő volt, meg bezuhant a FPS stb, számomra nagyon zavaró és élvezhetetlen volt.

Nekem is ez volt a gondom, csak be tudtam annak hogy sz*r az engine, mivel egyáltalán nem volt indokolt a drop (25% CPU / 40% GPU kihasználtságom volt a játék alatt kb)

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88692) heavygrip válasza heavygrip (#88691) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Na végül ki próbáltam antilag on/off. Azt vettem észre hogy pár játéknál érdemesebb be kapcsolni,de pl a Terminátornál, Far Cry New Dawnnál ki kell kapcsolni, nem vágom miért,de így szinte semmi FPS drop nincs.

Azt nem értem,hogy egy 8gigás kártyán mért van 8,7 giga memória használat, főleg úgy, hogy a játék is ki írja, 5giga kell neki :F
Most Windowsban is 1.5 gigát eszik idle állapotban.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#88693) HoSzeE


HoSzeE
csendes tag

Sziasztok!
VGA:Asus rog 2060 super 8gb
Szerintem kizárólag böngészőbe, mindegy igazából melyikbe, kattintgatok az oldalak között, és változó, van hogy órákig nem csinálja, de néha rájön akkor viszonylag sűrűn.
Játékba maxon terhelve, teljesen hibamentes.
Csatolok képet, amin látszik, ott is megmozdítottam az egeret utána eltűnt.
Próbáltam már hdmi-vel is display portal is, nem kábel hiba.
Driver, legújabb.
Valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#88694) Csupingo válasza HoSzeE (#88693) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg megnézhetnéd, hogy ilyenkor összesen mennyi memóriát használ a böngésző. Nekem akkor csinál hasonlókat, ha pl. egy videókkal teli oldalt sokáig görgetek lefelé és emiatt az egekbe megy a memóriahasználat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88695) HoSzeE válasza Csupingo (#88694) üzenetére


HoSzeE
csendes tag

Most pl nincs egyenlőre ilyen hibám, brave 1.8gb-t foglal, 12 weboldal megnyitva.
Facebook,youtube igen inkább talán ezeknél szokott ilyen lenni.

(#88696) Csupingo válasza HoSzeE (#88695) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak azért írtam, mert nem biztos, hogy rögtön meg kell ijedni és vga hibára gondolni, de persze az is ugyanúgy benne van a pakliban. De ha semmi másnál se jön elő, akkor annak talán kisebb az esélye.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88697) Asycid válasza HoSzeE (#88693) üzenetére


Asycid
tag

Sokadszorra. Ez egy Chrome (chromium) hardware canvas bug, ami már jó rég nincs javítva, pedig mind az nvidia, mind a google tud a hibáról. Ha kikapcsolod a flageknél a hardwares gyorsítást, akkor megszűnik. Csak Nvidia kártyákkal jöhet elő.

[ Szerkesztve ]

(#88698) carl18


carl18
addikt

Amd powa! :D Kis Glitch! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#88699) kolopele válasza carl18 (#88698) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahhoz képest, hogy nekem már elég régóta van több AMD kártyám is, több problémád volt 2 nap alatt mint nekem összesen :D Amúgy meg engedd el legalább 110W - ig a power limitet, a feszt meg húzd le 1090-1100 mv - ra, a max. frekit meg tedd 2500-2600 mhz közé.

[ Szerkesztve ]

(#88700) HoSzeE válasza Asycid (#88697) üzenetére


HoSzeE
csendes tag

Köszi,ezer hála, bocs nem kerestem vissza :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.