Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) Pikari válasza CsaliStar (#88400) üzenetére


Pikari
őstag

Mintha a power statek változása okozná bizonyos futószalagok lefagyását egy időre. Nehéz megmondani, hogy ez hardveres, vagy szoftveres hiba -e.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88402) Csupingo válasza CsaliStar (#88400) üzenetére


Csupingo
veterán

Böngészőnél nekem memória túlcsordulás esetén csinál hasonlót. Ha a ram használat az egekbe megy, akkor tűnnek el részletek a képből. Ilyen esetben nem hardver hiba. Viszont mivel nálad magára hagyva is ilyet csinál, az talán mást sejtet, amire nincs tippem se. Esetleg DDU-s tisztítás után másik driverekkel próbálni, vagy a freesync-et kikapcsolni, ha most be van. Milyen felbontás, milyen frissítés, milyen kábel van használatban?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88403) Asycid válasza CsaliStar (#88400) üzenetére


Asycid
tag

Sokszor előjött ez a kérdés már, egy chrome+nvidia párosítás bugrol van szó, semmi komoly, csak évek óta nem javitja a google. Ha jól rémlik hw canvas implementació miatt van.

(#88404) CsaliStar válasza Csupingo (#88402) üzenetére


CsaliStar
friss újonc

Szia!

32gb ddr4 ramot megenne a böngésző? :(
2k, 144hz, display port. Freesync belőve.

(#88405) CsaliStar válasza Asycid (#88403) üzenetére


CsaliStar
friss újonc

Szia!

Köszi a választ, ezesetben elnézést a spam-ért.

(#88406) Csupingo válasza CsaliStar (#88404) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is annyi van. Nálam már 8-10GB használatnál eltűnik a kép nagy része és fekete négyzetek jelennek meg.
Esetleg kapcsold ki a freesync-et és vedd lejjebb a frissítést és úgy próbáld.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88407) makszutov.hu válasza CsaliStar (#88400) üzenetére


makszutov.hu
tag

Firefox alatt is csinálja?

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88408) BlackGoku63


BlackGoku63
lelkes újonc

Sziasztok olyan problémám lennem,hogy a hogwarts legacyban villog a képernyő játék közben nem mindig csinálja csak mikor úgy gondol egyet a gépemben.
A számítógép minden alkatrésze teljesen új kb 2 hónapja lett vásárolva nem melegedik a hőfokok normálisak a processzor max terhelésen 55fok a videókártya 67 68fok szóval ezzel biztos nincs probléma a ház is jól szellőző az alaplap se melegszik.
Config:
Processzor:i5 12400f
Videókártya:asus tuf gaming rtx 4070 12GB OC
Ram: Kingston HyperX Fury Renegade 2x16GB 3600Mhz
SSD: Kingston 500gb(ezen van a rendszer)
HDD: Western Digital 1 TB 7200rpm
Tápegység: Asus Rog Strix 850W Gold+
Ház: Be Quiet Pure Base 500
Processzor hűtő: Be Quiet Pure Rock 2 FX dupla ventilátoros

(#88409) mefistofeles

Sziasztok!
Adott egy Sapphire Radeon Rx 5600 XT kari. Hol tudom megnézni, hogy milyen verziójú bios van a kártyán? A GPUZ és a Trixx lent van de ott nem találom csak a driver verziót.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88410) Viktor77 válasza mefistofeles (#88409) üzenetére


Viktor77
titán

Bios version-nál nálad mit mutat (5. sor)?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88411) Pikari válasza mefistofeles (#88409) üzenetére


Pikari
őstag

Az AMDVBFlash képes kiírni a bios verziót, és flashelésen kívül a kártyában lévő aktuális biost is ki tudja menteni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88412) mefistofeles válasza Viktor77 (#88410) üzenetére

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88413) Viktor77 válasza mefistofeles (#88412) üzenetére


Viktor77
titán

Na, hát ott a bios verzió. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88414) mefistofeles válasza Viktor77 (#88413) üzenetére

Csak hát elvileg nem ilyen a formátuma. 3-5-5 karakter.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88415) Viktor77 válasza mefistofeles (#88414) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem ilyen formátumúnak tűnik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88416) Debilon válasza mefistofeles (#88414) üzenetére


Debilon
addikt

sapphire kártyákon ilyesmi a BIOS szám

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88417) BlackGoku63 válasza makszutov.hu (#88407) üzenetére


BlackGoku63
lelkes újonc

Csak a hogwarts legacynal
a rendszer gordulekeny semmi baja mas jateknal se csak ennel

(#88418) Csupingo válasza BlackGoku63 (#88417) üzenetére


Csupingo
veterán

Tanán csak vga driver gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88419) czanga válasza 5leteseN (#88399) üzenetére


czanga
őstag

Igen, sajnos közben alakulnia kell, mert a Hardveraprós eladó feneket csinált a saját szájából, szóval nézelődök. Ahogy láttam pár ezressen drágábban akár egy 750Ti is kifogható, ami lényegesebb jobb lehetne.

(#88420) JSandor válasza makszutov.hu (#88407) üzenetére


JSandor
tag

Firefox alatt nem csinálja. Én is meguntam, hogy a Chrome ilyeneket produkál. Ezért szimplán csak lecseréltem Firefox-ra. Maximum ha majd egyszer javítják akkor visszatérek Chrome-ra.

(#88421) 5leteseN válasza czanga (#88419) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Sokkal jobb választás a 750Ti (általábaní)kevéssel több pénzért. :C
Ne sajnáld a 730-ast! :DD :))

(#88422) Pikari válasza 5leteseN (#88421) üzenetére


Pikari
őstag

A 730ból általában félmagas/ passzív / single slotos / pci-e 1x, stb paraméterek tetszőleges kombinációinak megfelelő példányokkal találkozni, ami árfokozó faktorként jelenik meg a termék értékében. A 750 meg már inkább a tipikus gamer form factor szokott lenni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88423) BlackGoku63 válasza Csupingo (#88418) üzenetére


BlackGoku63
lelkes újonc

Legfrissebb van felrakva

(#88424) mefistofeles

Még egy kérdésem lenne.
A VGA BIOS frisítése a Sapphire RX5600XT-n tényleg csak annyi mint ebben a videóban?
[link]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88425) varmi2 válasza mefistofeles (#88424) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van kockázat. Ha nem sikerül, akkor a vga használhatatlan lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88426) mefistofeles válasza varmi2 (#88425) üzenetére

Ha típuspontos a frissítés és hivatalos oldalról töltöm akkor is lehet gebasz? Mert akkor hagyom a fenébe.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#88427) Csupingo válasza BlackGoku63 (#88423) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor ki lehet próbálni pár régebbivel is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88428) Viktor77 válasza mefistofeles (#88424) üzenetére


Viktor77
titán

Ennyi.
Bios frissítésnél mindig van kockázat, de az esetek nagy részében nincs semmi.
Mivel egyszerre egy biost frissítesz a kártyán, ha el is romlana valami, a másikkal használhatod, amíg találsz valakit, aki megjavítja az elsőt is.
De nem fog.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88429) 5leteseN válasza Viktor77 (#88428) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A kb azonos korosztályos VEGA 56-ot is lehet vajon így BIOS-frissíteni? :F

(#88430) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok!
MSI Gtx1660S
Asus B45M A-2 alaplap
16gb ddr4 3200mhz-es ram
700W-os FSP táp
Legfrissebb Win10 telepítés
Erre van-e valamilyen megoldás? Nvidia Driver a legfrissebb a kártyához , nvidia vezérlőpultban is be lett állítva...
Random jön elő ez a hiba, játék közben ( War Thunder , itt is be lett állítva h fix 60fps) más játékkal, normál használat közben nincs gond vele.

(#88431) BlackGoku63 válasza Csupingo (#88427) üzenetére


BlackGoku63
lelkes újonc

Okés ha azzal is csinalja szimplan a jatek ilyen most neztem videokat es tele van glitchel a game lehet amiatt is van.

(#88432) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Sziasztok!
A napokban cseréltem procit (Ryzen 5 1600x - 2600x ) és videókártyát ( Rx 470 4GB - Rx 5700XT 8GB ) egy MSI B350 Gaming pro alaplapban ! Természetesen előtte volt egy Bios frissítés majd egy tiszta Windows install!
2 napig tökéletesen működött majd egyszercsak a kép lefagyott nem reagált semmire sem a gép!
Kikapcsoltam majd a tápot áramtalanítottam aztán próbálkoztam egy indtással! Nos még a BIOS sem jön be ellenben fekete képernyő és no signal ami fogad!
Majd észre vettem hogy a VGA Debug LED világít!
A Videókártyát Hardverapró-ról vásároltam ( https://hardverapro.hu/apro/powercolor_red_devil_radeon_rx_5700_xt_8gb_gddr6_v/hsz_1-50.html ) ahogy a hirdetésben is szerepel bontatlan volt! Mivel sem másik alaplapom sem Videókártyám nincs (el is adtam amint megjött ez) így csak tippelgetek és valahogy el akarom magammal hitetni hogy nem a VGA hibás hanem alaplap PCI express hiba!
Hozzáteszem ha kiveszem a kártyát és úgy indítok akkor is világít a VGA Debug LED!
Nagyon mellé lőnnék ezzel vagy lehet alapja?
Javítsatok ki ha tévedek!!!
Köszönöm

(#88433) szucsinka válasza PimpDaddy (#88432) üzenetére


szucsinka
őstag

Táp ?

(#88434) codec válasza PimpDaddy (#88432) üzenetére


codec
senior tag

"Hozzáteszem ha kiveszem a kártyát és úgy indítok akkor is világít a VGA Debug LED"
Az alaplap nem tudja azonosítani a VGA-t, ok lehet vga hiba(akár vga bios hiba), érintkezési hiba, vagy mint esetedben nem létező, vagyis nem csatlakoztatott VGA.
Emiatt világít a debug led a lapodon.
Szóval VGA-nál keressed a probléma forrását.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#88435) Csupingo válasza codec (#88434) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem ssd hibánál is a vga led világított. Meg is szívatott rendesen. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88436) PimpDaddy válasza szucsinka (#88433) üzenetére


PimpDaddy
csendes tag

Gondoltam rá de egy éves a Táp!
Lc-Power 1000watt Gold!
Én leginkább egy pci express hibával tudnék kiegyezni ha már valamit kell akkor alaplapot szívesebben cserélnék mint egy 2 napig használt Új Vga-t!

(#88437) PimpDaddy válasza codec (#88434) üzenetére


PimpDaddy
csendes tag

Valahogy nem akarok megbékéni azzal hogy egy 2 napig használt új Vga bemondja az unalmast!

(#88438) PimpDaddy válasza Csupingo (#88435) üzenetére


PimpDaddy
csendes tag

M2 Ssd?
Csak mert van az is illetve sata ssd-m is!

(#88439) Csupingo válasza PimpDaddy (#88438) üzenetére


Csupingo
veterán

Sima, vezetékes sata 2 volt. Amíg rá volt kötve az alaplapra, addig se kép, se hang. A bios-ig se jutott el, végig fekete volt a képernyő. Csak azért jegyeztem most meg, mert engem csúnyán megcopatott. :) Nálad talán táp, vagy vga hiba lesz. Másik foglalatba át tudod tenni a vga-t? LC-power-ről még jót nem hallottam, nekem is már füstölt el. Manapság nem tudom, milyen minőséget képviselnek. (Szerintem legjobban egy táphibával járnál. Azt nem tudsz kölcsönkérni?)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88440) PimpDaddy válasza Csupingo (#88439) üzenetére


PimpDaddy
csendes tag

Az M2 ssd kivettem már!
Azzal probálkoztam a Sata-sal nem!
Nem akarom hogy Vga legyen! :D
Nem kérek senkitől sem ... inkább veszek egyet de én nem hiszem hogy táp lenne! minden úgyanúgy funkcionál a kártya is amint inditok felpörgeti a ventiket majd lassan megállnak de világít rajta minden rgb mint a karácsonyfán ahogy gépben is!

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/lc-power/lc1000m-v2-31-super-silent-p665836275/
Ez lenne a táp!
Konkrétan most lesz 1 éves!

[ Szerkesztve ]

(#88444) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sapphire 7600 XT 16 Gb van itt valakinek ?
Kozel 6700 XT teljesitmennyel 129ert 3 ev garival elgondolkodtato.

(#88445) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan hibám, hogy napi első indításnál mindig "no signal"-t dob a gép, a windows betöltése után. Ez mindig az első indításoknál fordul elő 3-4 restart után ad képet. Félreértés elkerülése érdekében, a biosba betudok lépni, windows is mikor bekapcsolom a gépet töltene be, de miután betölt, nem ad képet. Alaplapon egy debug led se ég.

Konfigom:
Lap: B450 Tomahawk max(legfrissebb bios)
CPU: Ryzen 5 3600
RAM: 32Gb DDR4 Hyper X Fury ram 3200mhz
GPU: 6800XT Gigabyte Gaming OC
TÁP: 750w Seasonic Focus Plus Gold
Storage: 4 TB SSD
Monitor: Acer Nitro VG271UPbmiipx
OS: Win 10 64bit

Mielőtt meglett a videókártya egy Rx 480 Nitro+-m volt, azzal nem volt ez a hiba. De a 6800 XT-vel előjött. Legfrissebb drivereken vagyok(chipset, gpu).

Amit megnéztem:
-Display kábelt cseréltem
-Kábeleket átellenőriztem, mind megfelelően bevan-e dugva.
-Fast Startupot kikapcsoltam
-Bebootoltam pendriveról ubuntut, hiren's bootot, első indításra bejött a kép.
-Teszteltem másik táppal(850W Fractal design ION)
-Reseat-eltem a gpu-t.
-CPU-t is kivettem a helyéről megtisztítottam/újrapasztáztam
-Alaplapi elemet cseréltem(bios-t default beállításokkal indítottam)

Még a windows újratelepítést gondoltam, csak lekell mentenem a rajta lévő adatokat.

Ha esetleg ezen kívül valakinek van ötlete rá, hogy mi lehet a gond és megosztaná velem, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#88446) Mika1227


Mika1227
őstag

Ha vásárolsz itt az aprón mondjuk egy garis videókártyát és a papíron nem a saját neved szerepel garanciáztatásnál nem gond? Vagy attól is függ melyik bolt? Én Alzára gondolok jelen esetben.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#88447) Csupingo válasza John D'oh (#88444) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya topikjában már kérdezted?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88448) sanca72


sanca72
csendes tag

Sziasztok

4070 közül melyik márkát ajánlanátok?

(#88449) Zoo123 válasza Mika1227 (#88446) üzenetére


Zoo123
senior tag

Bárki leadhatja garanciális ügyintézésre a kártyát (mert nem kérnek személyigazolványt vagy ilyesmi) de az Alza az eredeti vásárlóval fog kommunikálni, e-mailben értesítík ha elkészült a kártya.
Ha van érvényes adásvételi szerződés akkor veled is kommunikálnak, vagy kell egy meghatalmazás az eredeti vásárlóval hogy TE, eljárhatsz a nevében a garanciális ügyintézés ügyében és akkor téged fognak értesíteni.
Ha nincs adásvételi/meghatalmazás akkor csak az eredeti vásárló jóindulatán múlik hogy értesít-e téged hogy mehetsz átvenni a kártyát, különben nem fogsz tudni róla!
Beszélj az eladóval ha elérhető, biztos meg tudjátok oldani valahogy.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#88450) MasterDeeJay

Titan V-re (cmp v100-210) jó a gtx1080ti hűtése?

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.