Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88251) makszutov.hu válasza CSB29 (#88250) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ilyesmire gondolsz? [link]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88252) CSB29 válasza makszutov.hu (#88251) üzenetére


CSB29
aktív tag

Hello, igen, pontosan.
Ezt lehet, éppen láttam, de így, hogy unbranded nem biztos , hogy megrendelném. Kicsit félek, hogy vagy nem ad elég wattot, vagy leéget vmit :))

(#88253) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok,

egy új szerzemény retro ATI X850 XT-t szeretnék letesztelni, hogy vajon hardver hibás, v. csak valami driver/szoftver baja lehet.

win10 22H2 x64, amd 64 x2 3800+, 3 GB RAM
legutolsó hivatalos Ati legacy driver Vista x64

Serious Sam GOG (classic) The Second encounter a menüig sem jut el, Loading World közben kidob szónélkül desktopra
Serious Sam 1 ugyan elindul, de a pálya betöltésekor azonnal artifactol a teljes kép. UT2003 már a startup logo-nál is artifaktol, és ki is dob desktopra. Quake4 loading screen-en 1-1 villanás látszik, majd a 100%-ra érő progress bar-nál megáll, és alt+tab vagy ctrl-alt-del kell visszajutni desktopra, miközben ez is crash üzenetet ad.
Tron 2.0 play-t megnyomva a logo képernyőn csontra fagyasztotta a gépet.

Na de ehhez képest pl. az Ati tech demok X800, X850 kategóriások (2x Ruby-s) lefutnak hiba nélkül.

3dmark2003: 12000 pont
3dmark2005: 5800 pont
szintén egyiknél sem hibázik a kép semmilyen látható módon, sem nem fagy le v. dobna ki a programból.

Milyen más VGA VRAM tesztelő tool létezik, amivel a teljes 256 MB VRAM-ot le lehet tesztelni? GPU javító jutub videókon van valami CLI-s Linuxos console módban futó gyorsteszt (nemtudom tényleg gyorsan fut-e, vagy csak le van vágva a teszt futtatás unalmas/rutin része).
Van olyan játék 2004/2005 éraból, ami biztos kimaxolja a 256 MB VRAM-ot, azaz igényel ennyit és ki is használja aktívan?

[ Szerkesztve ]

-

(#88254) Pikari válasza ricsip (#88253) üzenetére


Pikari
őstag

Linux alatt van még OpenGL driver hozzá, torcs-nak futnia kell vele rendesen (pl debian + lxde alól).

WinXP fölött viszont nincs rendes driver már hozzá. Valószínűleg ezért bugos minden. Újabb Windows alatt érdemben nem fogod tudni próbálgatni, csak XP alól.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88255) BogyóBP válasza 5leteseN (#88245) üzenetére


BogyóBP
addikt

6700XT a lábléc leírásomban lévő VGA.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88256) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Asus gtx 1050ti 4Gb egy ventilátoros vga-m van. Játék alatt 99% -os terhelésnél 71° ig meg fel. Utána szinte másodpercek alatt visszahűl. Ez normális ennél a kártyánál, vagy kiszáradhatott a paszta?

-

(#88257) codec válasza 7Sony7 (#88256) üzenetére


codec
senior tag

Az teljesen jó! Ha sokallod újrapasztázással pár fokot lehet nyerni vele, de olyan sokat már nem.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#88258) 7Sony7 válasza codec (#88257) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor jó, köszi! Ha nem muszáj, nem szedem szét.

-

(#88259) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,
Szereztem csere kártyának egy Asus Strix 970 gtx-et amíg a nagy kártya szervízben van, és ugye ez a csere kártya passzív hűtéses 60 fokig, utána kapcsolnak be a ventillátorok rajta. És sokszor hallom azt, hogy terhelés alatr ilyen fortyogó bugyborékoló hangot ad ki. Szerintetek ez természetes jelenség? Ilyen hűtésű kártyám még nem volt.
Köszönöm :)

(#88260) ricsip válasza Pikari (#88254) üzenetére


ricsip
addikt

Ennél kicsit konkrétabb válaszokat szeretnék, ha bárki foglalkozik ilyen retro kártyákkal a 2004-2006 időszakból (GPU és VRAM használat játékoknál ill. VRAM diagnosztika).

Közben kipróbáltam quake4-et, ut2003-at is window módban, és úgy nem ziziznek. Amint fullscreen-be teszem, egyből jön a zizi. Tron 2.0 az újabb próbára meg szépen elindult, full screen-ben, high grafika beállításokkal, hibátlanul.

-

(#88261) wjbhbdux válasza ricsip (#88260) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én driverekben mennék visszafele az időben. Egy legfeljebb 2007 körülivel, WinXP-n optimálisabb lenne tesztelni.

/s

(#88262) Pikari válasza ricsip (#88260) üzenetére


Pikari
őstag

Erős a gyanúm, hogy az a diagnosztika, amit keresel, akkoriban még nem létezett.

OpenGL alatt volt akkoriban egy ati specifikus memória-használat diagnosztikai kiterjesztés, aztán kivették, és beleraktak egy másikat. Nem hiszem, hogy bármi is támogatta volna...

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88263) ricsip válasza Pikari (#88262) üzenetére


ricsip
addikt

Olyasmire gondolok, ami detektálja h. van a kártyán VRAM 256 MB, akkor 256 MB-nyi adatot beletölt, majd visszaellenőrzi h. az az adat változatlanul kiolvasható volt v. sérült közben.

-

(#88264) waszabi07


waszabi07
tag

Hello
ez videokártya hiba lehet? Vagy táp?
Kb 10 perccel bekapcsolás után fekete kép lesz és maxon pörög a videókártya venti, egy msi1070ti aero
Viszont előtte napokig az volt hogy kikapcsoltam a gépet és magától elondult kb azonnal, ez most megszűnk tegnap és most meg ez a hiba jött elő.
ja és próbáltam stress tesztet a kártyán, felment 84 fokig de a teszt alatt nem volt más gond.
valakinek lenne ötlete?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra <- Iphone 13 pro max <- Iphone 11 pro <- Iphone X <- Oneplus 7t pro <- Oneplus 6 <- Iphone 8 plus <- Huawei p20 pro <- Huawei mate 10 pro <- Iphone 7 <- Iphone 6s <- Iphone 5s <- Zte Blade

(#88265) Pikari válasza ricsip (#88263) üzenetére


Pikari
őstag

Felesleges. Ahogy wjb is írta, ez valószínűleg driver hiba, nem a videómemória hibája.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88266) Pikari válasza waszabi07 (#88264) üzenetére


Pikari
őstag

Ez a leírásod alapján többszörös meghibásodás is lehet. Érdemes lenne külön tesztelned a videókártyát, alaplapot, tápegységet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88267) ricsip válasza Pikari (#88265) üzenetére


ricsip
addikt

Ok, értem, és hajlok is rá h. ez lesz a megoldás. De ha VRAM hibás lenne, arra senkinek még csak ötlete sincs? Jobban járok a retro fórumban, ha létezik itt ilyen?

[ Szerkesztve ]

-

(#88268) Pikari válasza ricsip (#88267) üzenetére


Pikari
őstag

Ha ez a VRAM hibája lenne, akkor semmi sem bírna néhány framenél többet, és a desktop is szemetelne időnként.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88269) ricsip válasza Pikari (#88268) üzenetére


ricsip
addikt

Ez az artifaktolás (széttöredezett a kép, beleszemetelés, összecsúsznak a képrészlet-darabok, nehéz elmagyarázni) régi videókártyáknál driver-bug miatt ismert jelenség volt, ha amúgy a GPU, VRAM-nak semmi baja nem volt, nem volt túlmelegedés stb.?

-

(#88270) Pikari válasza ricsip (#88269) üzenetére


Pikari
őstag

Igen. Amennyiben minden hibásan jelenik meg, akkor hardveres probléma van. Amikor csak szelektíve, beállításoktól, felbontástól, és játéktól függően esnek szét a dolgok, az általában driver problémára utal.

De mindenképp XP alól, korabeli driverekkel kell használnod (tehát ami a kártya piaci élettartama alatt támogatta), máskülönben az fog történni, amit most is tapasztalsz.

XP alól a megfelelő driverrel kipróbálva kiderítheted, hogy hardveres, vagy szoftveres bugokat tapasztaltál -e.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88271) waszabi07 válasza Pikari (#88266) üzenetére


waszabi07
tag

Annyit tudtam csinálni hogy van egy régi radeon r7 250-em. Kicseréltem erre ezzel simán megy minden.
a 1070-el ahogy játékot indítok fekete képernyő is max fordulat.
Igy akkor videokártya lehet? Vagy csak azért jó ezzel mert nincs akkora áramfelvétele mint a 1070-nek?

Galaxy S24 Ultra <- Iphone 13 pro max <- Iphone 11 pro <- Iphone X <- Oneplus 7t pro <- Oneplus 6 <- Iphone 8 plus <- Huawei p20 pro <- Huawei mate 10 pro <- Iphone 7 <- Iphone 6s <- Iphone 5s <- Zte Blade

(#88272) Pikari válasza waszabi07 (#88271) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, vagy a videókártya, vagy a táp a hunyó. Valószínűleg a videókártya. De azért próbáld ki egy másik gépben előtte, mondjuk valami ismerősnél, hogy biztosan kiderüljön, hogy az a hibás.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88273) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Bár megoszlanak a vélemények de a PCIE 5.0 csatlakozo a VGA-n mennyire tré manapság? Ugye egy kábel ami egy Y osztássl 2x8 pinre oszt vagy a tápon lévő 1 ilyen kábel megy oda azt hiszem 12 pines. Ez ugye 600W os tápfelvételt garantál, de kérdés ha a kártya TDP je max 230W mondjuk egy 4070 esetében ott minek ez a csatlakozo? :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88274) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv, adott egy RTX 3060Ti OEM gyártású, blower hűtésű videó kártya. Annyi a gondom vele, hogy a ventilátor csapágyazása nyekereg kissé. Szerintetek mi a legészszerűbb megoldás a javításra? Köszi.

(#88275) BogyóBP válasza keszegduda (#88274) üzenetére


BogyóBP
addikt

Cseréld le a blokkot. Annál a venti csak a blokkal együtt cserélhető úgy tudom. De szét is nézhetsz hátha van rá más megoldás is, de mivel axiális (vizszintes tengelyirányú) légmozgást generál nem tartom valószinűnek.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88276) daniel_h


daniel_h
csendes tag

Sziasztok! Nagy dilemma előtt állok, mégpedig a Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti 12GB AERO OC V2 12G és a Sapphire Radeon RX 7900 XT 20GB NITRO+ Vapor-X lenne a két kiszemelt. Jelenleg 1080p felbontásban játszok, későbbiekben upgradelni fogok 1440p-re, kompetitív játékokkal játszok (Apex, Valorant, Fn), de szívesen kipörgetnék AAA címeket is, RT annyira nem mozgat, inkább az "időtállóság" a cél. Köszi!

(#88277) 5leteseN válasza daniel_h (#88276) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha időtállóság, akkor az AI/MI miatt erősen javasolt (gondolom én) a kb hasonló teljesítményű RTX 3090(vagy akár a Ti), mert a 24GB VRAM-ja mindenre(is) elég lesz az átlagos, a Mesterséges Intelligencia-t elkerülni nem tudó, nem akaró számára.

Rövid időn belül mindenre lehet(kell) használni! ;)

(#88278) pandras83 válasza 5leteseN (#88277) üzenetére


pandras83
senior tag

Ezt fejtsd már ki légyszi kicsit konkrétabban. Számomra érthetetlen az egész, amit írtál AI/MI--ről. Ha jól értem daniel_h kolléga játszani szeretne. Hogy is jön ide a 3090 és a mesterséges intelligenciát (igen, kisbetű) elkerülni nem tudó, nem akaró kicsoda-micsoda-miaf#sz?

Cyberfuck Patchrunner

(#88279) 5leteseN válasza pandras83 (#88278) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem volt a hsz-ében kizárólagos játékra utalás, ezért feltételeztem, hogy sokakkal együtt nála még nincs ez az AI/MI terület a látóterében, annak ellenére, hogy a következő néhány év erről fog szólni!
Ezért javasoltam számára egy játék-teljesítményben szinte azonos, de a VRAM méretben minden területen sokkal időtállóbb, nem nagyságrendi árkülönbségű modellt.
A Mesterséges Intelligencia területet igénybe vevő szofverek a VGA-k igénybevételével sokszoros sebességet tudnak, és ebben (is) aminél nagyobb VRAM fokozottan előnyös.
Sőt: Ezt a területet a játékok is használják, egyre inkább! ;)

A kis-betű/nagy-betű rugózásba nem nagyon van kedvem belemenni. Ez egy IT fórum.

[ Szerkesztve ]

(#88280) daniel_h


daniel_h
csendes tag

Igazából kifejezetten játékra használnám és a korábban említett két kártya közül szeretnék választani. :R

(#88281) makszutov.hu válasza 5leteseN (#88279) üzenetére


makszutov.hu
tag

Az RX 7900 XT 20GB még talán csak-csak - de a 12GByte VRAM már csak ideig-óráig lesz használható, nagy kompromisszumokkal, úgyhogy én is a 24GByte mellett (3090, 4090) mellett tenném le a voksomat!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88282) makszutov.hu válasza daniel_h (#88280) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ez esetben egyértelmű: Sapphire Radeon RX 7900 XT 20GB NITRO+ Vapor-X

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88283) pandras83 válasza daniel_h (#88276) üzenetére


pandras83
senior tag

Az RT nem mozgat, a felbontás 1440p lesz később, akkor a te kártyád a 7900XT, nem olyan nagy dilemma ez.

Mondjuk az "RT nem izgat" meg olyan dolog, hogy most veszel játékra 200-300k körül egy darab alkatrészt, ami azért nem kis pénz és mégsem tudsz maxon játszani bármit, engem pl ez felettébb bosszantana. Az RT a velünk együtt fejlődő jövő a gaming iparban. Olyan filmszerű hatást és atmoszférát teremt a valós idejű bevilágítással, ami egy pár év múlva alap feature lesz mindenhol. Lehet h pl a CP2077 path tracing sem izgat, de mindenkinek javasolnám hogy üljön a játékban a metróra (vagy vasút vagy miaz) naplementében utazgatni és kapcsolja ki menet közben a pt-t, hogy lássa milyen anélkül. Hát finoman szólva fapados hatást kelt nélküle. Magyarul egyszer bele kell kóstolni és utána nem akarsz nélküle játszani sp címet. Még egy erős érv, bár ez szubjektív: RTX Remix, már ha mozgat a nosztalgia. Keress rá a HL2 hamarosan érkező rtx remix trailerére az eléggé szemkifolyatós. Az rt nem szimplán trükközés a fénnyel és az árnyékokkal. Egy jól összerakott path tracing címben olyannak látod az objektumok textúráit, ahogyan azok "valóban" kinéznek. A fémfelület valóban fémes lesz, a műanyag valóban műanyagnak látszik és stb. Nem nagyon lehet ezt elmagyarázni, ki kell próbálni hogy lásd a különbséget.

Cyberfuck Patchrunner

(#88284) 5leteseN válasza makszutov.hu (#88282) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A kissé szokatlanul szűk választékból egyértelműen a 7900XT a jobb választás, egyetértek, az AMD cég driver hátrányai ellenére.

Ha nem sürgős, én átgondolnám még!
Szerintem az árak is kicsit esni fognak, ;) az idő nem ellened dolgozik, ráérsz jól dönteni!

[ Szerkesztve ]

(#88285) kolopele válasza daniel_h (#88276) üzenetére


kolopele
nagyúr

1080p esetében mondhatni mindegy melyiket veszed ezek közül, pláne Valorantra, Fortnite - ra. A dilemma inkább az AAA játékok miatt kell hogy legyen, bár semmi olyan játékról nem tudok amelyik ne érné be akár 8GB Vrammal is amennyiben hajlandó vagy némi kompromisszumra (ultra helyett high pl.), szóval jelen pillanatban inkább az egyéni szimpátia a döntő. A zöld kártya esetében jobb a plug and play, nem kell annyira finom hangolgatni mint a vörösöket, plusz driver szinten is jobb még mindig az Nvidia. A Vram különbség ami miatt esetleg mégis a 7900XT lehet a nyerő, de ez főleg akkor lesz lényeges ha átnyergelsz 4K - ra.
pandras83: Én amikor játszom nem filmet akarok nézni, arra ott a 4K OLED TV meg mi egyéb, amikor játszom a játékot szeretném élvezni, és nem egyszer sokkal inkább belefeledkezem a N64 régi klasszikusaiba mintsem végig játsszak egy értéktelen játékot csak azért, mert olyan filmszerű meg élethű ahogy kinéz, aztán meg csak annyit látok az egészből hogy droppol mint a fene, mert a fejlesztől ma már leszoktak arról hogy bármit is optimalizáljanak. Érdekes, a Resident 4 remake egy gyönyörű játék, annál szebb nem is kell már, és egyetlen röccenés nincs az egész játékban, míg az Avatar meg mondjuk az Alan Wake 2 a nagy szépségük mellett idegölő fps droppokkal "szórakoztat" igen gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#88286) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok

6800XT nek egy FSP Aurum 500W-os 80+Gold táp elég? Alulfeszelve és sok esetben 60fps lock-al.

(#88287) 5leteseN válasza Istvan2020 (#88286) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kicsit több infót: Milyen fő fogyasztók vannak még a gépben, mennyi idős a táp?

[ Szerkesztve ]

(#88288) Istvan2020 válasza 5leteseN (#88287) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

1db nvme ssd, 2db merevlemez, jelen pillanatban 3700X proci.

(#88289) kolopele válasza Istvan2020 (#88286) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kicsit ki van centizve, de ha alulfeszeled az a 300W - os kártya akár 220W körülire is lemegy, és mindjárt alig leszel összfogyasztásban 300W felett, de én azért vennék oda már legalább egy 650W - osat, mert a peak - ek is viszonylag magasak a 6800XT - nél.

(#88290) Istvan2020 válasza kolopele (#88289) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Van itthon egy 1000W-os Be quiet tápom, csak ki kell bányásznom a másik gépből, akkor átrakom azt

(#88291) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#88290) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Nem tudom volt e vagy van e itt valakinek Asus Tuf 3070TI, ha igen tudna infót róla valaki mennyire jó az a hűtés?

(#88292) 5leteseN válasza Istvan2020 (#88288) üzenetére


5leteseN
aktív tag

NVMe SSD: (tipikusan 5V/1A : ) 5W,
2 HDD: 2x10W(kb-max becsült, vagy megnézni=>gyári adatlap)=20W,
AMD Ryzen™ 7 3700X TD: 65W
RX 6800XT: 300W
----------------------------------
Összesen: 450W
Impulzus-/csúcs-áramok miatt 1,2-es szorzó: 1,2x450W=540W
Táp becsülhető teljesítménye (ismeretlen) kora miatt 10% becsült teljesítményvesztéssel: = 450W

:Y :Y

Rezeg a léc!
Egy új, vagy még garanciás használt tápegységvétele javasolt (a belátható jövőre is tervezve(750-850W)!
Mondják nekem a számok...

További javaslatok?

Utólag: Közben jöttek!
Az az 1000-es elég lesz a következő 4000-es nV-VGA változathoz és a hozzá méretezett új CPU-hoz is! :C

[ Szerkesztve ]

(#88293) Istvan2020 válasza 5leteseN (#88292) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

268W a max fogyasztás, (furmark ennyit írt) mert csak 2x8pines, a 3x8 pines azt tudom, hogy többet eszik.
Meg ugye full hd monitoron lenne használva egyenlőre, míg nem szerzek be egy 2K monitort.

(#88294) 5leteseN válasza Istvan2020 (#88293) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A lehetséges csúcs-fogyasztás és a megbízhatóan rendelkezésre álló teljesítmény egészségtelenül közel van egymáshoz.
Hasonló helyzetben én a VEGA56 kártyával két hasonló eredményt sem tudtam hozni, és közben 5-ből 1 W11-összeomlásos leállással, ami lehet, hogy a múlt heti W11 általános összeomláshoz is hozzájárult!

... de legyen ez egy balszerencsés, egyéni eset nálam! :K

(#88295) kolopele válasza Istvan2020 (#88293) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 268W az nem túl valószínű, mivel eleve a kártya 300W - ot eszik ha maxon járatod, kivéve ha mondjuk silent bios - on van. Amennyiben viszont adsz neki egy jó kis UV - t, plusz 60HZ - en járatod, akkor ki is jöhet ez a 268W összteljesítmény. Amikor én a 6700XT - vel (ami 230W TDP - s) játszottam UV mellett 60HZ - en, volt hogy még 100W sem volt a kártya fogyasztása. Ellenben ez nem lehet a végleges megoldás, mert pl. ott a Palworld, ami már 60HZ - en is csúcsra járatja a kártyákat beállításoktól függően, és elég ha csak egyszer szaladsz bele egy ilyenbe, és esetleg a táp nem védi meg a többi alkatrészed Mondjuk az a táp ha nem 10-15 éves meg nem volt széthajtva (ha jól tudom 2010 körül jelentek meg) azért képes csak lekapcsolni a gépet, vagy csak ő hal be.

[ Szerkesztve ]

(#88296) Istvan2020 válasza kolopele (#88295) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Mindegy, majd holnap átszerelem a másik tápra.

(#88297) pandras83 válasza Istvan2020 (#88291) üzenetére


pandras83
senior tag

Bármilyen jó vagy rossz is a hűtése, ne vegyél 8gb-os kártyát mert szvsz meg fogod bánni.

Cyberfuck Patchrunner

(#88298) Istvan2020 válasza pandras83 (#88297) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Amikkel én játszom, arra a 8 is sok :)

(#88299) pandras83 válasza kolopele (#88285) üzenetére


pandras83
senior tag

Hát most mit lehet mondani a droppokra? Tegyél alá processzort, vagy maxold az fps-t akármennyire.

Cyberfuck Patchrunner

(#88300) kolopele válasza Istvan2020 (#88296) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az lesz a biztos. A Tuf hűtése pedig nagyon jó, és amennyiben mégsem lépsz FHD fölé nem kell félni a 8GB - tól sem. Nyilván ha filmeket akarsz végig játszani és minden pocsolyában azt akarod látni hogy van 3. szemed is, akkor legyen minél több a VRAM, ellenkező esetben viszont nem kötelező.
Én azt mondom FHD esetében normál játék beállítások mellett a minimum az 8GB, 1440p - n 10-12GB, 4K - n pedig 16-20GB. Na persze azt mindig nézni kell, mivel is akar játszani az ember, mert pl. CSGO - zni 360 fps mellett lehet 4GB mellett is.
Szerk: Én ezt tudom, pont ezért is tesznek már a készítők az optimalizálásra, azért kell a minél erősebb gép, hogy minél kevesebb legyen a dropp. Azért az elég durva, amikor egy 4080-4090 30 fps - re képes csak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.