Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89501) Leone743 válasza Leone743 (#89500) üzenetére


Leone743
tag

a szarházi meg a normális eladó közt ez a külömbség hogy előre elmondja hogy mi a helyzet (még akor is ha nem kérdezte senki)

(#89502) Leone743 válasza Leone743 (#89501) üzenetére


Leone743
tag

jelenleg még nem az F proceszort használom(azt majd csak akor ha megjön a lap hozzá) de nem árt elöre gondolkozni ugyhogy addig cserélek kártyát amig lehet

mondjuk engem még ezzel a i3 10105 f vásárlásal is átvertek

mondom kéne hütés hozzá és adot valami i7-hez való gyárit és utolag rájöttem hogy ez lga 1700 hoz való tehát jól átbaszott(én nem tudom szerintem én valami szopó ágon vagyok ez a véleményem de mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#89503) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

sZIASZTOK

i9 10900K, jövőben AMD lesz a cél DDR5 de még nem szántam rá rá magam
>> Asus tuf 4070 ti super OC
Core +202 @ 3015
Memória + 825 @ 11.316
Fogyasztás az odavert, 316W lett

Érdemes a memóriát húznom egyáltalán tovább? Van még benne több? Illetve van gyakorlati haszna FTP növelésre?
1440p ben játszok leginkább MW3-t

Használtam az OC scan-t de eleve hülyeséget írt, Core-ra a 100 at, memóriára írt valami 200-at
Ezeken az értékeken stabil, viszont láttam reddit posztokat ahol +2000 memóriát adtak hozzá. Van annak valami értelme?
PSU 650W Seasonic gold (max. 490W volt eddig a fogyi, így nem akarnám ezt se cserélni egyelőre )

(#89504) 5leteseN válasza Leone743 (#89502) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nálam is volt az 580-nál ez a venti-felpörgős tünet.
Ismétlés a tudás(összes?) rokona: Akkor szűnt meg amikor az alapjárati venti-fordulatot 35% köré tettem. Valami driver és-vagy BIOS hiba miatt ez alatt a fordulat alatt (vagyis a gyári beállítással is) nem szabályzott, és amikor (GPU-Z-vel lekövetve, következtetve) az alacsony fordulat miatt lassan emelkedő hőmérséklet elért egy (valahol kritikusnak beállított) hőfokot, akkor a maximumra kapcsolta a ventit. Emiatt a (valamilyen hiba miatt) gyakorlatilag hiányzó szabályzási tartomány okozza ezt a hibát: ugrált a két szélső érték között a szegény venti. Az egyéniben 35%-ra állított állapottal ez a használatot eléggé zavaró tünet megszűnt nálam. Az a 35% körüli venti teljesítmény az esti csendben is alig hallható volt nálam. Én meghajtottam néha szegény 580-ast ezért nálam már 55 fok körül 85%-os volt a venti, a szabályzási tartomány végére meg 100%-os. Ezzel az "előhűtéssel" és kis alul-fesszel volt meg a bő 15% teljesítmény (Adrenalin-nal), de 10-et szerintem kockázat nélkül hozzá lehet tenni. Eredeti teljesítményénél meg a 75%-os venti is elég, aminek alig van(nappali környezetben) hangja. A 100-as venti sem üvöltött (nálam) de az már este zavaró lehet. A teljesítménynek ára van. Nem csak ennél.

A memóriát is felhúztam, arra emléxem már csak, hogy a Yt-os alul-feszes videókban szereplő MHz alá állítottam be kicsivel, hogy tuti legyen. A VRAM húzás a legkevésbé kockázatos (az említett, és indokolt mértéktartással), és a leginkább energia-hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#89505) Csokifalo válasza egyedülülő (#89398) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

4070 ti super OC-t kihajt a 10900K-m ami kb ugyanaz, a kártya 100%, a cpu olyan 65-95%-ig ugrál, a kártya OC, húzott 3015 Mhz
Szerintem ez a plafonod, nincs cpu limit... mondjuk tegyük hozzá hogy 1440p, és 4K
Mw3 multit tolok, 1440p 155 avg fps kb, 4K-n 110 avg fps eredménnyel extrém ( max grafika ) DLSS nélkül
Képen 4K, tehát ott csak 80% volt a CPU használat, míg a kártya 100% viszont 1440p-n felmegy 90-95%-ra is

[ Szerkesztve ]

(#89506) t72killer válasza Csokifalo (#89505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, bár én 4k-n játszok, az i9 7900x elég a kari alá. Igaz, mesh @3.2GHz, ramok @3.4GHz cl14.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89507) Csokifalo válasza t72killer (#89506) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

próbáltam a 4k-t, de cod mw3 multinál a dlss nem játszik, magában meg 90-110 fps között ugrál extrémen, az meg kevés még a tv-hez is ( oled 120Hz gamer mód )
amúgy persze HIGH-on biztos jó lenne de egy rakás zsét dobtam bele hogy ne a konzolos gagyi grafika legyen akkor kell az extreme szint :)

(#89508) t72killer válasza Csokifalo (#89507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Diablo4-et tolok egyelőre, all max +RT +4k okés 40+fps

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89509) Csokifalo válasza t72killer (#89508) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

na igen, csak ugye 40fps egy lövölde multiban nem játszik, még a 120 fps is kevés lenne ha nem tv-n nyomnám, érzem is a hátrányt, jó lenne egy 240 környéke

[ Szerkesztve ]

(#89510) KAMELOT válasza Leone743 (#89500) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nem vagy biztos a dolgokban, pontosan ezért jó ha inkább gyűjtesz és veszel tiszta újat boltból. Végre rászántad magadat a RX6600 vásárlásra. Lécci boltból vegyed :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89511) t72killer válasza Csokifalo (#89509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, "karatehoz" elég :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89512) Leone743


Leone743
tag

a mostani vga kártyám amugy minden szempontbol hibátlanul müködik(még a hömérséklet is jó),de érdekes hogy az amd szoftverben néha értesités megjelenik jobb oldalt felül hogy váratlan hiba történt(pedig sose látok semilyen hibát)ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#89513) KAMELOT válasza Leone743 (#89512) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék NV venni :)
Esetleg csinálj Format C: és tegyél fel mindent újra.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89514) Leone743 válasza KAMELOT (#89513) üzenetére


Leone743
tag

vagy esetleg kikapcsolom az értesitéseket

(#89515) blendész


blendész
tag

Nem igazán tudom, hogy melyik topicban lenne a helye, nézzük itt:
Kb egy hete a monitorom, - egy kb 8 éves, de eddig hibátlanul működő LG - fényereje lassan és nagyon enyhén de pulzál. Először azt hittem, hogy a szemem rossz, de nem, a fényerő nagyságrendileg egy-két perces hullámokban egészen finoman de változik. Kicsit sötétebb, majd kicsit világosabb, lassú átmenettel. Általában véve nem lenne hatalmas gond, de fotókat dolgozok fel és videót vágok ahol elég zavaró a finom változás is.
Mégis mi okozhat ilyet, mivel érdemes próbálkozni? A videókártya pedig egy RTX3060 - VISION OC 12G - GV-N3060VISION OC-12GD.

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#89516) KAMELOT válasza blendész (#89515) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen a monitor pontos típusa?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89517) blendész válasza KAMELOT (#89516) üzenetére


blendész
tag

Egy LG 25UM55-P 25" IPS LED.

www.meszlenyiandras.com

(#89518) KAMELOT válasza blendész (#89517) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha fotókkal foglalkozol, akkor ideje lenne egy komolyabb monitort venni, ami a szemednek is jó.
Dell U3223QE UltraSharp
ASUS ProArt Display PA329CV
Monitoros topikban segítenek neked!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89519) blendész válasza KAMELOT (#89518) üzenetére


blendész
tag

Eddig oké volt (Azt nem tudom, hogy ez a jelenlegi gond a monitoré-e.) Kalibrálás és tesztnyomatokkal való összevetés után teljesen korrekt módon használható.
(Amúgy elég sok kollégám dolgozik hasonló kategóriás monitorral és beállítás után sokszor az egyszerűbb modellek is teljesen jól használhatóak munkára az általános hiedelemekkel ellentétben.)

www.meszlenyiandras.com

(#89520) Csupingo válasza blendész (#89519) üzenetére


Csupingo
veterán

Fényérzékelő nincs ezen a monitoron? Ha van, annak a használatát kikapcsolni esetleg, vagy a windows-ban az adaptív sync-et (freesync) kikapcsolni. Kábelcsere, hdmi helyett DP, stb. Vga driver csere. Esetleg kezdésnek ezeket lehetne próbálgatni.
Vagy másik gépre kötni a kijelzőt, ha ott is csinálja, akkor az lesz a ludas.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89521) bobalazs válasza blendész (#89515) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a freesync okozott ilyet.

(#89522) Werkly


Werkly
őstag

MSI AB-nél mit kell áttítani, hogy pl. játékból kilépés után ne a legmagasabb órajelet tartsa? Shift L miatt van ez? Kösz!

(#89523) bobalazs válasza Werkly (#89522) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Shift L miatt van, vedd ki és úgy ments profilt.

(#89524) Werkly válasza bobalazs (#89523) üzenetére


Werkly
őstag

Igen de akkor magasabb feszkót ad a beállítottnál automatikusan. Ez normális?

(#89525) bobalazs válasza Werkly (#89524) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ha nem normálisan megcsinálva a görbe.

(#89526) blendész


blendész
tag

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem sikerült megoldani, legalábbis egyelőre stabil a fényerőm. Ha minden igaz, akkor valami idióta energiatakarékos üzemmód aktiválta magát a képernyő beállításai közt... :)

www.meszlenyiandras.com

(#89527) ricsip válasza blendész (#89526) üzenetére


ricsip
addikt

Engem lenovo laptop-on az integrált intel-es gpu automatikus képernyőtartalom-függő sötétítés-világosítás funkciója kergetett őrületbe. Ráadásul azt az intel olyan kibaszottul elrejtette, h. akkor is alig bírtam megtalálni amikor már tudtam h. mit keressek, csak azt nem tudtam hol.

-

(#89528) Hardanayro


Hardanayro
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes betegem amelynek a javításához kérlek próbáljatok meg segítséget nyújtani nekem ha tudtok mert a beteg panaszai hát finoman szólva is érdekesek.

A Beteg egy XFX RX590 Fatboy 8gb amely OCCT GPU teszttel millió GPU hibát dob fel, kifagy tesztelés vagy jaték közben szinte pillanatok alatt csíkozodík a kép stb egyébbiránt memóriateszten tökéletesen átmegy és ha sokáig fut rajt a teszt jól felmelegszik akkor még lehet is használni pár perc erelyéig.
Mindezen felül csak HDMI-n használható mert DVI csatin avagy displayport csatin két vastag millió színű csík jelenik meg a képernyőn.
Na de!!! 🤣😃 ha szétszerelt állapotban kerül bele a pc-be amely pontosabban azt jelenti, hogy csak a hűtő van rajt tehát a hátlap illetve a csatlakozóknál lévő "fedlap" nincs rajta akkor minden porton tökéletesen működik..😀 nincs "csík" a képernyőn és lehet vele játszani bár nem sokat mert akkor is kifagy azzal a hibaüzenettel, hogy a driver időtúllépés miatt leállt. Ha lejebb veszem a gpu órajelet, memória órajelet avagy minden egyebet az sajna nem segít illetve minden teszten tökéletesen átmegy occt-vel...😆😅🤣 fura egy hiba de hátha valaki többet tud mint én. Höfokok rendben vannak friss mx4-es paszta illetve újra van thermalpad-elve gyári mérettel előtte is csinálta de gondoltam hátha ez a baj de nem...😀

Tudom kicsit hosszú lett ezért sorry.

Több konfigban tesztelve mindenhol ugyan ez a probléma.
De a jelenlegi ha esetleg kell
-I5 9400f
Hyperx 3200MHZ 16gb memória
Zalman ZM600 tápegység tesztelve volt cooler Master 700w táppal de ugyan ezt produkálta...🤔

Előre is köszi mindenkinek mindent és vagy bármit is!

Ádám :R

(#89529) Grave_444 válasza Werkly (#89522) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Miért kéne Shift + L ? Így van normálisan beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#89530) Werkly válasza Grave_444 (#89529) üzenetére


Werkly
őstag

Feszültség elmászik nélküle.

(#89531) bobalazs válasza Werkly (#89530) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan nincs. Nem teljesen egyenes a feszültség gôrbéd.

(#89532) Grave_444 válasza Werkly (#89530) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem mászik el. :) Direkt küldtem képet is, neked biztosan nem egyenes a grafikon...
Ha beállítod és elfogadod nyisd meg újra, ellenőrizd.

[ Szerkesztve ]

(#89533) kolopele válasza Werkly (#89530) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem is mindig elmászott amikor még zöld kártyám volt, volt hogy csak napok múlva, de elmászott. Ja, és nem csak nekem, mielőtt le lennék bénázva jó szokás szerint. Az egyenes megmaradt, csak éppen kicsivel lejjebb vagy feljebb csúszott. Nagy jelentősége mondjuk nem volt, mert minimális volt mindig az eltérés, egy idő után már nem is foglalkoztam vele. A vörös oldalon ezt jobban megcsinálták (MPT, Adrenalin).

[ Szerkesztve ]

(#89534) Werkly válasza kolopele (#89533) üzenetére


Werkly
őstag

Ugyanez fennáll nálam is!

(#89535) Werkly válasza Grave_444 (#89529) üzenetére


Werkly
őstag

Külön van V grafikon? :F

(#89536) KAMELOT válasza Werkly (#89522) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem soha nem mászott el és kilépés után egyből visszaveszi a Mhz. Elkutyultál valamit :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89537) Werkly válasza KAMELOT (#89536) üzenetére


Werkly
őstag

:F

(#89538) Csongi2015


Csongi2015
tag

Jó reggelt mindenkinek!
Vásároltam egy Sapphire Pulse rx 6700 xt kártyát nemrég,a hotspotot mennyire lehetne felengedni?Most erős játékoknál pl:Alan Wake 2 fullon 1080 p be,60 fok körül van a vga hőmérséklet és 75 fok körül a hotpsot a ventik igy már 100% pörögnek.A hőmérsékletek ezek normálisak?
Köszönöm!!

(#89539) KAMELOT válasza Csongi2015 (#89538) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek megy 100% a venti?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89540) Csongi2015 válasza KAMELOT (#89539) üzenetére


Csongi2015
tag

Ha lejjebb állítom a ventillátor görbét akkor a hotspot eléggé fölkúszik,ezért szeretném megtudakolni hogy mennyi még az elfogadható hőmérséklet,hogy állítsam be a ventik fordulatát.

(#89541) KAMELOT válasza Csongi2015 (#89540) üzenetére


KAMELOT
titán

Tegyél be egy hwinfo képet terhelés közben, hogy lássunk mindent a vga-ról.
Csinálj 50-75-100% ventivel képet játék közben.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89542) Grave_444 válasza Werkly (#89534) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze, keverjük ide az AMD-t, hogy ott ez is jobb. :DDD
User error nem kártyafüggő.

Korábban leírtam szájbarágósan. [link]
Annyi a lényeg, hogy ha egyenes a grafikon az apply után megnyitva is, nem lesz gond.
Olyan lehet, hogy pl beállítod 1900MHz-re és fel-le fog módosulni kicsit, tehát lehet 1890MHz lesz vagy 1905 stb.. Úgy vettem észre vannak fix értékek, amikre beáll.
Ettől függetlenül, ha jól csinálod idle ugyanúgy leveszi a feszültséget és az órajelet is. :)

Küldj egy gépet róla.

[ Szerkesztve ]

(#89543) B.Á.L.!.N.T válasza Grave_444 (#89542) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Röviden,tömören ennyi...

Több mint egy éve használom uv-al a 3080-at. Van két profilom is hozzá mind2 teljesen rendben működik.

(#89544) KAMELOT válasza Grave_444 (#89542) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod. Ezt nekem is magyarázta akkor az egyik kolléga, hogy kicsit tud módosulni, azt figyeljem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89545) bobalazs válasza Grave_444 (#89542) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Persze mert ott csak 5 vagy 6 ponton kell szabályozni, nehezebb elrontani.

Egyébként az van hogy instabil amit beállított azért mászik el. Persze ha terhelés közben nézi láhatja hogy nem egyenes. Ezért kell lejjebb rakni mhzet ahol még stabilan tartja feszültség párt.

(#89546) kolopele válasza Csongi2015 (#89538) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 75 fokos hot spot az szenzációs érték, minden 100 alatti érték jó, ami nem jó hogy ehhez 100% - on kell járnia a ventiknek. Ez nem normális. Jó eséllyel alul kell feszelned, illetve ha nem nyúlsz hozzá mennyivel teker és mennyi a hot spot? 90 - 95 - ig ne is foglalkozz vele amennyiben a ventik úgy normális sebességgel mennek. Egyébként a Pulse 6700XT hűtése nem a legjobbak közé tartozik, de ha állítasz a feszen, órajelből kicsit leveszel, beállítható egy normális értékre. Még a 6600 - as esetében is érdemes a feszt állítani rajtuk, pedig az csak 100-120W fogyasztással bír nem 200-220 - al.
Grave_444: Azt én sosem írtam hogy idle nem vette vissza a feszt, visszavette szépen, csak az a kis csúszkálás volt meg mindig, ráadásul neked is ismerős lehet ezek szerint, mert pont ilyen eltérésekkel csinálta. Érthető mondjuk, csinálta neked is, de azért user error :)

[ Szerkesztve ]

(#89547) Csongi2015 válasza kolopele (#89546) üzenetére


Csongi2015
tag

Sziasztok!Majd csinálok egy hwinfo-t,felteszem ide és visszaállítom a venti görbét gyárira hogy akkor mennyik a hőfokok,ha a 90 pár fok a hotspot és nem gond akkor addig fölengedem,és meglátom hogy mennyire mennek a ventik ennél a hőfoknál de gyanítom hogy alatta lesz a 100% nak így.Köszönöm!

(#89548) Grave_444 válasza kolopele (#89546) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tudom, de ahogy neki be van állítva úgy nem csak az órajelet tartja, hanem a feszültséget is idle, azért írtam.
Nem mondanám csúszkálásnak, szerintem teljesen mindegy, hogy játék közben hőmérsékletfüggően 1890 vagy 1905MHz a GPU. Ha nem állítasz semmit is ez alapján szabályozza a boost órajeleket minden mai kártya.
User error, ami miatt eredetileg írt, igen, mert szarul van/volt beállítva az AB. :K

(#89549) Vigneau válasza Werkly (#89530) üzenetére


Vigneau
félisten

Ilyen az én módszerem.

Valóban lehet hideg és meleg üzem alatti beállításnál 1-2 lépcső (15-30MHz) különbség. Erre nem árt figyelni, mikor finomhangol az ember (bekapcsolást követően vagy énn egy frissen lefuttatott Time Spy-t követően). Valamint extrém (alacsony feszültségű) UV-nál nem -300, hanem -500MHz-cel kell csökkenteni a kiindulási magfrekvenciát.

Ezen felül, ha a beállított görbe egy része a régi (halvány) görbe alá esik, ahol a töréspont, onnan fog feszültségugrás jelentkezni, ha a boost eléri az adott frekvenciát. Ezért kell figyelni, mennyivel csökkentjük a kiindulási értéket.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#89550) kolopele válasza Grave_444 (#89548) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, teljesen mindegy, még 100-200mhz - et sem nagyon lehet érzékelni játék közben, kb. 2%, nem hogy 15 - öt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.