Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

A DVI-D (apa) - HDMI (anya) adaptert lehet használni mindkét irányban? Találtam single és dual linkes változatban is.
Tehát pl.
- DVD-D kimenetű VGA-ra HDMI-s monitort tenni,
- és HDMI-s laptopra egy DVD-D bemenetű monitort tenni?

(#88202) 5leteseN válasza Malfroy (#88192) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én csinálnék két profilt az Afterburner alá:

* Csendes beállítás: , max 1.600MHz-el a gyári 1.750MHz helyett(=>-6-7-8% teljesítmény, DE: töredék zajszint) , max 80-85%-os, venti-.fordulat beállítással(kb. ezután ugrik a meg a zajszint az egekbe).

* Teljesítmény beállítás: Gyári érték.

(#88203) Viktor77 válasza 5leteseN (#88202) üzenetére


Viktor77
titán

80-85% ? :D
Suprim X 3070-em volt (ok, talán a legjobb hűtés), alapból 30%-on ment (ez alá nem lehet vinni, a 0%-ot nem szeretem), játék max 50%, de inkább 40%. 70-72 fok GPU, 85 fok Hotspot.
Ehhez csak némi UV kell, nem 1600MHz. Mehet 1900-on.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88204) 5leteseN válasza Viktor77 (#88203) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Szép számok! :DDD

A kérdező típusát nem ismerjük, ezért a pár évtizedes saját tapasztalatokból megfogalmazódott ököl-szabályt vettem elő:
a zaj 90%-áért a 90%-os teljesítmény feletti szakasz felelős, a jól eladhatónak tervezett VGA kártyáknál(a döntő többség)!
Ha ezt az üzemmód-sávot kivesszük(Afterburnerrel letiltjuk), az eredetihez képest sokkal csendesebb kártyánk lesz -5-10% teljesítmény árán. Ha ezt egy bekapcsolható profillal bármikor lekérhetjük, akkor "Jók vagyunk"!
A saját kártya lehetőségeinek felkutatásával(amire nincs mindenkinek kedve-ideje-...) meg még jobbak! ;)

(#88205) Viktor77 válasza 5leteseN (#88204) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, csak akkor ugye ott vagyunk, ha elveszel 10%-ot, akkor miért nem 3060Ti? Ha ebből is elveszel, akkor miért nem 3060? És így tovább.
A kérdező erősen törekszik a csendre (én is ilyen vagyok), így 60% ventifordulat feletti értéket nem javasolnék, főleg, ha valami rosszabb hűtésű példány, ezeknek hangosabb a ventije.
Ezért vagyok UV párti. Egyrészt a gyártók erősen túlfeszelik a kártyákat, másrészt (jó esetben) a hűtést 210-220W-ra tervezik (ha jól emlékszem ez a 3070 alap). Ha ebből a feszből elveszel, megspórolsz 40-50W-ot, amivel már könnyebben megbírkózik a többre tervezett hűtés, ergó halkul.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88206) 5leteseN válasza Viktor77 (#88205) üzenetére


5leteseN
aktív tag

"Igen, csak akkor ugye ott vagyunk, ha elveszel 10%-ot, akkor miért nem 3060Ti? Ha ebből is elveszel, akkor miért nem 3060? És így tovább..."

Bármikor lehívható a Teljesítmény" profil, nincs elveszítve a a 3070 képessége! ;)

"...A kérdező erősen törekszik a csendre (én is ilyen vagyok), így 60% ventifordulat feletti értéket nem javasolnék, főleg, ha valami rosszabb hűtésű példány, ezeknek hangosabb a ventije.
Ezért vagyok UV párti..."

Én is UV párti vagyok! Hol írtam ellene? Megtiltottam-elleneztem valahol? ;)
Némi "többletet ragasztottam" hozzá! ;)

Magamnak egyébként a saját "Teljesítmény"-es verziónál még hozzá szoktam ragasztani azt a gyártó által(megbízhatóság/garancia miatt!) ott felejtett 3-4-5%-ot(MHz), akár kis +V-tal még, ha szükségesnek látom! :DD
Ezt viszont nem erőltetem senki ,másra, mert bizony ennek van ára az Üzemóra/Garancia oldalon!
Én is csak a szükséges alkalmakkor élek vele!

[ Szerkesztve ]

(#88207) kolopele válasza 5leteseN (#88206) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sok esetben akkor is tudod növelni a teljesítményt ha UV - t használsz, pont azért mert a kártyák szinte mind túl vannak feszelve. A veszteségről meg csak annyit, hogy ha teszem fel 1200 mv - ról 1100 mv - ra teszel egy kártyát, annyira kicsit csökken csak az órajel (100 mhz), hogy az max. 1-2% - ot fog jelenteni, azt meg nem veszed észre az életben, kivéve ha benchmark őrült vagy. Nekem a ventik már akkor is hangosnak számítanak ha hallom őket, ezért mondhatni kicentizem a hőfokokat, jelenleg a Gaming X 1000 rpm fölé nem megy, mert nem engedem, és még így sem több a max. hot spot mint 80-85 fok 1100 mv és 2500 mhz órajel mellett (2622 mhz a gyári boost). 95 -100 fokig amúgy mehetne nyugodtan a hot spot, de jobb 90 alatt tartani. Ezt nem tudod megcsinálni egy alapból hangos, gyenge hűtésű kártyával, mert ott egyszerűen tekertetni kell a ventiket legalább 2000 - ren sokszor, hogy legalább a 90 fokot megtartsa. Amúgy benchmark (pl. Heaven) esetében ez a -120 mhz annyit tesz, hogy ha gyárin hagyom 150, ha ennyivel csökkentem UV mellett akkor 148 átlag fps - t hoz, minimumban nincs eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#88208) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Mikor várható az amd gpu-k új szériája?
Most érdemes cserélni 7800 xt-re vagy érdemes várni?
:R

(#88209) 5leteseN válasza kolopele (#88207) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, ezek, vannak, ezeket kb "tom".

Amit írtál, az különösen az AMD-kre áll, a TDP limites megoldásaik miatt!
Sajnos azok az Idők elmúltak, amikor 20-30-40%-okat lehetett tuningolni (az egyik "csúcs": GeForce4200Ti=>4500/4800...)

Most 2-3-4%-okon rugóznak a "fiatalok"! Engem ennyi nem nagyon érdekel! Ami teljesítmény-méret érdekelne, azt meg a szintet lépő technológiai fejlődés benyelte! A mostani Tuningolósok ezt a technológiai lépcsőt még nem tudták megugrani nemzetközi szinten sem, én meg nem szánok rá annyit(a családi költségvetés kárára), ami sokkal nagyobb tétel kellene a korábbiakhoz képest a mostani időkben.

Mivel a folytatás már nagyon távol van a fórum-témától, hagyom is...

[ Szerkesztve ]

(#88210) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Két hete ki lett takarítva a PC-m, meg lett pár új alkatrész bele véve és miután újra összeszereltem időnként az alaplapon a VGA feliratú fehér fény nem alszik el a boot után. Mi lehet a gond?

Motherboard : ASUS ROG Strix Z790-F Gaming WiFi
Graphics Card : ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X OC Edition

Az alaplap és a VGA pont nem új alkatrész és eddig tökéletesen működtek (6 hónapja vásároltam őket). Igazából most se gondolnám rossznak, ha nem égne a fény.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#88211) Barell válasza B4ndiBuild3r (#88210) üzenetére


Barell
senior tag

Nálam akkor marad égve ha a gépet előbb kapcsolom be mint a monitort. Próbáld ki hogy előbb a monitor aztán a gép indítás. :R

(#88212) etejedu


etejedu
őstag

Üdv! Micro stutter rate -tel mit lehet kezdeni? Amd

(#88213) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy 3080 Visiont OC-t. Korábban már volt egy Zotac 3080-am, azt sikerült egész jól undervoltolni egy guide alapján. A Vision-hoz viszont nincs egyértelmű alapom. Afterburner-t használok. (Config egyéb infói az adatlapomon, ha szükséges.)

Ezeket találtam egy hasonló kaliberű kártya esetében:

"0.893v at 2010mhz and +750mhz on memory"

Mit gondoltok, ez az undervolt megfelelő lehet? Illetve milyen profilokat érdemes még felvennem?

Egyedi venti profil esetleg javasolt ehhez a típushoz?

Köszönöm szépen! :R

"It always seems impossible until it's done."

(#88214) gejala válasza etejedu (#88212) üzenetére


gejala
őstag

Ennyi infó alapján gyorsabb proci vagy gyorsabb SSD vagy jobb driver vagy jobb játék kell...

(#88215) etejedu válasza gejala (#88214) üzenetére


etejedu
őstag

:R
A játék és a proci a ludas.

(#88216) hyperst


hyperst
tag

Üdv.
Ebben tudatlanként kérdezek :U
Mi a különbség pl egy Asus 3070 és egy Founders Edition 3070 közt? Vagy ezek a kártyák miben másak igazán (Founders Edition)?

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88217) makszutov.hu válasza hyperst (#88216) üzenetére


makszutov.hu
tag

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/15zzfhv/what_is_the_difference_between_a_founders_edition/

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88218) hyperst válasza makszutov.hu (#88217) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm! Ezek szerint hűtés tekintetében jelent előnyt a más gyártótól származó kártya.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88219) jaeger99


jaeger99
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy eléggé "régi" gépem. Szeretném még egy picit építeni, mivel jelenleg nem tudom megengedni magamnak hogy építsek egy teljesen újat.
Az alaplap ASUS H110M-R ez alatt van egy Intel I5-7400 és 32 GB Corsair RAM 2133 Mhz.
Egy GTX 1660 6gb-ot szeretnék beletenni. Elméletileg elviszi és nem hajtaná ki a procit sem. Sajnos évekig, amíg nem volt HDMI-s monitorom, a processzor kártyáját használtam.
Az én videokártyám egy sima GT1030 2GB. Sajnos szaggat és nem működik annyira jól.
Mit javasoltok?
Használtan néztem itt jobb állapotú 1660-okat, csak félek hogy nem tudom összehozni az anyával.
Előre is köszönöm a segítséget! :P

(#88220) Pikari válasza jaeger99 (#88219) üzenetére


Pikari
őstag

Ez nem régi gép. Manapság már nem 1-2 évre vesznek gépeket az emberek. Mivel kisebb teljesítményű kártyát használtál, győződj meg vásárlás előtt, hogy a tápegységet elbírja -e az 1660 kártyát. Más akadály nem hiszem, hogy felmerülhet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88221) jaeger99 válasza Pikari (#88220) üzenetére


jaeger99
csendes újonc

Köszönöm! Tudsz ajánlani esetleg olyat ami megéri? Maximum 500W-ra gondoltam.

(#88222) Pikari válasza jaeger99 (#88221) üzenetére


Pikari
őstag

Tudni kéne, hogy most mi van benne. Lehet, hogy az is megteszi.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88223) jaeger99 válasza Pikari (#88222) üzenetére


jaeger99
csendes újonc

300W, azt hiszem Cooler Master de nem biztos. :(

(#88224) aleksz32


aleksz32
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Rog Strix RX 6650xt-t.
Rögtön feltünt, hogy stressz tesztnél ahogy elindítom rögtön felmegy a hotspot 95-re, 1 perc után már 100-102 fokos. Olvasgattam róla h gyakori ezeknél a kártyáknál, hogy melegebbek mint az Nvidia, de ez soknak tűnik. Főleg, mert ha egy játékot elindítok ott is pár mp és már 60%-on megy a venti, hotspot szintén 100 fok körül van.
Szerintetek mit lehetne csinálni?

(#88225) Pikari válasza jaeger99 (#88223) üzenetére


Pikari
őstag

A procid a géped többi részével együtt 100w, max 150w körül lehet videókártya nélkül. az 1660 kb 160w. Tehát a 300w-ot max terhelés alatt valószínűleg átléped. Lehet, hogy el fog indulni, de a feszültségek enyhén instabilak lesznek, és a táp a max teljesítménye körül fog járni. Úgyhogy a tápot mindenképp cserélni kell.

[link]

Innen válassz bármit a HKC kivételével.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88226) flash-


flash-
veterán

üdv
projektoros vetítéssel lenne egy kis gondom!
az a baj hogy amikor power pointtal megnyomom az f5 öt hogy vetítsem ki a képet, gyakran előfordul hogy elcsúszik a vetitett kép a bal szélére és kisebb is lesz, vagy a vetített szöveg szélei lemaradnak. és nem tudok rájönni hogy mi lehet a gond. kiterjesztett asztallal vetítek, a monitoron látszólag semmi változás ott a megszokott a kép. hogy ez most a vga( vagyis alaplapi , intel g2120 cpu ,illetve az asrock b75 pro3m alapjap hiábja) vagy rendszer hiba azt nem tudom. a projektor egy epson. és kb 20m hdmi kábellel van összekötve.(illetve a hdmi egy video switchbe megy bele mert abból megy egy egy tvre is)
amikor windows gomb+p-vel váltok vetitési megjelenitési módok között( kiterjesztett asztalról csak pc módra) és vissza a kiterjesztett asztalra, akkor már helyrejön miután pár másodperc eltelik hogy a projektor kéket mutat, stb..

mi a legvalószinübb erre a hibára? renszer? kábel? hdmi foglalat? vagy switch? esetleg projektor hiba?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#88227) jaeger99 válasza Pikari (#88225) üzenetére


jaeger99
csendes újonc

Szia!

Megnéztem, ő van benne, nem 300-as.

https://www.pcx.hu/xilence-400w-redwing-series-xn051-981199?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA8NKtBhBtEiwAq5aX2NYKsC90DnFkm9Qavi4_nhtyN5md1ALSTdjEDaF_FUVUKnuQF_LcPRoC6QMQAvD_BwE

Viszont ezekkel a paraméterekkel nem tudom hogyan találnék 500-asat, ami pont kompatibilis a házammal.

Ház:

Cooler Master Elite 241
RC-241-KKN1 számítógép ház

(#88228) jaeger99 válasza flash- (#88226) üzenetére


jaeger99
csendes újonc

Szia! Nem lehet hogy a kábel hosszúsága miatt romlik a jel?

(#88229) Viktor77 válasza jaeger99 (#88227) üzenetére


Viktor77
titán

Bármelyik ATX táp jó a házadba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88230) jaeger99 válasza Viktor77 (#88229) üzenetére


jaeger99
csendes újonc

Köszönöm, akkor lehet elhamarkodottan írtam aasik topikba is. :)

(#88231) Pikari válasza jaeger99 (#88227) üzenetére


Pikari
őstag

Azt a tápot valószínűleg nem kell cserélni. El fogja bírni a kívánt videókártyát. Viszont egy 6 to 8 pin pci-e tápcsatlakozó átalakítót lehet venned kell majd, mert a kártya valószínűleg nem fog elindulni 6 pinről.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88232) ooloo válasza kolopele (#87966) üzenetére


ooloo
őstag

Szia , Gondoltam beköszönök , hogy megvettem az új kártyát ....

A jövő és a múlt egymás mellett...

A régi kártyáról csak annyit , hogy egy barátomat kértem meg , hogy próbálja ki a gépében ... Nála gond nélkül tette a dolgát . Visszahoztam és most nálam is gyönyörűen fut . Igaz , BIOS t az alaplapon és meghajtóprogramot a videokártyán a legfrissebbre cseréltem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#88233) flash- válasza jaeger99 (#88228) üzenetére


flash-
veterán

hát meglehet az is bár nem tudom mi a korlát hdmi nél hány méter után lehetnek gonodk :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#88234) Ablakos


Ablakos
őstag

A rögzített videó (nvidia Geforce Exp) minőségét a monitor korlátja (csak 60Hz) befolyásolja? Kikapcsolom a vsyncet így 100Hz is van, de én ebből csak 60-at meg néha kép elcsúszkálást látok. 144 Hz-es tévén lehet simább a rögzített videó?

(#88235) Panthera válasza flash- (#88233) üzenetére


Panthera
őstag

A 20 méter nagyon sok, 10-től aktív (táplált) kábel szükséges. A tiéd olyan?

(#88236) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, pár napja random elsötétül a képernyő és maxra pörög a VGA hűtő, amíg ki nem kapcsolom és újra nem indítom. Van, hogy játék közben, de van, hogy akkor is, amikor nem csinálok éppen semmit. A probléma teljesen random jön elő, van hogy 10 percen belül 3x, van hogy 24 óra alatt egyszer vagy egyszer sem.
Ezt találtam most az eseménynaplóban (kb 100-szor ugyanez a bejegyzés ugyanabban az időpontban), az előző esetekben nem volt ez még, csak most először:

Javított hardverhiba történt.
Összetevő: PCI Express Root Port
Hibaforrás: Advanced Error Reporting (PCI Express)
Elsődleges busz:eszköz:funkció: 0x0:0x3:0x1
Másodlagos busz:eszköz:funkció: 0x0:0x0:0x0
Elsődleges eszköz neve:PCI\VEN_1022&DEV_1453&SUBSYS_14531022&REV_00

Elképzelhető, hogy haldoklik a VGA-m? Van valami tesztprogram, amivel ezt meg tudom nézni? Illesztőprogramot frissítettem, de nem segített. BIOS frissítés segíthet?

Előre is köszönöm! A konfig a profilomban aktuális.

(#88237) Werkly


Werkly
őstag

Gyári vízhűtéses VGA vehető nyugodtan? Nem sérül idővel a cső?Alaptalan a félelem e téren vagy megeshet, hogy folyik?

(#88238) ricsi99 válasza Werkly (#88237) üzenetére


ricsi99
addikt

Hamarabb lesz csapágyas vagy eldugul az egész mielött kilukadna a cső :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88239) jano1102


jano1102
csendes tag

Sziasztok. Egy "ügyrendi" kérdés: Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy németországi gariztatás nagyságrendileg mennyi ideig szokott tartani? Előre is köszi.

(#88240) p@gabi válasza jano1102 (#88239) üzenetére


p@gabi
tag

Szerintem forgalmazója és gyártója válogatja
Nekem most van egy folyamatban
Osztrák cybertporthoz kellett visszaküldenem egy asus rog strixet,ők küldték tovább németországba az asushoz
Lassan 3 hét eltelt és még semmi hír róla
Asus oldalán nézegetem,de elméletileg még mindig a termék beérkezésére várnak
Sajnos közvetlenül nem küldhettem a gyártónak (ami egy kicsit meggyorsíthatta volna a dolgot),mert nem magyarországi vásárlás volt

[ Szerkesztve ]

(#88241) jano1102 válasza p@gabi (#88240) üzenetére


jano1102
csendes tag

hasonló. nekem is asus. azért köszi.

(#88242) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van egy Acer XV272UP monitorom és ha AMD kártya van benne egyszerüen meghülyül. Ki és bekapcsolt freesync esetében is feketén villodzik youtube alatt a videólejátszás ha fut 3d alkalmazás is, illetve volt olyan játék ahol pl teljesen eltünt a pálya egy része és vibráltak a texturák. A furcsaság az hogy végigtoltam vele más játékokat is pl last of us és ott semmi renderelési hiba nem volt. Most tolok rá egy szőrős fánkot (furmark) vagy van valami jobb program? Esetleg a monitor a ludas? :F

Nvidia kártya esetében semmi gond! Felraktam a legujabb adrenalin drivert de ugyanaz a gond.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88243) p@gabi válasza BogyóBP (#88242) üzenetére


p@gabi
tag

Nem akarok nagyon belevau,jönnek még tapasztaltabbak majd,de oprendszerben a gyorsindítás ill. böngészőben (yt miatt) a hardveres gyorsítás ki van kapcsolva?

(#88244) BogyóBP válasza p@gabi (#88243) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nincs és nem is akarom kikapcsolni. Nem véletlen van az benne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88245) 5leteseN válasza BogyóBP (#88242) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Milyen AMD?

A játékok alatti ilyen jelenségek egyik oka a driver(amiben az AMD ismerten gyengébb), a másik a kártya VRAM gondja(ez a ritkább), ami itteni hozzászólás statisztikám alapján korábban túlhajtott(vagy most is húzott) kártyáknál van. A VRAM MHz-et vedd vissza valamelyest, egy-két próba erejéig.
Afterburner ? A GPU-VRAM MHz-ek gyáriak?

[ Szerkesztve ]

(#88246) varmi2 válasza BogyóBP (#88244) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nyugodtan kikapcsolhatod, semmi hátrányt nem fogsz észre venni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88247) Werkly


Werkly
őstag

1440p-re meghajt egy 14600K egy 4090-et? Kösz!

(#88248) kolopele válasza aleksz32 (#88224) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alulfeszeléssel próbálkozhatsz, az szokott segíteni. Próbálhatod a saját driveréből, vagy az MPT segédprogramból is. A lényeg a fesz csökkentése, esetleg az órajelből is vehetsz lejjebb, az MPT ezt automatikusan megcsinálja fesz állítás közben. A másik megoldás, hogy elállsz a vásárlástól (már ha újonnan vetted). Egyébként ez a 100 fok körüli hot spot elég gyakori jelenség gyári beállítások mellett, az AMD eleve 110 fokig adja meg a határát. Amennyiben az alulfeszelés nem segít, az elállás meg nem lehetséges, akkor az újrapasztázás ami még segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#88249) kolopele


kolopele
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék kivételesen megint egy tanácsot kérni. Mindkét gyerekemnek ugyanolyan gépezetük van, csak van egy érdekes jelenség. Játszanak ugyanazzal a játékkal online, beállítások, minden ugyanaz. Az egyiknél mondjuk 52% fizikai memória fogy el, a másiknál meg 73%. Virtuális ramként a 73% - os eléri a 100% - ot, és crash, memória kevés figyelmeztetés, kivéve ha nem a rendszer kezeli módban hagyom, ami akár 8-9 GB - ra is megnő, míg a másik gyereknél ez a szám marad kb. 3GB környékén. Mi lehet a probléma? Vagy ez normális? A HWINFO - ban van az ugye hogy virtuális memória, amely a fizikai+lapozófájl együttese, na az megy fel ilyenkor 100% - ra, amennyiben nem a rendszer kezeli a virtuális memóriát, vagy éppen nem adok meg neki egy jó nagy számot. Esetleg a C- ről át lehet helyezni, vagy több partíción is lehet nyitni virtuális memóriát? Mondjuk akkor is fura, hiszen maga a fizikai nem fogy el, viszont 20% - al is többet eszik a másik gépnél. Köszönöm előre is.

(#88250) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok,

Keresek 8pin-es 90 fokos adaptert, mert az ITX PC-mbe csak derékszögben tudom bedugni a tápkábelt. El tudtok igazítani a megfelelő fórumba? Vagy hol tudok venni esetleg belföldről ilyet?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.