Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) Aprósólyom válasza Scholes9 (#83599) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor ez windows update lehet, hiszen gondolom semmit nem változtattál. Poénból rákeresve, találni is ilyen témájú microsoft topikokat.

Jevons paradox

(#83602) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Csak némi hírfoszlányaim vannak UEFI, nVidia drájverek és Win10 témában. Van egy CSM/Legacy telepítésű Win10 és RTX2070-ről RTX3070-re lessz VGA csere. Olyasmi rémlik, hogy csak UEFI only módban fognak bizonyos eszközök kifogástalanul működni x Win verzióktól. Van, lesz valami ilyesmi?

(#83603) Scholes9 válasza Aprósólyom (#83601) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A vga driver mellett települt valami win update is igen :B Lényeg, hogy jó és nem kell másik kártyát venni :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#83604) bobalazs válasza májkimiki (#83602) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

CSM mellett is normálisan működnek.
A SAM vagy Resizeable Bar funkció nem működik úgy de az csak olyan 0-5% veszteség.

(#83605) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok

Ryzen pro 5650U CPU (és integrált GPU) val szerelt gépem van:
ilyen

Erre szeretnék 24"-os 2K kijelzőt rákötni:
(kb ezeket:
- Philips 245E1s/00 (67k)
- Lenovo L24Q-35 (74k)
- AOC Q24V4EA (80k))

Az lenne a kérdésem, hogy elbírja ez a kártya a fenti monitorokat?

Elvileg a leírás alapján ezt tudja kiadni:
• HDMI supports up to 4096x2160@60Hz
• USB-C supports up to 5120x3200@60Hz

De nem tudom, hogy mi a tapasztalat ez ügyben (marketingesek írták vagy mérnökök? ;] )? Valóban elbírja? Esetleg valaki használ ilyen CPUt/GPUt vagy a sima 5600U-t, van tapasztalata?

köszönöm előre is a válaszokat!

(#83606) Aprósólyom válasza Lasersailing (#83605) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha annyit ír, akkor annyit bír.

Jevons paradox

(#83607) májkimiki válasza bobalazs (#83604) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi szépen.

(#83608) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok esetleg segíteni abban, hogy az Asus GPU Tweak III-ban be lehet valahol állítani, hogy az alapértelmezett mód a gép indítása után a Silent mode legyen? Mert Default mode-ban van mindig, de mivel ritkán játszom, ritkán kell a GPU, így jó lenne a Silent mód alapértelmezettként.

(#83609) pandras83 válasza Gabesz87 (#83608) üzenetére


pandras83
senior tag

annyi tapasztalatom van, hogy az msi 1070-hez is van ugyanilyen progi, amiben ott vannak a módok és hiába állítom be a silentet, restartnál defaultra visszaáll. msi ab custom fan curve a megoldás, ha még nem próbáltad.

Cyberfuck Patchrunner

(#83610) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
75Hz monitor mellé érdemes olyan erős kártyát venni, ami tudná a 75nél nagyobb fps-t?
A sync miatt kérdem.
Legyen a játék mondjuk a FarCry 6.

#83598Grave444 Köszönöm!

(#83611) bunddog válasza zümzümm (#83610) üzenetére


bunddog
tag

Szerintem igen mert akkor lazán tartja a 75-öt úgy hogy nem izzad 100%-on. És lehet lesz majd 75 hz-nél "nagyobb"' monitorod.

Más: gtx 950 tudhatja a 4k hardveres dekodolast?

[ Szerkesztve ]

(#83612) Csupingo válasza bunddog (#83611) üzenetére


Csupingo
veterán

Mire gondolsz pontosan a 950-nel kapcsolatban? Hdmi 2.0 van rajt, azon működik a a 4k 60 Hz. Vp9-et és hevc-et is tud kódolni. Tudsz vele h.265 videót készíteni a hardvert használva. 4k hevc videót még nem encodoltam vele.
Szerintem a dekódolást tudja, szépen játsza le a 4k videókat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83613) zümzümm válasza bunddog (#83611) üzenetére


zümzümm
senior tag

"Szerintem igen mert akkor lazán tartja a 75-öt úgy hogy nem izzad 100%-on"
Igen mondasz valamit :)

"És lehet lesz majd 75 hz-nél "nagyobb"' monitorod."
Épp most állok monitor vásárlás előtt, és pontosan e célból kérdeztem. Ha most megveszem a monitort, akkor 5-8 évig biztos nem cserélem le.

(#83614) Aprósólyom válasza Gabesz87 (#83608) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ránézve az Asus GPU tweak III micro sitejára, minden módjánál, így defaulton is állítható egyedi fan curve, nézd meg, hogy ott tudsz-e limitációk nélkül módosítani a ventilátor vezérlésén.

Jevons paradox

(#83615) Aprósólyom válasza zümzümm (#83613) üzenetére


Aprósólyom
addikt

75Hz Vs 144Hz(+) egy megjegyzés. A játéktempótól és játékstílustól függ. Ha witcher/autós és hasonló játékokkal játszol, akkor szerintem 75Hz teljesen jó.
Ha fast-paced játékkal játszol try-hard üzemmódban (Battle-Royale, Arena-Shooter, mint pl warzone vagy Quake) akkor jobb egy high-refresh rate monitor.
Viszont ha nem try-hard üzemmódban szoktál játszani, hanem csak lazára veszed akkor akár ezeket a fast-paced gémeket is lehet élvezni 75Hz/75fps-sel.

Érdemes kipróbálni egymás mellett a 75Hz és 144HZ(+) monitorokat.
Budapesten az Oázis computer monitorokban erős üzlet és folyamatosan kint van 1-2 tucat monitorjuk, amit kipróbálhatsz. Az áraik is normálisak. VA paneles monitorokkal legyél óvatos, mert a pixel válaszideje a legtöbbnek lassabb mint egy átlag modern IPS vagy TN paneles monitornak, így erősebb lehet az utánhúzás, bár 75Hz/75fps tempóhoz azok is elégségesek.

Jevons paradox

(#83616) zümzümm válasza Aprósólyom (#83615) üzenetére


zümzümm
senior tag

Értem köszönöm!
Autós és FPS játékok mennek nálam. De nem mai játékok... A gtx960 miatt talán a Crysis 2 volt a legrfisebb fps amivel játszottam, mellette CS Source :) Illetve jelenleg 8ms 60Hz monitorom van. Szóval egy 5ms 75Hz monitor is előrelépést fog jelenteni, csak nagyobbat akartam ugrani, pl 1ms 144Hz. De a történethez hozzátartozik, hogy nekem leginkább Photoshopra kell a monitor, csak szerettem volna ha a feszkót néha letudnám vezetni játékkal, a lehető legkisebb utánhúzással. De úgy néz ki ilyen univerzális monitor nem létezik kompromisszum nélkül.
Nyilván vkártya csere is tervben van.

(#83617) bunddog válasza Csupingo (#83612) üzenetére


bunddog
tag

Pontosan ezekre gondoltam :Y :R :R

(#83618) Gainka


Gainka
őstag

Hali, volt egy net lekapcsolasom korlatozasom kestem a befizetéssel ilyenkor igy szokták és mikor este net nélkül a gép elé ültem valamiert nemvolt tálca ha ráhuztam az egeret csak egy forgo karika volt (win10), nem tudtam mit kezdeni vele igy gondoltam ujbol telepitem a wint ugy is regen volt ilyesmi. Eztán jött a küzdelem, barmi amihez fogtam kin szenvedes volt, dll hiány, net framework probléma (eddig soha nem volt ilyen) meg ugy semmit nem tudtam feltelepiteni mig ki nem googliztam vagy you tubrol ki nem lestem a trukkoket mit hogy. Ezek mellett error 184 hibával az amd driver sem települt utána nézem fel sem ismeri a számitogép eszközkeleböben csak az intel igp-t. Letiltottam az igp-t semmi, kerestem rá trükköket semmi, szoval utolso gondolatom hogy holnap kiprobàlom a vga-t egy másik gépben hátha azzal nem lenne gond, inkább a régi alaplap legyen cserés mint a vgat kelljen gariztatni....Szoval valaki találkozott már ilyen, telepités után eltünt videokártyával? Nem biztos de mintha emlekeznék hasonlora hogy egy hasonlo net korlátozás (kábelnet) után wintelepités kellett végezni szerintetek képes ez beleszolni ilyesmibe? Vga rx 6500xt az tobbi cucc már eleg koros, haswell i5 8giga ram, giga alaplap...

(#83619) FattyDove


FattyDove
őstag

Szokás néha frissíteni a firmware-t a videókártyán?

(#83620) Gainka


Gainka
őstag

Na meglett a probléma, kicsit máskép vannaka dolgok mint eddig, mielött utrakeltem volna a video kártyával, kiprobáltam 8.1el persze semmi, eztán vissza raktam vga nélkül a 10-et és végig vártam az összes frissitést, eztán vissza helyeztem a gépbe és láss csodát ment is fel a driver telepitö. :B

(#83621) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem egy Sapphire Nitro+ RX 580 kártyát. Játékok jól mennek és alacsony a hőmérséklete.
Egy gond merült fel vele kapcsolatban. Most már másodszor történt velem, hogy online filmnézés után/közben Aero átvált ilyen low performance módba, kép enyhén tearingel, enyhén belassul, akadozik.
Azon gondolkodom, hogy lehet a memóriák túlmelegednek? Mert ugye filmezéskor a mag alig dolgozik, de memória maximumon megy ilyenkor.
Szerintetek mi lehet a gond? Találkozott-e valaki ilyen problémával? Mit tudok ezzel kezdeni, illetve vmi trobleshooting?

Win 7 x64 Pro
Adrenalin 22.6.1 (WHQL)
Előző driver AMD Cleanup Utility-vel lett eltávolítva.

(#83622) bobalazs válasza Erunosta (#83621) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az rx580nál videó közben nem "alig dolgozik a mag" mert bekajál jó 30-40 wattot, egy H264 film dekódolásával. Maxon jár a video ram is, a gpu órajelek se alacsonyak.
Vedd lejjebb egy kicsit a gpu órajelét szerintem pár tiz megahertzel, pl msi afterburnert használva.
Én szerintem pont az van ami szokott lenni hogy a gyári OC a kis terhelésen jön elő és bukik.

(#83623) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémával találkozott itt valaki, hogy nem hajlandó a gpu clock meg a memory clock alap helyzetre vissza menni? Ma raktam újra a gépet ez miatt de sajnos nem változott semmit és próbáltam a friss winnél tesztelni, hogy nem rakok fel semmilyen drivert de nem volt változás. Annyit észre vettem, hogy ha a monitor képfrissítést 170-ről 60-ra vissza veszem akkor leveszi az órajeleket de 165 hz-től már nem hajlandó és öcsém gépén 165-ös a monitor de ott rendesen működik. :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#83624) Erunosta válasza bobalazs (#83622) üzenetére


Erunosta
tag

Köszönöm a válaszod, de ez miért gond neki, ha a hőmérséklete amúgy rendben van 50C alatt bőven?
Amúgy igen OC verzió Mag 1411 MHz, memória 2000MHz (pedig 4GB-os, de vmi 2018-as bios van rajta elvileg).

(#83625) bobalazs válasza Erunosta (#83624) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mert nem hőmérsékletfüggő az hogy a gpu hibázik.
Én csak egy tippet mondtam és nem szentírás hogy működik.

(#83626) Erunosta válasza bobalazs (#83625) üzenetére


Erunosta
tag

Rendben én se kötekedni akartam csak kíváncsiskodtam. Köszönöm a gyors válaszod.
Undervoltolni is szükséges ilyenkor? Esetleg power limitet lejebb venni? Bár ezekhez én sose nyultam hozzá eddig.
Adrenalinban ugye ilyen 7 state van bellítható, MSI Afterburnerrel meg csak egy csúszka.

(#83627) bobalazs válasza Erunosta (#83626) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem alulfeszelnék ha amúgy a hőmérséklet tökéletes.Csak akkor ha a hűtés hangos a fülemnek pl.
Power limitet se piszkálnám. Elég lejjebb venni az 1411-et mondjuk 1380ra, esetleg 1350re, a vramot is a 8000 (2000) órajelről lejjebb venni 1950-re, 1900ra.

[ Szerkesztve ]

(#83628) Erunosta válasza bobalazs (#83627) üzenetére


Erunosta
tag

Rendben, megpróbálom amit írtál. Amúgy már itt szöveggörgetésnél is középtájt felfedezni vélek "tearing-et" egy csíkban finoman megcsúszik a kép.
Memória MHz-ekhez nem merek nyúlni, azt olvastam ott nagyon tudni kell a léptékeket mert számít egyéb tényező is. Akár sokkal rosszab teljesítményt kapok mint az érték indokolná. Vagy ezen ne aggódjak?
MSI Afterburnet vagy Adrenalin-t javasolsz underclokra?

(#83629) bobalazs válasza Erunosta (#83628) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mindkettő egyaránt jó, én afterburnert szoktam.
Nyugodtan lejjebb lehet venni a vramot nem lesz tőle káosz.

(#83630) csákány.


csákány.
aktív tag

Sziasztok!
Még régi inteles platformon vagyok PCIE3-as csatival. Ha kijön a 13. generáiós procikból több féle szeretnék átváltani rá. Most viszont van itt a közelben egy eladó 3060ti egész jó áron. A kérdésem az, hogy ha megveszem azt a kártyát, akikor az menni fog biztonságosan PCIE3-as foglalatban? Tudom, hogy sávszélt veszítek, de ez csak ideiglenes lenne?!

Ui.: Nem kevés manapság egy ilyen kaliberű kártyán a 8GB VRAM?

[ Szerkesztve ]

(#83631) bobalazs válasza csákány. (#83630) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Menni fog gond nélkül. Visszamenőleg is kompatibilis.

(#83632) imis


imis
senior tag

Egy kis segítséget kérnék,
Van egy régebbi laptopom acer aspire V15 nitro, VN7-572G
NVIDIA GeForce GT 945M 2GB + az Intel HD graphics 520

Szeretnék egy WFHD felbontású monitort venni hozzá, 2560 x 1080 felbonntásut.

kérdésem ezekkel a kártyákkal hdmi-n elfut majd? ill frekiben mit tudhatnak a laptop videokártyái?

Ezt a monitort szeretném a laptophoz használni:
[link]

:R

(#83633) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Gondolkodom egy bányász VGA vásárlásán.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 GAMING OC kártyáról van szó. Több mint 2 éves, elmondás szerint kiegészítő hűtéssel ment 65-70 fokon. (4 kártyás konfigban volt)

A kérdésem mennyire lehet elöregedve? Mennyi ideje lehet hátra még? Teljesítménye csökkenhetett-e? Ha újrapasztázom segít neki valamit? Én heti 3-5 órát játszom nem lenne szét terhelve nálam.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#83634) bobalazs válasza scrtaft (#83633) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól karbantartott kihúzhat 10-15 évet is.
De amúgy várjál míg előveszem a jósgömböt!
:DDD

(#83635) Hekxer válasza name (#80200) üzenetére


Hekxer
tag

Sziasztok!

Valakinek van bármi infója vagy tapasztalata erről a clgről, elvileg kínából árulnak bányász cuccokat, de kicsit hihetetlen hogy egy ASUS GeForce RTX 3080 Ti 12GB OC GDDR6X 384bit (TUF-RTX3080TI-O12G-GAMING) Videokártya (Használt)209.000 Ft

https://hardwaretrader.hu/asus-geforce-rtx-3080-ti-12gb-oc-gddr6x-384bit-tuf-rtx3080ti-o12g-gaming-videokartya-hasznalt-566

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#83636) szucsinka válasza Hekxer (#83635) üzenetére


szucsinka
őstag

Előre kell fizetni nem gyanús, :)

(#83637) Grave_444 válasza Hekxer (#83635) üzenetére


Grave_444
nagyúr

"Személyes átvétellel
Jelenleg nem elérhető és nem is tervezett." :DDD

Csak levelezési cím van itt. [kép]

A cég 2022.10.18-án indult, a céges bankszámla ez után.

[ Szerkesztve ]

(#83638) Asycid válasza Hekxer (#83635) üzenetére


Asycid
tag

Azt hiszem valaki linkelte már az oldalt azzal, hogy senkinek eszébe se jusson onnan rendelni, mert átverés.

(#83639) Erunosta


Erunosta
tag

Tudom @bobalazs nem ajánlotta, de kíváncsi voltam erre az alulfeszelésre. Levettem State 7 feszültséget 1100mV-ra 1400MHz mellett. az alatta levő 3 statet pedig csökkentettem 20-30 mV léptékben (State 6 1070mV 1300MHz, State 5 1040mV 1257MHz, State 4 1020mV 1215MHz) többihez nem nyúltam. Minden rendben volt, játszottam is. Majd kikapcsolram gépet. Ma mikor indítanám akkor nem indul a windows, írva hogy nemrég vmi változás történhetett hardver vagy szoftverben ami ezt okozhatta. Hogy a fenébe működik alulfeszelés játék közben hiba nélkül, de win meg nem indul? Ez előfordulhat, más is járt így? Az lehet a baj, hogy többi Statet is babráltam? Csak azért mertem csinálni, mert mindenhol nagyon ajánlják, meg nem veszélyes stb, erre belefutok egy ilyenbe. Ez már csak kíváncsiság, úgy döntöttem itt befejeztem alulfeszelős pályafutásom. :D

[ Szerkesztve ]

(#83640) Erunosta válasza Erunosta (#83639) üzenetére


Erunosta
tag

Ehez hozzátéve ezt azért se értem, mert minimum csökkentett módban illet volna elindulni a gépnek nem? Mivel az Adrenalinnal mókoltam feszültségeket, nem a biosban. Vagy elmenti kártya magában a beállított értékeket függetlenül attól, hogy fut-e Adrenalin?

(#83641) dokee78 válasza redbiro (#83502) üzenetére


dokee78
félisten

GTX 750 2GB GDDR5 VGA nem megy a venti rajta.
Eleinte még fel pörgött a venti,de már fel sem pörög.
De ad jelet,működik.

Milyen ventit érdemes rá venni,ami nem túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#83642) Aprósólyom válasza imis (#83632) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elméletben mindkét VGA biztosan támogatja az igényelt felbontást/frissítést.
A kérdés az, hogy a laptop gyártója miként implementálta őket a noteszbe, vagyis, a gyakorlatban mit képes kiadni a HDMI porton keresztül.
HDMI 1.4 szabványt tudnia kell a csatlakozónak, emellett pedig a HDMI kábelnek tudnia kell a "High Speed HDMI" specifikációt (ha jobb, akkor "premium high speed").

Ha nem akarsz csevegni az Acer supporttal vagy kutakodni a laptop manuáljában, akkor szimplán összedugod egy 4K TV-vel és kipróbálsz nagy felbontásokat.: Pl. 2560*1440p@60Hz, 3840*2160p@30Hz.

Jevons paradox

(#83643) imis válasza Aprósólyom (#83642) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, megrendeltem a monitort, így azzal kipróbálom. Szerintem is jó lesz. Legrosszabb esetben "elállok a vásárlástól". van rá 30 napom az emagnál

(#83644) Aprósólyom válasza Hekxer (#83635) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tényleg nem gyanús, hogy fogyasztóként te finanszíroznád meg egy kereskedő árubeszerzését?
Ráadásul kereskedő-fogyasztó közötti a tv. kötelez legalább 1 év szavatosságra használt termék esetében is. Itt meg még kamu nélkül is 1 hónapot írnak.
(Egy példa: felmész egy tisztességes használt/refurbished IT cuccok forgalmazásával foglalkozó kereskedő honlapjára (pl. a jó öreg PC Arena), a legolcsóbb "szarjukra" is tisztességesen legalább 1 év garanciát vállalnak.)
Érdemes a fogyasztóvédelmi kormányzati honlapon tájékozódni a jogaidról...
Vagy az Európai Unió honlapján keresztül:

Jevons paradox

(#83645) Aprósólyom válasza dokee78 (#83641) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én ilyet vettem egy régi Geforce GT 240 kártyára: Slimfan | Akasa AK-FN076
AK-FN076 (arukereso.hu)

Ami VGA-knál fontos szerintem, hogy a gyárihoz hasonlóan nagy fordulatszám tartományú legyen, hogy terhelés függvényében tág tartományban vezérelhető legyen. Ez a venti 600-3000 között vezérelhető. Nem túl drága, de a minősége elég jó.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83646) dokee78 válasza Aprósólyom (#83645) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Ezt hogy rögzítem fel a hűtő bordára?

[ Szerkesztve ]

(#83647) bobalazs válasza dokee78 (#83646) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

gyorskötözővel?

(#83648) bobalazs válasza Erunosta (#83639) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Instabil volt. Elég az utolsót, maximum még az utolso előttit, piszkálni.

(#83649) Aprósólyom válasza dokee78 (#83646) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az lenne a legkisebb gond, mert a VGA-kon más csatlakozó van.
De ha nagyon aggódsz ilyenek miatt, akkor inkább keress rá márka és típus specifikus ventilátorra ebayen és egyéb helyeken...

Vagy itt: demweb - HardverApró
Ő az a srác, aki a youtubeon Dominik műhelyeként tevékenykedik.

Jevons paradox

(#83650) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, kis infót kérnék, kinéztem egy powercolor 6700XT hellhound kártyát, de ezt a gyártót nem ismerem, eddig a szokásos sapphire, msi, asus, gigabyte gyártóktól volt kártyám, megbízható, vehető ettől a gyártótól bármilyen kártya?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.