Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) szucsinka válasza Marci112233 (#83940) üzenetére


szucsinka
őstag

12600K?
mindegy még a sima 12600as hoz is jó párositás a 3090es is szerintem.
Az online kalkulátoroknak nem nagyon szabad hinni.

(#83952) Marci112233 válasza szucsinka (#83951) üzenetére


Marci112233
őstag

Én is abban bízok hogy jó lesz a sima 12600 mellé a 3070 is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83953) 7Sony7 válasza Aprósólyom (#83949) üzenetére


7Sony7
addikt

Elgondolkodtató amit írsz, nem is rossz ötlet... Köszi!

-

(#83954) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83834) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most képbe került egy másik 2060 Gaming Z kártya. (Ugyanaz, mint az X csak az 2060S-nél van.) Kértem róla GPU-Z képet és ugyanúgy többet forog a 2. ventilátor.
Na most akkor hogy van ez? :F [link]

(#83955) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83954) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Két dolog lehet:
- Te vagy az első a világon aki nézegeti a GPU-Z-vel az MSI RTX 2060 kártyáját és eddig erre senki nem jött rá.
- Rosszakaród megátkozott, úgyhogy most táltos szertartás szerint kell levetetned magadról a rontást.
:DDD

Jevons paradox

(#83956) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83955) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyik jobb, mint a másik. :DDD

Most kaptam egy olyan infót az nVidia 2000-es szériával jött be, amióta külön szenzor van a ventilátorokhoz. Mondjuk akkor sem értem az egyik miért megy magasabb fordulaton.
Keresni kéne egy biztos forrást erről, mert nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

(#83957) Marci112233 válasza Grave_444 (#83956) üzenetére


Marci112233
őstag

Leírtad a lényeget szerintem. Szerintem a két szenzor a kártya két végén lehet, és könnyen lehet hogy amelyik venti többet forog az alatt melegebb valami, és az érzékelő jelez és okozza a magasabb fordulatot. De ez csak az én véleményem, nem biztos hogy így van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83958) Grave_444 válasza Marci112233 (#83957) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Furcsa, ezt találtam így hirtelen. [link]
Gondolom ha a Zero Frozr ki van kapcsolva idle is forog.

[ Szerkesztve ]

(#83959) Benhill válasza Grave_444 (#83958) üzenetére


Benhill
senior tag

Szerintem csak egy szenzor van ami a ventik fordulatáért felelős, de a biztosan össze is dolgoznak valamilyen szinten egymással... igazság szerint szerintem egyforma fordulaton kéne hogy menjenek ha minden rendben van. Ha valami lassitsa az egyik venti fordulatát max akkor gyorsul be a másik.

Próbáld ki egyik ventit lefogod, akkor másik pörögni kezd mint a barom. Nekem a 2070 gaming volt ilyen anno

(#83960) Grave_444 válasza Benhill (#83959) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs még nálam emiatt a kártya.
Ha 2x4pin-el csatlakozik, márpedig így, akkor eltérhet elvileg a két hűtő. Máshol is mérheti a hőmérsékletet a kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#83961) Benhill válasza Grave_444 (#83960) üzenetére


Benhill
senior tag

Ja, nem olvastam túl sokat vissza.

Nekem mindenesetre egy tutira szét nem szedett gyári ventis msi 2070 gaming egyformán pörgeti a ventiket, valamint ha az egyik venti megáll vagy lefogod, akkor a másik venti maxon kezd pörögni.

(#83962) Matej válasza varmi2 (#83945) üzenetére


Matej
tag

Köszönöm a segítséget, nem teszek többet ilyet, de sajnos ez a problémámat nem oldja meg. :(Más. Tudtok olyan helyet, ahol "bérbe" adnak vga-t?

MaTeJ

(#83963) #82860288 válasza Grave_444 (#83956) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nekem Asus 2060 van, lehet külön vezérelni a 2 ventit, még MSI Afterburnerben is van opció a szinkronra.
Nem követtem vissza pontosan a sztorit, de ha az a gond, hogy a 2 venti nem azonos számon pörög, akkor ez akár a kártya saját programjában is állítható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#83964) Grave_444 válasza #82860288 (#83963) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget.

Végül rendeltem egy MSI 3060 Gaming X-et. Ezzel kétlem, hogy gondom lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#83965) Glaz-dozfhut válasza Grave_444 (#83964) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Látom tárgytalan, de még lett volna egy variáció a témára. Vannak olyan felépítésű három ventis kártyák, aminek a középsője más méretű. Akkor az más fordulaton is működik.

- Glaz-doz-fhut -

(#83966) Grave_444 válasza Glaz-dozfhut (#83965) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tudom, másik topikban volt róla szó. :K

(#83967) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Pár hónapja van egy 6600 Xt-kártyám ami eddig gond nélkül ment,most olyan hibával küzdök hogy el indítom a gépet és le crash-el az amd adrenalin progi vagy mi és mikor indítanék valami játékot azt irja hogy a windows update valószinűleg szét b@szta a drivert és ez után csak ujra telepités oldja meg a gondot egészen a következő lekapcsolásig ugyan is megint kezdődik előlről.
Win update ki van kapcsolva nem is frissit semmit a gép de bekapcsolás itán ugyan az a téma :W
Ez mitől lehet hogyan oldhatnám meg?
Egy AOC monitor van display-en csatlakoztatva.
Köszi!

Üdv! Gordon

(#83968) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok!
Vennék egy Gtx1660S-t, és nagy dilemmába vagyok, hogy melyik legyen?
PNY GTX 1660S single fan
PNY GTX XLR8 1660S overclock dual fan
Msi Ventus GTX 1660S vagy,
ASUS TUF gaming 1660S mondjuk erről azt hallottam hogy eléggé melegszik, és mostanában a Gigabyteok sem valami jók ventibe.
Köszönöm a segítséget!

(#83969) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83966) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amúgy viccen kívül én csak ismétlem magam, amit szerintem leírhattam korábban, hogy nem tudom elképzelni hogy ez hibás üzem, ha kézi vezérlésen patentúl követi a beállításaid és csak automatán különböző. Az 99.9%, hogy így programozták a firmware-t.

Egyébként az MSI RX 470 Gaming kártyámnál észrevettem egy hasonlóan érdekes jelenséget: hosszabb stressz teszt után (10-15perc vagy több), kézi venti profil esetén sem veszi vissza a venti fordulatszámát legalább 4-5 percig, annak ellenére sem, hogy a GPU már rég 40 fok körül jár a stressz teszt leállítása után fél percen belül.
Viszont, rövidebb, pár perces stressz teszt alkalmával nem pörgeti még 4-5 percig a ventiket maxon.
Leveleztem erről az MSI supporttal. Azt mondták normális, csak nem indokolták.
Azt vélelmezem, hogy esetleg más, nem kiolvasható szenzoradatok miatt (pl. VRM hőmérséklet) magasan tartja a venti fordulatszámát, amíg az a nem publikus szenzor érték vissza nem csökken kellő hőmérsékletre.
Simán el tudom képzelni, hogy hasonló a mögöttes indok és van a venti vezérlésben egy olyan rejtett szenárió, akár rejtett szenzor adatra hivatkozva, amivel így biztosították a mérnökök a kártya hibátlan és tartós üzemét.
Azt lett volna érdekes még megnézni, hogy gaming alatt ahol esetleg csak a stressz teszt TDP 100-130% helyett kb. csak a TDP 70-90%-ban terhelődik a kártya, akkor is csinálja-e.
Mert amit említettem az MSI 470-nél, az játékokban sosem jött elő. Csak mikor ráküldtem a furmark gpu vírust.

Jevons paradox

(#83970) Aprósólyom válasza Pehi (#83968) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Használt cuccoknál erős tényező az állapot. A single fan-nál sokszor limitálják a minimális fordulatszámot és talán fan-stop sincs, úgyhogy ha érzékeny vagy a zajra, akkor nem biztos, hogy jó opció. De a GTX 1660 ventus-nál is meglehetősen magas a minimális fordulatszám gyári értéken (44%, forrás: techpowerup review) . Manuálban viszont nem tudom, hogy lehet-e csökkenteni rajta.

Jevons paradox

(#83971) Sanyi19 válasza Gordon32 (#83967) üzenetére


Sanyi19
őstag

A legfrisseb adrenalint telepítetted?
Ha igen és az sem oldja meg akkor kipróbálhatsz egy olyat, hogy
kikapcsolod a windows illesztőprogramok automatikus letöltését, (vagy net nélkül) futtatod a DDU nevű programot. Ez letakarít minden drivert és utána felrakod a legújabb AMD Adrenalint.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83972) Pehi válasza Aprósólyom (#83970) üzenetére


Pehi
senior tag

Volt nálam egy ismerős által anno újonnan vásárolt Ventus, kölcsönbe, valóban 44 %-on ment, és nem is lehetett vissza venni. Ha elkezdett melegedni, jött a hang rendesen. Ahogy néztem, az Asuson meg 7.5 centis ventik vannak, hát nem tudom. Videók alapján, érdekes módon a PNY egy ventis verzió volt szinte a leg hűvösebb. Csak kérdés, hogy milyen hanggal járt ez a hűtés. Azt olvastam itt ott, hogy meglepő módon elég halkak. Gondoltam megkérdezlek titeket is, jobb több helyről infót szerezni. A teljesítmény mindenesetre bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83973) Sanyi19 válasza Gordon32 (#83967) üzenetére


Sanyi19
őstag

Közben látom, hogy az RX6XXX topikban is ugyanez a téma. Soroltak fel néhány megoldást. :)
[link]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83974) Grave_444 válasza Pehi (#83972) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gaming X biost rá lehet flashelni, úgy idle 0rpm. :)
Utána mondjuk rakoncátlankodott, de saját profillal szerintem orvosolható.

(#83975) Pehi válasza Grave_444 (#83974) üzenetére


Pehi
senior tag

Látom a PNY-t senki nem részesíti előnybe. :D

(#83976) pandras83 válasza Pehi (#83975) üzenetére


pandras83
senior tag

google--->a kártyák pontos nevei + temperature and noise :Kszvsz minden más másodlagos, főleg ha használtat nézel. az egyventis sikoltókat kerüld. volt nálam single fan msi aero itx 1060 és hűvös volt ha kellett de azt hallottam rendesen hogy mikor hűvös :D

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#83977) Grave_444 válasza pandras83 (#83976) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt a 1060-at mondjuk pont szerettem. :)
Nem volt vészes, sőt simán átlagos a kis méret ellenére. Gigabyte ITX kártyáját messze felülmúlta.

(#83978) MasterDeeJay

Nem találok infót.
Az Intel A770 LE 16gb kártyán ugyan azok a ramok mint a sima 8gb-oson? Azt látom hogy nagyobb az órajele. Nincs valahol szétszedett kép az róla?
Nem akarnám szétszedni gari miatt, de később tuning miatt lenne érdekes.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83979) Mr.Pit


Mr.Pit
kezdő

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy a DVI rögzítéshez használt M3? csavart lehet valahol kapni, vagy pontosan ennek mi a neve? A videókártyát amit vettem low profile és az előző tulaj cserélte a backplatet és nem csavarta vissza a DVI-nél lévő kis csavarokat. Szeretném pótolni. Az alaplap rögzítéséhez használt csavar sajnos túl nagy.

Előre is köszönöm.

(#83980) Matej válasza Matej (#83962) üzenetére


Matej
tag

Sziasztok!

Kösöznöm a segítséget.
Nem szeretném elkiabálni, de monitort, kábelt cseréltem és azót anem jött elő a probléma.
Esetleg, ha másnál is előfordul ilyen, ez keződ intézkedésnek jó lehet.

MaTeJ

(#83981) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Videókáryta cserénél mi a sorrend? Csak berakom az új kártyát, és telepítem a drivert, vagy szükséges előtte törölni a régit, és csak utána berakni?

(#83982) varmi2 válasza Golyobis (#83981) üzenetére


varmi2
nagyúr

Letörlöd a drivert, kiveszed a kártyát, beteszed az újat, és mehet az új drivert.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83983) Aprósólyom válasza Mr.Pit (#83979) üzenetére


Aprósólyom
addikt

~5200 féle csavar: Csavarok | Elektronikai alkatrészek. Forgalmazó és on-line bolt - Transfer Multisort Elektronik (tme.eu)
Keresnék egy helyi üzletet, esetleg szervizest, aki szokott ebből a nagykerből rendelni.
De lehet egy lokál/szomszéd nagyváros szervizesnek is van, 1-2 darab olyan csavarja, amivel rögzíthető. A szakik jellemzően spájzolják a praktikus és még valamikor hasznosítható alkatrészeket.

Jevons paradox

(#83984) Marci112233 válasza varmi2 (#83982) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezt azért akkor érdemes elvégezni ha más gyártótól teszel be kártyát. Én nemrég váltottam GTX 1060-ról RTX3070-re, de mivel az 1060-ashoz fent volt a legújabb driver, csak kicseréltema két kártyát és semmi galibát nem okozott.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83985) Aprósólyom válasza Matej (#83980) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most olvastam el a sztoridat. Nekem is volt ilyen. Egy adott Radeon VGA-val és egy LG monitorral jött elő, hogy sleep üzemmódból nem tudta minden esetben feléleszteni a VGA a kijelzőt, miközben a gép bekapcsolt.
Miközben megjegyzem, se a VGA se a Monitor nem hibás.
A monitor ilyenkor stand-by üzemmódban van, ha viszont a PC felélesztésekor kikapcsolod a monitort majd be, akkor már lesz kép.
Nem foglalkoztam vele sokat, mert nem csináltam belőle nagy ügyet. Az is lehet, hogy az alaplapi BIOS-ban, ha állítgatnánk a különböző sleep és egy egyéb energiaspórolási stageket, akkor megszűnne a jelenség.
Pl. ha az alaplapod támogatja az ERP-t és aktív is.
Valószínű nálad is hasonló van és semminek semmi baja (még a kábelnek sem) az égvilágon csak egyszerűen nagyok a technológiai különbségek, amit optimális esetben az alaplap BIOS finomhangolásával tudsz orvosolni. Vagy az említett Monitor ki-be kapcsolási eljárással.

Jevons paradox

(#83986) Vigneau válasza MasterDeeJay (#83978) üzenetére


Vigneau
félisten

Még a kérdésed napján feltúrtam picit a netet én is - több szem többet lát alapon - , de eddig semmi hasznos infóra nem leltem. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83987) Aprósólyom válasza Vigneau (#83986) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én csak a gamers nexus videót kerestem fel, mert emlékeztem, hogy darabokra szedett egy A770 limited edition-t. Mindenre kommentelt, de a VRAM-ról csak annyit, hogy 8 darab modul, nesze....
Ráadásul a közeli felvételről sem lehet kiolvasni, mert le se takarította a modulokat...

Jevons paradox

(#83989) MasterDeeJay válasza Aprósólyom (#83988) üzenetére

Köszi, lementem, később ha lesz ramtuning akkor tudjam mik a lehetőségeim.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83990) Vigneau válasza Aprósólyom (#83987) üzenetére


Vigneau
félisten

Szeretem az ilyen videókat és cikkeket nézegetni/olvasgatni, de olykor az igényesség csorbát szenved(het) a lapzárta sürgetése miatt. Kár érte...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83991) Aprósólyom válasza MasterDeeJay (#83989) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Valamit valahol félregépeltem vagy a google kereső dobott át HC14-re, nem tudom.... :B mert most nézem, hogy rossz típust jelöltem be :B Bocsi.
A chipen HC18-van, ilyenből viszont csak egy chip van: K4ZAF325BM-HC18 (16 Gb) | DRAM | Samsung Semiconductor Global
Nem tudom hogy sikerült így félreírnom... :(((

Szerk.:
Na! Most látom, hogy a techpowerup is tesztelte és szétszedte szokás szerint. Én meg a képernyőmentéssel és a negatív képi effekttel szórakoztam... :DDD
Intel Arc A770 Review - Finally a Third Competitor - Circuit Board Analysis | TechPowerUp
"The GDDR6 memory chips are made by Samsung and carry the model number K4ZAF325BM-HC18. They are specified to run at 2250 MHz (18 Gbps GDDR6 effective)."

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83992) MasterDeeJay válasza Aprósólyom (#83991) üzenetére

A lényeg hogy van bennük még valamennyi tartalék. Most még nem lehet húzni a ramot rajta.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83993) Thea


Thea
kezdő

Sziasztok! kb 2 hónapja van egy Gigabyte RX 5700 XT videókártyám és teljesen random időközönként crashelnek a játékok illesztőprogram időtúllépés miatt. Van amikor 2 hétig nem csinál ilyet.
Legfrisebb driver van fenn, i3-10100F mellett használom.
Mi lehet az oka ennek?

[ Szerkesztve ]

(#83994) Borisz76 válasza Thea (#83993) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

1. Érintkezési hiba.
Kikapcsolt állapotban vedd ki a VGA-t majd takarítsd meg az érintkezőit.
Az alaplapi csatlakozókat is fújd ki.

2. Táphiba.
Lehet, hogy a táp teljesítménye kevés és erőforrás igényesebb játékoknál ....mikor szinte 100%-n dolgozik a GPU.....nem bírja a táp.
Ha lehet próbáld ki a gépet másik , erősebb táppal is.

3. VGA hardveres hiba.
Másik gépbe kell tenni a VGA-t és ott is tesztelni, terhelni jó alaposan.
Ha ott minden ok , akkor nem a VGA a ludas. Goto 1. or Goto 2.

Ha másik gépben is rosszalkodik, akkor megvan a hiba forrása.
VGA-t viszont nem tudom, hogy hogyan lehetne javítani de Ő tudja :
YT - Dr. VGA : Építsünk újra Videokártyát XXXL Mazochista változat

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83995) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS DUAL(DUAL-RTX2060-O6G-EVO) RTX 2060-as kártyám és rá van kötve DP porton keresztül egy 4K LG monitor. Kb 1 órája az eddig megszokott működés megváltozott és olyan, mintha a DP port nem működne. Eddig a Win felismerte a monitorint LG-ként, most már csak vezetékes megjelenítőként azonosítja, a maximális felbontás pedig 2560x1440. Pár nappal ezelőtt volt egy frissítés a zöldektől, de csak most jelentkezett probléma. Ez vajon szoftveres bug, vagy hardveresen valami kampó lett? Melóból hazaértem megpróbálom a kábel ki-be opciót, de addig is gondoltam rákérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#83996) vvega30


vvega30
senior tag

Üdv.
Jelenleg egy msi 1080 van a gépben i5 9600k-val ,32 gb rammal 500-as táppal. Igen jutányos áron hozzájuthatnék egy red devil 6700 xt-hez. Kérdésem, hogy megéri-e a csere vagy gyűjtögessek még? Mondjuk %-ban kifejezhető a javulás? Internet olyan sokat nem segített ;) Mármint nyílván jobb kártya de a 1080 is az.
Köszönöm.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#83997) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Mekkora különbség lehet egy 192 bit / 6GB VRAM és egy 256 bit / 8GB VRAM kártya között?
Pontosabban mondjuk egy RTX 2060 és RTX 2080 között és mi a különbség teljesítményben?
Egyelőre sajnos csak utóbbira tudnék váltani, viszont eléggé összezavarnak a netes írások, mert van ahol azt írják, hogy minimum 8GB VRAMos kártyát vegyen az ember, van aki ízt írja nincs nagy különbség a 192 és a 256 bit között és hasonlók.
A száraz számok meg nem sokat mondanak egyelőre azon kívül, hogy utóbbi kb. 40%-kal gyorsabb / több / jobb.
Sok éve megragadtam a 192 bit 6GB VRAM szinten (GTX 1060, RTX 2060), de nem tudom egy RTX 2080 mennyivel lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#83998) szucsinka válasza #82860288 (#83997) üzenetére


szucsinka
őstag

Sok éve megragadtam a 192 bit 6GB VRAM szinten (GTX 1060, RTX 2060), de nem tudom egy RTX 2080 mennyivel lenne jobb?

röviden:sokkal
jelentős mennyiségü FPS... stb stb

[ Szerkesztve ]

(#83999) varmi2 válasza #82860288 (#83997) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy vga-t, nem a ram sávszélességgel kell jellemezni. Tehát a vga-nal ne azt nézd, hogy 192bit vagy 256 bit a sávszélesség. Ezek másod/sokadrangú dolgok. A lényeg a rajta lévő gpu. Ez a lényeg, utánna lévő fontos a ram mennyisége. Jelenleg már minimum 8Gb kártyát kell venni.
Ezt kb úgy képzeld el, mint a belső égésű motoroknál, ha valaki azon goldolkodna a következő autó vásárálásnál, hogy a benzin átfolyást nézne a motornál. Egy 6-8-12 hengeresnél több lesz, mint egy 3-4 hengeresnél. De nem azért erősebb a 12 hengeres, mert több a benzinátfolyás, hanem azért több a benzin átfolyás, mert a több henger több benzint igényel.
Tehát minél erősebb a gpu a kártyán, annál nagyobb sávszélességet igényel a ramok felé, mert ki tudja használni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84000) #82860288 válasza szucsinka (#83998) üzenetére


#82860288
törölt tag

+varmi2

Köszi az infót, ezek szerint rosszul gondolkoztam idáig. :B

Még egy kérdésem lenne: minden kártyán kell hátul lennie egy matricának valamelyik csavaron?
Erről meg lehet állapítani, hogy volt-e már szétszedve? Ha nem, akkor megkérdezem az eladót, de gondoltam hátha tudtok rá mondani valamit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.