Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Asus rtx 3060 ti dual oc kártyát hajt valaki? mi a vélemény róla?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83902) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

Mi a véleményetek a radeon 7900 xt áráról ? 450k ennyit megér ? Nagyon szemezek vele 🤣

(#83903) Aprósólyom válasza modern (#83900) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én azt tapasztaltam, hogy pl. a Warzone nem bír olyan magas VRAM frekit, mint amit bír a 3D mark. Minden alkalmazás másként terhel, ez van. Ha kifagy játék alatt 3D mark alatt nem, akkor még mindig bobalazsnak jók a tanácsai. Mérsékelj frekin, vagy módosíts a feszen.

Jevons paradox

(#83904) Spizzi


Spizzi
tag

Hali!

Inkább monitor a téma de mégis a kártyához van köze, remélem jó helyen teszem fel a kérdést.

Szóval a napokban upgradeltem a GTX 1070-et egy 6800 XT-re és elgondolkodtam, hogy lekellene akkor már cserélni a régi 1080p, 60 Hz-es TN paneles egybe TV/HDMI is rádugható kijelzőmet egy értelmesebb darabra. Itt jön képbe az 1440p mint opció. i9-11900 (nem K-s) procim van, és feltűnt, hogy bizonyos játékok esetében mint pl. a GTA V esetenként nagyon komoly proci limitem van, nem ritka, hogy csak 60%-on pörög a kártya és kapok 90-100 FPS-est, de máskor meg ha kimegyek a városból a füvesebb, erdős vidékre akkor meg felmegy a gpu usage 90% fölé és hozza az akár 200 FPS-est is. Na már most nem tudom, hogy ez egyedi eset csak a GTA-val mert vidéken nyilván nincs annyi AI ami a cpu-t terhelné és "jobban kitudja szolgálni" a kártyát vagy akár más játékokban is előfordulhat ez. RDR 2-vel teszteltem még, ott nem tapasztaltam ilyesmit, 85% felett van szinte mindig a kártya és a Youtube-os benchmark videókban látható eredményeket simán hozza a gépem vagy inkább még fölötte. COD MWII (2022)-ben szintén nem igazán látom jelét cpu bottlenecknek, bár a beépített benchmark programja egy mérés alkalmával kihozta, hogy voltak olyan pontok amikor a proci visszafogta de utána mértem megint akkor nem hozta ezt ki eredménynek.

Tehát amit mondani akarok ezzel az egésszel, hogy teljesen tanácstalan vagyok, hogy egy 1080p 24" 144Hz monitort vegyek vagy egy 1440p 27" 144Hz darabot. Nem akarom azt, hogy FullHD-ban csak azért legyen kevesebb FPS mert nem bírja a processzor, de azt se akarom, hogy drasztikusan csökkenjen a sebesség a magasabb felbontás miatt. (Mission Impossible tudom :K ) Mert cpu bottleneck ha van Full HD-ban akkor már mindegy ha 1440p-ben tolom ahol nincs bottleneck sebesség szempontjából, kb. azonos értékeket kapok nem? Ami még fontos, hogy nincs tervben semmilyen upgrade, procit is másfél éve vettem, most 4-5 évig nem akarok nagyobb ráköltést. Illetve jelenleg 2400 MHz-es memóriáim vannak amit cserélek hamarosan 3200 MHz modulokra, úgy néztem, hogy ez még egy viszonylag nagy boostot jelent aránylag kevés befektetett pénzzel és talán tud enyhíteni a processzor terhein.

1080p pro/kontra

+ Szeretem ha max grafikán is bőven 60 FPS felett fut egy játék (100+) mert megnyugtatja a lelkem, hogy jó pár évig még biztosan hozza az aktuál konfig a legalább fix 60 FPS-t minden játékban.

- A mai játékok által használt TAA megoldások eléggé homályosítják a képet ami engem kimondhatatlanul zavar és bántja a szemem, órákat kell eltökölni a Radeon Sharpening-el és a játékokba beépített élesítőkkel (pl: Fidelity CAS) mire megtalálok egy olyan beállítás mixet ami még éppen nem szaturálja túl a képet de már megfelelő élességet biztosít számomra. Az FSR és DLSS pedig egyenesen vicc ahogy 1080p-n kinéz, az alap TAA homályból csinál még pluszban egy Van Gogh festményt.

- Bottleneck-em van a jelenlegi konfiggal.

1440p pro/kontra

+ Azt remélem tőle a némileg magasabb PPI érték miatt (1080p 24" vs 1440p 27"), hogy élesebb lesz a kép és valamennyire tudja ellensúlyozni a TAA-nak csúfolt borzadványt. Illetve itt már ahogy olvasgattam az FSR nem hogy rosszabb hanem pont, hogy élesebb képet eredményez.

- A több megjelenítésre váró pixel miatt csökken a teljesítmény, hol jobban, hol kevésbé.

+/- Talán nem lesz bottleneck-em.

Ti melyiket javasolnátok és miért? :R

(#83905) Sanyi19 válasza Spizzi (#83904) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia!

Szerintem a ram fogja vissza nagyon a procid. Én azért inkább 3600 Mhz-est vennék mellé minimum. GTA 5 vsync-el fut vagy anélkül? Ha úgy nézd meg nélküle.

Proci hány fokon és hány Mhz-re boostolva megy?
Milyen lapban hajtod? Vrm hány fok?

6800 XT mellé mehet a 1440p.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83906) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

rég kerestem azonnali topicot, nem biztos, hogy jó helyen járok, ha irányba raktok, megköszönöm. karácsonyra összedobtam unokaöcsinek egy PC-t. épp hibakeresésben vagyok, azzal a nehezítéssel, hogy a gép nincs nálam és januárban lesz legközelebb. szerintem vga/psu gond lehet, de minden tippet elfogadok.

a gép:
Gigabyte B450 Aorus PRO
Ryzen 3 2200G
2x4GB Hyperx Predator DDR4 3200MHz
EVGA GTX 960 2GB
Hexa+ 400W
eredeti Win10 64bit

a cpu nincs húzva, nincs se alúl, se túlfeszelve. a hűtés korrekt, terhelve 60 fok körül. a vga 65 körül. a ramok xmp profilon, más tuning nincs. egy rövid 30 perces aida stabilitást tesztet csináltam, minden rendben volt.

a jelenség egyelőre csak játékoknál jelentkezik, Epic Store és Steam alatt egyaránt. néhány perc ... néhány tíz perc játék után minden játék összeomlik és visszadob az asztalra. más tünet nincs. (pikáns apróság, hogy virágbolti játékkal is volt tesztelve ezután, az rendben ment).

én ezekre gondolok, gyanú szerint csökkenő sorrendben:
- vga driver (2022 augusztusit szedtem evga oldaláról, nem rémlik, hogy legacy volt-e)
- drm problémák (ilyet még sosem oldottam meg)
- táp gond (kétlem, mert ryzen 3600 @ 1070ti alatt semmi gondja nem volt)
- pluszegy: ctt debloat-tal pár tweaket meg szoktam csinálni friss W10-en, felraktam az összes visual C++ verziót, letúrtam Cortana-t és minden MS store appot, ilyesmik. az én gépeimen ez nem okoztt gondot soha, de hát nincs két egyforma gép...

szerintetek mi lehet a legvalószínűbb, vga? jelenleg windows log-okat kértem, hogy nézzenek meg nekem, hátha abban lesz valami furcsaság.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#83907) Sanyi19 válasza hoffman_ (#83906) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia.

Nekem volt Ryzen 3 2200G és Ryzen 5 2400G (Valamint ilyen volt az 1600X is). Egyik sem szerette a gyors ramot (több féle 3200-as és 3600-as.). 3066 felett problémák voltak vele. Imserősömnek szintén a 2400G-vel. Első tippnek azt tanácsolnám, hogy az XMP-t kapcsold ki, majd állítsd be kézzel 3000 Mhz-re.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83908) hoffman_ válasza Sanyi19 (#83907) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a gyors tippet, ezzel kezdek!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#83909) Csupingo válasza hoffman_ (#83908) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg alaplapi bios frissítés. Ha a memória 3200-on van, akkor meg lehet nézni, hogy pl. 1,35 V-ot kap e. Az is lehet, amit már említettek, hogy a 3200-at se bírja ezzel a procival.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83910) hoffman_ válasza Csupingo (#83909) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ránézek erre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#83911) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,
Fifa 22 játszása közben jött elő ez a csoda. (Képernyő megkettőzése közben => Monitor + TV ami FHD-ra van állítva)
Közben meg a játék a monitoron jól megy teljes képernyőn, a TV-n meg a fele lila, a másik felén meg lilásan összenyomva látom a képet, és közben hangosabban zizereg valami a gépben... (VGA terhelés übermaxolva lenne? FHD-t nem bírja duplán? Elvileg ugyanazt a képet kell renderelje, és 2 felé vetíteni, vagy mind a 2 FHD-t külön rendereli le?)
Evégett volt már egy kék halálunk is. VGA driver legújabb. Csak ezzel a játékkal csinálja, a többivel (Forza 4 /AC/Crew 1-2/Dirt 2.0) nincs ilyen gond.
A választ előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#83912) Emunem válasza Emunem (#83911) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ja nem, az augusztusi volt, de idei... :W

"... hát persze ..."

(#83913) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Miért csinálja a GTX 750,hogy felpörög,majd le áll és ezt folyamatosan.
Gép megy rendesen.

(#83914) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Gigabyte 1050Ti-t (DP 1.4 kimenet) kötnék össze Viewsonic monitorral (DP 1.2 bemenet), milyen DisplayPort kábelt vegyek?
-Köszi!

(#83915) Borisz76 válasza aquark (#83914) üzenetére


Borisz76
veterán

1.4 vagy újabbat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83916) Spizzi válasza Sanyi19 (#83905) üzenetére


Spizzi
tag

Köszi a választ!

V-Sync nélkül fut természetesen. A proci játék alatt 40-55 fok között van, Z-s lapba van, boostolni nem tudom hiszen non k, magát állítgatja 2.5 GHz (alap órajele) és 5 GHz között (boost to ...), 3600 MHz RAM sajnos nálam nem jászik mert 3200-ig támogatott csak, de gondolom már az is nagy segítség lenne a 2400 után.

(#83917) Sanyi19 válasza Spizzi (#83916) üzenetére


Sanyi19
őstag

Hogy-hogy csak 3200-ig?
Milyen alaplap ez?

Nekem volt I9-10850K (sőt I5-10400 is) és 3600-as ram volt mellette Asus Prime Z490-be és vígan ment is annyin.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83918) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok!
Segítségeteket kérném! Ez a kártya leállítja a ventiket idle állapotba?
Köszi! Boldog Új Évet mindenkinek!

(#83919) De4d


De4d
őstag

üdv.
Lenne egy vga-s kérdésem de nem feltétlen egy vgahoz kötődne a kérdés.
Tapasztaltabbaktól kérdezném, mennyire lehet gyakori vga-k közt a kamu fake, vagy átverés hirdetések?
Nézegettem több helyen és valahol túl jó áron ajánlottak egy 3070ti vga-t (200 alatt) hol ott ez a kártya bőven 300as árkategóriás.
Új garis bontatlan lenne elvileg.
Próbálom faggatni az eladót, még nem derült ki minden.
Le lehet csekkolni egyébként az ilyen hirdetőket valahogy?

Minden jó, ha a vége jó!

(#83920) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy eddig egy RX580-t használtam leginkább egy játékot preferálva (Quake Champions), ami a jelenlegi konfiggal(I5-10400f/4x8GB 2400Mhz RAM) minimumra állítva átlag 140-160 FPS-t hozott.
Rendeltem egxy Rx6600XT Red Devilt és ami fura volt, hogy aznap a VGA csere előtt toltam egy Bench-t és valamiért az RX580 hozta a ~200 FPS-t is azonos beállítások mellett :U .
Kártya kicserél és ugyan minden más játék kb dupla FPS-ket hoz az RX580-hoz képest, de ennél a játéknál, nemhogy javulás lenne, hanem még kevesebb is az FPS.
Néztem több YT-s videót, és azonos procival és GTX 1060-l is jobb eredményeket kaptak.
Ugyanez igaz az RX6600 XT-s videókra is, AMD-s procikkal (5-5600x), magasan jobbak az FPS-k ( 300-400).
Amit kirpóbáltam :
1.- VGA replace előtt , friver le, majd újabb fel.
2. - Csökkentett mód DDU, Lan letilt és csak Driver fel.
3.- Dettó 2. pont scak Adrenalin is felment.
4. - Visszaállítottam aznapra a Windows-t amikor még a Bench készült az RX58-l, hátha valami környezeti összetevő OK volt.
5.- és itt adtam fel majd 2 nap után.. Windows clean Install és csak a VGA driver.
Konklúzió : Zéro javulás.
Létezik hogy kevés a proci ehhez az egy játékhoz, vagy esetleg hibás a kártya, vagy ennyire xar az AMD drivere?
Csak mert amás rendszereken látványosan jobb teljesítményt látok, akár azonos procin, vagy azonos VGA-n készült "teszteket" látok.
Most a memóriákat próbálom lecseréni 2400-ről 3200-re, hátha._
Ja igen többbször is átnéztem az Adrenallint és BIOS a legujabb, Resizable BAR beállítva.. Passz :W

[ Szerkesztve ]

(#83921) Vigneau válasza Pehi (#83918) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Átnéztem figyelmesebben a gyártó többi TUF kártyájának leírását. Külön kitérnek rá, ha 0dB (stop mode) a ventilátorok vezérlése. Szóval a jelek szerint a kérdéses VGA sajnos nem állítja le a ventiket idle állapotban.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83922) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok.
Adott egy Sapphire Pulse RX 570 4Gb kártya, amin elvileg nincs bios kapcsoló. Tudtommal,csak a Nitrokon van. A gyártó honlapján sem említi. Na most az enyémen mégis van, átkapcsoltam, és ez miben jó nekem,hogy más lett a bios? Eddig a GPU 1284-en ment, most 1120-on. A memória 1750-en volt, most 2075 Mhz. Számít ez valamit ha átkapcsolom? Sem fogyasztásban, sem hőfokban nem látom az eltérést.
Köszi a segítséget, és Boldog Új Évet mindenkinek!

(#83923) Sanyi19 válasza Callmaster (#83920) üzenetére


Sanyi19
őstag

GPU-z mit mutat a PCI-E-nél? Alaplaptól és processzortól függően 3.0 8X vagy 4.0 8X-os módban kell legyen a kártya.

Pehi #83922
Legtöbbször van egy silent mód, ahol alacsonnyabb az órajel és a ventilátor vezérlés halkalbb, valamint egy performance ami az alap, magasabb órajel, magasabb ventilátor fordulat.

Bár nálad érdekes, hogy a ram magasabb. Első tulajdonosa vagy? Ha nem akkor el tudom képzelni, hogy az átállított érték egy bányász bios lehet. Mivel ott szokás az, hogy magasabb ram órajel és alacsonyabb GPU.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83924) Pehi válasza Sanyi19 (#83923) üzenetére


Pehi
senior tag

Igen első tulaja vagyok. Több mint 4 éve vettem a kártyát. Elvileg nem is kéne hogy legyen rajta ilyen kapcsoló, az adatok a másik állásban pedig megfelelnek annak amit a gyártó ír.

[ Szerkesztve ]

(#83925) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok!Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,(hátha van tapasztalat) adott egy AMD Radeon RX 6700xt(msi-éktől). A hibajelenség a következő: játék közben (van hogy 1óra van hogy 2 van hogy egyáltalán nincs hiba) kifagy hang megy tovább ilyenkor csak reset segít, ezután betölt a win és irja az eszközkezeló hogy a vga levan választva,ha csatolom nyilván nem töltibe a drivert. újraindítás és megy minden mintha semmi nem történt volna.(persze ez játékon kívűl, használatközben is előfordult már). A Hardverek folyamatos monitorozás alatt vannak.
Észrevétel: azuta fordul elő miuta win 11-et használok.(eredeti)
Vga-val nem lehet baj, mert ez elött egy RX 5600xt-m volt,ugyan ez volt.(most havernál szolgá win 10 alatt gond nélkül)
Esetleg valami tipp hol keressem a hibát? Vagy tapasztalat?
Köszönöm ha elolvastátok :)

(#83926) Asycid válasza Allmegvalto (#83925) üzenetére


Asycid
tag

Én amit észrevettem, hogy Win 11-re váltás óta nálam az AMD driver gyakran osszezuhant egy RX580-nal. Win10-en sose volt vele bajom (driver verzió egyezik), szóval vagy az AMD driverrel van gond Win 11 alatt, vagy a Win 11 egy kokany... Mondjuk lecsereltem a napokban egy 3070-re azzal megszűnt minden ilyen hiba (is) :D

(#83927) Pitterix válasza Allmegvalto (#83925) üzenetére


Pitterix
őstag

Én is 5600xt-ről váltottam 6700xt-re, nekem meg kilép folyton Fallout 4-ből.
Friss driver, DDU írtás, s mégis.
5600xt-nél az AMD drvert csinálta ki újabban a win folyton.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#83928) Allmegvalto válasza Pitterix (#83927) üzenetére


Allmegvalto
tag

Nekem ilyet nem csinál, egyszer csak megfagy minden adja azt hangot mintha kihúznál egy usb eszközt. Utána újraindítás vga vissza"csatolás" újraindítás és jó.. de win 10nél sose csinálta...

(#83929) BogyóBP válasza Allmegvalto (#83928) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sata kábel rendben van? HDD nél nincs energiaellátási gond? Anno találkoztam már egy ilyennel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83930) Allmegvalto válasza BogyóBP (#83929) üzenetére


Allmegvalto
tag

Hát, semmi nem utal erre, de kipróbálom veszetni való nincs :D

(#83931) Aprósólyom válasza Allmegvalto (#83930) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ír-e valamilyen beszédes hibát a windows eseménynaplója? (Futtatás -> eventvwr)

Jevons paradox

(#83932) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Van, de nem egyértelmű melyik az.Nem emlékszem mikor volt utoljára. 3órája gamelek és hiba egy szál se.

(#83933) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Megéri ez kis 3060TI ezt az ársávot? Az aláírásomban lévő gépbe szánnám, és a proci elvileg elég neki, de egyenlőre a monitorom 1920x1080-as, de a fejem felett a falon ott a 4K TV is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83934) szucsinka válasza Marci112233 (#83933) üzenetére


szucsinka
őstag

Ennyiért már 3080-as van itt az aprón.
Tudom ez új meg garancia meg te bontod ki elsőnek de szerintem pénzkidobás.🙂

[ Szerkesztve ]

(#83935) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok, az lehetséges hogy egy 9900k, 1440p ultran nem képes kihajtani egy 2080 Supert?

Van nálam egy eladásra szánt 2080super, de játékokban 1440p ultra beállításokon képtelen vagyok elérni, hogy a kártya elérje a TDP limitet, amit beállítok neki afterburnerben.
90-95% mozgolódik a kártya.

Furmark alatt viszont szépen felmegy maximális teljesítményre benckmarkot futtatva, most éppen 112%-ra. Az mondjuk kicsit félelmetes, hogy 130%-ra kitolva a TDP limitet bezabál 330W-ot a kártya, amit amúgy undervoltolva használok.

[ Szerkesztve ]

(#83936) Marci112233 válasza Benhill (#83935) üzenetére


Marci112233
őstag

Simán lehet hogy adott játék nem kért többet és elbírt vele a kártya, de lehet hogy proci igényes a játék és abban az esetben lehet nem tudja kihajtani tökéletesen, legalábbis ez azt mutatja.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83937) bobalazs válasza Benhill (#83935) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Küldjél rá The Division 2-t ne félj majd az meghajtja.

(#83938) Marci112233 válasza szucsinka (#83934) üzenetére


Marci112233
őstag

MSI-ből nincs ennyiért 3080, de végül 200 alatt egy 3070-re ruházok be, abból is MSI lesz. A 12600 mellé bőven elég lesz a 3070 is, mert 3080 már lehet sok lenne neki. És tekintve hogy eddig húztam az 1060-al, elméletileg a 3070 is hú társ lehet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83939) szucsinka válasza Marci112233 (#83938) üzenetére


szucsinka
őstag

Nekem 10700k 5 GHz -re húzva all core.egy 3080Ti vel párosítva. nem igazán van CPU limitem 1440p - ben játszom.

[ Szerkesztve ]

(#83940) Marci112233 válasza szucsinka (#83939) üzenetére


Marci112233
őstag

Az érdekes. Más helyen at mondják nekem hogy erős CPU limitem lesz a 3070-el. Igaz hogy momentán 108p-s monitorom van, de azt a választ kaptam hogy 1440p-be is kevés a procim.
Majd kiderül ha bent lesz mi is a történet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#83941) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Fura kérdésem lenne.
26-án nem jött vissza sleep-ből a számítógépem.
Újraindítrottam, minden ment flottul, aztán ismét megtörtént az eset, annyi változással, hogy újraindítás után sem volt gép a monitoromon.
Tökre megijedtem, hogy beszart amonitor, ezért rádugtam egy notebookra, amivel simán működött.
Szétkaptam a gépemet, kitisztítottam, összeraktma, utána két napig hibátléanul üzemelt.
Majd nem jött vissza sleepből. :(
Elkezdtem kisérletezgetni és arra jutottam, hogy hiába megy el a kép (monitor stand by), a gép megy tovább, hallom az éppen lejátszott videó hangját, a vakon besgépelt üzenetet el tudom küldeni.
Általában, ha kihúzom a HDMI csatlakozót a videókártyából és visszadugum (pl. egy másik csatlakozóba), akkor visszajön a kép, de van, hogy 2-3 másodperc után megint elmegy, vn, hogy órákig működik rendesen.

Egy régi monitorról van szó, amin még vga csatlakozó van, ezt hazsnálom egy VGA-HDMI átalakítóval.
A gép másfél éves, eddig hibátlanul működött.
Az lenne a kérdésem, hogy okozhat ilyet a kábel, vagy ez inkább VGA para szerintetek?

Remélem, érthetően fogalmaztam.

A konfigom a következő.
Alaplap: Asus TUF GAMING B460M-PLUS
Processzor: Intel® i9 10900F - 5,Ghz Turbo (20MB)
Memória: 16Gb/3000Mhz DDR4 (2x8GB)
CPU Hűtés: Cooler Master Master Liquid Lite 240
SSD: Kingston A2000 1TB NVMe
Videókártya: Asus ROG-STRIX RTX3060 O12G-V2-Gaming RTX 3060 12GB GDDR6 V2 OC Számítógép ház: Asus TUF GT301 -USB3.0 előlapi kivezetés , elől - 3db RGB 12cm FAN + 1db 12cm Fan hátul
Tápegység: CORSAIR CV650 650W 12cm Fan 80PLUS

MaTeJ

(#83942) varmi2 válasza Matej (#83941) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bekapcsolt állapotban nem szabad dugdosni a hdmi kábelt, csak is kikapcsolt állapotban....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83943) Matej válasza varmi2 (#83942) üzenetére


Matej
tag

Ó, akkor ez egy profi megoldás volt tőlem. :(

MaTeJ

(#83944) Apollo_21 válasza varmi2 (#83942) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mert? Én mindíg így csináltam.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#83945) varmi2 válasza Apollo_21 (#83944) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem tudom, talán mert zárlatot okozhat? Egyedül az usb portok vann úgy tervezve, hogy bekapcsolt állapotban is használható. Olvass el egy tv használati utasítást. Le van írva, hogy csak kikapcsolt állapotban csatlakoztato a hdmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83946) Apollo_21 válasza varmi2 (#83945) üzenetére


Apollo_21
addikt

Zárlatot melyik része? Namind1 én ezt nem eszerint kezelem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#83947) #82860288 válasza Apollo_21 (#83946) üzenetére


#82860288
törölt tag

Eszköz és kábel függő, de ha működés közben dugdossa valaki a HDMI kábelt, akkor hiába van lecsökkentve a feszültség, simán áthúzhat az áram és kiégetheti a HDMI chipet az adott eszközön.
Ezért érdemes teljesen áramtalanítani, mert kikapcsolt (stand by) állapotban is okozhat problémát.
Újabb eszközöknél és kábeleknél már nem nagyon, de azért érdemes vigyázni.

(#83948) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Van egy kis méretű asztali pc, Hp prodesk 600 g2. Intel G4400 cpu, alaplapi intel Hd510 vga. A Windows nyafog, hogy kevés a teljesítmény, le akarja kapcsoltatni az aero-t, stb. Úgy tűnik, full hd-hoz kevés. Mi az a legolcsóbb (low profile?) Vga, amit érdemes lenne beletenni, és érdemi javulás várható?

-

(#83949) Aprósólyom válasza 7Sony7 (#83948) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nálam i5-3470, intel igpu, 8GB RAM, win10 64bit és nem vinnyog ilyenekért és kb szépen is pörög a gép. Amennyibe kerülne egy GPU azért vehetsz 1-2 fokkal nagyobb CPU-t is, amiben valamivel erősebb iGPU is lesz.

Jevons paradox

(#83950) Aprósólyom válasza 7Sony7 (#83948) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.