Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) Ranger^41 válasza ricsi99 (#83400) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Köszi, igazából már régóta érik a venti csere, mert a középső már igencsak cicereg, lötyög is a tengelyen, csak még nem tudtam rávenni magam. Nem úszom meg. :D

(#83402) ricsi99 válasza Ranger^41 (#83401) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem mai darab már... viszont kiváló konstrukció... halkan lehűti a karit ,ami ennél a tipusnál ritkaság :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83403) szucsinka


szucsinka
őstag

helló
haverom sikeresen letört 2 lapátot a videokártya ventiből. van itt olyan szaki aki orvosolni tudja?
Zotac RTX 3070 2 ventis.
működik így is de remeg 😊

(#83404) AxBattler válasza szucsinka (#83403) üzenetére


AxBattler
félisten

Őt kérdezd. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#83405) szucsinka válasza AxBattler (#83404) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi 🍺👍

(#83406) hyperst


hyperst
tag

üdv
Tegnap vásároltam egy 2070s-t, nem volt lehetőségem kipróbálni sajnos. Hazaérve be a gépbe, nem vagyok nagy guru a témában de 1-2 benchmark lement, minden okés. De, a ventiket nem lehet Idle állapotba rakni, se afterburner-rel sem asus gpu tweak-rel, 28fokon 22% pörögnek. Valami ötlet valakinek? Vagy vegyem fel kapcsolatot az eladoval?

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#83407) bobalazs válasza hyperst (#83406) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nem írtad melyik, ezért feltételezem egy gyárilag ilyen.

(#83408) hyperst válasza bobalazs (#83407) üzenetére


hyperst
tag

asus rog strix rtx2070 super
0db van a leírásban, máskülönben nem kérdezném ;) de igazad van nem írtam elsőre a pontos tipust

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#83409) bobalazs válasza hyperst (#83408) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát a rog strix fan stoppos, állítsd át a bios switchet a kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#83410) hyperst válasza bobalazs (#83409) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm a válaszod, korrekt volt az eladó és vissza vette a kártyát, igy lett egy rog 2080 ami rendesen müxik.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#83411) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Van egy Chieftec Force CPS-500S tápegység a feleségem gépében. Átraktam neki a 3060-as kártyát. Én meg addig az 1060- al el leszek. De ez mindegy is.

Viszont 8 + 6 pin kellene. Ebből a tápegységből egy ágon jön 2x8 pin. De úgy tudom egy ágról nem szabad rádugni a másik 6 pint. Úgy oldottam meg, hogy egy molex csatlakozó volt szabad ami a tápegységből jön, meg az alaplapról tudtam neki adni molexet. És így egy 6 pinest rá tudtam még kötni. Viszont az egyik molexben 4 db vezeték megy a másikba meg kettő. Így megy rendesen a kártya. Furmark tesztet is csináltam. Steelrising is megy rajta rendesen. Az a kérdésem, hogy így maradhat, vagy ha nem hogyan oldjam meg hogy rendesen kapja a 6 pint? nem fog degradálódni a kártya hosszú távon? Nem szeretnék új tápegységet venni. Köszönöm a segítséget.

[kép]
[kép]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#83412) Pörp válasza PuffyMinnie (#83411) üzenetére


Pörp
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#83413) Glaz-dozfhut válasza PuffyMinnie (#83411) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem mehet egy ágról. Az a csatlakozó funkciója. Ha az ellentétét feltételezzük fel, hogy a másik 8-as csatlakozót csak másik vga-ra lehetne kötni, az úgy elég érdekes lenne. Ettől függetlenül olvastam én is azt az elvet.

- Glaz-doz-fhut -

(#83414) Aprósólyom válasza PuffyMinnie (#83411) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Érdekes, hogy honnan jöttek ezek a furcsa gondolatok... :U
Az ágak a tápegység tervezettségére utalnak. Az más kérdés, hogy egy közös kábelkorbácson vagy külön-külön kábeleken jön.
Egyébként ha ez a tápegységed: FORCE SERIES-Chieftec
Akkor ennek egyetlen egy 12V ága van.
Amúgy se a MOLEX-re dugd, mert kisebb teljesítményátvitelre képes a PCIe 6 PIN-hez képest is.
A Chieftec nyilván megfelelő keresztmetszetű vezetéket alkalmazott, a 2db 8pines PCIe tápcsatlakozóhoz, azokat használd.

Jevons paradox

(#83415) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy R9 Nano (ha jól tudom DP 1.2) meg tudna hajtani egy 5k2k (5120x2160) 60Hz, 10 bit monitort?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#83416) Csupingo válasza Ijk (#83415) üzenetére


Csupingo
veterán

Gyakorlati tapasztalatom nincs. Pl. az msi oldala csak ennyit ír:
DP (version 1.2)
Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz
Ilyen felbontáson 60 Hz-et szerintem nem tudná, pláne 10 biten.
A wikin van két táblázat, ott 5120 × 2880-hoz 30Hz-et írnak, a másikban 8 bitnél 47Hz-et, 10-nél 37-et.
Van topikja, de már nem olyan aktív.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83417) Aprósólyom válasza Ijk (#83415) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A válasz nem. De igazából ezt a kérdést nagyon gyorsan meg lehet találni keresőkkel: DisplayPort - Wikipedia

Jevons paradox

(#83418) PuffyMinnie válasza Glaz-dozfhut (#83413) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Rendben köszönöm át is helyeztem.

#83414Aprósólyom Akkor ugyanarról az ágról fogom a 6 pint is bedugni a kártyába. Igen ez az a tápegység. Köszönöm a segítségeket. :R

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#83419) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Valaki tudja, hogy a Saphire Nitro+ RX 580 kártyáknak milyen vastagságú thermal padok kellenek?
Sok helyen néztem, eddig elvileg azt láttam, hogy a ramoknak 1mm, a vrm-nek pedig 0.5mm.
Ha valaki tudja biztosan, annak nagyon megköszönném a segítségét! :R

(#83420) bobalazs válasza DravenMoral (#83419) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Topikjában keres rá vagy kérdezz.

(#83421) Aprósólyom válasza DravenMoral (#83419) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én meg ilyenkor mindig elmondom, hogy nem csak a vastagság, hanem a keménység is számít. Pár csavarral szorítasz össze egy masszív alumínium bordázatot egy nyegle NYÁK-kal. A padok nagy felületen terülnek el, így, ha jelentős az eltérés keménységben, akkor összeszereléskor nem fog annyira szétnyomódni a pad, ergo a NYÁK fog hajolni. A rajta lévő felületi SMD alkatrészek több száz lábbal pedig egy völgybe fognak belegörbülni...
Én konkrétan vettem ilyen használt kártyát, de visszavették. Én nem voltam hajlandó vállalni a kockázatot, hogy mennyi ideig ment így és hogy mikor okozna érzékelhető hibát, se javítgatni sem akartam a frissen vásárolt kártyát. De műszaki szemmel ez reális probléma, nem bagatel.
Felmelegedés és lehűléskori hőtágulással pedig szépen-lassan el lehet képzelni mi történik egy előfeszített forrasztással.
Ugyan ezen oknál fogva ezért is érdemes a nagy és nehéz VGA-kat is alátámasztani.
Magyarul: Ha nincs különleges indokod rá, (pl megkeményedett, morzsolódik, ellepte a kosz a hűtőfelületet) akkor érdemes a gyárit meghagyni.
Nekem nincs kedvem szétszedni most, de van egy nagy felbontású képem, mikor szétszereltem.

Egyébként az Arctic leírása szerint rakásolhatóak a hűtőpadok. Úgyhogy ha elég 0,5mm padot veszel, akkor abból kitölthetsz 1 és 1,5mm hézagot is.
Forrás: ARCTIC Thermal Interfaces - User Manual

Jevons paradox

(#83422) DravenMoral válasza Aprósólyom (#83421) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Köszönöm a részletes segítséget!
Majd látom..
Ez egy 8hónapig bányász kártyaként használt nitro+ rx 580, nem volt szétszedve egyszer sem, szóval valószínűsítem, hogy szét kell majd szednem.
Majd megnézem tesztek alatt a ram, vrm hőfokát, illetve a gpu átlag és hot spot hőfokát is.
Bár a pasztát úgyis ki fogom cserélni egy thermal grizzly kryonaut-ra.

(#83423) Aprósólyom válasza DravenMoral (#83422) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nem száradtak ki a padok és a kontakt felület nem túl koszos, akkor nyugodtan hagyd meg. Az se baj, ha a padok éle koszos. Az nem érdekes.
Ha ez így rendben lesz, akkor elég lesz csak a GPU pasztát cserélni. Az viszont ilyen időtávlatban rendesen megkeményedhet. Ne csak a GPU chipről takarítsd le, hanem a hűtő rézfelületéről is. A szálcsiszolt felületbe nagyon be tud száradni.
A fentebbi példány rézblokkját kb. 8 szor töröltem át, mire a papírtörlő törlés után is tiszta maradt. Fémtisztítót (Sidol vagy hasonló, drogériában kapni) is használtam. Az ha jól tudom még az oxid réteget is le tudja valamelyest szedni.

Jevons paradox

(#83424) DravenMoral válasza Aprósólyom (#83423) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Igen, tudom, pasztázni már több tucat kártyát pasztáztam újra egészen 3070ti szintig mx-4/mx-5/thermal grizzly pasztákkal, illetve fülpiszkáló-orvosi alkohol takarítási módszerrel.
Ami nem jön le egykönnyen, azt meg szoktam piszkálni a pasztákhoz kapott finom, műanyag kanállal, utána még kis karc sem szokott maradni.
Csak magát az újrapadozást ennél a kártyánál még nem csináltam, mert egyszerűen pont olyan méretet sehol sem találok, mint amekkora kéne..
Nagyon buta megoldással lett összerakva, a hűtési technikához mérten..
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#83425) veber0937


veber0937
tag

Hi

Van egy asus hd6770 videókártya aminek a ventije hangos, mivel lehetne ezt kiváltani esetleg?

(#83426) varmi2 válasza veber0937 (#83425) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet újra kellene pasztázni, akkor nem tekerne annyira a venti.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83427) Aprósólyom válasza veber0937 (#83425) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azt nem írtad, hogy miért hangos. Elkopott vagy a minimális fordulata is magas. Esetleg mindkettő.
Saját Asus alkalmazással vagy MSI afterburnerrel megpróbálhatod a venti fordulatot szabályozni.
Ha ventit akarnál cserélni, akkor érdemes PWM szabályozásút vásárolni, aminek a fordulatszám tartománya széles, ergo a maximális fordulatszáma magas: 2000 feletti ~2500, ~3000.
Ez akkor nem igaz, ha nem szabályozható a fordulatszám és folyton 100%-on megy.

#83426 varmi2: +1

Ui.: 83425 veber0937: 1 ventivel lehet sosem lesz közel néma, hiszen egy 108W TDP kártyáról beszélünk, ha minden igaz. Ilyen fogyasztási tartományban a csendes VGA-k már 2 ventit használnak egy kellően nagy bordázattal.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83428) veber0937 válasza Aprósólyom (#83427) üzenetére


veber0937
tag

megnézzem majd mikor és miért hangos azt írok

(#83429) ThodEE válasza veber0937 (#83428) üzenetére


ThodEE
őstag

Amennyibe kerül a paszta, ne add isten még termálpad is van alatta, annyiból majdnem kétszer ilyen erős kártyát lehet venni, 12-15ezerért nem volna érdemes beruházni egy másik használtra :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#83430) MasterDeeJay válasza ThodEE (#83429) üzenetére

Azon csak simán a GPU van hűtve semmi más, vrm és ram is csupasz.
Ilyen kategóriára akár milyen minőségű paszta jó a gyári betonkeményhez képest.
Nekem mondjuk amik voltak asus diretcu-sok azok nagyon ki voltak élezve hűtésileg, simán el tudom képzelni hogy megfáradt a ventije.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83431) UserX válasza ThodEE (#83429) üzenetére


UserX
őstag

+1
Nekem most átmenetileg egy HA-ról 15k-ért guberált gt 1030 van a gépemben. Mozizáshoz tökéletes!

(#83432) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Van egy RTX 2080-am, illetve egy laptopom amiben RTX 3070 van.
Össze szeretném hasonlítani a két kártya teljesítményét valamilyen programmal (mindkettőn futtatnám és a kapott pontszámból nagyjából látnám, hogy melyik milyen teljesítményt tud).

Köszönöm!

(#83433) Vigneau válasza dzsampi (#83432) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Pl. 3DMark Time Spy. Van benne Graphics és CPU score kijelző.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83434) MasterDeeJay

Ha esetleg valakinek kellene Resizable Bar engedélyezése x79/x99-es lapokon.
Resizable BAR on LGA 2011-3 X99 – how to enable and get extra performance

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83435) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Tervezem lecserélni a 23col 60hz fullhd monitorom egy 27col 75hz vagy 144hz Qhd monitorra. A gépemben egy gtx960 2gb vkártya van.
Kérdés, hogy ez a vkártya kitudja szolgálni az ujabb monitort? Főleg photoshop, netes böngészés, nagy ritkán játék van nálam terítéken. Nyilván nem mai játékok hanem pl crysis 2...
KÖszönöm.

(#83436) varmi2 válasza zümzümm (#83435) üzenetére


varmi2
nagyúr

Játékon kívül másra elég lesz az a vga.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83437) nasa68


nasa68
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok szakértője a videó kártyáknak, ezért kis segítségre lenne szükségem. ha egy alaplapon csak PCIe 4.0 x16 slots van, abban működnek-e a 3.0 verziójú videó kártyák?
konkrétan:
[link] asus Z7900-p -be működni fog-e az NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ?

(#83438) varmi2 válasza nasa68 (#83437) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83439) Borisz76 válasza nasa68 (#83437) üzenetére


Borisz76
veterán

Menni fog.....visszafelé kompatibilis.
PCIe 4.0-ban menni fog a PCIe 3.0-t támogató kártya is.

Kb mint az USB 3-s csatlakozóban az USB 2.0-s pendrive...
Kicsit sarkított a példa....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83440) ricsi99 válasza zümzümm (#83435) üzenetére


ricsi99
addikt

2D- ben igen viszont a felbontás 3D ben megeszi a teljesítményt...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83441) nasa68


nasa68
csendes tag

Köszönöm a segítséget mind kettőtöknek!

(#83442) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy RX570, ami 3DMark Time Spy alatt nem megy fel teljes GPU órajelére (~1130-1160 között ingadozik), míg pl egy sima Portal alatt is a névleges órajelen (1244 MHz) fut.
Egy sima MSI Afterburner-rel nézem, csak venti profilt állítottam benne.

A Wattmérő 90W-ot mutat, az a maximum, lehet az korlátoz valamit? :)

A kihasználtság szépen 100%.

Van valami ötlet, merre induljak? Legfrissebb Adrenalin driver van fenn, ott is mindent kikapcsoltam.

Üdv,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#83443) Csupingo válasza KrAt (#83442) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen hőfokon? Nem amiatt vesz vissza nagyobb terhelésnél?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83444) KrAt válasza Csupingo (#83443) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, 60 fok körül van, azt már "beszabályoztam" a venti görbével, h ne legyen melege :)

[ Szerkesztve ]

(#83445) KrAt válasza KrAt (#83444) üzenetére


KrAt
veterán

Ahh, asszem megvan: 90W a power limit a kártyán a GPU-z szerint :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy ezt, ahogy néztem, lehet "kitolni" +/- 50%-kal az MSI Afterburnerrel, kérdés, ez mennyire biztonságos :)

(#83446) Csupingo válasza KrAt (#83445) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya topikjában keresve 20-50% -kal szokták emelni a tulajok a power limitet. Akkor már nem esik vissza az órajel. Kezdésnek nézd meg 20-30 -cal. Ha már ennyinél is tartja a max. órajelet, akkor gondolom felesleges feljebb tolni, mert csak jobban fog melegedni. Keresd meg azt, ami nálad már elegendő.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83447) Aprósólyom válasza KrAt (#83445) üzenetére


Aprósólyom
addikt

RX 570 TDP kerete 150W körül kell legyen. A Mobil változat van 85W körül. Érdemes lenne megszerezni az eredeti BIOS-t.

Jevons paradox

(#83448) KrAt válasza Aprósólyom (#83447) üzenetére


KrAt
veterán

Szinte biztos vagyok benne, hogy az eredeti BIOS van rajta, a neten is sok ilyen találatot latok, akik ezt a helyzetet furcsaljak, mint ami nekem van (hogy mostmar tudom, mit keressek :))

Amugy nem mintha nem lenne eleg, csak fura volt, hogy egy teszt alatt miert nem ment maximumon. Majd tolok a csuszkan egy picit :) :R

Koszi a segitseget mindenkinek :)

(#83449) Grave_444 válasza KrAt (#83448) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Told ki nyugodtan a maximumra a power limitet. Az csak egy lehetőség, nem fog feltétlen emiatt többet fogyasztani és jobban melegedni. Csak annyira tud, amennyit igényel a kártya valóban. Olyan előfordulhat, hogy régebbi kártya a gyári beállításon már nem bírja az eredeti órajeleket, de jellemzően ez pár MHz-től kezdve max ~50-ről beszélünk, tehát nem lényeges különbség.

Csupingo
"felesleges feljebb tolni, mert csak jobban fog melegedni" :N

[ Szerkesztve ]

(#83450) slett27


slett27
addikt

Valaki tapasztalt már olyan hibát hogy a gép "eldobja" a VGA drivert hideg indításnál ?

Gigabyte B450-M Aorus M
AMD Ryzen 2600
2x8GB DDR4 GSkill Aegis 3000MHz
AMD Radeon RX 580 4GB Sapphire
FSP 550W táp

Miután eldobja, feltelepítem a drivert ismét majd megy hiba nélkül. A rendszer 4 hónapos kb. Mire gondolnátok ? :U

Nem tudom honnan közelítsem meg a problémát. Alaplap BIOS friss ? Windows 10 frissítés odavert ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.