Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) ricsi99 válasza varmi2 (#83149) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez a korlátozás nem a vga bios-ban lett megoldva?.. Nem hinném ,hogy csak egy matrica különböztette volna meg... simán használtak vlna régebbi vga drivert s csók...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83152) varmi2 válasza ricsi99 (#83151) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt a cikk. [link]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83153) ricsi99 válasza varmi2 (#83152) üzenetére


ricsi99
addikt

Az a "sima" kártyák limitje.
Cikben hol az LHR?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83154) varmi2 válasza ricsi99 (#83153) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt egy másik cikk
Itt már írják az lhr-t.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83155) ricsi99 válasza varmi2 (#83154) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor passz... se nem bányászok se lhr-es kártyám :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83156) Rowon válasza ricsi99 (#83147) üzenetére


Rowon
veterán

Tényleg kiakadt, most vettem észre az értesítését... "váratlan rendszerhiba miatt az alapértelmezett Radeon WattMan beállítások visszaálltak." Ehh...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83157) UserX válasza Aprósólyom (#83107) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

Nem jött össze a másik gépben történő tesztelés. Bogarásztam a hibanaplót, ha mázlim van, akkor a 22H2 + LG monitor szoftver a ludas...Ez elvileg elképzelhető, nem? A OnSreen Controllhoz telepítettem friss verziót. Holnap megint későn érek haza, de talán a szerda délutánom szabad, akkor tesztelek. Ha a probléma nem oldódik meg, akkor marad az általad javasolt videó + loggolás. Az eddigi segítséget is köszönöm!

(#83158) UserX válasza UserX (#83157) üzenetére


UserX
őstag

Nem tudom, hogy ezzel tudsz-e kezdeni valamit? A Vibert is emlegeti. :U

(#83159) Cadal


Cadal
őstag

Semmi, törölhető..

[ Szerkesztve ]

(#83160) Dave567


Dave567
addikt

Felraktam a WIn 11-et az Alder Lake miatt.
Most úgy tűnik rendbe van a Proci.
Viszont Mw-ben középtáj szét esik a kép, vízszintesen végi, ezt gyors mozgásoknál lehet észre venni.
2560*1440 144hz-en. A grafika az Mediumon van.

Ez kártya hiba lesz?
Hiába van be nyomba a Gsync vagy kikapcsolva, ugyan az.
Sajnos képet lehetettlen csinálni róla.

(#83161) #82860288 válasza Dave567 (#83160) üzenetére


#82860288
törölt tag

Próbáld ki 120Hz körül.
De valószínűleg a 22H2 lesz a ludas.

(#83162) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Leírom újra a problémát, röviden:

Garanciális Gainward Ghost RTX 3050, szeretném eladni, ehhez csatolnék képet. Néhány perc Furmark után kilép a programból. A 3DMark sem fut végig.
Alaplap: Giga B560M
RAM: 2x8GB Kingston Fury
CPU: 10400F
Op. rendszer: 22H2 (visszaállítottam az egyel korábbi Win11 verziót, de ugyanaz).

Aprósolyom kolléga javasolta, hogy csináljak HWINFO-val vidit. Csatolom a linket. Fagyáskor az Experience is leáll. Egy pillanatra elsötétül a kép majd megjelenik az asztal...

Furmark

Ha valaki tud segíteni, köszönöm!!! :R

(#83163) bobalazs válasza UserX (#83162) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ez másik gépben is így viselkedik és díja a kelet Furmark közben, akár vissza is küldheted garanciába, mert náluk is ki fogja dobni.

(#83164) Dave567 válasza #82860288 (#83161) üzenetére


Dave567
addikt

Ki próbáltam, játszhatatlan úgy, nem folyamatos a kép.
Lehet aztán kevés a 2080Ti már.

(#83165) bobalazs válasza bobalazs (#83163) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bolond auto correct: "dobja a jelet Furmark közben"
Tanácsoltam már neked a power limit és órajel csökkentést?
Msi Afterburnerben lehet ilyet csinálni. Ettől eladni még nem fogod tudni, viszont meglátod hogy a kártya hibás, mert nem bírja a gyári órajelet.

(#83166) Grave_444 válasza Dave567 (#83164) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt kétlem.

(#83167) Aprósólyom válasza UserX (#83162) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem látni semmi különöset az videós értékeken.

Egyébként én inkább azt mondanám, hogy 66 foknál száll el. 40% ventin megy kb. 2 másodpercig, de mikor 65 fokról 66 fokra lép, akkor egy lélegzetvétellel később azonnal leáll.
De az is lehet, hogy a 40% ventiről 41%-ra lépéskor.

Amiket kiprbóálnék:
1. világítás kikapcs. -> Teszt. Ha megy, akkor vége a hibakeresésnek. Ha nem megy, akkor tovább a 2-re.:
2. Világítás kikapcs + fojtsd le a TDP és a hőmérséklet korlátot a lehető legalacsonyabbra. A lényeg, hogy ne érje el a 65-66 fokot. Ha kell állíts be fix 100% venti fordulatot.

Ui.: Nem tudom korábban kérdeztem-e, de terhelés nélkül (desktop idle) ha beállítasz a ventinek 40%-t vagy 41%-t, akkor is kifagy? 100%-on? Ezen a három értéken kipróbálnám dekstop idle állapotban.

Jevons paradox

(#83168) UserX válasza Aprósólyom (#83167) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Köszi!

1. Ugyanúgy kifagy
2. 100%-os folyamatos ventillátor használatnál stabil, 62 C-ig megy fel...
3. Akapjáratban semmi gond!

Mehet gariba??? :U

:R

(#83169) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok!
Tud e segíteni nekem valaki bios frissítésében?

(#83170) varmi2 válasza csabaspecial (#83169) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit kell segíteni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83171) csabaspecial válasza varmi2 (#83170) üzenetére


csabaspecial
tag

Gigabyte gtx 970 bios-át ha nem túl macerás frissíteném, gigabyte.com-on találtam is hozzá biost.

(#83172) csabaspecial válasza varmi2 (#83170) üzenetére


csabaspecial
tag

Gigabyte gtx 970ről lenne szó, ha nem túl macerás ,frissíteném a biosát. Találtam is biost hozzá.

(#83173) varmi2 válasza csabaspecial (#83171) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem tapasztalsz hibát a jelenlegi bios-al, akkor ne eröltesd. Tönkre teheted a vga-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83174) Dave567 válasza Grave_444 (#83166) üzenetére


Dave567
addikt

Win11be még a Grafikus teljesítmény növelés is be van kapcsolva.
Mondjuk a NV control panelba nem piszkáltam.
De érzek egy kis Eger után húzást is, mintha nem folyamatos lenne.
144fps lockolva.

(#83175) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van egy kis gondom amd fronton usb csatlakozásokkal és külföldi fórumokon olyat írtak,hogy a pci 4 beállítást kéne vissza állítani pci 3 ra na most gondolom ez mindenre kiterjedő lenne a 6700xt-m meg ugye ha jól tudom pci4 kártya.Ez milyen hatással lenne a kártyára?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#83176) #82860288 válasza Dave567 (#83174) üzenetére


#82860288
törölt tag

Egérnél talán a pointer precision szokott problémát okozni.
De nálad törik a kép, amit nálam a 22H2 okozott. Csak a V-sync segített, de akkor meg input lagom lett, fast sync esetén maradt ugyanolyan rossz, törött.
G-sync-nek működnie kellene.
Állítólag Experince telepítése megoldja a problémát, de nálam nem segített, és nem is értem ez hogy kapcsolódik ahhoz, hogy driver szinten akad össze az oprendszerrel.

(#83177) bobalazs válasza UserX (#83168) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát a 2.-es opcióval stabil a kártya?
Szerintem menjen vissza gariba ha nem bírja a gyári órajeleit.
Másik gépben próbáltad?

(#83178) Grave_444 válasza Dave567 (#83174) üzenetére


Grave_444
nagyúr

NV Control Panelben ne lockold, simán állítsd Windowsban 144Hz-re és kapcsold be a G-syncet. Arra írtam, hogy a 2080Ti biztos nem kevés, esetleg rosszul van beállítva a játék.. [link]

UserX
Szerintem se szenvedj, küldd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#83179) UserX válasza bobalazs (#83177) üzenetére


UserX
őstag

Szia! Köszi!

Még nem. Bonyolítja, hogy a fiam gépén Gentoo van...Talán holnap jutok oda.
Grave444: Köszi neked is! Az lesz! :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#83180) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok.

Van egy Msi MPG A750GF 80+ Gold (full modular) tápegységem, amit ha rákötök (3x8pin külön-külön vga tápkábellel) egy Asus Rog Strix 3070Ti-ra, akkor a kártya betáp ledjei villognak gyors tempóban, folyamatosan. (Mindhárom led villog, még a gép kikapcsolása után is.)
Illetve 80%-os terhelés fölött olyan coil whine van a kártyán, hogy olyat még életemben nem hallottam.
Néha csak idle állapotban is fel szokott menni hirtelen 100%-os terhelésre a kártya.
A hőfok alapból jó, ~30fok.
Azt már megtudtam, hogy a kártyán lévő piros ledek villogása azt jelenti, hogy "instabil feszültséget ad le a táp a kártyának", de arra nem tudok rájönni, hogy miért..
A táp újszerű, még 2év garanciás. Most vettem egy egész sok pozitívval rendelkező (hardveraprós) boltból.

És még mielőtt írnátok, hogy lehet nincs jól bedugva valamelyik vga kábel, de, azt már megnéztem, mindegyik a helyén van.

(#83181) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Tudom van Garancia topik is, de itt talán többen tudnak válaszolni.
Az lenne a kérdésem ha garancia félidőnél a VGA-ról el lett váolítva a csavarmatrica és cserélve lettek a hőpadok a ramoknál minőségibbre az minding garancia vesztést jelent ?

Zotac / Extreme digital (most már EMAG)

(#83182) Rowon válasza Dzs3ko (#83181) üzenetére


Rowon
veterán

Circa 1,5 évvel ezelőtti Reddit post Zotac kártyával kapcsolatban (zotac 3090/3080). [link]

Röviden: igen, garanciavesztés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83183) Dzs3ko válasza Rowon (#83182) üzenetére


Dzs3ko
tag

Köszönöm a gyors választ :R
Van a Zotac kártyákon is csavarmatrica?
Például MSI kártyákon mindig van, de Zotac kártyákon mintha nem lenne.

(#83184) MasterDeeJay válasza Dzs3ko (#83181) üzenetére

Logikusan nekik ellentétes az az elképzelés hogy a termék élete hosszabb legyen mint az általuk kigondolt. Ez miatt minden ilyen beavatkozás amely az életét hosszabbítaná vagy javít rajta garanciavesztéssel jár. Használod és ha túléli a garancia időt akkor feljavítod úgy ahogy szeretnéd.
Viszont csavarmatricát lehet érdemes csináltatni ha volt rajta gyárilag, amúgy sem hiszem hogy garanciális javításnál nekiállnak szétszedni a kártyát ha van rajta matrica csak gondolom gépbe rakják ha nem jó akkor csere. Habár a csavarokon látszódhat szerelés nyoma amilyen fos puha anyagból vannak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83185) Dzs3ko válasza MasterDeeJay (#83184) üzenetére


Dzs3ko
tag

Csavar matrica szerintem nincs rajtuk.
pl 3080 TI vagy 3080
[link]
[link]

(#83186) ricsi99 válasza DravenMoral (#83180) üzenetére


ricsi99
addikt

Kártya az nem kevés energiát igényel
A villog a led akkor kevés-nek érzékeli a tápot.
Coil whine is lehet a táptól.
Az hogy megbízható tagtól vetted a tápot nem azt jelenti hogy 100% ig jó... lehet nála más karival nem jött elő a hiba.
Így a helyedben nem erőltetném a dolgot... ha tudsz nézz meg benne másik tápot. Lehet kissebb is bőven... csak addig menjen míg bekapcsolod akár csak a bios ig a gépet... ha ledek szerint rendben van akkor vidd gariba a tápot (vigyél egy felvételt ,hogy így villog és csók)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83187) DravenMoral válasza ricsi99 (#83186) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Próbáltam régebbi cooler master 650w-os táppal, aminek csak 2külön 8pines betáp ága volt, és egy 8pin, ami az egyik ágról hosszabbítva volt, na azzal ugyan úgy villognak a ledek, de megközelítőleg sincs akkora coil whine, mint az msi táppal.
Most cserélni akar velem az illető egy hasonló Msi 850w-os tápra gariban, hátha azzal jó lenne..
Próbáltam egy ugyan olyan asus strix 1080ti-t a gépben, ezzel az msi táppal, de azt nagyon szépen vitte, coil whine nélkül.

(#83188) ricsi99 válasza Dzs3ko (#83181) üzenetére


ricsi99
addikt

Szervize válogatja.
Elméletileg ha te szétszedsz egy terméket akkor hivatalosan vissza lehet utasítani a garanciát.
A matrica csak egy jelzés.. egy tapasztalt szervízes megmondja hogy bontottál e.
Viszont a gyártó vissza fogja dobni a karit ha fizikai nyom van rajta...ergó a bolt se fogja benyelni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83189) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre valaki választ?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#83190) MZsoltee válasza ricsi99 (#83188) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vannak olyan gyártók, akiket ez nem érdekel (ezeket a kártyákat szokás vizezni), szétszedheted nyugodtan. És van amikor meg sem nézik, szedik szét a vga-t, küldik helyette a másikat. Persze van kockázata, de a gyakorlatban, ha ránézésre nincs külsérelmi nyom, akkor kevés vga-t szedegetnek szét és nézegetik, hogy szét volt-e szedve.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#83191) ricsi99 válasza Pityu. (#83189) üzenetére


ricsi99
addikt

Mi lenne ha kipróbálnád? Szerintem szintetikus tesztekben veszithetsz 0.1 fps-t is.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83192) Aprósólyom válasza Pityu. (#83189) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Más arhitektúra, viszont iránymutatásnak jó lehet a kártya teljesítménye miatt:
NVIDIA GeForce RTX 4090 PCI-Express Scaling | TechPowerUp

Az oldalon AMD vonalból ami PCIe 4.0 x16 sávval rendelkezik, egyedül az 5700 XT-vel végeztek hasonló tesztet: PCI-Express 4.0 Performance Scaling with Radeon RX 5700 XT | TechPowerUp

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83193) Dave567 válasza #82860288 (#83176) üzenetére


Dave567
addikt

Inputlag ra gondoltam, az van nekem is, hiába van be/ki kapcsolva a Vsync.
Experiance az fent van, azzal lett a játék optimizálva.

(#83194) Dave567 válasza Grave_444 (#83178) üzenetére


Dave567
addikt

A játékban van Lock, 144fps-re.
G-sync se segít ha be van kapcsolva.

(#83195) #82860288 válasza Dave567 (#83193) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor azt még okozhatja az egyenetlen frame time.
RTSS állítólag a legjobb, ami ezt rendbe hozza. Nálam is ez segített, csak be kellett írnom az fps korlátot.
Ha használsz MSI Afterburnert, abban benne van.
Nem emlékszem már írtad-e, hogy melyik Win verzión vagy? 22H2 frissítés fent van?

(#83196) Pityu. válasza ricsi99 (#83191) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na most két beállítást kapcsoltam át maxra auto-ról nem tudom ,hogy ezt jól tettem e de most fura mód nem tudom ennek köszönhetően de a hangkártyám kap áramot azonnal gép induláskor usb3 portról és van rögtön hang is.

Szóval jól gondolom így a videokártya teljesítménye nem csorbul még pár fps-t sem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#83197) Dave567 válasza #82860288 (#83195) üzenetére


Dave567
addikt

22H2 van fent, de ennél nincs újabb igaz?
Használok Msi-t bár az ilyen beállításokhoz nem nagyon értek, azt se tudom, hogy a Biosba rendbe van-e minden.
Lehet a Proci is Lockolva van, mert érdekes, most az Mw2-nél 22%-nál feljebb nem ment a terhelés.

(#83198) #82860288 válasza Dave567 (#83197) üzenetére


#82860288
törölt tag

22H2 összeakad az Nvidia driverrel, nem fog jól működni sajnos.
Nálam problémákat okozott és újra kellett raknom a rendszert 22H2 nélkül.
Nem tudok róla, hogy lenne még megoldás rá.

(#83199) Dave567 válasza #82860288 (#83198) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor szedjem le, és rakjam fel a win11-et naturba, frissítés nélkül?

(#83200) Vigneau válasza #82860288 (#83198) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyes helyeken azt olvastam, hogy csupán az Experience a ludas ebben. Hamarosan kiderül. RX 6600-zal nem volt gondom, ma meg kiderül, mi a helyzet az RTX 3060 Ti-vel. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.