Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) Markzion1983


Markzion1983
csendes újonc

Sziasztok!

Nekem kérdésem a következő lenne. Van egy MSI RTX 3070 video kártyám. Tegnap 10 perc üzem után kikapcsolt a gép mintha áramszünet lett volna, utána nem lehetet visszakapcsolni. Kábeleket kihuztam megnéztem a gépházban nem történt e valami elváltozás, semmi. Kábelek vissza a gép elindult. Viszont a fő monitorra nem érkezett meg a jel-kép. A másodlagos monitorra igen. Fő monitor 32" Odyssey G7 ivelt display kábel csatlakoztatva,a másodlagos egy 32" 4k samsung monitor hdmi kábellel csatlakoztatva. A jelenség a következő addig a főmonitor nem kapott jelet amíg a videókártyába be volt volt dugva a hdmi, amint kihúztam onnantól volt jel. Miután a másodlagos monitort is becsatlakoztattam display kábellel onnantól mindkettő monitoron volt jel és kép. Videó kártya driver Nvidia 12.08 -i. A kérdésem a következő, most valami tönkrement a videókártyában (még garanciális). Vagy valami egyéb probléma okozta ezt az összeférhetetlenséget. Esetleg hamarossan számíthatok arra, hogy még egy videókártya kimenet meg adja magát. Ha valamelyikőtök találkozott ilyen jelenséggel kérem írja meg mi lehet a baj.

Köszönöm :R

(#83802) Aprósólyom válasza Markzion1983 (#83801) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem egyértelműen fogalmaztál, hogy most tönkrement volna-e a HDMI vagy nem. Vagy csak nem állt vissza a dual-display magától?

Biztos vagy benne, hogy nem áramszünet volt?
Akár lehet feszültségingadozás a hálózaton nagyon ritka esetben, a villamos hálózat felől, vagy egy hibásan működő háztartási eszköz miatt (pl. hűtő). Vagy kicsi, esetleg öreg a tápegységed az RTX 3070-hez (Öregség: idővel csökken a kondik kapacitása, úgyhogy kevésbé tartja a feszt vagy kevésbé képes kiszolgálni a teljesítménylöketet, ami a nagy RTX kártyáknál előfordul.)

Jevons paradox

(#83803) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mesterséges inteligencia, (Ai)/ neuronháló/ gépi tanulás teljesítmény mérésre van a Basemark -on (Cross platform) valami teszt program? :R
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#83804) #82860288 válasza Markzion1983 (#83801) üzenetére


#82860288
törölt tag

Csak egy tipp, de ha DP vagy HDMI csatlakozóból több van egy kártyán, akkor mindig van egy elsődleges mindkettőből és azokba kell először bedugni a megjelenítőket (attól függetlenül, hogy bár valamiért a HDMI-t veszi elsődleges csatlakozónak, rendszerenként ez változhat).

(#83805) Csupingo válasza Markzion1983 (#83801) üzenetére


Csupingo
veterán

Alulméretezett tápegységnél is előfordul, hogy lekapcsol és utána egy ideig nem indítható a gép.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83806) Markzion1983


Markzion1983
csendes újonc

Sziasztok !

Köszi a válaszokat. Probálok válszolni minden le nem írt dologra. A Tápegység egyidős a videókártyával ( 5 hónap) Fractal Design Ion gold 760 W. Tutira nem volt áramszünet mert a fiam számítógépe meg sem rezzent a szomszéd szobában. A lekapcsolás után próbáltam egyből bekapcsolni a gépet és nem sikerült csak miután az összes kábellt kihúztam és vissza. A HDMI csatlakozónak nincs hibája mert külön külön mindkét kijelzőre ad képet, csak azzal nem lehet 240 Hz frissítésre beállítani, amikor a másod monitor ezzel be volt dugva (HDMI), olyan volt mintha mind a három Display portot letiltotta volna. Nem volt se jel se kép. Hol ott a lekapcsolás előtt így működött.
Most jelenleg a 2db Display port van használva, sokat nem tudtam tesztelgetni de egyenlőre működik.
:R

(#83807) Aprósólyom válasza Markzion1983 (#83806) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Terhelés alatt volt a gép és főleg a VGA, mikor kikapcsolt? (Játék, GPU renderelés)
Egyébként a VGA szempontból bírnia kellene a tápegységnek, bár ezt teljes bizonyossággal csak a PC minden fogyasztójának ismeretében jelenthető ki.

Jelenség alapján a tápegység védelme lehetett. Ha eddig 5 hónapig működött nem feltétlen aggódnék. Ha esetleg újra előfordul rövid időn belül, vagy akár többször, akkor már a tápegység hibájára gyanakodnék.

Side note: Egész véletlen nincs inverter a házban, ami esetleg aktívan is működik pl. Solar PV rendszer miatt? Nincsen velük gyakorlati tapasztalatom, de a működési elv ismeretében arra is lehet gyanakodni, akár, ok-okozati tényezőként. Ez csak hirtelen jött felvetés.

Jevons paradox

(#83808) Markzion1983 válasza Aprósólyom (#83807) üzenetére


Markzion1983
csendes újonc

A gép már terhelés alatt volt a Diablo3 menüben. Nincs inverter a lakásban.

Valahogy sejtettem hogy ez nem szokványos hiba volt. Csak bő 1évvel ezelőtt ugyan így halt meg ( a tápegység totál lehúzta a gépet amíg a video kártya benn volt az alaplapban akkora zárlat lett rajta) 1080 Ti videókártyám azzal a különbséggel. Hogy az már többet nem adott képet.

Köszi :R

(#83809) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Adott egy RTX 4080, a mai napon újratelepítettem a gépet, a legfrisebb Win 10 Pro van rajta, azonban, a gyártó (ASUS) honlapjáról és később, az nvidia honlapjáról letöltött driver a telepítés előtt azt írja ki, hogy a "jelenlegi Win verzió nem támogatott", valamint, hogy "nem talált grafikus kártyát".

A tegnapi napon még a win újratelepítése előtt minden rendben volt.

A segítségeteket előre is köszönöm! :) :R

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#83810) Aprósólyom válasza Markzion1983 (#83808) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És abból a régi gépből bármilyen alkatrész átkerült ebbe az új gépbe? De tényleg bármilyen, akár még a gépház is....
Esetleg nincs összekötve egy hifierősítővel, bármilyen külső eszközzel a PC? Minden, amin folyhat áram ott lehet baj. Ha már korábban is tapasztaltál hasonló jelenséget, lehet nem is a gépben kell keresni a hibát, hanem azon kívül.
Nekem 30 éve nem volt olyan tapasztalatom, 1-2 tucat PC-vel, mint neked 2-szer bő egy éven belül.
Lehet átnyargalnék a kérdéssel egy villamos topikba.

Jevons paradox

(#83811) Comes válasza Comes (#83809) üzenetére


Comes
tag

megoldódott :)

Innen töltöttem le az automatikus driver telepítőt: https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/drivers/

Hátha valaki hasonló cipőben jár.

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#83812) golyani


golyani
addikt

Üdv!

Sapphire Pulse RX 6700XT egy R9 380 Nitrot vált. Az R9 (6+6 csati TDP 190W tpu szerint) egy PCIE kábelről volt etetve. Mehet az 6700XT (6+8 csati 230W) is így, vagy indokolt a külön kábel?
Táp: Corsair CX650M

Érdekesség: Sapphire oldalán 2 SKU van 11306-02-20G és -05-20G. Ami jött az -09-20G, de erről az internet kb nem tud semmit :DDD . Külföldi boltban Pulse V2 néven fut, gyári képekhez képest annyit difit látok, hogy szögletes a ventilátor lapátja, nem íves.

(#83813) Csupingo válasza golyani (#83812) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha van rá lehetőség, jobb 2 külön kábelen. Így kisebb áramok folynak a csatlakozóknál.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83814) Markzion1983 válasza Aprósólyom (#83810) üzenetére


Markzion1983
csendes újonc

Az a konfigurációm most is mint amikor a 1080 Ti elszált csak video kártyát és tápot cseréltem. A többi alkatrész maradt, sajnos már nem mai darabok (2015). Alaplap: Gigabyte 1150 GA-Z97X, Procceszor: Intel I7 4790 , Memoria: Kingston DDR3 1600 16 Gb Hyper x. A gépház ami a legrégebbi 2010 ben vettem de nagyon jó a szellőzése. Gondoltam rá hogy esetleg valamelyik régebbi alkatrész az oka. Nekem van olyan retro pcm ami 2002 óta megy, semmilyen hardver hiba nem volt vele. Ezzel a mostani konfiggal nincs szerencsém.
Köszi :R

(#83815) Aprósólyom válasza Markzion1983 (#83814) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor lehet az alaplap a hibaforrás.
CPU, RAM, HDD/SSD-t nem gondolnám, hogy képes ekkora mértékű gubancot okozni. Vagy ha mégis, akkor azok is elszálltak már volna. Úgyhogy kizárásos alapon lenne: TÁP, GPU, Alaplap. De mivel ebből 2 új. A jelenség régi. Az alaplap szintén régi.... kizárásos alapon gyanakszom az alaplapra....
Nem kockáztatnám azt a drága RTX 3070 kártyát, még akkor sem, ha a jó minőségű táp és a védelme, mert egyik védelem sem 100%.
meg tudja védeni. Csak ha jelentősen túl van méretezve és megfelelően van megtervezve a várható veszélyforrásokhoz. De hát ember tervez, Isten végez, úgyhogy a baleseti kockázat mindig ott van... Egy alaplap csere pedig bagatell költséggel bír egy RTX 3070-hez képest. :B
Ha meg kikerül, akkor esetleg bevizsgáltatnám ha ér neked annyit. Ha nem, akkor meg eladnám bagóért, hátha van akinek van kedve vizsgálgatnia.

Ui.: de lehet annyira bagatell csak az "alaplapi hiba", hogy az átmenő csavarok (CPU hűtő, alaplapi rögzítő csavarok) okoztak olyan sérülést vagy egy bizonytalan kontaktot, hogy csak alkalomszerűen jelentkezik elektromos hiba. Vagy egy alaplapi kondinak a lába az alaplap hátoldalán nagyon közel van a gépházhoz.... Minden ilyen lehetséges kontakt hibaforráson átmennék.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83816) Markzion1983 válasza Aprósólyom (#83815) üzenetére


Markzion1983
csendes újonc

Köszi az részletekbe menő választ. Egy olyan kérésem lenne még, hogy Te milyen konfigot ajánlanál ami egy 3070 video kártyát megfelelően meghajtana. Intel konfig. Alaplap, proci, memoria. Köszi :R

(#83817) Aprósólyom válasza Markzion1983 (#83816) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ebben nem biztis hogy hathatósan tudok segíteni. Bár nemrég egy jóismerőssel tárgyaltuk, hogy milyen VGA- rakhatna az i5-11400 mellé. Abban maradtunk hogy kb. 3060 Ti / 3070. 1440p felbontás esetén.
Legalább 11400F+B560/z590 vagy r5 5600+B550 szintet mondanék vagy jobbat, de játék, felbontás, framreate cél függő.
Javaslom a milyen gépet topikot inkább, ahol leírod hogy ez a VGA köré keresel platformot/félgépet.
Írd le nekik, hogy mire kell, milyen kategóriájú, típusú játékok vagy akár konkrét cím, milyen felbontású monitor, mi a framrate cél 60fps, 75 fps, 90, stb :R

Jevons paradox

(#83818) Bmwman86


Bmwman86
csendes újonc

Sziasztok!
Összeraktam az alábbi konfigot és valamiért nem teljesít valami jól. Bár vagy 20 éve volt utoljára Radeon kártyám, szerintem nem így kellene hoznia az FPS számokat.
Asus TUF Z790 Plus D4
Intel Core i7-13700Kf - nincs tuning
Alphacool Core Ocean T38 360
Kingston Fury Renegade 2x16GB DDR4 3600Mhz (XMP on!)
Asus TUF RX 6800XT OC 16GB
FSP Hydro G Pro 1000W 80+Gold
És egy régi 60hz-es Asus monitor volt amit cseréltem egy Acer Nitro XV272UP-re 144Hz-re állítva + Freesync bekapcsolva.
Rengeteg helyen látom, hogy 1440p-ben is pl. Forza Horizon 5 alatt ultrán 90-140 Fps van, de nálam csak 50-60 körül. ATS és FS22 szintén. Mindenhol ki van kapcsolva a V-sync és az fps korlát is kiiktatva vagy 144-re állítva. Hőfokokat annyira nem néztem még.
Ja igen, oprendszer még Win10 64 bit.
Bármi észrevételt és tippet szívesen megköszönnék!

(#83819) pandras83 válasza Bmwman86 (#83818) üzenetére


pandras83
senior tag

msi ab-vel (display monitoring a lehető legtöbb infóval) töltsf fel ide screent pl a forzából. vagy az adrenalinból is jöhet ingame fotó adatokkal, bár azt nvidia tulajként nem ismerem. kiváncsi lennék frekvenciákra, cpu boost-ra, vagy bármire ami indokol egy ilyen fura szitut. a monitor 144hz-re van állítva?

Cyberfuck Patchrunner

(#83820) Bmwman86 válasza pandras83 (#83819) üzenetére


Bmwman86
csendes újonc

Majd meló után dobok képeket. MSI AB nem akad az Adrenalinnal? Sok helyen olvastam róla.
A monitor 144-en üzemel DP kábellel.

(#83821) pandras83 válasza Bmwman86 (#83820) üzenetére


pandras83
senior tag

Ha akad, ha nem, ki kell olvasni azokat az adatokat valahogy játék közben, utána megszabadulhatsz tőle. Teljesen abnormális, hogy ilyen hardverek ennyire visszafogott teljesítménnyel működjenek. Az 50-60 körül az mit jelent pontosan? Max 60fps-ed volt, egyel sem több? Adrenalin nem force-ol valami korábbi beállítást a 1080p 60hz korszakból? Amikor 144hz-re váltottam, több játékban manuálisan kellett 144hz-re állítanom a frissítést. Bár ez önmagában nem oldaná meg a fojtott teljesítmény rejtélyét.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#83822) Bmwman86


Bmwman86
csendes újonc

Adrenalin mutatta játék közben az fps-t és 50-60 között volt. Az új monitort felismerte egyből, be is lőtte a Freesync-et. A monitor menüjében is be van kapcsolva és 144-en megy.
Igen Én is azt hittem, ha felemelem a frissítést 144-re játékon belül akkor jobb lesz. Mondjuk valamennyivel szebben fut minden mint Vsync-el 60 fps lock-on, de nem az igazi. Fél 5 után hazaérek és ráeresztem MSI AB-t és hozom a képeket. Azt viszont néztem hogy Adrenalinban játék közben benyomtam átfedéssel az értékeket és a GPU 99%-on megy ami szerintem jó.

(#83823) Aprósólyom válasza Bmwman86 (#83822) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Érdekes. Nem sokkal fentebb egy RTX tulaj is Freesync monitornál hasonló problémát tapasztalat mint te: Aktív freesync mellett kb. fele volt az fps.
Ha neki Geforce neked Radeon és mégis haosnló a probléma, akkor ez lehet Windows update bug? Vagy WIN beállítás? Windosw-ba is lehet aktviálni valamilyen változó képfrissítés támogatást. Ha aktív a Freesync, akkor a változó képfrissítés is megjelenik. Nem tudom, hogy van-e hatása a ki-be kapcsolásának. Csak 1 ötlet.

Itt az ő megjegyzése: #83777 Pano
Lehet a monitor típust is egyeztetném vele, ki tudja, ha ugyan az a monitor esetleg akkor mondjuk monitor firmware-je bugos vagy a windows update vagy a driver... Ötletelek csak.

Egyébként engedj meg egy észrevételt, ami OFF-TOPIC: Hogyhogy DDR4 lapot vettél Intel 13. genhez? Már most vannak bizonyos címek, amik elég szépen profitálnak a DDR5-ből. Persze kevés, de gondolom nem 1 évre veszel ilyen drága konfigot, úgyhogy a számuk csak nőni fog. Akcióban ki lehet fogni olcsó 4800-as DDR5-t (pl. tegnap még volt a német amazonon "filléres Crucial DDR5 4800 16GB modul, amit kb. 3000 forintból hazánkba szállítanak), ami csak deafult, de biztos lehet tuningolni, finomhangolni és jóval jobb eredményt elérni vele. Már most jönnek hírek DDR5-8000 RAM-okról, miközben az Hasonló Asus DDR5 lapokra is ír a gyári specifikáció DDR5-7200 OC képességet.

Jevons paradox

(#83824) Bmwman86 válasza Aprósólyom (#83823) üzenetére


Bmwman86
csendes újonc

Köszönöm, ezeket majd megnézem mindenképp.
Azért maradtam DDR4-en, mert nem találtam normális deszkát DDR5-tel elfogadható áron. A Prime lapokat nem szeretem, párral már beszívtam a VRM hűtésük miatt. Giga felejtős (Aorus meg szintén drága). Német vagy egyéb külföldi oldalakról meg annyira nem merek rendelni, főleg gariztatás miatt. És a DDR5 ram alaplappal már nem fért bele a keretembe.

(#83825) Aprósólyom válasza Bmwman86 (#83824) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A Prime-okból tényleg csak előzetes tesztek alapján érdemes választani, de ez leginkább csak i5-től felfelé érdemes, mint esetedben. Ha kell a Z deszka akkor tényleg bonyolultabb a kérdés. Bár 1-1 Z690 DDR5 alaplap azért egész jó dealnek tűnik.

Sidenote: Nézz be valamilyen overclock topicba, mert Intelnél is számít, hogy a CPU mennyire jól van összeszinkronizálva a DDR4 RAM-ok frekvenciájával és időzítésével. Ha csak szimplán 3600 XMP-be kapcsolod, lehet hagysz még benne bőven. Én 10. gennél néztem, hogy szép és tisztességes további tempót ki lehet csiholni a rendszerből. 13. genre is biztosan igaz.

Jevons paradox

(#83826) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek olyan létezik, hogy egy bizonyos kártyánál a fan1 és a fan2 fordulata nem egyezik? Mondok egy példát, fan1 44%, fan2 54%, megközelítőleg +10%.
Ha állítok fix fordulatot szoftverrel, akkor nincs ilyen probléma. :U
MSI 2060S Gaming X az alany. Ma vettem, hotspot 105fok ráadásul. :U

(#83827) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83826) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Olyan rémlik, hogy létezik kártya, amelyik fan-stoppnál csak az egyik venti kapcsol be és ki a második csak nagyobb terhelésen.

Jevons paradox

(#83828) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83827) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Fan stop módban mindkettő kikapcsol, terhelve van ez a jelenség.
Hülyén fogalmaztam, konkrétan az említett kártya érdekel csak jelenleg, mert szerintem hibás és a kedves hirdető nem hajlandó visszavenni, szóval saját költségemen kell javítanom. :(((
Persze ha nem valami vezérlő szállt el, mert akkor egy ventilátor csere sem oldja meg

(#83829) BogyóBP válasza Grave_444 (#83828) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem az egyik fan rossz vagy szorul. Egy ágra van kötve a kettő (majd később osztódik 2 felé a kábel) venti ha a szabályzó lenne rossz egyik se forogna megfelelően. MSI nél sokszor olvasom hogy a kettő közül az egyik szar, zörög stb.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83830) Sanyi19 válasza Grave_444 (#83826) üzenetére


Sanyi19
őstag

Én ASUS STRIX RX470-nél tapasztaltam ilyet, de ott nem lehetett kiolvasni csak látszott meg érzett, hogy az egyik nem forog annyira mint a másik. Magasabb volt természetesen a hőfok is. Venti csere után tökéletes lett. Ja és kézzel megpörgetve is látszott, hogy ha ugyanolyan erővel megpörgetted az egyik sokkal hamarabb megállt.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83831) Grave_444 válasza BogyóBP (#83829) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Természetesen ezeken a körökön túlvagyok.
Érzésre egyik sem szorul, de rajt a csavaron a matrica, szétszedni egyelőre nem tudom az egyezkedés alatt. Ilyen amúgy egy sima gpu-z tesztre. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#83832) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83831) üzenetére


Aprósólyom
addikt

MSI RTX 2060 Super Gaming X Review - Clock Speeds & Power Limit | TechPowerUp

Ez túl nagy különbség. Ezt már hallani is lehet. Lehet hallani is, hogy különböző a két venti tempója? Mert akár lehet hibás kiolvasás is.
1. Már csak azért gondolom, mert ne lehet, hogy csak 1 vezérlője van a kártyának? Csak egy felvetés.
2. Második felvetés, esetleg cserélt venti és különböző sorozatú gyári vagy utángyártott?

Ugyan azon márkájú és típusú ventik között lehetnek fodulatszámbéle különbségek a gyártási szórás miatt, akár 50-100RPM is, de a kb. 350RPm difi az vagy hiba vagy különböző típusú ventillátort feltételez.

Jevons paradox

(#83833) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83832) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Lehet igen, ahogy szoftveresen beállítom és lecsökken a másik fordulatszámára érezhető a különbség. Ezért is fura, hogy szoftveresen azonos tempóval pörögnek csak a gyári vezérlésen produkálja a képen látható hibát. Terhelésen a különbség is arányosan növekszik.

Nem volt még szétszedve a kártya, ahogy írtam. :)

(#83834) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83833) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajna tudják, hogyan kell matricát levenni-visszatenni egyesek. Ezt valaki egyszer megjegyezte. Hogy igaz-e vagy nem, annak nem mentem utána.

Itt látszódik, hogy külön bekötése van mindkét ventinek. MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X Review - Pictures & Disassembly | TechPowerUp
Őszintén megmondom, nem gondoltam volna hogy van ilyen. :B Leginkább 1 kábelen láttam 2 ventit, eddig. Ezért feltételeztem a hibás megjelenítést.... :B

Ha manual beállítod valamire és mindkettő a beállításnak megfelelően pörög, akkor nem gyanakodnék vezérlő hibára.
Ha több fix értéken is szépen szinkronban járnak a ventik, akkor másra nem tudok gondolni csak arra, hogy VBIOS ilyen vagy módosított.
A tévedés jogát fenntartom. :DDD

Ui.: Sry a figyelmetlenségért, ma este valahogy lusta vagyok olvasni. :(((

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83835) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83834) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de talán sikerült zöld ágra vergődni az előző tulajjal. :B

Azért én sem ma kezdtem, csak annyit írok tudom hogy kell flashelni.

;]

Úgyhogy passz, de valószínűleg hardveres gond lesz.

2 hete egy Asus Dual Evo 2060S cicergett mint az állat, visszavittem, most meg ez. :(((
Legszebb az egészben ezek után megtartanám a jelenlegi 1660S GaminX-et, de holnap adom fel.. helyette nem tudom mi lesz. Van ~50km-re egy ugyanolyan, micsoda üzlet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83836) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83835) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Cicergés nem hiba, azt ugye tudod? Leginkább technológiai adottság, illetve a fojtótekercs gyártási minőségén múlik az cicergés hangereje.
Bár a kellemetlenségét nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83837) Grave_444 válasza Aprósólyom (#83836) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze tudom, így állapodtunk meg. :)

(#83838) Bmwman86 válasza Aprósólyom (#83825) üzenetére


Bmwman86
csendes újonc

Bocsánat csak amíg nem szólt senki addig nem tudtam válaszolni, mert nem engedte a fórum.
Közben felraktam és futtattam az MSI AB-t és meglepő módon Forzában meg mindenhol 140+ FPS-em van 1440P Extrém beállításon. Nyilván rosszul mér az Adrenalin vagy nem tudom. Fraps és Steam beépített mérője is 140 felettit mutat. Érdekes...
A Ramokon a sima xmp-n kívül még picit babráltam az időzítéseken is, bár nem vagyok nagy tuningos. :D
Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
Proci 75 foknál feljebb nem megy, GPU szintén 70-80 körül stagnál 99%-os kihasználtsággal.
Z690-ben gondolkodtam, de mondom nem sok árrés van az újabb chipset között, így akkor legyen az aktuális inkább. Ami még megfordult a fejemben az a Win ütemezője, hogy a Win11 jobban ki tudja használna a Raptor és Alder procikat, de nagyon nem hajlok felé. Amíg jó a 10-es addig maradok. Talán 2 év múlva váltok DDR5-re lappal együtt, hátha elfogadhatóbb lesz az ára is, meg jobban kiforrja magát.

(#83839) Aprósólyom válasza Grave_444 (#83837) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor jól nyomod. :K Én is mindent átbeszélek amit csak lehet vétel előtt, különben nincs biznisz.

Jevons paradox

(#83840) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Más kérdés. :)
AMD kártyám jó pár évvel ezelőtt volt utoljára.
Driverben mit kell bekapcsolni, hogy szebbek legyenek a színek?
Nvidia után fakónak tűnik ugyanazon a monitoron.

(#83841) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. NVIDIA RTX 3070 Founders Edition - mennyire hangos? Nagyon brutálisan? 30db-t ir megterhelésre pl játék alatt.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83842) bobalazs válasza Grave_444 (#83840) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#83843) Grave_444 válasza bobalazs (#83842) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyedi szín, színhőmérséklet bekapcsolása megoldotta. :R

(#83844) Thibol


Thibol
kezdő

Üdv Hölgyek/Urak/Hölgyurak!

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy egy Radeon RX 6700 XT-nek van bármi előnye akkor, ha AMD procival van használva? Van-e olyan funkció vagy bármi, ami mondjuk csak Ryzennel működik vagy azzal jobban?
Vagy ez régről megmaradt urban legend?

[ Szerkesztve ]

(#83845) bobalazs válasza Thibol (#83844) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Amd SAM ill. Smart Access Memory.
Resizeable bar Nvidiánál
Van hogy hoz előnyt 5-15%ot van hogy nem, semmit.
Többi az urban legend.

(#83846) erdeiz90


erdeiz90
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám amire nem tudok megoldást találni, gondolom valamit én csinálok rosszúl.

Adott egy XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB videókártya aminek a dvi kimenetén van egy monitor, az egyik displayport kimeneten van egy másik monitor displayport - dvi kábellel. (a monitoron csak dvi bemenet van). Eddig minden rendben is van kiterjesztett képernyővel működnek a monitorok.

Szerettem volna a TV-met rákötni a hdmi-vel egy harmadik megjelenítőnek.
A windows látja, felismeri a kijelző beállításoknál mindent tudok rajta állítani, az egér átmegy arra a monitorra is viszont látni nem látok semmit a tv azt írja hogy nincs jel.

További érdekesség hogy a bootoláskor a töltő képernyőt látom rajta, ha belépek a biosba akkor az is megjelenik viszont windows indulás után csak a másik két monitor ad képet.
Ha önmagában a TV van csak rákötve a PC-re akkor is a nincs jel üzenet jelenik meg.

A kimenetek rendben vannak mert a két "sima" monitor működik róla hdmi-dvi kábellel.

Az egyik monitor 1920*1080, másik 1366*768, a TV 4k. ( 65UK6300MLB)

Köszi! :)

(#83847) Sanyi19 válasza erdeiz90 (#83846) üzenetére


Sanyi19
őstag

Kapcsold ki az ultra deep colour-t az adott hdmi portra a tv menüjében.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#83848) erdeiz90 válasza Sanyi19 (#83847) üzenetére


erdeiz90
csendes tag

köszi, megcsináltam, kikapcsoltam de sajnos nem vezetett eredményre, a probléma ugyanúgy fenn áll. :( Van mikor a nincs jel üzenet helyett néhány másodpercig fekete képernyő van.

[ Szerkesztve ]

(#83849) erdeiz90 válasza erdeiz90 (#83848) üzenetére


erdeiz90
csendes tag

Történt még egy érdekes dolog (a tv összes hdmi bemenetével kipróbáltam a dolgot) ha hdmi1 bemeneten kikapcsoltam az ultra deep colourt akkor fekete képernyő helyett zöld képernyő jelent meg és kiírta a tv hogy visszakapcsolja az ultra deep colourt és jött megint a nincs kel üzenet.

(#83850) Sanyi19 válasza erdeiz90 (#83849) üzenetére


Sanyi19
őstag

A képernyő beállításoknál ha a tv felbontását alacsonyabbra állítod akkor sincs kép? Másik kábellel ki tudod próbálni esetleg?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.