Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Vga méretekre lehet valahol szűrni? Sajnos csak 18 cm hosszú helyem van a proci felfogatásáig, így nem igazán tudom, mitévő legyek. Gtx 1050/ti/1060 ban gondolkodtam amúgy.

-

(#84652) sz.istván válasza Csupingo (#84650) üzenetére


sz.istván
tag

Gigabyte GA-H81M-DS2

Elképzelhető valami inkompatibilitás a két hardver között? :F

(#84653) Csupingo válasza 7Sony7 (#84651) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem nem nagyon, de ha kb. tudod már mit akarsz, sok gyártó oldalán fel van tüntetve az adott kártyánál.

sz.istván: nincs gond. Én hittem azt, hogy már az összes 1150-es alaplapon 3.0-ás pcie van, de ha jól látom, a tied 2.0-ás.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84654) sz.istván válasza 7Sony7 (#84651) üzenetére


sz.istván
tag

Gyártóspecifikus, de nagy eltérések nem szoktak lenni, azonos GPU chip-ek alkalmazása mellett, asszem! :U Az én 1050ti-om momentán egy ASUS és ennek hossza 21,5cm!

(#84655) Csupingo válasza 7Sony7 (#84651) üzenetére


Csupingo
veterán

Tuti csak ekkora fér be? Milyen alaplap, hogy útban van a proci? Ha normál magasságú kártya jó, akkor talán csak az itx-ek jöhetnek szóba, mint pl. ez, de ez is 175mm, ami necces lehet.

Pl. msi-nél aero, vagy itx néven találsz ilyen rövid kártyákat. Van 1050, 1650, 1060, stb. Az 1 ventis változatokat nézd, abból van több gyártónál is elég rövid.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84656) 7Sony7 válasza Csupingo (#84655) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi srácok, megmértem, sajnos csak ennyi hely van. Brand hp gép, hp alaplap. Mondjuk ráférne a csere, lga775+q9400 van benne. Csak éppen még bírná egy darabig egy jobb vga-val, ezért (na meg akkor kellene alaplap,proci ram is) ne szivesen cserélném. Megpróbálok olyat keresni amit linkeltél, hátha van normális áron. Bár annak meg ne tudom, nem kell-e nagyobb táp. Most a gyári 375w-os van benne.
Sz.istvan: neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

-

(#84657) Csupingo válasza 7Sony7 (#84656) üzenetére


Csupingo
veterán

A proci miatt akkor inkább 1 ventilátoros 1050 ti. De az új áruk szörnyű, talán apróról lenne érdemesebb. Szerintem több gyártónak is van 18cm alatt. Ha találtál jó vételt, nézd meg a hivatalos oldalon is a méreteket.

Bírnia kéne a tápnak, de az pl. előfordulhat, hogy az ilyen gépek nem szeretik annyira az újabb kártyákat, ezért próbagaranciát kérjél, hogy működnek e együtt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84658) sz.istván válasza 7Sony7 (#84656) üzenetére


sz.istván
tag

Igazán nincs mit, az ember ott segít, ahol tud.... :K mindazonáltal, hááát, mondjuk nem tudom a PC-s szokásaid, ha játszani is akarnál, nem túl régi game-ekkel, ez a konfigod igazából nem túl izmos, igaz a 775-ös quadokról ódákat zengenek, de azért ebben a szegmensben is végesek a tuningpotenciálok! Jelenleg, nem túl nagy beruházás, egy belépő szintű gépezet összeállítása, persze minden pénztárcafüggő! :)

(#84659) 7Sony7 válasza Csupingo (#84657) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Újonnan nem veszek, annyit nekem nem ér. Úgy nézem a burkolat miatt nem lesz a befér ide, át kell gondolnom az egészet. :((
Ha mégis találok, a táp próba jogos!

sz.istván: Igen, úgy néz ki kellene egy másik gép... Sokallom az árát. :) Lehet veszek egy gt 1030 at, eddig is az volt benne, csak azt odaadtam a gyerkőcnek, nekem meg így nem maradt csak az alaplapi.

-

(#84660) Aprósólyom válasza thedivision2 (#84640) üzenetére


Aprósólyom
addikt

OK. Akkor egy próba erejéig ne használd az egeret, hogy lásd miként viselkedik a gép, ha a böngészőt, videó/stream nézés közben csak a billentyűzetet használod vezérlésre.
Az egér használat megdobja a CPU és Grafikai terhelést, (különösen ha videólejátszás felett mozgatod az egeret) de a te esetedben valami bug lesz.
Érdemes lehet a hiba produkálása közben a feladatkezlőt vagy az erőforrás figyelőt használni és figyelni, hogy milyen folyamatok ugranak meg vagy mely folyamat akasztja ki a CPU vagy GPU terhelést.

Jevons paradox

(#84661) Hawk88


Hawk88
újonc

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy adott egy -pce164p-n10 ver010s- típusú riser és olyan gondom van vele, hogy a riseren lévő 6db feszültség állapotot jelző led közül az első öt led futófényként felvillan kéken majd a hatodik led pirosan. Ez a jelenség mire utalhat? A 12V-os visszajelző led folyamatosan világít kéken.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#84662) Aprósólyom válasza 7Sony7 (#84651) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hát Ha jól tudom 17cm az ITX méret, úgyhogy eléggé meg vagy lőve. Olyat nem hiszem hogy találsz, ami 17 és 18cm közötti, mert akkor inkább már az ITX méretű piacra lő a gyártó. ITX méretű VGA-k kellenek neked.

#84656 7Sony7: Ja, hogy Intel Q9400? Oda egy GTX 1060 már pénzkidobás lenne, de még talán egy GTX 1050 Ti is.
Gyors keresés: már egy GTX 750 Ti-hoz is kevés ez a Q9400. Egyszerűen túl öreg architektúra, hiába van 4 szálja:
Intel Core i5 2400 vs Core 2 Quad Q9400 Gaming in 2020 | 3 Games Test Part 2 - YouTube
Core 2 Quad Q9400 VS Core i5 2400 Gaming | 4 Games Test in 2020 | Q9400 VS I5 2400 in 2020 Part 3 - YouTube
Úgyhogy tök felesleges a modern VGA hozzá. Régi játékokra és régi VGA-ra kell lőni. Ha élvezhető élményt szereznél kicsiholni belőle. GTX 750 Ti viszont azért jól ehet, mert baráti a használt ára és a korához képest elég jó a teljesítmény/fogyasztás aránya. Vannak példányok, amikre nem kell 6PIN PCIe tápcsati, viszont azoknak a 3D teljesítménye kicsit rosszabb a 6PN-es változatokéhoz képest a WATT limit miatt.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#84663) Sanyagol


Sanyagol
csendes tag

Sziasztok.
Nem régen építettem configot, az a problémám hogy a videókártya szétszedése, pasztázása illetve padozása óta olyan szinten felpörög a videókártya hogy majdnem felrobban, közel 90 fokosra felmegy terhelés alatt.
A videókártyám: egy NITRO+ RX 580 8G G5 SE
Az általam használt hővezető paszta: ARCTIC MX-4
Általam használt hővezető pad: ARCTIC TP-3 Thermal Pad 120x20x1,5mm
Nem tudom hogy lehet e- gond az hogy túl vastag hővezető padot válaszottam mert mikor a hűtőbordát csavartam vissza akkor szinte képtelenség volt a csavarokat visszacsavarni érezhetően ellenált a normális visszacsavarozásnak, minden a szerelés során rendben ment.

(#84664) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Olyat meg tudok oldani egy VGA-val, vagy akár VGA+int GPU párossal, hogy amig a hdmin a gépre kötött TV-n a gyerekek játszanak (xbox kontrollerekkel) addig én a monitoron mondjuk tudjak netezni?!

A gépfejlesztést úgy tervezném, hogy ez is menjen már ha megoldható valami módon.

(#84665) Istvan2020 válasza Sanyagol (#84663) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Szerintem meg is válaszoltad magadnak a probléma okát!!!

(#84666) Sanyagol válasza Istvan2020 (#84665) üzenetére


Sanyagol
csendes tag

Akkor okozhat ilyen problémát a túl vastag thermal pad? Sajnos még kezdő vagyok segítsetek!

(#84667) Csupingo válasza Kroni1 (#84664) üzenetére


Csupingo
veterán

Az eltérő kép az természetesen nem gond. A két vezérlés már érdekesebb. Elvileg vannak ilyen megoldások. Jobban nem néztem utána, elsőre ez jött szembe.
Vagy így, de ezt se néztem végig. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84668) Aprósólyom válasza Sanyagol (#84663) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kérdésedben ott a válasz. Csak ha egy olyan noob tutorial video alapján csináltad, ami a neten fellelhető videók 99%-a, abban nem hívják fel a figyelmet az igazán fontos műszaki paraméterekre, hogy mire kell figyelni.

Hővezető padokat 0,5mm méretkülönbségekkel gyártanak. Viszont mivel a rés, amit kitöltenek nem tökéletesen ennek a többszöröse, ezért fontos a pad konzisztenciája/keménysége. Jellemzően a jobb hővezető padok keményebbek, a kevésbé jó hővezetők pedig puhábbak. (Nem ennyire egyértelmű minden esetben, de nagyjából helytálló hüvelykujj szabálynak.) A keménység pedig az említett rés nagysága miatt fontos, mikor összecsavarozod, akkor kicsi ki tudjon lapulni. Ha túl kemény, akkor nem nyomódok össze eléggé, ezért nem ér össze a hűtésed a GPU-val vagy féloldalas vagy nem kellő erővel szorul a hűtés a GPU lapkára.

Azzal tudsz esetleg próbálkozni, hogy ha csak kevesen múlik a kellő vastagság, akkor késszel próbálod "összeszorítani" a hűtés+thermal pad+NYÁK szendvics szerkezetet. Viszont ebben az esetben FONTOS !!!! hogy alátámaszd a NYÁK-t, hogy véletlen se görbüljön, mert azzal jól megkínzod a forrpontokat és a NYÁK vékony réz vezetékeit.
Ha szerencséd van, akkor szét tudod préselni a thermal padot annyira, hogy a hűtés kellően fel fog feküdni a GPU-ra.

Jevons paradox

(#84669) Sanyagol válasza Aprósólyom (#84668) üzenetére


Sanyagol
csendes tag

Köszönöm az informatív válaszodat, hálás vagyok érte, már megrendeltem egy 0,5 mm-es padot, igen jó minőségűt eddig 1,5 mm-es volt benne, remélem megoldódik a probléma, gyanítom hogy a gyári hővezető pad is 0,5 mm-es lehet mert azzal könnyen vissza tudtam csavarozni.

(#84670) Aprósólyom válasza Kroni1 (#84664) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én anno próbáltam már ilyesmit. Linus is csinált már több 1PC multi user videót. (Egy példa: 2 Gaming Rigs, 1 Tower - Virtualized Gaming Build Log - YouTube)
2 napig próbálkoztam a beállításával, mert anno tesómmal használtam volna egy gépet, de mindig volt valami, ami működött tökéletesen, úgyhogy nekem nem ért meg több időt.
De vannak erre fizetős alkalmazások is amivel talán könnyebb (Aster: ASTER: Multiseat software for Windows 11/10/8/7 (ibik.ru)). Ha jól emlékszem, egy meglehetősen drága alkalmazás.

Jevons paradox

(#84671) bobalazs válasza Sanyagol (#84669) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elkeserítelek, az a helyzet hogy nem biztos hogy mind fél mm-es lesz, hanem valószínűleg vegyesen vastagságúak a padok.

(#84672) Aprósólyom válasza Sanyagol (#84669) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem a "minőség" számít, hanem a pad keménysége és vastagsága. A kemény pad kevésbé préselhető a megfelelő méretbe, míg a lágyabbak igen.
Egy példa: ha a rés valós távolsága 1,65mm, akkor az 1,5mm túl kevés és összeszereléskor vagy nem fog érintkezni, mert végállásba ér a csavar, vagy ha enged a csavar menete és be tudod szorításig csavarozni, akkor pedig a NYÁK-t fogja görbíteni. Ami túl stresszeli az alkatrészeket és idő előtt meg fogja adni magát 1 vagy több alkatrész.
A 2mm vastag pad pedig túl vastag egy 1,65mm réshez: ezért ilyen esetben egy kellően puha 2mm padot alkalmaznak. Egy túl kemény 2mm pad nem lenne jó, mert hiába fekszik fel a hűtés a VRAM chipekre, nem feküdne fel a hűtés a GPU-ra.
Pad választásánál a prioritás:
1. vastagság
2. keménység
3. utolsó a hővezetési képesség
(talán ide sorolható a minőség is. Ez az utolsó. Ha nem teljesül az első kettő, akkor cseszheted...)

Van 1-2 eladó a hardveraprón, aki thermal padokkal foglalkozik. Tőlük vásárolj és kérj segítséget vásárlás előtt. Biztos van már kellő infójuk, hogy megfelelőt ajánljanak és hogy elkerüld a kidobott időt/pénzt a kíséretezgetéssel.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#84673) Sanyagol válasza Aprósólyom (#84672) üzenetére


Sanyagol
csendes tag

Nos, sikerült a padot annyira megnyújtani hogy szépen vissza tudjak csavarni a csavarokat, de most már egyre rosszabb a helyzet mert játék indítások után kikapcsol a kép de brutálul pörög a venti és csak újraindítás után tudom visszahozni a gépet. Mi a fenét kezdjek vele?

(#84674) ricsi99 válasza Sanyagol (#84673) üzenetére


ricsi99
addikt

Előbb utóbb csak megsütöd a karit.......
Ha nem jó a gap pad vastagság akkor elemeled a hűtőt és megsütöd a gpu-t
Ha meg megtéped a csavarokat akkor elhajlítod a nyákot
Ennyi

Nem kell szétpréselni a termál padot... több méret van és az oda való kell
valószinű fél mm-es kell neked.... másfél mm talán a vrm-ek alá elmegy de nem tudom ki javasolta neked ,hogy ilyet vegyél mert vga-t nem gapp -padoot még soha

Ideigleinesen szedd le a padokat a ramokról ,rakd össze 2 gpu csavarral... akkor szemre is látod ,hogy oda milyen vastag kell
Ha fél mm akkor pasztából tehetsz egy picit a ramokra hogy amikor ráteszed a hűtőt akkor ne maradjon ott üres tér... nem kell hogy tocsogjon csak legyen közte valami.
A ramok nem melegszenek annyira ,ott csak az a lényeg hogy a hűtéstől nem kap légáramlatot igy kicsit hűljön... a hátlapon sincs semmi ,mert ott is elég a kicsi légáramlat.
Ha ez igy megy akkor rendelj/vegyél 1/2 mm es gap padot és azzal rakd össze.

Ha közel lax hozzám
Elhozod megvesztegetsz sütivel kólával/csokival akkor megcsinálom megmutatom ,hogyan kell...
Ha távol lax és fizetetd a gls-t szinúgy ,csak akkor valami kamerás chetes programmal úgyan úgy
Ha megsütöd a gpu-t akkor adok linket szervízhez ahol cirka 20-asért tesznek rá új gpu-t

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#84675) Aprósólyom válasza Sanyagol (#84673) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:F Ennyi információból nem lehetséges megmondani, hogy mit csinálhattál rosszul. A logikát tudod, szétszeded és megnézed mit csináltál rosszul.

Jevons paradox

(#84676) Johny078


Johny078
lelkes újonc

Sziasztok!

Kérném a véleményeteket a következőben:
Konfig: Ryzen 5 5600, Artic Freeezer e34 duohűtő, Asus Tuf Gaming B550 lap 2*16 Fury R. 3600 Ram,, Coolermaster MB 511 ház, Thermaltake Thoughpower GF1 750 W táp, 3 db Artic venti.

Egy barátomnak raktunk össze a fenti gépet melybe egy vadi új SAPPHIRE Radeon RX 6700 10G OC DDR6 videókártya került.
A kártya nagyon szépen viszi a játékokat az általunk használt 1080 felbontáson, full ultra beállítások mellett, a hőmérséklet sem emelkedik, jól szellőző , ventikkel megpakolt házban van.
Van azonban egy folyamatos alapzaja a kártyának, és terhelésre hangosabb cicergő-nyekergő, elég jól hallható hangot hallat. Amint a terhelés megszűnik, a hangosabb zaj is megszűnik, és marad az enyhe alapzaj. A kártya kb. 3 napja van használva, idővel lehet hogy a zaj megszűnik, vagy esetleg hangosabb lesz? Ez a fülnek egy kellemetlenség csak, vagy esetleg a kártyának is baja lehet? Win által felrakott alap driver van fenn, ez számít-e egyáltalán?

Köszönöm a segítségeteket!

(#84677) megott válasza Johny078 (#84676) üzenetére


megott
tag

Sziasztok, bár lassan üzleti vitává fajul, de kiváncsi lennék a szakmai véleményetekre.
Vevő panaszkodik, hogy a tőlem vásárolt tesztelt kártya nála fagy és hibát generál, semmi gond, cserélem, felkiálltással küldtem neki csere kártyát. (nem vette át ez egy másik lapra tartozik).
Az általa leírt hiba:
"folyamatosan egy idő után eldobja képernyőt, fekete lesz majd visszaáll.
Vagy a harmadik driverrel csinálja ezt...
Próbáltam a legfrissebbel, majd a windows updatessel, és egy tavaly decemberivel is. A helyzet változatlan.
Most épített rendszer.
Az alaplap teljesen új, egy MSI Z490-A Pro...
Én is futtatam legalább 2 órát gond nélkül azzal a kártyával fagyás nélkül, amit visszaküldtem... sajna erről nem lőttem képet.
Volt, hogy simán böngésztem, akkor, vagy csak úgy állt a rendszer puff elemnt visszajött a kép...
2022-es driver, jelenleg a p1000-es 23 februári driverrel megy és azóta mióta beraktam egyszer sem fagyott a gépem."
"
Képek a hibáról: [kép] [kép]

Visszaérkezett hozzám a kártya nosza gyorsan teszteljük le,
19:42kor kezdtem futott 2óra 40percet hiba nélkül, rendszernaplót mellékelve.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

A kérdésem az, ki lehet a hunyó?

Köszönöm segítségeteket.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#84678) Debilon válasza Johny078 (#84676) üzenetére


Debilon
addikt

coil whine amit hallotok

hogy van-e rá megoldás nem tudom, de nekem is ilyen kártya van, de nálam az én konfigomban nincs hangja

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#84679) Aprósólyom válasza Johny078 (#84676) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ugyan az az effekt, mikor a villamos hálózatba épített trafóknál hallasz hangos zúgást.

PWM egyenáramú hálózatban viszont kicsit más. Ott nagyfrekvenciás kapcsolás miatt inkább magasabb spektrumú "búgást" cicergést hallhatunk. A jelenség alapvetően nem hiba, csak zavaró. Viszont ha hangereje oly mértékű, akkor érdemes lehet próbálkozni a cseréltetésével, vásárlástól való elállással, mert az mégsem elfogadható a mindennapi üzemben és környezetben (csendes szoba), hogy hangosan ciceregjen.

Tervezéskor és gyártáskor tudnak arra figyelni, hogy a cicergés halkabb legyen. Úgyhogy akár gyártási gyengeségnek is tekinthető, de utal azonnal erre.
Lehet a 3 PWM tápegység (ATX tápegység, Alaplap, VGA. Mind a három eszközönben van PWM tápkör, különböző-hasonló kapcsolási frekvenciával) egymásra gyakorolt hatása is olyan, hogy a jelenséget gerjeszti, ezért nagyon hangos. Más részegységes kombinációja viszont lehet halkabb coil whine effektet generál. Kvázi, ha a három elem közül beteszel egy másik típust (eltérő PWM áramkör) vagy szimplán egy másik példányt (gyártási minőség), lehet csökken a jelenség.

Jevons paradox

(#84680) Aprósólyom válasza megott (#84677) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lehet, hogy senki sem a hunyó, mert az is lehet, hogy önmagában egy hardver komponens sem hibás, hanem csak inkompatibilis ha csak szerencsétlen események együttállása: szimplán öreg komponensek (pl. VGA, ATX táp), mert az is lehet hogy a szimplán öreg VGA tápellátása (kondik öregszenek) mert nem annyira érzéketlen az ATX táp feszültségellátására, mint új korában. + nem tudjuk milyen tápegysége van, de az is lehet, nem is érdekes, mert csak tápcsere oldja meg a gondot.
Vagy a vadi új MSI deszka... who knows... (Én már vásároltam vatta új, bontatlan gyári hibás MSI lapot.)
Csak a PC hardver komponensek cseréjével lehetne kiszűrni egyértelműen.
De kipróbálnék olyat, hogy az energiagazdálkodásban kikapcsolnék opciókat vagy instabil tápellátás gyanú esetén feszültséget emelnék vagy frekvenciát csökkentenék a GPU-n és lehetne még egy csomó lehetséges kísérletezést említeni....

De all-in-all a VGA értékét figyelembe véve, valószínű nem éri a sok-sok időt a tesztelgetésre, hiba szűrésre és kisebb pénzügyi bukó visszaállni az üzlet előtti állapotra (visszacserélni és közösen megegyezni mindkettőtök számára elfogadható közös anyagi teherviselésben).
Mert hogy gondolom nem lenne se olcsó, se nem kevés idő, se nem ésszerű, hogy az ő gépével és komponensek cseréjével tesztelgessétek...

Egyébként pedig célszerű nem fényképeket/screenshotokat csinálni, hanem videózni. Az folyamatában mutatja az eseményeket, így sokkal nehezebb módosítani, így hihetőbb mindkét fél számára is, hogy senki sem akarja megvezeti a másikat, hanem tisztességesen jár el.
Ismétlem az első gondolatom, szerintem simán benne van a pakliban, hogy senki sem hunyó, hanem szimplán szerencsétlen komponensek együttállása + öreg hardver érzékenyebb VRM áramköre.

Jevons paradox

(#84681) megott válasza Aprósólyom (#84680) üzenetére


megott
tag

Igyekeztem korrekt lenni, minden tekintetben, de a gyanúsítgatást nehezen viselem.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#84682) Aprósólyom válasza megott (#84681) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez alapvető emberi védekező tulajdonság, ez van. Mindenki rosszul éli meg. A tudatlanság/bizalmatlanság/hitetlenség, stb... okozza.
Ha valaki megértésre törekszik, megértheti, ha nem törekszik, akkor nem. Nehéz ügy ez. Már volt esetem, hogy volt közös megértés és volt hogy nem, úgyhogy buktam is annak ellenére, hogy körültekintően jártam el. Tele van hiba és félreértések lehetőségével a való világ és veszthetünk akkor is mikor nem várnánk vagy épp nem jogos. Az új termékek értékesítése sem egyértelmű sokszor, ha esetleg volt már békéltető testülettel/fogyasztóvédelmi eljárással dolgod, akkor tudod, nem hogy a használt eszközöknél. Több száz használt adás-vételem volt már, hiszen alig veszek elektrotechnikai terméket újonnan, úgyhogy volt már mindenben is részem: a figyelmetlen/hanyag károkozástól a szándékos csaláson keresztül, az átlagos OK-OK és kiemelkedően jó adás-vételig az elmúlt 20 évből.

Jevons paradox

(#84683) ricsi99 válasza megott (#84677) üzenetére


ricsi99
addikt

Az ügyfelednél tápegység probléma van szerintem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#84684) megott válasza ricsi99 (#84683) üzenetére


megott
tag

Köszönöm mindkettőtök megerősítését, tolmácsoltam a vevőnek, bár ez nem oszt-nem szoroz, hiszen a tesztelt és hibátlan csere kártyát át sem vette, mert bizalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#84685) Kroni1 válasza megott (#84684) üzenetére


Kroni1
veterán

Csak mint érdekesség:
nemrég olvastam másik topikban, egy ismerősnek eladott pc-ről ami 1 év után lassulást produkált, ott vadul reagált a vevő, és végül kiderült, hogy valami gagyi 230-as elosztót használt, abban is volt egy csúcsgagyi eszköz, talán kártyaolvasó bedugva, az okozta a PC teljes lassulását...

(#84686) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
A Frame Time, gondot mi okozhatja szerintetek?
MW2 Mp-vel játszva, a MENÜ-ben, állandóan beesik az FPS, mikor rá kattintok valamire, meg ha szervert talál, de lemegy ilyen 5FPS-re.

(#84687) Aprósólyom válasza Kroni1 (#84685) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sok érdekesség van az elektronikában.... Gyári Samsung töltőt (egyszerű sima 1A, nem gyorstöltős) rádugom a Motorola telefonomra és behülyül tőle az érintőképernyő, ilyenkor jóformán használhatatlan. Átdugom egy másik töltőre, nincs hiba. Vissza Samsung töltő, össze vissza érzékel.... ;]
Powerline eszközöm is van. Bedugom a laptop utángyártott töltőjét egy közeli aljzatba (még csak nem is kell legyen bekapcsolva a laptop), akkor a powerline eszköz kb. 10Mbps tempóra képes. Ha kihúzom a laptop töltőt a konnektorból, egyből hozza a gyakorlati max. 80-90Mbps tempót. Pedig szűrős powerline, mégis akkora az EM zaj, amit már nagyon nehezen tolerál.

#84684 megott: Hát jah, úgy nehéz. De mivel minden egyén más és más, egyrészről érthető is a reakció, még ha esetleg volt is számodra sértő, nem túl emberséges reakciója. Vannak dolgok az életben, amit csak elfogadni lehet és tovább kell lépni/állni.
Tipikus példa, mondjuk egy tartós fogyatékosságot vagy halált okozó, figyelmetlenségből fakadó közúti baleset. Számít a sértettnek vagy hozzátartozójának, ha sajnáljuk a károkozást vagy netán sérelem díjat fizetünk? Van aki szinte azonnal meg tud bocsátani, van aki 20 év múlva sem fog. Ez csak egy példa volt, hogy van amit "nem lehet megoldani" tökéletesen, csak megérteni/elfogadni úgy ahogy megtörtént.

Jevons paradox

(#84688) Johny078 válasza Aprósólyom (#84679) üzenetére


Johny078
lelkes újonc

Aprósólyom, Debilon köszönöm a válaszokat!

Nem tudom próbáljam-e kicseréltetni mert hát annyira nem hangos de hát nem is hangtalan, és lehet hogy egy próbát megérne, viszont lehet hogy a cseredarab épp hangosabb is lesz.
Nem webshopos rendelés volt, személyesen hoztam el lehet nem is cserélnék.

Olvastam hogy alulfeszelés sokszor megoldotta a problémát, de Én laikusként erre nem vállalkozom, plusz gondolom akkor a garancia is oda, akkor inkább hallgatom a cicergést.

(#84689) 7Sony7 válasza Aprósólyom (#84662) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi a választ. Eldöcögött eddig egy Gt1030-al 1440x900 ban, de ezt a kártyát odaadom a gyereknek. Low profile fér be a gépébe csak. Így magamnak akartam valamit, ami ettől kicsit erősebb. De lehet, hogy hagyom a francba, úgyis egye kevesebbet gépezek már...

-

(#84690) Csupingo válasza 7Sony7 (#84689) üzenetére


Csupingo
veterán

1050, 1050 ti-ből is van lp ha erősebbet szeretnél. 180mm körül vannak, talán valamelyik beférne, de ezeket már nem "hajtaná" meg teljesen a proci. Gondolom nvidia quadro t400, t600-ból is van lp változat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84691) 7Sony7 válasza Csupingo (#84690) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Nézelődök, hátha találok megfelelő méretet. Amúgy eggyel lentebb, a pciex4 be ha tenném, akkor mi van? Mert ott kicsit több a hely. Most próbaképpen áttettem a 1030-ast, működik.

-

(#84692) Csupingo válasza 7Sony7 (#84691) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ezeknél a gyengébb kártyáknál nincs nagyon eltérés lassabb pcie-be helyezve se. Erről még nem néztem tesztet, talán nem is készült sok. Esetleg ha ráérsz, lefuttathatnál egy 3dmark-ot a felső és a másik foglalatban is. Érdekes infó lenne sokunknak, szerintem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84693) ricsi99 válasza Csupingo (#84692) üzenetére


ricsi99
addikt

Én sokat tesztelek igy vettem egy "Risert"-t ami ugye pcie 2.0 X1
Trémárkok nem nagyon érzékenyek a sávszélességre mert ugyi betöltik s vram-ba a cuccot és fut... persze játékok és ahol nagyobb adatmozgatások vannak a gpu-cpu közt ott belassul... de tesztelgetésre kiválló a leglassabb cucc is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#84694) tixem válasza ricsi99 (#84636) üzenetére


tixem
addikt

Megnéztem ezeken a módokon is. Párhuzamosan a másik slotba rakva a 750 mellett, eszközkezelőben csak az nvidia látszik.

Próbáltam úgy is, hogy nincs rádugva a táp, csak a slot, de úgy sem csinál semmit. Közben eszembe jutott, hogy a 2 tápcsatinál van 1-1 power indicator led, amikor rá van dugva a táp és megy a gép, azok nem világítanak holott ha jól emlékszem zölden kellene világítaniuk ha kap áramot.
Ezek után kijelenthető, hogy a vga a hibás? Sajnos másik tápom nincs.
Garis még egyébként, csak Németországba kell majd visszaküldenem és biztosra akarok menni, mielőtt RMA-t nyomok rá.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#84695) 7Sony7 válasza Csupingo (#84692) üzenetére


7Sony7
addikt

pciex4:

x16:

Q9400, gt1030 gddr5 2Gb, ram:5Gb.

[ Szerkesztve ]

-

(#84696) ricsi99 válasza tixem (#84694) üzenetére


ricsi99
addikt

Nyugodtan küld vissza RMA-ba

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#84697) Csupingo válasza 7Sony7 (#84695) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez alapján azt mondanám, hogy egy 1030-nál nem igazán gond, de talán egy 1050-nél már markánsabb lenne a különbség.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84698) Pikari válasza Csupingo (#84697) üzenetére


Pikari
őstag

Azért egy csodabenchmark lefuttatásából ne nagyon vonjatok le messzemenő következtetéseket. Nagyobb különbség lesz egy pci-e 1.0 vagy 2.0 alaplap esetén, vagy egy olyan cucc esetén, ami mondjuk glvertex3f/glvertexarray szintű őskövület technológiával renderel. De a játékok nagy részénél igaz az, hogy ha van legalább egy pci-e 3.0 támogatású alaplapod, akkor a 4x azért elegendő lesz a játékok és toolok döntő többségéhez.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#84699) 7Sony7


7Sony7
addikt

Nem tudom srácok, csak a kérés miatt futtattam le a 3dmark-ot. Nekem annyi a lényeg, hogy a kölöknek egy G4400 porcija van, igp vel használja. Most elérünk oda, hogy ez kevés.
Próbaképp beletettem az én 1030-amat a gépébe, éppen játszhatóak a játékok, amiket használ. Konklúzió: Veszek neki egy 1030-ast. Új ára 45eft körül van :Y (Én még valami huszon-valamennyiért vettem anno) Használtan meg 25-30.
Viszont használtan 25-30-ért már vannak 1050/Ti kártyák is, innen jött az ötlet, hogy magamnak veszek egy olyat, és övé lesz a 1030. Neki keskeny gépháza van, hp brand.
Ekkor belenéztem az enyémbe, és rájöttem, hogy nem fog elférni egy normál méretű kártya, mert útban van a proci lefogatója. (Szintén brand hp, hp alaplappal, nagy gépház.
Szóval innen indult a dolog, csak hogy tiszta legyen.
Már ráírtam egy helyi emberkére aki ilyen rövidebb fajta egy ventist árul, de nem nagyon reagál, nem tudom miért. Egyenlőre itt tart a dolog.

-

(#84700) Pikari válasza 7Sony7 (#84699) üzenetére


Pikari
őstag

Elsőre csináltad jól. Azt kell megnézni, hogy a futtatni kívánt programok és játékok hogy futnak, minden más teljesen mindegy.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.