Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) KrAt válasza Grave_444 (#83449) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, így lesz :) Amúgy fura, hogy egy "gaming" kártyát ennyire lelimitálnak... :U

(régen volt már, amikor ezekkel foglalkoztam, meg is lepődtem, hogy egy ennyire "új" kártya már tud ilyeneket is kiírni, hogy teljesítmény :D pláne, hogy még limitálni is lehet.. )

(#83452) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Mi kell ahhoz, hogy újrapasztázzak egy Gainward GTX 1080Ti 11gb GDDR5X Golden Sample-t? Kell hozzá a pasztán és mondjuk alkoholon kívül thermopad? És ha igen, milyen, meg melyik pasztát érdemes használni, akár cpu-ra is?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#83453) ricsi99 válasza csikosdapro (#83452) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha még sose csináltad szerintem ne ezzel kezd, pikk pakk hazavághatod az 1 hónapos karid..
Youtube video 1000 van ,de sosem árt ha egyszer gyakorlatban is látnád.. a hűtő alatt sérülékeny cuccok vannak + a csatlakozók is elsőre (fej)törést is okozhatnak.
Ez olyan mont a gumiszerelés.. pikk pakk megvan de először sokat szív vele a ember

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83454) DravenMoral válasza ricsi99 (#83453) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Én annó 13évesen videók nélkül kezdtem el újrapasztázni a kártyákat, processzort.
Kezdve egy 550ti-tól illetve majd rx 460-tól.
Nem mondanám nehéznek..
Főleg, ha már videót is láttál a dologról.

A mostani rog strix 3080-at is ahogyan szétszedtem, ugyan olyan könnyű, mint a régi 550ti volt, csak ez nehezebb alkatrészekből áll össze, és van egy pár plusz csavar..
Nincs mit félteni rajta, ha nem sieted el, illetve nem remeg a kezed úgy, mint ha 90éves lennél.

Kell orvosi alkohol, az alapból nem okozhat zárlatot illetve egyből elillan, fültisztító pálcika illetve jó minőségű paszta. Ennyiből áll össze, nem bonyi..

Szerintem nem éri meg azt a több ezer ft-ot egy sima újrapasztázás, de ez egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#83455) KrAt válasza Grave_444 (#83449) üzenetére


KrAt
veterán

Megkapta a +50%-ot, úgy 135W lett a limit, kapott egy 1300-as max GPU órajelet is, így is ütötte a 135W-ot, de legalább rájöttünk a limitre, így már hozta, amit kell :) :R

(#83456) Grave_444 válasza KrAt (#83455) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szuper. :)

(#83457) ricsi99 válasza DravenMoral (#83454) üzenetére


ricsi99
addikt

Hát igen... van aki már így születik :C :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83458) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Ezt be lehet valahogy lőni, hogy 2d-s alkalmazásoknál (pl.: böngésző) ne legyen előtérben? Tudom, hogy Alt+R - el ki lehet lőni, oda van írva! :DD

Köszönöm! :)

(#83459) #82860288 válasza UserX (#83458) üzenetére


#82860288
törölt tag

:F

(#83460) UserX válasza #82860288 (#83459) üzenetére


UserX
őstag

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem... :B :U

(#83461) #82860288 válasza UserX (#83460) üzenetére


#82860288
törölt tag

Szerintem hiányzik valami a kérdésből. :DDD
"Ezt be lehet valahogy lőni..." - Mit? Mi az az ezt? Képet sem látok. Mit szeretnél belőni?

(#83462) UserX válasza #82860288 (#83461) üzenetére


UserX
őstag

Uhhh! Bocs, benéztem!!! :B :C

(#83463) #82860288 válasza UserX (#83462) üzenetére


#82860288
törölt tag

Aaah, akkor kilőni szeretnéd és nem is belőni :DDD
Csak tippelek, de gondolom ez az Experience in-game overlay?
Experince beállításokban sztem tudod tiltani, de én nem használom, lehet más tud majd pontosabb infót adni.

(#83464) UserX válasza #82860288 (#83463) üzenetére


UserX
őstag

Ok, köszi, még egyszer bocs! Nem kellett volna 'belőnöm'. :DDD Én állítottam be, de azt szeretném, hogy úgy működjön mint pl. a Gadgetek...

(#83465) athomi


athomi
veterán

Az miért van, hogy nem ad a VGA jelet addig a monitorra, amíg nincs fent a driver? A win felrakta magától, aztán ahogy végzett, adott képet, nincs gond. De most drivert akartam frissíteni és ahogy leszedte a telepítő a régit, elment a jel ismét...

(#83466) athomi


athomi
veterán

Import not supported jelenik meg a monitoron.

(#83467) Vigneau válasza athomi (#83465) üzenetére


Vigneau
félisten

Mi az elsődleges kijelző a BIOS-ban?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83468) athomi válasza Vigneau (#83467) üzenetére


athomi
veterán

Mivel nincs kép, így oda sem tudok belépni.

(#83469) ricsi99 válasza athomi (#83465) üzenetére


ricsi99
addikt

Valószínű van alaplapi vga-d és az be van kapcsolva elsődlegesnek.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83470) Vigneau válasza ricsi99 (#83469) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor viszont ebben az esetben csak egy CMOS Clear segíthet. Legalábbis nálam ez szokott beválni. Vagy átdugja a monitor kábelét az alaplapra. Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83471) ricsi99 válasza Vigneau (#83470) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz
"Import not supported " ez akkor szokott megjelenni ha a kijelzőn olyan frekit/felbontást állítasz be amit nem támogat.
Ha leszedi a drivert akkor ilyesmi nincs...
Ott valami kavarás van... kevés az infó
Ha uefi-be van téve a gép akkor is van ami átugorja a bios-logo-t.Sok variáció van
Eleve hogyan telepített akkor ?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83472) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy 3-monitort kezelő de olcsó gépet raknék össze használt illetve esetleg meglévő elfekvő alkatrészekből.
És a három monitorból az egyiken szinte biztos hogy csak analóg VGA bemenet lesz.
Integrált VGA-ból + hozzá - ténylegesen is kapható; mondjuk itt az aprón - alaplapból mi lenne az az első generáció ami már gyakorlatban tud kezelni 3 monitort ?

[ Szerkesztve ]

(#83473) Csupingo válasza atesss (#83472) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom nem ez a legrégebbi, de a kora miatt nem mennék lejjebb pl. az s1150-es alaplapoknál. Pl. egy ilyesmi b85, aztán bele egy neked árban megfelelő cpu, amiben hd 4600-as igp van. Szerintem az alaplap és a cpu is tud 3 kijelzőt kezelni.

Vagy amd-ből fm2-es alaplap, igp-s (apu) cpu-val, de azok nem tudom hány kijelzőt támogatnak. 3-at talán az is tud.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83474) athomi válasza ricsi99 (#83471) üzenetére


athomi
veterán

Volt egy RTX2060a gépben. Semmi gond nem volt, akkor se ha volt fent driver, akkor se ha nem. Aztán most cseréltem RX6600-ra, benyomtam a gépet, nem volt kép, ott pislogtam. Aztán 2-3 perc múlva bejött a kép, de azért, mert telepített a win magától egy drivert, ahogy az felment, bejött a kép. Most frissíteni akartam a drivert, ahogy a régit leszedtem és kért egy restartot, a restart után ismét nem volt kép (nincs fent driver). Ugye mivel most én akartam telepíteni, így a win nem telepít automatikusan.

Az RTX-szel nem volt gond ilyen gond, azóta semmit nem állítottam.

Az alaplapi HDMI-re hiába dugom a kábelt, ott sincs kép

[ Szerkesztve ]

(#83475) Csupingo válasza athomi (#83474) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya másik kimenetén sem ad képet? Milyen monitor? Nem lehet, hogy olyan hülye felbontásra vált driver nélkül, amit nem ismer a kijelző? Másik monitorod nincs?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83476) atesss válasza Csupingo (#83473) üzenetére


atesss
addikt

Áh, köszi, és tényleg tudja már ez a széria is:
"This platform supports dual-display or triple-display function by integrated graphics
output ports." És van egy táblázat is amiből a lényeg hogy az Extend Mode és Clone Mode is megy 3 kijelzővel.
Már csak kéne találnom egy ilyen alaplapot is aprón... (ez az MSI B85-G43 pl. nincsen, csak egy hibásat árulnak)

(#83477) Csupingo válasza atesss (#83476) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak példa volt, mert azon egész sok kimenet van. Biztos találsz, még egész népszerűek. Viszont ránéztem egy fm2-es amd procira, ott csak 2 kijelzőt írnak. Akkor az a platform nem biztos, hogy jó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83478) Aprósólyom válasza atesss (#83476) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem tudom mi a célod, milyen teljesítmény kell vagy felbontás/képfrissítés, úgyhogy ez csak egy random példa: HP EliteDesk 800 G1 DM - HardverApró
2db DP++ ami filléres HDMI adapterrel tökéletesen használható HDMI monitorokhoz is
1db VGA kimenet
Leírás alapján integrált VGA-val ( [link] ) max támogatotta felbontások: VGA-n 1080p 60Hz, DP porton keresztül 2560x1600 60Hz
Mini gépeken vagy más brand gépeken nagyon sokszor van 3 kimenet. Ha nagyobb felbontásra lenne szükséged, újabb generációs brand PC-kben találni ilyeneket. De mindig a PC leírását kell nézni, nem pedig az intel oldalán az elmélet max felbontást, mert az alaplapra integrált és designolt megoldástól függ a gyakorlatban.

Jevons paradox

(#83479) mefistofeles

Urak, olyan problémám van, hogy a gépemen a win 11-et feltelepítve (GTX 1050 Ti) "általános microsoft videokártya" címen használta a VGA-t. Erre akkor nem figyeltem és letöltöttem az Nvidia típushelyes legújabb driverét és feltelepítettem. Innen kezdve (erre sem figyeltem, nem játszok) az eszközkezelőben a videokártyák címszó alatt két bejegyzés található.
Általános Microsoft-Videokártya és GTX 1050 Ti. Hogy tudom ezt "fájdalommentesen" úgy megoldani, hogy csak a GTX kértya maradjon. Igazság szerint azt sem tudom, hogy most, hogy használja a kártyámat.
(A probléma gyökere, hogy KODI-t akartam telepíteni de nem indul)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83480) ricsi99 válasza athomi (#83474) üzenetére


ricsi99
addikt

Vedd ki a videokarit ,alaplapiba dugd be a monitort.
Ha úgy van képed akkor állísd be a biosban ,hogy az integrált mindig menjen és az legyen az elsődleges
Ha nincs úgyse képed akkor cmos-reset és akkor az integráltnak menni kell.
(alapból én is kikapcsolom )
Lehet az uefi nem ismeri a vidokarid (vagy fordítva) csm módban/legcy is nézd meg a gépet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83481) ricsi99 válasza mefistofeles (#83479) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lehet ,hogy az alaplapi igp is be van kacsolva?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83482) ricsi99 válasza atesss (#83472) üzenetére


ricsi99
addikt

Vegyél valami low end amd videokarit amin van 3 kimenet problem solved... intel az nem erős a több monitoros megjelenítésben. Valami 8000-es sorozatú filléres kártyát.. ami a lényeg hogy wdm 2.0-ás driver menjen... az alatt csak szívsz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83483) mefistofeles válasza ricsi99 (#83481) üzenetére

Lehet egyáltalán a kettő együtt? :F
Mindenesetre ránézek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83484) ricsi99 válasza mefistofeles (#83483) üzenetére


ricsi99
addikt

Naná!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83485) mefistofeles válasza ricsi99 (#83484) üzenetére

Na most ránéztem és tényleg a CPU Grapics volt beállítva. Viszont hiába állítom át PCI-ra, ha újra ránézek a biosban, megint a CPU grapics van deálítva. Mit kéne tennem, hogy a PCI videokártyámat használja a rendszer?
A rendszer windows 11, az alapalpom ASUS pro H510M-C/CSM, a VGA GTX 1050 Ti.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83486) Csupingo válasza mefistofeles (#83485) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyesmi nincs nálad? Igd multi monitor? Azt kell kikapcsolni, ha most be van. Olyankor egyszerre működik az igp és a dvga.
Asus-nal talán igpu multi-monitor.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83487) mefistofeles válasza Csupingo (#83486) üzenetére

Van ilyen de ki van kapcsolva.......
Akármit csinálok, ha újtra ránézek, a CPU képmegjelenítője aktív.... :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83488) MasterDeeJay

Írok egy cikket a resizable bar-ról és kellene infó akinek működik a GPU-Z Advanced fülön Vulcan résznél a memory.

Arra lennék kíváncsi hogy a memory rész rebar enabled kártyánál is ilyen nagy értékeket mutat, illetve rebar disabled esetén a memory 12 az 2xxMb körül van.
A gond az hogy nem tudom kikapcsolni a rebar-t meg a kártya csak azzal működik így nincs viszonyítási alapom csak a másik kártya aminél van memory 12.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83489) ricsi99 válasza mefistofeles (#83485) üzenetére


ricsi99
addikt

Az az indulási sorrend amit állítgatsz...
Ha leírod az alaplapod tipusát ,talán leírják melyik menüben mit is kapcsolj ki :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83490) Csupingo válasza mefistofeles (#83487) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kapcsold ki a win-ben a gyors rendszerindítást, aztán indítsd újra a gépet. Próbálhatod törölni is az eszközkezelőből, talán nem rakja vissza, de nem is muszáj piszkálni, ha nem zavar.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83491) mefistofeles válasza ricsi99 (#83489) üzenetére

Asus Pro H510M-C/CSM
Ez amúgy abban a hozzászólásban is szerepel amire hivatkozol.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83492) mefistofeles

Egy utolsó hülye kérdés...
Alap felhasználás mellet, hogy tudom megnézni, hogy éppen melyik video megjelenítőt használja a rendszerem?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83493) ricsi99 válasza mefistofeles (#83492) üzenetére


ricsi99
addikt

Van e olyan menüpont a bios-ban? hogy igp mulit monitor? Advanced menüpont alatt keresd
A te lapodról nem találtam videót de itt egy asrock é...
Támpontot adhat hogy hol keresgélj 2.27 másodperc után van a mi érdekelhet

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83494) bobalazs válasza MasterDeeJay (#83488) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#83495) MasterDeeJay válasza bobalazs (#83494) üzenetére

Köszi, akkor ez rebar bekapcsolt állpotú?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83496) bobalazs válasza MasterDeeJay (#83495) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Be van.

(#83497) MasterDeeJay válasza bobalazs (#83496) üzenetére

Oké köszi ez jó jel, ezek szerint lehet nekem is sikerült.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83498) PuffyMinnie válasza MasterDeeJay (#83488) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Helló,

Kérdésem az lenne, hogy milyen kártya és processzor kell ahhoz, hogy bekapcsolt állapotban legyen?

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#83499) bobalazs válasza PuffyMinnie (#83498) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

CSM-et kapcsold ki elsőkörben.
Ha úgy sem jó, kell hogy támogassa az alaplapod, elvileg bios frissítéssel belekerült az opció az Above 4g, meg resizea. enabled, ezeket kell hogy lássad szintén biosban.

(#83500) MasterDeeJay válasza bobalazs (#83499) üzenetére

Írtam egy cikket, lényegében akár milyen uefi és pcie 3.0 lapban bekapcsolható ha van above4g. [link]
Nem függ procitól, laptól mivel ez inkább szoftveres dolog mint hardveres. 10 éves szabványról van szó csak eddig nem volt rá szükség asztali gépeknél.
Gpu oldalról már neccesebb, amd kártyákból ahogy olvastam 4gb+ vram méretűekkel megy (pl rx580 8gb). Nvidia oldalon nem jöttem rá mitől függ.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.