Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) pandras83 válasza Csupingo (#62949) üzenetére


pandras83
senior tag

Ok köszönöm! Nem kockáztatok inkább...

Cyberfuck Patchrunner

(#62952) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv kedves emberek felmerült egy ilyen dolog valaki segítene nekem ebben ?

Az eladó egyezik velem azon, hogy a HD5870 félszer erősebb az én mostani R7 360 2GB OC-m nél ! amit én nagyon nem hiszek el persze tudom, hogy az R7 sem egy Isten kártya de azért nehogymár ! ! És azt állítja, hogy 15.000FT nem kérhetek többet mert nem ér többet. Hozzá teszem azt, hogy Még csak egy évet sem volt használva a kártya a hő fokot is mindig néztem nála rendesen,soha nem lépte túl a 72-fokot ! És minden játék nálam elég szépen futott még a múlt hétvégi For Honor BETA is High grafikai beállításokon ment de persze 1280x1024 es felbontáson ! És nagyon nem hiszem el,hogy egy HD5870 hozná ezt a szintet valamint nagyon keveslem érte azt a 15.000FT hol ott én 35.000-ért vettem ! És ahogy írtam is nem volt még egy évet sem használva 2015.május-ában vettem ! És meg volt becsülve ! Tehát most akkor mennyivel jobb az én R7 360 2GB OC-am a HD5870-től illetve menyit kérhetek el érte még 2-év Garanciával !?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#62953) varmi2 válasza Dendytv (#62952) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nyers erőben sokkal gyorsabb a hd5870, hisz az egy csúcs kártya volt. De manapság már sokmindent nem támogat, míg a te karid igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62954) Csupingo válasza Dendytv (#62952) üzenetére


Csupingo
veterán

Most hirtelen olyan tesztet nem találtam, ahol könnyen össze lehet hasonlítani a két kártyát (talán még keresgélek), de a 360 szerintem határozottan gyorsabb. A baj inkább azzal van, hogy a teljesítménye a gtx 750 ti környékén van, ami egy elég jól sikerült kártya. Azokat 20-25 körül árulják aprón. Emiatt szerintem 18-23 környékén lehetne eladni a kártyádat. Ezt találtam most.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62955) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki ebben?

(#62956) C. s. válasza C. s. (#62955) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, elfelejtettem odaírni, hogy a konfig. az adatlapomon olvasható.

(#62957) solfilo válasza C. s. (#62956) üzenetére


solfilo
veterán

És ha kivennéd a VGA-t, leszednéd az Nvidia drivert, feltennéd az Intelest? Csak mert akkor kiderülne, hogy a VGA-val van e baj.

solfilo

(#62958) mad1


mad1
veterán

A gtx850m az dx 12 es?
A gtx970m az az ugye?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#62959) VoidXs válasza mad1 (#62958) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62960) msgreg


msgreg
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy XFX RX470-es videókártya a gépemben. Kb. 2-3 napja olyan jelenséget tapasztaltam, hogy kb. 15perc játék után komoly FPS drop jelentkezik, GPU 99-100%-on dolgozik még a játékokból kilépve is, sőt valójában már windows indulás után 10-15perccel játék nélkül is.
Elsőre bányász programra gyanakodtam, de már több antimalware, antivirus programmal is végignéztem a gépet és semmit sem találnak. Processzor terhelés a GPU terhelés mellett nincs, nem találok sem a feladatkezelőben sem task management programokban sem semmi gyanúsat, sőt GPU terhelésre ezek a programok teljesen átlagos 5-10%-os terhelést mutatnak. Netes kapcsolat bontására sem csökkennek az órajelek folyton 1220/1750Mhz-en megy a kártya az MSI Afretburner szerint.
A videokártya vezérlőjét frissítettem (sőt később letöröltem és újratelepítettem), de ez sem oldotta meg a problémát. MSI Afterburnert szintúgy töröltem, újratelepítettem.
Kezdek tanácstalan lenni kicsit, hogy mi lehet a háttérben. Akinek van valami ötlete, kérem segítsen, milyen módon tudnám még diagnosztizálni a problémát.

A gépem egyéb elemei: Asus M5A97 EVO R2.0 ; AMD FX6300 ; FSP Raider550 ; 2x8Gb. ram; WD Green 1TB; WD Blue 1TB; ADATA SX930 128Gb SSD

(#62961) martin.p válasza msgreg (#62960) üzenetére


martin.p
tag

Szia!

Túlmelegedésre tippelek, érdemes lehet játék közben megnézni a hőfokokat. :)
Esetleg próbáld meg másik gépben, hogy produkálja-e ugyanezt, talán csak szoftveres hiba terheli túl a GPU-dat.

[ Szerkesztve ]

(#62962) smc válasza msgreg (#62960) üzenetére


smc
addikt

"GPU 99-100%-on dolgozik még a játékokból kilépve is"

Ez pedig tipikus bányás program.

"sőt GPU terhelésre ezek a programok teljesen átlagos 5-10%-os terhelést mutatnak"

Ez kizárja az előző idézett mondatodat. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#62963) msgreg válasza smc (#62962) üzenetére


msgreg
csendes újonc

Úgy, ahogy mondod, ellentmondásos az eddigi vizsgálódásom!
Időközben mondjuk visszatértem a helyes útra... valszeg valahogy kijátsza a gané ezeket a programokat az MSI Afterburner, viszont eltér ezektől, hiszen nem trójai programok észlelésére van, hanem egyszerűen monitorozza csak a gép mindenféle értékeit. 100%, hogy valami trójai, mivel bár nem azonnal, de kb. 1perccel az internetkapcsolat megszűnése után lecsökken a terhelés is, visszaállnak az órajelek. Elsőre csak rövid időre szakítottam meg a netkapcsolatot és ez félrevezetett kicsit!
VIszont aggasztó, hogy eddig nem sikerült megtalálnom semmilyen segédprogrammal, nem tudom letiltani az adatforgalmát sem.

(#62964) smc válasza msgreg (#62963) üzenetére


smc
addikt

Malwarebytes nálam mindig megtalálta. Eddig 3x volt rá szükség. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#62965) vg válasza msgreg (#62963) üzenetére


vg
addikt

Az autoruns for windows programmal meg tudod nézni részletesen mit indít indulásnál a windows, itt van, eredeti MS program.

Amúgy szinte biztos, hogy bányász program van a gépeden, ami a bekapcsolás után indul egy bizonyos idő után, hogy ne legyen feltűnő. Ezt simán ki tudod szedni a késletétet indítási beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#62966) Csupingo válasza msgreg (#62963) üzenetére


Csupingo
veterán

A roguekiller is gyakran megtalálja a bűnöst. Nem kötöttél még egy monitort a kártyára közben, vagy hdmi-vel erősítőt? Akkor is meg szokta emelni az órajeleket, persze játékban nem kéne akadnia. A topikjában már kérdezted?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62967) C. s. válasza solfilo (#62957) üzenetére


C. s.
addikt

Teljesen jogos! Hogy ez miért nem jutott eszembe? :B Köszi szépen. Úgy is megfelelő, ha a monitor kábelét az Intel videókimenetére rakom? Vagy mindenképp ki kell venni a kártyát? Az Nvidia drivert is meneszteni kell?

[ Szerkesztve ]

(#62968) msgreg válasza Csupingo (#62966) üzenetére


msgreg
csendes újonc

A rougekilller megtalálta a bűnöst, Bitcoin miner volt, sikerült is eltávolítani, remélhetőleg így már nem jön elő a hiba. :)

(#62969) solfilo válasza C. s. (#62967) üzenetére


solfilo
veterán

Nvidia drivert mindenképp szedd le. Én a kártyát is kivenném biztos ami tuti. Igen, a monitort át kell dugni az IGP-re. Aztán tedd fel az Inteles IGP drivert.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#62970) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

A probléma hogy egyik pillanatról a másikra nem indult a gépem.
Csak fekete képernyő és a monitor villog mintha nem kapna jelet.
Amit megnéztem:
Másik VGA-t beleraktam a gépbe --> működött
Az akutális VGA-t beleraktam egy másik gépbe --> működött
Visszraktam gépbe és nem ment...tegnap még semmi baja nem volt.
Mondhatni új gép...használtan vettem és tagnap raktam össze...VGA drivert raktam fel utoljára de utána volt újraindítás és még WoW-ot is beteszteltem és ment hiba nélkül

Amit észrevettem nem tudom nekem elég furi:
A videókártya a Sapphire 7750-es kártya de miután felraktam a drivert mégis azt írta ki hogy chip típus vagy valami ilyesmi hogy R7 200 Series. Ez okozhat gondot?

Előre is köszönöm!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#62971) C. s. válasza solfilo (#62969) üzenetére


C. s.
addikt

Rendben, köszi szépen, holnap megcsinálom!

(#62972) trancemusic


trancemusic
senior tag

Érdekesség:356 fps gtx 770-vel,crysis 3-ban,low grafikán.Ezt a cpu-t se kell egy ideig kukázni... :DDD [link]

(#62973) vranyek válasza trancemusic (#62972) üzenetére


vranyek
aktív tag

4670K-t amúgy sem jutna eszembe még jó ideig kukázni :C :N :R

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#62974) Csupingo válasza Csokishurka (#62970) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a táp betegeskedik. Ha tudod, egy másikkal is próbáld ki. Esetleg ha régi az alaplapod, akkor átnézheted, hogy vannak e rajt púpus kondenzátorok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62975) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Gyors kérdés ,B150 re érdemes telepíteni a gyári Intel kezelőmotor driver-t ,mire van ez igazság szerint?

Kösszi!

(#62976) Csupingo válasza TechN7ne (#62975) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez egy vga fórum. :DDD Amúgy valami olyasmi rémlik, hogy pl. rendszergazdáknak biztosít távoli elérést a géphez, meg talán ez is futtat valami okosságot a háttérben, ami figyeli, hogy jelentek e meg új driverek az alaplaphoz, stb. Sokan nem szokták telepíteni. Néha előfordulhat, hogy ha nincs telepítve, akkor sárga felkiáltójeles dolog marad az eszközkezelőben. Ha neked nincs ilyen, akkor szerintem kár feltenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62977) Alastair' válasza Csupingo (#62976) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A win10 nem hagy sárga felkiálltó jelet :N

Alister from Hell

(#62978) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Üdv!
Megéri Asus GTX 550 Ti 1gb-ról GTX 560 (Ti?) 1gb-ra váltani???Lenne lehetőségem venni olcsón...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#62979) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Alaplap és VGA között létezik inkompatibilitás?

Van Egy Asrock H67 GE/HT lapom és próbáltam beletenni egy ASUS 950 gtx-et. A BIOS logo-ig eljutok, de a BIOS-ba már be nem. Ott megáll a tudomány. A 660 GTX-es kártyámmal tökéletesen megy.

A GTX 950 is jó. Másik lapban tökéletes.

Létezik ilyen?

Köszi
Brekkk

(#62980) MK VII válasza Brekkk (#62979) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
BIOS-t frissítettél az alaplapon? Ha nem akkor tedd meg..
Ha az után sem akarja az igazat akkor bizony nem komálja a lap a kártyát.

(#62978) Szabikaa20
Nehogy az olcsó a drága legyen. 5-ös széria már dögledezik szépen.. Ha kifogsz egy halálán levőt akkor mindegy milyen olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#62981) Brekkk válasza MK VII (#62980) üzenetére


Brekkk
senior tag

A legfrissebb BIOS van rajta. Akkor ezt a kártyát elfelejtem. Pedig kicsit gyorsabb, és kevesebbet is enne.

Köszi a gyors választ

[ Szerkesztve ]

(#62982) MK VII válasza Brekkk (#62981) üzenetére


MK VII
veterán

Tápcsati rajta van?
Még esetleg az is lehet, hogy a régi kártya kicsit kitágította a slotot és az új 950-es-nek a nyákja esetleg picit keskenyebb.. Lehet, hogy nem érintkezik rendesen.
Illetve porold ki a slotot...

(#62983) Szabikaa20 válasza MK VII (#62980) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ami most van(gtx550) annak is én már a 3-ik tulaja vagyok. :) Ez havertól lenne,akinek ma szereltem be egy GTX 1060-as 6gb-at,ez pedig megmaradt neki....Itt most az a kérdés megéri e 550-ről 560-ra váltani?!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#62984) MK VII válasza Szabikaa20 (#62983) üzenetére


MK VII
veterán

Te tudod, hogy megéri-e.. Alapvetően gyorsabb kártya. Az, hogy te mikkel játszol vagy mit dolgozol esetleg rajta, te tudod összehasonlítani, hogy megéri-e.
Ha haveré akkor gondolom belemegy abba, hogy kipróbálod, hogy számodra megéri-e a váltás aztán utána kifizeted...

[ Szerkesztve ]

(#62985) Brekkk válasza MK VII (#62982) üzenetére


Brekkk
senior tag

Tápcsati nélküli verzió. A portalanítás is megvolt.
Arra tudok gondolni, hogy valami IRQ ütközés lehet. Azzal pedig ma már semmit sem lehet tenni.

(#62986) Alastair' válasza Szabikaa20 (#62983) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Persze, jóval gyorsabb.

Alister from Hell

(#62987) Szabikaa20 válasza MK VII (#62984) üzenetére


Szabikaa20
őstag

War thunder és GTA 4-5 van játszva a gépen....Tulajdonképpen csak azért kéne,hogy mennyen fullon a War thunder! :)

_Alister_: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#62988) C. s. válasza solfilo (#62969) üzenetére


C. s.
addikt

Az Nvidia drivert akkor is le lehet törölni, ha a kártya nincs a gépben? Mert nem írja ki az Eszközkezelő, csak az Intelt.

(#62989) solfilo válasza C. s. (#62988) üzenetére


solfilo
veterán

Hát igazából nem tudom, eddig mindig előtte töröltem, s csak aztán vettem ki kártyát. :)
De ne az eszközkezelőben keresd, hanem uninstalláld a drivert, Nvidia ezt a metódust javasolja: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#62990) C. s. válasza solfilo (#62989) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, szerintem is jobb úgy, csak hát így alakult! :D

Szerk.: Köszi a linket, megnézem.

Nem valami fényes az angolom. A "Programok és szolgáltatások" alatt? (Anno az XP idején "Programok telepítése és törlése" néven futott.) Jóra gondolok?

[ Szerkesztve ]

(#62991) C. s. válasza solfilo (#62989) üzenetére


C. s.
addikt

Valamiért az Nvidia HD audió-illesztőprogramtól nem tudok megszabadulni. Kiválasztom az eltávolítást, dolgozik valamit, majd szól, hogy újra kell indítani a gépet a befejezéshez. Már 3-szor eljátszotta ezt velem, de még mindig ott van. A Feladatkezelőben is van 3 Nvidiás sor: Nvidia Driver Helper Service (ez kétszer szerepel), és az Nvidia User Experience Driver Component. (Gyanítom a neve alapján, hogy ez utóbbi bőszen jegyzetel és küldi az adatokat.) Töröltem az MSI Afterburnert is és még valami MSI programot, de most nem jut eszembe a neve.
Az egészet azzal kezdtem, hogy visszaraktam a kártyát az eltávolítás miatt, nehogy azért gabalyodjon bele a leszedésbe. Hogyan tovább? :B

(#62992) Alastair' válasza C. s. (#62991) üzenetére


Alastair'
nagyúr

D.D.U, értelem szerűen az nvidiát jelölöd ki, ez gyalul mindent.

Alister from Hell

(#62993) masterchief9


masterchief9
csendes tag

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__8412798-miert-nem-kapcsol-be-a-szamitoep

Sziasztok itt lenne a hiba. Aki tud rá megfelelő választ adni kérem ne habozzon. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#62994) Mulderpapa válasza Alastair' (#62992) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy GeForce GTX 745 videókártyám (tulajdonképp egy kicsit lebutított GTX 750 Ti), ami érdekes hibajelenséget produkál. Játékoknál kb. 5-6 perc után megáll a kép, utánna 1-1 másodpercekre megmozdul, de onnantól fogva totál használhatatlan lesz az egész gép, még ha nagynehezen sikerül kilépni belőle a Windows is ugyan így működik tovább, tehát 1-1 másodprecig megy a rendszer.
Viszont Uengine Heaven, Furmark futhat rajta 1 órán keresztül is, semmi nem történik, hibátlanul futnak.

Egyébként a hőmérséklet rendben van, a kép nem esik szét, nem csíkozódik, teljes rendszer újratelepítés megtörtént (Windows 10), több driverrel ki lett próbálva.

Mi lehet a hiba? Gondolom ha a kártyának lenne baja, akkor a benchmark programoknál is jelentkezne, nem?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#62995) martin.p


martin.p
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy kinéztem magamnak egy LG 25UM55-D ultrawide monitort, aminek a maximális felbontása 2560 x 1080, viszont nincs rajta DVI bemenet.
Az én videokártyám kimenetei ekkora felbontást tudnak átvinni:
DVI: 2560 x 1600 / HDMI: 1920 x 1080 / VGA: 2048 x 1536

Ha egy HDMI->DVI átalakítóval a videokártyám DVI kimenetéhez csatlakoztatnám a monitort (monitorba HDMI, ami az átalakítóval a vdeokártya DVI portjába kerülne.) , akkor tudná a 2560x1080-as felbontást? Vagy ez nem működne így?

Köszi, előre is!

[ Szerkesztve ]

(#62996) Csupingo válasza martin.p (#62995) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen kártya ez pontosan? Érdekes, hogy hdmi-n kisebb felbontást tud, mint dvi-n. Hd 6870? Már látom az amd oldalán.
Szerintem működnie kéne dvi - hdmi átalakítóval, megfelelő kábellel, ahogy gondoltad. Vagy átalakítóval. A gyártó oldalán mit ír a kártya kimeneteiről?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62997) martin.p válasza Csupingo (#62996) üzenetére


martin.p
tag

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3663#ov

Ez a kártya.

http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/6000/6870#

Gyártó oldalán a Specs fül alatt ezt írja:

HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)
Max resolution: 1920x1200

Dual-link DVI with HDCP
Max resolution: 2560x1600

VGA
Max resolution: 2048x1536

Átalakítóval gondoltam.Azt tudom, hogy HDMI-ből DVI-ba nem megy, de ha a kártya kimenetén a DVI-t használom, és a monitor a HDMI-t kapja meg, akkor vajon működik-e?

[ Szerkesztve ]

(#62998) Brekkk válasza martin.p (#62997) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ugyanilyen monitort használok a cégnél. Alap DVI HDMI átalakítóval nem ment, csak 1920 × 1080-as felbontásban maximum.

Csak Displayport rákötésével sikerült a maximális felbontást kihozni belőle.

DVI HDMI 2.0 átalakítóval már lehet menne vagy esetleg DVI displayport átalakítóval. (Ezt nem próbáltam)

(#62999) Csupingo válasza martin.p (#62997) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, a dvi-ből kijövő digitális jel könnyen átalakítható hdmi-re, csak gondolom a megfelelő kábelt kell kiválasztani, valamint figyelni kell, hogy dual dvi csatlakozó legyen rajt, ne single.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63000) Csupingo válasza Csupingo (#62999) üzenetére


Csupingo
veterán

A hdmi topikban biztos többet tudnak erről a témáról. Esetleg az is működhet, hogy veszel egy olcsó dual dvi - hdmi átalakítót, és hozzá egy high speed hdmi kábelt, (vagy hdmi 1.4-nek hívják néhol) ha minden igaz. Itt van némi infó.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.