Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) MPowerPH válasza Skizz (#34799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Porszivozas utan tisztitas egy arra alkalmas szerrel, Autoglym fele az jo. Majd chamois leather kendo, langyos vizbe aztatva, jol kicsavarva, gyakori oblitessel tisztara torlod vele. Hagyod a bort szaradni, majd mehet ra az apolo.
A tisztitas resze utana elhagyhato, eleg lesz neki az apolas, es a fel-1 ev kozotti tisztitas.

Don't Tread On Me

(#34802) Skizz válasza szőröscica (#34800) üzenetére


Skizz
addikt

Köszönöm! A forrásodat megmutatod, hogy melyik bmw-s bőrápoló, s honnan?

köszi

(#34803) szőröscica válasza Skizz (#34802) üzenetére


szőröscica
addikt

[link]

Evekre elegendo, ha jol tarolod. :)

(#34804) Skizz válasza szőröscica (#34803) üzenetére


Skizz
addikt

Király!

Belső műanyagokra érdemes arra való akármit venni, vagy arra DM-es nedves műszerfaltörlő kielégítő?

(#34805) szőröscica válasza Skizz (#34804) üzenetére


szőröscica
addikt

En arra az ArmorAll (Tescoban lehet venni) vagy a lidlis W5 kendoket hasznalom. Mindkettobol a matt verziot.

Altalanos tisztantartasra pedig mikroszalas portorles, illetve citromos vizes mosas. De a mosas eleg felevente-evente sztem, amugy csak portorles es apolas megy.

(#34806) Yushchenko válasza RP1980 (#34790) üzenetére


Yushchenko
őstag

P&S és BSD mehet a felnire vagy arra valami speckó anyag kellene?

(#34807) RP1980 válasza Yushchenko (#34806) üzenetére


RP1980
tag

Mehet, persze. Vannak rá tartósabb anyagok, ez csupán pénztárca függö. Az egyik legjobb gyeon q2 rim

(#34808) Yushchenko válasza RP1980 (#34807) üzenetére


Yushchenko
őstag

Az egy kicsit tényleg drága. Ilyen célokra nem lehet jó egy aliexpress-es kerámia?

(#34809) RP1980 válasza Yushchenko (#34808) üzenetére


RP1980
tag

Jó lehet,de ki tudja mit kapsz.... Felnire azonban nem lehet akkora para. Néztem több 9H MR FIX videos tesztet és annyira sehol sem szerepelt rosszul. A tartósság volt a probléma álltalában. Na de annyi pénzért amennyiért azt hirdetik ebayen és társain simán belefér, hogy pl. 2 havonta átkenem a kerekeim. Én is gondolkodtam rajta, de mivel van már fussom, így azt kenem rá. Nyári felnim részben polírozott és a nyers alura nem tudom mit muatana a kínai kerámia. Télit meg most szintereztettem és német fórumokon meg azt nyomatják, hogy a szinteres felület nem tart meg magán semmit, ezért ott is csak felesleges pénz és munka lenne.

(#34810) RBJ


RBJ
addikt

Örombodotá megjött.!!



Kicsit elgondolkodtam mi az a dupla anyás kontrás megoldás. De leesett majd ezzel tudom beállítani a megfelelő szöget, hogy álljon a tartály.
Leírásban 30/70 arányt ír de szerintem ez nagyon sok 3dl/3l.
Ha jól olvastam itt akkor max 20ml kell 1 literhez. Ez igaz a wolf snow ra?
Meglepődtem, hogy teflonszalagot is mellékeltek, igaz a műanyag elég ferdén kezdett belekapni.
Ha sok a teflon az a baj, ha kevés lesz az a baj. :DDD
ui. Pótszelep vagy mi az fogyóeszköz, hogy mellékeltek azt is?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34811) Fandango


Fandango
veterán

Lámpa polírozás amatőr kategória :))

Nem vagyok profi, sőt életemben először csináltam ilyet, nagyon pénztárca barát megoldással, de azért nem lett rossz az eredmény. A bal oldali lámpát először a Mannol fényszóró polírozó szettel (2900 Ft!!) kezdtem el, de nagyon nem hozott szép eredményt. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam, hogy már rosszabb nem lehet, neki esek a szintén Mannol polírozó szettel (1400 Ft!!!) ami karosszériára való alapvetően, és a képeken látható eredményt sikerült összehozni (a jobb oldali lámpát már csak utóbbi polír cuccal csináltam). Nem lett tökéletes, de ebből a pénzből azért nem olyan rossz. Biztos ami tuti mindkét lámpán még átmentem a Soft99 Glaco Glass Compound Roll on termékkel, majd bevontam Soft99 Glaco Roll On Large impregnálóval. Mondjuk így utólag belegondolva lehet, hogy inkább a fényszóró javítóhoz járó UV védelem anyaggal kellett volna, de az időjárás nagyon nem kedvezett, ahhoz meg legalább 2 óra száradás kell. Majd legközelebb lekenem azzal is.

Képek itt!

(#34812) d4d


d4d
tag

a sampon (vagy az előmosó) nyomott hagyott a lakkon mit lehet tenni? gyors viasz volt az fényezésen előtte, ha ez számít. Majd eltűnik a viasszal együtt vagy jól elszartam valamit? :D sajnos akkor mentem mosni amikor nem nagyon kellett volna, túl meleg volt a karosszéria és a kocsi hátulja (ott látszott főleg ez a maradvány valami) még direkt napfényt is kapott a mosóban, pedig fedett hely.. a gyurmázás régóta tervbe van véve, az segíthet ezen? mintha ujjal dörzsölésre eltűnt, halványult volna.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34813) jozsi252 válasza RBJ (#34810) üzenetére


jozsi252
veterán

A Wolfosból szerintem 100ml azért kell bele minimum. Eléggé kímélő az előmosójuk, szóval azért 1dl-t rakj bele szerintem. Különben habzani sem fog annyira.
Amit adtak hozzá az egy másik fúvóka. Mégpedig egy szűkebb keresztmetszetű, ez a gyenge gépekhez van. Itt nem nagyon van kopó alkatrész. Maga a cucc egy réz öntvény, nem nagyon tud semmi sem tönkremenni.

iPhone 13 Pro Max

(#34814) Formaster válasza RBJ (#34810) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A gyári keverési arányhoz számítsd hozzá, hogy a habosító vízzel megy, tehát tovább higítja azt, amit te bekeversz. :R

(#34815) RP1980 válasza RBJ (#34810) üzenetére


RP1980
tag

Egy autóhoz nekem 50ml foam megy 450ml vízhez.Ez bőven elég szokott lenni és a habzás is kitűnő.

(#34816) KisBundi


KisBundi
őstag

Van olyan 1K lakk ami benzin és olajálló? Carcolor szerint csak a 2K lakk. A MOTIP oldalán pedig simán találok 1K lakkot ami benzin és olajálló.

(#34817) szőröscica


szőröscica
addikt

Egesz jo cucc ez a Wolfs Quickie.

Tegnap hazamentem az esoben, teljesen ki voltam akadva, hogy vasarnap 3 orat meloztam a kocsin es most nyakig saros. Aztan ejjel esett meg az eso es kb teljesen lemosta, ket meterrol tisztanak tunik a kocsi. Csak ott saros a kuszoboknel, ahova lemosta az eso az ajtokrol.

(#34818) RBJ


RBJ
addikt

Mást is néznek betegnek nem csak engem az autó ápolás miatt? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34819) Fandango


Fandango
veterán

Ma befejeztem a kocsi beljesének rendbetételét.
Shiny Garage APC, és Carpro Perl (1:5 higítás) volt a segítségemre.

Képek itt.

(#34820) FeRRaR1 válasza RBJ (#34818) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Alap. Szomszédok mindig kérdezik minek mosom a tiszta autót. Ha normálisak el lehet poénkodni, ha f@szok el kell küldeni az anyjukba őket :DDD

Korábbi helyen több volt a hülye, de a mostanin több a normális.

(#34821) pècsimunkás válasza RBJ (#34818) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nyugi , engem is annak nèznek . Főleg , mikor neki állok a gumi szőnyegetket mosni . Van alatta szövet szőnyeg is , de , azt sajnálom :)
De , amúgy mások szerint sokszor mosok autót. Szerintem , mikor kell ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#34822) athomi válasza RBJ (#34818) üzenetére


athomi
veterán

Én heti egyszer lemosom, már amiatt betegnek szoktak nézni. :) Beltérre vigyázok, azt szerencsére ritkábban kell rendbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#34823) MunezXBK válasza athomi (#34822) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minden tavasszal, ősszel políroztam.

Szerinted mennyire nézett hülyének még a saját apám is? :D

(#34824) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Nem tudom és még nem is olvastam utána, de új autót az átadás előtt szokták vmivel kezelni?
Még nem nyúltam hozzá, mert még ilyen állapotban van. kép Igaz ez egy hete készűlt, de a kis külső porosságtól eltekintve ilyen...még ragyog.

Nem tudom mikor éri meg nekiállni "kezelgetni".

bár lehet, az egész irásom hülyeség, mert miért ne lehetne kenegetni....

(#34825) weres78 válasza lacos001 (#34824) üzenetére


weres78
senior tag

Nem hülyeség, pont addig kellene kezelni amíg ilyen szép, mert ezt az állapotot szeretnéd fenntartani.
Ha most rendbe teszed, mehet egy jó wax, teflon, egy impregnálás motortérbe, utastérbe, csomagtartóba, műanyagápolás, bevonat a lámpákra, üvegekre, gumikra... Ha ez megvan és kellő időben ismétled, illetve megfelelően ápolod/használod az autót, akkor ilyen lesz évek múlva is!

(#34826) lacos001


lacos001
senior tag

Igen, ezt az állapotot szeretném fenntartani. kicsit fegyelmezni kell az 5 éves lánykámat, de megérti :)

Arra voltam tulajdonképpen kiváncsi, van e az autón ilyenkor valami "gyárilag" vagy a szalonba tettek e rá valamit mielőtt átadták. Ugye ezt elfelejtettem megkérdezni...
Azt láttam a felni be volt kenve és az alján is van vmi....de annyi, hogy cseppekbe volt oda száradva...
Ha igen, akkor még hagynám azt rajta.

Aláfeküdtem ott a szalon közepén, a nevemre szóló tábla mellett, miközbe fényképezett a szalonos a saját internetes oldalukra, hogy újabb példány eladtunk... :DDD

Tisztának tiszta, mint irtam pont igy csillogvillog. Nem tudom eldönteni, hogy azért, mert új, vagy kapott vmi bevonatot.
Belül természetesen porosodik, kivül meg pláne...

Próbálnék jó anyagokat kiválasztani. összefoglalóban gondolom megfelelő anyagok vannak tanácsolva

A régi autónkat is kezelgettem, de szeretnék célirányos anyagokat venni. Ár nem számit, csinos maradjon.
Az erre forditandó idő sem hátrány, sőt...

Egy adott márkához érdemes ragaszkodni ápolás terén vagy inkább vásároljak ezt azt és úgy tapasztaljam ki, hogy mi a jó, a megfelelő? Inkább bevásárolnék tuti dolgokból, mint, hogy hetente próbálgassak ezt azt...

[ Szerkesztve ]

(#34827) weres78 válasza lacos001 (#34826) üzenetére


weres78
senior tag

Általában Quick wax megy rá szalonban. Ez kb semeddig nem tart, de szép és még átmenetileg ad valami védelmet is.
Összefoglalóban sok cucc nincs még benne, ami jó.
Első körben meg kell tanulni mosni, erre keress rá akár itt is, hogy hogyan kell.
Első körben ha nincs tapasztalatod én elvinném szakemberhez aki veled együtt megmutatja mit hogyan mivel.
Neves gyártók termékei általában jók, de itt legtöbben bizonyos gyártók bizonyos termékeit preferáljuk, kinek mi jön be. Természetesen azért elmondható, hogy mindenki minőségi terméket használ, de van akinek az jön be ha így, a másiknak az ha úgy fest egy adott felület. Van aki ritkábban takarít nehezebben applikálható cuccal, és van aki sűrűbben könnyebb anyaggal...

(#34828) Unsign válasza RBJ (#34810) üzenetére


Unsign
tag

Ha egyre gondolunk, az egy kisebb méretű "szelep", ami talán 150 barig ajánlott. Én kapásból beleraktam és teszi a dolgát.

(#34829) d4d válasza MunezXBK (#34823) üzenetére


d4d
tag

egy autó hány polírozást visel el anélkül hogy eltűnne róla a lakk?

Sonax Xtreme műszerfalápoló (matt, 300ml-es, pumpás, szilikon és oldószermentes) ápolás mellett tisztít is.

Első tapasztalatok. Aki arra számít, hogy a fekete műanyagfelületek színét esetleg mélyíteni fogja, az szerintem nézelődjön tovább, ellenben amit a selymes tapintásról írnak a flakonon az stimmel, érezhetően "csúszósabbá" válik a felület tőle. Egyáltalán nem ragad vagy ilyesmi, úgyhogy a portaszító antisztatikus hatás szerintem rendben lesz. Illata kellemes, nem gyümölcsös, nem tolakodó, inkább valami nivea krém illathoz hasonlót kell elképzelni. Az Autoglym V&R Care láthatóan mélyebb színt ad a felületnek, de még a legtakarékosabban használva is fényesebb felületet eredményez, mint ez a Sonax.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34830) RP1980 válasza lacos001 (#34826) üzenetére


RP1980
tag

A rendszám alapján németországban lehetsz. Amennyiben igen, akkor ott nagyon sok frankó cucchoz hozzájuthatsz. Sok jó weáruház van és sok jó műhely is. Pár webshop: Waschhelden.de, autopflegeshop.de,
autopflege24 stb. Műhely a legnevesebbek közül: GlossBoss, Autolackaffen náluk azt hiszem Carfactory a vállalkozás neve. Bár ki tudja milyen messze vannak tőled. Ha a pénz másodlagos akkor gyeon termékeivel látnám el a verdát. Kerámiát ahová csak lehet (fényezés felnik). Üvegekre bevonatot, kárpitra impregnálót, motortérbe műanyag bevonatot. Azért egy egy lépcsős polír lehet, hogy nem ártana, mert egy rendes vizsgálat (megfelelő fényben, szakavatott szemekkel) szerintem 90%,hogy mutatna valamit, és gondolom nem ezt szeretnéd a drága cucokka konzerválni :)

(#34831) lacos001 válasza RP1980 (#34830) üzenetére


lacos001
senior tag

Igen itt élünk.

Nekiálltam volna keresgetni, lehet, hogy ezekbe a webshopokba bele is ütközök.
Viszont kösz a sok infót, ránézek mindegyik oldalra.

Carfactory tőlem 50km, irok nekik, mi is a megfelelő ellátása az autónak. 1000%, hogy válaszolni fognak.

Pénz másodlagosságot úgy értem, hogy pl mikroszálas 5€ 10 db 30x30cm, de egy normális 70x70cm 20€.
Ha normális akkor drágább, mint minden. Nem hat meg egyáltalán.
Gondolom még megveszem a dolgokat pár száz €-t el fogok költeni.

(#34832) hurenzon


hurenzon
senior tag

Ez jó ár érte? Tényleg 1,5-2 évig jó?
Van jobb ár érték arányú?

(#34833) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

A husqvarna pw 350 csatlakozója ilyen

MJJChez ez a csatlakozó jó lenne szerintetek?

Your car, your life ;)

(#34834) MunezXBK válasza d4d (#34829) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyártótól függ.

1x kell normálisan megcsinálni, utána csak szinten kell tartani.

(#34835) RBJ


RBJ
addikt

Kipróbáltam az mjjc plusz wolf snow.
Sikeres habosítás volt számomra, igaz mire állítgat az ember kiürül a flakkon.
Nekem tűnik csak szórakozásnak és vakításnak a snow foam téma?
Lehet ezzel megsértek sokakat. Videókon olyan szépen néz ki mind mosás nélkül.
Nálam a fehér autón hiába van fuso coat 12m hiába rá a snow foam olás azért nem lesz tiszta az autó tőle.
Igez a snow foam előtt kicsit vizzel lenyomattam áztattam.
Száz szónak egy a vége szivacsolás nélkül az életbe nincs tiszta autó.
Legalábbis szerintem.
De akkor minek a foamolás. ? :DDD ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34836) jozsi252 válasza RBJ (#34835) üzenetére


jozsi252
veterán

Videókon sokszor olyan kocsikat foamoznak ami max poros. Otthon érintés mentesen nem fogsz tudni kocsit mosni. Ha szép tiszta kocsi kell, akkor mindenképp kell a felülettel való érintkezés.
Előmosó pont arra jó ahogy hívják. A kosz nagyon nagy részét leviszi, illetve ami marad a kocsin azt pedig fellazítja, így egy mikroszálas szivaccsal nagyon könnyű lemosni a kocsit.
Ezáltal sokkal kevésbé fog karcolódni.

Ha jó előmosó kell akkor az Auto Finesse Avalanche-t próbáld ki, egyik legjobb előmosó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34837) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

3 hét után , végre holnap délelőtt megyek autót mosatni . Elviszem autómosóba holnap - itt Németországban oda viszem , otthon én mosom Sonax szivaccsal Sonax autósamponnal , amiben van wax is . 3 hete ment rá a Fusso , kíváncsi leszek , milyen lesz a mosás után . Utóbbi pár hónapban mindig a cégnél leverettem egy gőzborotvával , de most nem akartam szólni miatta , elviszem mosóba az autót . Természetesen megy rá a mosás végén - ha haza gurultam - a Sonax BSD :D ! Az fontos !!!
Bár , ha elfogy kipróbálom azt hiszem az új fújós , mosás utáni Fussot is .

Viszont a Shiny Garage felnitisztítóm a cégnél maradt :((( .
Mindegy , jövő szombaton megyek haza , vasárnap autómosás , akkor kipróbálom majd . Meg , haza viszem a Fussot is , szépen át kenem vele a felniket .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#34838) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Új multikormányom lett és mivel csapott alja van (VW) nem is akarok rá védőt.
Mi a legjobb bőrápoló ami ápol, de véd a kopás ellen is?

(#34839) szőröscica válasza szepsy (#34838) üzenetére


szőröscica
addikt

SZVSZ, de szigorúan SZVSZ, ha nem használsz kézkrémet és nincs gyűrű a kezeden, akkor a kormány nem igényel ápolást. Legalábbis nekem a 230 ezret futott Nissanomon, és a 275-nél újrahúzatott, majd 395-nél eladott BMW-men tök jó volt a bőr a kormányon, pedig izzad a kezem.

(#34840) Kleroo válasza szőröscica (#34839) üzenetére


Kleroo
veterán

Á, nem lehet ilyen általánosságot mondani. Városi napi darában, kisutcák, parkolóházak... pláne ha tenyerezel szerintem 150 ezer után is már kuka. Full autópályán pedig 300után is lehet szép, ha nem táncol unalmában a kormányon a sofőr :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34841) pècsimunkás válasza szőröscica (#34839) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn pl havonta 2x kb bekenem natúr Nivea vagy Florena krèmmel . Vèkonyan ! Dèlután , meló után ha haza èrtem , vagy reggel , meló előtt . Mire használom újra az autót , teljesen beissza a krèmet .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#34843) athomi válasza Kleroo (#34840) üzenetére


athomi
veterán

Saját tapasztalat alapján ezt megerősítem. :K De elég oda 80.000 is hogy egy szétfényesedett, teljesen sima felületű bőrfelületet kapj.

(#34844) pècsimunkás válasza Formaster (#34842) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi :R !!!

Többet nem használom !!!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#34845) molnarpeter válasza szőröscica (#34839) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Renault műbőr (váltógomb és kormány) időzítetten 200k körül kezdett csúnya lenni, szabályosan morzsolódik :F

(#34846) Kleroo válasza Formaster (#34842) üzenetére


Kleroo
veterán

Nekem kezdi végét járni a kormány, kezd eltűnni a védőréteg, és habár most még jó, de szerintem hamarosan jön a morzsolódás. Szóval merek kísérletezni.

Vettem Niveát. a sima kék-et.
Illetve német (neve nem jut eszembe hirtelen) nagyon jó bőrápolót, ami kizárólag ápol, nem egy félig tisztító akármilyen gél, hanem a "hidratálásra" való balzsam.

Niveával bekentem és vagy 30ezret fiatalodott a kormány, puha, feketébb, nagyon jó. Kb fél évig jó is volt, utána kezdett lekopni. Ezután jött a balzsam. Közel sem volt olyan jó. Picit puhább lett, de semmi extra. Ráadásul volt egy pici szaga is ami aztán zavart. ÉS kb 2hónap után már száraz volt. Átmentem rajta niveával, megint jó lett, és azóta is jó. :) Hosszú távon lehet kinyírja, de sokat futott kormányokra én Niveát mondanék. Mire kijönne a hátránya, addigra úgyis kuka. Addig pedig legalább tényleg jobb a kormány.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34847) hurenzon válasza hurenzon (#34832) üzenetére


hurenzon
senior tag

Senki?

(#34848) pècsimunkás válasza Kleroo (#34846) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem Florena volt a másik krèm ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#34849) FeRRaR1 válasza hurenzon (#34847) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Át volt már ez itt nyálazva ezerszer, illetve összefoglalóban is van róla szösszenet.

Nem gondolom hogy azt kapnád amit szeretnél. 1001 lehúzós hely van (nem mondom hogy ez az, csak sejtem hogy nem minőségi).

Ezért az árért biztosan nem. Egy rendes előkészítő polír, komoly mosások és dekontaminálás, zsírtalanítás, applikálás, besütés, drága minőségi kerámiával az nem itt kezdődik. Illetve nem is golyó álló, nem azt a tartósságot és kinézetet kapnád amire számítasz.

Én azt mondom költs kevesebbet és Fusso, vagy (bár ezt nem ajánlom) többet, és minőségi kerámia. Kérdés mire van szükséged, hogyan használod az autót, mennyire tartod tisztán, hol parkol stb...

(#34850) Newlachka válasza hurenzon (#34847) üzenetére


Newlachka
őstag

meg azt is kérik,bár ez nincs felvezetve,hogy ha felkenik akkor csak náluk mosasd a kocsit,illetve fél évente fel kell rakni egy javító réteget.Így meg bizony sokba kerül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.