Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) BigBlackDog válasza Fandango (#34147) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Árakról még itt írtam korábban. De erősen függ az autót méretétől, állapotától, választott anyagtól is. :B

[ Szerkesztve ]

(#34152) Kakaduku válasza BigBlackDog (#34144) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Megkérdezhetem, hogy melyik csomagot választottad? Most néztem meg a honlapjukat és nem találtam általad leírt csomagot, vagy egyedi kérés volt?
Érdekelne engem is, mert nem tudom normálisan megoldani az ápolást.

Oké, megtaláltam az árakat is. :R

[ Szerkesztve ]

(#34153) BigBlackDog válasza Kakaduku (#34152) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem előre összeállított csomag volt, hanem egy előzetes találkozón átbeszéltük, hogy mit szeretnénk és mit javasolnak. :B

(#34154) RP1980 válasza BigBlackDog (#34144) üzenetére


RP1980
tag

Igen jól hangzik! A meguiars waxokkal viszont nekem eddig tartósság terén sajnos jó tapasztalatom nem volt,de ha keveset használt garázslakó,akkor lehet, hogy sokáig élvezni tudod. :K

(#34155) BigBlackDog válasza RP1980 (#34154) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Keveset van használva, de sajnos nem garázslakó. Szóval emiatt is kíváncsi vagyok, hogy mit fog tudni. :)

(#34156) KisBundi


KisBundi
őstag

Kézi habosítóból mit ajánlotok? :)

(#34157) RP1980 válasza KisBundi (#34156) üzenetére


RP1980
tag

Az alta foam 2000-ről igen jókat látni és olvasni. Nekem kwazarom van, de azt nem ajánlom. Eléggé köpköd és híg habot csinál, pedig próbáltam módosítani is, de hiába.

(#34158) Formaster válasza KisBundi (#34156) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Birchmeier Foam Matic. Az altát nem próbáltam, de ez bevállt.

[ Szerkesztve ]

(#34159) von toth


von toth
tag

Sziasztok

Vettünk egy Ignist és az előző tulaj a tornyok tetejét valamilyen olajjal beolajozta, valamint az ajtóknál a csapokat is. Ez milyen szer lehetett? Érdemes fehérzsírt használni erre?
Más
Az üregvédelem alatt mit kell érteni?Érdemes otthon valami víztaszítós sprével befújkodni vagy hagyjuk ezt szakira?

(#34160) weres78 válasza KisBundi (#34156) üzenetére


weres78
senior tag

Nekem Alta Foam van, polirtechnél ajánlották, teljesen meg vagyok vele elégedve...

von toth
Sok fehér zsír van, van ami kiemelkedően jó, pl würth ha jól emlékszem.
Üregvédelem maradjon szakira, nem egyszerű feladat, de itt a mi környékünkön szakembert találni rá (megbízhatót) még nehezebb....

[ Szerkesztve ]

(#34161) von toth válasza weres78 (#34160) üzenetére


von toth
tag

Köszi. Valamint az sct/Mannol termékek milyen színvonalat képviselnek?

(#34162) d4d válasza RP1980 (#34157) üzenetére


d4d
tag

A Kwazar normál permetezőit használom, egy 1 és egy 1,5 literes Venus Super Pro 360-at (fejjel lefele is működnek), már vagy 2-2,5 éve megvannak, nyáron majdhogynem napi használatban voltak, sőt naponta többször is kellettek. Mostanában a motortér és a falcok tisztításánál vannak befogva. Még semmi tömítést vagy ilyesmit nem kellett cserélni rajtuk, elégedett vagyok velük és a formájuk miatt stabilabban állnak, mint más permetezők. Erős felépítésűek és asszem egyáltalán nincs bennük fémből készült alkatrész.

A habosítós Venusokat nem ismerem, de amikor vettem ezeket akkor a kereskedő srác is említette, hogy azok nem az igaziak, nem is ajánlotta, viszont én biztos hogy valami nagyobbat néznék, 3-5-6 literes permetezőt (Orion sorozat), ha komplett autót akarnék behabosítani.

Ez tetszene, csak így ebben a formában nem létezik, mert vmi módosított Orionról van szó Gloria FM10 és FM50 alkatrészekkel kombinálva
videó

elemlampa.blog.hu

(#34163) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszi srácok, rápróbálok a starcar-ra, úgyis nagyon közel van a lakhelyemhez, minden nap eljövök mellette :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34164) KisBundi válasza weres78 (#34160) üzenetére


KisBundi
őstag

Akkor Alta Foam 2000 lesz. :)

(#34165) weres78 válasza KisBundi (#34164) üzenetére


weres78
senior tag

Ha teljes autót akarsz befújni párszor fel kell pumpálni, ennyi szépséghibája van a cuccnak.

(#34166) KisBundi válasza weres78 (#34165) üzenetére


KisBundi
őstag

Valószínűleg átalakítom egy pneumatikus gyorscsatlakozóval. Kompresszorral azonnal felfújom. Persze reduktor be lesz iktatva. Nem akarom, hogy felrobbanjon. :D

(#34167) tibbike01


tibbike01
őstag

Mire lehet jó egy ilyen ezer ftos permetező? :DDD Tudna habosítani?

(#34168) MunezXBK válasza tibbike01 (#34167) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudna.

(#34169) RP1980 válasza KisBundi (#34166) üzenetére


RP1980
tag

Azt is lehet, hogy megfúrod az oldalát és szerelsz bele egy autó felni szelepet :)

(#34170) tibbike01 válasza MunezXBK (#34168) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem ugyanúgy működik, mint a habosítók?

(#34171) KisBundi válasza RP1980 (#34169) üzenetére


KisBundi
őstag

Elvileg lehetne, de van rá ipari megoldás. :)

(#34172) Peti78 válasza RP1980 (#34169) üzenetére


Peti78
őstag

pont így

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34173) RP1980 válasza tibbike01 (#34167) üzenetére


RP1980
tag

Ezt a fajta 1000Ft-os cuccot megvettem anyumnak virágokat permetezni, meglepően finoman szór és elég sokáig, viszont a nyomás hosszabb idő inaktívitás után (30 perc kb.) elillant belőle. Tehát ha nem egész nap ezzel szeretne valaki fújkálni egész jó kis cucc ezért az árért :)

El is gondolkodtam rajta, hogy az ECH2O-t ezzel fogom majd felvinni a kvazar 360 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#34174) RP1980 válasza KisBundi (#34171) üzenetére


RP1980
tag

Ipari megoldásnak akkor már inkább egy magasnyomira szerehető MJJC. Bár abba egy autóra kell 50 ml foam, ebbe pedig elég a 15ml is, így költség és anyag takarékosabb lehet :)

(#34175) KisBundi válasza RP1980 (#34174) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez volt a szempont. :K A VP Citrust aranyárba mérik, így már kitárgyaltuk régebben, hogy a kézi habosítók takarékosabbak. Ipari megoldásnál én a csatlakozóra gondoltam. Nem kerékszelep fog belekerülni. :D A megoldás kb a benzinkutakon található kis hordozható keréknyomás ellenőrző tartály csatlakozójára hasonlít. Rádugom egy pillanatra és már ott is van benne a kellő nyomás. Persze előbb jó lenne tudni mekkora az a nyomás amit kibír. :D

(#34176) MunezXBK válasza tibbike01 (#34170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez csak permetez, nem habosítja a cuccot.

(#34177) Formaster válasza tibbike01 (#34170) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ránézésre igen, de nem. Nekem volt egy ilyen permetezőm, bementem a birchmeier gyárba, itt van a szomszéd városban. Mondtam adjanak a végére egy habkeverő düznit, akkor világosítottak fel, hogy a habkeverés még csak nem is a düznin múlik, hanem már a fejen belül végbe megy. Emiatt lesz drágább, mint a normál permetezők.

(#34178) molnarpeter válasza von toth (#34159) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#34179) jozsi252 válasza KisBundi (#34175) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért az túlzás hogy drága. 5 liter 7400ft UK-ból. Ha 80ml-t raksz bele egy magasnyomásúra csatlakoztatható habosítóba, akkor 62x tudod vele lemosni a kocsidat, ami mosásonként 120ft durván. Egy átlagos embernek 3 évig simán elég az 5 liter. Szóval az túlzás azért hogy drága, de előmosón nem érdemes spórolni, meghálálja a fényezés!

iPhone 13 Pro Max

(#34180) Czimby válasza molnarpeter (#34178) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

Ez tök hasznos!

A Dinitrol idehaza is könnyen beszerezhető és egész türhető helyen végzett

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#34181) RBJ


RBJ
addikt

Valaki világosítson fel otthon hogyan és mint mossa az autót?
Gondolok itt arra azért a lejövő fékpor, sár esetleg nem igazán mutat jól egy udvaron.
Főleg ha valaki a szép rózsaszín foam ot nyomja igen csak néznének a szomszédok mi folyik kifelé az utcára.
Illik egyáltalán kocsit mosni otthon? Nincs erre rendszabály esetleg. Ha jól tudom Németorsz. még büntetnek is érte.
Gondolkodom lassan az udvari mosáson, lassan kikerülök kertesbe, de a térköves udvaron kocsit mosni nekem kicsit meredek. ;]
Kérdeztem a folyamatot de még nem volt válasz.
Józan paraszt ésszel gondolva, nagynyomásuval kicsit áztatás, majd foamolás, öblítés, kézi mosás, oblités és szárazolás.
Ennyi?
Hideg vizes nagynyomású eredményes?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34182) MunezXBK válasza RBJ (#34181) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól tudod. Mondjuk itt mindenért büntetnek.

(#34183) KisBundi válasza jozsi252 (#34179) üzenetére


KisBundi
őstag

+ a szállitási költség. :) Már igy majdnem annyi, mint itthon. :)

(#34184) jozsi252 válasza KisBundi (#34183) üzenetére


jozsi252
veterán

Bármit rendelsz van szállítási költség, azért nem számoltam azzal. De úgy már felmegy az ár 140ft-ra mosásonként. Azért 8600ft környéke nem olyan nagy összeg, főleg ha úgy nézed hogy évekre le van tudva az előmosód. De persze ez mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mire költi a pénzét. De azért azt túlzás állítani hogy arany áron mérik. Nem hinném hogy van olyan előmosó amivel olcsóbban jössz ki mosásra levetítve az árat.
Kocsiddal is jót teszel, mert ha marad is kosz a kocsin, akkor azt fellazítja az előmosó és sokkal könnyebb lemosni samponnal.

iPhone 13 Pro Max

(#34185) focvis válasza RBJ (#34181) üzenetére


focvis
veterán

Az összefoglalóban frankón le vagyon írva. ;) [link]

A térkövet nem fogja meg a normális állapotú autóról lefolyó mosóvíz; a végén én azért slaggal leöblítem a placcot, főleg a hab-nyomok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#34186) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ki lettek szedve a karcok a motorháztetőről is. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34187) ReFleXx válasza ReFleXx (#34145) üzenetére


ReFleXx
addikt

upolom a kerdest

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#34188) F_Zolee válasza Speeedfire (#34186) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem is ki lesz...fényezés által. :D

(#34189) KisBundi válasza jozsi252 (#34184) üzenetére


KisBundi
őstag

Persze csak külföldről kb 5 rongy a szállítás, így már 12-13k, ami már az itthoni árral majdnem megegyező ár. Így már rögtön 210Ft/mosás, nem számolva az egyéb költségeket. Nem akarok szőrözni, de azért a minőségi autóápolás nem olcsó mulatság és magyar ember ott spórol ahol tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#34190) weres78 válasza ReFleXx (#34145) üzenetére


weres78
senior tag

Nem ismerem konkrétan a terméket, de a fényező sampon általában hagy maga után valami "bevonatot" ami némileg talán hidrofób, fényes stb. Ezt akkor lehet értelme használni, ha semmiféle bevonat nincs az autón.
A "sima" sampon általában azt teszi ami a dolga, tisztít, oldja a szennyeződést, nedvesen tart, és nem hagy maga után semmit. Főleg bevonatra jó, ahonnan könnyen lekap mindent, de a bevonatot nem bántja.

Szerintem ez a Sonax esetén is így van valahogy. Ha nem majd kijavít aki használja...

(#34191) Speeedfire válasza F_Zolee (#34188) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Teli fényt fog kapni? Vagy miért fényezik?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34192) athomi válasza ReFleXx (#34145) üzenetére


athomi
veterán

Azt honnan vetted hogy ph semlegesek? Nem tudom, csak kérdem.

Hasonló akkor a kérdésem, Soft99 Fusso-ra mehet a sima Sonax-os sampon vagy bántja a wax-ot?

[ Szerkesztve ]

(#34193) RP1980 válasza ReFleXx (#34187) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Van mind2-ből. Ahogy weres78 is mondja a narancsban van "elvileg" védelem, de én semmit nem tapasztaltam. Ezért a kocsimra mostanában inkább a piros "sima" megy, mivel van rajta p&s. Szerintem a legjobb ár érték arányú sampon.

(#34194) F_Zolee válasza Speeedfire (#34191) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jobb hátsó küszöb rozsdál aztán ha már ott lesz telibe lesz a motorháztető, mert tele kőfelverdéssel meg rozsda pöttyel meg karccal így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#34195) weres78 válasza athomi (#34192) üzenetére


weres78
senior tag

Ph semleges sampon mehet rá nyugodtan bármiből, még a nagyon enyhén lúgos cuccok sem tudják bántani. A fusso áll ellen leginkább a samponoknak/oldószereknek azok közül amikkel dolgoztam...

(#34196) Speeedfire válasza F_Zolee (#34194) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem is kell vinnem sajnos kasztnishoz az ősszel. 1-2 helyen felhólyagosodott. :O
A motorháztetót, meg a tetőt én is szívem szerint telibefújatnám. De sajnálom rá a zsét, 40e/db, és itt lenne 2 is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34197) F_Zolee válasza Speeedfire (#34196) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát igazából az egészet jó lenne lefújni de annyit nem akarok most kiadni. :DDD

(#34198) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Tervez valaki rendelni polirtech-rol a kozel jovoben?
Egy gyurmat szeretnek rendelni, de ezzel az egy tetellel inkabb csatlakoznek valakihez, ha van ra lehetoseg. Budapesti atvetellel, ha lehetne csatlakozni valakihez, akkor irjon ram privatban legyen szives. Nem surgos a rendeles.

Koszi

(#34199) ReFleXx válasza weres78 (#34190) üzenetére


ReFleXx
addikt

Értem, koszi.

RP1980 neked is thx

(#34192) athomi ugy emlexem amikor neztem a flakonjaikat mind a ketton rajta volt a ph semleges szoveg.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#34200) RP1980 válasza martillo (#34198) üzenetére


RP1980
tag

Ha egyetlen nappal előbb jelzed ...... Tegnap postázták a rendelésem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.