Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) Veron válasza molnarpeter (#34015) üzenetére


Veron
őstag

Köszi. Szétnézek akkor vaterán mert itt Fiestara váló pont nincs.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34052) Formaster válasza BigBlackDog (#34049) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Létezik kis palló szerű alu állvány, nincs időm rákeresni, nézz utána.

(#34053) BigBlackDog válasza Formaster (#34052) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ok, akkor van erre bevált módszer, nem "vödrön egyensúlyozva" kell elképzelni a műveletet. :DDD

(#34054) j.bravo válasza Formaster (#34052) üzenetére


j.bravo
addikt

Ilyesmi?

Whatever.

(#34055) Formaster válasza j.bravo (#34054) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Aha, ez az, csak a nem kínai kb olyan hosszú, mint az autó. Nem tudom mi a neve magyarul, de obi/praktiker biztos tart, vagy valami webshop. Ha valaki tudja mi a neve, akkor mehet a közösbe.

(#34056) Kereplő válasza Formaster (#34055) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

munkadobogó vagy szerencsétlenül munkapad a neve

amcsiban 15$ leárazásban, agyam eldobom, mikor a redditen ezzel villognak

[ Szerkesztve ]

(#34057) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Eső előtte Fusso szépen pergette le vizet már 1 hónapja fent van. Most nézem fél órával eső után szinte semmi, csak minimális hidrofobitas.

Mostam már párszor pénz bedobosba de ugyan úgy pergette le vizet útana is.

Mi történhetett most ? :S

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#34058) KisBundi válasza erikke17 (#34057) üzenetére


KisBundi
őstag

Valószínűleg az eső nem tiszta volt, hanem összeszedte a port az autón vagy a levegőben. Ilyenkor már nem úgy pergeti a vizet, mint ha tiszta lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#34059) erikke17 válasza KisBundi (#34058) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor gondolom egy érmes mosóban lágyvizes öblítés helyre pofozza :)
Valami ilyesmi tippeltem, mert mikor mostam érmésben akkor is ilyen volt. Majd lágyvíz helyre hozta.

Gyanús lenne ha egy eső csak úgy lemosná fussot :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#34060) demars válasza _stick_ (#34011) üzenetére


demars
addikt

Motip fertőtlenít is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34061) Kleroo


Kleroo
veterán

Eddig a lítiumos cucc vezet magasan, azt veszek az ajtohoz.
Viszont ez jo lesz a napfenytetohoz is? rengeteg alvarians van pl kaufferen nezelodve. grafitus, litiumos, es mindkettobol sok alvaltozat

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34062) Formaster válasza Kereplő (#34056) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Köszi szépen!

(#34063) Formaster válasza Kleroo (#34061) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Utána néztem, tetőhöz szintetikust ajánlanak, nem ásványit. Elég drágán mérik mindenütt.

(#34064) focvis válasza Kleroo (#34061) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagyok szakember. A VW tetőablak fogaslécére litiumos fehérzsír-sprayből fújtam egy keveset ápolási céllal (Kauffer, Mannol). Amikor más okból nyekergett / zörgött a tetőablak, akkor kiderítettem, hogy honnét jön a nemkívánatos hang, és oda grafitos zsírt fújtam sprayből (Lidl, talán Baumit márka), tökéletes megoldásnak bizonyult.

(#34065) stickermajom


stickermajom
addikt

Most nézem, Wolf's-nál van Agent Orange nevű sampon. Nem morbid ez egy kicsit? :F

(#34066) szabi325 válasza stickermajom (#34065) üzenetére


szabi325
tag

Szerintem mielőtt elnevezték Ők nem írták be a Google-be :D

(#34067) athomi


athomi
veterán

Wax-os szivacsot (Soft99) ki kell mosni vagy vissza lehet tenni a dobozba waxosan?

(#34068) FeRRaR1 válasza stickermajom (#34065) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Van de minek? Elég harmatos, itt áll pár üveggel évek óta, alig habzik, nincs az a csúszós érzete mikor mosol vele, meg a wax része is... hogy is mondjam kb nem létezik. Megérem elmosogatni mások kocsijára, meg elajándékozni...

(#34069) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#34068) üzenetére


jozsi252
veterán

A White Satin viszont egy elég jó sampon azt kell hogy mondjam.

Sampon témához. 1.5 hónapja van fent a Fusso, és Chemical Guys Citrus Wash & Gloss sampont használok. Teljesen wax barát a sampon ahogy a gyártó is írja, nem szedi le. Mondom leírom hátha valakinek segítek ezzel. Ha mindenképp pH semleges kell, mert ez nem az, akkor a Mr. Pink-et vegyétek, az pH semleges sampon. Nem tudom más használja-e ezt a Citrus Wash & Gloss sampont de brutál jó!!! Hihetetlen volt számomra hogy még múltkorában ismerős vízköves szélvédőjéről simán lehozta a vízkövet, és még erőlködni sem kellett. Nagyon jó a tisztítóképessége neki.

iPhone 13 Pro Max

(#34070) FeRRaR1 válasza jozsi252 (#34069) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem rossz, szinte kiváló ár/értékben. Mind addig amég egy komoly szintetikus waxod van. A gyengébb Carnauba waxokat simán megkezdi/lekapja. Rákeresel, és rengeteg ilyen esetet lehet találni. Én is úgy jöttem rá hogy adtam valakinek ajándékba. Szólt hogy jó meg minden de lekapta a show waxot. Mondom nem létezik. Rákerestem, és bizony létezik... Egyenlőre nem találkoztam jobb samponnal a Meguiars-nál, pedig próbáltam vagy 20 félét. Nekem nagyon bejön a wax és wax nélküli is. Persze nem wolf árban van...

(#34071) dynax


dynax
tag

Sziasztok . Magasnyomású mosoval szeretném letudni a kocsimosást . Tudom nem tul igényes megoldás de a lustaság nagy úr :D tud valaki ajánlani valami olyan sampont amivel relative kevés csepp meg folt marad utána ha nem akarom törölgetni kézzel ? :)

(#34072) zumike


zumike
tag

:)

(#34073) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#34070) üzenetére


jozsi252
veterán

Carnauba waxos tapasztalatom nincs a White Satin-al, de akkor ezek szerint vigyázni kell. Azt hittem nem bántja. A fent említett CG-s Wash & Gloss-t próbáltad? Ha igen akkor neked mi a véleményed róla?

Meguiars samponjáról sok jót hallottam, bár még nem vettem rá magam hogy vegyek, mert tudom hogy úgy sem használnám el mert csak kipróbálnám.

(#34071) dynax

A foltmentes száradáshoz lágyvíz kell, nem igazán függ annyira a sampontól.

iPhone 13 Pro Max

(#34074) dynax válasza jozsi252 (#34073) üzenetére


dynax
tag

köszi a választ ! :) gondolkodtam hogy kutvizzel használjam akkor lehet az lesz a megoldás :) találtam a neten egy "PRELIX kombiwax (nagynyomású berendezésekhez és kézi mosáshoz) " nevű sampont , jol gondolom hogy ez a waxos cucc a legjobb megoldás ?

(#34075) d4d


d4d
tag

na ha már sampon, engem az Autoglym UHD samponja érdekelne, próbálta már valaki?

elemlampa.blog.hu

(#34076) weres78 válasza dynax (#34074) üzenetére


weres78
senior tag

A kútvíz messze nem lágy, ezzel vigyázz! Esővíz például jó lehet...

(#34077) FeRRaR1 válasza jozsi252 (#34073) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én is meglepődtem mikor kiderült, de ez van. Ennek ellenére használható sampon, csak tudni kell hova/mikor.

CG sampont még nem próbáltam, most az említett Meguiars-tól van ez és ez, illetve egy Valet Pro. Meg persze az említett wolfokból 2 x 2 liter.

Eddig amiket próbáltam CG termékeket elégedett voltam szinte mindig, de a samponok kimaradtak. Nem is akarok váltani, a Meguiarsal megtaláltam azt amire szükségem van. De a ValetPro is elég jó.

d4d

Nem sok helyen kapni, még a cleanyourcaron sincs fent. Amazonon találtam, majd ha akciós lesz veszek egyet kipróbálom, de most 5 sampon mellé hatodiknak nem kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34078) dynax


dynax
tag

Visszaolvastam pár oldalt és látom más is mos magasnyomásúval , azt hittem csak a lusták mint én használják és mindenki más szivaccsal és kefével mos :D Azt szeretném kérdezni hogy a magasnyomásu moso csövének az elejére tudok rakni egy tartályt amibe kell rakni a sampont . de a samponokon olyat irnak hogy 1 kupaknyi 10 liter vizbe . Nekem a tartály 450ml-es szoval nem gondolom hogy egy kupak 20 mosás és egy liternyi anyag életem végéig jó tehát biztos valami más higitás kellene . Amit meg most találtam a neten magasnyomásuhoz "Prelix kombiwax (nagynyomású gépi és kézi mosáshoz) 5 L" ott akkor az 5 liter nekem kb 11 mosás mert 450ml-es a tartályom vagy azt meg máshogy kell higitani ? ha valaki felvilágosítana nagyon hálás lennék :)

(#34079) d4d válasza FeRRaR1 (#34077) üzenetére


d4d
tag

Slimsnél van belőle és majdnem az itthoni ár feléért.

California Scents illatosítókról vélemény? tényleg olyan sokáig bírják (60nap)? illetve érdekelnének még a különböző szagsemlegesítő szerek is, pl a ValetPRO Enzyme Odour Eater. Semmi extra szagot nem kellene eltüntetni csak egy idős autóban szeretném felfrissíteni a belteret egy ilyennel aztán vmi jó kis illatosítót beledobni. Hogy kell használni ezeket, az összes létező felületet be kell fújni az autón belül?

elemlampa.blog.hu

(#34080) F_Zolee válasza dynax (#34071) üzenetére


F_Zolee
veterán

3perc áttörölni szárazolóval a kocsit. :D

(#34081) stickermajom válasza FeRRaR1 (#34068) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha már Wolf's: szép lassan szerzem be a cuccokat az autóhoz, a kedvező ár miatt az ő termékeiket néztem.

WS 1F Autó habsampon - Yellow Snow 1L
WS 1N Autósampon - White Satin 1L
WO 1G Műanyag és gumiápoló gél - Black Out 225 ml
WF 1P Neutrális felnitisztító - Fallout Remover 1L

Ez így vállalható átlagos autósnak? Collinite 476s fog az autóra kerülni, kb. 1-2 havonta tudok csak "nagytakarítást" tartani vidéken, mert itthon nincs meg hozzá a placc és a vízforrás. Viszont hetente-kéthetente autópályázok, ezért gondoltam, hogy beszerzek egy Alta Foam 2000-et és a habsamponnal körbefújva lecsapatnám a kúton a bogármaradványokat stb.

Illetve mennyire romlanak meg ezek a cuccok? Lehet rögtön 5 literest vennék amiből lehet és akkor egy jó darabig nem kell újra rendelni.

(#34082) d4d válasza stickermajom (#34081) üzenetére


d4d
tag

Sok termékükre legalább 2 éves szavatosságot adnak meg, ennél rövidebb időt még nem láttam náluk pedig próbáltam már egy-két dolgot. Általában max néhány hetes termékeket küldenek, úgyhogy amiatt ne aggódj, hogy valami másfél éve a polcon rohadó maradékot kapsz.

elemlampa.blog.hu

(#34083) FeRRaR1 válasza dynax (#34078) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez samponja válogatja, de amiről te beszélsz az az előmosás / habosítás szerintem. A kétvödrös mosás előtti fázis. Nem az autósampon felhordására szolgál, ha nem a koszok nagy részének fellazítására / eltávolítására mosás előtt.

Szóval sampont a vödörbe előírás szerinti mennyiségben, ezt emelheted ha a helyzet vagy sampon úgy kívánja, nincs két egyforma... Ugyan akkor az előmosóba nem sampont kellene tenned, ha nem előmosót, pl Valet pro citrus prewash. Alap nem vészesen koszos mosáshoz 90% víz 10% prewash. Ez szintén emelhető ha szükséges.

d4d

Amazonon kicsit olcsóbb, meg ingyen aznapi posta van. Berakom figyelésre, aztán ha lesz valami kedvezmény és elfogyott legalább 2 az 5 samponomból kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#34084) szabi325 válasza dynax (#34078) üzenetére


szabi325
tag

Ahogy te szeretnéd hogy érintésmentesen mosod teljesen tisztára a kocsit nem fog menni, ha csak nem szerezel ipari szert amit mosókban használnak. Bár nekem még 1 mosónál se sikerült úgy érintésmentesen tisztára mosni az autót...
Amúgy az 450ml es tartályba 50-100ml "aktív hab / snow foam" kell vagy az a prelix amit találtál de ahogy írták ezzel csak fellazítod a kosz a nagy részét (kb mint a videóban) utána még muszáj vödrösen is ha tiszta autót szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#34085) FeRRaR1 válasza stickermajom (#34081) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Jó lesz kezdő pakknak, de ha nem próbáltad még őket akkor én nem vennék 5 litert, lehet hogy nem fog tetszeni / megfelelni. Szerintem indíts egy kipróbálással, 1 liter.

Ami kérdéses, hogy bántja e a Collonite waxot, erről kéne valakit itt megkérdezni aki mossa white satinnal a collonites autóját. Wax előtt biztos hogy jó, de utána megkezdheti.

Leveretheted, csak vigyázz hogy az előmosók azonnal lekapnák a waxot. Mármint ami a kutaknál van. Szóval csak vizes programot használj. Illetve profin fent kell lennie a waxnak hogy bírja az előmosó + veretést gyakran.

Nem romlandóak, ne tedd ki fagynak meg napsütésnek, és akár tovább is bírják két évnél. Esetleg egy quick waxot is vehetsz tőlük, nem drága, de mosás után a szárazolás utolsó lépésénél hasznos lehet. Illetve nekem mindig van egy a csomagtartóba 2 mikroszálassal, ha esetleg pottyantósnak nézi a verdát egy madár...

d4d

Illatosítót nem használtam soha, mikor veszek autót, bőr műanyag és kárpit tisztítás alaposan, illetve van egy japán permetezőm ami ködöt terít, nem spriccel. Abban van 50-50 desztillált víz és lenor gold öblítő. Porszívózás után lehet fújni a szőnyegekre, de mostanában nagyon ritkán használom, kellemes bőr illata van az autónak. Szerintem egy alapos mindenes tisztítás után neked is elég lenne ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#34086) d4d válasza FeRRaR1 (#34085) üzenetére


d4d
tag

Alapos tisztítás után is szeretnék valami illatot csak ne valami erőszakos rágógumis, gyümölcsös (kivéve a citrusos illatokat), vaníliás édeskés fos legyen amibe belefájdul a fejed és persze nem a tükörre szeretném fellógatni, azért is szimpatikusak ezek a kis dobozkák, mehet be az ülés alá is azt kész. Elég jókat írnak róluk, 93-óta csinálják, Made in USA, "100% tisztaságú bio illat olaj kerül felhasználásra minden egyes illatosító előállításakor", de ez csak szöveg, ezért érdekelne személyes tapasztalat is velük kapcsolatban.

szerk, annyira alaposan egyébként nem is tudom kitisztítani az autót, ehhez ki kellene venni az üléseket és az alatta lévő komplett szőnyeget vagy mi az, ha egyáltalán kivehető és nem ragasztott. Szó szerint ki kéne belezni.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34087) bandiie


bandiie
aktív tag

Ezt mivel tudom könnyen és szépen leszedni? Műanyagról. Meggondoltam magam. Köszi

(#34088) weres78


weres78
senior tag

Ezen a linken található termékek elérhetőek a polirtech.hu -n keresztül is (nyilván üzenetben kérhetitek a termékeket, amik a magyar sohopban nincsenek bent).
Külön jó hír, hogy már készül a linkelt oldal magyar változata, elvileg rövidesen elérhető lesz...

[ Szerkesztve ]

(#34089) RP1980 válasza weres78 (#34088) üzenetére


RP1980
tag

Ez nagyon jó hír! A Polirtechet egy nagyon korrekt vállalkozásként ismertem meg.

(#34090) d4d válasza RP1980 (#34089) üzenetére


d4d
tag

Meguiar's termékek beszerzésében is tudnak segíteni, valahol a kinti és az itthoni hivatalos ár között vannak, legalábbis amit én ismerek.

elemlampa.blog.hu

(#34091) weres78 válasza d4d (#34090) üzenetére


weres78
senior tag

Esetleg kérdezd meg tőlük van - e alternatíva más gyártóktól arra a cuccra amit keresel. Sokat tesztelnek, nem beszélnek hülyeségeket...

(#34092) dynax válasza FeRRaR1 (#34083) üzenetére


dynax
tag

hát nekem eddig az volt hogy ha autot kell mosni kell autosampon , de ahogy leirjátok az jön le hogy ez a prewash ami igazán leszedi a koszt és utána nyomjam rá a sampont . A valet pro amit mondtál beütöm és még csak magyar oldalt sem dob ki . Ha esetleg valami olyan márkát mondanál amit kapok falun :D ma bejártam az obi , tesco , interspar 3-ast de semmilyen előmosó dolgot nem találtam .

(#34093) dynax válasza szabi325 (#34084) üzenetére


dynax
tag

az sem működhet hogy ebbe a tartályba rakok aktiv habot , azt hagyom rajta 5 percig , utána magasnyomásuval lemosom , majd a tartályba rakok valami waxos sampont majd azt is lemosom ? tudom nem lesz annyira szép szép mint kézzel de nincsenek nagy igényeim :D az a baj eddig szürke autom volt , na annál kb évente volt egy nap amikor elvittem kocsimosoba de elvoltam vele . Most fekete autom lett ez meg a kocsimoso után 2 héttel már olyan retkesnek tűnik mintha sosem látott volna vizet . Vettem magasnyomásut , azt hittem sampon a tartályba és meg van oldva de nem igazán szép , reménykedem hogy ez a két lépéses dolog segítene

(#34094) dynax


dynax
tag

biztos nem jol keresek de csak egy grass márkájú aktiv habot látok magyar webáruházakban , valami más néven keressem ?

(#34095) RP1980 válasza dynax (#34094) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem nézz körül a polirtech.hu-n

(#34096) athomi válasza athomi (#34067) üzenetére


athomi
veterán

(#34097) BigBlackDog válasza athomi (#34067) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én ki szoktam öblíteni meleg (esetleg enyhén mosószeres, majd tiszta) vízzel.

(#34098) Kakaduku válasza athomi (#34096) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én forró JAR-os vízzel és utána tiszta vízzel is kimosom.

(#34099) dynax válasza RP1980 (#34095) üzenetére


dynax
tag

köszi ! mindig árukeresőt meg árgépet használok ott meg nem voltak fenn :)

(#34100) dynax


dynax
tag

na itt tényleg látok mindent :) jól gondolom hogy a pre wash akkor lenne jo ha utána nekiállnék vödörrel mosogatni ? Ha csak ez a habzó dolog kéne amit fel tudok hordani a magasnyomásúval akkor jobb választás a shiny garage aktiv snow foam ? azt esetleg lehet hogy hogy magasnyomásuval felhordom ezt az aktiv habot , várok , lemosom . Utána meg valami waxos sampont rakok bele , felnyomom a nagynyomásuval , várok majd lemosom ? vagy a sampon már fölösleges az aktiv hab után azt csak a prewash után rakjak ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.