Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) Petyyyyy válasza athomi (#34096) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szintén mosogatószerrel szoktam mosni. Fura, mert pl a gumiápolós szivacsot meg kb sosem mosom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34102) RP1980 válasza dynax (#34100) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Én a következő módon cselekednék:
1. ha van wax vagy bármi féle lakkvédelem a kocsidon, akkor a shiny snow foam (50ml foam 500ml víz + ha akarsz tehetsz a tartályba autósampont is) ezt felvinni, majd sima vízzel, miután volt 2-3perce hatni lelándzsázni.
2. ha nincs wax, akkor pre wash (mondjuk koch chemie green star 1:20 ban bekeverve egy tescoban kapható 2l-es 990Ft-os permetezővel felhordva) aztán ha akarod mehet a snow foam és lándzsa.

Én mindenképp tennék fel valami védelmet (pl.: Fusso, Netschield, Coli, Protect and Shine stb. ......), mert róluk jobban le tudod "veretni" a koszt.

(#34103) dynax válasza RP1980 (#34102) üzenetére


dynax
tag

hát a waxolás nagyon messze áll tőlem , eddig kocsit sem mostam :D de ha jol értem az aktiv hab után fölösleges a sampon , viszont ha nincs waxolva , márpedig nincs :D akkor legyen pre wash és utána mehet az aktiv hab . valaki korábban azt irta hogy a prewash is mehet a magasnyomásuba , akkor nekem mint lusta embernek :D prewash magasnyomásuba , 5 perc áll , lemos , aztán aktiv hab magasnyomásuba , 5 perc áll lemos és ha nagyon sok időm marad akkor törölgessem le :D pre washnak a valet pro-t ajánlották ez a koch chemie jobb , az is mehetne magasnyomásuba ?

(#34104) dynax válasza RP1980 (#34102) üzenetére


dynax
tag

a koch chemie-re írják hogy lugos , itt nagyon hangsulyozta mindenki hogy ph semleges legyen , a lugos mosás szempontjából jobb csak leszedi a waxot vagy másnak is árt ?

(#34105) szabi325 válasza dynax (#34103) üzenetére


szabi325
tag

Ha szivaccsal/ mikroszálas mosókesztyűvel nem mész át az autón és le akarod törölgetni akkor össze vissza fogod karcolni a kocsit. Amúgy ha kútvizet használsz muszáj lesz törölgetned különben vízkő foltos marad az autó...
Amit linkeltem video abban lúgos cuccot tesztel és még az után is marad kosz, ph semleges ettol csak gyengebb egy nem waxolt autón.

[ Szerkesztve ]

(#34106) tibbike01


tibbike01
őstag

Ha már itt járunk a narancssárga Sonax sampon bántja a waxot?

(#34107) Kleroo


Kleroo
veterán

Ti hová vinnétek egy alapos külső konzerválásra, waxolásra (Fussoval jo lenne) az autótokat BP-n
ha az adott jarmu gyakorlatilag porkarcmentes?
10eves, 32k km, folyamatosan garazsban alt, utazoauto. mosoban sosem jart, evente landzsassal meg lett kuldve tel utan. elkepesztoen makulatlan, gyurmazas se kell, semmi. csak egy mesteri kimelo mosas, es wax. Es ezt az allapotot akarom konzervalni egy autoimado helyen ahol nem fer bele egy mikrokarc se(ami ugyebar porkarcos autoknal/ceges autoknal nem latszik/who cares, illetve nem egy polirral egybekotve megy.. )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34108) RP1980 válasza dynax (#34104) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

ValetPro -ból csak a snow foam-ot ismerem. Tudtommal a ph semlegesség a wax réteg óvása miatt fontos. Koch chemie oktató videoban is a GS-t használták előmosásra. Nem tudom, hogy a habszóróba milyen lenne a prewash,de szerintem, ha csak egy permetet visz fel az ember az jobban és tovább meg tud tapadni a felületen. Én csak így láttam prewasht felvinni. Ráadásul egy az általam említett kézi permetezővel kényelmesebben is megoldható a felvitel mint a magasnyomásúval...
Viszont a fekete autó kontaktmentes mosástól, szárítás nélkül sztem sose lesz igazán tiszta :) Legalábbis én ezt tapasztaltam a panther blacknél :)

(#34109) RP1980 válasza Kleroo (#34107) üzenetére


RP1980
tag

Tapasztalatom ugyan nincs velük,de a StarCar Garage igen profinak tűnik. Vagy a carpro facebook oldalán is igen meggyőző dolgokat láttam. Szerintem ott akár egy kerámiát is dobathatnál rá, persze ha megéri számodra.

[ Szerkesztve ]

(#34110) BigBlackDog válasza RP1980 (#34109) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha minden igaz, akkor pár nap múlva lesz tapasztalat az elsőnek említett hellyel kapcsolatban. :B

A CarPro kozmetikában már waxos kezelés nincs (ha jól tudom), csak kerámiás bevonattal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#34111) Petyyyyy válasza Kleroo (#34107) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha BP, akkor gurulj el CarPro-ba.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34112) Fandango válasza Kleroo (#34107) üzenetére


Fandango
veterán

Tapasztalatom nincs velük, de Facebook-on követem őket:
Lotus Cleaning
Hozso Autókozmetika
Herti Autókozmetika (Isaszeg)

(#34113) Kereplő válasza athomi (#34096) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Én veszek $2-ért tíz darabot és használat után kidobom.

(#34114) dynax válasza szabi325 (#34105) üzenetére


dynax
tag

Tudom hogy kézzel kéne de nekem ez tényleg ennyit nem ér , eddig kb kocsit sem mostam , szoval ekkora fordulat biztos nem lesz az életemben :D ha jól veszem ki a lugos prewash jobban oldja a koszt akkor az tényleg jo lesz nekem és utána még ráküldök egy aktiv habot , a kettő együtt csak leszedi a sarat :D csak azt kérdeztem volna hogy az aktiv hab elött van-e értelme az előmosónak , illetve azt aktiv hab után még adjak-e neki valami waxos sampont , mert láttam ilyeneket és gondoltam ha waxos a sampon csak jobb :D

(#34115) dynax válasza RP1980 (#34108) üzenetére


dynax
tag

köszi , mivel waxolva nincs akkor tényleg jobb lesz a lugos :)

(#34116) RP1980 válasza dynax (#34114) üzenetére


RP1980
tag

Először az előmosó, majd a hab. Waxos sampon a te esetedben felesleges, mivel a kocsid sosem lesz 100% tiszta, így a waxos samponnal a fennmaradt koszt konzerválnád :D
A legnagyobb hatást (a sár leszedését) úgy is a nagynyomásúval fogod elérni.

(#34117) Kakaduku válasza Kereplő (#34113) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Tapasztalatod volt már vele? Ha nem és rendelsz, akkor oszd meg kérlek, mert érdekel engem is.
Köszi! :R

(#34118) Kereplő válasza Kakaduku (#34117) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Teljesen rendben vannak, megfelelően puhák a feladatra. :)

(#34119) dynax válasza RP1980 (#34116) üzenetére


dynax
tag

oké , egy lépéssel kevesebb :D akkor keresek lugos előmosot meg aktiv habot :)

(#34120) bandiie válasza bandiie (#34087) üzenetére


bandiie
aktív tag

Erre valaki? :R

(#34121) RBJ


RBJ
addikt

Örombodottáá megjött az ebay es eladótól. május 13. rendelés.
Igaz kicsit furi, hogy nem volt kitömve a dobozban és még a fém fedele ki volt esve a tégelyből.
Még jó hogy nem száradt ki. De érdekes rázkódástól szerintem sose jön ki.
Lehet a vámos megnyalta. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34122) dynax válasza szabi325 (#34105) üzenetére


dynax
tag

ha rávenném magam egy alapos mosásra és utána waxolnám , akkor utána már lehetne sima kemény vizzel és csak aktiv habbal mosni és nem kéne letörölni utána ? vagy a waxon megmaradna a vízkőcsepp is ?

(#34123) jozsi252 válasza dynax (#34122) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha nem lágyvízzel öblíted, mindenképp szárazra kell törölnöd, különben vízkőfoltos lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#34124) focvis válasza dynax (#34122) üzenetére


focvis
veterán

Őszinte vélemény, a bántás szándéka nélkül :R : ha eddig elvoltál autómosás nélkül, akkor inkább ne erőltesd a waxolást. Sok meló felrakni, utána meg vigyázni kell rá, az első aktívhabos lándzsás mosó lekapja.

Jobb nem belekezdeni; amikor kívülről szakadt, jégvert autóm volt, határozottan élveztem, hogy nem kell mosni, vigyázni rá. :B

(#34125) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

S-Cross helyett mosómacis autó jutott mára, izgatottan várok a holnapi nap késő délutánjára! ;)

(#34126) dynax válasza jozsi252 (#34123) üzenetére


dynax
tag

csak reménykedtem hogy a wax erre is megoldás :D

(#34127) dynax válasza focvis (#34124) üzenetére


dynax
tag

eddig elvoltam mert szürke autom volt és azon semmi sem látszott meg , de most fekete lett és a mosás után 2 héttel már olyan mintha sosem látott volna vizet :D de nem veszem bántásnak csak érdeklődők hogy lenne e ilyen előnyöm ha egyszer waxolnám , mármint hogy akkor a wax miatt mondjuk jobban leperegne a víz és nem látszodna a vízkőcsepp :)

(#34128) focvis válasza dynax (#34127) üzenetére


focvis
veterán

Kb. ugyanúgy látszódna. De a fehér szín még rosszabb.

(#34129) szabi325 válasza dynax (#34122) üzenetére


szabi325
tag

Ahogy írták sajna az úgy nem járható út, viszont ha veszel egy ilyet vagy egy kellően erős lombfúvót nem kell törölgetned ;] bár lassan szerintem inkább visszaviszed a kocsit és veszel egy szürkét :D

[ Szerkesztve ]

(#34130) Sty01


Sty01
tag

Srácok ,polirozással kapcsolatban kérnék egy kis segitséget. Vettem egy munkába járós autót,nemrég volt fényezve az öszhang nem vészes de narancsbőrös a felület és nem olyan sima. Csillog de igencsak megtörik a fény rajta csak árnyakat lehet benne látni. Gondolom egy kis polirral fel lehettne dobni. Van egy 150mm-es polir gépem milyen szivacsot ajánlatok hozzá,gondolom valami durvábbal kellene elöször . Gondolkodtam a 2000-es vízpapirra is de azzal bemattul és fogalmam sincs hogy lehetne utána fényt adni neki. Szóval ki mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#34131) dynax válasza szabi325 (#34129) üzenetére


dynax
tag

na akkor a wax ugrott , számomra nincs előnye :D a lombfuvonál nagyobb ötletem támadt , mosás után megyek pár kört a ház körül , a menetszél leviszi azt a kis vizet :D

(#34132) MunezXBK válasza Sty01 (#34130) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csiszolás után ha polírozod, visszanyeri a fényét. Plusz eltűnik a narancsbőr.

Políroztál már valaha?

(#34133) jozsi252 válasza dynax (#34131) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért ez túlzás hogy nincs előnye. Nagyságrendekkel könnyebb letakarítani a kocsiról a koszt bogarakat meg mindent, ha van rajta egy jó wax. Én a Yarist simán szárazolom 2db 800gsm-es mikroszálassal. Az egyik tiszta víz, a másik viszont csak félig meddig. Nem tart tovább 10 percnél szerintem szárazra törölni.
Előbb fog a meleg miatt megszáradni a víz és vízkő képződni minthogy lefújja a menetszél, főleg wax nélkül. Illetve ha vizes kocsival kimész akkor a vizes részeken a por is jobban megtapad.

iPhone 13 Pro Max

(#34134) Sty01 válasza MunezXBK (#34132) üzenetére


Sty01
tag

Kézzel igen.De nemrég kaptam ezt a polirozó gépet gondoltam itt az alkalom használni.Szóval akkor a durvább polir nem elég vagy csak felesleges kinlódás a vízpapir többet ér?A 2000-es vízpapir jó lesz nem szedi le az összes lakkot?

(#34135) forceberg válasza focvis (#34124) üzenetére


forceberg
veterán

Az Ehrle 3. pontja mi akar lenni, valami wax féleség?
[link]

Ez a 4 pont végigcsinálva mennyit ér?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34136) MunezXBK válasza Sty01 (#34134) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az tőled függ.

(#34137) KisBundi


KisBundi
őstag

Valaki próbált már pneumatikus gyorscsatlakozót szerelni a kézi habosítóra? :)

(#34138) Peti66 válasza KisBundi (#34137) üzenetére


Peti66
senior tag

hat nem is tudom,de lehet,hogy 8 bar szet küldi..

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#34139) stickermajom válasza FeRRaR1 (#34085) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Maradok a literesnél valószínűleg egyelőre, feltéve ha nem írja be senki, hogy bántja a Collonite waxot a White Satin.

(#34140) RBJ


RBJ
addikt

Akkus lombfuvót nézegettem. Gondoltam a wax óvása véget nem használnám a szilikonos lehuzót.
Ezek a 10e forintos készülékek érnek valamit? Víz lefújására van benne elég kakó?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34141) szőröscica válasza stickermajom (#34139) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem nem egy agresszív sampon, én vasárnap megszenvedtem a valami fáról rácsöpögött, vörösborszerű foltok eltávolításával.

(#34142) jozsi252 válasza RBJ (#34140) üzenetére


jozsi252
veterán

Waxba nem tesz kárt, a fényezésbe annál többet ;)! Amúgy én a helyedben vennék pár db 800gsm-es rongyot, és azzal meg van oldva a szárazolás. Tényleg nagyon haladós ha wax van a kocsin, mert kevesebb víz marad rajta, és sokkal könnyebb leszedni a cseppeket.

iPhone 13 Pro Max

(#34143) KisBundi válasza Peti66 (#34138) üzenetére


KisBundi
őstag

Dehogy is! Reduktorral leviszem kb 1,5-2 bárra. :)

(#34144) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#34125) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor egy gyors beszámolót írnék. Szóval az S-Cross külső kezelésen volt a Star Car Garage nevű kozmetikában. Nagyjából a korábban már említett lépések lettek elvégezve, egész pontosan;
- Karosszéria mélytisztítás (gyantaeltávolítás, bogároldás, zsírtalanítás)
- Lakkfelületeken 2.5 lépcsős polírozás (Nanolex)
- Lakkfelület viaszkezelés (Meguiars Ultimate)
- Üvegfelületek zsítalanítása, filmréteg felvitele (Nanolex Urban Glass)
- Lámpák zsírtalanítása, kerámiafelvitel (Nanolex Headlight)
- Műanyagok, felnik konzerválása (Nanolex Premium Paint & Alloy)

Kb. 11 óra volt a folyamat, de egy napba belefért (ráadásul erre az időre biztosítottak csereautót is). Az eredménybe nem sikerült belekötni (gumicserét is korrektül megcsinálták), hibát nem találtunk átvételnél. :B Jelenleg a kocsi egy méteres körzetében igen intenzív viasz szag van és kézzel és érezhető a felület simasága. A hosszabb távú tapasztalatokra viszont kíváncsi leszek, legfőképpen a tartósságára a bevonatoknak.
Ami még szimpatikus volt, hogy mind a kocsi leadásánál, mind a kész kocsi átadásánál a kozmetika vezetője jelen volt és közösen néztük át az autót és esetleges hibáit. Szóval elégedett vagyok a dologgal eddig, ezek után tudom ajánlani őket! :K

[ Szerkesztve ]

(#34145) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Sonaxnak van pirosas meg narancsos samponja, egyikre az van irva hogy fenyezo sampon a masikra meg asszem csak siman sampon, mind2 ph semlemeges ha jol remlik. Mi a lenyegi kulonbseg a ketto kozott?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#34146) Drughi válasza BigBlackDog (#34144) üzenetére


Drughi
addikt

Mindezért mennyit fizettél, ha szabad tudni?

(#34147) Fandango válasza Drughi (#34146) üzenetére


Fandango
veterán

Ez engem is érdekelne.

(#34148) Peti78 válasza athomi (#34096) üzenetére


Peti78
őstag

12 darab nyóccázér Érdemes a mosásával kínlódni? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34149) RBJ válasza jozsi252 (#34142) üzenetére


RBJ
addikt

Mindig wax olva van. Csak eddig hogy minél gyorsabb legyek használtam lehuzot utána a szarazolas.
Én az 500 GSM es feketét használom alist.
Ezek szerint a kézi mosoba szennyoldast hanyagoljam.
Eddigi lépéseim a következő volt.
Mosoba be. :DDD
Felni és bogár oldozas.
Szennyoldas opció.
Magasnyomású mosás.
Kézi mosás sonax fenyezo és microszalas szivaccsal.
Felni küszöb a legvégén más szivaccsal.
Öblítés. Lehúzás és utána szarazolas.
2-3hetenze sonax brilliant sjine.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34150) RBJ válasza RBJ (#34149) üzenetére


RBJ
addikt

De mivel fosso coat akarok majd használni mi lesz a hejes lépés hosszabb eredmény érdekében?
Otthoni mosás még kizarva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.