Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) jozsi252 válasza stickermajom (#35546) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy ilyen horpadást nem lehet egy fújással rendbe hozni. Mi írtuk hogy valószínűleg úgy fogják javítani hogy kap kittet hogy az egyenetlenséget színbe hozzák a felülettel, lecsiszolják, alapozás, festés. Nos hát ebből tevődik össze az az 500 mikron.

iPhone 13 Pro Max

(#35552) BigBlackDog válasza Pardise (#35543) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak érdekességképpen; mekkora területen mutat 500 mikron körüli értéket? Gondolom max. 5-10 cm átmérőjű kör.

[ Szerkesztve ]

(#35553) Pardise válasza BigBlackDog (#35552) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, így van, kb. pár centis körben mutat. Mindenhol máshol teljesen rendben van.

Your car, your life ;)

(#35554) BigBlackDog válasza Pardise (#35553) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez van, én nem stresszelném magam. Ha szépen felpolírozzák, akkor örülnék az autónak és élvezném. Aztán, ha majd valaki meg akarja venni és körbeméri és pont beletalál abba a kis területbe, akkor majd úgyis látja, hogy nem az ajtó lett telibeverve. Szerintem kár idegeskedni most már ezen. :N

[ Szerkesztve ]

(#35555) Pardise válasza BigBlackDog (#35554) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem, egyáltalán nem idegeskedek, csak kis infóként írtam le ezeket a dolgokat, valamint meglepődtem, az 500 mikronon, mert gittelésról szó nem volt, csak, hogy lefújják majd lakk, ami 50-60 mikron lesz. Kaptam a hibáról jegyzőkönyvet, szóval az is rendben van. Továbbá érdekes, hogy pont akkor volt rossz a festékmérő, amikor én akartam megnézni a kijavított részt.

Your car, your life ;)

(#35556) Gergőke88 válasza Pardise (#35555) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennyit az ertekesitorol akiről odákat zengettél...

(#35557) Pardise válasza Gergőke88 (#35556) üzenetére


Pardise
senior tag

Lehet tényleg nem tehet róla. Kollégájánál volt, elvileg nála állítódott el, oda is hívta, hogy mit csinált vele, meg próbálták bekalibrálni. Nem zengettem ódákat, csak annyit írtam, hogy szerintem rendes, korrekt ember és nem esek neki a sérülés miatt. Nem egyből úgy álltam hozzá, hogy átver vagy ilyesmi. Én mondtam neki már az elején, hogy vinni fogom a kocsit Pestre és ha bármi van a fényezéssel, az azonnal kifog derülni. Nem hiszem, hogy neki abból bármi haszna lenne, ha sunnyogna.

Your car, your life ;)

(#35558) stickermajom válasza Pardise (#35557) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig van haszna. Átvetted, helyben nem akadékoskodtál az 500 mikronon.

(#35559) Pardise válasza stickermajom (#35558) üzenetére


Pardise
senior tag

16án vettem át a kocsit, akkor nem tudtam megnézni, hogy hány mikron. Ma néztem meg ugye Pesten és ma derült ez ki. Pár centis körben ennyi végül is máshol rendben van, annyira nem volt nagy a hiba, hogy akkora balhét csináljak. Kijavították rendesen a sérülést, majd a két ajtót összelakkozták, jegyzőkönyvet kaptam, szerintem többet tenni nem lehetett. Ajtó cserét felajánlottak, de nem kértem.

Your car, your life ;)

(#35560) stickermajom válasza Pardise (#35559) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó lesz ez így, sok balesetmentes kilométert! :)

[ Szerkesztve ]

(#35561) Pardise válasza stickermajom (#35560) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#35562) A214


A214
aktív tag

Sziasztok ,

Világos metál fényezésű kocsira melyik wax ajánlott és hol érdemes beszerezni?

(#35563) KisBundi válasza A214 (#35562) üzenetére


KisBundi
őstag

(#35564) Mi5u válasza Pardise (#35561) üzenetére


Mi5u
tag

Gratula az új autódhoz, remélem több szerencséd lesz vele mint a Focus-al.
Viszont szerintem túlaggódód.
Nem tudom hány évesen akarod majd eladni. Akkor a lekövethető hazai származás mindig előny lesz, és mivel megvan a fényképed az eredeti sérülésről egy majdani normális vevőjelölt biztosan nem ezen fog majd problémázni.

[ Szerkesztve ]

(#35565) A214 válasza KisBundi (#35563) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi,

Szállítási költséggel együtt 10 ezer lenne.

Gondolom ebből is van fake.
Esetleg külföldi ebayes beszerzés is szóba jöhetne.

Most csinálnám először még erre is gondoltam :SONAX XTREME BRILLANTSHINE

(#35566) Pardise válasza Mi5u (#35564) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Remélem ez jó lesz. A focust sem adtam volna el, ha nincs az a gyári hibája, amire maga a gyár sem tudta a megoldást. Sajnálom, mert nagyon szerettem azt az autót. Nyílván a mondeo sokkal jobb, ha rajtam múlik nagyon sok évig nálam lesz.

Your car, your life ;)

(#35567) zsolti1 válasza A214 (#35565) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Szia
Ha letöltöd a my lotus appot
akkor az első vásárlásod
50%-át elengedik és ajándékba kapsz
még egy gyors vaxot is.
Azt nem tudom minőségben van-e
olyan mint a sonax ezt majd megmondja
valaki aki jobban ért hozzá.

(#35568) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok!

Kicsit szeretnék ráfeküdni a belsőtérre. Műszerfal, és egyéb müanyagok/gumik takarítása/ápolása.
Nézegetem a Shiny Garage termékeket. Mit ajánlanátok nekem erre a célra? Ha nem muszáj ne legyen fényes, max sejemfényűt fogadok el, vagy mattot. Vannak ilyen olyan univerzális anyagok amik takarítanak is, meg áponak is, de ezek nem biztos, hogy jók. Így inkább kikérem a véleményeteket, és javasolnátok nekem konkrét terméket. Tehát röviden ( max sejem, de inkább matt, UV védelem, ápolás, és takarítás.)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#35569) pècsimunkás válasza A214 (#35565) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Én innen rendeltem azt hiszem . Nekem szürke az autóm , de én inkább a sötét autóhoz való waxot vettem .
A Sonax BSD -t használom mellette . Minden mosás után . Annyi , hogy most már nem használom szeptemberig a BSD-t , mert megy fel újra a Fusso . Aztán utána megint használni fogom .

A BSD nagyon jó cucc . Aki használta , csak dicséri szerintem . Volt egyszer , hogy 2 hónapig nem tudtam autót mosni , a BSD két hónap után is dobta le a vizet . Hozzá tenném , akkor még csak azt használtam , tehát nem volt még a Fusso , az autón . Szóval jó választás az is !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#35570) Laca1212 válasza Pardise (#35559) üzenetére


Laca1212
őstag

"majd a két ajtót összelakkozták"

Akkor azért ott van mikron eltérés a másik oldalhoz, gyári elemekhez képest. És a két ajtó azért nem csak egy 10 cm-s kör...

(#35571) Pardise válasza Laca1212 (#35570) üzenetére


Pardise
senior tag

Csak a pár centis körben 500 mikron. Ahol osszelakkoztak és kapott még lakkot ott olyan 30 mikron plusz van.

Your car, your life ;)

(#35572) japci válasza SSJmeszes (#35568) üzenetére


japci
csendes tag

Szia.

Lexol Vinylex. Azért nézd meg. Én ezt használom,és meg vagyok vele elégedve. Mellékesen jó az illata is.

Ja,ha konkrétan a shiny garage termékpalettájából gondoltad,nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#35573) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Grafit szürke metál Fiat Lineámra szeretnék valami waxot, főként a fényezés védelme érdekében. A fényezése nem matt, szép állapotú.
A következő termékek közül melyik lenne a legjobb választás?

-Turtle Wax Metalic PTHE
-Turtle Wax Carnauba Wax
-Sonax Brillant Wax 1
-K2 Ultra Wax

Tudom, hogy egyik sem Autoglym kategória, de nem is az a cél. :)

(#35574) KisBundi válasza Hellas (#35573) üzenetére


KisBundi
őstag

Ebben az árkategóriában szerintem kb mind 1 kaptafa. Ha már igazán jó védelmet szeretnél akkor neked is Soft99 Fusso Coat Light 12month waxot ajánlanám. Drágább a többitől, de a piac egyik legjobb és legtartósabb cucca. :K

(#35575) Hellas válasza KisBundi (#35574) üzenetére


Hellas
senior tag

Jól hangzik a leírás alapján. :)
Amiket felsoroltam azok közül mégis melyik lehet a legjobb? Különösen a két Turtle Wax közül nem tudom melyik lenne célszerűbb. A metált a való, vagy a Carnauba.

(#35576) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Minő megnyugvás a csendes eső cseppjeinek autóra csapódásának hangját hallgatni a szárazolás befejezését követő 23. percben. :((( Persze, csak moderáltan esik, hogy nehogy túlzottan elázzon bármi is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#35577) MunezXBK válasza BigBlackDog (#35576) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd fog, itt már csak 17 fok van. :D

(#35578) Hellas válasza KisBundi (#35574) üzenetére


Hellas
senior tag

Az lenne még a kérdésem, hogy a tartósságon kívül fényességben is veri a Sonax és társait?

(#35579) lela


lela
aktív tag

Sziasztok!

Melyik habosítót érdemes megvenni? a Lúgost, vagy a savast? Mivel szinte minden autókozmetikai szer lúgos, pl APC k kárpittisztító szerek, az előmosók (valet pro citrus pl azt hiszem ph semleges) ezért gondolom inkább a kéket, de pl Forest is a piros (savas kivitelt) ajánlja. A másik ami szerepel itt a topicban az Alta Foam, de arról sem írnak pozitívakat, bár árban sokkal kedvezőbb. Illetve van még a Gloria FM 10 vagy az 50, de az meg túl nagy egy autóhoz.
Esetleg Formaster, Ferrar1, szabi325, vagy Were78 vagy akik próbálták vágják adhatnának tanácsot. Sajnos a netes tesztek sokszor nem korrektek.

Másik kérdés felnitisztításra?:
valet pro wheel cleaner
Bilt hamber
Esetleg egyéb a wolfos az nekem nem jött be sok kell(nem gazdaságos) és nem is annyira hatékony.

Köszönöm a segítségeteket!

(#35580) szabi325 válasza lela (#35579) üzenetére


szabi325
tag

Én a kézi habosítóról már letettem mert nekem nem vált be, de felnitisztítóra tudok adni tippet:
Tuga-Chemie-Alu-Teufel
Neten is van sok teszt, szerintem még az iron-x től is jobb, az ára pont annak a fele, kevés kell belőle és ecsettel szépen ellehet dolgozni a felnin, így takarékosan tudod használni.
(Amúgy a wolfok közül nekem sem vált be egyik felni tisztító sem)
Ha véletlenül Ausztriában vagy Németországban jársz érdemes belesni A.T.U vagy Forstinger autósboltba ott szokott lenni akciósan 9-13 euró között

(#35581) Formaster válasza lela (#35579) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Való igaz, hogy a kék való lúgoshoz, ettől függetlenül nekem piros Birchmeier van és semmi gond nincs vele. Nem tudom anno volt-e kék/puros vagy csak piros, de szerintem ez csak egy reklámfogás, hogy ha kétféle anyagot használsz vegyél két külön félét. Direkt megnéztem a technikai adatlapot és mimdkettőnél Viton (teflon alapú) tömítést ír, ami ugye annyit tesz, hogy kémiailag ellenálló lesz, szerintem olyan mindegy, hogy savas vagy lúgos. De ha megnyugtat inkább a kéket vedd. Én csak a Birchmeiert tudom ajánlani, mert azt próbáltam és nem csalódtam benne. Gyakorlatilag borotva habot fúj és kb 2 perc alatt körbefújom az autót a vállövig, ha teljes autót kell fújni persze lehet több is, de a tetejét én nem szoktam, meg az oldalüvegeket sem. Amúgy ha kényelmes akarsz lenni összekötöd egy kompresszorral, igaz ahhoz maszekolni is kell. :R

(#35582) tucsok.


tucsok.
senior tag

Otthonra mely magasnyomású mosók ajánlottak?

"So say we all"

(#35583) Formaster válasza tucsok. (#35582) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mi lenne a költségvetés?

(#35584) lela válasza szabi325 (#35580) üzenetére


lela
aktív tag

Szia!
Igen ezt a felni tisztítót már láttam és valóban mondtak róla jókat, de ha így veszek 1literest és hígítatlanul kell használni, nem tudom mennyire lenne gazdaságos. Lehet valami hasonló koncentrátum gazdaságosabb lenne, bár ehhez nincs írva, hogy savmentes.
Esetleg Ferrar1 által is használt valet pro használta már valaki? Vagy ajánlották még a Bilt hambert is itt, esetleg AF valaki? Az a baj, hogy ebből a termékekből is nagyon sok van és nem akarok 5 félét berendelni... :O

(#35581) Formaster:

Köszönöm ,de úgy látom, hogy amit te használsz azt itt a csoportban senki más nem használja és videó sem túl sok van róla, viszont abban a párban elég meggyőző, mondjuk az ALTA Foam is meggyőző a videókban, de itt mégis csalódtak benne többen. Pont ezért bizonytalanodtam el. Még a a Gloria FM 50 esetleg, bár az lehet nagy egy autó mosásához.

Más:
Ez hogy működik?
A videón úgy tűnik nekem hogy van egy tölcsér amin keresztül tudja fújni az anyagot ami a tartályban van, ami mondjuk kárpit tisztító, vagy APC műszerfal esetén. ha elzárom a csapot akkor csak a levegő jön azon keresztül a forgó csövecskén keresztül ami pörög a tölcsér közepén. Gondolom ez az eszköz arra való, hogy fellazítsa a szennyeződéseket a kárpitban és a felületen és hatékonyabbá teszi a szer hatását, amit letörlök, vagy kárpit esetén egy takarítógéppel kiszívok... Jól gondolom?

(#35585) tucsok. válasza Formaster (#35583) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szia! Max 50 ezer

"So say we all"

(#35586) Formaster válasza tucsok. (#35585) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Comet mosót volt alkalmam élőben próbálni, hihetetlen minőség, igaz az ipari verzióval találkoztam. Ha ebből indulok ki, akkor a háztartási szekcióban sem gyárthatnak túl gagyi terméket, sőt az 50.000-es kategóriában nem sok fémházas szivattyúval szerelt termék kapható. Talán a Nilfisk, de azt itt többen lesajnálták. Esetleg keress erről a Cometről pár netes tesztet. Én biztos, hogy előbb választanám ezt a márkát, mint a háztartási szintű Kärchereket.

(#35587) Formaster válasza lela (#35584) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem igazán, mert drágább a többitől. Viszont amit az Alta tesztes videókban látok, az vicc a Birchmeierhez képest. A Gloria jobban hangzik, de ha csak saját autót kell mosni szerintem sok. Ennyi szert nem kevernék be egyszerre.

(#35588) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Alapos mosás + Sonax BSD (alatta Fusso) + Perl a gumikon:

Nyaralás előtti felkészítés, még a belsőn lesz egy bőrápolás és kész :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35589) Magnum_ válasza Motion_Blur (#35588) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Orulok, hogy Tied az auto :R

I humbly and respectfully decline™

(#35590) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Tegnap olajcsere elott [link]megmosdattam en is.

Amig az olaj csopogott, lealvazvedoztem az erzekenyebb [link]reszeket, jobb a bekesseg + en csak jo autot adok el :-)

I humbly and respectfully decline™

(#35591) Motion_Blur válasza Magnum_ (#35590) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szóval eladó? ;]

Patika ez az autó (is) :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35592) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Szèpek az autóitok !!! Mint mindig !!! :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#35593) lela válasza Formaster (#35587) üzenetére


lela
aktív tag

Igen-igen, de most néztem hogy a tornádort lehet habosításra is használni, ha olyan fej van rajta és olyan habot csinál hogy harapni lehetne..., lehet célszerűbb venni egy olyan cuccot és akkor az mindenre jó lehet. Kárpit, falcok, motortér ajtókárpitok, és az előmosó habosítva történő felfújása.

(#35594) neil_mullen válasza Motion_Blur (#35588) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Szép lett nagyon! Viszont ezt a fusso+bsd komót már többször láttam hogy használjátok. A kettőnek együtt mi előnye van?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#35595) Motion_Blur válasza neil_mullen (#35594) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy ne a Fusso kopjon ;]

Mivel én fél éve úgy vettem át az autót hogy le volt kezelve Fusso-val és Saint mester is BSD-vel adta még neki, ezért átvettem ezt a szokást, bár én nagyon ritkán rakok rá mivel hétvégi autó és 99%-ban garázsban áll így se a nap, se az eső nem koptatja, nyírja rajta a waxot. Fél év alatt kb. 5-6 alkalommal húztam át, de valszeg még ez is felesleges volt :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35596) neil_mullen válasza Motion_Blur (#35595) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Lehet nagyon amatőr kérdés, de akkor minek a fusso? Ha csak bsd lenne rajta akkor ugyanúgy a bsd kopna a felső rétegről?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#35597) Peti78 válasza neil_mullen (#35596) üzenetére


Peti78
őstag

Deakkor nem lehetne elmondani, hogy van rajta Fusso :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#35598) Magnum_ válasza Peti78 (#35597) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi a gond ezzel? Van egy viszonylag tartos kemeny viasz, illetve mosasonkent meg at van torolve gyorsviasszal. + Vedelemes feny.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#35599) Peti78 válasza Magnum_ (#35598) üzenetére


Peti78
őstag

Nekem semmi, fent van nekem is. A kérdésre válaszoltam, ha van "bdsm, akkor minek a fusso" :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#35600) neil_mullen válasza Magnum_ (#35598) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

1-2 hónapja kezdtem el foglalkozni a témával, olvasgatni a forumot. még nem teljesen tiszta mit mire lehet/kell használni. a lényeg csak annyi hogy nem értettem hogy egy 7-8ezres fusso mellé minek a 2-3ezres bsd. mit tud hozzáadni? mi hiányzik a fussobol?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.