Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Formaster válasza lela (#34399) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha nem vagy fakezű (bocs) vagy van egy fúród, magad is tudod applikálni

(#34402) MunezXBK válasza MPowerPH (#34398) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#34403) MPowerPH válasza MunezXBK (#34402) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom. Colourlock....

Don't Tread On Me

(#34404) MunezXBK válasza MPowerPH (#34403) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az gond? :D

(#34405) tlala


tlala
addikt

Opel Mokka textil bevonatú könyöklője 3 hónap után úgy néz ki, mintha több éves lenne, pedig nem vagyok egy igénytelen vagy koszos típus. Mivel érdemes tisztítani?
Van olyan kosztaszító ápolóanyag, ami meggátolja a textil kárpit gyors elkoszolódását?

[ Szerkesztve ]

(#34406) weres78 válasza tlala (#34405) üzenetére


weres78
senior tag

Ez elég jó cucc rá.
A másik megoldás, ha külön választasz tisztító és impregnáló szert.

(#34407) MPowerPH válasza MunezXBK (#34404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, dehogy. Csak ez a nev nem ugrott be, tudtam, hogy valami ilyesmi.

Don't Tread On Me

(#34408) Pardise válasza tlala (#34405) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem az autoglym interior shampoo tökéletesen bevált. Nagyon jó cucc.

Your car, your life ;)

(#34409) RBJ


RBJ
addikt

Wolf snow foam mennyibe kerül. érdekes nem mutatja az oldal. Majdnem végig vittem a vásárlást de nem szeretnék meglepődni, Kicsit szétszórt az oldal.
Már látom. 2e. De a minimal rendelés 4000. Na mit vegyek még innen? :U

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34410) RBJ válasza RBJ (#34409) üzenetére


RBJ
addikt

Sampon lett. Nem is drága a wolf cucc. MInőségbe azért gondolom veri a sonax témát.
Gumi ápolónak mit ajánlotok?

Mindegy lett snow foam, gumiápoló, sampon innen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34411) Sty01


Sty01
tag

Tanácsot szeretnék kérni. Nem vagyok fényezö és csak saját hobi célra szeretném használni. Kinéztem egy Einhell TE-AC 230/24 komresszort és szeretnék hozzá venni egy HVLP, festékszórót. A családban 2 autó is van igy olyan festékszórót szeretnék ami fényezésre is alkalmas ,mind festék és lakk szórására. tudnátok elfogadható áron festékszórót ajánlani?

(#34412) tlala válasza Pardise (#34408) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
Tisztításban biztos jó.

Vajon van olyan anyag is, amely impregnálja, vagy valamilyen bevonattal látja el a textilt, és érdemben gátolja az elkoszolódást?
Van valakinek ilyesmi szerrel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#34413) weres78 válasza tlala (#34412) üzenetére


weres78
senior tag

[link]

Egyébként tehetsz rá külön impregnálót is, az kicsit drágább, de tartósabb megoldás. Ezek is teljesen jó, profi szerek, de vehetsz impregnálót decathlonban vagy máshol is. A lényeg, hogy ezeket csak olyan felületre tedd fel, amit tartósan szeretnél látni...

[ Szerkesztve ]

(#34414) tlala válasza weres78 (#34413) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.

"A lényeg, hogy ezeket csak olyan felületre tedd fel, amit tartósan szeretnél látni..."

Ez mit jelent?
Nem értem.

(#34415) weres78 válasza tlala (#34414) üzenetére


weres78
senior tag

Ha konzerválsz vele egy nem teljesen tiszta, foltmentes felületet, akkor az olyan is marad hosszú ideig, hiszen a szövetet kosszal együtt zárod le. Vagyis a foltot is véded az impregnáló szerrel.

Szerintem az a legegyszerűbb megoldás, ha a Koch terméket használod, amit fent linkeltem. Az egyben tisztít és konzervál, egyszerűen használható, nagyon hatékony. 1l-ből kb 15-20l tisztító szer jön ki, ez Neked arra az egy autóra kb. 6 évig elég.

(#34416) tlala válasza weres78 (#34415) üzenetére


tlala
addikt

Értem - jogos, köszi!

Te tapasztaltál olyat a Koch termékkel, hogy ez a szert a jó tisztítóhatásán kívül lassítja a következő elkoszolódást is?

(#34417) tlala válasza weres78 (#34415) üzenetére


tlala
addikt

Mondjuk ennek a terméknek a videója meggyőzőnek tűnik.

(#34418) Kereplő válasza lela (#34399) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

A habosítóban van egy kis "nozzle tip" egy ilyen kis becsavarható réz elem, rajta egy pici lyukkal.
Először nekem is zabálta, de aztán rendeltem bele egy 1.1mm-eset most már szuper.
Nem tudom, a tiéd milyen, de talán segíthet az infó

(#34419) weres78 válasza tlala (#34416) üzenetére


weres78
senior tag

Én mások autóját takarítom vele, így csak következtetni tudok, illetve az ügyfelek elmondására támaszkodni. Ezek alapján is egyértelműen kevésbé tud megtapadni a szennyeződés. Ez akkor is látszik amikor használod az autót, és akkor is drámai a különbség amikor elkoszolódott és újra kell takarítani. Újra takarítani gyakorlatilag egy lépésben lehet, pár perc alatt.
Ha olyan cuccot keresel, ami egyértelműen távol tart minden szennyeződést, akkor külön tisztító és impregnáló szert használj.
Bár véleményem szerint saját autónál ahol tudsz rá vigyázni elég a 2:1ben Koch. Viszont ha külön veszel szert, akkor nem jó a Koch PO, mert azon kevésbé tud megtapadni az impregnáló szer is.

Az az egyik legjobb termék a piacon amit linkeltél, meg is kérik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#34420) tlala válasza weres78 (#34419) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.

(#34421) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Friss fényezésű elemeknél kell valamit figyelembe venni mosásnál?

(#34422) End-ru válasza Kereplő (#34418) üzenetére


End-ru
aktív tag

Milyen magasnyomásúval használod? MJJC két méretet is csomagol, érdemes lehet kipróbálni mindkettővel?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#34423) Pardise


Pardise
senior tag

A miskolci Praktikerben 2 hónap után jutottuunk el oda, hogy holnap visszaadják a NILFISK magasnoymárú árát. (2-t vettünk, első elromlott, cserélték, a második már be sem kapcsolt). A szomszéd utcánkban van husqvarna üzlet, husqvarna magasnyomásút fogunk vásárolni és ha gond van nem kell messzire menni. Kérdés viszont, hogy a husqvarnakhoz milyen csatlakozású MJJC kell. Szerintem nincs is hozzá való, nem találok sehol sem.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#34424) focvis válasza Pardise (#34423) üzenetére


focvis
veterán

Használt ipari nem jöhet szóba? Valami olyan, amiben még volt anyag és szerelhető, javítható ha elromlik.

(#34425) Pardise válasza focvis (#34424) üzenetére


Pardise
senior tag

Újat szeretnénk mindenképp. Több husqvarna van itthon és nagyon jók, ez is remélem jó lesz, csak az MJJC habosító a kérdéses.

Your car, your life ;)

(#34426) weres78 válasza Pardise (#34425) üzenetére


weres78
senior tag

Csatlakozó méretet tudd meg, onnan könnyű dolgod van.

(#34427) jozsi252 válasza Pardise (#34425) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem ez lesz az.

MJJC Brand New Foam Lance For Nilfisk Rounded Fitting for Nilfisk, Gerni, Stihle Pressure Washers New type snow foam lance 2017

Ebben a videóban 1:24-nél lehet látni hogy a pisztolyra mi megy rá. Amit linkeltem fent az hasonlít a legjobban erre. De azért várd meg, az a tuti!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34428) Pardise válasza jozsi252 (#34427) üzenetére


Pardise
senior tag

Király, köszi :) Csak a csatlakozó elég lenne. De majd írok, ha megvettük a mosót.

Your car, your life ;)

(#34429) Drughi


Drughi
addikt

Ilyet keresek. A nagyobb multikat néztem már, de mindenhol a snacc vanilia és társai van..

(#34430) jozsi252 válasza Pardise (#34428) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja igen tényleg, habosítód van. Akkor ez lesz a jó csati elvileg.

MJJC Brand Foam Lance Brass Connector for Nilfisk Rounded Adapter also for gerni and stihle

A réz csatisat vegyed mindenképpen, mert az tuti hogy bírni fogja. Illetve a 2. képen vannak méretek is, így tutira tudsz menni.

iPhone 13 Pro Max

(#34431) Petyyyyy válasza Drughi (#34429) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rendelhető - [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34432) Sanki válasza Drughi (#34429) üzenetére


Sanki
addikt

Kauffer oldalán is van.

(#34433) lela


lela
aktív tag

Sziasztok!
Melóhelyen fa alá kellett állnom és a fa levél tetves volt, ezért tele lett ilyen mézharmat cseppekkel, azt mivel lehet hatékonyan eltávolítani a karosszériáról/szélvédőről?

(#34423) Pardise:
Ezt a Husqvarna maga gyártja, vagy gyártatja? Nekem Karcher van HD 7/18 as, nem volt olcsó, de ipari kategória (3 fázis stb...)

(#34418) Kereplő:

Nekem valami ilyesmi van nem MJJC ... Erről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#34434) Kereplő válasza lela (#34433) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Nekem is noname van. Nincs velük semmi baj, csak rá kellett volna kérdeznem, milyennel jön.
Közben kiderült innen-onnan fórumokról, hogy a >1.1mm feletti furatúakat igen erős gépekhez ajánlják (benzinmotoros és/vagy Kranzle, ipari stb.)
Amit még megtanultam, hogy teflonszalagot tegyél bőven mindenhova, ahova lehet.

(#34435) weres78 válasza lela (#34433) üzenetére


weres78
senior tag

Jobb előmosó sampon lehozza, csak hűvösebb időben mosd, és hagyd kicsit rajta, hogy dolgozzon (3-5 perc).

(#34436) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

Kérdésem, hogy hol érdemes ezeket beszerezni Bp belül korrekt áron ? És hány alkalomra elég ?

HB body supercut /kemény szivacs
- HB body cut /kemény szivacs
- Autoglym SRP /közepes szivacs
- Autoglym UDS /puha szivacs
- Carnauba kemény wax

köszi előre

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#34437) weres78 válasza MrRL19 (#34436) üzenetére


weres78
senior tag

Tudom, nem ezt kérdezted, de ezeket mire fogod használni?

(#34438) d4d


d4d
tag

Az Autoglym válasza a szavatossági idővel kapcsolatban, ugye ők a termékeiken ezt nem tüntetik fel,

Whilst Autoglym do not give a specific shelf life for any of our products, we do test all of our formulations for two years stability at room temperature. We also check hot and cold temperature stability. Based on these findings we can confidently advise customers that our products are expected to be fine for use when stored in unopened, original packaging for up to eighteen months.

The reason we do not state a definite period of time, is that the majority of our range will last for considerably longer than 18 months. In some cases packs can be more than ten years old and still deliver perfect performance. It would be a great waste if we gave an eighteen month shelf life and perfectly good stock was discarded at the end of that time.

google fordítóval,

Míg az Autoglym semmilyen termékskálát nem ad meg egy bizonyos eltarthatósági időtartamra, mindegyik készítményünket két éven keresztül szobahőmérsékleten ellenőrizzük. Ellenőrizzük a hideg és meleg hőmérséklet stabilitását is. Ezek alapján megállapíthatjuk az ügyfelek számára, hogy termékeink várhatóan finom használatra kerülnek, ha a bontatlan, eredeti csomagolásban legfeljebb tizennyolc hónapig tárolják őket.
 
Az ok, amiért nem határozzunk meg határozott időtartamot, az, hogy a tartományunk többsége több mint 18 hónapig tart. Bizonyos esetekben a csomagok több mint tíz évesek lehetnek, és még mindig tökéletes teljesítményt nyújtanak. Nagyszerű hulladék lenne, ha egy tizennyolc hónapos eltarthatósági időt adtunk volna, és a tökéletesen jó készletet elkoboztuk az idei év végén.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34439) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne!

A leendő új autóm szintén a Premium Carhoz szeretném vinni, de most a kővédő fóliázást nem Zámbóval, hanem a Nortekkel szeretném csináltatni. Szélvédőre is vállalnak kővédő fóliát. Erről mik a vélemények? Megéri? Ablaktörlő lapát nem ugrálna rajta? Fűthető lesz a szélvédő, nem okozna neki gondot a kővédő fólia?

Ha nem rakatok fel kővédő fóliát a szélvédőre, akkor kerámia menne rá (10 ezer ft, annyit megér), ez mennyire befolyásolná a fűthető szélvédőt. Ha bekapcsolnám a szélvédő fűtést nem tenne kárt a kerámiában vagy a kővédő fóliában?

Köszönöm a segítségeket!

Your car, your life ;)

(#34440) RP1980 válasza d4d (#34438) üzenetére


RP1980
tag

Erre annyit reagálnék, hogy a super resin polish-ben 1év után olyan apró, kb.1mm-es csomók lett, hogy nem mertem már felhasználni.
Ha már resin pilish...Szerintetek lehet rá teflonos bevonatot (fusso-t/ netschieldet) dobni? Mert maga a AG is ajánlja rá az extra gloss-t. (igaz azt nem tudom, hogy szintetikus cucc-e)

(#34441) BigBlackDog válasza Pardise (#34439) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szélvédőt nem fóliáztatnék. Több helyen olvastam, hogy éjjel azért látszik a plusz réteg fénytörése. Cascó legyen, az sokat segít szélvédőcsere esetén. :)

[ Szerkesztve ]

(#34442) Pardise válasza BigBlackDog (#34441) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi a választ, akkor szélvédőre marad csak a kerámia :) Casco természetesen lesz!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#34443) d4d válasza RP1980 (#34440) üzenetére


d4d
tag

Nekem is van SRP-m és EGP is még egy korábbi autóhoz vettem, de nagyon sok megmaradt, az EGP szinte teljesen tele van, az srp több mint félig, kb két éve vásároltam, erre jön rá a gyártási idő ugye ami ki tudja mikori, de semmi változást nem veszek észre rajta. Ugyanolyan krémes állagú, semmilyen darabkák vagy csomók nincsenek benne. Lakáson belül van tárolva.

elemlampa.blog.hu

(#34444) MunezXBK válasza d4d (#34443) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

SRP nálam egy téli időszakot tartózkodott lakásban, tavasszal kuka.

Amúgy sem nagy eresztés, sajnos.

(#34445) d4d válasza MunezXBK (#34444) üzenetére


d4d
tag

Kicsit fejtsük ki bővebben mégiscsak egy "klasszikusról" van szó. Hozza amit ígér, vagy olyanokat várunk el tőle, ami nem a feladata vagy amit senki nem állított róla, hogy tudja? Elvileg ez valami lakktisztító, polírozó waxos valami, de alapvetően normális állapotú fényezésre való, nem fogja helyettesíteni se a rendes lakktisztítási lépéseket se a normális polírozáshoz szükséges szereket egy elhanyagolt fényezés esetében. A fényező waxos hatását, tartósságát is lehet fokozni, erre van házon belül az EGP és a HD/UHD wax, akár mindhárom mehet az autóra. Próbáltam utánanézni, hogy mikor jelent meg eredetileg, de nem találtam meg az időpontot, mindenesetre 2002-es fórumos bejegyzéseket, teszteket találtam, ami azért nem ma volt, még akkor is ha közben változhatott (?) az összetétele, szóval milyen alternatívák vannak manapság ennyiért (kb 4e ft)? Detailing World-ön négyszer behúzta a "Polish of The Year" díjat (2011-2014 között), bár fogalmam sincs ez mit jelent vagy kik szavazták meg? gondolom a fórumozó felhasználók..

Magma

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34446) MunezXBK válasza d4d (#34445) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem a végeredménnyel van probléma, hanem a tartósságával.

(#34447) KisBundi válasza MunezXBK (#34446) üzenetére


KisBundi
őstag

Pontosan. :K Nekem volt mindegyik. SRP, EGP és HD wax is. Nagyon szép és jó kb ameddig felviszed, de 2-3 hét után, főleg ha esett is, már csak árnyéka a régi fényének.

(#34448) Pardise


Pardise
senior tag

Erről az eljárásról mik a vélemények? Egy plastidipel bevont felületen mennyire marad meg a kosz, illetve mennyire körülményes a tisztítása?

Your car, your life ;)

(#34449) MrRL19 válasza weres78 (#34437) üzenetére


MrRL19
senior tag

(M)(/M)Komplett polírozáshoz keresem ezeket , vagy ezekhez hasonló minőséget ahol meg tudom venni viszonylag jó áron :DD

ui: szivacsok mindegy milyen normál minőség teljesen jó , viszont jó lenne , ha vki konkrét linkeket dobna a cuccokról :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#34450) jozsi252


jozsi252
veterán

Ugyebár én folyamatosan szopóágon vagyok a szélvédő takarítással kapcsolatban. Sajnos a fehér fényű led lámpáim minden egyes kis maszatot elém tárnak. Bár megjegyzem hogy bármilyen ismerős kocsijába ülök, hányadék módon néz ki a szélvédő, belül tiszta zsír, éjszaka elég szar a kilátás. Enyémbe beleülnek egy sima autómosás után aztán csak néznek hogy lehet ennyire tiszta egy szélvédő. Egy alapos belső tisztítás után tényleg 10/10-es. Viszont ugye bármilyen mikroszálast használok szöszölnek, illetve a mikroszálak jönnek ki belőle.
Egy másik helyen kaptam egy személytől segítséget hogy mit próbáljak ki. Ezek pedig a Vileda Professional termékcsalád, préselt mikroszálas kendői. Be is rendeltem 2-2db MicronQuick illetve PVAmicro kendőt. Ezeket elvileg vegyszer nélkül is lehet használni. A MicronQuick-et lehet szárazon is, a PVA-t viszont mindenképp be kell legalább egy kicsit nedvesíteni. Többet nagyon nem írnék róluk, aki szeretne többet megtudni, van néhány YT videó hogy milyen jók ezek.
Ha lesz időm ki is próbálom őket, elvileg valójában szöszmentes kendők! Remélem ezzel le tudom váltani a papírtörlőt, amivel amúgy nagyon szép eredményt lehet szintén elérni. Innen jöttek amúgy. De van többféle beszerzési lehetőség rá.

Itt is van egy kép a 2 termékről.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.