Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) RP1980 válasza z123456789 (#34899) üzenetére


RP1980
tag

Jól sejted! Kerámiát polírral szedheted le. Azt mondják a szakik, hogy a gyengébbekhez elég egy finish is. De a polír a fussonak is jobb tapadást fog biztosítani. A lényeg,hogy utána zsírtalanítani. Gyurma nem feltétlen kell, ha nem annyira koszos az autó. (A gyurma mindíg hagy maga után karcokat, még ha mikrokarcok is.) Bár ha úgy is polírozzátok akkor nem annyira lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#34902) Formaster válasza z123456789 (#34899) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szerintem meg hagyd a francba, először is miért nem ő kérdezi, másodszor meg nem, nem elég, a kerámiát nem fogja leszedni a gyurma. Meg lehet próbálni valami tömény előmosóval (nem citrus pre wash, nem is jar ;] ) máskülönben polír, vagy majd lekopik ugyis pár mosás után.

#34901) RP1980 annyiban kijavítanálak, hogy nem a gyurma karcol, hanem amit kiszed, ha van mit kiszednie, akkor az így is úgy is karcolni fog egy szárazolásnál is.

[ Szerkesztve ]

(#34903) z123456789 válasza RP1980 (#34901) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, valahogy sejtettem én is. Mindegy, már megrendelte a gyurmát....hajrá. :D

(#34902) Formaster
Hagyom...már nem érdekel. :D
Azért mert ütődött. :D
Azért köszönöm nektek. :R

[ Szerkesztve ]

(#34904) Sasu007


Sasu007
csendes tag

Sziasztok!

Abszolút kezdőként szeretnék segítséget kérni. Egy 2006-os fekete Opel Corsa C kocsit szeretnék picit rendbe tenni. Nagy sérülések nincsenek rajta leginkább mosókarcok. Alapból fekete metálfényezés van rajta, de eddig semmi extra kezelést nem kapott, így a csillogása sem a régi már.12 év alatt csak simán mosva volt leginkább, talán az elején volt gyors viaszos próbálkozás vagy két alkalommal (teknősös). Jó lenne ha belföldön beszerezhető anyagokból meg lehetne oldani.
Belül a műanyagot szeretném rendben tenni illetve a szövetet felfrissíteni.


Tudnátok adni tippet hogy mire lehet szükségem, mit vegyek? Nem csináltam még ilyet, de szeretném ha szebben nézne ki. :)

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

(#34905) weres78 válasza Sasu007 (#34904) üzenetére


weres78
senior tag

Mennyi a keret amit a cuccokra szeretnél szánni? Van esetleg polírozógép neked vagy valakinek aki odaadja? Ha nincs szeretnél venni, vagy kézzel csinositanál amennyit lehet? Van bármi otthon autóápolásra?

(#34906) Formaster válasza Sasu007 (#34904) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én azt javasolnám, ha ennyi ideig nem tartottad karban a fényezést, akkor keres meg egy szakembert, ugyanis ezt polírozni kell, máshogy nem lehet rendbe rakni. Ezután megfelelő védelem mellett évekig újszerű autód lehet.

A belső tér műanyag elemeihez vehetsz Wolf APC tisztítót, majd válassz egy műanyag ápolot, ezek közül ami kiemelkedő az a Shiny Garage szatén terméke, a polírtech oldalán megtalálod.

A szövethez kellene gép is, szóval az megint kozmetikás kör, hacsak nincs rutinod és nem szerzel egy vizes kárpitos gépet és megfelelő anyagokkal neki nem állsz.

(#34907) Sasu007 válasza weres78 (#34905) üzenetére


Sasu007
csendes tag

Kb. olyan 15 ezer lenne rászánva, nyilván ha kell lehet valamivel több. Polírozógépet tudok kölcsön kérni, bár nem dolgoztam még olyannal. Vétel nincs tervben, ahogy mondtad elsőnek az lett volna, hogy simán kézzel kihozni belőle azt amit lehet. Jelenleg zéró eszköz áll rendelkezésemre.

(#34908) Sasu007 válasza Formaster (#34906) üzenetére


Sasu007
csendes tag

Értem, nem a legjobb hír de hát ez van. Esetleg meg tudod mondani, hogy ez mekkora összeg lehet körülbelül?
Köszönöm a beltérre tett javaslatot, venni fogok! A szövetet akkor szintén szakemberre bízom.

(#34909) Formaster válasza Sasu007 (#34908) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Elég nagy a szórás, de egy ekkora autóra egy normális minőségű (nem feltétlen showcar) munka is 25-30k körül kezdődik. Ha még nem dolgoztál géppel, azt nem is fekete autón kéne gyakorolni.

Ha mondasz egy körzetet akkor talán valaki tud javasolni megfelelő árú/képzettségű szakembert.

(#34910) weres78 válasza Sasu007 (#34907) üzenetére


weres78
senior tag

Annyiból sajnos nem tudok mit ajánlani, amiket ismerek azok profi cuccok nagyszerű eredményekhez, de ennyiből sajnos nem jön ki.
Menzerna 400,menzrena közepes paddal. Majd menzerna 3500 bármilyen puha paddal.
Menzerna power lock ultimate protect befejező lépéshez.
Ehhez kellenek még mikroszálas kendők...
Polírig amíg eljutsz kell megfelelően takarítani a lakkot (előmosó, vasoxid mentesítés, kátrány, bogár oldás, gyurma stb..).
És ez még csak a lakk.

Vannak sokkal egyszerűbb anyagok és megoldások amikkel lehet eredményt elérni, de sajnos abban nem vagyok jártas. Biztosan kapsz ötletet itt...

(#34911) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Erről valakinek tapasztalat?

(#34912) ZackMarley


ZackMarley
csendes tag

Sziasztok!

MJJC-hez milyen aktív habot ajánlotok? A Bárdiban kapható Prelixet már próbáltam, egész jó, csak már a webshop nem hozza náluk, így kellene valami speciálisabb :DD

(#34913) weres78 válasza ZackMarley (#34912) üzenetére


weres78
senior tag

Ha olcsóbb kellene akkor a Wolf cuccai között nézegesd meg mi van.
Ha ütősebbet szeretnél a [Shiny Garage] cuccai nagyon jók, de ezen az oldalon nem nagyon találsz rosszat...

[ Szerkesztve ]

(#34914) Newlachka válasza kelly7 (#34911) üzenetére


Newlachka
őstag

nyugodtan vedd meg próbáld ki.kb az összes Liquid Glass egyforma csak más csomagolásban..
én több ebayes márkát is kipróbáltam,illatra,"ízre"(vicceltem nem kóstoltam meg) kiöntve,kikenve 90%-ban egyformák...

[ Szerkesztve ]

(#34915) tibbike01 válasza kelly7 (#34911) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez mire is jó pontosan? :F

(#34916) troll81


troll81
addikt

sziasztok nem lehetne egy olyan összeállítást létrehozni amiben van kezdő és haladó szint? gondolok én arra hogy az összefoglalóban lenne összeállított szett pl? nem kellene elveszi ebben a sok cuccban kezdésként. nem bolt szerint hanem termékek szerint. próbálkozok én is de nem sok sikerrel eddig a vásárlással. :(((

(#34917) RP1980 válasza troll81 (#34916) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem a legtöbb terméknél nem jellemző a haladó és a kezdő szint (kivéve talán kerámiák és társaik), hanem inkább az ár. Mondjuk egy air max sem speciálisabb cipő mint egy wink, csupán jobb és drágább. Tehát a felhasználási terület és a pénztárca a döntő az esetek 80% ában.
Mit/miket szeretnél amúgy vásárolni, mert szerintem vagyunk páran akik szívesen adnak tanácsot, ha felveted :)

(#34918) troll81 válasza RP1980 (#34917) üzenetére


troll81
addikt

most lett kész az autóm. nem mai darab. szeretném rendbe tenni kívül belül, műanyag és gumi ápolas kezdetnek. tehát mindent szeretnék felfrissíteni.csak felni tisztítóm van. A rá fordítható összeg kezdésnek 25-40 ezerig. egy srác összeállítását már mentettem. A napokban tette fel.ezt pl

(#34919) RP1980 válasza troll81 (#34918) üzenetére


RP1980
tag

Ezek a linkben, ha maradunk a cipős hasonlatnál akkor simán air max kategória :) Prémium termékek a túlárazott sznob cuccokat leszámítva (pl Swiss, Herrenfahrt stb.)
Műanyagra javaslom a Koch chemie plast start, Lexol vynilex, sokan itt a carpro pearlt is szeretik. Vagy a shiny garage termékei közül bármit, mert nagyon jók.
Gumi ápolónak, ha abroncsra szeretnéd én a tescoban kapható armorall tyre gelt használom, mert nagyon kiadós és jó az ára + aplikátor is jár hozzá. Amúgy tapasztalatom szerint a drága abroncsápolók sem bírják sokkal tovább. A soft99 nek van még egy tyre wax nemű terméke, amiről csak videós teszteket láttam,de meggyőzőnek tűnik.Így hirtelen ennyit a műanyag és gumis vonalon :)

[ Szerkesztve ]

(#34920) Formaster válasza troll81 (#34916) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Konkrét összeállítást nem akarok, mert akkor sokan azt gondolnák csakis az a jó, vagy ha valakinek valami más tetszik helyette, azon csak a vita menne. Az ÖF-ban viszont tagolva lesznek a termékek pro és haladó kategóriában, ha időm engedi és igény is lesz rá, talán csinálok külön egy hiperből leakasztható vonalat is, de ehhez a ti segitségetek kell, mert egyrészt nem tudom otthon mi van a polcokon, másrészt ezekkel a termékekkel többnyire nem foglalkozom, leszámítva a Sonax vonalat.

Egyébként az ár többnyire tükrizi a minőséget, leszámítva amit a kolléga is ír, hogy vannak bizonyos sznoboknak szóló termékek, amik olcsóbban is megvehetők olyan, vagy jobb minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#34921) troll81 válasza Formaster (#34920) üzenetére


troll81
addikt

Aki ide eljut h autót ápolna annak az igazából a közepes árú vagy jobb termékpalettát keresi a konkrét márka sem gond hisz ha tetszik megveszem ha nem nem. egy kezdő szett simán bele ugrik 50 k ba de az nem egy alkalom ezért is ha már költök és időt töltök ezzel akkor azt ne feleslegesen tegyem.Legyen látszat elégedett legyek a végén.mert az idő amit erre fordítok az is számít.

(#34922) Formaster válasza troll81 (#34921) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én úgy gondolom, ha az összefoglalóból válogatsz akkor nem érhet meglepetés, ezek mind ajánlott termékek, amikkel akár egy kozmetika is dolgozhat, dolgoznak is. 1-2 termék hiányzik innen, ez pótolva lesz a következő 2 hétben a szabim alatt. :R

(#34923) kelly7 válasza tibbike01 (#34915) üzenetére


kelly7
aktív tag

Na hát pont ez a kérdés.

(#34924) lacos001 válasza lacos001 (#34900) üzenetére


lacos001
senior tag

Megjött minden, de a mai napon elmarad a "teszt". Esik itt nálunk...

GYEON cuccos..

(#34925) Newlachka válasza kelly7 (#34923) üzenetére


Newlachka
őstag

kerámia csak nem merik ráírni :D
"

Liquid glass is a natural and eco-friendly technology which can be used to protect almost any surface from multimedia devices, inside motor vehicles, in surgical theatres, in your homes. We manufacture liquid glass coatings for glass surfaces, wood surfaces, plastics, wood, stone marble, ceramics and more…

Liquid glass is available for different surfaces using the most advanced nanotechnology to create a coating protection. Through extensive research & development we have created a range of liquid glass brands each one targeting the specific needs for their respective industries.
"

(#34926) ZackMarley válasza weres78 (#34913) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Köszönöm. A Wolfnál(valószínűleg ez lesz a nyerő) mennyire valós az a min 6-10nap szállítás?

(#34927) Fandango válasza lacos001 (#34924) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon jó kis pakkot raktál össze. :C

(#34928) weres78 válasza ZackMarley (#34926) üzenetére


weres78
senior tag

Nekem hamar küldte, de beszéltem is vele telefonon. Azt hiszem másnap postán volt, harmadnap jött.
Volt akinek elhúzódott itt a dolog, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#34929) cOxeR


cOxeR
Ármester

Az ilyen nehezen elérhető részeket mivel takarítjátok?

Utolsó kettő kabrio tető mögötti rész, csukva nem fér be a kezem vagy nem tudok erő hatást kiváltani, nyitva meg ugye ide lapozódik a tető, köztes állapotban se férek hozzá.
Ülésre ugye nem akarok betérdelni az ülésfűtés miatt, a középkonzolra meg nem igazán merek, mert kicsi a felület biztos bezúzöm a borítását.

Tollseprű, vagy valami porszivó adapter?

Ülésre max azt agyaltam, hogy kerti ülőgarnitúra párnát teszek, ami keményebb úgy csak nem cseszem el...

[ Szerkesztve ]

(#34930) MunezXBK válasza cOxeR (#34929) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ecset. :K

(#34931) cOxeR válasza MunezXBK (#34930) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :) Radiátorokhoz van ilyen bitang hosszú, hajlított, max azzal férek hozzá, legalább is hátul... körbenézek, valahol mintha lenne egy. :)

Sőt rendelek egy ilyet, ha a következő körben.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34932) JHONNY 79 válasza cOxeR (#34931) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Az ecset fém részét szigetelőszalaggal tekerd körbe használat előtt! :K

(#34933) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Fényszórókat mennyire "durván" tudják csiszolni? Mondjuk ez kijönne belőle?

Meghűzták az autómat és elegánsan otthagyták elérhetőség nélkül. Elég mély a karc, illetve fülek és lehet a tartó is tört, csak egy kérdés lehet e kezdeni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

(#34934) cOxeR válasza JHONNY 79 (#34932) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :K

(#34935) weres78 válasza JHONNY 79 (#34933) üzenetére


weres78
senior tag

Kép alapján nehéz megmondani, de szerintem menthető... Lehet nem lenne 100%os,de megpróbálkoznék vele.

(#34936) KisBundi válasza JHONNY 79 (#34933) üzenetére


KisBundi
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy a lakk sérült csak rajta. Szerintem is menthető. :)

(#34937) BigBlackDog válasza JHONNY 79 (#34933) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam volt hasonló a tükörházban lévő oldalirányjelző buráján. Igaz a kisebb kiterjedésű volt, de mélyebb. Én azt csináltam, hogy nitrohigítóba mártott fülpiszkálóval átecseteltem, átpamacsoltam (de nem töröltem vele), majd száradás után kézzel + finom pasztával átpolíroztam. A nitrohigító után eltűnt a sérülés, de ugye bemattult az anyag, de kézi polírozgatás után szépen kijött a mattulás is. De ezt nem javaslom, első fényszórónál valószínűleg nem is próbálkoztam volna ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#34938) Formaster


Formaster
Topikgazda

Napiszar :DDD

(#34939) MPowerPH válasza Formaster (#34938) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mintha a regi automat latnam, miutan E39 -rol XenonBalazs nekiesett, es egy ora alatt tukorpolirt kapott az auto. ;] Es amikor megkerdeztem, hogy a hologram es a karcolas, amit elotte csiszolopapirral probalt eltuntetni, az hogy a pitsaba fog eltunni, akkor az a valasz jott, hogy ez a max, majd par mosas utan jobb lesz, es eltunik. ;]

Don't Tread On Me

(#34940) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Lehet pont nem ide vágó, de műszaki miatt le lett szedve a Paragi saválló kipufogóm, és ha már lent van szeretném "gyári" állapotba hozni. A vége az viszonylag jó állapotban van, de az sem olyan fényes mint volt.
Mit ajánlotok rá?

Másik kérdésem, hogy a fényszóróimat felpolíroztam tavaly, de nem lett lakkozva ezért idén újra bemattult, kapott megint egy polírt de most le is lett lakkozva. Viszont az egyik nem tökéletes, mert belül is el kezdett mattulni, ráadásul néha párás is belülről ezért gondolkoztam, hogy szétszedem és kap belülről is egy polírt, de nem tudom, hogy ide kellene e lakk. Azt olvastam neten, hogy szélvédő ragasztóval jól össze lehet tenni, esetleg próbált már valaki ilyet?

(#34941) Kereplő válasza cOxeR (#34931) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

A fémes ecsetektől óvakodnék, karcolja a műanyag részeket.

(#34942) Formaster válasza flegga92 (#34940) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha már saválló, akkor nekiugranék valami erős vegyszerrel, 1:5 higítású Wolf APC mondjuk, de ha van otthon sósav akkor higítva az is megteszi. Olyan 20-30% között még biztonságos, persze kelleni fog meg kefe, kesztyű, meg szemüveg. A végére meg mehet egy kis polír, pl gyapjú+menzerna fém polírozó paszta, vagy bármilyen.

Búránál nem vagyok híve a lakkozásnak, de ha már rajta van akkor mindegy, vannak biztonságosabb szerek is. A hibásat becsiszolod, újra lakkozod esetleg. Belülről nem kell lakk, a tömítés a lényeg.

A szélvédő ragasztót nem javaslom, mert többet szét nem szeded. Van a sikának egy terméke.

Youtubeon keress rá hogy kell szétszedni, a ragasztást sütőben fogod tudni felmelegíteni, de vigyázz, mert az angol nyelvű videókban fahrenheitban beszélnek, azt váltsd át. Belülről valszeg nem kell polírozni, vagy max kézzel, az csak piszok lesz.

(#34943) flegga92 válasza Formaster (#34942) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi szépen!

Sósav van itthon azzal megpróbálom.

Néztem már lámpa szétszedó videókat, konkrét típushoz is van. Ez a sika jó ötlet, van is helyben forgalmazó, tudnak szerezni szerintem.

(#34944) z123456789


z123456789
addikt

Ilyet próbált már valaki?
Műanyagápoló, színvisszaállító.

(#34945) flegga92 válasza z123456789 (#34944) üzenetére


flegga92
senior tag

Honda Hungary FB csoportban nagyon dicséri valaki :D

(#34946) z123456789 válasza flegga92 (#34945) üzenetére


z123456789
addikt

Onnan vettem én is, de bennetek jobban bízom. :D
Bár nekem bejött az Anticorit, és van is még belőle, de mi lesz ha elfogy? :D

(#34947) Eagl3


Eagl3
veterán

Fényszóró védelemre mit javasoltok? Szép tiszta még, jó lenne megelőzni, hogy mattuljon és ezzel együtt polírozni kelljen.

(#34948) Formaster válasza Eagl3 (#34947) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A soft99-nek van egy terméke erre. Viszont ez nem tudom mennyire véd az UV ellen. Igazából arra kell figyelni bármi is legyen rajta, hogy ha van lehetőség, ne szúró napon legyen az autó. Sajnos a gyári UV védelem is csak ideig oráig jo.

(#34949) weres78 válasza Eagl3 (#34947) üzenetére


weres78
senior tag

Gyeon Trim a legjobb talán amivel találkoztam.
Ha drága (kb 10 évre elég, csak jól kell tárolni), akkor a Sonax is csinál fényszóró bevonatot, 75ml azt hiszem, az sem rossz.

(#34950) Eagl3 válasza Formaster (#34948) üzenetére


Eagl3
veterán

Sajnos a munkahejemnel is napon all eleg sokat, de lehet akkor orral állok majd be a bokor fele, akkor nem tűzi annyira a nap az elejet.

Weres: ezt hasznalhatom megelozes celzattal is, tehat, hogy nincs felpolirozva elotte a fenyszoro? Illetve milyen gyakran celszeru hasznalni, a gyari UV vedelmet nem szedi le?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.