Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Peti78


Peti78
őstag

Ezt ismeri valaki?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#35202) gaborka8x8 válasza Safranek (#35196) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Turtle Wax üvegpolírozó ami ugyan nem políroz, de nagyon szépen tisztítja az üveget.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#35203) Motion_Blur válasza Doki16 (#35197) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mikroszálassal mindig csíkos marad, ha más nem akkor látod meg amikor szembe telibe süt a lemenő nap.

Nálam ez a típusú Sonax ablaktisztító + Zewa Deluxe papírtörlő vált be :K

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35204) szabi325 válasza Motion_Blur (#35203) üzenetére


szabi325
tag

+1 Az az üvegtisztító tényleg nagyon jó, én 2 mikroszálassal használom, az egyikkel mindig széthordom és törlöm, a másikkal a végén áttörlöm így nem lesz foltos.

(#35205) Kakaduku válasza Motion_Blur (#35203) üzenetére


Kakaduku
senior tag

+1 Én is ezt használom mikroszálassal, ami kifejezetten üvegre való és teljesen elégedett vagyok vele. Még forró felületen is tökéletesen működik és nem lesz tőle csíkos.

(#35206) Petyyyyy válasza szabi325 (#35204) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csatlakozom, de azt hittem ez triviális.
A nagyját először egy kék mikroszálassal + Clin és a finish-t a korábban linkelt zöld adja.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35207) Doki16


Doki16
addikt

Köszönöm szépen a tippeket srácok :R
Clin-nel csináltam én is eddig, de nem sikerült jó eredményt elérnem. Lehet az volt a gond, hogy mindig tűző napon csináltam. Veszek most már rendes autóra valót meg pár értelmes mikroszálas törlőt.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#35208) Motion_Blur válasza Doki16 (#35207) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Áhh, tűző napon nem szabad. Clin nem jó, a linkelt Sonaxot használom a lakásban is, csíkmentesen eltűnik!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35209) gg72 válasza Motion_Blur (#35203) üzenetére


gg72
veterán

Ez a Sonax így színe alapján erősen hasonlít a Frosch üvegtisztítóra [link], én eddig azt használtam, de lehet a Sonax jobb nála?

(#35210) jozsi252


jozsi252
veterán

Hát srácok sampont kell váltanom. Úgy néz ki hogy a Fusso nem komálja hosszú távon a Chemical Guys Citrus Wash and Gloss sampont. 3.5 hónap után szépen szedi le a Fusso-t. Pedig elvileg wax barát sampon, illetve eddigi legjobb sampon amivel találkoztam, de valami mégsem jó.
GYEON Bathe pH semleges sampont néztem ki. Szerintem jó döntés lesz.
Előmosó Valet PRO Citrus Pre Wash, mivel ti is használjátok és nem panaszkodtok rá, így tuti a sampon lesz a ludas.

iPhone 13 Pro Max

(#35211) ReFleXx válasza jozsi252 (#35210) üzenetére


ReFleXx
addikt

az elomoso nem agresszívabb anyag?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35212) jozsi252 válasza ReFleXx (#35211) üzenetére


jozsi252
veterán

Citrus Pre Wash-t jó páran használják a topicból és nem panaszkodott rá senki, így nem valószínű hogy az a ludas. Viszont ezt a Chemical Guys sampont alig alig használják, illetve hogy Fusso mellett használja-e valaki innen a topicból arról nem is tudok.

iPhone 13 Pro Max

(#35213) Formaster válasza jozsi252 (#35210) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Honnan kezd leválni? Egységesen mindenütt, vagy géptető+ajtók alja esetleg + hátulja?

(#35214) jozsi252 válasza Formaster (#35213) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindenhonnan egységesen. Szóval nem csak a gázosabb részekről amiket említettél hanem úgy összességében az egész kocsiról.

iPhone 13 Pro Max

(#35215) weres78 válasza jozsi252 (#35210) üzenetére


weres78
senior tag

Az a sampon nagyon jó, de nagyon drága...

(#35216) lacos001 válasza weres78 (#35215) üzenetére


lacos001
senior tag

13€ miért lenne sok 40 samponozásra?

(#35217) jozsi252 válasza weres78 (#35215) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom, de előnyére szól hogy sok mosás kijön belőle.

(#35216) lacos001

Itthon drága, illetve kintről rendelve a szállítási költség viszi fel az árát. Németbe Amazonról mondjuk ingyen szállítással lehet hogy 13 EUR, de nálunk nem.

iPhone 13 Pro Max

(#35218) weres78 válasza lacos001 (#35216) üzenetére


weres78
senior tag

Azért, mert 5k+posta 400ml samponért (20 mosás inkább, mint 40)drága. Nem azért mert nem jó, hanem mert van hasonlóan jó kb a feléért vagy alatta.

(#35219) jozsi252 válasza weres78 (#35218) üzenetére


jozsi252
veterán

Te milyet használnál? Esetleg valamilyen Meguiars terméket?

iPhone 13 Pro Max

(#35220) lacos001


lacos001
senior tag

Óóóóó...eszembe nem jutott, hogy más arrafelé az árképzés...sorry.

Amugy én teszek 10ml/10-12l vizhez és elég.
Ennyire habzik, csúszik és utána már fénye is van.

Ha nekem elfogy, kipróbálok én is más termékeket a Gyeon-on kivül.

[ Szerkesztve ]

(#35221) weres78 válasza lacos001 (#35220) üzenetére


weres78
senior tag

A Gyeon iszonyat jó minőségű, mindenben amit próbáltam belőle. De prémium márka lévén olyan az ára is...
Én 20l vízhez adtam 20ml,szóval az arány ugyanaz, de simán elpancsolom a vödör nagy részét. A maradék 6-7 litert pedig öntöm, még kétvödrös esetén is. Mondjuk ezzel a samponnal csak a nagyon igényes autókat mostam...

Józsi252 shiny garage amit most használok, holnap megnézem pontosan melyik. Teljesen meg vagyok vele elégedve...

[ Szerkesztve ]

(#35222) rasotamas


rasotamas
veterán

Van szélvédőre az a felső sáv, hogy ne süssön a szemedbe a nap. Mi annak a neve, hol lehet kapni? Mennyibe kerül? Kívülre vagy belülre kell rakni? Áttettsző csak sötétít, vagy teljesen átlátszatlan? Mik a rá vonatkozó szabályok? Melyik a jó? Láttam átmenetest is az jobb vagy rosszabb?
Legjobb lenne egy sima fekete kívülre rakós matrica, esetleg Mazda logós (vagy FakeTaxi :DDD )

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35223) ReFleXx válasza rasotamas (#35222) üzenetére


ReFleXx
addikt

lehajtott napellenzo aljaig erhet.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35224) jozsi252 válasza weres78 (#35221) üzenetére


jozsi252
veterán

Elvileg 10 liter vízhez kell 20ml a Bathe samponból. 1:500 a keverési aránya a gyári ajánlás szerint. Oké, köszi ha megnézed! :R
Pedig ez a Chemical Guys-os sampon tényleg nagyon jó cucc, bárhol olvasok róla mindenhol jókat mondanak. De úgy látszik bizonyos waxoknak nem igazán a barátja. :) Úgyhogy most már tényleg maradok a pH semlegesnél. Lehet hogy át kellene térni a pH semleges Valet PRO előmosóra is hogy biztosra menjek. Na majd még átgondolom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35225) rasotamas válasza ReFleXx (#35223) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, értem, bár ha lehajtom a napellenzőt annak az alja nem vizszintes, a belső csücske van leglejjebb. Mi ennek a pontos neve? Fólia vagy matrica szokott lenni? Még akár plasti DIP-pel is meg lehetne próbálkozni bár az ablaktörlő lehet leszedné.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35226) nandow válasza weres78 (#35133) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm!

Üléshuzathoz kellene valami kefe, amivel átdörzsölöm?
Ha igen, esetleg arra ajánlat?

(#35227) F_Zolee válasza rasotamas (#35225) üzenetére


F_Zolee
veterán

Napcsík a neve ha minden igaz. Belülre teszik mint egy ablak fóliázás esetén. Hátsó ablak fóliázásnál gondolom lehet kérni rakjanak oda is.

Más. Az ablak körüli gumit mivel lehet megtisztítani? Autómosásnál fekete lesz a "szivacs" amikor azt a részt törlöm. Ma meg a nagy zuhé miatt fekete lefolyás nyomot hagyott...

[ Szerkesztve ]

(#35228) weres78 válasza nandow (#35226) üzenetére


weres78
senior tag

Ha onnan rendelsz jó ez.
De van az Obiban is hasonló (nagyobb) kefe ami tökéletesen működik. Majd küldök képet róla ha érdekel.

Józsi252 a 20ml 10l vízhez nekem nagyon tömény volt, még a 15ml is. Mondjuk ioncserélttel mosok...

(#35229) WebM


WebM
csendes tag

Egy hete van fent a Sonax Protect+Shine.

Tegnap pályázás után elég bogaras lett az autó, úgyhogy este elmentem a közeli lándzsás mosóba. Lecsapattam sima vízzel röviden, majd VP Citrus ment rá kézi habosítóból, majd megint víz (itt még látszottak a nagyobb bogarak foltjai), aztán KochChemie Insect & Dirt Remover-rel befújtam az autó elejét, és a végén ezt is sima vízzel lecsapattam. 500 Ft-ból (+anyag) szuper lett!

Ami felmerült bennem, hogy mely programokat érdemes használni:

Samponos mosás: nyilván nem, mert bánthatja a P+S réteget
Adalék nélküli tiszta vizes öblítés: ezt használtam most
Lakkfelület ápolása forróviasszal: ez jó lehet a P+S frissítésére, vagy felejtsem el?
Fényesítő öblítés ioncserélt vízzel, száradássegítő adalékkal: ennek lehet értelme?

(#35230) jozsi252 válasza weres78 (#35228) üzenetére


jozsi252
veterán

Na közbe akkor eldöntöttem, veszek akkor egy GYEON Bathe sampont, meg az előmosót is lecserélem pH semlegesre. Samponra kíváncsi vagyok, először akkor én is kevesebbet rakok hozzá mint a gyári ajánlás, aztán meglátom milyen lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#35231) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#35232) weres78 válasza MunezXBK (#35231) üzenetére


weres78
senior tag

Arról van kép, ahonnan indultál?

(#35233) dkaro


dkaro
őstag

Fényezett műanyag javítására van vmi otthoni amatőr módszer? A lenti 3 hibát akarom kijavítani.
Illetve SRP-vel milyen sűrűn célszerű kezelni a kocsit?
Képek a hibákről:

(#35234) weres78 válasza weres78 (#35228) üzenetére


weres78
senior tag

Ez az a kefe. Teljesen jó. Valami 600ft...

[ Szerkesztve ]

(#35235) MunezXBK válasza weres78 (#35232) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs, nem volt vész az állapota.

(#35236) weres78 válasza MunezXBK (#35235) üzenetére


weres78
senior tag

Mindenesetre szép lett! Nagyon szép...

[ Szerkesztve ]

(#35237) MunezXBK válasza weres78 (#35236) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

(#35238) weres78 válasza dkaro (#35233) üzenetére


weres78
senior tag

Arra fényező kellene... Házilag ez csak akkor javítható, ha van tapasztalat vagy eszméletlen tehetség... 🙂

SRP minden mosás, eső, vagy komolyabb harmat után mehet rá ismét. 🙂
Keress inkább valami komolyabb cuccot. Ha egyszerű kell akkor valami Sonax is jó lenne, az marad hetekig, még ha esik is.

Munez

Mi van rajta? Wax vagy kerámia? Tényleg nagyon szép!

[ Szerkesztve ]

(#35239) MunezXBK válasza weres78 (#35238) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik sincs rajta. 2.200 + bordó szivacs, 3.800 + kínai, kék szivacs.

Most teszteltem a kínai cuccot. Nagyon jó, de még 1 autó oszt kuka. :D

(#35240) weres78 válasza MunezXBK (#35239) üzenetére


weres78
senior tag

Még úgy is vicc az áruk a márkás cuccokhoz képest, és minőségben (mármint munka minőségét nézve) semmi hátránya nincs. Legalábbis a puha korongot tekintve.

(#35241) dkaro válasza weres78 (#35238) üzenetére


dkaro
őstag

AZ SRP-t a karc eltávolítás miatt gondoltam.
Mehet az SRP-re vmi wax pluszban vagy nem érdemes és inkább csak egy alapos mosás és wax?

(#35242) MunezXBK válasza dkaro (#35241) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az SRP semmiféle karceltávolító funkcióval nem rendelkezik, csak feltölti azokat.

Majd 1 nagyobb eső után már ennyit sem tud. :D

(#35243) tibbike01


tibbike01
őstag

Autógumi ápolásához melyik szert használjátok. Hamarosan elfogy a Lidl gumiápoló habom és valami komolyabbra szeretnék váltani. Cél, hogy legalább 2 hónapot bírjon és szép fényes sötét színű gumit kapjak.

(#35244) dkaro válasza MunezXBK (#35242) üzenetére


dkaro
őstag

Hát az eddigi esőket kibírta. De a kérdés továbbra is adott. Érdemes átkenni SRP-vel waxolás előtt vagy felesleges és csak simán mossam le a kocsit. Illetve milyen wax ajánlott kezdőknek?

(#35245) nandow válasza weres78 (#35234) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm!

Több dolgot is akarok rendelni a polirtech.hu-ról, szóval maradok az ottani - általad linkelt - kefénél.
Belső műanyag és műszerfal ápolás előtt szeretném rendesen megtisztítani a felületeket.
Azt olvasom, erre valamilyen APC megfelelő lenne.
Polirtech oldalán nézegetve ezt a kettőt néztem ki:

Koch Chemie Green Star
Shiny Garage APC

Melyiket érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#35246) weres78 válasza nandow (#35245) üzenetére


weres78
senior tag

Biztosan jó a Shiny Garage is, de azt nem ismerem.
Koch Green Start használom, az nagyon jó APC. Belsőnél az 1:10 hígítás amit ajánlanak szerintem durva, minimum 1:20-ban használom, de bizonyos típusok bizony részeit még így is csak nagyon óvatosan... Neked mire kell?

(#35247) KisBundi


KisBundi
őstag

Fényezésen a narancsosságot minimum milyen vizes csiszolóval álljak neki leszedni? 2500? 2500-as nyomait menzerna 400-al el tudom tüntetni?

(#35248) nandow válasza weres78 (#35246) üzenetére


nandow
aktív tag

Igazából a belső műanyagokat, műszerfalat szeretném megtisztítani.

(#35249) RP1980 válasza MunezXBK (#35239) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Van képed/linked esetleg a szivacsról? Ugyanis én a Forensic Detailing Channel-es fickó által javasolt kínai vágó szivacsot használom, ami szintén világoskék (fekete sáv van a tépőzár alatt) és nagyon tetszik, viszont csak azt rendeltem meg és finishez is rendelnék valami jót.

(#35250) MunezXBK válasza RP1980 (#35249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szega.

Ez lenne az, 4 tesójával együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.