Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Erdeklodni szeretnek, foleg azoktol akiknek nincs lehetoseguk otthon autot mosni, hogy hogyan illetve hol mostok? Hasznaltok sajat cuccot, vagy a mosos sampont hasznaltok? Akinek van fent Fusso, annak a landzsas mosoban levo sampon nem bantja?
Erdekelnenek a praktikak, mert sajnos a varosomban csak 1 moso van, ahol szinte allandoan jelen vannak.

(#35752) BigBlackDog válasza blizzrd (#35751) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A normálisan, fényezett elemekre felvitt Fussot kb. semmi sem bántja a políron kívül. Kb. lehetetlen leszedni, próbáltam már párszor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35753) stickermajom válasza blizzrd (#35751) üzenetére


stickermajom
addikt

Én viszem a kis szettem az esti órákban és rendesen két vödörrel lemosom a lándzsásban. Mondjuk nálunk 500 méteres körzetben 3 mosó is van, kb. 10 állással, szóval nincs belőle gond.

(#35754) blizzrd válasza stickermajom (#35753) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Koszi az infokat.
Eddig en is vittem a kis szettemet, mert volt egy csomo moso a varosban. De a jelenlegiben csak 1 van, es ott is 4 allas van osszesen. Igy oda nem nagyon akarom eroltetni a sajat cuccokat :/ Ezert is probalok alternativat talalni :)

(#35755) jozsi252 válasza BigBlackDog (#35752) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos ki kell mondani hogy ez picit túlzás. Én VP Citrus Pre Wash-t használok meg Chemical Guys Citrus Wash and Gloss-t, és pár hónap alatt szépen leszaladt a fusso. Szóval ha tutira akartok menni akkor pH semleges mindenből.

iPhone 13 Pro Max

(#35756) blizzrd válasza jozsi252 (#35755) üzenetére


blizzrd
aktív tag

A pre-wash elvileg ph semleges. En azt hasznaltam sokaig az autora. Mondjuk ha 4 havonta kell csak applikalni a fussot en azt se banom :D

[ Szerkesztve ]

(#35757) BigBlackDog válasza jozsi252 (#35755) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmm... Érdekes. Én szélvédőre is felvittem. Előtte tisztára mostam, majd izopropil-alkohollal zsírtalanítottam. Aztán ment fel a Fusso vizes szivacsával és 0.5-1 perc után eldolgoztam. Egy hónappal később megpróbáltam leszedni kíváncsiságból. Próbálkoztam izopropil-alkohollal, nitrohigítóval, ablaktisztítóval, de nem adta magát. Egyedül a Ceriglass + kézi polírtömb hozott észrevehető gyengülést.

Fényezésre május első napján vittem fel a Fussot. Azóta csak lándzsással mostam Erhle´ben (mikroszemcsés mosószer + lágyvizes öblítés), illetve otthon kézzel (Wolf's-os sampon). Talán az első kerekek mögött, az alsó 20-30 centint gyengült érezhetően a hatása. Engem eléggé meglepett, de ezek szerinte lehet, hogy csak túlzottan óvatosan választottam mosószereket.

(#35758) blizzrd válasza BigBlackDog (#35757) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Az ipa-t hogyan higitod? Nekem 70%os gyogyszertari alkoholom van, de bevallom ezzel a higitassal gondban vagyok, es nem tudom hogy mondjuk 1 literhez hogy adagoljam, hogy ne tegyek kart a szelvedoben.

Ehrle-ben szivacsoztal is vagy csak siman leveretted?

[ Szerkesztve ]

(#35759) Petyyyyy válasza blizzrd (#35754) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Próbáld a kora reggeli/késő esti órákban.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35760) blizzrd válasza Petyyyyy (#35759) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Pecsen mindig este 10 utan jartam, csak itt meg be van kamerazva, es nem akarom h kivagjanak.

(#35761) BigBlackDog válasza blizzrd (#35758) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem 1 liter desztvízhez tettem 2-3 dl IPAt. Erheleben csak lecsapatom, viszont otthon mosókesztyűvel szoktam simogatni.

(#35762) blizzrd válasza BigBlackDog (#35761) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nekem mososzivacsom van ilyen mikroszalas :D ilyen higitasban nem bantja a fenyezest ha veletlen ramegy?
Lehet hulye kerdes de, az izopropil alkohol tisztabb mint a 70%os gyogyszertari alkohol?

[ Szerkesztve ]

(#35763) jozsi252 válasza blizzrd (#35756) üzenetére


jozsi252
veterán

Pre Wash nem pH semleges előmosó. Külön van a VP-nek pH Neutral Snow Foam.

BigBlackDog

Új kocsira vittem fel, és megtettem minden tőlem telhetőt hogy a legtisztább felületre kerüljön fel. Valószínű amúgy hogy a Chemical Guys sampont nem bírja. Gyeon Bathe lesz amire váltok. De még van pár mosásra való CG sampon azt elhasználom, utána jöhet a Bathe. Van egy bontatlan CG Citrus Wash and Gloss is, az meg elpasszolom. Amúgy szerintem egy brutál jó sampon, csak a wax nem szereti.

iPhone 13 Pro Max

(#35764) Formaster válasza jozsi252 (#35763) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Bemértem és majdnem az. Más különben nem lehetne wax friendly. :R

Balról a masodik kép asszem 1:10 akart lenni. :R

[ Szerkesztve ]

(#35765) BigBlackDog válasza jozsi252 (#35763) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mosni hogyan szoktad? Kesztyűvel/szivaccsal/ronggyal, vagy csak magasnyomású mosó?

(#35766) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sziasztok urak!

Kérdést hoztam mára.
A kédergumikon váll magasságtól felfelé egy elég vékony, világos bársony/flokkolt réteg van.
Az ilyen felületet mivel szabad tisztítani? Van tarcsiban egy kédergumim, azon akár mehet is a kísérletezés biztonsággal. Próbáltam fogkefe+IPA kombóval, de annak hatására elkezdett leperegni a flokkolt réteg lassan a tesztdarabon - ez lehet csak a gumi kora miatt történt, nem tudom biztosan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35767) jozsi252 válasza Formaster (#35764) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a képeket, azért is mondtam hogy valószínűleg a sampon lesz a ludas ebben a dologban, nem pedig az előmosó.

(#35765) BigBlackDog

Behabosítom Citrus Pre Wash-al, ez rajtamarad 5 percig, utána magasnyomásúval lenyomatok mindent róla. Majd mikroszálas kesztyűvel jön a samponos mosás, végén meg megint egy magasnyomású öblítés. Így néz ki nálam a mosás.

iPhone 13 Pro Max

(#35768) BigBlackDog válasza jozsi252 (#35767) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor van érintéses mosás is. Nálam, ha két hónapig (pl. télen) csak lándzsással mosok, akkor olyan utánna, mintha nem is lenne bevonat. Aztán az első otthoni átmosás utánni öblítésnél már dobja ismét a vizet jól láthatóan. Értelemszerűen olyankor már gyengébbnek tűnik a hatás.

(#35769) jozsi252 válasza BigBlackDog (#35768) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen van természetesen. Anélkül nem is lehet makulátlan eredményt elérni! Nyilván télen tojok a makulátlan eredményre, mert úgyis másnap tiszta retek lesz a kocsi, akkor én is elmegyek a közelbe lévő EHRLE mosóba, szépen lecsapatom a kocsit hogy legalább a só jöjjön le, aztán ennyi. De nem gond, a maradék sampont elhasználom mert kidobni nem akarom nyilván, aztán mielőtt bejönne a nagy hideg akkor felrakom télre a Fusso-t, aztán sampont váltok.

iPhone 13 Pro Max

(#35770) Formaster válasza Petyyyyy (#35766) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szerintem ott a probléma, hogy bármivel hozzáérsz le fog potyogni. Nekem anno hasonló volt a C70 kupén, szidtam, mint a bokrot. Esetleg nézd meg valami háztartási mosószerrel és mikroszálas rongyal.

(#35771) Petyyyyy válasza Formaster (#35770) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni. Közben behajítottam a kérdést a típus fb csoportjába is. Ott az a válasz érkezett, hogy valószínűleg túl öreg már a flokkolás a próbadarabon és azért potyog lefelé, egyébként tisztítható. Referálok majd mire jutottam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35772) Formaster válasza Petyyyyy (#35771) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, ezért is mondom h szívás. Ha öreg, akkor kb a víz is oldja. Az ipa-t viszont nem javaslom, mert az alkoholok oldhatják azt a ragasztott akármit, inkább mosószer, sampon, vagy híg apc.

(#35773) Petyyyyy válasza Formaster (#35772) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm, észben tartom. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35774) Play Dead


Play Dead
csendes tag

Sziasztok!
Lesz egy teroson polír a kocsin amit WX189 viasszal fejeznek be. Szerintetek lehet erre mégegy réteg Fussot rátenni? Lenne értelme?

(#35775) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

Így kora ősz felé haladva, úgy döntöttem, hogy szeretném én is megvédeni a kocsi fényezését.
Ti hogyan csinálnátok, ha nem nagyon van lehetőség ilyen vödrös mosáshoz?

Ahogyan én képzeltem el:
- Elviszem érmés mosóba ahol lenyomnám samponos mosással, és ezt leöblítem tiszta vízzel.
- Ezután legyurmáznám.
- És erre a wax.

Kivitelezhető? Vagy valamit még érdemes meglépnem?

Itt ott van kőfelverődésem, ezt mennyire muszáj wax előtt kijavítani? Jövőre szeretnék ezzel a részével foglalkozni! Most csak le szeretném zárni a felületet waxal.

Világos ezüst metálhoz gondolom a világos fusso dukál ugye?

Köszönöm segítségetek!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#35776) kelly7


kelly7
aktív tag

Illatosítót ki milyet használ? Mostanában nem találok semmi "tartósat".

(#35777) jozsi252 válasza kelly7 (#35776) üzenetére


jozsi252
veterán

Chemical Guys Stripper Scent. Nagyon jó illata van neki, a lábtérhez a szőnyegre illetve a csomitartóba szoktam fújni.

iPhone 13 Pro Max

(#35778) Pardise válasza jozsi252 (#35777) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem is ilyen van, imádom!

Your car, your life ;)

(#35779) i-sti


i-sti
senior tag

AF Spritz-nek mi a CG megfelelője? Az InnerClean?

Novum Forum Siculorum

(#35780) ReFleXx


ReFleXx
addikt

IPA-t hol szoktatok beszerezni? Hol tudnek venni BP-n ma?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35781) Petyyyyy válasza ReFleXx (#35780) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akár innen - [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35782) i-sti


i-sti
senior tag

Motorháztető teljesen újra festve a Skodánál, rengeteg kőfelverődés miatt.
28 ezer volt.
Teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel. :R

https://1drv.ms/f/s!Ak2GX_6j5WDN5R3Ff4EEfB0ugGIX

Novum Forum Siculorum

(#35783) MunezXBK válasza i-sti (#35782) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem anno a Volvonál egy lökhárítót fújtak 65.000-ért.

(#35784) RP1980 válasza i-sti (#35782) üzenetére


RP1980
tag

Ez az ár nagyon rendben van! Melyik skodánál voltál?

(#35785) Formaster válasza Play Dead (#35774) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A fussot teljesen tiszta felületre kell felvinni, azt a másik akármit ne eröltesd. Hol dolgoznak Loctite anyagokkal?

(#35786) Formaster válasza SSJmeszes (#35775) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kell a vödrös mosás, ennyi koszt nem fog elnyelni a gyurma, olyan lesz, mint ha át toltad volna csiszoló papírral. A kőfelverődés, ha nem fémig ment akkor várhat, viszont, ha tavaszig nem kopik ki belőle a fusso, akkor pingálni sem tudsz rá.

(#35787) ReFleXx válasza Petyyyyy (#35781) üzenetére


ReFleXx
addikt

az a baj ezekkel a shopokkal hogy nem tartanak helyben keszleten es nem garantalt hogy ma at tudom venni. most igy jartam, csak hetfore tudtak volna.
nincs valami bolt ahova bemegyek es leemelem a polcrol?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35788) BigBlackDog válasza ReFleXx (#35787) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elektronikai boltokkal próbálkoznék. Például 11. kerületben Mikroelektron, Mikronika, Árwill nevű boltok jutnak eszembe, vagy esetleg a 13. kerületben még Lomex nevű helyre mennék be. Jó eséllyel ezeken a helyeken azért tartanak.

Vagy, ha jól rémlik, akkor valami vegyiáru boltban vettem én még anno (talán ez volt az), de festékboltban is jó eséllyel kellene találnod szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35789) ReFleXx válasza BigBlackDog (#35788) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyogyszertari 70-es vagy 96%os alkohol nem felel meg a feladatra? olyat tudnek konnyen szerezni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35790) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Megjött a Cleanyourcar futár :))

(#35791) weres78 válasza Petyyyyy (#35773) üzenetére


weres78
senior tag

Ami a kezedet /bőrödet szárítja az kb a gumit is. Ha már meghalt a kéder akkor mindegy mit csinálsz vele, foszlani fog.
A gumit első pillanattól ápolni kell gumiápolóval, nem glicerinnel meg a többi sz@rral, akkor nem pereg szét csak sok-sok idő után.
Ha koszos akkor valóban ph semleges cuccal pucolni, majd kezelni.

(#35792) BigBlackDog válasza weres78 (#35791) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha a glicerin tiltott, mit ajánlasz gumira? A glicerint miért nem szabad?

(#35793) WebM


WebM
csendes tag

Sziasztok! A héten csináltattam az autómra Nanolex kerámia bevonatot. A kozmetikában azt mondták, hogy mivel a felületen nem fognak annyira megtapadni a szennyeződések, ezért a lándzsás mosóban is elég tisztára lehet majd mosni az autót ahhoz, hogy utána szárazolhassak mikroszálas törölközővel. Az itteni összefoglaló szerint ez nem jó ötlet, viszont anélkül még ha utána gyorsan is megyek, hogy a víz nagy része lejöjjön, akkor is cseppesek maradnak a falcok, hátsó lökös teteje, stb. Ti hogy szoktátok az ilyen gyors mosásokat megoldani, hogy ne maradjon cseppes semmi? Esetleg ha a szárazoláskor használok valami detailer-féleséget, az segíthet a karcok elkerülésében? Pl. Sonax BSD, bár az nem tudom, hogy mennyire jó kerámiára, ill. a Nanolex Final Finish is valami hasonló cuccnak tűnik, ez gondolom biztosan kompatibilis.

(#35794) lela válasza i-sti (#35782) üzenetére


lela
aktív tag

Hát nem tudom... Nekem Rabóczki ajánlotta, de bár ne mentem volna oda,a gépháztető 60 volt, az az egy talán rendben van. De az összes többi:
Első lökös, tiszta narancsos. Volt ahol újra kellett volna fújni, mert nem érte a festék és kilátszott a másik szín.(fekete bontott hibátlan lököst kellett fújni kékre). Újrafújás után is narancsos lett.
Hátsó lökösön a szélén itt ott nincs eldolgozva, kilátszik az előző szín, +narancsos.+ megfolyás a szélen.
Küszöbborításon az alsó részén nem érte a lakk, kőfelverődés, kisebb sérülések nem lettek kijavítva, hanem ment rá a szín. Szinte minden elem narancsos. (Narancsosság =Gondolom a lakkhoz nem lett megfelelően az edző adagolva)
Az ajtó alja egy hulladék, több helyen kilátszott a másik szín.(másik színű ajtó lett fújva)+ narancsos + megfolyás a díszléc alatt. Válasz: előtte is meg volt folyva... (gyári fényű elem volt)

Az összes elemet levéve vittem oda, és pár kőfelverődés és karcon kívül gyári állapot.
A géptető 60 két lökös 2*35+két küszöb2*25+egy db ajtó 40=220eft.
Volt amit visszavittem, mert csapnivaló volt, de volt amit már másodjára én szégyelltem, mert itthon tüzetesebben megnézve vettem észre apróbb hibákat.
Megbeszéltük, hogy előtte egy hónappal odaviszem és a filler áll rajta egy hónapig, mert akkor jobb lesz. (biztosan nem szívódik le.) Erre egy héttel előtte fogtak hozzá.
V-Nagy autó Ebes (Debrecen).
Ajánlottak egy másikat is az kb 3 hónapig hitegetett , mire meguntam.
Vagy volt egy csak az meg eléggé messze lett volna....
El vagyok keseredve.. Az összes mester kókányol, mert megtehetik, annyira sok munkájuk van. Nincsenek rászorulva a precíz munkájukra. Ezért csinálok amit csak tudok magam, de mindent nem tud az ember megvenni.

(#35795) Newlachka válasza WebM (#35793) üzenetére


Newlachka
őstag

kerámiára semmit ne tegyél.
nekem kerámia után nem marad vízfoltos a kocsi...mondjuk ezüst..
nekem home made van felrakva(magamnak),lándzsással mosok csak,de nem marad vízfoltos.
Akkor csúnya foltos,ha homokos eső esik,de ha jön rá egy sima tiszta eső,már le is mossa.

(#35796) WebM válasza Newlachka (#35795) üzenetére


WebM
csendes tag

Szürkével nekem sem volt ilyen problémám, de ez most piros, és korábban meglátszottak rajta a mosós cseppek. Nem hiszem, hogy a kerámia ezen változtat, de majd meglátjuk. Szárazolni akkor nem szoktál?

(#35797) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#35790) üzenetére


jozsi252
veterán

IronX Snow Soap-ra nagyoooon kíváncsi vagyok! Majd mindenképp számolj be róla ha kipróbáltad. :R

iPhone 13 Pro Max

(#35798) Play Dead válasza Formaster (#35785) üzenetére


Play Dead
csendes tag

Egy barátom csinálná a polírozást ,nem az autokozmetika a profilja. A teroson anyagot említette azon belül a WX189 viaszt mint befejező anyagot. Nem jó ez a rendszer ? Nem ajánlod? Mi a tapasztalat róla? A fussot szeretném kipróbálni ,de a karcokat el kellene tüntetni előtte.

(#35799) Newlachka válasza WebM (#35796) üzenetére


Newlachka
őstag

nem.. vagy kiveszem a törlőt,és akkor morfondírozok,hogy nem vittem, vagy bent van csak nincs időm.
én amúgy mosás végén,cseppmentes funkciót nyomok rá,ami olyan vízzel öblít,hogy nem lesz foltos.

(#35800) Formaster válasza jozsi252 (#35797) üzenetére


Formaster
Topikgazda

lósz@r a köbön :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.