Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) lacos001 válasza lacos001 (#35046) üzenetére


lacos001
senior tag

Ez jó vagy nem, azt nem tudom....
1 2 3

Simán lefújom a vizet, nem hagy semmi nyomot. Egyszerűen legurul. N1.

[ Szerkesztve ]

(#35052) RP1980 válasza lacos001 (#35051) üzenetére


RP1980
tag

Szép kontaktszögűnek tűnnek a cseppek. Jól megoldottad :) Mit tettél fel?
Most már ne izgasson a polír, hisz frankón lezártad a felületet :)

(#35053) Fandango válasza RP1980 (#35052) üzenetére


Fandango
veterán

(#35054) d4d


d4d
tag

szolgálati közlemény

Auchanben 2500 Ftért adják a Sonax Xtreme felnitisztítóját (500ml)

most kapásból négy online boltot néztem meg és mindenhol 4700 körül mozog ugyanez, a homasitában pedig közel 7ezer ftért merik adni. Ahol ma néztem, Törökbálinton 2018.04.12-es gyártási dátummal (5 év szavatosság) voltak a polcon és még csak nem is akciós árról van szó. Nem olyan rég Budaörsön is belefutottam csak akkor elintéztem annyival, hogy valamit nem jól látok.. nem volt időm nézelődni, de itt csináltam egy képet is

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#35055) jozsi252 válasza d4d (#35054) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a gél verzió máshol is ennyi.

iPhone 13 Pro Max

(#35056) d4d válasza jozsi252 (#35055) üzenetére


d4d
tag

Link?

elemlampa.blog.hu

(#35057) dkaro


dkaro
őstag

3 hét késéssel ugyan de túl vagyok az első alapos kézi mosáson és SRP felkenésen.
Köszönöm a tanácsokat amiket itt kaptam, meglepődtem, hogy az SRP egész jól eltüntetett hajszálkarcokat.
Ha kicsit türelmesebb vagyok még szebb lehetett volna de 3 óra elég volt első körben. :D
A kilincs környékéről teszek fel egy "előtte utána"-t szerintem egész látványos (11 éves kocsi..).
Előtte:

Utána:

(#35058) F_Zolee válasza dkaro (#35057) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mi ez az srp?

(#35059) dkaro válasza F_Zolee (#35058) üzenetére


dkaro
őstag

http://autoglym.hu/termek/super-resin-polish

Ezzel kezdtem autóápolási karrierem, nehogy kárt tegyek a fényezésben full amatőrként.

[ Szerkesztve ]

(#35060) d4d válasza F_Zolee (#35058) üzenetére


d4d
tag

[link]

jozsi a Sonax hivatalos oldalán nem látok más verziót az Xtreme termékcsaládon belül csak ezt, 500 és 750ml-es kiszerelésben, az olajwebshopnál, a filterabc-nél, a hivatalos importőrnél és a kauffernél is 4700 körül van ugyanez. Van nekik egy olcsóbb az tényleg 2500 körül van, de ez nem az Xtreme

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#35061) jozsi252 válasza d4d (#35056) üzenetére


jozsi252
veterán

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=16860&cat=567

Amire te gondolsz az másik verzió. A fotódon a kis táblát nézd meg, ott is az van hogy felnitisztító gél. Beírod a netre ki is dobja. Igaz hogy Magyarul nincs leírás rajta, illetve más színű a flakon netán, vagy más fotó van rajta, de ugyanaz a termék maga.

iPhone 13 Pro Max

(#35062) d4d válasza jozsi252 (#35061) üzenetére


d4d
tag

A címke lehet más, magyar, angol stb, de az Auchan-es flakon címkéjén ott virít az XTREME felirat, ami nem lehet a sima felnitisztító. Mindkettő "gél", aztán gondolom olyan folyós mint a Wolfos.

Az auchanben ez van
[link]

elemlampa.blog.hu

(#35063) Iki77 válasza MunezXBK (#35050) üzenetére


Iki77
csendes tag

Szia!
Amit irtál- nagyon tetszett.Akkorát röhögtem.
Mindig lényegre törő vagy!😁 :C
Üdv:Márton

(#35064) RP1980 válasza Fandango (#35053) üzenetére


RP1980
tag

Ahh, megvan a link. Kicsit szintévesztő vagyok és kinn a napon nem láttam.

(#35065) KisBundi


KisBundi
őstag

Tud valaki olyan gittet mondani ami nem köt meg 5 perc alatt? Amikkel találkoztam az 4-5 perc múlva már kezelhetetlen. :U

(#35066) martillo


martillo
tag

Hetvegere szuksegem lenne gyurmara...
Tudtok javasolni olyan uzletet, ahol realis aron tudnek beszerezni hetvegere? 1 db gyurmat nem szeretnek rendelni, mert a postakoltseg durvan megdobna az egysegarat :(((

(#35067) weres78 válasza martillo (#35066) üzenetére


weres78
senior tag

Hol kellene?

(#35068) martillo válasza weres78 (#35067) üzenetére


martillo
tag

Hetkozben BP, hetvegen Papa is jo, mert ott lesz a beavatkozas.

[ Szerkesztve ]

(#35069) ReFleXx válasza martillo (#35068) üzenetére


ReFleXx
addikt

vegyel WOLFektol, csak elotte nap szolj oda.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#35070) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata környezetbarát ápolószerekkel?

Azért gondolkoztam el rajta, mert leginkább otthon mossuk az autót, persze sok hely nincs, gyümölcsfák, egyéb kerti növények a nyakunkban vannak. Ha a fáról eszek gyümölcsöt jó lenne nem olyat enni, ami magába szívta a sok méreganyagot.

Szóval körülnézve találtam 1-2 cuccot:
* CLEANNE
* BIOFORCE
* Ezen kiakadtam: száraz mosás. Valamiért nem fér össze nálam az, hogy ilyen gyorsan, ronggyal, meg valami spéci cuccal, karcolás mentes eredményt érhetek el. :Y

Vajon van hatásos környezetbarát tisztítószer, ami nem teszi tönkre az autóra felkent bevonatokat (kerámia, wax stb.)?
Válaszotokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#35071) Kereplő válasza Szevam (#35070) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Pedig így van én is csak így mosok, időhiányban már csak havonta a habos móka.

Az ONR-re (Optimum No Rinse) konkrétan rá van írva, hogy a maradékot nyugodtan öntsd a fűre.

[ Szerkesztve ]

(#35072) Ace owner


Ace owner
addikt

[kép]
Ezen holegfujo segitene szerintetek? :F

Galaxy Fold 4

(#35073) RBJ


RBJ
addikt

Dedra aktív habbal van valakinek tapasztalata? [link]

De nézem van 150 bar os magasnyomásúja is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#35074) Integrale


Integrale
veterán

Tudtok jó bőröst Bp-n? Tisztítás, talán helyreállítás. Van valamilyen házilagos megoldás, ami beválhat tisztításra?

"Bad reklám is reklám too"

(#35075) BigBlackDog válasza Integrale (#35074) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi lenne a jelenlegi állapot? Bőrembert javasolták nekem többen is. Mondjuk nem rövid a sor nála, legalábbis pár hónappal ezelőtt még ilyen infó hallottam. Viszont, ha csak tisztítani kell, akkor egyszerűbb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#35076) Integrale válasza BigBlackDog (#35075) üzenetére


Integrale
veterán

Ez az állapot.

"Bad reklám is reklám too"

(#35077) MunezXBK válasza Integrale (#35076) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha ez rendesen ki lesz tisztítva, festés lesz utána.

(#35078) Integrale válasza MunezXBK (#35077) üzenetére


Integrale
veterán

Koszonom, akkor ezek szerint javithato. Kit ajanlasz?

"Bad reklám is reklám too"

(#35079) MunezXBK válasza Integrale (#35078) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fehérvár is megfelel?

(#35080) Integrale válasza MunezXBK (#35079) üzenetére


Integrale
veterán

Attol fugg, hogy mennyi idot vesz igenybe. Ha megvarhato (1-3 ora) akkor meg.

"Bad reklám is reklám too"

(#35081) BigBlackDog válasza Integrale (#35076) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez bőven bíztató állapot szerintem. Őszintén szólva, lehetséges, hogy én még nem festetném, egy alapos tisztítás és ápolás párost elegendőnek éreznék. De nem vagyok a bőrök szakértője (sem). :D

(#35082) MunezXBK válasza Integrale (#35080) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N Reggel viszed, este hozod történet.

BBD: alapos tisztítás után derül majd ki, hogy festeni kell. ;)

ITT találtok leírást, referenciát, stb.

[ Szerkesztve ]

(#35083) d4d


d4d
tag

Ha valaki ioncserélt vízből akar kicsit bevásárolni, Auchanben most 190ft a saját márkás 5 literes, egyébként Jász Plasztik által gyártott víz.

Ellenőriztem a fenti Sonax felnitisztító gyári azonosítóját is a flakon hátoldalán, egyértelműen a drágábbikról van szó, szóval azt nagyon jó áron adják 2500-ért. Itt is pl 4400 ft + pk ugyanez.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#35084) Kleroo válasza d4d (#35083) üzenetére


Kleroo
veterán

Az még olcsóbb mint egy random ásványvíz :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35085) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sokfélét olvastam itt a lámpa karbantartásról, de kicsit elvesztem mit is érdemes venni, csinalni.
Mumusom is kicsit mert két hátsó lámpát cseréltem fényszóró politozas után, mert 1 hónap alatt jobban bemattult mint amennyire előtte volt. Régi kocsi van hozza olcsón lampatest, az azóta nem is mattult be.
Ez a nehézkesebb, de ha túl sok macera és drága akkor nem biztos hogy megéri szarakodni vele.


kevésbé kényes mert 13k körül veszek bele újat...

Ez meg a kevésbé gazos, de kényesebb.

Itt pici folt van csak, ezt ha lehet csiszolás nélkül próbálnám meg eltávolítani, szerintetek van rá esély?
Nem tudom mennyire látszik a felső részen kezd picit mattulni. Allul csak az eső miatt koszos épp.

Ez esetleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35086) rasotamas


rasotamas
veterán

Herti ismét gyönyörű munkát végzett a fényszórómon:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35088) F_Zolee válasza rasotamas (#35086) üzenetére


F_Zolee
veterán

Már volt előtte polírozva? Mennyit bírt?

(#35089) rasotamas válasza F_Zolee (#35088) üzenetére


rasotamas
veterán

Egy fiatal amatőr srác csinálta 2 éve először, de nem rakott rá semmit, ezért hamar visszamattult. Plusz a múltkor tovább maradt rajta a bogároldó a kelleténél és szépen megmarta. Profinál (Herti) most először volt, persze került rá védőbevonat is, ősszel a feleségem HR-V-jén csinálta meg és az is gyönyörű lett. 1 év garit vállal rá, de mondta hogy 2-nél többet nemigen fog bírni, viszont sokszor meg lehet csinálni 2 évente. Ez csak a bal, a jobb már utángyártott Depo, egy nagyon minimális mattulás van csak rajta, de lehet szerzek egy bemattult gyárit olcsón és inkább azt políroztatom fel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35090) weres78 válasza rasotamas (#35089) üzenetére


weres78
senior tag

Ha teszel/tetetsz rá oda való bevonatot, akkor nem fog mattulni - elvileg - és nem kell polírozni. Persze ez erősen függ a műanyagtól és a bevonattól is.

[ Szerkesztve ]

(#35091) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
A múltkori sikeres srp-s akcióm után érdeklődnék, hogy a műanyag elemek karcolásainak/horzsolásainak eltávolítására van-e valami hasonló "hülyebiztos" megoldás amivel nem tudok kárt okozni?

(#35092) rasotamas válasza weres78 (#35090) üzenetére


rasotamas
veterán

Nyilván, és most Herti tett is rá, de az előző srácnak nem volt, Hertinek meg valami cseppes üvegcsés cucca van, nem lakk, merthogy az lepereg.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35093) rasotamas


rasotamas
veterán

Tolatóradaros kérdésem lenne, tudom, hogy nem gyári mivel nem létezett de azt gyanítom még a szalonban belekerült a 2004-es Mazda6-ba. Így néz ki a belső egység, nem ismeri fel valaki a típust? Képkeresőben nem találok ilyen nyilacskást csak csíkosat.

A jobb szélső fixen 64 centit jelzett, lekapartam a festéket róla ami meg volt púposodva, és most jó, viszont a jobb oldali belső amin mikor vettem se volt festék nem jó. Hogy kell ezeket kivenni a helyéről? Lehet kapni szenzort magában? Hogy kell fényezni őket? Simán vagy körben nem zárhatja rövidre a festék a gyűrűvel körülötte?
Fém a felszíne ha jól látom, nem műanyag.

A bal oldaliak szépen le vannak fényezve

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35094) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

Autómosáshoz, bútorok tisztításához, kerékpárhoz, stb. milyen magasnyomású mosót érdemes venni?
Ezt néztem ki, dicsérik több helyen is, vagy esetleg Lidl -s ha még van vagy esetleg más?
Köszönöm

(#35095) jozsi252 válasza dudi6 (#35094) üzenetére


jozsi252
veterán

07.28-tól lesz akcióba a LIDL-be, inkább ezt vegyétek. 3 év garancia van rá.

iPhone 13 Pro Max

(#35096) dudi6 válasza jozsi252 (#35095) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm, ez jónak tűnik. :) Alumínium szivattyús lehet vagy műanyag?

(#35097) jozsi252 válasza dudi6 (#35096) üzenetére


jozsi252
veterán

Fogalmam sincs, de ennyiért ne várj csodát. Itt a lényeg a 3 év garancián van, illetve azon hogy legalább ennek van valamennyi teljesítménye is. Nem mellesleg olcsó.

iPhone 13 Pro Max

(#35098) Mappa válasza d4d (#35083) üzenetére


Mappa
addikt

Savoya Auchanben semmi sonaxos felnitisztító. Bezzeg sampon meg szélvédőmosó folyadék van dögivel.

nem kötelező megadni

(#35099) szabi325 válasza Mappa (#35098) üzenetére


szabi325
tag

A Szigetszentmiklósiban van, és az ára is stimmel, próbáld ott :)

(#35100) Mappa válasza szabi325 (#35099) üzenetére


Mappa
addikt

:R

nem kötelező megadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.