Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44401) lela válasza yooccoo (#44369) üzenetére


lela
aktív tag

Mi lehet az amiben a Kapex roszabb mint a Bosch?

(#44371) lacihrab:
Ez jól hangzik! Mennyire vagy vele megelégedve, mik a tapasztalatok? Mi az ami nem tetszik benne, vagy megváltoztatnál?
A tied már a keskeny asztalbetéttel van? Nem szakad be az anyag széle vágáskor, jól megtámasztja?

(#44396) Szalmakutya A Metabohoz is van ez a Helical Cutter? Mert én úgy láttam több paraméterében is jobb mint a Dewalt vagy a makita! Itt a fórumon is inkább ezt javasolják.

(#44402) Winner_hun válasza lela (#44401) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi lehet az amiben a Kapex roszabb mint a Bosch?
Olcsóságban biztosan;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44403) kavalkád válasza lela (#44401) üzenetére


kavalkád
aktív tag

pont most futottam bele én is abba a problémába, hogy a hagyományos felépítésű gérvágóknak túl sok hely kell az asztalba építéshaz, ezt a Makitát találtam mint tolerálható árú megoldást.

(#44404) Soká válasza Szalmakutya (#44397) üzenetére


Soká
senior tag

Mit takar ez a spalted wood? Latin név? És miért nem lehet csiszolni? Mérgező a pora?

(#44405) Szalmakutya válasza Soká (#44404) üzenetére


Szalmakutya
tag

Nem találtam a magyar nevét. Olyan fa ami gombás és ettől színes. Ha rákeresel meglátod mi ez. Nem különösebben mérgező csak mivel vannak puha részek a csiszoló bele tud tépni.. a pigmentes részekbe is.

[ Szerkesztve ]

(#44406) Szalmakutya válasza lela (#44401) üzenetére


Szalmakutya
tag

Megnéztem, semmilyen Metabohoz nincs egyelőre. Mi a típus ami szerinted jobb? A 330as?

[ Szerkesztve ]

(#44407) Szalmakutya válasza lela (#44401) üzenetére


Szalmakutya
tag

Egyáltalán nem talalom a Metabo gyalut az Usa-ban. Ugyhogy szerintem nem is lesz hozzá helikus fej.

Amúgy tényleg egész jónak tűnik.

(#44408) lela válasza Szalmakutya (#44406) üzenetére


lela
aktív tag

Igen a DH 330-as az!
#44403) kavalkád: Ez szerintem nem tud annyit mint a Kapex, vagy a Bosch PL nincs benne marásfunkcióhoz mélységhatároló, illetve csak egy vonalas laser van benne, ami nyilván megszokást igényel a pontos vágás miatt.

(#44409) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Most néztem meg egy köbméternyi diófa anyagot. Négy éve gattereltették 2colos vastagra, kb 40 centi szélesek a pallók. Ahogy néztem nincs nagyon vetemedve. Az a kérdésem hogy mit kell rajta megnézni és mennyit érhet az anyag.

(#44410) kavalkád válasza lela (#44408) üzenetére


kavalkád
aktív tag

hát ja, kinek mi az igénye. én ezért a 2 funkcióért nem fizetnék ki 300 ezer pluszt.

(#44411) MrChris


MrChris
nagyúr

Ilyet használ valaki? Egy sima porszívónál jobban teljesít pl. egy csiszolóval használva?

(#44412) kavalkád válasza MrChris (#44411) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nagyobb szívóerő szerintem nem lesz, de egyrészt könnyebb üríteni, meg tisztítani, mivel csak egy szűrő van benne és nem kell hozzá porzsák, másrészt nem telik meg 20 másodperc alatt mivel 25 literes. én is egy száraz-nedves porszívót használok a műhelyemben, nekem bevált. viszont marha hangos, legalábbis az enyém.

(#44413) dulo80 válasza Szalmakutya (#44397) üzenetére


dulo80
csendes tag

Sziasztok,

Addig-addig nézegetem a gyalugépeket , hogy lehet horror ára lesz, de kompromisszumok nélkül veszek egy Hammer A3-26 -ot. Jókat olvasok róla és lényegében egy életre veszem és így lehet megéri az árát. Van valaki nek tapasztalata vele? Esetleg van hasonló minőség barátibb árban valami nem kínai?

(#44414) MrChris válasza kavalkád (#44412) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szimpatikusnak tűnik, elsősorban az ára. :D Egy centrifugálisra hobbistaként nem akarnék beruházni, se a porszívót tönkre tenni. A hang akkor valszeg szívás lesz, sebaj, a csiszoló, körfűrész, maró... se a csendességéről hírös, fülvédőt használok.

(#44415) yooccoo válasza kavalkád (#44410) üzenetére


yooccoo
aktív tag

240e a makita, 290 a bosch, 420e a festool
a bosch duplacsuklós, a festoolra pedig 3 év teljeskörű garancia van
hol van a 300e különbség?

(#44416) kavalkád válasza yooccoo (#44415) üzenetére


kavalkád
aktív tag

itt néztem az árat, de irreleváns, nekem 200 pluszt sem ér meg, akinek meg igen az majd azt veszi meg.

[ Szerkesztve ]

(#44417) Szalmakutya válasza dulo80 (#44413) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ha van rá pénzed, miért ne. Mennyiért tudod megvenni itthon?

Amúgy itt egy jó alapos review róla:

http://www.makingsplinters.com/2012/08/hammer-a3-26-review/

És itt van egy használtan, nem tudom, mennyivel olcsóbb az újnál:

http://geppiac.agroinform.com/hasznalt,1788540,Hammer-Abricht-Dickenhobelmaschine-A3-26.html

[ Szerkesztve ]

(#44418) dulo80


dulo80
csendes tag

Köszi, megnézem. Az alapgép 2600EUR bár nem tudom mennyire lehet ezt levinni az értékesítővel. Meglátjuk mit mond. Pénteken menéztem a Felder oldalán, még aznap fel is hívott:)

(#44419) MrChris


MrChris
nagyúr

Fúrógépeknél hogy hívják azt a funkciót, mikor kapcsoló felengedésekor rögtön megállítja a forgást? Akkusok talán mind ilyenek, drótosok közt van ilyen?

(#44420) Szalmakutya válasza dulo80 (#44418) üzenetére


Szalmakutya
tag

Én elgondolkodnék egy használtan is.. majdnem ennyiért kapsz 41-eset is, vagy 600e körül egész újat. Persze oda szakértővel kell menni. És az oda, az lehet hogy külföld.

Én egy vacak olcsó kínaival bosszankodom, ma is volt egy köröm vele. El kéne vinni egy géplakatoshoz, hátha tud vele csodát tenni. Én nem tudok.

(#44421) dulo80 válasza Szalmakutya (#44420) üzenetére


dulo80
csendes tag

Igen, elgondolkodtató a hadznált, csak nagyon rizikós. Szakembert nem nagyon ismerek, külföldre menni meg időm nincs. Kellene vennem hozzá mozgatót de az még 170 EUR ami elég pofátlan, illetve még a spirál késes megoldás is jólenne ami még kb 500 EUR. Ezzel még az is a gond, hogy utólag nem cserélhető az értékesítő elmondása szerint. Így pedig már 3k+.

(#44422) Szalmakutya válasza dulo80 (#44421) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ha már beleteszed ezt a pénzt, akkor gondold meg azt is, hogy elég lesz e a 26cm neked.

Nézz utána annak is, hogy a szervízelés nem csilliókért van e.

A többihez no comment, mert kicsit se értek hozzá. Vannak itt, akik sokkal jobban értik, legalább tapasztalatból, csak azok most hallgatnak épp. Még sose vettem használt gépet. Na jó, most rendeltem egy használt kézi gyalut :) szóval nekem bármilyen szart el tudnának sütni.

(#44423) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Fussunk neki még egyszer. Mit kell megnézni egy rakat 2colos, házilag szárított diófán vásárlás előtt?

Az amcsiknál például azt, hogy nem szuvas e. Az európai dió is könnyen szuvasodik? Hogyan lehet megnézni? Mire kell még vigyázni?

(#44424) kavalkád


kavalkád
aktív tag

garázstakarítás közben előkerült pár görgős ajtókhoz való vasalat rendszer (sín, görgők, keret, istentudjami). az alja elázott némelyiknek, ezért a keret alsó része kissé sérült, gondolom. nem tudom mennyit ér, a vevőre bízom mennyit ad érte, egyben vagy külön elvihető, akit érdekel az privátban jelezze.

(#44425) Grizzlu


Grizzlu
tag

Tisztelt kollégák!

Nagy gondban vagyok. Van itthon egy 410-es német kombi gyalum, kb. 60 éves, igazi ipari öntvény monstrum. Működik, kevésbé igényes munkákra napi szinten fogható, de azért van már bűne, amit én nem tudok megcsinálni. A figyelmet viszont mindenképpen megérdemelné, szvsz nem komoly ráfordítással teljesen vállalható gépet lehetne belőle faragni. Szóval írásom célja az, hogy Mohács és környékén (Pécs, Szekszárd, Baja, Bonyhád, stb)

FAIPARI GÉPEKKEL TISZTÁBAN LÉVŐ GÉPLAKATOS KERESTETIK

Minden asztalos ismerősömet végig kérdeztem a környéken, de csak kitágult pupillákat és felvont szemöldököket látok. Mintha azt kérdezném, látták -e a Yetit a Mecsekben. Minden tipp, minden tanács érdekel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#44426) Szalmakutya válasza Grizzlu (#44425) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ez csak egy absztrakt tanács, de nincs nagy faipari vagy fafeldolgozó cég a közeledben? Parketta gyártók, stb. Nekik logikus hogy legyen saját emberük, mert ha leáll egy nagy gép, akkor órában is számít a kiesés. Ha van, keresd meg ott a szakit.

Vagy ha nincs, kérdezd meg, ők kit hívnak. Még ha messziről jön is, utána beugorhat hozzád, ha épp arra jár.

Én Szentendre fölött találtam egy embert, aki géplakatos és azt mondta, hogy a Defém gyalukhoz pl nagyon ért, azt sokat szerelte. De az neked messze van.

[ Szerkesztve ]

(#44427) lela válasza yooccoo (#44415) üzenetére


lela
aktív tag

Nincs az annyi...
Másrészt még mindig nem tudom, hogy a Bosch mivel tud kevesebbet mint a Kapex.

(#44428) monti0222w válasza Szalmakutya (#44423) üzenetére


monti0222w
addikt

Ugyanazt kell nézni az európain is, illetve a fa keménységi állapotát is ha nem találsz rajta szú nyomott. Igazából mi csak parketta betét formájában dolgoztunk dióval.

(#44429) kapu2006 válasza Grizzlu (#44425) üzenetére


kapu2006
tag

A mohácsi farostlemez gyár már nem működik? Ott biztosan van (volt) hozzáértő.

(#44430) kapu2006 válasza lela (#44427) üzenetére


kapu2006
tag

Ő nem Festool.

(#44431) Szalmakutya válasza monti0222w (#44428) üzenetére


Szalmakutya
tag

Köszönöm! Mi az hogy keménységi állapotát? Ne legyen puha - tufás?

(#44432) Grizzlu válasza kapu2006 (#44429) üzenetére


Grizzlu
tag

Ott van ismerős, kérdeztem már. Mivel osztrák óriás vette meg, minden komolyabb szervizmunkát külsős osztrák céggel csináltatnak szerződéses alapon.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#44433) M43g


M43g
aktív tag

Apropó dió faanyag.

Tudnátok néhány hüvelykujj-szabály jellegű tanácsot adni diófa kivágás utáni hasznosításához?
Adott egy szép nagy diófa, ami rossz helyen nőtt, így ki lesz vágva. Szívességből kivágnám én, de ha már ott vagyok, szívesen hasznosítanám is - de laikus vagyok.
- Télen érdemes kivágni, vagy nem releváns, ha fűrészelve lesz? Ha igen, tél közepén, vagy lehet még késő télen, amikor a nedvkeringés még nem indul be?
- A törzsön kívül a vastagabb ágakkal érdemes foglalkozni (fűrészáru szempontjából), vagy felejtős?
- Ha ki van vágva, mennyi idő alatt fülled be? A fülledés ellen elég, ha a kérgét leszedem róla valahogy, és tető alatt, csapadékmentes helyen tárolom?
- Ha találok olyat, aki hajlandó gatterezni, előtte kell szárítani valahogy (pl. kéreg nélkül), ha igen, mennyi ideig? Vagy minél hamarabb fűrész alá vele?

:R köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#44434) monti0222w válasza Szalmakutya (#44431) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan, ha külső nyoma nincs attól még lehet belül gond. :K

(#44435) Armahun válasza kapu2006 (#44430) üzenetére


Armahun
addikt

Kicsoda? Ez, nem ő.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#44436) Kiscsőke válasza yooccoo (#43803) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Akkor mondom a helyzetet :D Megvettem a Dewalt mindkét lapját. Beraktam a fűrészbe és még mindig nagyon sikított. "Baj van Houston" Gariztattam a Parkside merülőfűrészemet. Telefon Lidl ügyfélszolgálatnak. Hiba felvéve. 5 nap múlva hív a szervíz jön a futár a fűrészért csomagoljam be. Csütörtök futár jön elvisz, hétfőn futár jön, cseregép hoz. Még egy pirospont a Lidl/Parkside 3 év garanciának!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#44437) kavalkád válasza Kiscsőke (#44436) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az mit takar, hogy "sikít"? akkor ha vágsz, vagy üresjáratban is?

(#44438) Kiscsőke válasza kavalkád (#44437) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

is-is vagy csapágyas volt vagy a tengely görbült el

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#44439) kavalkád válasza Kiscsőke (#44438) üzenetére


kavalkád
aktív tag

kár érte, kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége a LIDL-es garinak, adnak-e cserekészüléket vagy pénzvisszatérítés, majd írd meg lécci.

(#44440) ttower válasza kavalkád (#44439) üzenetére


ttower
aktív tag

Már megírta hárommal fentebb.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#44441) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
van valami tök egyszerű program amivel egy TV állványt meg egy PC asztalt tudnék tervezni és azt bevihetem egy lapszászatba hogy árat adjanak rá?
Budapesten 18. kerület környékén milyen asztalos cégek ajánlottak?
2x80cm széles PC asztalt szeretnék amit egymáshoz lehet csavarozni mert 2PC-m van 3 monitorral és nem akarok egyben 160cm széles asztalt hozzá
TV asztalból meg 150cm széles kellene amit a PC asztalhoz tudok csavarozni azonos magassággal mint a PC asztalok és 65" TV rá fér még

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44442) kavalkád válasza ttower (#44440) üzenetére


kavalkád
aktív tag

mivel mindent jelen időben írt, én úgy értelmezem, hogy ez még folyamatban van, csak azt mondták neki a telefonban, hogy mi fog majd következni. az én olvasatomban ez még nem lefutott dolog. akkor gondolom múltidőben írta volna. nem egyértelmű a foglamazás.

[ Szerkesztve ]

(#44443) raczger


raczger
őstag

Sziasztok,

kezdőként lenne néhány kérdésem, konyhabútort tervezek készíteni.

Sokat olvasgattam a csapolásokról és arra a következtetésre jutottam, hogy kezdőként a lamellot választanám (nyugodtan írjátok, ha szerintetek ne ezt válasszam).
1. Az első kérdésem itt jön, mi az a 30k alatti lamellázó gép, amit érdemes megvenni? Ferm (sajnos most az Aldiban nincsen) és Hilda lamellázógépet ajánlottak itt korábban, ezek közül bármelyiket nyugodtan megvehetem?
2. Milyen méretű lamellot használjak? (18mm-es bútorlapokhoz)
3. Milyen gyakorisággal kell/szokták használni a lamellot, illetve a bútorlap széléhez képest hova tehetem az elsőt?
4. Ragasztás után mivel érdemes összeszorítani a bútorlapot? Sarokszorító? Én valami ilyesmit használnék, viszont nem találtam meg mi a neve ennek.
5. Polcokat hogyan érdemes csinálni? Én polctartó csapokra gondoltam (pl), viszont ezeknél nem találtam infót, hogy mekkora terhet bírnának el (többek között a mikró is polcra lenne téve).
6. Szekrényajtók, fiókok esetén mekkora közt/rést kellene hagyni? Valahol 4mm-t olvastam, viszont ezt kicsit sokallom.
7. A lábakat takaró lapot mivel, hogyan szokás rögzíteni?
8. Milyen tervezőprogramot ajánlotok (rosszabb esetben marad a papír+ceruza)? Párat már kipróbáltam, de nekem valahogy az összes használhatatlan volt, átláthatatlan kezelőfelület, furcsa bug, minden előfordult.

Igyekeztem mindennek utánanézni, de ezek a kérdések még számomra megválaszolatlanok maradtak.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#44444) Kiscsőke válasza kavalkád (#44442) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Már megjött az új gép, lefutott a gariztatás

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#44445) Winner_hun válasza raczger (#44443) üzenetére


Winner_hun
félisten

1.
2. 20-ast
3. Gép széle jó lesz a bútorlap széléhez, azzal nem lősz mellé. De ha 4,5 cm-re teszed a lamello közepét, az még jobb. 15 cm-enként rakhatod
4. Keretszorító, asztalos szorító
5. Jó a fém pöcök, minden gond nélkül elbírja a mikrót is
6. 3 mm
7. Lehet hozzá venni rögzítőt
8. Sketchup

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44446) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Éppen nézek elszívót, mert kissé köhögök a portól, annak ellenére, hogy a kertben dolgozom. Eddig egy 15e Ft-os porszívó volt bekötve, amikor épp be volt. Nem értek az elszívókhoz egyáltalán.

Van a Festool CTL 26 E. Meg mondjuk van egy Gibli: http://www.gepajanlat.hu/takaritogep_adatlap/269/Ghibli__Ipari_nedves-sz%C3%A1raz_porsz%C3%ADv%C3%B3_AS60_IK_Ipari_por-_%C3%A9s_v%C3%ADzsz%C3%ADv%C3%B3.htm

A Gibli jóval erősebb, nagyobb a légszállítása, stb. Miért drágább mégis a Festool? Csak mert jó márka? Vagy jobb a szűrője? Vagy tud valamit, amit a Gibli nem?

Azt se értem hogy ez mondjuk forgácsot is elszív? Nem keskeny ahhoz a csöve?

[ Szerkesztve ]

(#44447) kapu2006 válasza Szalmakutya (#44446) üzenetére


kapu2006
tag

Nem értem ezt a sok kérdést.
"Miért drágább mégis a Festool? Miben jobb a Festool?"

Azért mert Festool. És mindenben jobb, mert Festool.

Ha nincs rá zsé, nem kell fanyalogni. Kis kompromisszummal van hasonló, sokkal olcsóbban, más típus. Pl kék Bosch.

Vékony az a cső. Nem forgácsra való. Porra. A nevében is benne van. Porszívó.
Forgácshoz 100-as cső kell.

(#44448) Szalmakutya válasza kapu2006 (#44447) üzenetére


Szalmakutya
tag

Tényleg nem érted a sok kérdést, ennyiben pontos a válaszod.

Nem fanyalgok, hanem meg akarom tudni, miért és mire jobb valami, ami drágább, de formálisan gyengébb a teljesítménye. Konkrétan leszarom, milyen márka, engem az érdekel, mit ad.

Ami a forgácsot illeti. Szóval ezt pl nem tudom rákötni egy gyalura, mert nem csinál semmit? Akkor mire való? Kis gépekre, csiszolóra stb?

(#44449) epmd válasza Szalmakutya (#44448) üzenetére


epmd
tag

Elszívja a kézi gyalugép forgácsát is.

(#44450) pali923 válasza Szalmakutya (#44448) üzenetére


pali923
tag

Sajnos a világ (és benne a gépek) nem úgy működik, hogy az a jobb, aminek az adattábláján szebb számok vannak. Ilyen alapon mindenki bátran használhatná a kínai csodákat is, akkora teljesítmény van rájuk írva. Van ugyanis német watt, meg kínai watt is. :D
Ki kell próbálni. Lehet, hogy semmivel nem jobb a Festool, a Hilti stb. mint a többi gép, de valahogy általában mégis jobban szeretik használni, akik megveszik. A másik szempont, hogy 5 év múlva is ugyanilyen tudású, minőségű gép lesz-e, mint első napon. Ezt sem lehet látni a képeken, még az árcédulán sem mindig.
Aztán meg van a marketing, vagy a hírnév, ami eladja a drágább terméket, ha semmivel nem jobb, akkor is. A puding próbája az evés. :))

Nemrégiben olvastam: a Goose vodkagyár tulajdonosa kevesellte a forgalmat. Nem csinált semmit a vodkája minőségével, de az árát felemelte háromszorosára, és vékony, hosszú üvegekbe csomagolta, hogy ne férjen be a boltok alsó polcaira. Annyira népszerű lett a terméke, hogy 2004-ben 2milliárd $-ért(!) vette meg a céget a Bacardi. Szóval a puding próbája időnként az ivás. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.