Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44251) mdk01 válasza ZsoltG60 (#44247) üzenetére


mdk01
addikt

Milesi kültéri lazúr rendszerét használd, pácolásra és a végső szintelen fedőrétegre is.

(#44252) feregember válasza indianjoe23 (#44241) üzenetére


feregember
csendes tag

Egykezes szorítóból feszítő lesz, ha a pofáját megfordítod. Lehet gyárilag tudja, lehet moddolnod kell. Ezt a peremek közé, és lehet kombinálni óvatos (fa)kalapácsütésekkel. Felváltva kocogtatod és ha tudsz feszítesz a szorítón.
Ha túl nagy feszítést igényelne egy ponton, tegyél alá lécet.
Ha még nagyobb erő kell, végső esetben deszkákból dobj össze egy összeerősített keretet, ami körbeveszi a mosogatótálca peremét mind a 4 oldalon, megakadályozva a perem elhajlását feszítéskor.

Ha nincs használható szorítód,
- fa lécekből és csavarokból eszkábálhatsz a célnak megfelelő eszközt.
- vagy ha van 2 hosszú léced, azoknak egyik felét a peremek közé dugva, másik végüket szétfeszítve talán szétjönnek a mosogató tálcák.

A külső mosogató melegvizes melegítése helyett vagy mellett hűtheted a belső tálcát jéggel. A hideg műanyag kevésbé tapad.

(#44253) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok! A Ryobi gepek egyre elterjedtebbek. Arban sem tul veszesek. Valakinek van erdemben tapasztalata veluk?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#44254) monti0222w válasza Grizzlu (#44253) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez engem is érdekelne, nézegettem a Multifunkciós gépüket! :K

(#44255) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Ikeaás hossztoldott bükk asztallapot (Gerton) használok íróasztalnak.

Milyen olajjal lenne ajánlott lekezelni? Ikeában van fehér(színtelen) ásványi és len-faolajas változat is...

Viaszoljam is utána?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#44256) M43g válasza Alg (#44255) üzenetére


M43g
aktív tag

Hello, anno mi tömörfa konyhai munkalapot kentünk le SKYDD olajjal. Egy idő után megszáradt, de addig a rátett papír lap olajos lett. A többivel kapcsolatban nincs (még) tapasztalatom.

(#44257) Winner_hun válasza Winner_hun (#44250) üzenetére


Winner_hun
félisten

Volt, be is lett üzemelve, remek:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44258) indianjoe23 válasza feregember (#44252) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, végülis befújtam egy kis WD-40-el, utána pár perccel simán kézzel szét tudtam szedni. Van ilyen egykezesem, de az szélesebben kezd fogni, mint amennyi távolság volt a két edény peremei között, igy nem tudtam használni. A lényeg, hogy szétjött, köszönöm a tippeket.

(#44259) kavalkád


kavalkád
aktív tag

nincs valakinek felesleges eladó hajlítható rétegelt lemeze? egy 60x60cm-es darab kellene, de mindenhol csak egész tábla van, annyira meg nincs szükségem. (BP és környéke)

[ Szerkesztve ]

(#44260) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Ennek a mosogatónak csak sima pereme van, hogy kell ezt rögzíteni? Tennék alá rugalmas tömítő anyagot, de nem tudom, hogyan szokták az ilyet rögzíteni.

(#44261) kavalkád válasza indianjoe23 (#44260) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ez aláépíthető mosogatónak tűnik

(#44262) indianjoe23 válasza kavalkád (#44261) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Az mit is jelentene?

(#44263) indianjoe23 válasza indianjoe23 (#44262) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Kezdem érteni. Ehhez gránit munkalap kéne. Ismerős kért meg, hogy csináljak neki mosogatószekrényt, ő szerezte be a mosogató edényeket, de szerintem nem tudta mit rendelt, csak biztos ez volt olcsó. Mert a munkalap az sima munkalap lenne. Most valami öszvér-megoldás kéne.

(#44264) kavalkád válasza indianjoe23 (#44263) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ha nem zavarja, hogy csúnya lesz akkor rakhatod fentről is, munkalappal azonos színű vízálló szilikont használj, az rögzít és tömít is egyben, nem kell csavarozni. viszont - mint mondtam - nem lesz szép.

(#44265) M43g válasza kavalkád (#44259) üzenetére


M43g
aktív tag

Szia, (nem reklám, csak ma rendeltem én is kisebb darabokat) Móricz Zs. körtéren és budafokon Bakosfa lapszabászat, telefonon érdemes megkérdezni, hogy van-e hajlíthatójuk. Vállalható felárral árulnak vágott méreteket MDF-ből, rétegeltből.

(#44266) kavalkád válasza M43g (#44265) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi, felhívtam őket, sajnos csak egész táblát adnak el.

[ Szerkesztve ]

(#44267) n_stolz


n_stolz
tag

Excenteres bútorfüggesztőről kérdeznék. A klasszik verzió:
Ennek beállítása hogy történik?
Fogóval eltekerem a kör alakú lemezt, és úgy kapom meg a kívánt magasságot?

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#44268) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
Otthoni használatra melyik javasolt
METABO KGS 216 M
vagy
ez is szimpi
Scheppach HM 100 LXU
Scheppach HM 80 MP
Köszönöm

(#44269) Winner_hun válasza n_stolz (#44267) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44270) indianjoe23 válasza kavalkád (#44264) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Még nem tudtam vele konzultálni, csak holnap megyek hozzá, a kis üzemébe lesz, ahol valami fornetti tipusú péksütiket sütögetnek, valószínű, ott nem annyira lényeges a szépség, különben nem engem kért volna meg erre, az a fontos, hogy működjön. Akkor igy lesz, szilóval jól bekenem, aztán beleteszek egy vödröt, ami tele van vizzel, majd az leszorítja.

(#44271) mdk01 válasza n_stolz (#44267) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, az excenterrel állítod fel-le. Középállásba álltsd be és úgy mérd meg hova kell fúrni a lyukat, hogy tudd le és fel is állítani.
Az alsó lyukat szintúgy.
Vedd figyelembe az tetőlap kifúrásakor, hogy a csempe elé, vagy fölé kerül a szekrény.
Tipp: Érdemes csempe fölé rakni a szekrényt, hogy minél beljebb legyen a furat a hátsó éltől. Bár a gyenge láncszem az idegencsap lesz ami összeköti az oldalt és a tetőlapot.

(#44272) lela


lela
aktív tag

Na megvan:

Még veszek majd egy csavarozó és behajtó szettet is...
És akkor ami sürgős lenne: Milyen dekopirt érdemes venni?
Ezeket néztem?
Dewalt DW331
Vagy érdemseb a Festool Carvexet vagy triont?
Felső markolatost vagy a a simát?

(#44273) bim válasza lela (#44272) üzenetére


bim
veterán

Nem égeti ki a festool ládát a parkside bitkészlet? ;] :DDD

(#44274) yooccoo válasza lela (#44272) üzenetére


yooccoo
aktív tag

keress rá a dekopírra, pár hete volt kitárgyalva

(#44275) epmd válasza lela (#44272) üzenetére


epmd
tag

Én Triont veszek majd,csak még előtte el kellene passzolnom a Makitámat.A Carvex nekem kényelmetlen a vékony fogantyúja miatt.

(#44276) Winner_hun válasza epmd (#44275) üzenetére


Winner_hun
félisten

Trionban nincs világítás, anno arról azért mondtam le.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44277) yooccoo válasza Winner_hun (#44276) üzenetére


yooccoo
aktív tag

A legtöbb ember nem is használja .. az szokta legkevésbé érdekelni a vásárlók 99%-át

(#44278) kunberci válasza bim (#44273) üzenetére


kunberci
aktív tag

Tisztelt fórumtárs!
Ha jól emlékszem Te csináltál magadnak fa anyagból ágykeretet. Szeretnék én is 2db ágykeretet csinálni 2db 100x200 matrachoz. Amennyiben megvan még a fénykép róla, akkor szívesen venném, ha belinkelnéd, (elküldenéd), hogy a tiéd hogyan néz ki. A segítségedet előre is köszönöm.
Az ágykeretnek nálunk is elég masszívnak kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#44279) lela válasza bim (#44273) üzenetére


lela
aktív tag

Amúgy teljesen használható az a bitkészlet és pont oda gyártotta a parkside... :DDD

#44277) yooccoo: Amúgy érdekes amit mondasz, épp a múltkorában írták, hogy mekkora feature, hogy stroboszkópszerű hatást kelt a világítása, így jobban látni a vágásvonalt és a vágólapot... Amit még olvastam, hogy a platt hátrafelé mozog az előtolás során ezáltal nagyon könnyen irányítható és fordulékony.
Egyébként mi az amit pozitívumként ki lehet emelni a dewalthoz képest

[ Szerkesztve ]

(#44280) yooccoo válasza kunberci (#44278) üzenetére


yooccoo
aktív tag

én collos tölgyből csináltam 180x200ast, akkor azt engedte az anyagi keret
masszív, sok mindent kibír, de ugye hatásában jobb lenne a két coll

(#44281) yooccoo válasza lela (#44279) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akinek rossz a szeme, annak mindegy .. akinek meg jó, annak szintén :DDD

(#44282) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv.
Párom szeretne műgyantaból ékszert készíteni. Tudnátok ajánlani erre műgyantát? Milyen fajta és hol lehet kapni?
Ilyet:

(#44283) jimy_l válasza szzimo53 (#44282) üzenetére


jimy_l
tag

Itt

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#44284) violino


violino
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni abban, hogy körkivágó vagy központmaró szerszám lenne praktikusabb?
violino

(#44285) bim válasza kunberci (#44278) üzenetére


bim
veterán

Ha tudok túrok róla elő képeket. Pofonegyszerű és mai napig jól üzemel. Sajnos nedves fából készült ami az illesztékeken látszik is de nem befolyásolja a masszívságát.

(#44286) lela


lela
aktív tag

Tudja valaki hogy ez mire való?
A porszívókba van beépítve, de nem tudom a funkcióját..

(#44287) Armahun válasza lela (#44286) üzenetére


Armahun
addikt

Levegős gép is tudja indítani a porszívót a modullal ugy mint az elektromos.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#44288) pmcklan


pmcklan
kezdő

Sziasztok.
Október 10. ig akciók vannak fairapi gépekre, (nem nem reklám...)
Mivel elnyűttem a régit és amúgy is no-name szutyok a dekopír fűrészem. Szeretnék beruházni egy újra, ami nem barkács célra, hanem annál komolyabb munkára használnám.
Nem ragaszkodom a makitához, de talán kézen fekvő lenne most.

https://www.szerszamoazis.com/elektromos_gepek_56/makita_84/szurofureszek_92
innen szemezgetek mert olcsobb mintha a helyi boltba venném meg.

Cégnél Dewalt van, jó kis gép de meg nem mondom hogy melyik változat.

970A-UD3P AM3+ / FX-8350 / R9 380 4GB / 16 GB RAM 1866(2x4 Blue/Black)/ CM HYPER 212X

(#44289) yooccoo válasza violino (#44284) üzenetére


yooccoo
aktív tag

milyen átmérő és milyen anyag?

(#44290) Winner_hun válasza pmcklan (#44288) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Makita "akcióknak" ne dőlj be, náluk minden mindig "akciós". Lehet hogy van kivétel de még nem igazán találkoztam ilyennel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44291) yooccoo válasza Winner_hun (#44290) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akkor majd mutatok olyan gépet, ami nincs benne az akciós újságban és eldöntöd hogy ténylegesen léteznek-e akciók .. :DDD

(#44292) Peterhappy válasza pmcklan (#44288) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ahogy Winner_hun úr mondja.

1) semmiképp se kapkodj, az október 10-ig akciós cuccok majd - gondolom - október 31-ig vagy november 10-ig is azok lesznek
2) ha pontosan tudod, melyik modellre van szükséged, használd az árukeresőt. Nem csak az árak összehasonlítása miatt, de vélemények olvasása végett is.
3) random rákerestem három Makitára, kettőt megtaláltam máshol olcsóbban (a harmadik csak náluk volt kapható, na az ilyeneket én alapból ignorálom), akadt ahol díjmentes házhozszállítás is járt mellé.

Ha nem prémium vagy egyedi tulajdonságú cuccra vágysz, repülj rá "kommerszebb" gépre, minél többen vették (és értékelték jóra), annál jobb; népszerűbb, több a tapasztalat, többen ismerik és jó eséllyel a boltban is többet adtak el, értenek hozzá ("és segítenek"), stb.

szerk: A Makita dekopírjai amúgy ár/érték arányban elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#44293) epmd válasza yooccoo (#44291) üzenetére


epmd
tag

A nevetséges listaárakra gondolsz? :D

(#44294) epmd


epmd
tag

Van egy eladó Makitám [link] kb 2,5 év garanciával ha valakit érdekel.Pár vágásra volt csak használva.

(#44295) pali923 válasza Peterhappy (#44292) üzenetére


pali923
tag

Vettem 2 éve egy csiszolót egy kecskeméti cég webáruházában, elég jó áron - gondoltam. Aztán pár nap múlva megtaláltam ugyanezt a gépet egy másik weblapon vagy 2000 Ft-tal olcsóbban. Sőt, kiderült, hogy ez ugyanannak a cégnek egy másik webáruháza, és van még nekik pár, más-más árakkal.
Szóval érdemes több helyen is megnézni mindent, még a pénz kiadása előtt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#44296) Peterhappy válasza pali923 (#44295) üzenetére


Peterhappy
őstag

Így van!

Én pár hete az ovi részére próbáltam negyven darab Weleda fogkrémet felhajtani. Árukereső nem dobta fel, Árgép igen, az első nyolc legolcsóbb találat összesen három cégé volt, persze mind külön néven; a három legolcsóbbnál mindenhol pár forint eltérés volt csak, mások voltak a telefonszámok, teljesen más a webshop dizájnja, az tűnt csak fel véletlen, hogy a kapcsolatnál az átvételi cím ugyanaz...

(#44297) mdk01 válasza Peterhappy (#44296) üzenetére


mdk01
addikt

Meg az szokott még feltűnő lenni, hogy a honlap ugyanaz a sablon alapják készül.

(#44298) violino válasza yooccoo (#44289) üzenetére


violino
csendes tag

Üdv!

10 mm-től fölfelé kellene kb. 50 mm-ig. Természetesen fához.

(#44299) mdk01 válasza violino (#44298) üzenetére


mdk01
addikt

Központos fúró.
kb.50mm-től felfele szokott lenni körkivágó, de ez a 40-50mm pont egy is-is köztes állapot.

(#44300) pmcklan


pmcklan
kezdő

Köszi a tanácsot, meglátjuk hogy alakul.
Elkapkodni semmi kép nem akarom. Ha még most nem is használnám annyit de későbbiekbe jó lenne egy normális, már most jól jött volna.
A mostani mindenre jó csak vágásra nem. Én a legszörnyűbb az, hogy ahány boltba elmentem érdeklődni gép után, sehol nem tudtad normális infóval szolgálni, ergo nem értenek hozzá, csak árulják... ez elég kiábrándító egy szerszám kereskedésben.

970A-UD3P AM3+ / FX-8350 / R9 380 4GB / 16 GB RAM 1866(2x4 Blue/Black)/ CM HYPER 212X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.