Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28401) martong válasza thyeby (#28400) üzenetére


martong
tag

Nagyjából úgy, de nekem nem olyan nagy a garázs, max 3 kiállásból elérek mindenhová.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28402) Winner_hun válasza martong (#28397) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fog leesni a szívóteljesítmény?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28403) Tzupi válasza Winner_hun (#28402) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Ha a többi vég le van zárva, akkor nem.

(#28405) thyeby válasza Winner_hun (#28402) üzenetére


thyeby
őstag

Pillangó szeleppel el lehet zárni a nem használatos tömlőket.

Több fa van, mint asztalos!

(#28406) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Ha már gégecső téma. 63mmes belső átmérőjű, hajlékony gégecsövekkel találkozott már valaki.
Léteznek kétrétegű ilyen gégecsövek, de elég merevek. Fix bekötésre tök jók, de mozgatásnál elég nyűgös.

(#28407) martong válasza thyeby (#28405) üzenetére


martong
tag

Pillangó szeleppel el lehet zárni a nem használatos tömlőket.

Merre keressek ilyet, ami illik a 36-os csőrendszerhez?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28408) Tzupi válasza martong (#28407) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Locsolás és medence technikai boltoknál láttam ilyeneket.

(#28409) thyeby válasza martong (#28407) üzenetére


thyeby
őstag

Készíts. Egyszerű, mint az ék.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#28410) Tzupi válasza thyeby (#28409) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Én ilyeneket készítettem :

A kis lyukas falapot lehet huzigálni a résben, és zár. Egy délután alatt megcsináltam 10-12-db-t, tervezéssel együtt.

(#28411) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Valami ilyesmi a tervrajza :

(#28412) martong válasza Tzupi (#28411) üzenetére


martong
tag

Köszi, ilyet láttam a korábban ajánlott videóban.
Megoldom.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28414) Tzupi válasza #05304832 (#28413) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Egy ilyen elszívó ventillátort vettem még régebben :


Ezen még nem volt fenn a lap a bevezető csővel.

Ezelőtt egy Thien-féle szeparátor van, egy nagy 100(?) literes kék műanyaghordóra ráapplikálva.
Erről nincsen képem.

Most készítem neki a házikót (úgy fog kinézni, mint egy szép kerti WC), és rakom ki a műhelyen kívülre.
Ha készen lesz, akkor szívesen megosztok róla képeket.

ui.:igen, rendetlenség van :P

[ Szerkesztve ]

(#28415) martong válasza Tzupi (#28414) üzenetére


martong
tag

Ehhez nem lett volna jobb egy vastagabb csövezés (mondjuk 100-as)?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28416) zonusz válasza pali923 (#28393) üzenetére


zonusz
tag

Szia! Ha nem titok végül melyiket rendelted meg. Régóta nem tudok dönteni, mindig odázom, de csak a Metabo és a Makita játszik, mert a DeWalt számomra már megfizethetetlen (188, 219, 359 ezer jó kemény magyar forint). Érdekes módon a világ boldogtalan felén nincs ilyen különbség a három gép között, bár sajátos módon a fórumokon a Metaboval nem foglalkoznak, a többi általában a DeWaltot dicséri azzal, hogy lényegesen hangosabb az átlagosnál. Sokáig a Makita és a Metabó egy árban volt, azután megálmodták, hogy az eredeti ár még egy százassal feljebb van és í gy még mindig milyen nagy az engedmény. Őszintén a Makitánál ez zavar, hogy csak "akciós", de az alapár, rendre változik, és ehhez képest "akciós". A Metabo évek óta annyi-amennyi nem variálnak. Ha Thyeby-nek hosszú évek óta hibátlanul megy nagy gond nem lehet vele. Szerintem igaz a mondás, hogy senki nem jó mindenben. A Metabo is lehet jó valamiben.

[ Szerkesztve ]

(#28417) thyeby válasza Tzupi (#28414) üzenetére


thyeby
őstag

"Ha készen lesz, akkor szívesen megosztok róla képeket."

Várjuk! :K

Több fa van, mint asztalos!

(#28418) Tzupi válasza martong (#28415) üzenetére


Tzupi
csendes tag

A meglátásod sajnos helyes.

Az a helyzet, hogy egy kisebb elszívó lett volna eredetileg, és már elkezdtem felrakni a csövezést.
Közben mégis ez az elszívó lett, ami tényleg boldogabb lenne 100assal, de akkor bonthattam volna le az egészet, és vehettem volna új csöveket, könyököket, stb.

Úgy döntöttem, hogy akkor már befejezem és meglátom. Ha szív ügyesen, akkor megtartom és boldog leszek.
Ha nem, akkor vakarom a buksim és kitalálok majd valamit

(#28419) spacer


spacer
aktív tag

Sziasztok!
Hónapok óta lelkes olvasója vagyok a topicnak, és tudom milliószor ki lett tárgyalva az asztali körfűrész téma, de most lenne lehetőségem egy teljesen új, bontatlan, hivatalos garanciális Makita MLT100-hoz 139 ezer forintért.
A kérdés, hogy megéri ezt az árat, és csapjak le rá azonnal, vagy azért ez nem annyira jó ár, hogy karácsony előtt meglepjem magamat?
Tudom, ezt nekem kell eldöntenem, de egy kis lökést adhatnátok, hogy ez-e az a hullém amire ráüljek, vagy inkább várjak egy nagyobbra.
165 ezerért találtam a netes webshopokban.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#28420) thyeby válasza zonusz (#28416) üzenetére


thyeby
őstag

Most én gyorsan pontosítanék:
Nem megy hosszú évek óta. Ez csak másodhegedűs gép, gyakorlatilag el van dobozolva arra az esetre, hogy ha az, amelyiket hosszú évek óta használom egy HC 300-as metebó kombigyalu képében, akkor legyen mihez nyúlni, ne álljon le a munka. Egyébként szerintem jól össze van rakva. Volt egy régebbi, amelyikben a kést nem a helyére pattintani kellett két stift segedelmével, hanem beállítgatni. Miként lehet azt, lövésem sincs, mikor nem a helyére dugni, de még belátni is nehéz oda? :F Az ilyen típusú gépek egyébként mind ilyen "zsúfoltak".

Amióta megvan, folyamatosan hezitálok, hogy adjam-e el? Ha valamelyikőtök bepróbálkozik priviben, valószínűleg bólintok rá talán.

A Makita mellett az szól, hogy olcsóbb egy késpár bele. Szinte feleannyi. Ellene pedig az, hogy a Makita szerviz, tartozék és alkatrész háttere tényleg zuhanórepülést tart hazánkban. Úgy hírlik, hogy még a metamónál is szarabbul állnak e tekintetben. Hát igen, mégiscsak a földgolyó másik feléről kell idelogisztikálniuk a bizbaszokat hozzá.
A DH 330-hoz csak hamarabb ideér valami, ha épp nincs itt, és begborzolik a Noszlopi úton a seggükön a szőrt. De ehhez egy pár új kés 20 ropi ám!. A gyalulási képe kimagaslóan jó a nagy előtolás ellenére is.

Nem tudom, melyikre esne a választásom, ha élesben kellene most döntenem. Lehet, hogy bekockáztatnám a Bernardót.

Műszakilag szemre egy kutya mind:
Gumi behúzóhenger, eldobhatós kések és 2Kw szénkefés motor. Ha egyformán megvan az anyag bennük, akkor az olcsóbb a rentábilisebb szerintem. Mondjuk a Güdét azért nem is említettem, mert nem is feltételezem, hogy egyáltalán hallottak már svéd acélról és SKF csapágyról. A Triton az magas minőségű anyagokat használ, és precízen is építi össze azokat, én ezt tapasztaltam a maró klónjukkal. A DeWalt pedig gyakorlatilag valóban sok termékével kitiltotta saját magát hazánkból. Azért 400 ropi egy ilyen seggdugacsért igen sok, ha azt vesszük, hogy ennyiért olykor jó állapotú használt Felder (Hammer) kombi 300-ashoz is hozzá lehet jutni. Szóval több, mint DeWalt fannak kell ahhoz lenni, hogy valaki azt válassza ki a sok közül.

Több fa van, mint asztalos!

(#28421) thyeby válasza Tzupi (#28418) üzenetére


thyeby
őstag

Hagyd nyitva a szelepeket. Ha megvan az elég légszállítás, akkor nem omlik össze a rendszer. Mondjuk 250mbar-t nem fog tudni, az tuti.

Több fa van, mint asztalos!

(#28422) Tzupi válasza thyeby (#28421) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Max teszek egy plusz fix csővéget a földre porszívásra, hogy csak odasöpröm a port az meg lelkesen elviszi :P

(#28423) thyeby válasza spacer (#28419) üzenetére


thyeby
őstag

Szia, üdvözlünk!

Klasszikusan úgy működsz, ahogyan azt a marketingesek elvárják. Csapj le, mert vissza nem térő alkalom, hozzad a pénzed ízibe.

Nyugi!
Januárban, mikor pang a honi piac, fogják azt tán még ennél is olcsóbban kínálni. Én is 130-ért vettem talán két éve januárban.

Ha nem tudom, mik a fő szempontok, elvárások, és mire szeretnéd első sorban használni, nem tudok segíteni.
Van ilyenem. Nem szidom. De nem is dicsérem. A tolóasztala miatt vettem, és amiatt nem adtam még el. Más gépek ezt nem tudják. Igaz, ez is csak korlátoltan, ami nekem éppen határeset.
Amiket nem szeretek benne, az számomra fontossági sorrendben a következő:

- Vékony lap megy rá. A 3,2 széles már csak a vékony hasítóék miatt sem jó rá, de lehet, hogy a motor se bírná. A manual felhívja a figyelmet, hogy más méretűt ne tegyél rá, mint ami rajta van.
- Hasítóék vékony, inogós. Szóval nem fasza stabil, aminek támaszthatod hosszvágáskor nyugodtan elszedő oldalról az anyagot. És nem is húzza a kurbli az asztal alá.
- Steller csak egy ponton rögzül.

Az aldis csodánál különb. De dicsérni egy lapszabász gépet lehet, nem ezt.

Több fa van, mint asztalos!

(#28424) martong válasza Tzupi (#28422) üzenetére


martong
tag

Tetszik az ötlet.
Amúgy jó, hogy erről beszélünk, mert nekem egy sima porszívóm van és az is marad egy ideig.
Kérdés, hogy 36-os vagy 100-as (vagy valami köztes) elemből építsem meg a tiédhez hasonló fix rendszeremet?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28425) thyeby válasza martong (#28424) üzenetére


thyeby
őstag

32-esből. Nem nagy pénz.

Vagy csináld meg százasból, és cseréljetek Tzupival. :DDD Neked ez lesz vastag, neki meg az vékony.

Több fa van, mint asztalos!

(#28426) Tzupi válasza martong (#28424) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Ha a porszívó 36-os, akkor én maradnék annál a méretnél. Vagy legalábbis ahhoz hasonló méretűnél.

40es pvc csöveket simán kapsz, 540 ft/méter, könyökök 80 ft, y elosztó 170 ft. Elég kicsi pénzből össze lehet hozni egy ilyen 5-6 méteres rendszert. És ha valamikor a jövőben bővítenéd komolyabb 100asra, akkor max "buktál vele" 4-5e ftot, de jó eséllyel egy részét fel tudod akkor is majd használni, mert pl gérvágókból, felsőmaróból, csiszolóból úgyse jön ki 110es csonk, és oda tök jó az is.

szerk : Vagy 32es, az még olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#28427) zonusz válasza thyeby (#28420) üzenetére


zonusz
tag

Hatott a marketing, küldtem privit.

(#28428) lentivator válasza thyeby (#28420) üzenetére


lentivator
csendes tag

Na,már megint az a Bernardo...
Szemezek vele rendesen.Nem mellékesen 9pénz hozzá a késpár.Ellentétben a 20ezres Metaboéval.
Konkrétan néhány estém ráment,hogy valami tesztet találjak,de németországi rokonfórumon is csak beszélgetnek róla,senkinek sincs(pont mint a szalag fűrész :D )
Hétvégén érdeklődtem a Güde vastagolóról,de a kereskedő szerint nem ez a legjobban sikerült termékük(azt nem mondta melyik...)Szerinte nem szabad megvenni.
Így nálam a metabo makita bernardo trióból lesz meg a győztes.
Közben kiderült,hogy egy havernak van 1 Bernardo szalagos-tányéros csiszolója.Ő isteníti merhogy nem rezonálja be az asztalt,mivel öntvénybűl van.Ünnepek között megyek próbacsiszolni,azt ha teccik,akkor asszem hagyom magam elcsábulni a Bernardo-hoz.Azért,az,hogy Makitához képest ippeg felébe kerül,azért az is nyom a latban.
A Franciák most 460 Euroér Adják a Metabot.....

[ Szerkesztve ]

(#28429) thyeby válasza lentivator (#28428) üzenetére


thyeby
őstag

És a Triton?
Nekem az is nagyon tetszik.

Több fa van, mint asztalos!

(#28430) pali923 válasza zonusz (#28416) üzenetére


pali923
tag

Holnap készülök a boltba, aztán személyesen megbeszélem a részleteket. Most a Metabo felé hajlok. Már csak az ára miatt is, ha nem rosszabb a Makitánál, márpedig elvileg nem. Az árkülönbségből 3 késpár kijön, az nekem meg elég sokáig elég lesz. Dewaltnak esélye sincs, akármilyen jó is, kétszer annyira jó nem lehet. A Tritont meg nem merem megvenni Németországból, pedig piszkálja a csőrömet.
A vaterán a Makitából is van most is 300.000 feletti ár. Biztos az nem akciós. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28431) pali923 válasza Tzupi (#28418) üzenetére


pali923
tag

Már írtam a saját forgácsszívómról, azon is hasonló venti van. A tapasztalatomat mindenki megerősíti, hogy a 100-as csővel nagyságrendekkel jobban szív, mint akár 60-assal, kisebbel meg még rosszabb a helyzet. Szóval előbb próbáld ki, mielőtt befejezed a csövezést. Vannak gépeim, ahova elég a kisebb cső, de van, amelyik nagyon meghálálja a vastag csövet. Lehet, hogy így lenne érdemes végiggondolni neked is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28432) Tzupi válasza pali923 (#28431) üzenetére


Tzupi
csendes tag

A csövezés sajnos már készen van. A falon kívül a csonk várja, hogy rákössem a szeparátort.

Jövőben ha lesz rá keretem, meg jobban kialakul a műhely, akkor valószínűleg nagyobb csövek mennek a nagyobb gépekhez (amiből nincs igazából sok), de egyelőre marad ez.

(#28433) yooccoo válasza thyeby (#28423) üzenetére


yooccoo
aktív tag

gcm12 ... :DDD

(#28434) thyeby válasza yooccoo (#28433) üzenetére


thyeby
őstag

A GCM 12 az gérvágó fűrész. Nem jól tudom? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#28435) mrcruiser válasza thyeby (#28429) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

A Tritontól engem az tartana vissza, hogy 1.100 Wattos a motorja. Nem akartam elhinni az amazonnak, ezért megnéztem a triton oldalán, ott is csak 1 1/2 Hp-t írnak, ami kb. 1.125 Watt. Ez pedig nagyon messze van a 2 KW-tól, amivel a többiek bírnak. Még a güdém is, bízom benne, hogy húzza még pár évig azzal a tempóval, amivel én "nyúzom".

(#28436) pali923 válasza mrcruiser (#28435) üzenetére


pali923
tag

Lehet, hogy ezért (is) olcsóbb egy százassal a konkurenciánál?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28437) thyeby válasza mrcruiser (#28435) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi ezt az infót mások nevében is!
Észre sem vettem hogy kraftilag ekkora a különbség. :U

Nem is mondtad, hogy megvetted a Güdét.
Számolj be róla, hogy mik az eddigi tapasztalataid róla. Mennyire akadozik, azaz kell segíteni az anyagnak gyalulódni? Milyen fogásmélységet enged a gyakorlatban? Mennyire egyforma egy kb 150 mm széles deszka gyalulás után a jobb, és a bal széleken? Milyen a gyalulási kép? Mennyire hatékony a forgácselszívás rajta?

Több fa van, mint asztalos!

(#28438) arvaiz69


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Nekem is van egy Bernardo BDSM 150 N típusú kis csiszológépem. Ha erre gondoltál előző írásodban akkor megtudom erősíteni a róla alkotott jó véleményt!
Valóban öntvény vázra van építve a szerkezet, ezáltal rendkívül masszív. Egyáltalán nem rezonál be, egyik csiszoló használatakor sem. A gép működés közben nem vándorol el az asztalról, akár egy óra használat után is ott marad ahová raktuk. A gép rendkívül jól használható, minden tekintetben. Nincs rá panaszom, kimondottan szeretek vele dolgozni! Az 520 Wattos motorja úgy érzékelem elegendő teljesítményt nyújt ilyen kis méretű csiszolópapírokhoz. És az ára valóban elfogadható, ami számomra is nagyon fontos volt!
Persze a véleményem csak az említett csiszolóra értsd, hiszen csak arról van tapasztalatom!

Üdv.: Zoli

(#28439) arvaiz69 válasza lentivator (#28428) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Az előző írásomat a csiszológéppel kapcsolatban neked címeztem volna, de úgy látom elkapkodtam!
Üdv.: Zoli

(#28440) pali923


pali923
tag

A szóbeli konzultáció eredményeként megrendeltem a Metabo gyalut. Elvileg karácsony előtt ideérhet, ha van raktáron az akciós termékből... Megkérdeztem: a Makitához nettó 11.000 a kés, a Metabohoz meg 15.000, nincs akkora különbség az árban. A Metabo kés hosszabb majd 3 centivel. A 30.000 Ft-os árkülönbségből lehet venni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28441) mrcruiser válasza thyeby (#28437) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Emlékeim szerint már említettem korábban, de nem specifikusan gyalus kérdés kapcsán.
Kalandos volt a vásárlása, mert vaterán sikerült szert tennem rá 40k + 5k postaktgért. Újnak volt hirdetve, ami kiderült, hogy külföldi raklapos áru volt és amikor kézhez kaptam, akkor nem volt hajtás az anyagtovábbító hengereken. Hívtam az eladót, elsőre próbált palira venni, hogy hát az nem is tud olyat, azt bizony nekem kell kézzel tolni. Másnapra belátta, hogy nekem van igazam. Elég problémás volt az egész ügy, végül úgy döntöttem, hogy kicsit azért belenézek. Jól tettem, mert kiderült, hogy csak a lánc volt elszakadva, ami szimpla egysebességes bicikli lánc, úgyhogy egyszerűen tudtam cserélni.

Szóval elég kalandosan indult az együttműködésünk, elég sok idegeskedés után végül kb. 46k-ért lett egy nem sokat használt gépem, amiben persze rizikófaktor, hogy vajon mitől szakadt el új korában a lánca?
Mindenesetre azóta használom, még az első garnitúra kés van benne, amit lassan talán cserélnem kellene (én kb. 1 m3 mennyiséget ha gyalulhattam vele).

Úgy használom, hogy egy kb. 31 cm széles 170 cm hosszú konyhai munkalap darabot teszek a gépbe (megakasztva elöl-hátul az asztalokban, illetve oldalirányban is rögzítve). Így veszitek kb. 38 mm-ert a gyalulási magasságból, de 160 mm-nél kit érdekel, amikor lényegesen egyszerűbbé teszi a hosszú asztal a hosszabb anyagok megmunkálását.

Mostanában, hogy már egyengetést követően használom a vastagolót, kezdtem el méregetni, hogy mennyire sikerül párhuzamosat gyalulnom vele és úgy tapasztalom, hogy kb. 4 tized mm differencia van a jobb és bal oldal között egy kb. 150 mm széles deszka esetében. Ezt asszem úgy próbálom majd meg orvosolni, hogy a konyhai munkalap aljára, ahol felfekszik a gépen, ragasztószalag csíko(ka)t helyezek el az alacsonyabb oldalnál - ez tűnik a legegyszerűbb orvosságnak a problémára, de szívesen veszek egyéb javaslatokat. Mindenesetre így sem olyan számottevő a különbség a párhuzamosságban, hogy ez zavart okozna a további munkafolyamataimban.

A teljesítményével kapcsolatban az a helyzet, hogy összehasonlítási alapom nincsen, de az biztosan látszik, hogy ez hobbi/barkács kategória:
- a hővédelme (jó pont, hogy legalább van neki) eddig egyszer oldott le, de figyelek is, hogy ne hajtsam túl
- hangos is, meg az enyémnek van egy kissé "hurutos" (tudom, hogy nagyon szakszerű megfogalmazás, de mit csináljak, ha ez jut eszembe róla :D ) hangja is már "újkorától", amit nem tudom, hogy güde jelenség vagy csak az enyém ilyen.
- szélesebb anyagoknál a fogásmélység nagyon lecsökken (fél mm körülire) a középső nyelv miatt, ami pontosan arra hivatott, hogy szélesebb anyagoknál kímélje a gépet. Ez, figyelembe véve a gép adottságait, reményeim szerint az élettartamát növelheti jelentősen szegénykémnek.
- jó pont, hogy 11k bele egy pótkés készlet, ez most akciósan 9k (lehet, hogy veszek is egy párat)

Röviden összegezve szerintem annyi pénzért, amennyit én adtam érte egy elfogadható vétel, garanciával még a mostani 67k-t is megéri akciósan, de csak annak, akinek van rá ideje, hogy kisebb fogásmélységgel, lassabban, hosszabb ideig gyalulja meg azt a nem ipari mennyiségű anyagot, amit egy hobbi/barkács jellegű felhasználó szokott gyalulgatni. Ipari termelésbe vagy akár csak pénzes megrendelésekhez, ahol számít az idő és a teljesítmény, nem ez az alkalmas jószág.

Remélem tudtam segíteni, bocsánat az esszé formátumért :) .

(#28442) mrcruiser válasza mrcruiser (#28441) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Hopp, az alábbiak még kimaradtak az előbbi szösszenetből:

A gyalulási képén szerintem sokat javítana, ha tennék bele egy pár új kést, mert most azért van benne pár pozitív hosszanti csík ( tized milliméter széles kitüremkedés), ami jó eséllyel azért van ott, mert a késből hiányzik a párja. Mindenesetre kis csiszolással könnyen orvosolható az ügy, az meg úgy is kell minden esetben, úgyhogy ezért sem törtem magam eddig a késcserén.

A forgácselszívása bizony lehetne jobb is. Kényelmetlen, hogy az 50 mm-es csonk pont középen áll ki, tehát, ha rákötöm a a porszívót, akkor trükköznöm kell, hogy a gégecső ne kavarjon bele a melóba. Igényli a komoly elszívást, van egy 3 fázisú 2,2 KW-os ipari porszívója apámnak (kb. 80 kilós és magyar gyártmány) még a békebeli időkből, amiben integrált thien szeparátor van és a kb. 60 literes (vászon) porzsákban még egy kb. 40 liter kapacitású fém büdöge (belül a gépben). No ez aztán leszívja a gatyát az emberről. Ha ezzel hajtom, akkor nincs is semmi gondja, minden forgácsot elszív. Sajnos pár hete letérdelt a motorja, most szerelés előtt áll a masina, így egy kis starmix porszívó elé kötött home-made ciklonnal szívattam, aminek kevés volt hozzá a teljesítménye, így pár percenként leálltam, kiporszívóztam és utána folytattam. Szóval megfelelő elszívással tisztán lehet tartani a gépet, de elég szerencsétlen helyen van az elszívócsonk.

Láttam olyan, hasonló felépítésű gépet a YT-on működni, amelyikben volt integrált kifúvás (pl. dewalt), de az említett bernardóról is van egy YT videó, azon sem porszívóval használják. Ehhez a güdéhez viszont kell, és az is kell, hogy nagy teljesítményű legyen.

(#28444) hzsolee válasza Tzupi (#28426) üzenetére


hzsolee
őstag

Ugye a pvc csőrendszernél gondoltok a statikus feltöltődésre, és a porrobbanásra is....ill. ennek a megelőzésére :U

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#28445) martong válasza hzsolee (#28444) üzenetére


martong
tag

Ugye a pvc csőrendszernél gondoltok a statikus feltöltődésre, és a porrobbanásra is....ill. ennek a megelőzésére

Én nem gondoltam.
Mit javasolsz?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#28446) hzsolee válasza martong (#28445) üzenetére


hzsolee
őstag

Az indexes hobbiasztalosról ollóztam:
"A megoldás erre az, hogy a csőrendszerben végig kell vinni egy csupasz rézdrótot, és az elszívónál le kell földelni. Ha egyéb fémalakatrészek vannak a rendszerben (zárak, útváltók), akkor azokra is menet közben rá kell kötni."
Vagy:
"A robbanásveszély viszonylag egyszerüen megoldható PVC csövek esetében is. Az egyik módszer szerint a műanyag csövet kívül öntapadós alu szallaggal körberagasztják pár méterenként, majd erre skf fém bilinccsel egy földelő vezetéket kötnek. A másik módszer szerint 5-6 méterenként a toldásokba 1 10cm hosszú fém csövet iktatnak be amit leföldelnek. A sztatikus feltöltődést mindkét módszer hatásosan megakadályozza. Nagy légtechnikai berendezéseknél is alkalmazzák ezeket."

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#28447) mrcruiser válasza martong (#28445) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Földelés. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót.

(#28448) macera2


macera2
aktív tag

Látom a PVC csövek területén tájékozottak vagytok. Erre alapozva kérnék egy kis infót. 30 mm-es FEHÉR PVC csövet hol lehet kapni? Kb. 1.5 m kellene. Egyébként B.pesten, v. környékén.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#28449) yooccoo válasza thyeby (#28434) üzenetére


yooccoo
aktív tag

az
de nem tudjuk, mit szeretne vágni a kolléga, így akár az is jó lehet neki :DDD

(#28450) epmd


epmd
tag

Létezik antisztatikus cső 50-es átmérőben,központi porszívókhoz,az nem jó az elszívórendszer kiépítésére?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.