Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) mahoo válasza epmd (#27099) üzenetére


mahoo
csendes tag

Bocsánat a pontatlan fogalmazásért, nem ismerem (még) a szakkifejezéseket.

Keretes ajtófrontot szeretnék csinálni, van egy 6-os késem a núthoz, erre lennék kiváncsi.

(#27102) mahoo válasza #05304832 (#27100) üzenetére


mahoo
csendes tag

Köszönöm, nekem is hasonló véleményem volt, de jó tudni, hogy a szakemberek hogyan csinálják!!!

(#27103) epmd válasza mahoo (#27101) üzenetére


epmd
tag

Ja,jó a 6-os rétegelt,mint ahogy a kolléga írja,vagy tehetsz bele még furnérozott mdf-et is. :)

(#27104) pali923 válasza mahoo (#27098) üzenetére


pali923
tag

Az aldis körfűrészt elég sok hozzám hasonló kocabarkácsoló használja. Éppen most lesz megint a héten a boltban, mellesleg. Működik, használható, de ha pontosan akarsz dolgozni vele, el kell vele bíbelődni használat előtt. Én is írtam erről, képeket is raktam fel, miért nem tudtam vele derékszögben vágni. Ha viszont mindent beállítgatsz rajta, használhatod. Azért vastagabb, keményebb fával türelmesen kell dolgozni.
Már csak normális fűrészlapot célszerű hozzá venni. Amit adnak hozzá, működik ugyan, de erősen rezonált tőle a gépem. Egy Freud lapot vettem hozzá, a gép árához képest persze drágán, de megérte.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#27105) mahoo válasza epmd (#27103) üzenetére


mahoo
csendes tag

Furnérozott MDF-ből is van 6-os? Mert nagy hirtelen csak 4-est és 9-est találtam.

(#27106) mahoo válasza pali923 (#27104) üzenetére


mahoo
csendes tag

Nagyon köszi, rákeresek!

(#27107) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Mit ajánlanátok kerítés újrafestés előtt,festék eltávolításra?
Rezgőcsiszolót vagy hőlégfúvót a festék eltávolítására?

Üdv: feri 1

(#27108) epmd válasza mahoo (#27105) üzenetére


epmd
tag

Nem biztos hogy van boltban készen,de meg lehet csináltatni egy furnérozóban,1db 5-ös mdf két oldalon furnérozva.Mondjuk a 9-esnek nagyobb a tartása,viszont két tolással tudod kimarni a helyét.Ezt az mdf-es dolgot csak azért vetettem fel,mert színfurnéros rétegelt lemezből kicsi a választék,viszont furnérból rengeteg fajta van,amiből lehet betétet készíteni az azonos fafajtájú kerethez.

(#27109) mahoo válasza epmd (#27108) üzenetére


mahoo
csendes tag

"mert színfurnéros rétegelt lemezből kicsi a választék,viszont furnérból rengeteg fajta van"
Gondolom furnérozott mdf-ből van rengeteg.

Köszönöm a jó tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#27110) epmd válasza feri1 (#27107) üzenetére


epmd
tag

Szia!Érdemesebb lenne először leégetni hőlégfúvóval,mert a rezgőcsiszolón a papírt hamar kinyírja a festék,és az ember a gatyáját ráköltheti csiszolópapírra. :)

(#27111) epmd válasza mahoo (#27109) üzenetére


epmd
tag

Furnérból van rengeteg fafaj,amit rápréselnek az mdf-re,ha a betétnek valót megcsináltatod.Kész furnéros mdf-ből is gyér a paletta,mint a rétegeltből.

(#27112) feri1 válasza epmd (#27110) üzenetére


feri1
aktív tag

Milyen hőlégfúvót érdemes keresni,venni?

(#27113) thyeby válasza feri1 (#27107) üzenetére


thyeby
őstag

Se egyiket, se másikat.

A sarokcsiszolóra kapsz drótkorongot. Veszel szemüveget, kesztyűt, és pufajkát húzol, (ti ha rossz szögben vezeted fel a vasra korongot, akkor nagy sebességgel kövi a leszakadt drótszálakat.) aztán bekapcsolod a gépet, és pikk pakk kész vagy.
Ha fa kerítésről van szó, akkor szintén sarokcsiszoló, csak gumitárcsa, rá fíbertárcsa, porálarc, és tolhatod.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#27114) thyeby válasza feri1 (#27112) üzenetére


thyeby
őstag

Steinelt.

Több fa van, mint asztalos!

(#27115) feri1 válasza thyeby (#27114) üzenetére


feri1
aktív tag

Kb 10000 Ft-ig volna?

(#27116) mrcruiser válasza mahoo (#27098) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

A Workzone körfűrésszel kapcsolatban: se nem pontos, se nem stabil, de a kis igénybevételt szereti :D .
Viccet félretéve, ahogy Pali fórumtárs is írta, ebben a kategóriában komoly kompromisszumokat kell meghozni vagy elég kreatívnak és bátornak kell lenni a gép átalakításához. A félreértések elkerülése végett, ez kategóriájában nem egy rossz vétel, sőt, kétszer ennyiért se biztos, hogy találsz jobbat.
Ha még nem ment el tőle a kedved, akkor kérdezz bátran, vannak tapasztalatok. Nekem is ez az első körfűrészem, több mint egy éve használom és nagyon tervezem már az upgradet. Ha nem akarsz komolyabb összeget beruházni (egy normális fűrészlappal a WZ is 45-50k körül lesz) egy használt, de jobb minőségű gépbe, akkor még az jöhet számításba, hogy egy kézi körfűrészből saját magad építesz asztali körfűrészt. Jó tapasztalatszerzés és kis ügyességgel lényegesen jobb eredmény is elérhető, mint amit a gyári barkács asztali körfűrészek kínálnak.

(#27117) thyeby válasza feri1 (#27115) üzenetére


thyeby
őstag

:N

A barkács hőlégfúvót gyakorlatilag egy-két percig használhatod csak folyamatosan. Leírja a kezelésije, hogy mennyit szabad egyvégtében üzemeltetni. Ha ezt be is tartod, akkor is ki fog a fűtőszál égni még a munka felénél. Akkor vidd a szervizbe, veszekedj is esetleg velük, és várj addig, amíg megjavítják.
Kell neked ez?

Több fa van, mint asztalos!

(#27119) mahoo válasza mrcruiser (#27116) üzenetére


mahoo
csendes tag

Lebeszéltettek róla sikeresen :)

Akkor inkább megpróbálok összebarkácsolni egyet. Te/Ti melyik körfűrészt ajánlod beépítésre?

(#27120) pali923 válasza mrcruiser (#27116) üzenetére


pali923
tag

Ez sajnos teljesen igaz, amit leírtál, főleg a kompromisszum szó a lényeg.
Csakhogy ezt is többször megbeszéltük már, hogy a következő kategória, amit lehet kapni, és már fűrésznek nevezhető, az a Makita MLT100, ami ma már 3-szor ennyibe kerül, és még az is kompromisszumokkal jár, ha valaki komolyan gondolja. Sajnos mondjuk 80.000-ért sem lehet sokkal jobb gépet kapni.
Valamint: éppen ma hoztak egy OBI szórólapot. Ebben van egy Einhell asztali fűrész, ami kb. ugyanúgy néz ki, mint az aldis (a Workzone is Einhell), de 1500W-os a motorja, nincsen rajta semmilyen asztalnagyobbítás, és 39.900-be kerül 1 év garanciával. Az aldis most vasárnaptól 34.990-ért elvihető 3 asztalbővítővel, 1700-as motorral, 2 fűrészlappal és 3 év garanciával. Vagyis aki ezt a kategóriát választja, annak valószínűleg ez éri meg legjobban.
Aki viszont jobbra vágyik, spóroljon még jó sokat. Sajnos ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#27121) thyeby válasza #05304832 (#27118) üzenetére


thyeby
őstag

Steinel hőlégfúvó alkalmazása

Barkács kategória egyik zászlóshajója, 500-1000 munkaóra várható élettartam

Lehet venni iparit, de az drágább. 500 óra alatt azért elég nagy kerítéssel meg lehet birkózni. Az a lényeg, hogy hőtartó relé legyen benne, és kikapcsoláskor tudjon visszahűteni 50 fokra.

Több fa van, mint asztalos!

(#27123) yooccoo válasza #05304832 (#27122) üzenetére


yooccoo
aktív tag

vagy a vastelepen veszel egy körfűrésztengelyt meg egy erősebb motort 20ért és beépíted az asztalba

(#27124) mrcruiser válasza mahoo (#27119) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Pali és local1 uraknak tökéletesen igazuk van. A következő szint belépő modellje a Makita MLT100.
Amennyiben rászánod magad az építésre, akkor alapnak próbálj venni egy használt, ipari kézi körfűrészt, minél nagyobb tárcsaátmérővel és erősebb motorral. Ki lehet fogni nagyon jó vételeket, én például tavaly vettem egy Holz-Her-t egy nőtől tízezerért 190-es tárcsaátmérővel (még nagyobb is rámegy), 1400W-os motorral, akinek nem igazán volt fogalma arról, hogy mit ad el.
Aztán szakirodalmat bőven találsz hozzá, pár link:
Cosmas Bauer-egyszerűbb
Matthias Wandel-bonyolultabb

(#27125) Armahun


Armahun
addikt

Urak, az összemart, toldott konyhai munkalapot mivel szokás összeragasztani?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#27126) epmd válasza Armahun (#27125) üzenetére


epmd
tag

Szilikonnal szoktam csinálni.

(#27127) Mátó


Mátó
újonc

Sziasztok! Még új vagyok itt, de rögtön egy kérdéssel kezdenék:
http://www.uni-max.hu/egyengeto-es-vastagsagi-gyalugep-260/d/
http://www.metabogepek.hu/Metabo/HC/260/C/2_8/DNB/400/V/kombinalt/gya/metabo.html
A leírtak alapján a két gép nagyjából hasonló paraméterekkel bír, kivéve az árukat. Tényleg annyival többet tud a metabo amennyivel drágább? Esetleg az uni-max-os géppel kapcsolatban van tapasztalata?
Köszönöm

(#27128) mdk01 válasza Armahun (#27125) üzenetére


mdk01
addikt

Szintelen gombásodásálló szilikon, mondjuk fürdőszobai.
Két oldalra árnyékolószalag, összehúzat, szilikon letöröl, árnyékolót vissza vesz, örül. :)

(#27129) mdk01 válasza Mátó (#27127) üzenetére


mdk01
addikt

Úgy tudsz linkelni hogy kijelölsz egy karaktert/szót a hozzászólásdoban, megnyomod alul a link ikont, majd a felugró ablakba beilleszted a linked elérési útvonlát.

(#27130) Mátó válasza mdk01 (#27129) üzenetére


Mátó
újonc

Köszi

(#27131) Mátó


Mátó
újonc

Erről mi a véleményetek:
[link]

(#27134) mdk01 válasza #05304832 (#27132) üzenetére


mdk01
addikt

...és még a feneke sem az igazi, de egy patront megérne.
Amúgy miről is van szó?:DDD

[ Szerkesztve ]

(#27135) feri1 válasza thyeby (#27117) üzenetére


feri1
aktív tag

Hőlégfúvó helyett rezgőcsiszolót milyet érdemes venni?

Láttam téglalap alakút meg vasaló formájút.

Mindegyik hangos nagyon?

Mit kell pontosan figyelni vásárláskor?
Milyen papírt kell venni hozzá kerítéshez?

(#27136) thomgrande válasza feri1 (#27135) üzenetére


thomgrande
tag

A rezgőcsiszoló a festék eltávolítására nem igazán termelékeny. Inkább sarokcsiszoló legyező tárcsával.
Sík felületnél lényegtelen a talp. Vasaló alakú a belső szögletekhez nehezen hozzáférhető helyre kell.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#27137) thyeby válasza feri1 (#27135) üzenetére


thyeby
őstag

Ilyet.

Ahogy thomgrande fórumtárs is írja, a rezgőcsiszolóval kb 10-12-szer annyi idővel és sokkal fárasztóbb munkával érsz célba. A rezgőcsiszoló nem túl hangos. Az általam javasolt sarokcsiszoló már annál inkább.
Bár a legyezőkorong valóban hatékony, festékhez nem igazán szerencsés, mert hamar eltömődik, ezért sok fogy. Ennek okán javasoltam inkább a gumitárcsa+fíbertárcsa kombót korábban. Mivel az nem merev, nem tömődik olyan hamar el, és legalább olyan hatékony, ráadásul könnyebb is vele dolgozni.

Több fa van, mint asztalos!

(#27138) thyeby válasza Mátó (#27127) üzenetére


thyeby
őstag

Tekintve, hogy az unimaxosat nem ismerem, nagyon nehéz tanácsot adnom. A metebó is kompromisszumokra kényszerít, de azért lehet vele egy jó ideig elég stabilan dolgozni.
Ha az egy fázis szűk keresztmetszet nálad, akkor meg vagy lőve. Ha megengedheted magadnak a 3 fázisú gépet is, akkor 400 ezerért nagyságrendekkel jobb használt kombinált gyaluhoz juthatsz.
Ha a metibó mellett döntesz, akkor is azt javaslom, hogy inkább vegyél (ráadásul olcsóbban) egy használt HC 300-ast, mint egy vadiúj 260-ast 400-ért. És nem a szélesebb kés okán, hanem az a kategóriájában már egy stabilnak és pontosnak számító gép. Nekem ilyen HC 300-asom van, ami lassan tíz éves lesz, de nem adnám oda egy vadiúj 260-as kistesóért. Nem szeretem, jobbra vágyok, csak most nincs kedvem venni egyet. De tudok vele stabilan dolgozni. A szervizétől nem vágom hasra magam.

Több fa van, mint asztalos!

(#27139) thyeby válasza Mátó (#27131) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem volt ilyenem. Semmire se tudtam használni, elajándékoztam.

Készíts magadnak, az olyan lesz, ami rád van szabva.

Több fa van, mint asztalos!

(#27140) mdk01 válasza feri1 (#27135) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom pontosan hogyan néz ki a kerítés és rajta a festék, de esetleg meglehetne próbálni pörzsölővel, tehát lánggal. Azzal elég hatékonyan lelehet szedni a nagyját a maradékot meg már, majdnem bármivel leszeded.
Képet rakhatnál fel akkor sokkal célravezetőbb információt fogsz kapni.

(#27141) thyeby válasza mdk01 (#27140) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#27142) aclandiae válasza aclandiae (#27051) üzenetére


aclandiae
senior tag

Az IKEA-elképzelés nem életképes, tehát kell egy rendes állvány.
Adott 8db 50x25x25-ös (h*sz*m) akvárium, amiket kettésevel kell egy polcra tenni. 4x4-es oszlopokból és 2cm vastag lapokból állna.
Akárhogy számolok, a 4x4-es lábak miatt vagy a szélessége vagy a mélysége lesz nagyobb a polcoknak.
A hely ahová be kell férnie: 124cm széles. Természetesen a minél jobb kihasználhatóság végett jó lenne ha a szélén maradna hely a 2db 50cm-es akvárium mellett egy-egy 22x25x25-ös medencének.

Fogalmam sincs milyen módon történne a polcok és a lábak rögzítése, két rajzot tudok hozzá adni.
Természetesen ezek függvényében a méreteken változtatni kell.


(#27143) feri1 válasza mdk01 (#27140) üzenetére


feri1
aktív tag

Hajópadlóból készült kerítés.
Csiszolási felület kb: 20 m2 . + 4 m2 vaskapu.

Marad talán vagy kézzel vagy van az Obi-ban kétféle ami nem túl drága: [link] .

vagy ilyen

[link]

Nem sokat használnám csak most,meg ajtó,ablak festéskor.

[ Szerkesztve ]

(#27144) yooccoo válasza aclandiae (#27142) üzenetére


yooccoo
aktív tag

hasonló méretben kellett egy kamrába polcrendszert csinálnom
ha ennyire ki akarod centizni, akkor úgy kell kiszámolnod, hogy a két szélsőt a középső nyíláson pakolod be és onnan tolod ki a szélébe, a középső meg be fog cuppanni a maradék kis helyre
de akkor meg jön az a kérdés, hogy a karbantartást, etetést, tisztítást hogy csinálod meg, ha ennyire csontra ki van számolva a hely
és felmerült még bennem az is, hogy mi van, ha görbe a fal és a tetején már csak 122 ...

(#27145) thyeby válasza yooccoo (#27144) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Na, az jó buli lesz, ha görbe a fal. De nem baj, a hal is görbe. :D

Több fa van, mint asztalos!

(#27146) thyeby válasza feri1 (#27143) üzenetére


thyeby
őstag

Becsípődésed ez a rezgő csiszoló. Autófényezők használták régen, hogy megmattítsák a lakkot az új réteg alá, hogy jobban tapadjon.
Ha már csiszolni akarod, akkor végy inkább excentercsiszolót, ne rezgőt.

Több fa van, mint asztalos!

(#27147) mdk01 válasza feri1 (#27143) üzenetére


mdk01
addikt

Egy fénykép jó lenne.
A rezgőt felejtsd el, alapból ezt mondom.

(#27148) pali923


pali923
tag

Ha esetleg valaki mégis Workzone fűrészt venne, és be akarja építeni, éppen most találtam hozzá ezt az oldalt. Egy kis steller turbó is van hozzá.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#27149) arvaiz69 válasza pali923 (#27148) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Ezt nagyon profin összehozták jó így! Úgy gondolom érdemes így megcsinálni, mert akkor egy nagyon stabil munkaasztalt is kapunk! Az asztal alá szerelt kerekek nagy segítség lehet egy kis műhelyben.
A képeket látván hirtelen még én is elgondolkoztam, hogy nekem is célszerű lenne a Workzone körfűrészemet hasonló módon beépíteni egy szekrénybe!
Üdv.: Zoli

(#27150) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

nagyon tetszik nekem ez maró Makita RT0700CX2J , van tapasztalata esetleg valakinek vele?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.