Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28451) Attis1971 válasza mrcruiser (#28442) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Hello,

az egyik kést told el egy picit, meglátod jók azok a kések egy jó ideig. :D

(#28452) Landrider2 válasza #05304832 (#28443) üzenetére


Landrider2
újonc

Szia!

Nekem van egy JET gérvágóm.

Mire vagy kiváncsi?

Üdv.: Laci

(#28454) thyeby válasza yooccoo (#28449) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#28455) thyeby válasza epmd (#28450) üzenetére


thyeby
őstag

Hol? Mennyiért?

Na, meg 30-as kellene.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#28456) pali923 válasza #05304832 (#28453) üzenetére


pali923
tag

Másik fórum szerint valóban így van. A körfűrészük pl. Einhell minőség (ha a minőség jó szó erre :D ).

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28457) thyeby válasza hzsolee (#28446) üzenetére


thyeby
őstag

"Az egyik módszer szerint a műanyag csövet kívül öntapadós alu szallaggal körberagasztják pár méterenként, majd erre skf fém bilinccsel egy földelő vezetéket kötnek."

Ezzel a módszerrel én fentartással vagyok. Látványos. De az alu fólia és a cső között egy ragasztófilm van. Az vezeti az elektromosságot? :F
Akkor már csak úgy simán bilincs méterenként, rá a földre, és slussz.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#28458) thyeby válasza Attis1971 (#28451) üzenetére


thyeby
őstag

A váltókés nem eltolható.

Jó az, amit kigondolt.
Hanem késcserekor ismét ellenőrizni köll, mert lehet, hogy félre kopott már az él néhány tizedet.

Több fa van, mint asztalos!

(#28459) thyeby válasza pali923 (#28456) üzenetére


thyeby
őstag

"Einhell minőség (ha a minőség jó szó erre :D )."

:DD :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#28460) Landrider2 válasza #05304832 (#28453) üzenetére


Landrider2
újonc

Sajnos nem egy csúcskategóriás gép az enyém. Persze nem is került annyiba.
De legalább azt elvártam volna, hogy derékszögben vágjon, de sajnos ezt csak hosszas állítgatás után tudja produkálni, pedig egy "bekattanásra" tudnia kéne.
Darabolásra jó, de pontos munkára alkalmatlan.

Én valószínű többet nem költök JET gépre.

Üdv.: Laci

(#28462) yooccoo válasza #05304832 (#28461) üzenetére


yooccoo
aktív tag

mi adtunk el kihúzhatós gérvágót is és nem reklamált az ember, pedig egyéb ügyben visszajáró ügyfél volt
szerintem ez is olyan lehet, hogy kinek mi válik be és az adott termék a nappali vagy éjszakai műszakban készült

(#28463) pali923 válasza #05304832 (#28461) üzenetére


pali923
tag

Sajnos nem láttam közelről ilyen gépeket, de itt van a német prospektus. Állítólag ezeket szállítják Európába. Ha megnézed a honlapon, az amerikai piacra szánt gépeknek még a sorozatszáma is más. Ott öntvényasztalos körfűrészeket látok, a németben meg nem biztos. Hogy jobb-e valamelyik, nem tudom, majd yooccoo megcáfol, ha tud. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28465) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Anno mikor nekiálltam megcsinálni a csövezést, akkor összefutottam ezzel a témával.
Viszont a sztatikus feltöltődéssel kapcsolatban nem találkoztam még egyelőre konkrét tényekkel.

Itt van két olvasmány ami érdekes lehet a témában : https://home.comcast.net/~rodec/woodworking/articles/DC_myths.html
http://www.waterfront-woods.com/Articles/Electricity/static.htm

Amit leír mindkét cikk.
- Ilyen kis porelszívó csövezésnél a veszély elenyésző (mint a lottóötösé).
- Kívül drótozott pvc cső sikeresen le lesz földelve kívülről, de a belsejében ugyanúgy megmarad a statikus feltöltődés esélye.
- Belül húzott drót megold(hat)ja a dolgot, de 6-10 cmként befúrt szegecs is.
- A porgyűjtő zsákban/hordóban sokkal (sokkal !) nagyobb a porrobbanás veszélye, mint a csövekben.

Eddig két fajta cikkel/véleménnyel találkoztam:
- A fentiekkel, amik leírják, hogy igazából mindegy.
- Azokkal akik leírják, hogy feltöltődik,robban,tűz lesz, de semmivel nem támasztják alá.

Hozzátenném, hogy igen, van az a szint, mikor ezt komolyan kell venni. Nagyipari rendszereknél, mikor több kilónyi finom por áramlik folyamatosan, és a veszély konstans fennáll, hogy berobban, de ezek nem mi vagyunk. Nem annyira könnyű faporral porrobanást okozni a mi szintünkön. Inkább figyeljünk a konkrét veszélyekre, hogy a elszívóban hagyott fapor ne gyulladjon be.

Most lehet, hogy mélyen elásom magam, hogy mennyire felelőtlen vagyok, de én erre az álláspontra jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#28466) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Már szerkeszteni nem tudom, ezt akartam még hozzátenni :

"- A porgyűjtő zsákban/hordóban sokkal (sokkal !) nagyobb a porrobbanás veszélye, mint a csövekben."

(#28468) Tzupi válasza #05304832 (#28467) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Félreértés elkerülése végett : Az utóbbi két postomat a statikus feltöltődés által okozott tüzek és porrobbanások kapcsán írtam.

Tűzveszélyes üzem amit csinálunk, ilyenekre fel kell készülni. Remélem mindenkinek van egy minimum 6 kg-s ABC palack a műhelyben :)

(#28470) Tzupi válasza #05304832 (#28469) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Nem baj azért ha felmerül ez a téma is. Könnyen leég egy asztalos műhely.

(#28471) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Más :

A sokat emlegetett unimax Triton éppen 10%-osan akciós. Jellemző, hogy nagyobb kedvezménnyel adják, és van értelme várni? Vagy fogjam magam és rendeljem meg, (és ne nézegessem a következő egy évben a lapot, hogy ne kelljen esetleg a falba verni a fejemet?).

(#28472) Soká válasza Tzupi (#28471) üzenetére


Soká
senior tag

Nem lesz túl biztató, amit mondok: 5-6 évvel ezelőtt, amikor az uni-max forgalmazni kezdte ezt a marót, akkor 44.000 körül volt a normál nettó ára. Akcióban pedig bruttó volt ennyi. (én is ekkor vettem...) Aztán a cég is rájött, hogy mit árul és, hogy többért is adhatják, azóta szépen felkúszott az ára és ha akciózzák is, 10%-nál nem nagyobb kedvezménnyel. Szóval, arra nem nagyon számíthatsz, hogy ez jelentősen olcsóbb lehet :(
De talán még mindig nincs jobb alternatíva ennyi pénzért. Tehát ha szánsz ennyi pénzt ilyen gépre, akkor érdemes megvenned.
Akik vágynak 12-es szárral használható gépre, de nem szánnak rá ennyi pénzt, azok vagy a Mastermax névre hallgató 1800W-os gépet veszik (de kitudja milyen a minősége...) vagy szintén az uni-maxnál ezt. Ez most éppen bruttó 30 alatt van postával. De nem találkoztam emberrel, aki ilyet vett volna, pedig kíváncsi lennék a véleményére. Nekem volt korábban egy hasonló Kinzo gépem ilyen paraméterekkel, de megváltam tőle, mert ha az ember tudja, hogy milyen egy jó gép, akkor nem szívesen vesz a kezébe egy olyat, ami egy kicsit erőlködik, egy kicsit üt, egy kicsit lötyög, stb.

És egy dologról nem szabad megfeledkezni! A marószárak ára összességében veri a gép árát! A felsőmaró nem olyan, mint egy körfűrész, tiplimaró, hogy egyszer megveszed és utána nem kell etetni. A marógéphez igenis kell a sokféle profil, ha használni szeretnéd.

(#28473) GeriCool


GeriCool
aktív tag

[link]
Most a kicsi körfűrész akcióban van ha Valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#28474) Loobelt70 válasza GeriCool (#28473) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Nem szeretném bántani ezt a szerszámot, de a méreteivel mosolyt csalt az arcomra. :)
Rendben van, hogy ez egy hobbi asztalos fórum, de ezzel a "géppel" maximum a modellezők tudnak mit kezdeni, mert 60cm-es anyagnál nem dolgoznak hosszabbal. Magam is zöldfülű vagyok még a szakmában, ám rendszerint 205 és 405 cm-es anyagot kell, hogy fűrészeljek. A Metibó TS250 is annyira alul méretezett nekem, mint azok a takarók, amit rendszerint hazám árul a boltjaiban:
Arra hivatott, hogy melegen tartson, ellenben ha betakarózom a nyakamig, kint a lábam.
Tehát a Matabót is csak amolyan magzat-pózban lehet elfogathatóan használni.
Itt nem bántani akarom a Metibó fűrészt, de meg kell hagyni, hogy több sebből vérzik:
Hobbi felhasználás mellet, nem nagy feladat működésbe hozni a hőkioldóját, az asztal mérete a szélrózsa összes irányában alul méretezett, A stellerje pontatlan. Ellenben nem olcsó...
(Ipari célra tökéletesen felejtős.)
Nekem ennyire volt keret és fogjam be a számat, mert sokaknak ilyenre sem futi.
Félretéve az iróniát:
A TS250-nél kisebb, vagy butább asztali körfűrészt kifejezetten azoknak ajánlom, akik nem csak szeretik a kihívásokat, de ragaszkodnak is hozzá.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28475) thyeby válasza Tzupi (#28465) üzenetére


thyeby
őstag

Megerősítelek az álláspontodban. Mutassa be nekem valaki, hogy miként lehet fél marék fűrészporral atomvillanást előidézni.
Hatalmas silókban, bányákban jelent ez valós veszélyt.

Amikor áramlik a csőben a por, akkor a nagy szél miatt nincs esély robbanásra. Amikor nem áramlik, leül pillanatokon belül. A leült por nem tud robbanást okozni. Gyúlékony, el tud égni, tüzet tud táplálni, de robbanni nem képes. Robbanást még puskaporral sem olyan egyszerű előidézni, sok feltételt kell ahhoz teljesíteni egyszerre.

Másik dolog, hogy ezek a PVC csövek nem éghető anyagból vannak. A szürkét én konkrétan ki is próbáltam konkrétan. Tábortűzbe dugva, otthagyva fél órán át, eldeformálódott, de nem hogy nem égett el, még a cső jellegét is megtartotta.

Magam is úgy gondolom, hogy a csövet kívülről bedrótozva belülről még megoldatlan az antisztatikusság, és ha már robbanásveszélyről beszélhetünk egyáltalán, attól nem kívülről kell félni, hanem belül. Kívül ugyanazok az égési feltételek teljesülnek csupán, mint a földre hullott fűrészpor. Ember nem tud egy fél lapát fűrészport a földön szétszórva berobbantani. Akkor se, ha meglocsolja benzinnel. Legfeljebb ki tudja alapos szándékossággal gyújtani.
A kazánban én el szoktam égetni a forgácsot, fűrészport. A bükk forgács nagyhővel, de gyorsan elég. A fenyő forgács csupán szalmaláng. A bükk fűrészport be sem lehet gyújtani sehogy. Ahhoz, hogy tüzelni tudjak vele, gondosan kevert arányban kell a kazánba tennem. Egyfajta szendvicset készítek, vagy inkább tortának nevezhetném, aminek fontos a rétegrendje. Kezdem 5-8 lapát forgáccsal, ráterítek 3-4 lapát fűrészport. Megint forgács réteg, aztán megint fűrészpor réteg. Gondosan szétsimítva egyenletes vastagságúra. Legalul és legfelül forgácsnak kell lennie, különben be se indítható az égési folyamat. És fontos, hogy sok levegőt kell kapnia. Ha valakinek egy ilyen "töltet" az égés bármely szakaszában, azt már be nem gyújtja még úgy sem, hogy jól meglocsolja benzinnel, gázolajjal. Ez a jól belocsolás viszont valóban robbanásveszélyes!
A robbanáshoz az kell, hogy egy zárt(!) térben pontosan meghatározott elegye legyen gyorsan égő anyagnak, és a zokszigénnek. Ez történik pölö a szuzuki hengereiben. A ha sok/kevés a benzin, és/vagy sok/kevés a levegő, nem indul be a tragacs. A benzint pedig porlasztani kell. Ha csak simán befolyatnánk, nem robbanna.

Szóval én nem fogok ilyen derótos hókuszpókuszt varázsolni 5-6 méter PVC csőre, hogy fel ne robbansszam a házat. Egyik-másik ipari porszívóhoz adnak is ekkora csövet. Nem lustaságból nem írja a manual, hogy varningpozordangerfigyelem, földeld a csövet, mielőtt porszíjózol vele, mert felrobbansz. :U
Pedig Ámerikában még azt is leírják, hogy vedd ki a gyereket a babakocsiból, mielőtt azt összecsukod, vagy a mikrohullámú sütőre, hogy fürdetett macskát tilos benne szárítani.

Több fa van, mint asztalos!

(#28476) Loobelt70 válasza Loobelt70 (#28474) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Azt a kis helyesírási hibát nézzétek el nekem, mert nem javítható a bejegyzésem!
:)

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28477) thyeby válasza Tzupi (#28471) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem akció nélkül 80-at is megér az a gép.
Most jól verem a Te f@szoddal a csilánt, mert én postaköltségestől br 50 alatt jutottam hozzá, de gondolkozz:
Megéri mondjuk még 10% reményében hosszú hónapokon át rugózni azon a honlapon, aminek esetleg csalódás lesz a vége? Ha megteszed, már bele is szaladtál a csőbe, amit a marketingesek tettek oda neked. És borítékolom, hogy rádsóznak fél tucat szirszart, mire megkapod mégolcsóbban ezt a Triton gyöngyszemet.

(Egyébként 50 alatt már vagy négy éve nem volt az ára, odébb állt a tehén.)

Több fa van, mint asztalos!

(#28478) pali923 válasza Loobelt70 (#28474) üzenetére


pali923
tag

Mióta itt olvasgatok, olvasom az asztalifűrész-kritikákat, jó sok van belőlük. Már többször felmerült bennem a kérdés: ha végtelen számú pénzzel rendelkeznék, lenne-e olyan asztali körfűrész (ebben a TS250 méretben), amit bátran meg lehetne venni a pontos vágás reményében?
Mindenféle öntvényeket ajánlgattok, de az nem mindenkinek fér a műhelyébe, még behozni sem egyszerű. Látok Bosch, Dewalt fűrészeket ilyen méretben félmillás árakon. Azokat vajon már érdemes lenne megvenni (persze ha eltekintünk az árától...)? Vagy ilyeneket ne is kérdezzek ebben az országban, mert ilyeneket mindenki csak képen látott? :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28479) thyeby válasza Loobelt70 (#28474) üzenetére


thyeby
őstag

:DD :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#28480) Loobelt70 válasza pali923 (#28478) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Ha türelmes az ember ennél olcsóbb gépekkel is lehet viszonylag pontosan dolgozni.
Nekem magával a kategóriával van inkább gondom. Aki fűrészel ezen szegmenssel, abban hamar megfogalmazódik a gondolat: De kúúrva kicsi ez az asztal!
Mathias megoldotta e problémát:
Az asztalt megszélesítette a szélrózsa minden irányában. Valamit tud. Nem ment el a Partikerbe hatalmasabb firészgépet vásárolni. Valszeg nekem is azt az utat kell kövessem, mint ő.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28481) thyeby válasza pali923 (#28478) üzenetére


thyeby
őstag

Felder, bő egymilláért, Főnök Úr! Ugyan ez 310 kg, de gurítható.

Kínál a Bosch, a matabó precíziós körfűrészt, ami műanyag dobozba van bezárva, jó 3-400 ezret kóstál, de még az sem az igazi. Talán még a Bernardo formatizálója érdemelhet figyelmet.

Több fa van, mint asztalos!

(#28482) pali923 válasza Loobelt70 (#28480) üzenetére


pali923
tag

Egy ilyen fűrészt belerakni egy nagyobb munkaasztalba azért nem olyan nagy kihívás. Ha jól emlékszem, linkeltem is ide képet, amin valaki egy Workzone-t épített be nagy asztalba. De ha választani lehetne, inkább olyat építenék körbe, ami pontos, használható a stellerje, és nem kóvályog a fűrészlapja.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#28483) Loobelt70 válasza pali923 (#28482) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Valójában az asztali körfűrész nem más, mint egy formatizáló körfűrész iránti vágy tárgyi kifejeződése magzati szakaszban.

[ Szerkesztve ]

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28484) Soká válasza Loobelt70 (#28480) üzenetére


Soká
senior tag

Loobelt, az a baj, hogy te valamiről teljességgel megfeledkezel és ezért teljesen téves következtetésekre jutsz. A Metabo TS250 és társait azért találták ki, hogy az asztalosnak legyenek hordozható(!!!!) gépei, amit be tud tenni a kocsi csomagtartójába és ki tud vinni helyszínre dolgozni. Tehát ezért kicsi és ezért "könnyű", nem azért, hogy Téged bosszantson :)Természetesen a hobbistáknak ez a kategória, ami megcélozható, nekik nem azért kell feltétlenül ilyen gép, hogy könnyen mozdítható legyen, hanem mert ez fér bele a költségvetésbe. Az axminster gépe meg igen, kicsi, a modellezőknek elég, akinek meg nem, az szépen megtoldja vagy asztalba építve, vagy állványos toldó izékkel.

(#28485) Loobelt70 válasza Soká (#28484) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Igazad van. Ebből az aspektusból. Valójában akik itt fórumozunk, szerintem elenyésző hányada keresi ebben a gépben a mobilitást. Előre bocsátom, lehet, hogy tévedek.
Alapban magamból indultam ki. Ehhez a "mobil" fűrészhez teherautóra és két emberre lenne szükség. Ha mozgatnom kell, a hideg ráz.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28487) Tzupi válasza Soká (#28472) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Igen, valahogy sejtettem, hogy nem fog leszaladni hirtelen az ára, de úgy voltam, hogy rákérdek, mert gondoltam, hogy az itteniek jobban tisztában vannak az unimaxos áringadozásokkal.

A típust eldöntöttem már egy ideje, hogy ez lesz. Kifejezetten asztalban szeretném használni, és ahogy néztem róla pár videót, és elolvastam pár véleményt itt róla, hamar kiderült, hogy ezzel nem nyúlok mellé.
Este valószínűleg meg is rendelem.
Tulajok véleményét szívesen várom, hogy milyen tartozékot érdemes beszerezni mellé, ha már úgyis megrendelem (6os szűkítő persely jó ha van, de pl van e értelme a toldótengelynek?).

Kapcsolódó kérdés. Rétegelt lemezt kell majd vágnom vele aránylag sokat, másolósablonnal. Adja magát a csapágyas másolófej, de összefutottam neten a problémával, hogy a rétegelt lemez ragasztórétegei eszik a kést (Matthias féle homemade gyalu kapcsán láttam). Van értelme vennem valami drága másolókést, vagy inkább fogjak valami olcsóbb kést, amit nem fogok sajnálni annyira?

(#28488) thyeby válasza Soká (#28484) üzenetére


thyeby
őstag

Ehh, igen.
Szóban forgó TS 250 megtette néhányszor a Loobelt70 és köztem levő 50 km távolságot. Nem úri mulatság ezt betaposni a csomagtartóba, lévén asztal nélkül csak a földön hasalva használható, asztallal pedig még az utánfutóra feltenni is akrobata mutatvány.
Szóval igaznak gondolom, hogy ez a mobil dolog amolyan marketing trükk. Fröccsöntötték occó műanyagból, majd azt mondták rá, hogy könnyű, mobil. A valóságban viszont csak arról van szó, hogy a gyártó faragott a kiadás oldalról.

Több fa van, mint asztalos!

(#28489) thyeby válasza Tzupi (#28487) üzenetére


thyeby
őstag

A hatos szűkítő perselyt szerinted noomális beletenni egy ekkora hatkilós batárba? :F Ez a gondolat nekem kicsit olyannak tűnik, mint ha egy fogász kigondolná, hogy ezzel a tritonnal fogi a lyukas fogakat gravírozni.

A gépet rendeld meg, más semmi nem kell hozzá. A toldó is teljesen felesleges, hiszen ennek a gépnek egyedülállóan a talpon kívülre nyúlik ki a befogó szerkezete. Olyannyira, hogy egy kézzel lehet benne szerszámot cserélni, mikor asztal alatt van.
A hatos marószerszámok ilyen picike egykezes élmarókba szerencsések.

A rétegelt lemez ragasztóanyaga nem eszi a kést. Ezt gyakorlatból tudom. A laminált lap eszi a kést.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#28490) Loobelt70 válasza #05304832 (#28486) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

:)
Egy fórumon írunk. Egy klubban beszélgetünk.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28493) Loobelt70 válasza Tzupi (#28487) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

(Rétegelt lemezzel dolgozom néha és olykor, amikor nem sikeres két réteg között az aktuális ragasztás, egy egyszerű élgömbölyítésnél kiszaggatta az anyagot.)
Nem tapasztaltam, hogy bántaná a szerszámot a rétegelt lemez.
A nagyobbik masinám tud 6, 8, 12 patronokat kezelni, de kétszer nem kellett hozzá piszkáljak a 8-ast kicserélni.
Hozzá tartozik, hogy kinek-kinek másra kell ez a szerkezet...

[ Szerkesztve ]

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28494) Loobelt70


Loobelt70
csendes tag

Valaki tud-é óccón Szabolcsban 150-200 literes körüli papír hordót eladót?

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#28495) Tzupi válasza thyeby (#28489) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Tény, hogy egy darab 6os marószáram van csak, de nem akkora tétel, hogy ne dobjam mellé.

Mint ahogy írták utólag, ez a gép szinte kizárólag asztalban lesz használva. Van egy B&D kisebb, ami tök jó lesz, ha kézből kell valamit matatni. Ezt a dögöt nem szeretném emelgetni semmire, végén sérvet kapok.

Köszönöm az infót a rétegelt marással kapcsolatban, akkor beruházok majd egy rendes másolófejre.

(#28496) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem kellett 10 méternyi nútot marni hogy a freud nútmarójának vídia lapkáin meglátszódjon a kopás. Ettől azért többet vártam egy vídiás eszköztől... dimar jóval többet bír.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28497) thyeby válasza Winner_hun (#28496) üzenetére


thyeby
őstag

"Nem kellett 10 méternyi nútot marni"

Milyen anyagban? Bútorlap?

Több fa van, mint asztalos!

(#28498) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Megtörtént a kötelező karácsonyi herdálás, megrendelve a maró. Kiváncsi leszek rá.

Mostmár nem lesz semmi kifogásom, hogy miért nem csináltam még meg a felsőmaró asztalt :(

(#28499) bim


bim
veterán

Megleptem magamat karácsonyra ezzel. Mérőléc és gyári kihúzható állvány is van hozzá.
Felsőmaró is kapott egy dobozkát a papír helyett de csak amolyan ácsosat.kép

(#28500) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Szervusztok!

Ujabb kerdessel fordulnek hozzatok :Y

A tenyallas a kovetkezo:
Erkelyre kellene edesanyamnak tarolo. Az erkely felulrol fedett, a tarolo az egyik belso sarkaban helyezkedne el, kb 1.5 meterre a nyitott racsos resztol. Tehat vizet nagyon maximum mersekelten kaphat, de ki van teve fagynak, melegnek illetve kisebb mennyisegu napsugarzasnak.

Ilyen esetben milyen anyagot ajanlanatok?
Eddigi otletek, amik az asztalosunkban felmerultek:
-Butorlap
-Borovi fenyo, megfelelo feluletkezelessel

Ami eddig bennem felmerult:
-Femszerkezet, megfelelo feluletkezelessel es erre akril/pvc (muanyag) burkolat
-Valami kemenyebb faanyag, mint a borovi fenyo

Koszonom elore is a segitseget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.